ft Ondernemingsraad geïnstalleerd bij Kon. Maatschappij De Schelde .Het Vrije van Sluis" benoemde hoofd van de technische dienst Zeeuwse Almanak NEUROTONIC BESCHUTTENDE WERKPLAATS IN OOSTBURG GEOPEND - ZENUWEN Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 21 DECEMBER 1986 „DAG VAN GROTE BETEKENIS" Enthousiaste installatierede van president-directeur J. W. Hupkes De ondernemingsraad van de Kon. My. „De Schelde" is donderdagmiddag in het Scheldekwarlier te Viissingen geïnstalleerd in tegenwoordigheid van tal van figuren uit het ambtelijk en organisatorisch leven en van een ruime vertegenwoordiging van het Scheldepersoneel. Mr. H. van Andel begroette namens de Schelde-directie de aanwezigen wier tegenwoordigheid op hoge prjjs werd gesteld. HU verwelkomde ook de gekozen leden van de ondernemingsraad, die aan een lange met groen laken bekledetafel hadden plaatsgenomen. Daarna kreeg de heer M. C. Kuyl, voorzitter van de kiescommissie gele genheid een kort verslag uit te brengen over de verkiezing waarby aan de hand van het opgemaakte proces-verbaal werd vattgesteld, dat de ver kiezing op reglementaire wyze was geschied. (De namen van de gekozenen werden reeds eerder in dit blad gepubliceerd. Red. P.Z.Ct.) Het woord was daarna aan de pre sident-directeur van „De Schelde", de heer J. W. Hupkes, voor het hou den van zijn installatierede. Hij noemde de dag waarop deze eerste ondernemingsraad wordt ge ïnstalleerd een dag van bijzondere betekenis en hij begroette de nieuwe raad met vreugde. Spreker wees erop, dat de onder- nemlngsraadgedachtp is voortgeko men uit het overleg van werkgevers en werknemers en dat eerst toen de sfeer rijp bleek voor verdergaan de regering in die verdere ont wikkeling de leiding heeft genomen. Er is nu een wettelijke verplich ting tot instelling van een onderne mingsraad. Zonder vrees was men daarbij niet. Van werkgeverszijde was men bevreesd, dat de instelling van een raad in de onderneming zou kunnen voeren tot ongewenste be moeienis met de centrale bedrijfslei ding. Daartegen waakt thans de wet, die nadrukkelijk de zelfstandige po sitie van de directie erkent. Van de zijde der vakverenigingen bestond de vrees, dat de onderne mingsraden afbreuk zouden dóen aan de zo moeizaam verworven po sitie dezer organisaties in het maat schappelijk bestel, In de taakomschrijving van de raad is thans opgenomen dat hij zich buiten aangelegenheden moet hou-- den, die op het terrein van de vak verenigingen liggen. Overigens spe len de werknemersorganisaties een belangrijke rol bij de kandidaatsstel ling voor de ondernemingsraden. Positieve taak Komende tot de positieve taak van de raad, wees de heer Hupkes erop, dat hij naar vermogen zal bijdra gen tot een zo goed mogelijke func tionering van de onderneming en een goede samenwerking in het bedrijf zal bevorderen. De raad is een college van advies en overleg binnen de onderneming. Daarvoor is in de eerste plaats no dig grondige kennis van bedrijfsza- ken en het behoud van die kennis. Men zal het Inzicht in de zaken van het bedrijf voortdurend moeten aan vullen en verdiepen. „Door het instellen van commis sies en het deelnemen aap bestaande commissies en instellingen moet over het gehele bedrijf een net worden gespannen, waarin U de gegevens vangt", aldus spreker. De heer Hupkes zegde de leden van de raad toe al het mogelijke te zullen doen om hen van behoorlijke en overzichtelijke gegevens te voor zien. De verkiezingen voor de raad zijn vlot verlopen. Niet minder dan 86 procent van de kiesgerechtigden nam aan de stemming deel. Met ver trouwen kan met deze raad in zee worden gegaan, maar er zijn enkele kanttekeningen te maken. Niet elke respectabele geestesrichting heeft billijk recht ervaren en ook zit er geen enkele vrouw in deze raad. Tenslotte is de spreiding over zo veel mogelijk afdelingen nog niet ten volle bereikt. Tenslotte beantwoordde de heer Hupkes de vraag wat van deze raad verwacht mag worden. In de eerste plaats, dat het heen- en weerstromen van voor vruchtbaar handelen nodige gegevens doof de raad zal verbeteren; zodoende zal be ter begrip ontstaan en een stevige basis voor samenwerking. Doel van elke onderneming i*. een krachtig bestaan, maar dit doeJ kan voor „De Schelde" alleen berjeikt worden, wanneer er voortdürend naar gestreefd wordt in de mense lijke arbeid allereerst, de mens te eren. Sprekende over het vertrouwen in de toekomst van de raad, memoreer de de heer Hupkes, dat er in het bedrijf al een zekere rijping was. Daar was in de eerste plaats de zeer bemoedigende ervaring met dc be- drijfskernen, die veel bijdroegen tot de goede gang van zaken. Voorts was er de overtuiging, dat de, werk nemer meer is dah een man, die slechts op materiële verbetering uit zou zijn. Ook de gewaardeerde oni- gang met de drie werknemersvak organisaties maakte, dat wij de nieuwe weg met goede moed. pp- gingen. Enkele grote problemen aanstip pende, zoals de voortgaande mecha nisering, de economische concurren tie en de ontwikkeling van Zeeland, betoogde de heer Hupkes, dat Wij tezamen voor deze vragen staan ,en niemand in het bedrijf zich daarvan kan afzonderen. Onze behoefte aan continuïteit in het bedrijf valt^terk samen met de onder de werknemers levende behoefte aan sociale zeker heid, Met de wens, dat het werk van de ondernemingsraad van bijzondere betekenis zou mogen zijn, verklaar de de heer Hupkes de eerste onder nemingsraad van „De Schelde" voor geïnstalleerd. Levendig applaus Nadat er even gepauzeerd was voor een kopje thee, bestond er ge legenheid tot het houden van toe spraken. De burgemeester van Vlissihgen, (Vervolg op pag. 10) Advertentie Een stierenvechter in Spanje kent maar één gevaar: de stier Maar vele gevaren bedreigen hen, die een radio willen aanschaffen. Het gevaar van de gevaarlijke kóópjes. (tweede hands op advertentie). Het gevaar van kopen bij onvakkundige handelaren. Het gevaar van kopen bij zaken waar „service" niet in het woordenboek voorkomt. Gevolg vele en velerlei teleurstellingen. Remedie: Kopen bij een specialist, met ervaring en een vertrouwde naam dus bij H. J. v. d. MEER ZONEN WALSTRAAT 63 - VLISSINGEN KORTE DELFT 32, MIDDELBURG VAN :mn TOT olijfje BESCHEIDEN. De heer C. Leunis in Terneuzen moet een bescheiden man zijn! Deze week was hij precies veertig jaar lid van het Christelijk Jonge Mannen Verbond en hij dacht, dat dit feit wel „onopgemerkt voorbij zou gaan", zoals de krantenberichten het altijd uitdrukken. Maar daar dacht de pro vinciale commissie Zeeland van het O.J.M.V. waarvan de jubilaris overigens voorzitter is toch an ders over. En zo werd de heer Leu nis deze week in hotel „Pays Bas" te Terneuzen gehuldigd J De tweede voorzitter, de heer M. Allewyn, leidde de bijeenkomst en sprak waarderende woorden, waarbij hij tenslotte een geschenk aanbood. Voor mevrouw Leunis waren er van zelfsprekend bloemen. De heer C. J. de Jonge, die het bondsbestuur ver tegenwoordigde, somde de verdien sten van de heer Leunis op, die acht jaar lid is geweest van het bondsbe stuur. Hij bood tenslotte een boeken- bon aan. Er waren natuurlijk meer sprekers. Zo werd ook nog het woord gevoerd door de heren J. L. Hame link, voorzitter van de ring Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, en de heer P. de Leeuw, voorzitter van „Jonge Kracht",die ook geschenken aanbo den. Tenslotte sprak nog de heer G. de Voogd, secretaris voor Pers en Propaganda van het C.J.M.V. Aan het slot van de bijeenkomst dankten de heer en mevrouw Leunis beiden voor de onverwachte hulde. Overigens staat de heer Leunis nog een jubileumviering te wach- INZICHT Kleine potjes hebben grote oren. Ja, dat wist ge al, maar soms zijn die oren zó verrassend groot, dat er een., almanak van komt. Zoals nu. Want de zevenjarige Daan in Bres- kens hóeft getoond uit allerlei opge vangen gesprekken al een eigen po litiek inzicht te hebben opgebouwd! Hetgeen aan het daglicht kwam, toen hij bij zijn moeder "informeerde wat hij zou moeten aantrekken als het koud mocht worden. ,JJan mag j(j dat blauwgebreide pakje aan met die Russische rand, dat van je broer tje is geweestlichtte mama hem in. „En als het dan erg koud is, dan draag je daar nog je jas overheen", zo vervólgde zij. Daan dacht na. Toen sprak hij zorgelijk: „Dan trek ik die jas altijd aan, want als ik een Hongaar tegenkom ben ik de pie- neut ten, want op 1 Januari a.s. Is hij veertig jaar werkzaam bij de Z.V.T. M. in Terneuzen. TREURIG. Na dit feestelijke bericht uit Terneuzen, nu een treurig feit uit Sint-Annaland .De heer J. Giljam uit dit Thoolse plaatsje werkte in Bergen op Zoom dezer dagen op het voormalige RKFC-sportter- rein. Hij was juist bezig in een gleuf, die door een dragline ge graven was, toen plotseling de zware bak van deze dragline los schoot en tegen de heer Giljam terechtkwam. De man uit Sint- Annaland werd tegen de grond gesmakt enbleef liggen met een gebroken been. Per ambulance werd hij later naar het Algemeen Burgerlijk Gasthuis in Bergen op Zoom overgebracht. DE LAATSTE Schipper P. Dekker uit Papen- drecht heeft woensdagmiddag met zijn motorschip „Gerardus Marinus" de laatste suikerbieten van het eiland Schouwen-Duiveland naar de fabriek verscheept. Vrijwel overal in Zeeland was de bietencampagne overigens al beëindigd, maar door allerlei om standigheden duurde het op Schou wen wat langer. Waren de eerste vrachten bieten uit de polder Ooster- land afkomstig, ook de laatste la ding kwam uit Oosterland. Hekke- sluiter was de heer L. W. Boogert. Via de haven van Bruinisse wer den in totaal 74 schepen suikerbie ten verladen, namelijk 53 voor Put- tershoek en 21 voor Dinteloord. Vo rig jaar waren er zeventig schepen, maar toch werden er dit jaar veel meer bieten vervoerd via Bruinisse dan deze getallen doen vermoeden, want dit jaar waren de schepen, die gebruikt werden, meestal groter dan die van vorig Jaar. Advertentie 'Trés yi\t l ras raicu inderdaad „zeer goed" is deze FRANSE LIPSTICK. Laat U bij LIBERTY uw kleur tonen, voorradig in 28 modekleuren en 100 kissproof 2,25 draaikoker f 3.95 MIIHEIIl De heer J. TT. Hupkes, president-di recteur van De Schelde, installeerde donderdagmiddag de: eerste onderne mingsraad. Antwerpen als oliehaven De Schelde ook toegankelijk te maken voor grote tankers Voor de verenigde commissie van de Antwerpse gemeenteraad heeft de heer L. Bonnet, ere-administrateur- inspecteur-generaal ?>ij het ministerie van openbare werken, op het stadhuis een uiteenzetting gegeven van de mo gelijkheden, die de Schelde biedt voor de grote tankschepen. In zijn betoog wees hij er op, dat de Schelde wel degelijk toegankelijk kan gemaakt worden voor tanksche pen van de grote tomnenmaat. Voor tankschepen van om en nabij de 50.000 ton zou men kunnen volstaan de schorren van Zandvliet in te dij ken, een werk, dat toch moet worden uitgevoerd, en ter hoogte van Zand vliet een steiger van tenminste 500 m. lengte in de stroom te bouwen. Op die wijze kunnen de tankschepen te Zand vliet aanleggen. De pijpleiding zou verder voor het vervoer van de ruwe olie naar de raffinaderijen zorgen. Ook voor de tankschepen waarvan de tonnenmaat boven de 50.000 t. ligt kan de Schelde bevaarbaar gemaakt worden. Hiervoor zijn dan bepaalde noxmalisatiewerken noodzakelijk. Bo- vendién is met dit vraagstuk de ver dieping van de drempel .van de „Wan delaar" verbonden en moeten de bag- gerwerken op het Zuidergat worden geïntensiveerd. Die normalisatiewerken werden reeds vele jaren voor de oorlog nood zakelijk geacht en de studie ervan werd dan ook ondernomen. Het vraag stuk werd bestudeerd door de Neder landse waterstaat, waarvan de beslui ten overeenstemmen met die van het ministerie van openbare werken. Wijziging veilingsdagen De veilingdagen op de veiling te Kapelle worden in verband met de aanstaande feestdagen tijdelijk ge wijzigd. De komende twee weken zal ü.in plaats van op woensdag- op '^Ijdagmiddag geveild worden. Daar in zal er weer gewoon op woensdag smiddag veiling worden gehouden. ÓMWVVWVW/VVVVVWVW Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 7 en 10. (Slot van nag. 11 werk op dit gebied: in juli 1952 werk ten nog rond 5000 minder validen op zogenaamde „buitenobjecten" (veel grondwerk omvattend); in 1953 wa ren er 7600 en in 1954 al 9400, maar in dat jaar konden er al 1800 in de werkplaatsen te werk gesteld worden en volgens de laatste telling (oktober van dit jaar) werken er in Nederland nu in -totaal rond 5800 „moeilijk plaatsbaren" in beschuttende werk plaatsen, waarvan de capaciteit nog groter is. Minister Suurnoff toonde zich zeer verheugd over de grote vlucht, die dit werk genomen heeft en verklaarde tot besluit de Oostburgse werkplaats voor geopend. Wiskunde Hierna sprak de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. G. de Casembroot, die met klem protes- Veertig jaar lid van C.J.M.V. De heer C. Leunis te Terneuzen herdacht dinsdag het feit, dat hij 40 jaar geleden lid werd van het Chr. Jonge Mannen Verbond. Hoewel hij meende, dat dit feit onopgemerkt voorbij zou gaan bereidde de provin ciale commissie Zeeland van het C.J.M.V., waarvan de jubilaris voor zitter is, hem dinsdagavond in hotel „Pays Bas" te Terneuzen een huldi ging. De tweede voorzitter van de pro vinciale commissie, de heer M. Alle- wijn, die de bijeenkomst leidde, sprak woorden van waardering na mens de P.C. en bood de jubilaris een geschenk aan. Voor mevr. Leu nis waren er bloemen. De heer C. J. de Jonge sprak namens het Bonds bestuur, waarvan de heer Leunis acht jaar lid is geweest, de grote waardering uit voor het werk, dat de jubilaris voor het C.J.M.V. heeft gedaan. Hij bood een boekenbon aan. De heer J. L. Hamelink, voorzitter van de ring Oost Zeeuwsch-Vlaande- ren en de heer P. de Leeuw, voorzit ter ring „Jonge Kracht" voerden eveneens het woord en boden een geschenk aan. Tenslotte sprak de heer G. de Voogd, secretaris voor Pers en Pro paganda van het C.J.M.V., mede na mens districtssecretaris Jac. Sinke. Aan het slot van de avond dank ten de heer en mevr. Leunis beiden voor deze ongedachte hulde. De heer Allewijn hield een dagsluiting. De heer Leunis hoopt op 1 januari a.s. het feit te herdenken, dat hij ook 40 jaar werkzaam iB bij de Z.V.T.M. te Terneuzen. Advertentie wordt U voftedig de baas met niet verdovend maar genezend het zenuwpreparaat dezer tijden ALGEMENE VERGADERING IN OOSTBURG Geldlening van een miljoen voor verbetering van Zwindijk In de algemene vergadering van de hoofdingelanden van het water schap „Het Vrije van Sluis", donderdag gehouden in hotel „Du Com merce" te Oostburg, werd met 44 van de 45 stemmen benoemd tot ingenieur, hoofd van de technische dienst van het waterschap, ir. L. Uildriks te Groningen. Ir. H. Machielsen te Amsterdam, die tweede op de voordracht stond kreeg geen enkele stem; één stem was ongeldig. Na uitvoerige discussie werd een voorstel van burgemeester J. M. A. C. van Dongen van Aardenburg om het dijkgeschot inplaats van met f6 met f 2 te verhogen verworpen. De stemmenverhouding was 24 vóór en 24 tegen, hetgeen betekende, dat het voorstel reglementair was ver worpen. Voorts werd in deze vergadering de begroting voor 1957 vast gesteld en ging men akkoord met een voorstel van het bestuur het dijkgeschot voor ongebouwde eigendom vast te stellen op f56 per ha; liet dijkgeschot voor gebouwde eigendom werd bepaald op 11 procent van de belastbare opbrengst. Bij de aanvang van de morgen- vergadering sprak de voorzitter van het waterschap, dijkgraaf J. B. Be- cu, een welkomstwoord. Spreker gaf een opsomming van hetgeen in 1956 tot stand is gekomen, waarbij hij concludeerde dat men tevreden kon zijn. Sprekende over dc internatio nale Zwinkwestie, zeidc de lieer Be- cu, dat die is voorgelegd aan de minister van buitenlandse zaken, die daarin de laatste beslissing heeft. Het bouwen van een wachtsluis in Het Zwin zal wel uitgesteld worden totdat het Deltaplan gereed is, aldus de voorzitter, die verder mededeel de, dat de bouw van de brug bij Driekoker, onder Retranchement, nog op de goedkeuring van de mi nister wacht. Als die eenmaal af komt, zal de brug zo spoedig moge lijk herbouwd worden. Momenteel moeten de boeren daar ongeveer 5 kilometer omrijden, het geen niet alleen tijd, maar ook geld kost. De heer Becu vestigde er de aan dacht op, dat men in vorige jaren het nieuwe jaar steeds met een batig saldo begon. Dit is echter niet het geval op de begroting voor 1957. Bezuinigen is praktisch onmogelijk, aldus de voorzitter, die betoogde dat alle werken die gedaan worden vér- antwoord zijn. Hij deelde voorts mede, dat het bestek voor verbete ring van de weg Oostburg—Sint- Margriet gereed is gekomen. De kosten bedragen f 1.000.000, waar van 35 procent voor rekening van het waterschap komt. De provincia le waterstaat wil ook een fietspad laten aanleggen. Een en ander zal nog nader bekeken worden. Het dijkgeschot Vervolgens werd op voorstel van burgemeester J. M. A. C. van Dongen besloten over te gaan tot het houden van alge- mene beschouwingen over de begroting voor 1957. Spreker was van mening, dat de verho ging van het dijkgeschot met f6 te hoog was. Verhoging met 2 leek hem voldoende. Men zou liet dijkgeschot volgend jaar dan wederom met f2 knnncn verhogen. Spreker lichtte een en ander uitvoerig toe, waarbij hij erorf) wees, dat het tekort dat daardoor op de begroting zou ontstaan, opgeheven kon wor den door het aangaan van een extra geldlening. Dit komt er later weer nit, aldus de heer Van Dongen, als het voorstel- Oud tot samenvoeging van de polders er door is. Notaris J. Mijs en de heren C. van Belle- gem en V. E. Doens steunden het voorstel van burgemeester Van Dongen. Nadat voorzitter Becu en burge meester A. P. Kostense van Bier vliet het voorstel van het dagelijks bestuur verdedigd hadden, waarbij laatstgenoemde opmerkte, dat het bestuur niet dan na rijp beraad met de verhoging van het dijkgeschot kwam, werd het voorstel-Van Don gen in stemming gebracht met het vermelde resultaat. Middagvergadering Des middags werd de vergadering voortgezet. Talrijke voorstellen tot aankoop van gronden, tot verkoop van gronden en tot ruiling van gron den, gingen vlot onder de hamer door. Voor benoeming van een ge zworene wegens de periodieke aftre ding van de heren R. E. A. de Badts in het district Oostburg en A. J. Cambier in het district Groede werd een aanbeveling opgemaakt. Op de aanbeveling voor het district Oost burg Komen voor: 1. R. E. A. de Badts, 2. J. de Milliano, 3. Dhondt; district Groede: 1. A. J. Cambier, 2. C. J. Almekinders, 3. A. J. de Hullu. Een voorstel tot het verlenen van de 6 procent salarisverhoging voor het personeel van het waterschap werd goedgekeurd. De duiker in de provinciale weg OostburgZuidzan- de werd in beheer overgegeven aan de provincie Zeeland. Aan de ge meente Cadzand werd een gedeelte weg van 170 meter nabij het voor malig haventje in beheer en onder houd overgedragen. In de begroting voor 1955 werd een wijziging aan gebracht, waarna deze begroting werd vastgesteld. Het nadelig slot ad f 171.086,53 werd overgebracht naar de begroting voor 1956. Zonder discussie werd vervolgens de begroting voor 1957 vastgesteld niet op de gewone dienst aan inkom sten en uitgaven f3.309.047,02, de buitengewone dienst 2.261.843 en opgeheven polders en water schappen f 64.153,57. Eveneens zon der hoofdelijke stemming werd liet dijkgeschot vastgesteld, waarover in de morgenvergadering zo uitvoerig was gediscussieerd. Voorts besloot de vorgadering tot het aangaan van een kasgeldlening van f 1.000.000 ter financiering van de werken aan de internationale Zwindijk, Het bestuur werd gemach- teerde tegen de aanduidingen „onvol- waardigen" en „minder validen". „Waar ligt de grens?", zo vroeg de commissaris zich af: „Als ik wiskun de had moeten studeren, zat ik nu nog op de schoolbanken!" Waarmede jhr. De Casembroot wilde aantonen, dat een leder In feite „onvolwaardig" is. „Niemand kan alles", zo zei hy, waar na hij nadrukkeiyk vaststelde, dat het hier niet ging om „een werkplaats voor minder validen", maar om een uiterst nuttig, economisch bedryf met werknemers. Spr. zeide er dankbaar voor te zijn, dat door deze bedrijven de mensen ge legenheid krijgen een overgang te vinden naar het vrije bedrijf en open bare instellingen, waar naar de over tuiging van de commissaris nog tien tallen functies open zijn voor mensen uit de beschuttende werknlaatsen. Tot besluit wenste hij West Zeeuwsch- Vlaanderen geluk met dit nieuwe be drijf, Nadat de burgemeester van Schoon- dijke, de heer F. A. van Rosevelt als voorzitter van de Ver. van B.S. en O. in West Zeeuwsch-Vlaanderen geluk wensen had aangeboden, was het woord aan de heer A. J. Berenpas, voorzitter van de „Stichting Federa tie van Beschuttende Werkplaatsen in Zeeland" (in oprichting). Samenwerking De heer Berenpas kon gewagen van een uitstekende samenwerking tussen de vijf werkplaatsen in Zeeland en als symbolisch bewijs hiervan bood hij burgemeester Hoekzema het eerste exemplaar aan van een folder, die eerst diezelfde morgen van de pers was gekomen. ïn deze. voor de handel bestemde folder wordt propaganda femaakt voor de éigen produkten van e werkplaatsen. Tenslotte was het woord aan de heer C. van Dierendonck, de eerst- geplaatste werknemer in het Oost- hurgs bedrijf, die mede namens zyn collega's, aan minister Suurhof een fraai sierkistje ten geschenke gaf, dat gevuld was met een aantal ver rassingen In de vorm van rookge rei en souvenirs. Minister Suurhoff stelde het bedrijf hierna symbolisch in werking door met een draai aan een knop de stof- afzuiginstallatie in te schakelen. De vele genodigden, onder wie o.a. de le den van Gedep. Staten ir. G. P. M. Di- kötter en M. J. van Poelje, burgemees ters van West Zeeuws Vlaamse ge meenten en andere autoriteiten, be zichtigden tot besluit de uitstekend geoutilleerde werkplaats. Brouwgerstdeskundigen in Rotterdam bijeen Een twintigtal deskundigen op het gebied van de brouwgerst, zowel landbouwkundigen als brouwerijche mici, vergaderden op 17 en 18 de cember j.l. als leden van de interna tionale gerstcommissie van de Euro pean Brewery Convention te Rotter dam. Voor Nederland hebben in dé ze commissie zitting dr. H. van Veldhuizen (tevens de voorzitter) en ir. W. Wilten. Besproken werden de resultaten van de volgens één plan in 11 landen aangelegde rassenproeven met brouwgerst. Daarbij kwam in op brengst sterk naar voren het Deen se ras Carlsberg. Besloten werd om ook in 1957 volgens één schema, proefvelden met brouwgerst aan te leggen. De subcommissie-bodem-en-kli maat, die een verband tracht te vin den tussen opbrengst, kwaliteit en klimaat, bracht eveneens verslag uit van haar werk. Door bladlengteme tingen, konden de grote verschillen in ontwikkeling onder de verschil lende klimaten goed geregistreerd worden, zodat besloten werd ook de ze proeven gezamenlijk in 1957 voort te zetten. De leden waren de gasten van het nationaal instituut voor brouwgerst, mout en bier T.N.O. en het Centraal Brouwerij Kantoor. Onder leiding van de dienst der Zuiderzeewerken werd een dagexcursie naar Lelystad gemaakt. Advertentie Ik las In het dagblad. van heden, Iets over gewoonten en zeden. In Holland da's vast, Staat in Iedere least, TIP VAN BOOTZ, goede smaak Is de reden. 'n TIP VAN BOOTZ l Él. TIP 1 Lil. Bootz 'Oude Genever. Inz. Hr. P. B., Vlaardlngen ontv. tigd een of meer leningen aan te F aan tot een totaal bedrag van 150.000, ter dekking van het na delig slot op de buitengewone dienst van het dienstjaar 1955. Tenslotte ging men akkoord met een voorstel om een rekening-courantovereen komst aan te gaan met de Coöpe ratieve Boerenleenbank in Oostburg tot een bedrag van f200.000. In de rondvraag werd gesproken over de classificatie van de gronden, waarbij bleek, dat dit mettertijd wel doorgevoerd zal worden, maar mo menteel is de tijd daarvoor nog niet rijp. Wat de reorganisatie van de polders betreft kan men niet anders doen dan afwachten. VANDAAG. Middelburg Electro: „Zwel blaue Augen", (14 jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: H.M.D.T. „Weekend", 20 uur. Viissingen Luxor: „De verkenners dér verloren bergen". (14 jr.), 20 uur; Alhambra: „Alarm in de Pacific", (14 jr.), 19 en 21 uur. Goes Grand: „Charlie's tante", (16 Jr.), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2