PREDIKBEURTEN MINISTER SUURHOFF BEZOCHT HONGAREN IN BIGGEKERKE WALCHEREN BESLOTEN TOT UITBREIDING VAN SOUBURGSE SPORTVELDEN ZATERDAG 22 DECEMBER 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 Prinses Wilhelmina zond vluchtelingen kerstgroet Vermoedelijk zullen 25 van de 92 Hongaarse vluchtelingen, die drie we ken geleden in liet k3mp te Biggeker- ke werden ondergebracht, de kerst dagen in dit Walcherse dorp doorbren gen. De overigen zijn in de loop van de afgelopen week naar hun bestem ming vertrokken. De eerste groep vain twaalf verliet het kamp vorige week zaterdag en er speelden zich daarbij emotionele ta ferelen af, want bijna alle twaalf lie ten zij vrienden achter. Vrienden niet alleen onder hun kampgenoten, maar ook bij de kampleiding en al de man nen en vrouwen, die hen hebben ge holpen door die eerste moeilijke da gen heen te komen. Stuk voor stuk hebben de jongens deze mensen be dankt, sommigen met tranen in de ogen. Toch heeft de wetenschap, dat zij allen binnenkort werk zullen vinden, ook zij, die er nu nog zitten, de stem ming veel verbeterd. De minister van sociale zaken en volkshuisvesting, de heer J. G. Domburgse gemeenteraad benoemde wethouder. Tjjdens de gemeenteraadsvergade ring' van Domburg, die onder voor zitterschap van burgemeester mr. W. J. E. Crommelin werd gehouden, werd de heer Jac. de Visser met vijf stemmen benoemd tot wethouder. Hij zou de plaats innemen van me vrouw M. Vaandrager-van 't Hoff, die voorlopig haar werkzaamheden niet zal kunnen verrichten. De heer De Visser heeft zijn benoeming in be raad gehouden. De raad besloot de rijkslandbouw- winterschool op haar verzoek voor het cursusjaar 19561957 een sub sidie te verlenen van 165. Aan de Inspectie van de Belastin gen wordt kantoorruimte in het ge meentehuis verhuurd voor 750 per jaar. De gemeenterekeningen van 1952 tot en met 1954, de rekening van het waterleidingbedrijf over 1952 en die van de instelling voor sociale zorg van 1953 en 1954 werden aangeboden. VUSSINGEN Jaarvergadering „IJsclub Vlissingen". Voor het eerst in het nieuwe clubgebouw De „IJsclub Vlissingen" „hield dezer dagen haar jaarvergadering. Voor het eerst na de oorlog kon het bestuur deze vergadering in het gezellig inge richte eigen clubgebouw aan de West- souburgseweg beleggen. De voorzitter, de heer A. Korteweg, heette de leden hartelijk welkom in hun nieuw tehuis; hij bracht hulde aan de heer Christiaanspn, bouwer van het clubhuis, het gemeentebestuur en allen, die op enigerlei wijze hadden medegewerkt aan het tot stand komen hiervan. Helaas, zo zeide hij, mocht het onlangs overleden oud-bestuurs lid, de heer Muste, die zeer veel voor de IJsclub heeft gedaan, dit niet meer meemaken. Hij verzocht de aan wezigen staande de nagedachtenis van het trouwe oud-bestuurslid te herden ken. De officiële opening en ingebruik stelling van het clubgebouw, zo deel de hij mede, zal geschieden, als er ge schaatst kan worden. Bij deze officiële opening zullen allen, die hun mede werking verleenden voor de realise ring van de accomodatie uitgenodigd worden. Daarna werd overgegaan tot verkiezing van twee nieuwe bestuurs leden en een bestuurslid in de plaats van de penningmeester, de heer Zijl stra. Benoemd werden de heren P. J. Smits, W. S. Mijnheer en de heer W. A. Segeler, die de heer Zijlstra als penningmeester opvolgt. Hierna ontvouwde de voorzitter nog verschillende plannen, die, hopelijk zodra er ijs komt, verwezenlijkt kun- nen worden. Zo wordt er o.a. gedacht aan een demonstratie in ijsdansen, waartoe reeds enige maanden geleden contact werd opgenomen met de Kon. Ned. Schaatsbond en een gekostu meerd feest voor kinderen en voor volwassenen. 'De financiële positie van de vereni ging is ondanks de vele uitgaven, die reeds gedaan werden en nog gedaan moeten worden, niet ongunstig, of schoon wel getracht moet worden de ze positie door aanwerving van nieu we leden en alle andere daartoe ge- eigende middelen te versterken. Hierna stelde de voorzitter voor, dat de vereniging lid zal worden van de Kon. Ned. Schaatsbond. Dit, zo zeide hij, biedt verschillende voordelen. Overeenkomstig dit voorstel werd be sloten. Na nog enige besprekingen van huishoudelijke aard en een opwek king om nieuwe leden te werven, werd cleze geanimeerde ledenverga dering gesloten. Aanbesteding In liet stadhuis van Vlissingen j De Middelburgse Lawntennisclub (M.L.T.C.) hield onder voorzitter schap van ir. G. Kranen in café restaurant „Suisse" te Middelburg haar jaarlijksè algemene vergade ring. De aftredende bestuursleden, de heren ir. G. Kranen en ir. H. Vis ser werden met algemene stemmen herkozen. De leden van de techni sche commissie bestaande uit de da mes Pel en Koops en de heren mr. J. Muller, ir. H. Visser en J. Beije. prolongeerden voor een jaar deze functies. In de commissie jeugdzorg hebben voor het volgende jaar zit ting genomen de dames Muller, Bee- reboom, Scherft-Van Andel en Beije- Zoeter en de heer A. J. Haag. In de plaats van de heer P. Bouwense, die zich wegens drukke werkzaamheden niet voor deze functie herkiesbaar stelde, werd gekozen mevr. Beije- Zoeter. De secretaris, de heer A. Drost, kon in zijn jaarverslag melding ma ken van een snelle groei van de ver eniging, die thans 229 leden telt. Aan het begin van het seizoen moest wegens de grote toeloop van nieuwe leden voor senioren en junioren een wachtlijst worden aangelegd. Verschillende uitwisselingen met andere verenigingen hebben het af gelopen jaar plaatsgehad. In het ka der van de sportuitwissëling werd een wedstrijd in Folkestone, gespeeld. De onderlinge wedstrijden, die elk jaar worden gehouden, zullen het komende jaar in tweeën worden ge splitst. De dubbelspelen zullen om streeks eind juni, begin juli en de. enkelspelen begin september worden gehouden. De penningmeester kon na veel moeite zijn begroting voor het jaar 1957 sluitend krijgen. In verband met de steeds stijgende kosten zal dan ook in de toekomst met enige verhoging van de contributie reke ning moeten worden gehouden. De voorzitter kon namens de „Stichting De Veste", exploitante van de ten nisbanen, nog mededelen, dat de af rastering tussen de banen 2, 3 en 4 aan het begin van het volgend sei zoen zal zijn voltooid. Ulo-feestavond In een gezellig met kersttakken en mistletoe versierde zaal van de ..Gouden Poorte" hield de Middel burgse ulo-vereniging M.U.V. een geslaagde feestavond. De voorzitter, Pim Kalkman, heette alle aanwezi gen hartelijk welkom, in het bijzon der de directrice der school, mej. C. Siebenga, mej. A. H. Kolenbrander en de heren W. Janssen en J. C. Haardsen. Dat het bestuur eer van zijn werk had, was wel te merken aan de uit stekende stemming. Hét cabaretpro gramma, dat werd opgevoerd door de leerlingen was rijk gevarieerd. De schetsjes „Snip en Snap", gespeeld door D. Vateroth en P. Kalkman, „Middenstandsdiploma". opgevoerd door L. Jellema en T. Bravenboer en ook het aceordeonspel oogstten veel succes. In de pauze Werd er een verloting werd vrijdagmiddag aanbesteed het j -n?houden ten bate van de schoolkas. uitvoeren van lood-, zink- en schil- Na het cabaretprogramma volgde derwerk aan openbare gebouwen een gezellig samenzijn met de li.b.s.- van de gemeente Vlissingen. De in schrijvingen waren als volgt: voor het lood- en zinkwerk H. Sandstr~ Suurhoff, heeft dat ook kunnen zien. Donderdagmiddag bracht hij een kort bezoek aan het kamp in Biggekerke en door middel van 'n tolk heeft hij geruime tijd met de Hongaren gesproken. Kerstmis zal in het kamp op gepas te wijze worden gevierd. De eerste dag zullen de jongemannen onder lei ding van kapelaan Kroon een excur sie maken naar Vlissingen, waar zij na de kerkdienst in het St. Joseph- ziekenhuis zullen ontbijten. Vervol gens gaan zij met de boot naar de overkant, waar ook de lunch gebruikt wordt, 's Avonds is er een gezellige avond in het katholiek militair te huis. Kerstgroet Prinses Wilhelmina heeft iedere vluchteling een kerstgroet gestuurd, een Hongaarse tekst op Oudhollands papier. De heer Zavaros, de officiële tolk van het kamp, vertaalde de woor den: „In deze duistere tijden is het enige lichtpunt het gezegde: De Va der en wij allen zijn één". In Biggekerke was gisteren maar één Hongaar, die niet zo vrolijk keek. Een wat oudere, rustige jongen, die zich de eerste dagen op de achter grond heeft gehouden, maar die zich sindsdien bij ieder bemind heeft ge maakt. Hetyey György verlaat van daag het kamp, waar hij eindelijk vrienden heeft gemaakt. Hij zou graag samen met die vrienden het Kerstfeest vieren, maar moet van daag naar zijn bestemming vertrek ken en dat spijt hem, die drie jaar in de Sowjet-Unie in een concentratie kamp heeft gezeten. Hij verzocht ons in het Duits, de volgende boodschap in de krant te zetten: „Mijn allerhartelijkste dank aan de kampleider, mijnheer De Wal, en aan de vrouwen en de Hollandse meisjes, die ons geholpen hebben. En mijn dank aan de mensen in Middelburg, die ons veel gegeven hebben. Ik zal nooit in mijn leven de mooie dagen hiér in het kamp Biggekerke verge ten. Gelukkig kerstfeest voor allen. Hetyey György". Terneuzense wethouder legt zijn functie neer J. den Hamer bedankte om gezondheidsredenen Tijdens de volgende vergadering van de Terneuzense gemeenteraad, die voorlopig vastgesteld Is voor don derdag 17 januari a.s., zal aan de or de worden gesteld de benoeming van een wethouder. Dit. i" verband met de mededeling van de heer J. den Hamer, dat hij om gezondheidsredenen op die dag zijn functie als wethouder neer legt. Wel zal de heer Den Hamer, die Voor de A. R. P. in de raad zitting heeft, als raadslid aanblijven. Het neerleggen van zijn functie als wethouder van financiën door de heer Den Hamer wordt in Terneuzen in brede kring en niet alleen in die van geestverwanten ten zeerrte be treurd. De heer Den Hamer immers, die voor de tweede wereldoorlog enige jaren raadslid was en van kort na de bevrijding tot nu toe wethouder van financiën, heeft zich én door zijn bij zondere karaktereigenschappen én door het feit, dat hij steeds voor de belangen van alle groeperingen der bevolking op de bres stond, zonder met de richting of politieke gezind heid rekening te houden, in Terneu zen een buitengewoon grote sympa thie verworven Statuten van „Zecova" gewijzigd De ledenraad van de Zeeuwse Co- operatieve Vee Aan- en Verkoopver eniging G.A. (Zecova) heeft op zijn vergadering, vrijdagmiddag in hotel „De Korenbeurs" te Goes, besloten de voorgestelde statutenwijziging door te voeren. De heer P. C. W. van Wes ten uit Oud-Vossemeer, die deze bui tengewone vergadering presideerde, gaf een overzicht van de ingrijpende veranderingen, welke in de statuten aangebracht zullen worden. Geba seerd op de ervaring, opgedaan sinds de oprichting van de Zecova, zijn de statuten thans aan de moderne eisen aangepast en hebben zij nog een uit breiding gekregen. Doordrongen van de noodzaak van deze wijziging, heeft de ledenraad haar zonder hoofdelijke stemming aangenomen. MIDDELBURG Jaarvergadering van de Middelburgse LT.C. Snelle groei der vereniging Kerstavond hervormde vrouwen De plaatselijke afdeling van de hervormde vrouwenvereniging „In Dienst der Kerk" te Middelburg hield woensdagavond een kerstavond in de Bogardzaal. Voor deze avond, welke onder lei ding stond van de presidente me vrouw Don-Verboon was veel belang stelling. De kerstliturgie weid uitge voerd door enige leden der vereni ging. Zij werd afgewisseld door ge meenschappelijke zang van de aan wezigen. Voorts zong het zangkoor der ver eniging met muzikale begeleiding'en werd een kerstverhaal gelezen en gedeclameerd. Huldiging jubilarissen op Vitrite Fabriek Zaterdagmorgen 29 december a.s. om kwart over tien wordt er in de kantine van de Vitrite Fabriek N.V.te Middelburg de jaarlijkse bbijeenkomst gehouden, waarop de jubilarissen ge huldigd worden. Tevens zal afscheid worden genoemen van enkele perso neelsleden. Kerstspel in huishoudschool Wanneer de kinderverzorgsters i de Middelburgse Industrie- en Huis houdschool een cijfer op hun kerst rapport zouden krijgen voor ae wijze, waarop zij met enkeie leerlingen uit de lagere klassen van de school aan de Bree een kerstspel hadden inge studeerd, dan hadden zij ongetwijfeld een goede voldoende gekregen. Want het bleek wel, dat de lagere scholier tjes in de leerlingen van de huishoud school goede leermeesteressen gehad hebben. Vrijdagmorgen werd 't kerst spel, dat de geboorte van het Kind tot thema had, opgevoerd voor leer lingen van de huishoudschool, nadat het reeds eerder voor de ouders en het schoolbestuur was gebracht. De eerste bijeenkomst droeg zelfs een officieel tintje. Nel de Jager sprak, zoals op grotè bijeenkomsten, een welkomstwoord tot de aanwezi gen, waarna één der leerlingen een kerstverhaal vertelde. Ongedwongen en volkomen opgaand in hun spel, gaven de kleintjes het door de kinderverzorgsters zelf ge schreven verhaal weer. „Laat uw lichtje overal schijnen in opdracht van het kindeke Jezus", gaven zij hun toehoorsters als kerstopdracht mee naar huis. Kerstbrief 1956 De Vereniging van Vrijzinnig Her vormden te Middelburg heeft voor de bij die vereniging aangesloten le den en voor sympathiserenden een kerstbrief 1956 samengesteld, welke een voortreffelijke indruk, maakt. De kerstbrief vangt aan met een gedicht van Gabriel Smit, getiteld Advent, bevat een bijdrage van ds. I. J. van Houte, een opgave van ge schikte kerstverhalen, samenkom sten in de kersttijd en andere aardi ge bijzonderheden. Kerstbijeenkomst van U.V.V. De afdeling Middelburg van de Uinie van Vrouwelijke Vrijwilligers had vrijdagmiddag voor haar leden en Voor de leden van de U.V.V.-bejaar- densocië'tei't in één der zalen van „De Gouden Poorte" 'n kerstbijeenkomst belegd. Gezellig zaten de dames en de bejaarden in groepjes rond tafeltjes in een zaal, die sfeervol was versierd met kerstgroen, dat door gemeente werken was afgestaan. Naast de vele kaarsen, die voor een stemmig licht zorgden, was er op het podium tevens een kerstboom opgesteld. In haar welkomstwoord zei mevr De Koning, de presidente, verheugd te zijn, dat zovelen aan de uitnodiging gehoor hadden gegevep. Zij merkte op, dat men dankbaar moest zijn deze kerstmiddag te mogen vieren in vre de en in een vrij land. Hierna klon ken de oude, maar toch altijd weer nieuwe kerstzangen door de ruimte, waarbij mevrouw Muller op de piano voor de muzikale omlijsting zorgdo. Tevens vertelde mevrouw Muller «en kerstverhaal. Na de pauze met traktatie luister den de aanwezigen aandachtig naar de heer D. C. A. Lugt uit Zierikzee, die enkele verhalen voorlas en - twee gedichten voordroeg. Voor.al het ver baal „De boom, die niet versierd werd" van Christoffer Morley, werd iri gTote stilte beluisterd. Eenvoudig en begrijpelijk was het kerstliedje van Jain Hendrik Leopold. De voor drachten van de heer Lugt werd dan ook zeer gewaardeerd. Na weder om een pauze met een traktatie werd deze prachtige middag na samenzang 'ocriot en. Walcheren ZATERDAG 22 DECEMBER Zevendedagsadvcntislcn. Middelburg 10 bijbelstudie, 11 ds. Smit. Interkerkelijk avondgebed. Middel burg (Koorkerk) 88.30. Vlissingen (Engelse kerk 7.308. ZONDAG 23 DECEMBER Ncd. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 band onder leiding va# J. de Wilde. Expositie „Colonel" De teken- en schildersclub „Colo riet" te Middelburg houdt van van daag (zaterdag) tot en met dinsdag 1 januari a.s. in het Kunstmuseum aan de Schuttershofstraat een expo sitie van werken van zijn leden. Deze tentoonstelling is geopend van 2 tot van Gelderen f 12.888. J *5 en van 7 tot 9 uur. Maandag 24 en 11.963. P .A, Gillisen, woensdag 26 december en op 1 janu- Vlissingen f 2730,Gebr. Casteleyn, Vlissingen f 2450.Voor het schil derwerk: J. Weststrate f 16.580. Rotterdams zandstraal- en schilders bedrijf f 15.745. Van Oorschot f 15.446. D. L. van Noppen f 15.200. Den Hamer f 14.400. G Buitelaar f 13.995. G Jansen f 10.958. S. J. Blokdijk (Retranche- ari is deze expositie tevens te bezich- ment) f 9.680. I tigen van 10 tot 12 in de morgenuren. Theunissen, 2.30 ds. Richard. Ar- memuiden 10 en 2.30 ds. Lam. Bigge kerke 9.30 ds. Abbing, 2 ds. Kwast, (24 dec. 8 n.m. adventsd.). Domburg 10 ds. v. Willenswaai'd, 7 ds. d. Boer. Gapinge 10 ds. Oost/hoek. Grijpskétke 10 ds. v. Woerden, 2.30 ds. Wisse. Kle- verskerke 2 ds. Otte. Koudekerke 10 ds. Durkst-ra, 10 jeugdkerk, 2.30 ds. Hoffman. Vliss.str. 7 ds. Hoffman, 't Zandt 10 ds. Hoffman, 10.15 jeugd kerk, 7 ds. Durkstra. Meliskerke 2J30 ds. Abbingh. Middelburg, (Oostkerk) 10 ds. Aalders, (Engelse kerk) 10 ds. Wisse, (Nieuwe kerk) 10 ds. Haitje ma, 5 ds. Don. (24 dec. 11 n.m. kerst- nachtdienst), (Koorkerk) 10 ds. v. Houte. Nieuw- en Sint-Joosland 10 ds; v. Haarlem, 2.30 dienst. 7 kerst wij dmgsdienst. Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. v. Duine. 7.30 kerstdienst :n geref. kerk (Concordia), 9.30 jeugd kerk. Oostkapelle 10 dsT Richard, 2.30 ds. Theunissen. Ritthem 10 en .2.30 ds. v. 't Hof. Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds, v. Willenswaard. Sint- Laurens 10 ds. Kalkman. Veere 10 ds. Otte. Vlissingen, Sint-Jacobskerk 10 ds. d. Groot, 5 ds. Kloosterman, (24 dec. 11 n.m. kerstnachtdienst). Engel- sekerk 9.30 kerk voor jongeren. Jo- hanneskerk 9.30 ds. Kwast, 7 ds. d.' Groot. Havendorp 10 ds. Kloosterman. Vrouwenpolder 2 ds. v, d. Wind. West kapelle "9.30 ds. d. Boer, 2.30 ds. Oost hoek, 7 dankd., Zoutelande 9.30 ds. Wagener, 7 zangd. Gereformeerde Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Brussaard; Domburg 10 ds. Dondorp, 2.30 ds. Meister; Gapin ge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grïjpslter- ke 10 cn 2.30 ds. Poelman; Koudeker ke 9.30 ds. Elshout, 2,30 ds. van Wou- wc; Meliskerke 9.30. 2.30 drs. Ver schoor; Middelburg (Hofpleinkerk), 9.30 ds..Meister, 2 en 5 ds. d. Boer; (Noorderkerk) 9.30 ds. d. Boer, 5 ds. Meister; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. v. Reenen; Oostkapelle 10 en 2.30 kand. Vlaardingerbroek; Se rooskerke 10 ds. v. Wouwe, 2.30 ds. Elshout; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 leesd,. 2.30 ds. Streef kerk; Vlissingen 9.30. 5 ds. Homburg, Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. v. d. Wal; Westkapelle 10 ds. Streefkerk. 2.30 ds. Dondorp. Gereformeerde Gemeente: Aagte kerke 9 30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30| 2 en 6 leesd.Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Gereformeerde Kerk. Vlissin gen 9.30 en 5 ds. Noordergraaf. Ver. van Yryz. Hervormden. Vlis singen 10.45 ds. d. Kievid, 24 dec. 11 n.m. ds. v. d. Wall. 24 dec. 11 n.m. ds. v. d. Wall. Evangelisch Lutherse Gemeente: Middelburg geen dienst; Vlissingen 10.15 ds. Johannes. Doopsgezinde Gemeente. Middel burg 10 ds. d. Boer; Vlissingen geen dienst. Hersteld Apostolische Zendingsge meente. Vlissingen (Bakkersgang):. 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 heild. 4 openl. samenk., 7.30 Verloss. samen komst o.l.v. maj. v. d. Vase; Vlissin gen Adventssamenk. 10 en 7.30 o.l.v. Envoy F. Stoudt. Eglise W3llonne. Middelburg geen dienst. Evang. op G.G. Vlissingen (Willem III kazerne) 10 en 5 ds. Groenewegen. G.G.N. Middelburg (kantinezaal) 9.30, 2 en 6.30 leesdienst. DINSDAG 25 DECEMBER Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verwey; Biggekerke 9.30 ds. Abbing; Domburg 10 ds. v. Wil lenswaard, 7 dienst; Gapinge 10 ds. v. Woerden. 2 ds. d. Boer; Klevers- kerke 10 ds. Otte; Koudekerke, Vliss. str. 10 ds. Hoffman, geen jeugdkerk, 2.30 ds. van Duine, 7 ds. Hoffman; 't Zandt 9 en 10.30 ds. Durkstra, 7 geen dienst; Oostkerk 10 geen dienst; Engelse kerk 10 ds. Aalders; Nieuwe Kerk TO ds. v. d. Linde, 5 ds. v. Woer den; Koorkerk 10 ds. v. Houte; Oost en West-Souburg 9.30 en 11 ds. Hait- jema; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Ri chard; Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 7 Kerstwijdingsd.; St. Laurens 10 cn 2,30 ds. Kalkman; Veere 10 ds. Don, 7 ds. Otte; Vlissingen, St. Jacobskerk 10 ds. Kloosterman. 5 ds. Maas; Jo- hanneskerk 9.30 ds." de Groot. 7 geen dienst; Havendorp 10 ds. Maas; Vrou wenpolder 10 ds. d. Boer, 2 dr. v. d. Linde; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 ds. Wage ner. 2.30 ds. van 't Hoff. Eglise Wallone. Middelburg geen dienst. G.G.N. Arnemuiden, 10 en 2.30 leesd.; Middelburg, 10 leesd. Evang. op G.G.N. Vlissingen (Wil- j lem Hl-kazerne) 10 en 5 ds. Groene wegen. Gereformeerde Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg 10 dienst, 2.30 ds. Dondorp; Gapinge 9.30 ds. Spoelstra. 2 ds. Streefkerk; Grijps- kerke 10 en 2.30 drs. Verschoor; Kou dekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Me liskerke 9.30 dienst, 2.30 ds. van Til; Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 ds. 1 VASTE OF VERPLAATSBARE MUZIEKTENT Binnenkort worden uniforme vuilnisemmers verschaft Er moet wel iets heel belangrijks en schokkends op de agenda staan om de raad van Souburg te verlei den tot langdurige discussie. Meestal doen de raadsleden het af met korte, kernachtige en zakelijke opmerkin gen of met enkele goedkeurende woorden aan het adres van B. en W. Zo was het in de meeste raadsver gaderingen en zo was het ook vrij dagmiddag, toen de Souburgse_ raad zien voor de laatste maal in 1956 om de tafels schaarde. Niettemin stond er ditmaal toch wel een belangrijk „wapenfeit" op het programma, want eensgezind werd besloten het sportterrein aan de Spoorstraat uit te breiden. Zodra het plan is uitge voerd hebben de Souburgse sportlie den de beschikking over drie voet balvelden en vier korfbalterreinen. Alleen de heer W. Huson (a.r.) had bij de behandeling van dit on derwerp iets te zeggen en dat was een compliment aan het adres van B. en W. Hij juichte het toe, dat Souburg nu de beschikking kreeg over een ruim aantal velden. Wel wees hij erop, dat de speelweide ge bruikt moet kunnen worden voor korfbal wedstrijden. Burgemeester A. H. S. Stemerding sloot zich bij deze woorden volkomen aan. Het plan voor de uitbreiding is opge maakt door de Nederlandschc Heide- Maatschappij en het zal worden uit gevoerd in D.A.C.W.-verband. Binnenkort zullen in Souburg de eerste uniforme vuilnisemmers in gebruik worden genomen. In verband hiermee stelde de raad een verordening vast, die het ophalen van het huisvuil regelt, alsmede richtlijnen verstrekt voor het gebruik van deze uni forme vuilnisemmers. De heren J. Sinke en C. J. Janse (beiden c.h.) stelden enkele vragen, waarbij onder meer werd geïnfor meerd wat gedaan zal worden als bijvoorbeeld een bedrijf niet al het vuil in één emmer kwijt kan. De heer Stemerding dacht, dat het niet de bedoeling was twee uniforme vuilnisemmers te verschaffen, maar dat dan andere vaten gebruikt kun nen worden. „Overigens is dit geen definitief antwoord", aldus de bur gemeester, „want B. en W. hebben zich nog niet beraden over deze kwestie. V/ij zullen deze zaak ech ter nog onder ogen zien". Verder was er een lange lijst van hamerstukken. De heer G. A. Mol hoek werd in vaste dienst benoemd. Officiële publikaties MIDDELBURG. HONDENBELASTING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat eventuele houders van honden dienen te letten op de navol gende voorschriften: le. leder, die bij het begin of in de loop van 3957 één of meer honden gaat houden, moet hiervan binnen veer tien dagen na de aanvang der belas tingplichtigheid aangifte doen 2e. van verandering van bestemming van de hond, indien daarvan belasting naar een hoger tarief het gevolg !s, moeten eveneens binnen veertien da gen. nadat de verandering of bestem ming is ingetreden aangifte worden gedaan. Bij verzuim van de onder 1 en 2 ge noemde aangifte wordt de na te vor deren belasting met het drievoud daarvan verhoogd; 3e. 'de aangiften dienen schriftelijk te ge schieden aan de gemeente-ontvanger, Stadhuisstraat 3, of door Invulling en ondertekening van een formulier, dat op zijn kantoor verkrijgbaar is. Middelburg, 15 december 1956. VLISSINGEN. INDIENING SCHULDVORDERINGEN. B. en W. van Vlissingen maken bekend, dat vorderingen wegens gedane leve ranties of werkzaamheden ten behoeve van de gemeente over het jaar 1956 zo spoedig mogelijk, doch in elk geval vóór 1 februari a.s., moeten worden ingediend ten stadhuize. Vlissingen 18 december 1956. d. Boer, 5 ds. Meister; (Noorderkerk) 9.30 ds. van Til, 2.30 ds. Meister; O- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bre- derveld; Oostkapelle 10 kand. de Groot, 2.30 ds. v. d. Wal; Seroosker ke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St, Lau rens 10 ds. Boon, 2.30 ds. v. Wouwe; Veere 10 ds. Streefkerk, 2.30 Spoel stra; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Hom burg; Vrouwenpolder 10 ds. v. d. Wal, 2.30 kand. de Groot; Westkapelle 10 ds. Dondorp en 2.30 ds. Homburg. Gereformeerde Gemeente. Middel burg 9.30 en 2 leesdienst; Oostkapel le 10 en 2.30 leesdienst: Zoutelande 10 en 2.30 leesdienst. Chr. Gereformeerde Kerk. Vlissin gen 9.30 en 5 Stud. Steenbergen. Ver. van Vrijz. Hervormden: Vlis singen geen dienst. Evangelisch Lutherse Gemeente. Middelburg 10 ds. Johannes; Vlissin gen geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds, d. Boer. Leger des Heils. Vlissingen 6 Wij- dingsd., 10.30 Heil.d,, 3 jeugddemon- stratie o.l.v, kap. Eikenaar. WOENSDAG 26 DECEMBER Ncd. Herv. Kerk: Nieuwe kerk 10 ds. Don. Vlissingen, Johanneskerk, 9.30 ds. Kwast. Westkapelle 9.30 ds. Oosthoek. Eglise Wallone. Middelburg 10.30 du matin dans l'Eglise Mennonnite, le pasteur Rïsseeuw. Evang. op G.G. Vlissingen. (Willem III kazerne) 10 ds. Groenewegen. G.G.N. Arnemuiden 10 leesdienst. Geref. Kerk. Middelburg, Hofplein kerk 10 kerstzangdienst. Geref. Gemeente. Middelburg 9.30 Honkoop. Oostkapelle 10 ds. Heer schap. Evang. Lutb. Gemeente. Middelburg geen dienst. Vlissingen 10.15 ds. Jo hannes. Leger des Heils. Vlissingen 7.30 n.m. kerstsamenkomst o.l.v. kapitein Eike- Dcrde timmerman In vaste dienst werd de heer J. C. van Keulen uit Vlissingen. In het plan-„Nagelcn- burg" werd grond aangekocht van jlfr. mr. Quarïes van Uiford te Put ten. Ook ging de raad akkoord met een voorstel tot het aanvragen van steun uit 's rijks kas ingevolge de woningwet voor 32 woningwetwonin gen aan de Padwcg en aan de west zijde van dc Van Viisvlietstraat. Het voorstel tot het opnemen van gel den bij de N.V. Kon. Mij. „De Schel de" ter financiering van de bouw van woningen in het plan-„Nagelen- burg" vond eveneens geen bezwaar. De heren M. v. d. Heuvel uit Cad- zand en M. Oostelijk uit Kruiningen werden benoemd tot onderwijzers aan de nieuwe openbare lagere school, de „J. H. van Dale-school". Muziektent. Reeds in een vorige raadsvergade ring waren vragen gesteld over een nieuwe muziektent. Inmiddels zijn enkele prospectussen binnengekomen en enige raadsleden maakten over dit onderwerp enkele opmerkingen. Zo hield de heer Janse een plei dooi voor een verplaatsbare muziek tent. Een dergelijke tent is, aldus de heer Janse gemakkelijker dan een vaste tent. Hij drong er dan ook bij B. en W. op aan zo spoedig mogelijk met een voorstel te komen. De heer P. den Boer (p.v.dn.) achtte het in verband met het stedeschoon echter beter een vast tent te plaatsen, maar de heer Huson stelde daar tegenover, dat verplaatsbare muziektenten ze ker het stedeschoon niet zullen scha den. De heer Stemerding zei tenslotte, dat B. en W. dit onderwerp nauw gezet zullen onderzoeken voor zij met een voorstel zullen komen. „Ook zal er rekening gehouden worden met de wensen van de muziekver eniging", aldus de heer Stemerding Tijdens de rondvraag vestigde de heer Leenhouts (p.v.d.a.) nog eens de aandacht op de slechte toestand van de Padwcg. „Aan de kant van de weg zijn diepe kuilen, waardoor al eens iemand in de sloot is gere den", aldus de heer Leenhouts. De burgemeester zegde toe deze kwes tie nog eens onder de loupe te ne men. Somber, Aan het eind van de vergadering hield de heer Stemerding nog een speechje, omdat dit de laatste ver gadering van 1956 wa£ Hij wees op het benarde wereldgebeuren in de laatste maanden. „Wel is er weer enige ontspanning gekomen", aldus de burgemeester, „maar toch kun nen we de zaak nog niet erg roos kleurig zien". Spreker wees er ver volgens op, dat de financiële positie van ons land niet meer zo uitstekend is, dat de S.E.R.-rapporten niet be paald in een optimistische toon ge steld zijn en flat er allerwege ge sproken wordt over bestedingsbe perkingen, „We hopen echter, (lat' Souburg zijn plannen in 1957 zal kunnen uitvoeren". Verder wenste de. voorzitter de raadsleden en heel (le gemeente 'n gezegend kerst feest en een gelukkig nieuwjaar toe. De heer Stemerding besloot met de woorden van Joost van den Vondel, die aangebracht zijn boven de deur van de raads zaal „Indien 't gemeen U roept, besórgt het als Uw eijgen". Bij de aanvang van de vergade ring had de heer Stemerding een speciaal woord van welkom gericht tot wethouder J. de Priester, die maandenlang wegens ziekte de ge meenteraadsvergaderingen niet heeft kunnen bezoeken. De heer De Pries ter dankte voor het medeleven, dat hij steeds van de raad heeft onder vonden. ZONDAGDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter A. W. Boerwinkel, Noordweg 48, St.-Laurens, tel. 2460. Vlis singen: dokter J. Vader. Badhuisstr. 106, tel. 2472. Koudekerke, Zoutelande en Westkapelle: dokter M Huygens, De Ca- sembroótstr. 26 Westkapelle tel. 01487—234. Veere Serooskerke en Oostkapelle: dok ter M. A. V. d. Sluljs Markt A 155. Veere, tel. 01181—271. Apotheken Middelburg: Hummelefl. ?<larkt 69. tel. 2134, Vlissingen: mej. D. H. van de Kleinemulder. Singel 9, tel. 2730. ARTSENDIENSTEN GEDURENDE DE KERSTDAGEN. Middelburg: dok:er M. Reijerse, Sets- weg 29, tel. 3456 (beide kerstdagen). Vlis singen, eerste kerstdag: dokter A. H. van Dijk, dr. Stavermanstr. 47. tel. 459: twee de kerstdag: dokter G. J. M. de Greef, Julianastraat 30. tel. 2121. Koudekerke, Zoutelande en Westkapelle: dokter L. Sloos, Middelburgsestraat Koudekerke. tel. 01185—231 (belde kerstdagen). In Vee re. Serooskerke en Oostkapelle zijn de artsen normaal te bereiken. Apotheken Middelburg: Hummelen, Markt 69. tel. 2134. Vlissingen: mej. D. H. van de Klelnemulder, Singel 9, tel. 2730. Marktberichten VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 21 december. Aardappelen: Furore, gr. 12.20. Bintjes, grote 8.60—13.30. bonken 13. Meerlanders. grote 9.50. Koopmans Blauwe, grote 12,20. Fruit: Goudreinette H I 70-75 23, 65-75 29, 65-70 18. K 20—26, F 15—13. Cox Orange Pippin H I 65-75 78, 53-65 29. Jonathan H I 65-70 33 60-70 32—34 60-65 22—34, K 6—23. H II 6—22. Golden Delicious H I 70-80 66. 65-70 43. $0-70 40—43. K 13. Lombart Cal ville K 16. Champagnezoet K 27—23. Grauwzoet K 35, F 9. Laxton Superbe H I boven 70 41. 65-70 33. K 14-31. Gieser Wildeman H n 31. F 10—12. St. Remy H I 65-75 25—26. H II 23. K 21—24. F 13. Com- tesse de Paris F 12—26. Groenten: Prei 21—25. Spruiten 34—91. Rodekool 3—8. Savoyekool 7—26. Boeren kool 9—17. Wlttekool 3.50—4. Andijvie 20 73. Uien 7—23. Sla 6—59. Peen 3—23. Wit lof 55—86. Bloemkool B 46—51. C 4—35. Kroten 2—23. Sla 37—33. VISMIJN VEERE 21 december. 1657 kg. Exportgarnalen 1.91—2.85.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3