VLISSINGSE RAAD BEPLEIT BETERE STRAATVERLICHTING WALCHEREN BOUWVERGUNNING VOOR HET VERENIGINGSGEBOUW GAPINGE NIEUWE WIJZERB0RDEN MET VERLICHTING VOOR DE TOREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN MAANDAG 24 DECEMBER 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 Discussie over het Betje Wolffplein Misschien zal de Vlissingse raad nog een uitstapje maken naar het water loopkundig laboratorium in Delft, In dien er (hans iets te zien is op het ge bied van de waterkeringen, dat ook voor Vlissingen van belang is. Tijdens de vrijdag gehouden begrotingsverga dering deelde burgemeester mr. B. Kolft mede, dat hij hierover contact zou zoeken met prof. Tliijsse. In antwoord op bezwaren van het raadslid J. Marys (a.r.) dat de raads leden niet zoveei weten als B. en W. en dat er een soort geheimzinnige waas hangt over veel zaken, antwoordde de voorzitter, dat dit niet zo ernstig ge nomen moet worden. Wat liet door de heer Marijs aan gehaalde voorbeeld over de marine betreft Souburg gaat 32 marinewo ningen bouwen kon worden mede- geaeeld, dat hieraan niets geheimzin nigs valt te ontdekken. De marine heeft nu eenmaal extra-contingenten en daar er geen woningen in Vlissin gen gebouwd konden worden, zal dit thans in Souburg geschieden. Verschillende andere punten kwa men nog ter sprake. De heer Marijs vroeg of men de bushalten bij het Betje Wolffplein niet kon concentre ren nu er een nieuw wachtlokaal ver rijst. Maar B. en W. voelen niet veel voor dit denkbeeld. Pleidooien voor een betere straat verlichting hielden ir. Krietemeijer (a.r.) en de heer Wenst (k.v.p.) Wet houder Van Popering zal er aandacht aan besteden. Hy sprak met afschuw over de grote jeugdbaldadigheid, waardoor jaarlijks voor duizenden guldens aan materiaal wordt vernield omdat de Vlissingse jeugd de lampen stuk gooit. De heer Krietemeijer wil de een betere straatnummering; B. en W. zullen dit bezien met de afde ling Bevolking. Een uitgebreide discussie ontstond over de subsidie aan de t.b.c.-vereni- ging, die volgens mevr. C. H. L. Spit- hout-Naei'ebout (arb.) al sinds 1955 niet meer wordt opgenomen. De heer C. Geldof (arb.) wilde de subsidie maar schrappen; men weigert de jaarlijkse bescheiden ter inzage te verstrekken. Maar het argument dat men later misschien de volksgezondheid in ge vaar brengt als er in minder goede ja ren geen subsidie meer op de begro ting is uitgetrokken, deed deze raads leden tenslotte besluiten met het voor stel akkoord te gaan. De subsidie wordt overigens niet aan de vereni ging uitgekeerd. Zoals gemeld werd er eveneens een discussie gevoerd over de winkelgale rij op het Betje Wolffplein. De neer Van Rooyen (c.h.u.) raadde B. en W. aan contact op te nemen met de be langhebbenden, die hier iets willen on dernemen. De heer Bikker (c.h.u.) zeide dat in feite in 1954 het initiatief wei'd genomen door het gemeentebe stuur. Het plan werd door de midden stand aanvaard. Maar men is daarna blyven steken. De heer Ki'ietemeijer (a.r.) wilde ook een andere oplossing overwegen. Men kan de muur van „De Schelde" laten begroeien met klimop of iets dergelijks om het lelijke effect van zo'n blinde muur te .camoufleren. De voorzitter meende, dat het misver stand voortkwam uit een gesprek met de heer Ventevogel van de Midden standscentrale. Het ligt niet op de weg van de gemeente hier met een bouw van een winkelgalerij te be ginnen. Tenslotte werd besloten, dat B. en W. zullen afwachten of een verzoek aan „De Schelde" om de muur achter uit te brengen enig resultaat kan op leveren en voorts zal men het advies van de verkeerscommïssie over het Betje Wolffplein bestuderen. Bij het hoofdstuk onderwijs bepleit te de heer C. J. Gillissen Verschage (arb.) een openbare kleuterschool aan de Hobeinstraat, maar het bleek dat de Chr. vereniging al eerder kwam met dit verzoek, temeer daar men thans een kleuterschool, heeft, die af gekeurd is. B. en W. zullen evenwel alles doen om ook voor het openbaar onderwijs in deze stadswijk een kleu terschool te stichten. Voor een onder wijsraad zoals spreker die voorstaat, voelde wethouder Poppe niet veel, ge zien de nauwgezette wijze waarop alle onderwijszaken al behartigd worden. De heer Vader (k.v.p.) en andere raadsleden hadden ernstige bezwaren tegen de wyze, waarop de cultuurraad werkt. De opzet was onjuist en on deugdelijk. Wethouder Poppe stemde met al de bezwaren in. Men zal be zien of deze raad gereorganiseerd kan worden maar hoe is de wethouder niet duidelijk. BENOEMINGEN. Benoemd werd tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand de heer J. Menheer, klerk le klasse ter secretarie, herbenoemd tot leden in de commissie van toezicht op het lager onderwijs: mevrouw A. Eland- Zeilstra, mej. M. C. H. ten Hacken en de heer C. Geervliet, herbenoemd tot lid in de commissie van toezicht op het nijverheidsonderwijs mevrouw A. K. de Priester-Gubbels. Mej. B. van Gilst te Middelburg werd voor het tijdvak van 1 oktober 1956 tot 1 augustus 1957 benoemd tot tijdelijk lerares in stofversieren aan de gemeentelijke industrie- en huis houdschool te Vlissingen. Eervol ont slag werd verleend aan mej. G. Bak ker te Vlissingen als lerares in de naaldvakken aan de gemeentelijke industrie- en huishoudschool. Balgen kochten benzine. Na drie „autoloze" zondagen wer den de Zeeuws-Vlaamse wegen gis teren weer druk bereden door tiental len personenauto's. De opheffing van het ryverbod in België had namelijk tot gevolg, dat vele autobezitters uit dat land zondag naar Zeeuwsch- Vlaanderen kwamen. In Sluis heerste weer de drukte van vóór het rijver bod en met name de winkeliers maakten goede zaken. Ook bij de di verse pompstations wils het druk en de vraag naar benzine was groot. Hoewel de Belgische autobezitters slechts een geringe hoeveelheid ben zine konden kopen aan de grens- lcantoren werd bjj het inkomen en verlaten van Nederland de benzine stand gecontroleerd werd er nog veel van het kostbare vocht verhan deld. Van bevoegde zijde werd ons meegedeeld, dat er aan de grens een intensieve controle was, maar dat het moeilijk is te beoordelen of de Belgi sche weggebruikers veel hadden ge tankt. Universitair examen Geslaagd aan de r.-k. universiteit te Nijmegen voor het candidaatsexamen klassieke taal- en letterkunde pater G. Doene M. H. F uit Kwadendamme. Geslaagd te Utrecht voor het tand artsexamen de heer P. A. Sonke te Kruiningen, te Utrecht voor het semï- arts examen: R. H. de Bruijkere te Sluis. MIDDELBURG Kerstbijeenkomst Bond van Plattelandsvrouwen De afdeling Middelburg en om streken van de Bond van Platte landsvrouwen hield in het C.J.M.V.- gebouw haar jaarlijkse kerstbijeen komst. Nadat de voorzitster, me vrouw Volkers, allen een hartelijk welkom had toegeroepen, werd deze middag een programma gebracht door eigen krachten. Ook het koor tje van de afdeling vei-leende zijn zeer gewaardeerde medewerking. De mooie versiering van de zaal werkte er zeker aan mee, dat dit alles tot een geslaagde middag werd. Zeer voldaan gingen de dames dan ook huiswaarts. VROUWENPOLDER Vrouwen hielden kerstavond Donderdagavond hielden de her- voi-mde en gereformeerde vrouwen verenigingen te Vrouwenpolder een gecombineerde kerstavond. Mevrouw De Kam opende deze avond en heette de talrijke aanwe zigen welkom. Hierna werd de kerst liturgie gelezen. Na de pauze zong een zangkoortje onder leiding van mevrouw Joziassa enkele liederen. Mevrouw De Boer las een verbaal voor, getiteld „Be houden vaart". Met samenzang be sloot men deze avond. VEERE Bietencampagne Op de weegbrug van „Algemeen Belang" te Veere werd tijdens de af gelopen bietencampagne in totaal 13.767.600 kg bieten en 266.110 kg pulp gewogen. Carillonmuziek in de kerstnacht In de kerstnacht zal op het carillon van de raadhuistoren te Veere een programma van kerstliederen ten ge hore worden gebracht. Kerstmis 1956 zal vanaf vijf minuten vóór twaalf tot twaalf uur feestelijk worden ingeleid. De bespeling duurt van kwart vóór twaalf tot half één 's nachts. In Vlis singen klinken er kerstliederen vanaf de Sint-Jacogstoren vanaf tien uur tot half elf. De beiaardier is Piet Broerse. GEMEENTERAAD B1GGEKERKE Nieuw raadslid toegelaten RAAD VROUWENPOLDER. Tijdens de openbare gemeenteraads vergadering, die dezer dagen in Vrouwenpolder werd gehouden, heeft burgemeester A. de Kam twee ge meente-ambtenaren beëdigd, n.l., de heer C. P. Louwerse als waarnemend secretaris en de heer A. Goedbloed als waarnemend ontvanger. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het overlijden van de heer P. Dregmans, burgemeester van Se- rooskerke. Het ziet er naar uit. dat Gapinge binnen afzienbare tijd zijn vereni gingsgebouw zal krijgen. Tijdens de vergadering deelde burgemeester De Kam n.l. mee, dat de bouwvergunning was ontvangen. Voor de komende drie jaren werd het ophalen van het huisvuil gegund aan de heer P. Polderman. Het gemeentepersoneel krijgt over het tijdvak 1 juli tot 31 december 1956 een uitkering ineens van 6 procent. Voorts hechtte de raad zijn goed keuring aan een voorstel van B. en W. om woningwetwoningen over te dragen aan de Christelijke Woning stichting te Oost- en West-Souburg. Voor de opleiding tot kleuterleid ster aan de rijkskweekschool te Mid delburg zal een subsidie worden ge ordening op de keuring van waren vastgesteld. De baatbelasting in het zomerwoningterrein zal worden ver vangen door straatbelasting. De begroting voor 1957 werd zon der hoofdelijke stemming vastge steld. De heren J. Janse (a.r.), N. Me- su (a.r.) en J. Geerse (ger.) vroegen naar aanleiding van deze begroting of de subsidie voor de V.V.V. niet verhoogd kon worden en of het schil derwerk voor de gemeentegebouwen werd aanbesteed. Tijdens de rondvraag wezen de he ren W. Louwerse (a.r.) en G. de Vos (c.h.) op de slechte toestand van de Gapingse weg. NW.- EN ST.-JOOSLAND Vergadering „Het Groene Kruis" De vereniging „Het Groene Kruis" te Nieuw- en S'int-Joosland hield de zer dagen een algemene ledenverga dering, welke slechts matig bezocht was. De begroting voor 1957 werd vastgesteld. Zij sluit op ruim 6S00 gulden in inkomsten en uitgaven. In verband met de toenemende uit gaven der vereniging werd de contri butie van 5 op 6 gulden per jaar ge bracht. De periodiek aftredende be stuursleden J. K. Mesu. secretaris, en A. Moens werden bij acclamatie her kozen. Tot lid van de kascontrole- commissie werd in de plaats van de heer A. Lous, die niet herkiesbaar was. de heer J. Kwekkeboom Jzn. gekozen. In de onder voorzitterschap van burgemeester J. L. Dregmans ge houden raadsvergadering van Bigge- kerlte werkte de raad zich met een sneltreinvaart door de 12 punten tel lende agenda heen. Nadat zijn ge loofsbrieven waren onderzocht en in orde bevonden werd tot lid van de raad toegelaten de lieer P. Wijkhuis. De heer Wykhuis zal in de eerst volgende vergadering begin januari 1957 worden geïnstalleerd. Tege lijkertijd zal dan een nieuwe wethou der worden benoemd in de plaats van de heer J. Moens, die om gezondheids redenen ontslag nam. De heer Moens werd eveneens ont slag verleend uit zijn functie van ambtenaar van de burgerlijke stand, belast met het voltrekken van huwe lijken, per 1 januari 1957. Voorts werd besloten een bezwaarschrift in te die nen tegen het gewijzigde streekplan Walcheren, betreffende de aanwijzing van het kampeerterrein van de heer J. Melis te Zoutelande voor bet plaat sen van linnen tenten alleen. De raad ging akkoord met een voorstel van B. en W. een rekening-courant-over- éenkomst aan te gaan met de n.v. Bank voor Nederlandse gemeenten. In de verordening op de keuring van waren werd een wijziging aange bracht. Aan 'de heren Aar. Sehreijen- berg en P. Verhage werd een perceel tje tuingrond verpacht. Als lid van 't burgerlijk armbestuur werd herbe noemd de heer J. Poppe. Besloten werd tot verhoging van de jaarwed den van de handwerkonderwijzeres- sen verbonden aan de beide bijzondere lagere scholen. De gemeenterekening voor de dienst 1954 en 1955 werd voorlopig vastgesteld. Op voorstel van B. en W. besloot de raad tot aan koop van een stuk grond van de heer F. de Wolf. In de rondvraag vestigde de heer P. Schout de aandacht op het over gangpad in de duinen, waar enige te gels uit zijn en dat verzakkingen ver toont. De voorzitter zegde toe dit met het V.V.V. in Zoutelande te zul len opnemen. WESTKAPELLE Geslaagd Te Utrecht slaagde aan de slagers vakschool voor het examen vak- en handelskennis de heer R. J. Minder- houd te Westlcapelle. NW.- EN ST.-JOOSLAND Collecten In het jaar 1956 bx'acht de busjes collecte georganiseerd door leerlin gen van de christelijke school te Nieuw- en Sint-Joosland ten bate van de vereniging „Kinderzorg" te Middelburg, een totaalbedrag van 387,54 op. SÏNT-LAURENS Kerstavond Vrouwenbond De Geref. Vrouwenvereniging „Fé- bé" in St. Laurens hield een Kerst samenkomst o.l.v. mevr. J. Luike- naar-Remeijnse. Er werd een kerst- declamatorium verzorgd. Een koortje zong enige liederen. Mevr. L. Dinge- manse-van Tatenhove las een kerst verhaal voor. De zieken en ouden van dagen werden bedacht met een ver rassing. Vijftig jaar organist Zondag was het 50 jaar geleden dat het orgel in de Ned. herv kerk te Sint-Laurens in gebruik werd geno men en de heer J. W. van 't Hoff voor het eerst de gemeentezang begeleidde. Na de morgendienst sprak de pre dikant ds. W. A. Kalkman namens kerkeraad, kerkvoogdij en gemeente de heer van 't Hoff toe, die zyn plaats achter het orgel had verlaten en voor in de kerk had plaats genomen. De predikant sprak in waarderende woorden over zijn karakter- en ge voelvolle spel. Daarop werd een ge schenk namens allen aan de jubilaris overhandigd door de president kerk voogd, de heer J. W. Davidse. In zijn dankwoord wees de heer Van 't Hoff op zijn verantwoordelijke en dienende taak en op het laatste lied van deze dienst, Ps. 72:11, de grond- l toon van alle dankbaarheid. r,,P«f/ekl (ol in elk detail" RÏJ N B E R G'S H A y D" E L S B U R A U TERNEUZEN TEIEFÖON 2304 NOÖRDSTRA.AT 70 Officiële publikaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERGUNNING VERLEEND. en W. van Viisslnen, gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 18 decem ber 1956 aan W. F. Chrlstiaansen te Vlis singen op de daarbij gestelde voor waarden vergunning ls verleend tot het uitbreiden van een machinale hout- bewerkingslnrichting door het bljplaat- van 3 elektromotoren met een ge zamenlijk vermogen van 15 pk. in het perceel, plaatselijk gemerkt Paul Kruger- straat 227. Vlissingen, 22 december 1956. KOUDEKERKE Vergadering N.C.V.B. Dezer dagen kwam de N.C.V.B. afdeling Koudekerke in vergadering bijeen. Het eerste gedeelte van de avond werd besteed aan de kerstli turgie met muzikale begeleiding van de heer Arendse. Na de pauze volg- een kerstverhaal en declamatie waarna de vice-presidente mevr. Klaassen, de vergadering sloot. Bij een bestuursverkiezing werd in de vakature van mevr. De Lange benoemd mevr. G. Ruitenbeek- Schaap. Als propagandistes werden benoemd de dames M. Osté-Bleyen- berg en A. Besuyen-van Sluys. Tij dens de volgende vergadering van 17 januari a s. zal spreken ds. Don- dorp te Domburg. ZOUTELANDE Interkerkelijke zangdienst Zondagavond wordt in de Ned. herv. kerk te Zoutelande een inter kerkelijke kerstzangdienst gehou den. In deze dienst zullen voorgaan ds. Elshout, gereformeerd predikant te Koudekerke en ds. J. J. Wagener, Ned. herv. predikant te Zoutelande. De chr. gemengde zangvereniging „Hosanna" zal. onder leiding van de heer Thon de Vries, muzikale mede werking verlenen. OOSTKAPELLE Interkerkelijke dienst Hedenavond (vrijdag) half acht wordt in de gereformeerde kerk in Oostkapelle een interkerkelijke zang- dienst gehouden, waaraan medewer king wordt verleend door het dames koor E.M.M. en het gemengde koor „Sursum Corda". Ds. Richard, herv. predikant en ds. v. d. Wal, geref. predikant verzorgen de meditatie. Kerstviering N.C.V.B. De afdeling Oostkapelle van de Ned. Chr. Vrouwen Bond hield onder leiding van mevr. Landsweer-Hoeufft een druk bezochte kerstviering. Er was een kerstliturgie en mej. W. Maljaars bracht een kerstverhaal; voorts werden er gedichten voorge dragen. A. R. Kiesvereniging De a.r. kiesvereniging Nederland- Oranje te Oostkapelle kwam onder leiding van de vice-voorzitter, de heer A. H. Geertse, bijeen. Ds. Spoel- stra uit Gapinge gaf een politiek overzicht onder de titel „Rondom Suez", welke voordracht gevolgd werd door een geanimeerde gedacn- tenwisseling. RAAD OOSTKAPELLE De gemeenteraad van Oostkapelle die onder voorzitterschap van burge meester F. G. Sprengcr vergaderde, besloot vier nieuwe wjjzerborden aan de toren te laten aanbrengen en le vens do wyzerborden van een verlich ting te doen voorzien. In verband met een voorstel tot het aanschaffen van een elektrische luidinstallatie vond de voorzitter, dat In het vervolg ook bij begrafenissen moet worden geluid. Wethouder C. Wondergcm waa van mening, dat er een uniforme regeling voor het luiden van de klok op zon dagen moet worden vastgesteld. Hij achtte het onjuist, dat alleen voor de diensten in de Ned. hervormde kerk Mr. J. F. G. Schlingemann sprak voor Z.L.M.-Ieden Onder voorzitterschap van de heer K. de Buck vergaderde de afdeling Oostkapelle der Z.L.M. Als gasten waren aanwezig de besturen der zusterafdelingen en de L.J.G. De secretaris der Z.L.M., mr. J. F. G. Schlingemann, sprak over „Land bouwproblemen van vandaag en mor gen". Deze problemen zijn er vele. Het voornaamste is volgens de heer Schlingemann wel het landbouwbe leid vaii de regering, hetgeen de mi nister zelf heeft erkend tijdens een rede, die hb' deze zomer te Kampen hield. Dat dit beleid zich nu met de nieuwe regering ten gunste zal wijzi gen, trok spreker in twijfel, omdat net zeer moeilijk zal zijn, de prijzen op te voeren. Na de algemene bespreking wer den nog twee films vertoond, name lijk „Een jonge boer op Tholen" en „Het Z.L.M.-journaal Domburg". AAGTEKERKE Uitvoering „Agatha" Zaterdagavond om zeven uur geeft de muziekvereniging „Agatha' te Aagtekerke haar jaarlijkse uitvoering in de kantine van het kamp. Aan deze avond wordt ook meegewerkt door de toneelvereniging „Biggekerke", die „Het nichtje uit Buenos Aires" zal op voeren. GRIJPSKERKE Damwedstrijden Door de damclub Grijpskerke wer den de volgende wedstrijden gespeeld om het persoonlijk kampioenschap: Groep A. W. WisseJ. v. d. Broe- ke 02; J. J. EngelvaartJ. Dom misse 11; J. DekkerA. Geldof 11; A. v. SluijsA. de Wolf 02; J. J. EngelvaartW. Wisse 20; A. de Wolf—A. Geldof 0—2; J. v. d. BroekeA. v. Sluijs 02; J. Dom misseJ. Dekker 11. Groep B. H. v. LeerzemJ. C. Dingemanse 02; A. de WolfA. Ridderbos 20; L. WagenaarH. van Leerzem 20; L. BimmelA. de Wolf 02; W. MeijerC. Goed bloed 0—2. TERNEUZEN Kerstzangdienst In het Ned. hervormde kerkgebouw te Terneuzen wordt op eerste kerst dag, in samenwerking met de Gere formeerde Kerk ter plaatse, des avonds een kerstzangdienst gehouden, waar aan het koor „Laudemus" medewer king verleent. De meditaties worden verzorgd door ds. P. A. van der Vlugt, her vormd predikant en ds. H. Pestman gereformeerd predikant ter plaatse, die respectievelijk zullen spreken over de onderwerpen „God schenkt Christus" en „Aanvaarden wij Chris tus zoals God die ons schenkt?" Kerstwijdingsbijeenkomst De afdeling Terneuzen van de Ne derlandse Christelijke Vrouwenbond hield in het Jeugdgebouw een welge slaagde kerstwijdingsbijeenkomst. Na de gebruikelijke opening besprak de presidente, mevrouw Lankamp, in haar openingswoord het kerstevange lie, waarna zang door mevrouw Rie- mens en samenzang volgde. Mevrouw Van EsVan Doeselaar hield een kerstinleiding, gevolgd door declama tie door mevrouw SpijkstraBaren- dregt en het optreden van een zang koor onder leiding van mevrouw MeijerVan den Hengel. Het tweede gedeelte van de avond werd gevuld met declamatie door me vrouw De PutterJonkers, zang en het vertellen van een kerstverhaal door mevrouw TichelmanThierry. Na een dankwoord van de presiden te sprak mevrouw TerlouwVink een slotwoord. Riolering en bestrating In het gemeentehuis te Terneuzen werd aanbesteed het uitvoeren van riolerimgs- en bestratingswerken in de Noordpolder aldaar. Ingeschreven werd als volgt: G. en A. Sponselee, Kloosterzande, 71.876; firma gebr. De Bokx, Terneuzen, 74.000; M. P. Hol, Hulst, 76.600; K. Lucassen, Walsoorden, 79.870; J. de Oude, Biervliet, 80.075; n.v. Elk, Schoondijke, 81.000; P. de Regt, Ter neuzen, 82.400; C. D. de Ruijsscher, Biervliet, 82.400. De gunning werd aangehouden. Wildprijskaarting De in hotel „Centraal" te Terneuzen gevestigde kaartclub hield voor haar leden een wild-prijskaarting, waar voor veel belangstelling bestond. De voornaamste uitslagen luiden: 1 M. Verschelling; 2 L. Verhage; 3 P. Die- ieman; 4 M. Verhelst* 5 J. Schippers. Collecten Voor het steunfonds van het Ju- liana-zïekenhuis te Terneuzen werd tot nu toe bijeeengebracht 471.50. CADZAND Raad Cadzand vergadert Tijdens de vergadering van de raad van de gemeente Cadzand zal als laatste agendapunt de gemeente begroting 1957 vastgesteld worden. Verder komt een aantal subsidie kwesties aan de orde en zal bespro ken worden over financiële mede werking aan de kleuterschool te Cadzand voor de aanschaffing van meubilair en leermiddelen en een oliestookkachel. HOEK Bindingsbijeenkomst In de gemeentelijke Gehoorzaal te Hoek hield de plaatselijke afdeling Steun Wettig Gezag een bimdings- avond,. welke o.m. werd bijgewoond door b. en w. van Hoek, majoor Speek en kapitein Fassaert. Burgemeester Hanss&ns sprak een openingswoord, waarin hij wees op de prettige samen werking in de afdeling. Majoor Speek zette vervolgens het doel van Steun Wettig Gezag uiteen, waarbij hij er zijn voldoening over uitsprak, dat de afdeling Hoek de laatste tijd aanzienlijk is uitgebreid. Voorts werd een film vertoond, waar na nog voor de pauze een geanimeer de hersengymnastiekwedstrijd werd gehouden. Ook werden nog enige films vertoond door de heer Kam uit Goes. Aan het eind van de avond was er nog een schietwedstrijd, waaraan zowel de dames als de heren deelna men. Burgemeester Hanssens sprak een slotwoord. NIEUW-NAMEN Biljarten De Axelse biljartclub speelde te Nieuw-Namen een vriendschappelijke ontmoeting tegen de plaatselijke bil jartclub aldaar. Door goede prestaties van de Axelse spelers R. Dieleman, P. Grootnaert, P. Leunis en J. de Rijke wist Axel met 731 tegen 664 carambo les de overwinning te behalen. Het ligt in de bedoeling binnenkort te Axel een revanche-wedstrijd te orga niseren. AXEL Toneeluitvoering In „Het Centrum" te Axel gaf de harmonie „Concordia" een reprise van de opvoering van het toneelstuk „Een baby van 1000 weken", door Hans Nesna. Afscheid en benoeming De heer A. Vonck, districts-moa- teur der P.Z.E.M. te Axel nam dezer dagen afscheid wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, na ruim 32 jaar dienst. Tot zijn opvolger werd benoemd de heer J. de Feyter uit Axel. wordt geluld. HierbU wees hy er op, dat de toren eigendom is van de ge meente en dat destijds bij de collecte voor een nieuwe klok door alle ge zindten is bijgedragen. Hieruit con cludeerde hij. dat in het vervolg de klok ook voor alle gezindten moet worden geluid Nadat het voorstel van de neer Wondcrgem op aan dringen van de heer A. Don (p.v.d.a.) in stemming was gebracht, spraken de heren Wondergem, Don. J. Geldof, (a.r.) en J. de Visser (s.g.) zich voor het voorstel uit. De heren Z. Maljaars (gem. bel.), F. C. de Roo (c.h.) en A. W. Louws (gem. bel.) onthielden zich van stemming. De klok van de Ned. hervormde kerk zal dus voortaan worden geluld om acht uur, vijf mi nuten voor tien. twaalf uur en vijf minuten voor half drie. Het vernieuwen van de bestrating der Molenweg werd opgedragen aan de fa. Wandel te Souburg. Tegen de m ftreek- plan°werd een bezwaarschrift inge steld. Bij de kerk van de Gerefor meerde Gemeente aan de Noordweg zal een lantaarn worden geplaatst, evenals aan de Domburgseweg. By de rondvraag vroeg de heer Don inlichtingen over een wachthuisje voor buspassagiers. De voorzitter' antwoordde, dat in januari met bouw hiervan bij „Schoonoord" worden begonnen. Benoemd tof substituut-officier van justitie Bij Koninklyk Besluit zyn benoemd tot substituut-officier van justitie in het arrondissement Middelburg: mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop en mr. Th. Lebret beiden ambtenaar van het O.M. In Middelburg. De Down Town Jazzband met Peter Schilperoord. In Fokker-ingenieur Peter Schilper oord bezit Nederland een begaafd mu sicus, die in de jazz een hoge klasse heeft bereikt. Toen hy een goed jaar geleden afscheid nam als leider van zyn befaamde Dutch Swing College Band, was dat <*an ook een teleurstel ling voor Dixie-minnend publiek. Wat echter toen al duidelijk was is nu een feit geworden. Peter is terug. Terug met een eigen (modern style) kwar tet en als gastsollst bij de Down Town Jazzband. Toen wij zaterdagavond in een kleedkamer van Erilannia in Vlissingen 'n praatje met hem maak ten begrepen we duidelijk waarom hg naar ae planken terug is gekomen. Peter kan het niet laten. Terwijl de Down Towners op het podium hun concertprogramma afwerkten was Schilperoord bezig met een „warming up": hij pijpte de nummers mee op zijn klarinet. Diezelfde klarinet bracht later de luisterenden in vervoering. En geen wonder. In grootse vorm stekend joe- delde Peter enkele nummers. Puur New Orleans, relaxed, swingend. Bui tengewone Improvisaties bracht te recht enthousiasme teweeg. Overi gens vond de combinatie Schilperoord- Down Town haar muzikale tops nog later op de avond, namelijk tijdens het bal, toen er minder geluisterd, maar merkwaardigerwijs (nog) beter ge musiceerd werd. Hoewel wat in de schaduw van Schilperoord werkend hebben de Down Towners opnieuw 'n gedegen en geïnspireerd staaltje van hun kunnen op de Vlissingse planken gebracht. In de aantrekkelijke twee- trompettenbezetting, met de knappe ritme-sectie en onder de bekwame lei ding van Rocfi Hueting werd jazz van de bovenste plank ten gehore ge bracht. De avond werd geopend door de Store Town Dixiecase, een jongeren-orkest dat stellig toekomst heeft, al moet er nog wel wat bijgeschaafd worden. Trombonist George Kaataa was een uitblinker in dit gezelschap. De avond was (goed) georganiseerd door de Middelburgse gymnasiastenvereni ging „Nihil sine Labore". De zaal was vol. Stola's waren zeer in zwang. Sluiskil's-H. Arendskerke 1—0 Sluiskil heeft op eigen veld een 10 overwinning behaald op de ploeg van 's Heer Arendskerke. Of de bestuursverjonging daar debet aan is, is niet zeker, maar dat de Sluiskilse spelers een hartig woordje meegekregen hadden bleek wel bij de aanvang van deze wedstrijd. Sluiskil had voor de rust een lichte veldmeerderheid, maar wist dit niet in doelpunten uit te drukken. Na de rust was het een gelijkopgaande strijd van twee machteloze voorhoe des. Tien minuten voor het einde maakte middenvoor Aarsen bij een aanval over rechts echter een fraai doelpunt. Ondanks verwoede pogin gen van de bezoekers kwam ih deze stand geen verandering meer, zodat Sluiskil de rode lantaarn overdroeg aan Koewacht. Burgerlijke stand TERNEUZEN. Bevallen: A. N. J. Doppegleter—Van Moeffaert, d.: L. B. van de Calseljde— Schelstraete, z.\ A. J. PrlnseSuwijn, z.; A. H. Graanstra— Koltjn, 2 d.; E. J. M. In- gels—Mullaert, z. Ondertrouwd: H. P. J. de Nijs, 29 J. en M. M. T. de Smet. 28 j. Getrouwd: P. F. de Nijs, 25 J. en G. C. S. Luijk, 23 J. Overleden: J. den Beer, 77 J„ e. v. L. W. Witte: C. Buijze. 50 J., e. v. J. van der Peiji; D. P. Bruggeman, 70 M. Bakker. 76 j., e. v. F. Goossen; G. de Bruyne. 3é e. v. M. Mahu: A. van Britsom, 82 j., e. v. H. M. C. van Remoortel. HULST Raad Hulst over grenswijziging De gemeenteraad van Hulst komt vrijdag as. om 7 uur 's avonds in openbare vergadering bijeen ter be spreking van het voorstel tot wijziging der grenzen van de gemeente Hulst. Dit is het enige punt op de agenda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15