AAMBEIEN DE ALGEMENE KLACHT LUIDT: „ER IS GEEN AMUSEMENT" Chefariite 4 JIMMY en de Spoken van Stakenborgh WALCHEREN Waar zijn onze schepen? ZUID-BEVELAND NOORDZEELAND 12 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 19 DECEMBER 1956 ZEEUWEN ALS EMIGRANTEN Middelburger geeft niet om geld (Van een correspondent in Australië) De algemene klacht van de im migranten in Australië: „Er hier geen amusement". Dat maakt in sommige gevallen hun leven wel wat minder afwisselend, maar blijven toch voldoende aantrekke lijke voordelen over. En het echt paar H. de Jonge verklaarde dan ook: „Wij zouden beslist niet meer temg willen". Het is met de emigratie van dit Zeeuwse gezin niet zo voorspoedig verlopen. Vijf jaar geleden verliet de lieer H. de Jonge met zijn ouders de woning aan do Poelendaelevveg in Middelburg; een goed jaar later overleed zijn vader. Samen met zün moeder zette de heer De Jonge zijn toekomstplannen door. Het begon, zoals met alle emigran ten, in kamp Bathurst en het duurde vrij lang voor de Middelburgers dat Iconden verlaten. Zij moesten nl. he lemaal van onderaf beginnen, omdat men in die tijd het. systeem van de gratis overtocht nog niet kende. Ie der betaalde zijn eigen reis, zodat er van de spaarcenten meestal niet veel over was als men in het nieuwe va derland aan wal stapte. Wijlen de heer De Jonge en Hans werkten ech ter hard. spaarden en kochten een stuk grond, waarop een klein huisje stond. In dat huisje overleed de heer De Jonge sr. POPPENHUISJE. „Het was eigenlijk maar een pop penhuisje" erkende de heer De Jon ge, „maar wij hadden tenminste een dak boven ons hoofd en dat is al heel belangrijk voor immigranten". Hij werkte toen aan de wegenbouw in dé buurt van het plaatsje St. Marys, dichtbij de beroemde Blauwe Bergen in de staat Nieuw Zuid-Wales. Het „poppenhuisje" werd latei- verkocht en Hans sloeg aan het bouwen, hoewel dat werk beslist zijn vak niet was (Hij was name lijk blikslager). Desondanks deed hij zelf het stucadoorwerk. waar voor hij leerde. Land had hij genoeg, want het huisje dat hij bouwde, sf.ond op een hectare grond. Hij voelde echter niets voor boeren en daarom werden geleidelijk enkele stukken land van de hand gedaan. De gelegenheid daartoe was gunstig, want St-Marvs is een snel groeiend stadje, waar de regering bezig is een enorm grote munitiefabriek te bouwen. Het plaatsje heeft sindsdien de naam ge kregen dat „er goud valt te verdie nen", wat hele stromen immigranten en Australiërs aanlokte. Daardoor vlogen de grondprijzen omhoog en breidde de stad zich snel uit NIEUW VAK. In de blikslagerij zag Hans de Jonge weinig toekomst en hij liet zijn keus vallen op stucadoorswerk. Met de Australische vakbonden valt ech ter niet gemakkelijk om te gaan, zodat h\j verplicht was vier leerjaren door te maken, die nu echter voorbij zijn. Door al die huizen, die er in St.- Marys gebouwd moeten worden, is er geen gebrek aan werk. De Middel burger is nu voorman bij de firma, 'die hem de kans gaf het vak te le ren. „Financieel gaat het uitste kend" zo constateerde hij. waarbij echter opgemerkt moet worden, dat het loon van 25 pond per week, dat hem wordt uitgekeerd, niet ieder ten deel valt. Een normaal loon ligt tus sen de veertien en de zeventien pond. De heer De Jong vindt geld echter niet zo belangrijk. Van daar zijn klacht, die overigens door zijn vrouw wordt gedeeld, dat het ontbreken van iedere Verkiezing bestuursleden in „Verpleeg- en Rusthuizen Walcheren" In de vergadering van het algemeen bestuur van de r.lichling „Verpleeg- en Rusthuizen Walcheren" werden per 1 januari 1957 in het algemeen bestuur herkozen de heren: A. H. S. Stemerding, namens de plattelands gemeenten van Walcheren; J. L. Dregmans, namens de classis Walche ren van de Gereformeerde Kerken; L. Everaars, namens de classicale ver gadering van Walcheren van de Ned. Herv. Kerk; D. Kodde, namens de classis Middelburg van de Gerefor meerde Gemeenten. Advertentie Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijnen! Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen l De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren regelmatig groter geworden. Ge leerden hebben vaslgesleld waar en hoe pijn ontstaat en zij hebben geleerd pijn te metenDaarna hebben zij kans gezien de werking van één der oudste pijnbestrijders belangrijk te versterken door toevoeging van nieuw ontdekte mid delen Deze combinatie werkt bij pijnen en ook bij griep beter dan elk middel afzonderlijk. gs n Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door hei bestanddeel Chelates. vorm van amusement veel kleur aan het leven in Australië ont neemt. Niet zo lang geleden werd het ge zin uitgebreid met een jonge Austra lië^ die mevrouw De Jonge dus wel bezighoudt, maar 's avonds is het stil m St.-Marys. Temeer daar het gezin min of meer in een bebost ge deelte van het stadje woont. Welis waar heeft het een auto, waarmee op vrije dagen uitstapjes gemaakt kun nen worden, maar veel afwisseling is er toch niet. „De natuur is prach tig", aldus mevrouw De Jonge. Toch weet haar man niet of hij St.-Marys, dat in een mooi district ligt, definitief tot zün woonplaats zal maken, dan wel of hij nog verder het achterland in zal trekken. „Bijna iedereen blijft rondom de steden han gen, maar op het platteland zün er altijd nog meer mogelijkheden". Hij heeft inmiddels zijn derde tijdelijke woning gebouwd en juist omdat de .toekomst nog zo onzeker is, wil het echtpaar met dat tijdelijk verblijf genoegen nemen. „Afs Immigrant weet je de eerste tijd nooit waar je aan toe bent" ver klaarde de heer De Jonge wijsgerig. De vijf jaar van zijn verblijf in Australië beschouwt hij blijkbaar nog steeds als „de eerste tijd". „Maar reden om terug te gaan hebben wij allerminst" aldus zijn vromv, die met St.-Marys tevreden is. Verkeersbrigadiertje werd gewond by auto-ongeval Maandagmorgen gebeurde op de Antwerpsestraatweg te Bergen op Zoom nabft de Rembrandtstraat een ernstig aanrijding tussen een vrachtauto met aanhangwagen, be stuurd door E. v. H. uit IJzendyice, en een autobus, bestuurd door Y. v. d. P. uit Ossen drecht, waarbij ook enige kinderen betrokken waren. De vracht auto, die uit de richting Bergen op Zoom kwam, passeerde op een gege ven moment een met paard bespan nen wagen. Plotseling begon de aan hangwagen van de vrachtauto te slip pen, waardoor de chauffeur van de uit de richting Zeeland naderende au tobus genoodzaakt werd naar rechts uit te wijken met het gevolg, dat de autobus op een groepje kinaeren in reed die buiten de rijbaan op de berm van de weg stonden te wachten. De kinderen werden tegen de grond ge smakt. De autobus kwam met de ach terzijde nog meer naar rechts met het gevolg, dat het verkeersbrigadiertje A. S. uit Bergen op Zoom ook werd geraakt. Het ventje kreeg een hersen schudding en werd naar zijn woning vervoerd. Het vijfjarig dochtertje van de familie L. werd eveneens gewond. De andere kinderen kwamen met de schrik vrij. Beide voertuigen werden vrjj ernstig beschadigd. De politie maakte tegen Van H. proces-verbaal op. Benoeming bij waterschappen Bij K.B. is benoemd: in de provincie Zeeland: tot gezworene van het wa terschap de Vereenigde Polders van Ossenisse, B. de Bruijckere te Vogel- waarde. MIDDELBURG Kerstviering zondagsschool Zondagmiddag heeft de zondagsschool der Hervormde gemeente, „De Grif fioen" e.o. (wijk IV) te Middelburg in het Verenigingsgebouw op 't Zand haar kerstfeest gevierd. De zaal was geheèl bezet. Aanwezig waren ds. F. Don, hervormd predikant in wijk IV, ds. P. F. Th. Aalders, idem in Wijk I, alsmede een groot aantal kerkeraads- leden. De leiding berustte bij de leid ster van de zondagsschool mej. Len Meier, die op boeiende wijze, aan de hand van het flanelbord de kerstge schiedenis vertelde, alsmede een vrij verhaal. Mej. Van Selms verleende muzikale medewerking. De leerlingen declameerden kerst gedichten. Een groep oudere leerlin gen gespeelde - op viool, blokfluit enz. kerstmelodieën. Ds. Don reikte de leerlingen, die de zondagsschool zul len verlaten, een bijbel met herinne ringsplaat uit. Alle leerlingen ontvin gen een boekwerk. Ds. Don sloot de uitnemend geslaagde kerstfeestvie ring. VLISSINGEN Aanwinsfen leeszaal Het boekenbezit van de openbare lees zaal te Vlissingen werd uitgebreid met de volgende werken: Collins, De vrouw in het wit; van Eemianöt, Afrikaanse Venus; Johnson, Catherine Carter; Kirst, God slaapt in Masuren; van Maanen, Al lang geleden; Ooms-Vinckers, Laat licht; Russell, De levende aarde; Jhabvala, To whom she will; Aubier, Le pas du fou; Baden, De grenzen van de vermoeidheid; Dozy, Roe menië, Joegoslavië, Bulgarije; Churchill, Geschiedenis v. d. Engels spr. volken, dl.l. De geboorte van BrlttannlëKrug, Afri ka bezuiden de Sahara; Post, Ik kan kinderen grootbrengen; Blöte-Obbes, Kij ken en maken van materiaal uit de na tuur; Van der Jagt, Vakleer voor ko perslagers en pijpenbewerkers; Vollmar, Handleiding voor doelmatige keukenin richting; Vasalis, Vergezichten en ge zichten. In de maand november werden uit geleend 2829 romans, 1087 studieboeken en 197 romans in vreemde talen. In de Jeugd leeszaal werden 1949 boeken uitgeleend (totaal 6062). De tijdschriften- en krantenzaal werd bezocht door 421 mannen en 52 vrouwen. De jeugdleeszaal werd bezocht door 98 meisjes en 52 jongens (totaal 623). Geslaagd )e lieren O. Ehrlich en W. v. d. Berg, leerlingen aan de „De Ruyter- school" te Vlissingen slaagden voor het diploma scheepswerktuigkundige C II met lof. Voor derde stuurman G.H.V. slaagde de heer J. K. Crucq. VROUWENPOLDER Verkiezing notabelen In de Ned. Hevr. Kerk zijn de heren A. Tilroe en W. Dikker tot notabelen gekozen. Zij namen hun benoeming aan. C.B.T.B.-vergadering De eerste C.B.T.B.-vergadering in Vrouwenpolder werd gehouden o.l.v. de heer W. Wouterse, die een terug blik op het afgelopen jaar gaf. Hierna wei-den de huishoudelijke zaken af gewerkt. Vervolgens kreeg de spreker van deze avond het woord, de heer P. Ton, die sprak over: „Gedachten over de grondslagen van ons landbouwbe leid". Er werd door enkel© leden van gedachten gewisseld. O.- EN W.-SOUBURG Biljartkampioenschapperi In café de Vriendschap te Souburg werden zondag de laatste partijen bil jart gespeeld om het kampioenschap vai Walcheren—Zuid-Beveland. De einduit slag luidt: l J. Westdorp, 10 punten, 855 180 4.75 hs. 30 8.33; 2 J. de Witte, 8 pun ten, 857 215 3.95 hs. 29 5.—; 3 W. Burgers, 7 punten, 790 253 3.17 hs. 21 3.57; 4 C. Ver meulen, 6 punten, 756 185 4.08 hs. 52 5.55; 5 A. de Koning, 6 punten, 784 225 3.48 hs. 23 4.68 6 J. v. Luijk, 4 punten, 805 219 3.67 hs. 23 4.33 7 C. Burgers, 1 punt, 622 243 2.52 hs. 20 3.67. OOSTKAPELLE Uitvoering dameskoor Te Oostkapelle gaf het dameskoor „Eendracht maakt macht" in hét- verenigingsgebouw zijn jaarlijkse" uitvoering. De voorzitter, de heer W. Mesu, sprak een woord van wel kom, waarna het koor onder leiding van de dirigent, de heer A. W. Louws, twaalf nummers uitvoerde. Op verzoek werd het reeds eerder uitgevoerde „De vreemdeling van Gallilea" opnieuw vertolkt. Na de. pauze, waarin een verloting werd gehouden, werd voor het voetlicht gebracht de klucht „Hoogspanning". Raadsvergadering Donderdag 20 dec. a.s. des avonds half acht komt de gemeenteraad van Oostkapelle in openbare vergade ring bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel verkoop bouwgrond Torenstraat; behandeling bezwaar schrift wijziging streekplan Wal cheren; wijziging verordening op de keuring van waren; voorstel verlen ging rek.-courant overeenkomst; vaststelling pensioengrondslagen; verzoek muziekver. „Crescendo" ga rant te willen zijn voor een geldle ning voor aanschaf nieuwe instru menten; verschillende premieaan- vragen voor' woningverbetering. DOMBURG Dezer dagen gaf de gemengde zangvereniging „volharding leidt tot het doel" te Domburg, in Vrouwen polder een openbare uitvoering, o.l.v. de heer Jan Hekhuis Wz. Op verdienstelijke wijze werden 15 nummers gezongen. Na een pauze, waarin een verloting werd gehouden, werd het toneelstuk „Op eigen geërf de grond" opgevoerd. Directeur en leden kunnen op een zeer geslaagde avond terugzien. 87. Diezelfde avond trok Jimmy Brown in gezelschap van mevrouw Propjes naar bet politiebureau. Alle vermoeidheid waren zij In een gezonde slaap van een uur of acht kwijt geraakt en ongerustheid over het lot van de burgemeester was er ook niet meer. Die was tegen twaalf uur 's middags op z'n eigen houtje thuis gekomen, bleek en bibberig en uit het veld geslagen. Hij was maar naar bed gegaan, want hij durfde eigen lijk niemand onder ogen te komen. Maar toen Jimmy die avond de gevangenen een verhoor ging afnemen, had hij toch een door de burgemeester ondertekend papier In de zak, waarop te lezen stond, dat hij het recht had deze drie gevangenen te ondervragen. Jim my liet ze stuk voor stuk bij zich brengen. Hij stelde de vragen en mevrouw Propjes schreef de antwoor den in een blocnote. Het eerst werd Kees Knorneus op 't matje geroepen en deze gaf onmiddellijk toe. dat hij al meer dan drie maanden lang voor spook had ge speeld. „Samen met Tlnus Trottel", zei hij. „We had den er pret in de mensen aan het schrikken te maken". „En was dat de énige reden?" vroeg Jlmmy, terwijl hij Kees Knorneus streng aankeek. „Ja meneer", ant woordde Kees. „We moesten altijd zo lachen als de mensen gillend van angst op de vlucht sloegen en daarom bleven we maar aan 't spoken". „Maar be seften Jullie dan niet dat jullie op die manier de toeristen uit Droogbeek wegjoegen en dat Jullie het dorp een onnoemelijke schade berokkenden?" vroeg Jimmy. Kees Knorneus haalde onverschillig zijn schou ders op. Daar had hij nog nooit aan gedacht, zei hij. Vaardigheidsproeven Ook de meisjes- en damesleden van de christelijke gymnastiekvereniging Domburg hebben nu vaardigheids- proeven afgelegd. De uitslagen hier van zijn als volgt: Geslaagd, proef A, meisjesadspiran- ten: Francien Geerse, Jopie Geerse, Jopie v. d. Krift, Miepje Provoost, Maatu de Voogd, Ploon Houmes, Adri Maranus, Maatje Passenier, Hanny Passenier. Rita v. d. Velde. Geslaagd: proef B, meisjes-adspiran- ten: Ella v. d. Hage, Bep Minderhout. Geslaagd: proef A, damesleden, Biep Brand. Irene Corré, C. ooman, M. v. d. Krift, C. v. Rotten, T. v. d. Velde, C. van Iersel. Damesleden: proef B, A. Schelling, Riet Bemmel, A. Gillesse, Neel de Jager, Mientje Corré, Jo v. d. Welle. Officiële publikaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEK VERGUNNINGEN B. en W. van Vlissingen, brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie, 2e afdeling, de volgende verzoeken met bijlagen ter inzage liggen: van de N.V. Provinciale Zeeuwse Elec- trtcltelts Mij. te Middelburg om vergun ning tot het oprichten van een elek- triciteits-productiebedrijf, waarin 4 stoomketels, 2 turbogeneratoren en 19£ elektromotoren met een gezamenlijk ver mogen van ongeveer 3584 pk gebezigd zuilen worden op het perceel Edisonweg 41; van Esso Nederland N.V. te 's-Graven- hage om vergunning tot het uitbreiden van een benzinepompinstallatie door bij plaatsing van een tank van 6000 liter met een aftappomp aangedreven door een elektromotor met een vermogen van 1/3 pk op het perceel Nieuwstraat 32; van L. Cyvat te Vlissingen om vergun-' ning tot het uitbreiden van een limona- defabiMek door bijplaatsing van 3 elek tromotoren met een gezamenlijk vermo gen van 10 pk op het perceel Flessen- straat nos. 1317. Gedurende tien dagen, te rekenen van 17 december 1956 af, bestaat voor een leder de gelegenheid schriftelijk bezwa ren tegen het verlenen der vergunnin gen in te brengen bij het stuur. Bovendien zal op dinsdag 8 januari 1957 resp. des voormiddags te 10.00, 10. en 11.00 uur, ten gemeentehuize, een openbare zitting worden gehouden, waar in mondeling bezwaren tegen de inwilli ging van deze verzoeken kunnen wor den Ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvragers van de vergunningen en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot be roep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig -is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen, 17 december 1856. VLISSINGEN. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat hij verhinderd is heden, woensdag 19 december, spreekuur te hou den. Aardijk 16 Djakarta. Albireo 15 160 m. n.n.o. Comorin ell. Aldabl 17 Buenos Aires. Almkerk 18 Mombassa. Ainati 16 80 m. n.o. Fern. Noronha. Alamak 16 Rotterdam. Andijk 15 400 m. N. Bermuda. Ameland 15 520 m. o.n.o. Zanzibar. Annenkerk 15 2400 m. z.w. Sabang. Amsteldiep 17 Londen. Amstelkade 15 1380 m. o. Bermuda. Amerskerk 1 250 m. n. Dakar. Applngedam 16 Guernsey. Arkeldtjk 19 Singapore verw. Atje Ray S. 17 Dungeness n. Hamptonroads. Averdijk 16 250 m. w.n.w. Flores. Banka 17 60 m. w.z.w. Texel. Ball 16 Pt. Swettenham. Benlnkust 16 Calabar. Blltar 15 Savannah n. Galveston. Bloemfontein 18 Southampton. Blommersdijk 17 Rotterdam. Bussum 15 550 m. o. Muscat. Caltex „The Hague" 16 600 m. w.z.w. Fayal. Caltex Pernis" 17 Sidon. Calamares 17 Cartagena. Charls 17 Rotterdam. Congokust 15 510 m. w. Madeira. Delft 15 Rotterdam. Drente 19 Dakar verw. Dongedij.it 16 Bremen. Esso „Den Haag" 17 Fayal n. Corpus Chris». Esso „Amsterdam" 17 Fa^el. Esso „Nederland" 17 Muscat n. Las Fedela 16 in Rode Zee. Gaasterland 18 Flnisterre n. Las Palmas Grootekerk 16 250 tn. z,w. St.-Vincent. Haulerwijk 15 315 m. o. Azoren. Houtman 16 Ballkpapan n. Manilla. Ivoorkust 15 Lagos. Jagersfontein 15 Southampton. Japara KRL 17 ManokwarL Kabylia 16 180 m. w.z,w. Guadaloupe. Kallnga 16 450 m. z.w. Madeira. Kalydon 16 Rlo Grande n. Perth Amboy. Kara 18 Corpus Chris». Katelysia 20 Rotterdam verw. Kenltra 17 Hansweert. Kenia 16 Rotterdam. Kermla 18 Vlaardingen n. Gotenburg. Koratla 17 Geelong. Korenia 16 150 m. n.o. Kp. Hatteras, Korovlna 17 Curasao n. Kaapstad. Kota Baroe 17 Damman. Kryptos 15 Stockholm n. Rotterdam. Lekhaven 17 Vlissingen n. Bremen. Lijnbaan 17 Brunsbuttel. Limburg 15 Dakar n. Rotterdam. Lissekerk 17 Khorramshar. Loenerkerk 17 Marseille n. Genua. Louis Lantz 15 45 m. z.w. Flnistrere. Maasdam 16 270 m. o.z.o. Kp. Race. Marlekerk 16 Colombo. Maaslloyd 16 Semarang. Meerkerk 18 Belra. Mijdrecht 17 Kaap St.-Vtnoent n. Berre. Modjokerto 17 Bombay. Molenkerk 16 Walvisbaat. Nestor 16 Port of Spain. Noordara 16 Southampton n. New York. Oldekerk 15 Tsientsin. Ondlna 17 Ouessant. Oostzee 16 220 m. o. Ceylon. Ootmarsum 15 Antwerpen. Oranje 17 Las Palmas n. Kaaptstad. Orestes 17 Flores. Ouwerkerk 16 Lissabon n. Antwerpen. Peperkust 16 Freetown n. Monrovia. Pi. Alexander 15 41 m. o. St.-Catherlna- Point. Pr. Maurlts 17 Kaap Race. Pr. Fr. Willem 16 Belle Isle. Purflna „Nederland" 16 300 m. z.o. New York. Reynlersz. 17 Gorontalo. Ridderkerk 17 Genua n. Las Palmas. Rijndam 15 Cape Race. Roepat 17 Calcutta. Rotula 16 Stanlow n. Thameshaven. Rubicon 16 Hamburg. Schle 18 Amsterdam n. Wlsmar. Scherpendrecht 17 Norfolk n. Pto. La Cruz. Senegalkust 17 Grawdbassan. Schelpwijk 16 453 m. n. St.-Helena. Sliedrecht 16 400 m. Stad Alkmaar 16 Rotterdam. MIDDELBURG. SLUITING HUISVESTINGBUREAU. Bovengenoemd bureau zal van 21 de cember 1956 tot 2 januari 1957 gesloten zijn. Middelburg, 19 december 1956. Scheepvaartbejrichten Vlissingen aangekomen op 15 decem ber: Rügen, Breskens/Gent; Viking, Ant- perpen; Fen, Hansweert; Paulina, Hans- weert; 16 december: Foca, Gent: Flar- dinga, Antwerpen; Cito, Antwerpen; Cu rasao, Antwerpen; Jans, Antwerpen; Menje, Antwerpen; Margaretha, Antwer pen; Fiducia, Antwerpen; Hermann, Ant werpen: Lassell, Antwerpen; Kenitra, Hamburg; Hulst, Vigo; 17 december: Mel rose, Leith. Vlissingen vertrokken op 15 december: Arbon, zee; Noord land, Dublin; 16 de cember: Hulst, Antwerpen; 17 december: Menje, Cardiff; Cito, Londen; Curasao, Londen; Fen, Londen; Paulina, Londen: Flard inga, Londen; Jans, Bristol; Krlos, zee; Lizzonia, Londen; Lassell, H. Roads; Viking, HuU; Ria, Chatham; Motorfiseh, Hamburg; Kathe Brunkhorst, Malmö; Oleum, Rotterdam. Gepasseerd naar Antwerpen op 15 de cember: Arcturus, zee/Gent; Ootmarsum, Hamburg; Tltus, Hamburg 1 december: Diemerdijk, -Southampton; Schledijk, Rot terdam; Monica, Rotterdam; Lelystad, Parr; 17 december: Erkalln, Londen; Rex, zee/Gent; Lutetia, Londen; Tiberius, Hamburg. Gepasseerd van Antwerpen op 15 de cember: Sagitta, Londen; Gulneekust, Da kar: Westerdam, Rotterdam; Donau, V. Kingdom; Adara, Huil; Hydra, Goole; 16 december: Casablanca; Lucas Bols H, Mantyluoto; Oranjepolder H, Harwich; Adara, Rotterdam; Sparta, Goole; Da- Ierdijk, Londen; Blommersdijk, Rotter dam; Ameland, Londen; Tïtus, Rotter- Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: A. J. Eiff—Meijer, d.; P. 3 Vader—De Paepe, z.; A. H. van den Heu vel—Modderkreeke, z.; H. K. den Hollan der—Olijrhook, z.; E. C. Malipaard—Van As, d.; M. A. van Sluijs—Van Heijl, z.; J. de Valk—Flohil, z.; P. Nederlof—De Nooijer, z.; c. Schut—Netten, z.; W. A. VerstelileMoeliker, d.; C. Salhuteru— Ondertrouwd: D. de Fretes, 35 J. L. Lalsina, 20 J.; J. Simpelaar, 23 J. A. p. Zwigtman, 20 J.; p. Gouderjaan, 29 j. en El. Janse, 20 j. Getrouwd: W. van Ieperen, 25 j. en A. Dekker, 21 J.; w. Schilling, 32 j. en J. E. Paarsmarkt, 24 J.; J. A. Adrlaanse, 25 j. en P. Poppe, 22 j.; j. a. den Boer, 23 j. en J. A. de Rijk, 25 j.; a. D. Vreke, 39 j. en W. Huijssoon, 40 J. Overleden: L. Jongepier, 81 j., wede. L. Adrlaanse; A. C. Pluijmers, 71 j., wede. van J. P. van Maaren; J. Melis, 83 j„ wede. van J. Vooren; W. Besuijen, 38 j„ geh. met G. Kluijfhout: P. Geerse. 70 j„ geh. met C. J. Janse; C. Rentmeester, 90 j., geh. met G. P. Raats; H. Denies,, 72 j.; P. Semeijn, 79 j., geh. met A. D. C. de Bruijn. KAPELLE Raad komt bijeen De gemeenteraad van Kapelle zal vrijdag 21 december a.s. 's middags om drie uur in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda bevat de vol gende punten: aanbieding gemeente rekening 1955, wijziging algemene po litieverordening, herziening vergoe ding personeel vrijw. brandweer, vast stelling bedrag per leerling voor 1957, behandeling bezwaarschriften aanslag rioolbelasting over 1956 en wijziging tarieven opgenomen in het reglement op het gebruik van sportterreinen en lokalen in het sportgebouw. Stad Leiden 16 14 m. n.w. Hanstholm. Sumatra 17 Bahrein n. Penang. Tara 20 Lissabon. Tjiluwah 16 Hongkong n. Singapore. Triton 16 New York. Vasum 15 240 m. n.n.o. Mozambique. Vlist 17 430 m. n.n.o. Fayal. waterman 16 620 m. o.n.o. St.-Helena, Wleldrecht 15 410 m. n. Dakar. Weltevreden 16 Kp. Agulbas. Willem Barendsz. 16 Kaapstad. Willem Ruys 15 Colombo n. Kaapstad. Willemstad 17 Amsterdam. Wonorato 18 Belewan verw. Wonosarl 17 Philadelphia n. New York, IJssel 17 Lissabon. Zuiderkruis 17 Fayal. Zeeland 15 190 m. z.w. Mauritius. HOOG EN LAAG WATER 20 december Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. U.N.A.P. U.N-A.P. 3.14 2.43 3.47 2.57 4.34 2.63 4.55 167 15.41 2.44 16.12 2.58 17.01 2.64 17.20 179 9.54 2.26 10.28 2.37. 11.02 2.56 10.31 1.62 10.45 1.92 22.07 2.04 22.41 2.15 23.15 2.34 22-38 1.34 23.02 1.62 Burgerlijke stand ZIERIKZEE. Bevallen: P. L. Berrevoets—WUlemse, d.; L. Schimmel—Van der Schoor, z. Overleden: H. de Graaf, 72 J„ echtge noot van H. Bogerd. Getrouwd: P. A. van Leersum, 25 J. en J. den Boer, 18 J.; K. de Oude, 23 j. en J. P. Heijboer, 21 j.; J. A. Koster, 22 J. en t. A. Vleeshouwer, 20 J.; A. H. M. Jongmans, 28 j. en H. A. E. Velthoven, 20 j. ZIERIKZEE Kerstfeest voor bejaarden Het U.V.V. zal donderdagmiddag 20 december in het Nederlands hervorm de verenigingsgebouw kerstfeest vie ren met alle bejaarden van Zierikzee. De bijeenkomst begint om kwart over drie. BRUIN1SSE Protestantse kerkdienst voor Hongaren Ten huize van de heer B. F. J. Bril man, hoofd van de christelijke school in Bruinisse, leidde ds. Y. J. Tiemers- ma, gereformeerd predikant te Zie rikzee, zondagavond een kerkdienst voor de Hongaren uit het woonoord Stoofpolder. Er bleek voor deze gods dienstoefening, ondanks het onderbre ken telkenmale voor de vertaling, goede belangstelling en aandacht. Benoeming De heer Van den Berg te Bruinisse is in de plaats van wijlen zijn vader, door de eigenaars van de Oude Tong-r se Bank, graaf en gravin De Cham- blure, benoemd tot rentmeester van de eigendommen behorende tot de ambachtsheerlijkheid Oude Tonge, Klinkerland en Grijsoord. „Mosselkreek" had motorstoring De mosselkotter Bru 6, „Ostrea" van schipper C. van den Berg te Brui nisse heeft in de vluchthaven te Zqpe binnengesleept het motorschip „Mos- selkreëk" van schipper Reijngoudt uit St.-Philipsland. Dit scheepje, dat met pulp op weg was van Steenber gen naar Yerseke, kreeg in de Vlije van de Vlietplaten motorstoring. 'n geheel nieuw middel tegen Slik dit tabletje en stil de pijn Hemotabs - een geheel nieuw middel tegen die pijnlijke aambeien. Deze tabletjes zijn prettig en gemakkelijk in te nemen - gewoon maar slikken met een beetje water - en geven een weldadige verlichting bij die pijnlijke aanvallen. Ge bruik van zalf of zetpillen wordt hierbij overbodig. Hemotabs werken van binnen uit, doen de zwellingen slin ken en bevorderen de ge nezing. Ze zijn bovendien zacht laxerend; herstellen de natuurlijke functies - zo belangrijk voor volkomen ge nezing en geven U langdurige vrijwaring van pijn. HEMOTABS f 1.50 per volledige kuur. - Bij alle apothekers en drogisten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 8