Weinig hoop dat de omroepwet spoedig zal verschijnen In het begin van deze eeuw nog niet veel aandacht voor advent PARLEMENTAIRE ENQUETEURS PLECHTIG GERIDDERD KLANKBORD ZATERDAG 22 DECEMBER 1956 PROVINCIAL* 2 hi hi U W h, VU U R AN T KAMER GOEDGEKEURD BEGROTING VAN O., K. EN W. DOOR TWEEDE Uitbreiding van televisie-zendernet (Van onze parlementaire redacteur). Na dagenlange discussie heeft de Tweede Kamer vrijdagmiddag- laat de begroting van onderwijs, kunsten en wetenschappen zonder hoofdelijke stemming, doch met aantekening, dat de C. P. N. tegen was, goedgekeurd. Voor het zover was, waren minister Cals en staatssecretaris lïöppener aan verschillende afgevaardigden, die over enkele onderdelen van de be groting het woord gevoerd hadden, nog een antwoord schuldig. Laatstge noemde had weinig hoop, dat de omroepwet, waarop ons land al lange tijd wacht, spoedig in het staatsblad zal verschijnen. Heel voorzichtig ant woordde hij op een desbetreffende vraag, dat hij bjjna durfde toe te zeggen, dat de memorie van antwoord nog dit zittingsjaar zal verschijnen. Als men weet, dat het zittingsjaar eindigt op 14 september 1957 en dat met de me morie van antwoord pas een deel van de weg naar het staatsblad is afge legd, dan is duidelijk, dat we misschien nog lang zullen moeten wachten. Wat de luisterbijdragen betreft, waaruit de Wereldomroep een deel van zijn inkomsten geniet, zei mr. Höppener, dat als de Wereldomroep uit de algemene rijksmiddelen betaald zou moeten worden, dit een verhoging van de belastingen zou betekenen met zeker 5 miljoen. Na 1945 is de luister bijdrage niet meer verhoogd. Zij is in vergelijking met de ons omringende landen zeer redelijk. De staatssecreta ris dacht, dat de luisteraars zich wel een kleine verhoging zullen willen ge troosten. Aangezien de verhoging bij de wet dient te geschieden, komt de Kamer nog op deze zaak terug. Politiek in ether De minister van sociale zaken zal binnenkort een voorstel indienen over de verhoging van de grens voor dp vrijstelling van de luisterbijdrage. De kwestie van de politiek in de ether hoopt de staatssecretaris spoedig te kunnen afdoen. Er is een rapport van de radioraad binnen, dat thans bestu deerd wordt. Aan de regeringscom missaris voor het radiowezen is opge dragen om zich met de omroeporgani saties in verbinding te stellen tenein de de suggesties uit het rapport met hen te bespreken. De verdeling van zendtijd onder de politieke partijen hoopte hij bij de be handeling van c«« -nroepwet te kun nen bespreken. Geiukt het niet om in het lopende zittingsjaar de memorie van antwoord ox> dit wetsontwerp In te dienen dan bestaat wellicht de mo gelijkheid, de materie bij een aparte nota aan de orde te stellen. T elevisie Wat de televisie aangaat meen de mr. Höppener, dat niet in de eer ste plaats aan uitbreiding van de zendtijd gedacht moet worden, maar dat aandacht dient te worden besteed aan de uitbreiding van het zendernet en van het aantal kij kers. Een bespreking over de commer ciële televisie reserveerde hij voor la ter. In geen geval zal een beslissing genomen worden, zonder eerst met de Kamer te hebben overlegd, verklaarde Extra treinen tijdens Kerst en jaarwisseling. De Nederlandse Spoorwegen zullen voor, tijdens en na Kerstmis en de jaarwisseling op vele lijnen extra treinen laten rijden. De dienstregeling van een aantal dezer treinen is in de reisgids tussen vette lijnen opgenomen, de overige treinen rijden als voor- en volgtrei- nen, kort voor en na treinen van de gewone dienstregeling. Op de maandagen 24 en 31 decem ber aanstaande, waarop vele bedrij ven gesloten zullen zijn, zal op de baanvakken Rotterdam Leiden, Rotterdam Maassluis, Zaandam Amsterdam, Amsterdam Bussum en Utrecht Bilthoven een aantal forensentreinen niet rijden. Op de betrokken stations zijn deze opgehe ven treinen nader aangeduid. Ove rigens rijden de treinen op deze maandagen als op werkdagen. Tenslotte delen de Nederlandse Spoorwegen mede, dat op woensdag 2 januari 1957 in de morgenuren de kans bestaat, dat niet in alle trei nen voldoende plaats zal zijn. In die uren moeten namelijk de militairen die met kerst- en nieuwjaarsverlof zijn geWeest, naar hun garnizoenen worden teruggevoerd. hij. Overigens noemde hij de berich ten, dat Nederland beslist commer ciële televisie krijgt, onjuist. Over het niet toestaan van de ver toning van de film „Eindstation", voor de televisie bestond, aldus mr. Höppener tussen de minister en hem volledige overeenstemming. Indertijd heeft de Kamer bij de vaststelling van het televisiebesluit in meerderheid de wens te kennen gegeven, dat alleen ter vertoning voor de televisie zouden worden toegelaten films, die door de filmkeuring goedgekeurd zijn voor personen tot 14 jaar. In het besluit is opgenomen een verbod van films voor boven 18 jaar. Daarvan kan dispensa tie worden verleend. De staatssecreta ris was ervan overtuigd, dut dezelfde bepaling ook zou zyn opgenomen als eertijds een wettelijke regeling tot stand gebracht was. Er is al eens ont heffing verleend. In elk concreet ge- val moet de staatssecretaris zich Hf- vragen, wat hem te doen staat. Hij vond het begrijpelijk, dat zich dan wel eens verschillen van mening voordoen. I Hij was er van overtuigd, dat in de bestaande regeling allerlei moeilijkhe den schuilen. Ten opzichte van toneel vertoningen voor de televisie wordt bijv. geheel anders gehandeld. Buiten landse films kunnen zonder meer wor den opgevangen. De staatssecretaris had nog geen kans gezien een bevre digende regeling te ontwerpen. Minister Cals verklaarde zich be reid om de gehele subsidiepolitiek voor het toneel nog eens in de vaste commissie van O., K. en W. te bren gen. Aan het slot van de vergadering heeft de voorzitter, dr. Kortenhorst, in een speech, waarin hjj de uitbrei ding van de Kamer releveerde en me dedeelde, dat tussen de derde dinsdag in september en Kerstmis minder vaak vergaderd is, als vorige Jaren, de leden en het personeel der Kamer zalig Kerstfeest en gelukkig Nieuw jaar en een prettig reces toegewenst. Onvoorziene omstandigheden voor behouden, zal de voorzitter de Kamer weer tegen 29 januari 1957 bijeenroe pen. UNIEKE PLECHTIGHEID IN TWEEDE KAMER GOEDE KEUS. In Nashville in de Verenigde Staten, werd Charles O. Sparrow veroordeeld wegens winkel diefstal tot een boete van 50 dollar. Hij had een bijbel gestolen. EERLIJK DRINKER. De rechter van de Amerikaanse stad Pittsburg was sprakeloos. De verdachte vóór hem, de heer Weiss, aangeklaagd wegens autorijden ..onder invloed" vertelde, dat hij inderdaad vijf of zes cocktails had gedronken. Nadat de rechter van zijn verbazing beko men was. deelde hij in de volle rechtszaal mee, dat dit de tweede keer in zijn loopbaan was, dat een verdachte toegaf meer dan „één of twee biertjes" gedronken te hebben. ENGELS VOOR BEGINNERS. Een aantal leden van het Baarnse z.g. Bejaardenkoor het jongste lid is 65, het oudste 95 jaar gaat deelnemen aan een cursus in de En gelse taal. Het U.V.V. dat dit koor heeft gesticht en het patroniseert heeft aan veler wens tegemoet wil len komen in contact te kunnen ne men met hun (kinderen en) klein kinderen die over de gehele wereld zijn verspreid. Discussie over beleid in overzeese gebieden (Van onze parlementaire redacteur). De vergaderzaal van de Tweede Ka mer bood vrijdagmiddag een bijzonde re aanblik. De voorzitter, dr. Korten horst, had namelijk tijdens de verga dering enkele oud-leden van de parle mentaire enquêtecommissie, rege ringsbeleid 1940-'45 alsmede het per soneel, dat deze commissie jarenlang terzyde heeft gestaan, uitgenodigd in de zaal plaats te nemen. Zo zat het oud-lid, mr. Algera, thans minister van verkeer en waterstaat, in een nis achter de regeringstafel, waaraan hy kortgeleden zijn begroting voor 1957 heeft verdedigd. In de banken van de socialisten had niet alleen de oud- voorzitter van de enquêtecommissie, de heer J. Scliilthuis, plaats genomen, maar ook mr. Benno Stockvis, oud lid van de commissie en oud-lid van de Tweede Kamer voor de C.P.N., te genwoordig lid van de P. v. d. A. Dr. Kortenhorst had de gasten, de volle Kamer en volle tribunes en loges tevens nodig als decorum voor een plechtigheid, zoals de Ka mer, voor zover wij hebben kun nen nagaan, nog nooit eerder heeft beleefd. De voorzitter deelde n.l. mede, dat bij de afsluiting van de arbeid door de commissie het aan de koningin behaagd had de tegenwoordige voorzitter, de heer Koersen, en de oud-voorzit ter, de heer Schilthuis, te benoe men tot commandeur in de Orde van Oranje Nassau, mr. G. M. A. M. Huigens, commies-griffier van de Tweede Kamer en griffier van de commissie, tot officier in de Orde van Oranje Nassau en de heer P, Goossen, referendaris ter griffie van de Tweede Kamer tot ridder in de Orde van Oranje Nas sau. De voorzitter hing de heren Koer sen en Schilthuis het lint. behorende bij de hoge onderscheiding om en speldde de heren Huigens en Goossen de bij de eervolle onderscheiding be horende versierselen op de borst. Aan de plechtigheid was voorafge gaan de behandeling van het verslag van en het voorstel tot beëindiging van de werkzaamheden der enquête commissie. Dit voorstel nam de Ka mer aan met 72 tegen 24 stemmen. Voor stemden de P. v. d. A., de V. V. I). en een deel van de K. V. P. De A. R. P. en de C. II. U. hadden hier tegen bezwaren. De bezwaren kwa men van de kant, van de heren Ger- brandy (a.r,), Weiter (k.v.p.), Schnial (c.h.) en Gortzak (c.p.n.), zij het, dat zij verschillende motieven voor hun standpunt aanvoerden. De twee eex\stgenoemde heren be treurden zeer, dat het aanvankelijke plan om nog een slotdeel van het ver slag te laten verschijnen over het beleid betreffende-de overzeese ge biedsdelen, waaronder begrepen het beleid der Nederlands-Indische rege ring, niet verwezenlijkt zal worden. Zij vreesden, dat dit de schijn zou kun nen wekken, dat men om politieke re denen van een verder onderzoek af ziet. De heer Koersen, voorzitter van de enquête-commissie maakte duide lijk dat de commissie er bezwaar te gen heeft, getuigen onder ede te horen over feiten, die wellicht al 15 jaar geleden gebeurd zijn. Bovendien vreesde hij, dat geen evenwichtige conclusies meer zouden kunnen wor den getrokken. De heren Van de Wetering (c.li.) en Van der Goes van Naters (p.v.d.a.) steunden, hoewel ook zij betreurden, dat het beleid in Indonesië onbespro ken zal blyven, de lieer Koersen. Eerstgenoemde opperde het denk beeld om de regering gelden beschik baar te doen stellen voor een bron nenstudie op dit gebied. Gemeenten bezorgd over investeringsbeperking. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft een schrijven gericht aan de ministers van binnenlandse za ken, financiën en volkshuisvesting, waarin uiting wordt gegeven aan de grote bezorgdheid der vereniging over de ontwikkeling van het vraagstuk der investeringen. De vereniging geeft uitdrukking aan haar teleurstelling dat men ten onrechte er van uitgaat, dat het by uitstek de gemeenten zijn, die door onvoldoende beheersing harer investe ringen de huidige moeilijkheden ver oorzaken. De vereniging staat open voor het betoog, dat de gemeenten een recht vaardig aandeel in de investeringsbe perkingen moeten opbrengen, maar zij meent er tegen te moeten waarschu wen, dat een ten onrechte zich jegens de gemeenten ontwikkelde vooringe nomenheid ertoe zou leiden, dat zij meer dan haar evenredig deel zullen moeten leveren. Dit evenredig deel moet naar de mening der vereniging gemeten worden niet uitsluitend bin nen het totaal der overheidsinveste ringen: ook de investeringen in de in dustriële sector moeten hierbij in aan merking genomen worden vanwege het rechtstreeks verband, dat er tus sen noodzakelijke uitbreiding van ha vens, openbare nutsbedrijven en an dere verkeersinrichtingen en de indu striële ontwikkeling bestaat. Men zal daarbij rekenschap ervan moeten geven, dat de positie, die de gemeenten in ons staatsbestel inne men, hen tot het treffen van bepaalde voorzieningen nopen, teneinde hun so ciaal-economische taak te vervullen. Deze taak moet dus ingeperkt wor den, als de investeringsmogelijkheden beperkt worden en zal teiT dele door anderen (handel en industrie) worden overgenomen, wil men niet voor het feit komen te staan, dat een evenwich tige economische ontwikkeling van ons land in het gedrang komt. Een werkelijke investeringsbeperking wordt dan niet bereikt. Terwijl koningin Elizabeth van E Engeland geboeid naar het to- H neel zit te kijken tijdens een liefdadigheidsvoorstelling _van de pantomime „Dlck Whit- E Hngton" in liet Londense Pa- lace-theator, fluistert prins s Charles zijn zusje prinses An- M E ne heel broederlijk iets in het H oor. De voorstelling werd ook bijgewoond door prinses Mar- E E garet. e llllilllllllllllllillilil!ll!lll!!lllllllllllllllllilli:illlllllllllillllllillllllll!lllll „Heren Black en Symes" naar Makarios Stakingen op Cyprus „Mijnheer Black en mijnheer Sy mes" zijn vrijdagmorgen te Mahé op de Seychellen aangekomen. Zij wer den in het regeringsgebouw ontvan gen. Ofschoon geen nadere aandui dingen zijn gegeven, wordt veronder steld, dat Black en S.vmes afgezanten van de Britse regering zijn naar de op de Seychellen in ballingschap ver toevende Cyprische aartsbisschop Makarios. Een onbekende heeft vrijdag in de hoofdstraat van Nicosia op Cyprus 'n Cyprische politieman doodgeschoten. Uit protest tegen de voorsteilen van de Britse jurist Radcliffe voor de toe komst van Cyprus, hebben te Fama- gusta de winkeliers hun zaken vrij dagochtend gesloten en hebben de ha venarbeiders het werk neergelegd. Cyprische arbeiders in een militair kamp te Dhekilia in het zuiden van het eiland staakten eveneens. In ver scheidene dorpen in het zuidwesten waren de winkels gesloten. Ontslag verleend aan mr. Am. J. d' Ailly. Bij Koninklijk Besluit van 18 de cember no. 6 is aan mr. Am. J. d'Aïlly op zijn verzoek met ingang van 1 januari 1957 eervol ontslag verleend als burgemeester van Am sterdam met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten als zo danig bewezen. STEMMEN UIT DE KERKEN. Eerste kerstfeest zou pas in de vierde eeuw zijn gevierd In deze eeuw heeft men zich in de Kerk steeds meer gericht naar het zo genaamde kerkelijk jaar. Het is zo algemeen geworden dat, waai- men ook komt In de kerk, er in de lijdensweken wordt gepreekt over het lijden van Christus en zo zullen we in de adventsweken niet anders verwachten dan dat de gemeente op de een of andere manier wordt voorbereid op de viering van het kerstfeest en van te voren weten we dat we op dit feest zelf door de le zing der Schrift en de prediking zullen worden gebracht naar Bethlehem. Dit was aan het begin van deze eeuw nog niet zo vanzelfsprekend. Ik herinner me uit de jaren van de eerste wereldoorlog een krantenbericht dat er ergens in een pastorie ingebroken was tijdens de middagdienst op de eerste Kerst dag. Alle bewoners waren ter kerke gegaan. Als merkwaardigheid stond er bij dat de predikant juist preekte over liet achtste gebod, gy zult niet ste len. Nu was 't terrein van deze inbraa k 'n gereformeerde pastorie en in deze kerken kan men er op rekenen dat in de middagdienst de Heidelbergse Ca techismus wordt behandeld. Daarmee ging men vroeger blijkbaar door ook op de feestdagen. Zyn we wel ingelicht, dan wordt aan deze gewoonte ook in die kerken niet meer in alle gestrengheid de hand gehouden. Ten tijde van de Republiek was het in ons land, althans in onze provincie de gewoonte op de drie grote feestda gen het Heilig Avondmaal te vieren. Er is nog een"besluit van de Staten van Zeeland bekend, waarin dit werd bepaald. De vraag die ons echter nu bezig houdt is, waarom er vier adventswe ken zijn en hoe het komt dat het kerst feest op de 25ste december wordt ge vierd. Het oudste van de christelijke feest dagen is zonder twijfel het paasfeest. Dit feest was in de eerste eeuwen en ook nog later, het grote gebeuren voor de Christelijke Kerk. Dan werden de genen die tot de gemeente toetraden, gedoopt. Met het paasfeest in verband staat het pinksterfeest, het feest van i de vijftigste dag, en de Hemelvaaits- de aanvang van het verhoor in le rechtszaak tegen dr. John Bodkin Adams, die ervan wordt beschuldigd zijn patiënt, de 81-jarige mevrouw Edith Alice Morrellte hebben ver moord, stond een lange rij van be langstellenden te wachten op toe gang tot het gerechtshof van East- bourme, waarvan de foto een b'-cld pectt. dag daartussen in. Ze zijn al vrij spoe dig naar voren gekomen als dagen die boven de andere uitstaken in het ker kelijk jaar. Het kerstfeest is het laatste van de jrote kerkelijke feesten dat men in de oude Kerk is gaan vieren. Naar men nu nog kan nagaan, is er eerst in het midden van de vierde eeuw sprake ran. Dat. «il niet zeggen dat men de yeboorte van Christus niet eerder op een feestelijke wijze kan hebben her dacht, maar we hebben daarvan geen historische bewijzen, zoals we die wel hebben van een vroege viering van het paasfeest. Zo omstreeks 150 na Christus had men in verschillende de len van de Kerk meningsverschil over de datum waarop het feest van de op standing moest worden gevierd. We mogen dus veilig aannemen dat nien pas betrekkelijk laat tot de viering van het kerstfeest is gekomen. Zoals aan het paasfeest de zeven lijdensweken vooraf gaan, zo heeft de Kerk aan het kerstfeest ook een be paald aantal weken laten vooraf gaan die met dit feest één geheel vormen. In West-Europa zijn het eveneens ze ven weken'geweest. Deze tijd begon met St.-Maarten. op 11 november. Of deze dag in onze provincie nog enige betekenis heeft die er op wijst dat we hier te doen hebben met een over blijfsel van een dag die vroeger van veel grotere betekenis was, weten we niet. Maar wel weten we dat in het oosten van ons land St.-Maarten nog wel betekenis heeft Wie als kind daar is opgegroeid, zal hebben mee gedaan aan het maken van een lam pion uit een rode voederbiet die werd uitgehold en met allerlei figuren en arabesken versierd. Wanneer de kaars er in brandde, gaf dit een mooi effect. Op scholen werd het maken van deze ..lichies" aangemoedigd door het uitloven van prijzen voor dé mooi ste. Met deze St.-Maartenslampen trekken de kinderen dan 's avonds langs de huizen, hun St.-Maartens- liederen zingend. Wordt dit Het Wereldgebeuren Vredesstreven Nitt ruiuuc» juii veestten uur heb ben president Eisenhower von de Verenigde Stalen en premier Nehroe van mdia met elkaar van ge- dacnten gewisseld op eên dag. Zij hebben uezc ween by diverse gele genheden bespreKingen gevoeru. .tiaar tijdens de officiële ontvangslpleentig- hedeu tér ere van de Indiase gast in Washington was er niet veei gelegen heid om diep op de wei eldproOieinen in te gaan. Daar werd alle* oveistcmd door het optreden van muziekkorpsen, het gejuicn van de menigte en officiële begroetingswoorden. De eigenlijke gedachtenwisseling gebeurde op Diseruiowers boerdeiij in Gettysburg. Het was de eerste keer dat die boerderij voor gesprekken met een hoge buitemanuBe gast werd ge bruikt. Nog nooit ook heelt president Eisenhower zó lang en zo intiem met een ander staatshoofd oeiaadsiaagd. Er waren geen mimsleis, geen advi seurs en geen stenografen, 'iolken wa ren overbodig: Nehroe spreekt vloeiend Engels. Maime Eiseniiower en Nehroe's dochter Indira Gandhi waren zelfs bij dc maaitijd en Dij ut* Üiee niet present. In Washington zegt men dan ook, dat deze sainenspreking tussen Eisenhower en Nehroe cn ty pische vorm is van persoonlijke diplo matie, waarbij men terugdenkt uan de onderhandelingen van Roosevelt en Churchill gedurende de Tweede We reldoorlog. Nadien zyn er niet zulke vertrouwelijke sameiisprckingen ge weest tussen een Amerikaanse presi dent en een buitenlandse staatsman. Ongetwijfeld is tijdens dit bezoek van ÏNehroe over koetjes en kalfjes gesproken, zelfs in de meest ietterlijKe zin ties woords. Op het Gettysburgse programma stond immers een bezichtiging van Eisen howers veestapel. Dat tochtje werd per auto gemaakt; telkens stapte men uit om een en ander nader te bekijken. Tien minuten van die tocht, welke een uur duurde, mochten verslaggeveis en fotogralen meemaken. Evenmin als Elsenhower is Nehroe een man die toneel kan spelen. Wanneer hij de menigten in India, die hem op handen dragen, toespreekt, dan steent ny het niet onder stoelen of banken wanneer hij verontwaardigd of slecht gemutst is. En wanneer hij een goede bui heeft dan is dat ook onmiddellijk voor ieder een duidelijk. Zo was het ook direct te zien, dat hij wat verbijsterd was door het optreden van de Amerikaanse fo tografen, die gewend zijn om geen au toriteit te ontzien en op hun wenken worden bediend wanneer zij luidkeels vragen, of hun slachtoffer hier of daarheen wil lopen of, zoals ditmaal op Eisenhowers boerderij het geval was, of hij het een of anaere beest wil aaien. Eisenhower weet hoe hy met die beroepshalve wat opdringerige lieden moet omspringen. Goedmoedig vermaande hij op zeker ogenblik: „Wij zijn hier niet gekomen om foto- graien. im ar om vee te zien .„iv*e over de levende have l\/l van du boerderij is vanzelfspre- LVA «end de toestand in de wereld uesproken. Het is nu eenmaal voor staatslieden niet mogelyk om zoveel uur te praten zonder dat de branden de problemen van de wereldpolitiek worden aangesneden. Uit de langdu righeid van dit contact mag men bo vendien concluderen, dat er tussen Eisenhower en Nehroe een groot ver trouwen bestaat. Wat dat met het ge val, dan zou een gesprek onder v;er ogen immers eerder afgelopen zijn: telkens zou men op een punt komen, waar men een blad voor de mond moest nemen. Het was ongetwijfeld de bereidheid om eikaars standpunt te willen begrijpen, die tot deze uren lange uitwisseling van gedachten heeft bijgedragen. Men mag niet ver wachten, dat Nehroe en Eisenhower het na dit gesprek eens zijn over alle strijdvragen van dit ogenblik: hier immers ontmoetten elkaar oost en west, en bovendien: hier waren teza men de beroepssoldaat en de filosoof en pacifist. Maar kennelijk hebben die twee van elkaar begrepen, dat zij, hoewel langs verschillende wegen, hetzelfde nastreven, namelijk, zoals donderdag in het slotcommuniqué werd gezegd: „een vreedzaam en vriendschappelijk verkeer tussen de landen, in overeenstemming met de beginselen van de Verenigde Naties". Het grotere begrip van eikaars poli tiek, dat tijdens de besprekingen is ontstaan, zal, aldus hei communiqué, helpen bij de pogingen in die rich ting. Het is een troost in deze donkere dagen voor kerstfeest van het I veelbewogen jaar 1956 te weten, dat de leiders van twee miljoenenvol ken van goede wil zijn. PRESIDENT EISENHOWER ....uren voor de vrede Giro's 777 en 999 I Op girorekening 999 ten name van het nationale comité hulpverlening Hongaarse v~lk was tot gisteren ont vangen: f 3.-28.443,99. I Het Nederlandse Rode Krui3 ont ving op haar speciale girorekening I - ---- r A ooi n«7 m

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 5