brylcreem Primaire contingenten woning subsidies voor 1957 vastgesteld 1 CB.T.B,-voorzitter belichtte landbouwpolitiek m „LOOFT DEN HEER" BESTAAT DEZE WEEK VIJFTIG JAAR BRYLCREEM J0 FIBBE ONDERNEMINGSRAAD BIJ KON. MIJ. „DE SCHELDE" 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 21 DECEMBER 1956 WONINGBOUW VOLGENS BEHOEFTE Aan Zeeland toegewezen500 De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid heeft een verdellngs- schema vastgesteld, volgens hetwelk in 1957 60.000 subsidietoezeggingen voor de woningbouw aan de gemeenten zullen worden verleend. De aantal len woningen, waarvoor aan de gemeenten volgens dit schema subsidie zal worden toegezegd, moeten beschouwd worden als primaire subsidiecontin genten. Het totaal van de gemeentelijke primaire subsidiecontingenten 1957 be draagt voor Zeeland 500. In 1954:1956 werd aan Zeeland toegewezen aan provinciale rlchtcontingenten per jaar: 500. Boven deze primaire contingen ten, die het minimumaantal wo ningen aangeven dat in 1957 per gemeente gesubsidieerd zal wor den, zullen zodanige aantallen wo ningen kunnen worden gesubsidi eerd als met het oog op de aan wezige bouwcapaciteit mogelijk zal blijken. Dit betekent in feite een voort zetting van de sinds 1 maart 1956 gevolgde regeling Inzake het ver- Tenen van subsidies, volgens wel ke regeling aanvullende toewijzin gen worden verstrekt boven een aantal met een verdelingssleutel verdeelde subsidietoezeggingen. V/oningtekort blijft. Het besluit om ook in 1957 een ver delingssysteem. zij het dan voor een deel van de gesubsidieerde woning bouw, toe te passen, steunt onder meer op de overweging, dat het wo ningtekort nog geruime tijd zal blijven voortduren. Deze omstandigheid noopt tot het vooralsnog blijven han teren yan behoeftenormen bij het verlenen van subsidietoezeggingen voor de woningbouw. De minister Is van oordeel, dat In het kader van de voortzetting van het bestaande subsidiebeleid een verde ling en verlening van subsidies op grond van het behoeftebeginsel niet Ean worden gemist. De minister heeft zich akkoord ver klaard met een verdelingssysteem, dat hem is .voorgelegd door de sub commissie van het centraal orgaan van de wederopbouw en de bouwnij verheid, belast met de verdeling van het woningcontingent. Waar zijn onze schepen Aagtekerk 19 Antwerpen. Aalsdijk 19 New York. Adrian 18 Antwerpen. Albireo 18 200 m. z.z.o. Beira. Almkerk 19 Mombassa n. Kaapstad. Alnabi 18 390 m. n.o. St.-Paulsroek. Alpherat 18 120 m. w.z.w. Freetown. Ameland 20 Lour. Marques. Amstelkade 18 700 m. o.z.o. Bermuda. Annenkerk 22 Singapore verw. Applngedam 19 Antwerpen. Arendskerk 19 Hamburg n. Antwerpen. Arkeldijk 18 Singapore. At.1e Ray S. 18 55 m. z. SoiUies. Avei'dijk 20 Le Havre verw. Banka 19 Le Havre n. Amsterdam. Benninkust 20 Oalabar n. Lagos. Blitar 19 Galveston. Bennekom 17 1000 m. n.o. Barbados. Bloemfontein 19 Antwerpen. Blommersdijk 18 Rotterdam n. Havana. Bussum 19 Mena al Ahmadi n. Europa. Caltex „Pernis" 19 Sidon n. Rotterdam. Calamares 18 Cartagena Col. n. Christobal Charls 20 Rotterdam n. Amsterdam. Congokust 19 Antwerpen. Cottica 18 1230 m. n.o. Barbados. Drente 18 Dakar. Dongedijk 19 Hamburg. Esso „Amsterdam" 22 Antwerpen verw. Esso „Den Haak" 18 300 m. z.w, Horta. Esso „Nederland" 19 So co tra. friesland KRL 20 Singapore. Gaasterland 16 Lissabon. Gaasterland 20 Singapore verw. Grootekerk 19 Duinkerken. Gulneekust 25 Freetown verw. Haul er wijk 18 80 m. n. Flores. Heelsum 18 Antwerpen n. Hamilton. Ivoorkust 21 Pointe Nolre verw. Jagersfontein 20 Las Palmas n. Kaapstad. Kabylla 18 Bajo Grande. Kalinga 19 1936 m. n.o. Barbados. Kalydon 18 300 m. n.n.w. Porto Rico. Kara 19 Corpus Christi n. Rotterdam. Katelysia 20 Rotterdam. Kenilra 18 Hansweert n. Algiers. Kleldrecht. 22 Calcutta verw. Kermia 18 Pernis n. Gothenburg. Koi'ovtna 18 Curasao n. Kaapstad. Kotia Agoeng 19 Pt. Swettenham n. Singapore. Kryptós 20 Rotterdam. Kyllx 18 Curacao n. Thameshaven. Lekhaven 18 Bremen. Leopoldskerk 26 Khorramshar n. Abadan Limburg 20 Finisterre n. Rotterdam. Llssekerk 19 Basrah. Loenerkark 18 Genua. Louis Lantz 20 Emden. Maasdam 19 New York. Maashaven 20 Bahla Blanca. Maaslloyd 19 Singapore. Marlekerk 27 Colombo n. Rangoon. Menvede 18 Rotterdam. Mijdrecht 20 Port de Bouc. Molenkerk 26 Las Palmas verw. t Nestor 20 Paramaribo. Noordam 18 600 m. n.n.o. Azoren. Oldenkerk 21 Tsingtao n. Kobe. Ondina 19 36 m. N.N.w. Ouessant. Oranje 19 Dakar. Orestes 18 900 m. w.z.w. Ouessant. Ouwerkerk 20 Rotterdam. Peperkust 19 Kp. Palmas. Pr. Alexander 18 40 m. n.w. Finisterre. Purflna „Nederland" 18 300 m. z.w. Bermuda. Reality 18 Antifer. Ridderkerk 18 73 m. o.z.o Barcelona. Rijndam 18 360 m. w. Valentia. Rotula 13 Thamashaven. Jaba .18 Londen n. Amsterdam. Schie 19 Wismar. Scherpendrecht 18 220 m. z.o. Kp. Hatteras. Scouten 18 Makassar n. Shanghai. Senegalkust 19 Monrovia. SI led recht 18 160 m. w.n.w. Kaapstad. Stad Arnhem 19 Dungeness. Sumatra 18 90 m. n.w. Muscat. Sunetta 18 Balücpapan. Tablnta 18 New York n. St.-Vincent. Tara 20 Antwerpen. Theobaldius 19 Stamaria n. San Lorenzo. Tjipanas 18 Hongkong n. Kobe. Tjltjalengka 18 Santos n. Montevideo, van Heutz 19 Ambon. Bij de opzet van de thans vastge stelde verdeling- is het beginsel toege past, dat het woningtekort van de ge meenten over het gehele land voor een gelijk deel wordt ingelopen. Dit ge meentelijk woningtekort werd onder scheiden naar twee componenten. De eerste component wordt ge vormd door het woningtekort, zoals dit uit de thans beschikbare voorlopi ge en no^; ongecorrigeerde uitkom sten van de woningtelling voor alle ge meenten kan worden vastgesteld. De tweede component heeft be trekking op het te becijferen tekort, dat ontstaat als gevolg van de bevol kingsgroei gedurende één jaar. Ter bepaling van dit tekort is uitgegaan van de groei der woningbehoefte ten gevolge van de bevolkingstoename in de jaren 1953 t.'m 1955. Door het beschikbaar stellen van in totaal rond 60.000 subsidietoezeg gingen voor de verdeling in 1957 is net mogelijk aan de gemeenten een primair subsidiecontingent toe te wijzen, dat gelijk is aan rond 23 pet. van het totaal van de beide genoemde tekorten. Aan gemeenten, welke volgens de toegepaste verdelingswijze voor min der dan vjjf woningen subsidietoezeg ging zou worden verleend, zijn geen primaire contingenten verstrekt. De voor 1957 vastgestelde verde lingsmethode geldt vooralsnog uit sluitend voor dat jaar. Aan de hand van de inmiddels Opgedane ervarin gen zal in 1957 overwogen worden in hoeverre het aanbeveling verdient deze methode ook voor een volgende periode te handhaven. Marge bouwcapaciteit. Aangezien de voor de woningbouw beschikbare bouwcapaciteit toelaat, dat in 1957 voor meer dan 60.000 wo ningen subsidietoezeggingen worden veneend, is er een marge aan bouw capaciteit aanwezig, waaruit in de loop van het jaar aanvullende toewij zingen boven het primaire contingent kunnen worden verstrekt. Daaruit kunnen eveneens toèwijzlngen worden gedaan voor die gemeenten, welke geen primair contingent hebben. In bepaalde gevallen kan bij de aanvang van de verdelingsperiode in overleg van Gedeputeerde Staten met gemeentebesturen, die tot een zelfde agglomeratie behoren, een on derlinge verschuiving van het primai re subsidiecontingent worden aange bracht. Voorts kan op advies van Ge deputeerde Staten bedoeld contingent voor een gemeente worden vermin-, derd als in de loop van het jaar mocht blijken, dat het contingent niet zal kunnen worden verwerkt. De colleges van Gedeputeerde Sta ten, wier medewerking by de uitvoe ring van de toe te passen regeling door de minister is verzocht, zullen de minister omtrent door hén gewenst geachte correcties op de primaire contingenten kunnen adviseren. De minister heeft de primaire sub sidiecontingenten voor de gemeen ten aan Gedeputeerde Staten mede gedeeld, die ze op hun beurt, na even tuele op hun voorstel aangebrachte 'ijzlglngen, aai 1 mededelen. JUBILEUM IN WESTKAPELLE Zondag a.s. dankdienst in de Mariakerk Ds. H. Aalders, rond de eeuwwisseling hervormd predikant in West- kapelle, heeft zijn gemeenteleden ongetwijfeld een goed hart toegedra gen. Tevens moet hij een groot liefhebber van de zang zijn geweest. Het verenigingsleven was in die dagen in Westkapelle slechts beperkt- tot een jongens- en meisjesvereniging. Ds. Aalders wilde echter meer; hij wilde een zangvereniging In het dorp langs de grote zeedijk. Daarom plakte hij op een goede dag een groot papier voor het raam van de consistorie, waarop hij zijn wensen kenbaar maakte. De zangliefhebbers hebben hun predikant niet teleurgesteld Op 19 december 1906 legden 40 leden tijdens de oprichtingsvergade ring de grondslag voor de christe lijke gemengde zangvereniging „Looft den Heer". Hun doel was God te loven in hun liederen en het evan gelie uit te dragen. Deze week is het dus 40 jaar ge leden, dat Westkapelle zijn christe lijke gemengde zangvereniging kreeg en uiteraard zal dit gebeuren niet onopgemerkt voorbijgaan. De eerste voorzitter werd ds. Aal ders zelf, terwijl de heer H. de Vos, de postbesteller, geheel belangeloos als eerste de dirigeerstok over de vereniging voerde. Zoals in elke ver eniging kwamen er nieuwe besturen en nieuwe directeuren. In 1919 sloot .Looft den Heer" zich aan bij de gingen in Nederlan* Op 28 augustus 1928, toen de heer P. K. van Rooijen voorzit ter was, kreeg de zangvereni ging een eminente directeuren ae heer M. P. Ventevogel uit Vlissingen, De leden van „Looft den Heer" hebben de heer Ven tevogel gekend als een harde werker, die bijzonder geliefd was. Bijna 25 jaar gaf hij zijn allerbeste krachten aan de ver eniging en toen hij in april 1953 overleed, ging daarmee een goe de vriend van „Looft den Heer" heen. Om nog even verder te kijken in de „oude boeken", blijkt hieruit, dat de zangvereniging in 1940 zonder re petitielokaal kwam te zitten, omdat de Duitsers hier beslag op legden. Men zocht toen zijn toevlucht op de zolder van de kerk..De jaren 1944 en 1945 waren stille jaren; de voorzitter, secretaris en twee leden werden naar Duitsland gedepor teerd en één lid verloor bij het bom bardement in 1944 het leven. Vol goede moed Maar in maart 1946 startten de zangers weer vol goede moed in de noodkerk. Op 29 juli 1953 kreeg men de heer J. Hekhuis als dirigent en onder diens energieke leiding is het thans 36 leden tellende „Looft den Heer" een goede toekomst tegemoet an. die vijftig jaar waren uiteraard de jaarlijkse uitvoeringen de hoog tepunten in het verenigingsleven. Op die avonden zong men niet alleen de eenvoudige liederen, maar men bracht ook op uitstekende wijze can tates. Zo zong men onder meer de „Pelgrimszangen", „De Leeuw van Juda het „Jubilate Deo" van Leo Mens, en het kerstoratorium. Zondag a.s. zal in de Moriakerk des avonds om 19.00 uur een dank dienst worden gehouden, waarin eerst de twee plaatselijke predikan ten zullen voorgaan. Ds. A. J. Don- Advertentie) GRAAF HGBERT S I G A R E N ...a&yd u/èét-/ dorp, gereformeerd uredlkant, zal een meditatie houden over: „Het christelijk lied over een donkere we reld", waarna ds. W. Oosthoek, her vormd predikant, een meditatie zal: houden over: „Het Hemelkoor." Verder zal de zangvereniging hét' Kerstoratorium voor koor, soli en orgel van Muller ten gehore bren gen, waarna tevens het Halleluja koor, uit „Der Messias" van ,G. F... Handel uitgevoerd zal worden. Uw hoofdhuid Iris - Uw haar heeft „voedingswaarde" voor Uw haar OMDAT Brylcreet waardevolle. TcrelerkenJe .toffe» rnx^et*. natuurlijke oli6n bevat. OMDAT de olie» BryW» geëmulgeerd rij» *oor mettelor® haarverrorging- OMDAT masMge met Brylcreem een dubbel voordeel geeft: haar en gerond haart Aanbestedingen Heide Mij. In het gebouw van de Herverka veling aan de Loskade te Middel burg werd woensdag door de Heide- mij. aanbesteed bestek nummer 1081, het egaliseren van percelen en het graven van kavelsloten, een en an der met bijbehorende werken in de polder Walcheren; grondverzet 31.900 kubieke meter. Het code nummer was hier L 138-2514.88. De inschrijvingen verliepen als volgt: M. Uil, Middelburg 102.000; W. Uil, Amsterdam 104.000; G. J. Eland, Vlissingen 107.500; G. Vol- ker, Vlissingen 112.000; H. van Son, Middelburg 113.000; Aanne mingsbedrijf Zeeland, Middelburg 113.400.; N.V. Gebr. Van 't Verlaat, Hardingxveld 114.400; fa. J. D. Jansen, Middelburg 114.900. De raming van dit bestek was 111.960. Voorts werd aanbesteed bestek nummer 1083, het egaliseren van percelen en het graven van kavel- sloten, een en ander met bijbehoren de werken in de polder Walcheren; grondverzet 68.375 kubieke meter; code-nummer L 144-2514.91. Hier verliepen de inschrijvingen als volgt: W. Uil, Amsterdam 222.000; fa. J. D. Jansen, Middelburg 223.400; Aannemingsbedrijf Zeeland, Middel burg 225.900; M. Uil, Middelburg 228.500; G. J. Eland, Vlissingen 232.711; G. Volker, Vlissingen 235.000; H. van Son, Middelburg 241.300: N.V. Gebr. Van 't Verlaat, Hardingxveld 247.000: Aanne mingsbedrijf E. Blok, Rotterdam 256.700. De raming van dit bestek bedroeg 239.540. De heer P. M. van Maelsaeke verlaat de o.l. school Vandaag vrijdag zal tijdens de ouderavond van de openbare lagere school te Amemuiden in het vereni gingsgebouw afscheid genomen wor den van het hoofd der openbare lage re schook de heer P. M. van Maelsae ke, die in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de school gaat verlaten. De'heer Van Maelseake diende 20 jaar de belangen van het openbaar onderwijs in Amemuiden en hij is door ziji'n activiteit een geziene figuur. Tijdens deze afscheidsavond zal de kinderoperette „Hans en Grietje" worden opgevoerd. Deze opvoering wordt zaterdagavond herhaald, wan neer afscheid wordt genomen door de oud-leerlingen. Universitair examen De heer C. P. Wiskerke, te Co- lijnsplaat, slaagde te Utrecht voor het doctoraal examen geneeskunde. Aan de universiteit te Leiden is geslaagd voor het doet. ex. Ned. recht mej. E. van Werkum te Hein- kenszand. Geslaagd te Nijmegen voor het doc toraal examen rechten: de heer E. F. M. Goossens te Temeuzen. Wlllllllllrïlllllllllfllllllllllllllllllllll: HlllllUllllllllllllllllllllllllllllllllillllll de wereldberoemde haarcrème koopt U reeds voor M per tube bij Vlissingen Middelburg lllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllülllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll (Slot van pag. 2) mr. B. Kolff, trok een parallel tus sen de ondernemingsraden en de dienstcommissies bij de publieke diensten. Hij hoopte, dat de onder nemingsraad een nuttige functie zou hebben voor de goede geest in het bedrijf en dus ook in het algemeen belang zou werken. De heer De Geus, districtsbestuur der van de A.N.M.B., bood geluk wensen aan, ook namens zijn hoofd bestuur. Sinds 1945 na de bezinning in de oorlogsjaren is er veel ge beurd. Er is nu een aantal onder nemingsraden in Nederland en ho- penlijk scheppen wij daarmee een voorbeeld van goede verhoudingen, die ook elders in de wereld ingang zullen vinden. Spreker wees op de zware taak, welke de werknemers leden in de raad wacht en hij raadde vooral aan het contact met de groep, waaruit men is voortgekomen, niet te verliezen. Ook de jongeren De heer De Geus verwachtte, dat ook aan het vrouwelijk element in de toekomst wel een plaatsje zou worden ingeruimd en hij drong aan op het kweken van belangstelling bij de jongeren. De heer J. Lodder sprak voor de Chr. Metaalbewerkersbond en een groep katholieke organisaties. Hij onderschreef de spijt, dat niet alle geestesrichtingen in de raad billijk zijn vertegenwoordigd. Men had de stemming niet volledig in de hand. Spreker wenste de leden van de raad en de directie geluk. Herinne rend aan het enthousiasme, waarmee de heer Hupkes lang voor het in stellen van de raad zijn medewer king toezegde, verzekerde spreker, dat ook zijn organisatie gaarne wil de medewerken. Tenslotte sprak de heer Lodder ALGEMENE VERGADERING IN GOES Wensen Landbouwschap rechtvaardig De Zeeuwse Christelijke Boeren- en Tuindersbond had donderdag in de algemene vergadering, gehouden in het Schuttershof te Goes, de landelijke voorzitter, de heer C. vau den Heuvel, in zijn midden. In een duidelijk betoog heeft deze Spreker een aantal aspecten van de land bouwpolitiek belicht, waarbij hij met name de wensen van bet Land bouwschap,-zoals deze thans aan de regering zijn voorgelegd, heeft onderstreept. „De eigenaar-gebruiker zit in de knoei en daarvoor gelden vooral de voorstellen van het Landbouwschap", zo betoogde de heer Van den Heuvel, die ook de uitlatingen van dr. ir. Vondeling over deze wensen bestreed. „Wanneer de heer Vondeling meent dat de 200 miljoen gulden, welke het Landbouwschap vraagt, en die 0,7 procent van het nationaal inkomen uitmaken, een „herverkaveling" van het nationaal inkomen zou teweeg brengen, dan zou de 6 procent loonronde minstens een „aardbeving" hebben moeten veroorzaken". De heer Van den Heuvel, die on middellijk na de opening door voor zitter C. de Putter het woord ver kreeg, belichtte eerst nog enkele andere punten. Zo wees hij o.a. op het moeilijk tt stand komen van een Westeuropese integratie op land bouwgebied, alsmede op de toene mende veranderingen welke zich in de verhouding tussen landbouw en industrie voltrekken. Terwijl hon derd jaar geleden nog 40 procent van de Nederlandse beroepsbevolking in de landbouw werkzaam was,, wordt dit nu op 13 procent geschat, terwijl het percentage, naar men verwacht, nog verder zal dalen. De industrie moet de jaarlijkse overschotten aan arbeidskrachten opvangen, "en zal daardoor relatief nóg belangrijker worden. In dit verband bezag spre ker ook de steeds moeilijker worden de arbeidsvoorziening in de land bouw en de vestigingsproblemen van het platteland. Hij sprak daarbij vari een „kruistocht" tegen de kleine ber drijven, welke nu aan de gang is. Hij kon de mening niet delen, dat de kleine boeren maar, moeten ver dwijnen. Op vele plaatsen zijn ér geen jonge landarbeiders en zoals bijvoorbeeld in het oosten js het dan belangrijk, dat er bedrijven zijn, waarvan de boer ook bij derden werk kan verrichten. In 'vijf jaar tijds werd reeds 25 procent, van de kleine bedrijven opgeheven, wat volgens spreker snel genoeg is. Er dient een beperkte hoeveelheid klei ne bedrijven te blijven bestaan. Op ruiming van al deze kleine bedrijven zou geen enkel gevolg hebben op de kostprijzen, daar deze bij de bere kening van de kostprijzen toch niet meegeteld worden. Op zeer bevattelijke wijze zette de heer Van den Heuvel verder de bekende wensen van het Landbouw schap uiteen. De economische posi tie van de landbouw is door ver schillende oorzaken belangrijk ach teruitgegaan. Ten aanzien van de wens om de eigenaarslasten in de kostprijsberekening op te nemen, merkte spreker op, dat men zich zal moeten baseren op de werkelijk heid, dat er 65 procent eigenaar- gebruikers en 35 procent pachters m de landbouw zijn. Over mechanisatie. Naar aanleiding van deze rede ont stond er nóg een geanimeerde ge- dachtenwisseling, welke ertoe leidde, dat de heer Van den Heuvel nog op enkele punten dieper kon ingaan. Zo verklaarde hij niet érg gerust te zijn op de zaak van de landbouw- integratie. Afspraken worden maar al te vaak niet nagekomen. Wat be treft de mechanisatie had hij de in druk, dat er op verschillende land bouwbedrijven van een overmecha- nisatie sprake is. Ook wees hij op de gevaren van het overtreden van de löonover- eenkomsten. Het feit dat de overheidsvoorschriften inzake de lonen straffeloos worden overtreden, haalt de reeds ge daalde moraliteit nog verder omlaag. Als christelijke boeren zal men dit moeten betreuren. De gebonden loonvorming heeft zich, volgens hem, overleefd, al zal overigens nog moeten blij ken of de vrijere loonvorming beter is. Naar aanleiding van een vraag uit de vergadering of men zonodig de verlangens kracht zou moeten bij zetten door een optocht van agra risch Nederland naar het Binnennof, zoals de onderwijzers deden, gaf spreker de raad, „dit ongelukkige voorbeeld" niet te volgen. Strijdt met krachtige argumenten, zo was zijn mening. Dat is beter dan er straattonelen van te maken." Slotwoord. De heer C. Blaauw, hoofd van de christelijke lagere landbouwschool te 's-Heer Arendskerke, sprak een principieel slotwoord voor deze goed bezochte vergadering. Met het tekst woord „Als de zon des mensen komt. zal Hij dan geloof vinden?" uit de gelijkenis van de onrechtvaardige rechter als uitgangspunt, wees hij zijn gehoor op de roeping als chris ten. „Toon uw geloof in de werken, geloof zonder werken is dood". Tot besluit ging de heer Blaauw voor in dankgebed. In de morgenvergadering werden de huishoudelijke zaken van de Zeeuwse bond afgehandeld. De be groting 1957 werd vastgesteld en akkoord werd gegaan met een con tributieverhoging. De statuten en het huishoudelijk reglement werden ge wijzigd, waarbij o.m. het stemrecht op de algemene vergadering zodanig is geregeld, dat niet de individuele leden, maar de afdelingen hun stem zullen uitbrengen. Elke afdeling krijgt 2 stemmen en 1 stem voor elke 60 leden of gedeelte daarvan. Bij de opening richtte de voorzit ter, de heer C. de Putter, zich in het bijzonder tot de nieuwe secretaris, de heer S. Baar. een woord van dank tot diegenen, die in verleden aan het kernwerk deelnamen. Namens de aanwezige predikah- ten sprak ds. B. F. C. de Groot, die er op wees hoe het ook in een on derneming oin de mens gaat en om het streven tot zegen op de arbeid. „De Heer zij met U", zo besloot spreker. Aalmoezenier Kroon verklaarde zich ook al waren niet alle gees tesrichtingen in de raad vertegen woordigd toch van harte ver heugd. Hij ging nader in op de be tekenis van net samenspreken en be toogde, dat het ook voor de gods dienstige en morele ontwikkeling van grote waarde is, wanneer er in ons werk een onderlinge liefde en rechtvaardigheid bestaat. De gezindheid Tenslotte was het woord aan de heer J. A. Bak, lid van de onderne mingsraad. Er is, aldus spreker, veel voorbereiding geweest en nu moet dan aan het nieuwe orgaan inhoud worden gegeven. Bepalend voor die inhoud is de gezindheid en de wil tot samenwer king. Wij zullen ons daarvoor moe ten inzetten, in de maatschappij en in de onderneming. Het personeel heeft deze raad gekozen, maar dat is niet geheel gegaan zoals men dat graag gezien liad. Daarop zal de raad zich moeten bezinnen. Als gekozenen, aldus spreker, zijn we nu nog enigszins schuchter. Wij zullen het nog met elkaar moeten vinden, maar we hebben goede ver wachtingen. Vast staat, dat we nog veel moeten leren. Ook de kiezers moeten meespelen en dat was voor de leden van oude kernen niet altijd gemakkelijk. Spre ker doet daarom een beroep op allen in het bedrijf om dit werk te dra gen. De heer Bak eindigde met de hoop uit te spreken, dat het werk zou bij dragen tot goed samenspel en bre dere, geestelijke ontplooiing van de werkgemeenschap „De Schelde". Sluiting Mr. H. van Andel, die elk der sprekers met een toepasselijk woord dankte voor de goede wensen, sloot daarna de bijeenkomst. Namens de Schelde-directie zegde hij allen nog maals dank voor hun aanwezigheid. Wij hebben het besef, aldus de heer Van Andel, dat er iets van stapel is gelopen, dat van kwaliteit kan zijn. Dat de raad zit aan een groene ta fel is een symbool van ernst. Dat achter deze tafel schone bloemen staan is een symbool van blijdschap en daarmede verklaarde de heer Van Andel dc bijeenkomst voor geëin digd. In één Uw ha Br gaaf e Aanbesteding Namens de Herverkavelingscommis sie Zeeland heeft de N.V. „Grontmij" donderdagmorgen in café „De Kroon" te Kwadendamme in het openbaar aanbesteed het uitlagen en ophogen van percelen in de complexen 62 en 63, het maken van een weg, het gra ven van leidingen en kavelsloten', het dichten van sloten en putten en het opruimen van wegverhardingen en houtgewassen. Dt inschrijvers waren: fa. Jos Mulder te Alkmaar, f 228.800.n.v. Hlilen Roosen te Amsterdam, f 229.000. J. D, Janse, Middelburg, f 237.400; Gebr. van Oord te Werkendam, f 243.000.Aan. Mij, „Zeeland" te Middelburg, f 243.200.C. Kooyman te Son, f 245.625.fa. J. van 't Ver laat te Hardinxveld. f 248.000.fa. Den Uyl te Middelburg, f 249.000. fa. G. van Oord te Dordrecht, f 250.000.fa. Joh. de Kroon te Rhe- nen, f 259.g70.Amsterdamse Aarin. Mg. te Den Haag f 269.000. Oesters naar Frankrijk In Frankrijk zijn aan de daarvoor in aanmerking komende importeurs d? licenties verstrekt voor de import van oesters uit Nederland in Frank rijk, ten laste van het contingent ad frs 10.000.000.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 6