LONG RUN „Handelwijze Rijkswaterstaat is volkomen onaanvaardbaar" Kommiezen rolden complot op Nieuw filter geeft volle rookgenot! U próéft dat u rookt! KLAMEN uit de ETHER BOUW VAN R.K.H.B.S. TE OOSTBURG IN VOLLE GANG VIJFTIG JAAR CHR. LAGERE SCHOOL TE MELISKERKE Agenda WOENSDAG 19 DECEMBER 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WATERSCHAP vSCHOUWEN VERGADERDE Verantwoordelijkheid kan voor de delingsdijk niet aanvaard worden De tegenstellingen in de opvattingen tussen rijkswaterstaat en het waterschap Schouwen over de beveiliging van het eiland Schouwen- Duiveland zijn dinsdagmiddag in de algemene vergadering van heem raden en hoofdingelanden in 's Landskamer te Zierikzee weer onder werp van bespreking en oorzaak van soms felle debatten geweest, waarbij een verklaring door voorzitter J. L. Klompe, namens het be stuur afgelegd, het uitgangspunt was. „Onbegrijpelijk en volkomen onaanvaardbaar" werd enerzijds de handelwijze van rijkswaterstaat genoemd, terwijl er daarentegen uit de vergadering ook bezwaar kwam tegen de woorden „verwaand" en „opzettelijk zwakhouden van de zeeweringen" door de voorzitter gebezigd. De begroting werd ten slotte aangenomen. Tevoren waren enkele kleinere za ken afgedaan. Zo moest er een fout van de vorige vergadering worden hersteld inzake de benoeming van de heer A. van der Stolpe; er werd rapport uitgebracht over het af scheid van de heer P. Kloet als kan tonnier en het benoemen van zijn zoon G. Kloet in vaders plaats. Een voor stel van het dagelijks bestuur tot sa larisverhoging van een technisch ambtenaar ontlokte veel discussie, maar werd tenslotte ook aangenomen. Een gedeelte van de verlaten water leiding bij Moriaanshoofd werd ver kocht aan de heer J. L. Stouten in Na- gele die er een bedrijf wil vestigen. Voorgelezen werd een brief van het waterschapsbestuur aan leden van Ge deputeerde Staten, waarin er op aan gedrongen werd de zwakke plaatsen in de Schouwse zeewering te erken nen. De heer P. Verbeek werd als herbenoemde hoofdingeland geïnstal leerd, terwijl de heren W. J. de Vrie- ze en J. J. Stols werden beëdigd. Voorzitter Klompe legde daarop 'n uitgebreide verklaring af namens het bestuur en mede als vraag tot goed keuring van het tot nu toe gevolgde beleid. Uit deze verklaring ontlenen we: „Hoe groot de ramp in Schouwen ook is geweest, de oorzaak ervan ligt in de havens van'Zierikzee, Schelp- hoek en BurgSluis. De dijken, hoewel zwaar beschadigd, zjjn nergens door gebroken. Allereerst moest dus het gevaar van de havens bezworen wor den, wat is geschied in Burgsluis en Schelphoek. liet is ons onbegrijpelijk, dat nu vier jaar na de ramp, nog geen aanvang is gemaakt met de sluis by Zierikzee. Dat er wel een inlaag- dyk is gelegd en men er nog meer wil leggen, benevens een kostbare binnendijk, zonder dat op verschillen de plaatsen de beschadigde buiten dijken zijn verbeterd, is voor ons on begrijpelijk en onaanvaardbaar. Ik noem hierbij de buitendijk van Burgh en Westland en de Langendijk." Slechts één uur De heer Klompe vervolgde met en kele opmerkingen over het gesprek over de waterkeringen, begin van dit jaar in Goes door de minister van waterstaat gehouden. Voor dit ge- King Size Filter 85 n sprek was slechts één uur beschik baar. De heer Klompe zei hierover: „De betekenis van dit gesprek zou ik het beste als volgt weer kunnen ge ven: onze argumenten tegen de plan nen van Rijkswaterstaat zijn aange hoord en door niemand weerlegd. Het was teleurstellend te ervaren, dat de vertegenwoordigers van R. W. heb ben gepoogd, op grond van deels on houdbare en deels onbewijsbare argu menten aan te tonen, dat de Langen dijk niet verzwaard kan worden, om dat dan grote kans gaat bestaan on het optreden van drjkvallen. Deze argumenten waren daarom zo teleur stellend omdat zij er niet toe kunnen bijdragen de waardering voor deze rijksdienst te vergroten." Sprekend over de behandeling van de begroting van rijkswater staat en de daarbij door de mi nister gemaakte opmerking, dat het waterschapsbestuur zich be reid verklaard zon hebben het on derhoud van de delingsdijk op zich te nemen, zei de heer Klompe zich gegriefd te voelen, daar het be kend is dat deze dijk wordt afge wezen. In ieder geval zullen we nooit de verantwoordelijkheid voor een derge lijke dijk aanvaarden, zolang niet eerst en voor alles de Langendijk is verhoogd tot een peil, dat ons voor de eerstkomende 25 jaar een risico te gen de gevaren van de zee geeft." Tenslotte vroeg de voorzitter de in stemming van de vergadering hier mee. Taak van waterschap Hoofdingeland A. M. den Boer wees er op, dat definitieve beveiliging slechts in Gods hand ligt, maar dat 't Nog in 1957 bouw van L.T.S. in Goes (Van onze parlementaire redacteur). De minister van O., K. en W., mr. Cals, heeft dinsdagmiddag tijdens de verdediging van zijn begroting in de Tweede Kamer op een desbetreffende vraag meegedeeld, dat er met de voor bereiding van een lagere technische school in Goes veel moeilijkheden ge weest zyn, maar dat nu toch, naar het zich laat aanzien, in de loop van 1957 met de bouw van deze school zal wor den begonnen. DONDERDAG 20 DECEMBER. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Grain. 7.45 Morgen gebed. en liturg, kal. 8.00 Nws.- en weer- ber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Utrechts stedelijk ork. 12.00 Angelus. 12.03 Instr. Octet. 12.25 Voor de platteland. 12.65 Land- en tuin- bouwmeded. 12.38 Ldchte muz. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Pianospel. 13.45 Gram. NCRV: 14.00 Pro menade ork. en omr. koor. 14.45 Voor de vrouw. 15.16 Strijkkwart. 15.35 Gram. 16.00 Kerstwijdingsdienst. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Klass. muz. 18.45 Leger der Heilskwartier. 19.00 Nws.- en weerber. 19.10 Gram. 19.20 So ciaal perspectief, caus. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gr. 22.00 Tijdschriftenkron. 22.10 Orgelconc. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 SportuitsL 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM n. 298 m 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gr. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Tussen de wal en het schip, caus. 11.15 Theaterork. en solist. 11.45 Nederlanders in Nieuw- Zeeland, caus. 12.00 Twee piano's. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tulnbouw- meded. 12.33 Gram. 12.50 Uit het bedrijfs leven. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Dansmuz. 13.55 Koersen. 14.00 Ma rie Antoinette, hoorspel. 14.50 Viool en piano. 15.20 Voor de zieken. 16.00 Gram. 16.15 Voordr. 1.30 Lichte muiek. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsultz.: Ne derland en de wereld. Terugblik op het Rembrandtjaar door Ton Koot. 18.00 Nws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Amus. muz. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Cabaret. 19.25 Westlndisch ork. 19.45 Voor de Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Kamerork. en soliste. 21.05 Het balboekje, hoorspel. 22.40 Journ. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koersen van New York. 23.16 Onze buitenl. corres pondenten melden. 23.2523,55 Jazzmuz. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journ. en weerber. VARA: 20.15 Spiegel der kunsten. 20.40 Jubileumreceptie De Ramblers. 21.25 Op mars der atomen, documentaire. 21.35 Ca baret. de taak van het waterschap is er voor te zorgen dat alles zich in een ver antwoorde staat bevindt. Hierover is nu juist het bekende meningsverschil. Sprekend over een schrijven van het bestuur zei de heer Den Boer: „Ik wil uitdrukkelyk verklaren mij hier van te distanciëren, omdat ik van me ning ben dat ook rijkswaterstaat de belangen van het eiland wil dienen. Van „drijven" mag geen sprake zyn. Evenmin neem ik voor mijn rekening het gestelde, dat opzettelijk zeewe ringen zwak gehouden worden en dat rijkswaterstaat zo .Arrogant ver waand" is dat zij alleen de wijsheid in pacht heeft. Indien we er van. over tuigd zijn dat het niet verantwoord is de verzwaring van de dykgedeelten achterwege te laten, dan zullen we hiervan de consequenties moeten dra gen door de daad bij het woord te voegen en deze last op ons te nemen", zo zei de heer Den Boer. Ook hoofd ingeland P. v. d. Bout wilde zo snel mogelijk opschieten met het verzwa ren van de buitendijk. De heer Klompe zei dat, gezien z'n karakter, er wel eens scherpe woorden vallen, maar dat hij is afge poeierd op een manier, die op geen enkel argument berust. Zelfs de N.R. C., die over de kwestie geschreven had, wilde hem niet binnenlaten. Voor de verzwaring van de Langendijk is bijna drie miljoen gulden nodig. De heer A. M. Geluk sloot zich aan bij wat de heer Den Boer over de harde toon gezegd had en wees op 't feit dat de autonomie van de water schappen wordt aangetast als gevolg van de huidige financieringspolitiek. De heer Klompe onderstreepte nog maals wel te willen overleggen, maar zonder dat er gedecreteerd wordt. Bouw keersluis Voordat de artikelsgewijze behan deling van de begroting aan de orde kwam, deelde de heer Den Boer, als wethouder van Zierikzee, mee, dat de provinciale goedkeuring voor de bouw van een keersluis is afgekomen. Als er rijksgoedkeuring komt en er vroeg begonnen wordt, kan de sluis voor de winter 1957-58 afgesloten zijn. De begroting werd daarop aange nomen; slechts het presentiegeld van de hoofdingelanden werd op tien gul den gebracht. By' enkele punten wer den toelichtingen gegeven. Zo zal er een weg komen vanaf van de Heere keet tot de Bootweg op de eerste inla gen. Na de stemming deelde de heer Klompe mee dat de commissie van vertrouwensmannen voor de polder- concentratie geprotesteerd heeft te gen het ontwerp-reglement, waarin de begroting de goedkeuring van Ge deputeerde Staten behoeft. Bij de rondvraag vroeg de heer N. L. de Oude uit Serooskerke het woord, die ontslag nam uit z'n functie wegens vertrek naar St.-Philipsland. De voorzitter dankte hem voor het vele werk, gedaan in het belang van het waterschap. Zowel jhr. A. van Citters als de heer A. M. Geluk zeiden het te betreuren, dat er tot dusver nog geen ingenieur is aangetrokken door het polderbestuur; dit zal echter nu moe ten wachten tot na de polderconcen tratie. Aan het eind van de vergadering zen de heer Klompe tot de ingelanden: „Wij hebben zware jaren. Wanneer ik een woord teveel zeg, is het makkelij ker op uw plaats te zitten dan achter de bestuurstafel, maar het gaat om het belang van Schouwen." Op een terrein ter grootte van een hectare aan de Nieuwstraat in Oostburg wordt mo menteel druk gebouwd aan de nieuwe r.-k. h.b. s. St.-EloyIn augus tus van dit jaar werd met de bouw er van be. gonnen en verwacht wordt, dat de school voorjaar 1958 zal zijn voltooid. Het terrein waar de h.b.s. wordt gebouwd, vertoonde een diepe plooi die reeds gedeel telijk is opgehoogd. Voordat met het stor ten van de fundering werd begonnen, moes. ten 217 palen van 1600 kg in de grond worden geheid. Vorige week is de fun dering voor het hoofd gebouw met een linker, en rechtervleugel ge reed gekomen, terwijl de achterbouw, het ge deelte van de school, dat het verst van de straat verwijderd ligt, gedeeltelijk onder dak is. In het linkergedeel te van de achterbouw zyn ondergebracht de kapel en een overblijf lokaal, rechts treft men aan het gymnastiek lokaal met kleed, en wasgelegenheid. Gelieél links van de school en tussen het hoofdgebouw en de uchterbouto, die door een smalle gang met elkaar zijn verbonden, komen de speelplaat sen. Op een terrein ach ter de school wordt een ruime rijwielbergplaats ingericht. Tevens komt daar het sportterrein van de h.b.s. De foto tootit het lin kergedeelte van de achterbouw, dat reeds onder dak is. Ondanks het feit, dat het de laatste dagen vrij veel heeft geregend, waar. door grote plassen op het terrein Zijn ont staan, heeft de bouw geen vertraging onder, vonden. (Foto P.Z.C.) Gelukwensen voor commissaris der koningin Geschenk van Statenleden Dinsdagmorgen heeft b|J de opening van de winterzltting van de Provin ciale Staten de heer D. Kodde, mede namens alle leden van de Staten, de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot hartelijk geluk gewenst met z(jn vtyfstlgste jaardag. De heer Kodde sprak de wens uit. dat God de commissaris alles Zal schenken, wat hij nodig heeft om lei ding te kunnen geven aan de vele pro blemen, waarvoor Zeeland staat. Hij gewaagde van de grote achting en waardering der Staten voor de com missaris en betrok ook diens echtge note In zijn gelukwens. Tenslotte bood hij een zesdelig standaardwerk aan over de wereldgeschiedenis onder re dactie van de professoren Berkelbach. v. d- Sprenckol. Brandt en Ganshor. De commissaris dankte voor de ge lukwensen en het geschenk en ver klaarde diep getroffen te zijn door al le blijken van vriendschap, die hy ter gelegenheid van zijn jaardag had ont vangen. Voordat de agenda werd afgewerkt, sprak de commissaris nog een woord van bijzonder welkom tot het lid de heer A. I. Catsman, die na een ernstig auto-ongeluk weer zover Is hersteld, dat hy de vergaderingen kon bywo- Prov. adviesraad voor de Zeeuwse V.V.V. Naar wij vernemen wordt vanmid dag in hotel „De Burg" te Middel burg een bijeenkomst gehouden op initiatief van de Provinciale Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer In Zeeland, met het doel om te komen tot de oprichting van een provinciale adviesraad voor het vreemdelingen verkeer. In deze adviesraad zullen vertegen woordigers zitting hebben van de Ka mer van Koophandel voor de Zeeuw se Eilanden, ae Kamer van Koophan del voor Zeeuwsch-Vlaanderen, de Ver. van Ned. Gemeenten, het E.T.I., de Horeca in Zeeland, het vervoers wezen en de middenstand. Voor E.T. L, Horeca en middenstand zullen in de adviesraad vermoedelijk zitting nemen respectievelijk de heren drs. M. C. Verburg uit Middelburg, W. ten Haaf uit Vlisslngen en A. Kor- stanje uit Goes. Zwembad in Goes urgenfer dan restauratie sportpark Volgens financiële commissie De financiële commissie uit de Goe- se gemeenteraad heeft naar aanlei ding van het voorstel tot restauratie van het sportpark verklaard, nog steeds van oordeel te zyn, dat de houw van een zwembad urgenter is dan de restauratie van de sportvel den. Nu door B. en W. is medegedeeld, dat de goedkeuringen voor de bouw van een zwembad nog wel even op zich zullen laten wachten, wil de commissie node met dit voorstel ak koord gaan, onder voorwaarde even wel, dat B. en W. de uitdrukkelijke toezegging doen, dat daardoor onder geen enkele voorwaarde de bouw van een zwembad zal stagneren. Ten aanzien van het voorstel tot woningbouw is de vraag gerezen of het mogelijk is de bouw van deze woningen te doen uitvoeren door een aannemer of combinatie van aanne mers uit Goes en omgeving, zoals dit ook het geval is met de bouw van 72 woningen in plan-west. De commissie vreest, dat door de bouw in diverse gemeenten, de woningen in de ene gemeente vlugger gereed zullen zijn tan in de andere. JUBILEUMVIERING IN „ONS HUIS" Plannen voor nieuw gebouw bij Burg. Huijsmanstraat Tijdens een herdenkingsbijeenkomst in „Ons Huis" te Meliskerke hebben de leerlingen en oud-leerlingen van de byzondere lagere school te Melis kerke dinsdagavond het vijftigjarig bestaan van deze school herdacht. In zijn openingswoord kon de voorzit ter van het schoolbestuur, de heer W. de Buck, een groot aantal geno digden en schoolfunctionarissen wel kom heten, onder wie het college van B. en W. met burgemeester G. A. A. Adelaar en vele oud-leerlingen, oud- -ersoneelsleden en oud-bestuursleden. 'adat enige meisjes een tweetal geestelijke liederen gezongen had den, hield de heer De Buck een her- denkinsrede, waarin hj| een overzicht gaf van de geschiedenis van de school. ECONOMISCHE POLITIERECHTER Na elf maanden speurderswerk Er was letterlijk geen gaatje meer open ln het net, dat de kommiezen op 2 november j.l. in de omgeving van Hulst by de Belgische grens opgezet had den. Zy rolden een goed in elkaar gezet smokkelcomplot op met als hoofd personen E. P. G., handelaar uit Hülst, P. G. M., handelaar uit Hontenisse en de chauffeur J. M. v. d. V. nit Goes. Met Van de V. aan het stuur hielden zy een veeauto aan, waarin 10 koeien en een kalf vervoerd werden, in de richting van de Belgische grens. De drie smokkelaars stonden dinsdagmor gen terecht voor de economische politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel. Reeds in december 1955 wisten de kommiezen, dat er een smokkel combinatie was, waarvan de drie verdachten deel uitmaakten. Het was ech ter niet gemakkeiyk hen te grijpen, zodat het douaneapparaat byna elf maanden nauwkeurig tedere gang van het drietal naging. Op de 29e oktober wist men precies wat er gebeuren ging en zo slaagden de kommiezen er in om vier dagen later het zaakje op te rollen. het onderzoek vanaf december van het vorige jaar. Wat deze controle be treft, stipte mr. Adriaanse aan, dat 't heel goed mogelijk is, dat men hier te doen had met zakenreizen. Wan neer men de auto teveel op eenzelfde plaats ziet, gaat men dikwijls verkeer de veronderstellinecn maken, zo be toogde de raadsman. Hij verzocht cle mentie te betrachten. De politierechter was het met de of ficier eens. dat. nu deze feiten een maal aan het licht gekomen waren, zware straffen gegeven moesten wor den. De chauffeur werd veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf met aftrek. M. eveneens tot drie maanden met aftrek en G. tot 5 maanden met aftrek plus sluiting van het bedrijf voor de tijd van een jaar. Toen de twee broers R. G. en D. G., benzinepomphouders uit Sas van Gent gehoord hadden, dat er sinds de Suezkwestie met benzine nog wel iets te verdienen viel, had den zij de daad by het woord ge voegd. Het was begonnen by een zekere Van H. Deze had de twee broers verteld, dat de Belgen bij na „leeg" zaten en daar de broers het voornamelijk van de Belgen moeten hebben wat de benzinever koop betreft, hadden zij besloten wat naar België „uit te voeren". Zij hadden jerrycans op de stoep bij Van H. gezet, die dan wel voor r. had de koeien gekocht op de markt te Rotterdam. De volgende morgen kwam de chauffeur met de wagen van M. de dieren halen. Geza-. menlijk hebben de mannen de dieren ingeladen, waarna G. de Goese chauf feur in de richting van de Roskam reed. Daarna ging Van de V. alleen verder: Hij kwam echter niet ver, want de kommiezen hadden het drie tal tot het laatste wielspoor gevolgd. De officier van justitie, mr. Ph. M. :henkenberg van Mierop, merkte op, dal wel voldoende gebleken was, dat men hier met een smokkelaarscom plot te doen had. Hy zag Van de V. echter alleen maar als de chauffeur. Voorts geloofde de officier niet, dat de rol van M. zo groot was als de andere e wel voorwendden. De belangrijk ste man in dit geval was G., volgens mr. Schenkenberg van Mierop. Deze had de relaties, kocht het vee en zette de complotten in elkaar. Tegen Van de V. eiste de officier 4 maanden met aftrek, een geiyke straf tegen M-, terwyl tegen G. zes maan den met aftrek en stillegging van zijn veehandel voor de tijd van een jaar geëist werd. Zakenreizen De raadsman van de drie verdach- en, mr. P. C. Adriaanse, merkte op, dat in het proces-verbaal dit gehele geval geweven werd in verband met verder transport zorgde. De blik ken hadden om zo te zeggen enkel een schop nodig om over de grens te rollen Van 10 tot 100 „Jullie hadden zeker gedacht niet strafbaar te zijn, zolang je maar ln Nederland benzine aan de zuiderbu ren verkocht", veronderstelde de po litierechter. „Als je dat nu eens voor eenmaal gedaan had, byvoorbeeld aan een goede klant, dan was dit nog wel enigszins goed te praten geweest. Maar jullie hebben de zaak zelfs ge stimuleerd", zo vervolgde mr. Van Empel. „Wanneer men tien liter kwam vragen, dan stelden jullie voor om er 100 mee te nemen". Uit deze handeling kunnen ern stige maatregelen van overheids wege voortvloeien byvoorbeeld officiële distributie" zo ver- klaarte de officier, die deze zaak ernstig achtte. Mr. Schenkenberg van Mierop eiste een geldboete van 500 subs, twee maanden, een week onvoorwaardelyke gevange nisstraf en voorwaardelijke slui ting van het bedryf voor de tijd van een jaar met een proeftijd van een jaar. De raadsman van de beide broers, mr. G. Tichelman, merkte op. dat de verdachten na de Suezkwestie 85 pro cent van hun omzet kregen, die zij voornamelyk verkochten aan en op aandringen van de Belgen. „Want onze zuiderburen zijn handig", aldus mr. Tichelman, die verder betoogde, dat het criminaliteitsgehalte van de ze zaak niet zo erg was als de officier voorstelde. De raadsman zag het meer als een zaak. waarby de perken van de service enigszins te buiten zijn ge gaan. Ook de politierechter was van me ning, dat men hier niet met een geme ne zaak te doen had. Niettemin moest hy de broers op het verkeerde van hun handeling wijzen. De gevangenisstraf viel er bij de veroordeling af. zodat de broers oOO moesten betalen, met een jaar voorwaardelyke sluiting van de pomp met een proeftijd van een jaar. De voorzitter schetste da grote nood ln de vorige eeuw van de chris telijke schoolbeweging en de geschie denis van de school in het kader van de Nederlandse kerkgeschiedenis na 1900. Hoewel de financiële gelijkstel ling van het openbaar en Dij zonder onderwijs in 1920 een welkom voor deel bracht, is de school nu na 50 jaar nog niet schuldvrij. „Dat komt niet, omdat er ruim geleefd is, maar de behoeften zijn altijd groter ge weest, dan de beurs gevuld was", al dus de heer De Buck. Na de uitste kende samenwerking met het school bestuur gememoreerd te hebben, bracht de heer De Buck de moeilijk heden van de evacuatie en de inun datie tijdens de oorlog in herinne ring. „Laten we in vertrouwen ver der gaan naai' het voorbeeld van on ze vaderen tot heil van onze kinde ren, tot welzijn van onze dorpsge meenschap en tot ere van God'*, al dus besloot de heer De Buck zyn herdenkingsrede. overzicht in beeld van de school in de loop der jaren. De talloze aanwezigen genoten van de oude en nieuwe groepsfoto's, die de heer Beukelman met behulp van een projectielantaarn vertoonde. Alvorens mejuffrouw J. 'Riemens een tweetal liederen zong, over handigde de voorzitter van het schoolbestuur aan de heer Beukel man een boekenbon en mocht me vrouw Beukelman een boeket bloemen in ontvangst nemen. Na de solozang van mejuffrouw Riemens vertolkten vier jongedames de visie van de heer Beukelman, die een terugblik op rijm gemaakt had onder de titel „Na 50 jaar". Burge meester Adelaar, de heer J. K. Mei- se, oud-leerling van de school en ou derling P. Brasser namens de gere formeerde kerk, boden vervolgens 't schoolbestuur hun gelukwensen aan. Na een schetsje, opgevoerd door eni- fe leerlingen van de school en een oneelstuKje in klederdracht, sprak de heer De Buck een slotwoord waar in hy de vele aanwezigen dankte voor hun belangstelling en in het bij zonder dank bracht aan het gemeen tebestuur voor de ontvangen bloe men. Het hoofd der school sloot de bijeenkomst met dankgebed. Rest nog te melden, dat er plan nen bestaan om een nieuw schoolge bouw te laten bouwen tussen de Bur gmeester Huijsmanstraat en de in het nieuwe bouwplan. Middelburg Electro: „De zoon van Caroline Cherie" (18 Jaar) 19 en 21.15 uur; Concertzaal: Uitvoering Middel burgse zangschool (kerstmuziekavond) 19.» uur: Schouwburg: H.MJ5.T. ..Week-end" 20 uur; Restaurant Wöh- ler: Tentoonstelling „Film in beeld". 2—5 en 8—10 uur. Vlisslngen Alhambra: „Moord op de voorpagina". (18 Jaar), 19 en 21 uur; Luxor: „Spion voor de onderwereld". (14 Jaar), 20 uur. Goes Grand. „Moord op de voorpagi na", (18 jaar). 20 uur. „De Prins van Oranje": kerstfeest voor ouden van dagen, 19.20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 9