„IDEEËNBUS" BEVORDERT DE EFFICIENCY IN BEDRIJVEN WALCHEREN NAJAARSVERGADERING C00P. MELKVERENIGING WALCHEREN MARKTBERICHTEN DONDERDAG 20 DECEMBER 1956 PROVINCIALE ZEEUW BE O O U R AN T N.I.V.E.-BIJEENKOMST IN VLISSINGEN Ook belangrijk voor stimuleren van kritisch en creatief denken Vooral na de laatste wereldoorlog hebben vele grote en kleine bedrijven in Nederland voor hun personeel een „ideeënbus" ingesteld. Op al die bedrij ven komen er nu regelmatig „ideeën uit de bus", die de arbeidsomstandig heden beter kunnen maken, die tot een betere produktie kunnen leiden, kortom, die de doelmatigheid van het bedrijf bevorderen. Een „ideeënbus" is dan ook één van de belangrijke middelen in het streven naar efficiency. Geen wonder dus, oat het Nederlands Instituut voor Efficiency (de N. I. V. E.) sinds 1954 een „ideeëncentrum" op zyn bureau heeft gevestigd. Woensdagmiddag hebben de leden der afdeling Zeeland van de N.I.V.E. in het „Scheldekwartier" te Vlissingen g elegenheid kregen meer te weten te komen over de „organisatie en praktijk van de ideeënbus." Over dit onderwerp werd namelijk 't woord gevoerd door Ir. T. A. van Hoeve, be- drijfsingenieur van de N.V. Vitrite Works in Middelburg. Tijdens deze le zing en ook bij de discussies, die er op volgden bleek vooral, dat de „ideeën bus" naast bet bevorderen van de doelmatigheid ook belangrij'- is voor 't stimuleren van het kritisch en creatief denken van de werkende mens. Na een kort openingswoord door de voorzitter van de afdeling Zeeland, de heer G. N. van Ginkel, begon ir. Van Hoeve zijn lezing. Eerst vertelde hij iet3 over de historische achtergron den van de „ideeënbus". In enkele En gelse bedrijven werd de grondslag reeds in 1880 gelegd. Het Amerikaan se bedrijfsleven nam het „idee van de ideeënbus" vanzelfsprekend al spoedig over en het spreekt ook vanzelf, dat de „Ideeënbus" in Amerika tot grote ontwikkeling is gekomen. Pas in de tweede wereldoorlog kreeg deze instelling echter eerst de be langrijkste stoot. Want deze oorlog betekende vooral een „produktieslag" en hiervoor was de „ideeënbus" be langrijk. En na de oorlog kwam de „ideeënbus" ook in de westeuropese landen sterk naar voren. Als voordelen van de ideeën bus" noemde de heer Van Hoeve o.m. de commerciële belangen, het bevorderen van de kritische in stelling van het personeel en het feit, dat iemand, die werkelijk 'n belangrijk denkbeeld heeft, ook beloond wordt. In dit verband wees spreker er ook op, dat door de „ideeënbus" de mogelijkheid wordt geopend om objectieve kritiek in overweging te nemen. Vervolgens gaf ir. Van Hoeve tal van wenken over de instelling van de „ideeënbus". Zo ging hij in op de vraag, wie hun ideeën in de bus kun nen deponeren. In het algemeen moet men bij deze vraag de aard van het bedrijf in aanmerking nemen. „In Zeeland mag men echter stellen, dat de ideeënbus openstaat voor het per soneel tot en met onderbaas", zo zei spreker. De afdelingschef en wat daar boven ligt, aldus de heer Van Hoeve, moet men op andere manier belonen. Ook sprak ir. Van Hoeve uitvoerig over het beloningssysteem. Spreker gaf uitvoerige richtlijnen voor de sa menstelling van ideeënbuscommis sies. Hierbij bracht hij onder meer naar voren, dat het zijns inziens niet nodig was om arbeiders in deze com missie op te nemen, omdat deze vaak niet terzake deskundig zijn. Ook gaf de heer Van Hoeve nog vele richtlijnen voor het goed doen functioneren van een ideeënbus. Tenslotte somde spreker nog een groot aantal cijfers op van de „ideeën bus" van Philips in Eindhoven. In 1956 kwamen tot 1 december 4078 ideeën binnen, waarvan 31 beloond werd. Deze beloning bedroeg gemid deld 63 per idee. Tijdens de discussies vertelde heer II. de Graaf later, dat van de ideeën, die via de bus op het bedrijf van „De Schelde" binnenkomen, 33,1 beloond wordt. Op dit bedrijf be draagt de gemiddelde beloning 68. Stimulans Na de heer Van Hoeve werd nog 't woord gevoerd door de heer H. G. van der Hilst, staf-medewerker van het bureau NIVE. Spreker vertelde, dat het NIVE een uitgebreide enquête heeft gehouden onder grote en kleine bedrijven in Nederland over de „ideeënbus". Dit instituut kan dan ook vele gegevens over dit onderwerp verstrekken. De heer Van der Hilst wees er vooral op. dat de „ideeënbus" een voortdurende stimulans, een zeke re propaganda nodig heeft, anders verdwijnt de belangstelling. Ook ir. G. Kranen van de N.V. Vi trite Works sprak nog over dit on derwerp. Hfl illustreerde enkele pro blemen met gevallen uit de praktijk en wees vooral op de belangrijkheid van het bevorderen van het creatief denken van het personeel. Tijdens de discussies, die na een korte pauze werden gehouden, werd vooral gesproken over de samenstel ling van de commissie, die de ideeën onderzoekt en beoordeelt en over de vraag of de inzender al dan niet ano niem moet blijven. Bij deze discussies bleek, dat op het bedrijf „De Schel de" er wel de voorkeur aan wordt ge geven vertegenwoordigers van de handarbeiders en ambtenaren in de „ideeënbuscommissie" te hebben. De volgende NTVE-vergadering zal op 30 of 31 januari a.s. in Hulst wor den gehouden, waar drs. C. Verlinde, hoofd van het bureau voor markton derzoek van het NIVE, zal spreken over martkonderzoek. Boete van 2000 voor valse belastingaangifte Uitspraken rechtbank Middelburg De rechtbank te Middelburg heeft woensdag uitspraak gedaan In de zaak tegen de landbouwer P. F. van A. uit Cllnge, die by de verkoop van een boerderij opzettelijk onjuiste aan gifte gedaan had voor de inkomsten belasting. Van A. werd veroordeeld tot een geldboete van 2000 subs, twee maanden hechtenis. Verdachte wilde een boerderij in België kopen. De taxatieprijs van de grondkamer (y 22.000) was echter niet voldoende om de nieuwe boerdery te betalen. Van A. heeft de koper van zyn oude boerderij daarvoor een prjjs van onge veer 60.000 gevraagd, waarbij de koper hem dan kon opvolgen in de pacht. Het meerdere bedrag tot 60.000 werd echter niet opgegeven aan de boekhouding. De officier, die een boete geëist had van 10.000 subs. 6 maanden plus een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van twee jaar. had tijdens de zitting opge merkt. dat hier gesproken kon wór den van bedrijfswinst. De raadsman van verdachte had echter betoogd, dat het aantonen van opzet twijfelach tig was. De 24-jarige fabrieksarbeider G. T. uit Philippine, die op 20 mei ji. zijn' vader tijdens een woordenwisseling, gevolgd door een vechtpartij zo ern stig verwond had. dat deze aan de ge volgen is overleden, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar. De oflcier had tegen deze verdachte zes maanden geëist. Tevens werd uitspraak gedaan in de zaak tegen M. K. uit Souburg, die op het beruchte kruispunt te Souburg met zijn bakfiets met hulpmotor bo ven op de. heuvel vanaf de ventweg de rijweg opgereden was. waarbij een achteropkomende personenauto te gen K.'s voertuig reed. Het vonnis van de kantonrechter, die K. veroor deeld had tot 30, hetgeen ook de of ficier geëist had. werd bevestigd. De Souburgse jongeman B. I. B., die eveneens op het kruispunt te Souburg doorgereden was ondanks het stopte ken van de verkeersregelaar, werd veroordeeld conform de eis tot een boete van 10 of 2 dagen. Felle brand in Noordgouwe Woonbarak in de as gelegd Een korte en felle brand heeft woensdagavond een woonbarak aan de Kloosterweg te Noordgouwe ge heel in de as gelegd. Het huis, dat door de Ileide Mij. gezet was, werd bewoond door de opzichter R. Laan en een uit vijf personen bestaand ge» zij. Om ongeveer acht uur werd de brandweer van Zierikzee gealarmeerd voor een uitslaande brand in Schud» debeurs. Juist was op het stadhuis 'n vergadering van het brandweerkader, zodat na twee minuten de brandweer ondanks de dikke mist, onderweg was. Inmiddels stond het huis in lichter laaie en 'n dichte vonkenregen kwam op de naburige bossen van „Heester- lust" neer, maar door het natte jaar- getijde bestond er geen direct ge vaar. Het bleek al spoedig, dat er van de woonbarak weinig meer te redden was. Slechts enkels meubelstukken konden naar buiten worden gebracht. Na een uur bleef er dan ook niets meer over dan rokende palen. Verze kering dekt de schade, die waarschijn lijk ontstaan is door het gebruik van brandbare stoffen. Een bijzonderheid is nog, dat de brandweer van Noordgouwe te laat gewaarschuwd werd, zodat het vuur al door Zierikzee bedwongen was on- dei leiding van brandmeester C. Ber- r. voets. De burgemeester van Noord gouwe, de heer N. A. van Wijck, was op het terrein van de brand aanwezig.' MIDDELBURG Pluimveefokkers behaalden successen op „Qneto" Twee leden van de pluimveevereni- ging „Middelburg en Omstreken" be haalden tydens de landelijke tentoon stelling van hoenders, duiven en ko nijnen, de „Oneto", die in Enschede gehouden werd, enkele aardige suc cessen. De heer IJsseldijk noteerde een G.G. met een Zwart Juva kriel- haan, jong. De heer Mulder behaalde met Por- celeynkleurige sabelpoot krielhaan oud 2 G.G. met ereprijs. Met Oud hollandse meeuwen behaalde de heer Mulder met geelschild doffer oud 1 Z.G. met ereprijs; met duif oud 2 Z. G., met doffer jong 1 Z.G., met duif -jong 1 Z.G. met ereprijs. Met een blauwe schilddoffer jong behaalde deze fokker 1 Z.G. met ereprijzen. Dit was tevens het mooiste doffe jong van de tentoonstelling eigen fok. Met blauwduif jong kreeg de heer Mul der nog een Z.G. Vergadering woningbouwvereniging De Algemene Woningbouwvereni ging te Middelburg hield haar jaar vergadering. De voorzitter memo reerde in zijn openingsrede, dat er ook dit jaar weer geen gelegenheid was gegeven om de enige jaren ge leden ingediende bouwplannen te re aliseren. Wel noemde hij het verheu gend, dat de gemeente in drie jaar circa 300 woningen zal laten bou wen, waardoor de woningnood in Middelburg verminderd kan worden. Tevens deelde de voorzitter mee, dat er voor de inundatieschade nog steeds geen financiële regeling door de overheid getroffen is. Gezien de noodzaak van dit werk is het nood zakelijk dat er door de overheid spoedig een beslissing wordt geno men. De jaarverslagen van secreta ris en penningmeester werden goed gekeurd. De aftredende bestuursleden, de heren J. Gillissen, W. Verduin en A. Mondeel werden herkozen, evenals de aftredende commissaris, de heer J. v. d. Berge. Na een aangename discussie werd deze matig bezochte vergadering gesloten. Kaarltoernooi P.Z.E.M. Dinsdagavond had de personeels vereniging der P.Z.E.M. voor haar le den een kaarttoernooi georganiseerd in de koffiekamer van het P.Z.E.M.- kantoorgebouw aan de Poelendaele- singel te Middelburg. Er werden ver schillende spelen gespeeld. Voor de winnaars waren enkele aardige prij zen ter beschikking gesteld. Evenals de vorige malen bestond ook voor deze avond, die uitstekend geslaagd was, grote belangstelling. Stichting verhuisde De directie en de administratie van de stichting „Verpleeg, en rust huizen Walcheren" is thans geves tigd in het pand Dam 73. Kerstavond N.C.V.B. De afdeling Middelburg van de N.C.V.B. hield onder leiding van me vrouw R. BlaauwMulder haar kerstavond. Uit de grote opkomst bleek wel, dat er altyd veel belang stelling voor de avonden bestaat. Na een kerstmedidatie door mevrouw Blaauw en zang van het 'oortje on der leiding van mevrouw Verspuij— Van de Hofstede, declameerde me vrouw B. VerhoefVan Buur en. Me vrouw A. OlthoffMulder verzorgde het kerstverhaal, waarna mevrouw M. de NoodDekker het sprak op deze mooie en avond. VLISSINGEN Collecten De actie van de Vlisslngse buurt vereniging „De Posthoorn" voor de Hongaarse vluchtelingen heeft f140 opgebracht. RAAD NW. EN ST.-JOOSLAND Principieel debat over aanschaf filmprojector De raad van Nieuw- en St.-Joosland kwam byeen onder voorzitterschap van burgemeester F. S. It. J. Graaf van Randwijck. Met de Bank voor Ned. Gemeenten werd voor 1957 een rekening-courant overeenkomst aan gegaan tot maximaal 50.000. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werd benoemd het nieuwe hoofd der o.l. school, de heer J. Kramer. Aan het scheidende hoofd de heer S. F. Alberts werd uit deze functie eervol ontslag verleend. Een nieuwe verordening op de keuring van waren werd vastgesteld. Bij een voorstel van B. en W. om een nieu we schoolfilmprojector aan te schaf fen, omdat de bestaande versleten is, ontspon zich een principieel debat. De heer Lukasse (s.g.p.) betwistte niet het nut van aanschouwelijk on derwijs door middel van schoolfilms, doch z.i. wekken deze films de kinde ren op tot bioscoopbezoek. Hij wilde daarom dit goede laten varen, om 't kwaad te ontgaan. De voorzitter en de overige leden bestreden dit stand punt en betoogden o.m. dat men by zulk een zienswyze de kinderen wel zou moeten opsluiten om ze voor het kwade te bewaren. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met de stem van de heer Lukasse fegen. Ingekomen was een adres van de bewoners van de Oude dijk om de straat onder aan die dijk van een rio lering en een nieuwe bestrating te voorzien. De raad was algemeen van oordeel dat dit verzoek gewettigd was en'dat de bestaande toestand dringend verbetering behoeft. De ge- meentefinanciën laten evenwel niet toe dat op korte termijn aan alle on gewenste toestanden m de gemeen te een eind wordt gemaakt. De raad machtigde B. en W. deze zaak met voorrrang te behandelen, zodra de middelen aanwezig zijn. De nieuwe straat in het uitbrei- i dingsplan werd op voorstel van B. en W. de Beatrixstraat gedoopt. Ten slotte werd besloten met het oog op ingediende en nog te verwachten bouwplannen een wijziging van het uitbreidingsplan voor te bereiden. WESTKAPELLE Dankdienst In de Ned. herv. kerk te Westka» pelle zal zondag 23 december des avonds om 7 uur een dankdienst worden gehouden in verband met het vijftigjarige bestaan van de Chr. gemengde zangvereniging „Looft den Here". In deze dienst zullen voorgaan ds. Oosthoek en ds. Don- dorp. Door de zangvereniging zal een kerstoratorium worden uitge voerd. Aanvaring op rede van Vlissingen Bloemfontein tijdens mist in botsing met Noors schip Tijdens dichte mist ls het Neder landse passagiersschip „Bloemfon tein" woensdagavond omstreeks acht uur op de rede van Vlissingen in aan varing gekomen met de Noorse Liber ty „Sneland". Beide schepen werden daardoor licht beschadigd, maar per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. De aanvaring gebeurde recht voor de haveningang van Vlissingen en de klap, waarmee de schepen tegen elk aar kwamen, werd op de boulevard gehoord. De „Bloemfontein", een schip van 10.473 brt. van de N. V. Verenigde Nederlandse Scheepvaart- Maatschappij, was op weg naar Ant werpen en juist beloodst. Het vaar tuig, dat zowel passagiers als vracht kan vervoeren, werd aan de steven en aan de bak beschadigd, terwijl het zijn stuurboordsanker verloor. De „Sneland" (7249 brt.) van de maatschappij „Richard Anli en Co." te Haagesund. liep een flink gat op midscheeps boven de waterlijn. Het schip zal op eigen kracht terugkeren naar Antwerpen. Beide schepen gin gen na de aanvaring op de rede voor anker. De „Bloemfontein" kwam van Zuid-Afrika en was op weg naar Am sterdam via Antwerpen. Treinverkeer van en naar Goes weer normaal Na de gehele nacht te hebben door» gewerkt, was de N.S.-opruimings- ploeg woensdagmorgen om vier uur met het verwijderen van de wrak stukken op de spoorbaan bij Goes zo» ver gevorderd, dat ook het tweede spoor tussen Goes en Kapelle weer berijdbaar was. Het treinverkeer kon daarna normaal voortgang hebben. In de loop van de dag zijn de vernielde wagons op het zijspoor nog opge ruimd, zodat 's avonds de rijdende kraan naar Eindhoven bon terugke- Officiële publikaties VLISSINGEN. SLUITING BUREAUS DER GEMEENTE OP 21 EN 31 DECEMBER 195G. Burgemeester en wethouders der ge meente Vlissingen brengen ter openbare kennis: dat op de maandagen 24 en 31 december a.s. de bureaus van alle open bare instellingen der gemeente voor het publiek gesloten zullen zijn, zulks met uitzondering van het bureau van de bur gerlijke stand, welk kantoor op deze da gen geopend zal zijn des voormiddags van 9 tot 10 uur. VLISSINGEN. AFSTEKEN VUURWERK. De burgemeester van Vlissingen: ge let op artikel 52, 2e lid van de algemene politieverordening brengt ter algemene kennis, dat van 31 december 1956 22 uur tot 1 januari 1957 1 uur een algemene vergunning wordt verleend voor het af steken van vuurwerk op het gehele grondgebied van de gemeente. MIDDELBURG. KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op dinsdag 8 ja nuari 1957 des voormiddags van 9—10 uur. gelegenheid bestaat tot kosteloze inen ting en herinenting tegen pokken in het Medisch Centrum. Eigenhaardstraat 2. Er wordt in het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest geschikte voor inen ting moet worden beschouwd. Voor een juiste vermelding in de vacci natiebewijzen van de namen en geboor tedata der kinderen is het gewenst, dat bij de aanmelding het trouwboekje der ouders wordt medegebracht. MIDDELBURG. VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD De voorzitter van het centraal stem bureau ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Middelburg brengt ter kennis, dat voor kiezers ter inzage is neergelegd mijn besluit van heden, waarbij P. Mellefste ls benoemd ver klaard tot Md van de gemeenteraad ln de vacature H. Steur. De voorzitter voornoemd, N. BOLKESTEIN. VERKOOP PRODUKTEN REDELIJK Flessen-melk' vervangt meer en meer losse Onder voorzitterschap van de heer S. Sfmonge uit Sint-Laurena hield de coöperatieve melkvereniging „Wal cheren" haar najaarsvergadering in de sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het overlijden van de lieer J. Huijsman te Melisker- ke, die bijna 26 jaar lid van de com missie van toezicht was, waarvan de laatste zes jaar als voorzitter. Nadat de notulen van de in maart gehouden feestvergadering, waarin 't 40-jarig bestaan van de vereniging herdacht werd, onveranderd goedge keurd waren, deelde de directeur mee, dat dit jaar 29 leden tot de vereni ging toetraden. Van de thans 793 aan» gesloten leden waren er op deze ver gadering 73 aanwezig. Tot en met 24 november, het ein de van de 12e vierweekse periode in 1956 werden ontvangen 15.726.820 kg melk en 2516 kg room, samen bevat tende 594.622 kg vet. Het gemiddelde vetgehalte van de door melkveehouders aangevoerde melk bedroeg 3,78 pet. Het uitbetaal- Mr. Lebret sprak voor Z.V.U.-werkgroep Voor de Z.V.U., werkgroep „Dom burg en omgeving" sprak mr. Th. Lebret uit Middelburg, over /Jacht, Ornithologie en recreatie". Hierby stond de ornithologie in het centrum van de aandacht. Oorspronkelijk was deze nauw verbonden met de jacht of het vogelvangen, en berustte op het verzamelen van (opgezette) exem- Elaren en het ordenen daarvan. De ekende Linnaeus heeft evenals de planten- ook de vogelsoorten in sys teem gebracht. De tweede helft van de 19e eeuw bracht hierin een volledige omme keer teweeg. In plaats van het ver zamelen van dode of gevangen exem plaren kwam het waarnemen en be studeren van de vogels in de vrye natuur. In Nederland, aldus spreker, is met deze ommekeer de naam van Thijsse verbonden. En even nauw is deze natuurvriend verbonden b^j de nieuwe vorm van recreatie, die op kwam in de tyd van groeiende ste den en industrie: het uittrekken in de vrije natuur om daar plant en dier in eigen element te leren ken nen. Kijker, fototoestel en film ver vingen geweer en vogelnet. Sedertdien heeft zich de ornitholo gie ontwikkeld in de richting van de wetenschappelijke -* waarneming, waardoor vele romantische onder stellingen, vroegfer algemeen aange nomen, hebben plaats gemaakt voor misschien nuchterder, maar juistere conclusies, en zeer opmerkelijke feiten over het vogelleven aan de dag zijn getreden, vogelbescherming ging met de bestudering der vogel gewoonten hand in hand. De moei lijkste problemen komen vaak voort uit de schade door de mens veroor zaakt. Zo is voor 'het probleem van de „olievogels" nog geen oplossing gevonden. De vogels worden door het stillere water, waarop de olie drijft gelokt. Eenmaal met de olie be smeurd, zijn ze nauwelijks meer te helpen, het reinigen is niet voldoen de, daar de slachtoffers meestal ziek zijn geworden. Het vraagstuk van de verblinding der vogels door vuur torenlicht is door een eenvoudig mid del, het belichten van de gehele to ren. opgelost. Aan de hand van mooie projecties gaf mr. Lebret een overzicht van enige vogelgewoonten. Hij besprak o.m. hoe niét slechts voedselover- vloed en schaarste, maar ook het woningvraagstuk en de afbakening van het territorium levensvraagstuk ken zrjn in de vogelmaatschappij. De gelegenheid vragen te stellen gaf na de pauze aanleiding tot een interessante gedachtenwisseling. de melkgeld bedroeg 3.588.220. het- feen overeenkor.it met een gemiddcl- e voorschotprijs van 22.8 cent. Bü- fekocht werden 2.323.753 kg melk, 000 kg magere melkpoeder en 43.125 kg boter. De totale verkoop der melk en melkproducten bedroeg 4.356.000. Ofschoon de zomer niet gunstig was om tot een grotere omzet te ko men, was de verkoop toch redelijk te noemen. De verschuiving van de losse produkten naar flesproduk- ten hield aan, vooral chocolade- en va- nlllevla en melkyoghurt kregen hierbij ruimschoots hun deel. De gesterili seerde flessenmelk vervangt meer en meer de losse melk, hoewel de laat ste met 6.1 miljoen liters nog flink aan de top staat. Voorts werd er meegedeeld, dat de f;rond, waarop het bedrijf is geves- igd, zal worden aangekocht voor het bedrag van 41.253. Deze grond was voorheen in erfpacht. Melkmonsters Van de door de controledienst van de Branbantse Zuivelbond genomen monsters melk ter controle op liet vet gehalte waren van de 180 monster» 118 precies gelyk, 23 waren door de fabriek 0.05 pet. hoger afgelezen en 39 door de Bond 0.05 pet. hoger afge lezen. Van de door melkveehouders aangevoerde melk werd in klasse L\ 63 pet., in klasse IB 25 pet., in klas se II 10 pet., in klasse 11 IA 1 pet. en in klasse LUB 1 pet. geplaatst. De gemiddelde kwaliteitstoeslag be draagt 37 cent per 100 liter melk. Voorts werden de voor- en nadelen van de uitbetaling van het melkgeld via boerenleenbanken besproken. In 1957 zal verder geen entreegeld" van nieuwe leden geheven worden. De heer Simonse werd met nagenoeg alle uit gebrachte stemmen als voorzitter herkozen. De heer K. Janse werd eveneens met grote meerderheid her kozen als lid van de commissie van toezicht, terwijl in de plaats van de heer Huijsman gekozen werd de heer J. Wisse Jzn. uit Meliskerke. Daar er geen voldoende leden aan wezig waren om enkele artikelen van het huishoudelijk reglement en van de statuten te wijzigen (teneinde meer in overeenstemming te zijn met de tegenwoordige tijd) Konden deze agendapunten in deze vergadering niet in behandeling kornen. slotwoord sfeervolle Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: B. Slager—v. d. Laarse, d.; C. HarkinkBarentsen, z.; S. H. Pel— Millenaar, d.; E. Stroo—De Rijke, d.: M. C. Hoogesteger—Mercy, z.\ S. de Haan •Laport, d.; H. A. Clarisse—Janssen, d.: J. v. Dalen—Antonissen, z.; J. E. Stroo— Lobbezoo, z.\ A. W. Hengeveld—Me ui- blok, z.\ M. N. Reinhaird—Wege, z.; J. v. d. Bulck—Twlgt, d.; E. M. Krijger—Kooij, d.; A. S. Scheijberler—Doeve, d.; A. Harmsen—Warners, d.; C. H. Kraak— Weljens, z.\ E. G. Slttrop—Coenraad, z. Ondertrouwd: A. Carbaat, 25 j. en A. Schipper, 22 j.; J. A. G. HLlberink, 20 j. en E. A. v. d. Welden; F. Maas, 25 j. en C. M. Kort, 20 j. Getrouwd: C. Jansen, 33 J. en F. P. de Rooij, 22 J.; P. Tange, 34 j. en M. W. Rljnders, 20 j.; J. Sanderse, en J. de Ridder, 28 j. Overleden: M. de Jonge, 88 j., wedn. v. C. S. de Bruijn; H. W. Verkroost, 54 j., w. v. E. P. A. Aspeslagh; K. C. Ge luk. 61 J.. e. v. C. H. Kentin; M. J. A. v. d. Linden, 61 j,: A. R. F. Vosz, 69 j.. wedn. v. J. c. Eijkhout; J. Matthijse. 78 C. A. Everaers. VEILING ZUID-BEVELAND. 19 dec. Groenten: Spruiten A II 44—55, B I 17—27, afw. 29; witlof A I 81—84, A II 67—75, B I 61—77, stek 34—39, knolselderij 1013, gr. sav.kool 6—26, rodekool 510, boerenkool 14—16. prei 17—24. .uien 6. peen 10, koolrapen 6. andijvie 29—75. VISMIJN VEERE 463 kg. Exportgarnalen 303—379. 5 kg. Bot 25 7 kg. Rog 26—31. 18 kg. Ongesorteerde vis 25—26. EIERMIJN BERGEN OP ZOOM De A.V.M.-eiercommissle heeft de con- sumptl :prl)s voor de eieren vanaf vrij dag 21 december a.s. als volgt vastge steld: prijsklasse I 0.20; prijsklasse II f 0.19: prijsklasse III 0.18: prijsklasse IV 0.17. VEILING BERGEN OP ZOOM 19 december. Rodekool 12—16. Witte- kool 4-6. Savoyekool- 7—29. Kroten 3 Waspeen 10—33. Prei 10—23. Spruiten 14—74. Witlof 3961. Boerenkool 6—14. Fruit: St. Remy 19—28. B. Lucas 27—38. Comtesse de Paris 9—41. Jonathan 7—52. Goudrein tte 6—52. Golden Delicious 7— 61. Cox Orange Pippin 13—91. Winston 15—39. L. Calville 6—31. VEILING „KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING" 19 december. Industrie en export: Goud- reinette H 85 47, H 75-85 45,30—48.10. H 65- 75 25.20—27.60. II exp. 17—20. II 13. K 23- 30, fabr. 18—19. Jonathan H 75 38. H 70-75 43.10. H 65-70 38.30. H 60-65 27.70. II exp 13—16. II 6. K 13.10—19.50. fabr. 6.40—7 20. Cox Orange Pippin H 75 93. H 70-75 93. H 65-70 88. H,60-65 65—66. H 55-60 42. IJ 26, K 47, fabr. 28. Sterappel H 55-65 15. Golden Delicious H 75-80 60—66. H 70-75 55-67. H 65-70 44—56, H 60-65 36—44. IJ exp. 23—31, II 15—18. Conference H 65 71.10—71.50. H 60-85 58.40—61.10. H 55-60 42.10—44.90. II exp. 28.80—29.20, II 18. K 42.50. fabr. 26.70. Gleser Wildeman I 36—38. II 26—28. K 29. fabr. 9-16. KleiDeer I gr. 24—26. I 14—25, II 7—13. fabr. 7—10. Coirf- tesse de Paris I grof 22—29, I 15—27, nl 9—12, K 20, fabr. 8. Golden Delicious K 3415, fabr. 14—20. St. Remy fabr. 17, H 75 28, H 65-75 25—26. II 21, K 22. Zoete Ermgaard I 71—73. Dubb. Bellefleur I 18, n 10. Sterappel II 9. K 11—21. fabr. 6. B. Alex Lucas I 37. K 24. L. Calville K 25, fabr. 13. WestL Bellefleur I gr. 25. I 18. Wlntersuïkerij I 10. Doyenne du Co- mice H 75-80 no. H 70-75 105. H 65-70 95. H II 7t. K 82. fabr. 70. Kroetappelen 3. Verpakt fruit: Golden Delicious ST 80- 85 82. ST 75-80 83. ST 70-75 78. H 65-70 64. H 60-65 41. H 73-80 72, H 70-75 69. H 65-70 60. H 60-65 53 Doyenne du Cornice H 75-80 118—120. H 70-75 105—115, H 65-70 101—106. Goudreinette ST 80-85 57. ST 75-80 52. ST 70- 5 47. Groenten: Sprultkool 26—59. Rodekool 6!i- Wlttekool 6. Savoyekool 7—14. Was peen 7'A Boerenkool 12—15. Knolselderij 14—28- Prei 16—23. Bloemkool 12. Dien. stek 8%—Andijvie 37—59. Breekpeen 5. Witlof 66. Aardappelen 8—13. VEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" G.A. TERNEUZEN Glassla A 18 30—20.50. B 9.10—9.S0. Bloem- kool C II 44. C afw. 21—29. D afw. 16— 24 Knolselderij 2—6. Selderij 9. Bintjes I 1" Andyvie 1847. Boerenkool 16—21. Rodekool 12—15. Savoyekool 13—18. Wltte kool 7—U. Breekpeen 2—12. Prei 17—27. K iseldery 2. Spruiten A II 54—64, B II 39—41. uien II 2—16, afw. 1—6. witlof I 63—71, II S3—60. afw. 21—35. Waspeen 14— 28. Veldsla 42—50. Cox Orange Pippin keuken 62.40. fabr. 31.40. Glorie van Holland fabr. 23. Golden Delicious huishoud 80-85 77. 75-80 57—65, 70-75 57—62.40. 65-70 45.50—50.50. 60-65 37.20 —38.20, 55-60 19.89—20.10. II 15. keuken o io39.20. fabr. 19—32. Goudreinette stand. 80-85 46. 75-80 46, 70-75 31.20. 65-70 22.70, huishoud 80-85 34. 75-80 33—42,80. 70- 75 26.30—30.20, 65-70 19.20—20.30, 60-65 15. II 11. keuken 21, fabr. 16-15 Jonathan huls- houd 70-75 43.80. 65-70 3®. 60-65 25.40. 55-60 15. n 19—11. keuken l*—26. fabr. 7.20— .40. Sterappel keuken 21. Zoete appe len 29. St. Remy keuker. 23—26. fabr. 18 —22. Gleser Wildeman fabr. 29. BIGGEKERKE Vergadering Z.L.M. De afdeling Biggekerke van de Z.L.M. kwam in vergadering bijeen onder leiding van haar voorzitter, de heer P. Lampert Pzn. Na het voor lezen der notulen werd de heer A. Wijkhuis als bestuurslid herkozen. De contributie voor 1957 werd even eens vastgesteld. Tot leden van de rekeningcommissie werden benoemd de heren L. Krijger Lzn. en C-. Sturm, terwijl de heer J. Harpe tot secretaris-penningmeester werd be noemd. Als afgevaardigden naar de kring werden aangewezen de heren E. de Korte en J. Harpe. Verder vertoonde de heer W. C. Sinke uit Goes de film „Het leven van een jonge boer", die met grote aandacht gevolgd werd. Na de rondvraag sloot de heer Lampert deze vergadering. VROUWENPOLDER Raad komt bijeen De raad van de gemeente Vrouwen polder zal in haar vergadering van he denmiddag kwart over drie een voor stel van B. en W. behandelen tot het intrekken van de verordening op de heffing en invordering van een baat belasting voor het zomerwoningter rein. Verder zal er door B. en W. voor gesteld worden de oohaaldienst van huisvuil te Vrouwenpolder te gunnen aan de heer P. Polderman te Vrou wenpolder. Ten slotte zal de begroting voor het dienstjaar 1957 behandeld worden. ZUTO-BEVELAND 's-HEER HENDRIKSKINDEREN Bofsing tussen bromfietser en jeugdige wielrijder Op de 's-Heer Hendriksklnderen- dijk te Goes ontstond dinsdagmid dag een aanrijding tussen een brom fietser en de 14-jarige ambachts scholier J. W. uit Kortgene, die per rijwiel op weg naar huis was. De knaap moest met een lichte hersen schudding naar de ouderlijke wo ning worden overgebracht. KORTGENE Met motor geslipt Op de provinciale weg tussen Geersdijk en Kortgene is dinsdag namiddag de motorrijder D. de L. uit Kortgene geslipt en zodanig ko men te vallen, dat hij een hersen schudding opliep. Nadat dokter Jans sen de eerste hulp had verleend, kon hij naar huis worden vervoerd. 's-HEER ABTSKERKE Geslaagd Wika Willy Braam te 's-Heer Abts- kerke slaagde aan de academie „Kerk en WereldDe Horst, Driebergen, voor het diploma maatschappelijk werkster. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Aangenomen naar Rhenen (toez.): J. Dijkstra te Westerhaar, GEREF. KERKEN Beroepen te Nieuwdorp (Z) T. Lo pers te Nieuw-Amsterdam. Aangeno men naar Antwerpen D. W. Dondorp te Marken. CHR. GEREF. KERKEN. Tweetal te Middelburg: S. van der Molen te Aalsmeer en D. van Wil- sum te Dedem3vaart. Beroepen te Bolnes: A. W. Meeder te Spijkenisse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15