VERKEER IN BINNENSTAD VAN TERNEUZEN WORDT GEWIJZIGD WALCHEREN R.C.S. VERSPEELDE DE HALVE WINST AAN MET0 GESLAAGDE TENTOONSTELLING KANARIES IN MIDDELBURG MARKTBERICHTEN DINSDAG 18 DECEMBER 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 IN BELANG VAN DE VEILIGHEID In verschillende straten éénrichtingsverkeer Het belang van de vrijheid van het verkeer en de veiligheid op de wegen hebben burgemeester en wethouders van Terneuzen doen besluiten tot het nemen van een aantal ingrijpende verkeersmaatregelen in de bebouwde kom der gemeente. Zo is thans de Noordstraat tussen Lange Kerkstraat en Korte Kerk straat in de richting Korte Kerk straat gesloten verklaard voor alle motorrijtuigen, aangezien op dit ge deelte van deze drukke en smalle winkelstraat motorverkeer niet kan worden toegelaten. Verder is de Noordstraat, eveneens tussen Lange Kerkstraat en Korte Kerkstraat in de richting Korte Kerk straat gesloten verklaard voor alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, op zondag van 18 tot 22 uur, op woens dag van 13 tot .17 uur en op zaterdag van 14 tot 22 uur, omdat het voetgan gersverkeer op dit gedeelte van de winkelstraat op genoemde tijdstippen dermate druk is, dat ander verkeer dan niet kan worden toegelaten. De Noordstraat is voorts tussen Lange Kerkstraat en Korte Kerk straat in de richting Lange Kerkstraat voor alle voertuigen gesloten ver klaard, zodat voor dit straatgedeelte thans éénrichtingsverkeer van kracht is. De secundaire weg, gelegen voor het middelste flatgebouw aan de Ro zenstraat, is van noordelijke naar zui delijke richting gesloten verklaard voor alle voertuigen, rij- en trekdie ren en vee en tevens is voor dit weg- Declamator Rob Geraerds in „Scrooge and Marley" Wat Rob Geraerds maandagavond voor de leden van het Vlissingse de partement „Tot nut van 't algemeen" in Britannia heeft laten zien, zou men een „artistiek huzarenstukje" kunnen noemenWant deze declamator gaf een solo-toneelopvoering van „Scroo ge and Marley", een toneelbewerking door wijlen Eduard Veterman van Charles Dickens' „A Christmas Ca rol". En dat betekende, dat Rob Ge raerds in zijn eentje niet minder dan 24( 1) figuren moest uitbeelden. Onder die 24 personages waren de meest uit eenlopende karakters. Daar was al lereerst de vrekkige", wrede Scrooge; zelfs nog in verschillende stadia van zijn leven: als schooljongen, als jeug dige kantoorbediende en tenslotte als een gierige, oude man. En verder wa ren er onder meer de goedige huis houdster, de jolige, maar arme neef van Scrooge, de onderdanige, even eens arme klerk en de demonische, spookachtige Marley, die als een geestverschijning de belangrijkste rol speelde in de droom van Scrooge. Met een simpele entourage, geraffineerde lichteffecten en vooral door zijn uit beeld ingskracht, bereikte Rob Ge raerds, dat de meeste figuren uitste kend gestalte kregen. Na afloop brachten de talrijke aanwezigen hem dan ook staande een langdurige ova tie. In de korte onderbrekingen tus sen de taferelen zorgde de pianiste, Marie le Meyr, die Engelse kerstliede ren speelde, voor een passende bege leiding. Namens het Nutsdepartement Vlissingen sprak de heer J. Verkerk een openingswoord. Duivententoonstelling In het K.A.B.-gebouw tc Vlissingen hield de postduivenvereniging „De Post hoorn" zaterdag en zondag haar jaarlijk se clubtentoonstelling. Keurmeester was de heer J. Danckaert uit Sint Jansteen. In totaal werden 260 duiven ingezonden. Om de onkosten te dekken werd een ver loting gehouden, waarvoor de hoofdprijs een keuken-uitzet was. De uitslagen zijn: Klasse 1 oude doffers: 1 N. van Hoorn, 2 p. Theune, 3 J. Weeland, 4 A. A. v. d. Berge, 5 H. de Vries. Klasse II oude dui- vinnen: l A. A. v. d. Berge, 2. P. J. Rle- teco, 3 A. Rotier, 4 J. Penne, 5 C. v. d. Meulen. Klasse III jonge doffers: 1 W. Hofman, 2 J. J. Penne, 3 B. J. Peters, 4 A. A. v. d. Berge, 5. N. van Hoorn. Klasse IV, jarige duivinnen: 1 J. Eiff, 2 J. Lens, 2 L. van Belzen, 4 M. ott, 5 J. de Jonge. Klasse V, jonge doffers 1 A. v. d. Weele, 2 A. A. v. d. Berge, 3. J. J. Penne, 4 J Aerssens, 5 F. J Lacor. Klasse VI, jonge duivinnen: 1 J. Aerssens 2 A. A. v. d. Berge, 3 J. J. Steijnaart, 4 en 5 J. Aerssens. De hoogstgewaar- deerde duif was een oude duivin van de heer A, A. v, d. Berge, voorzitter van „De Posthoorn". SINT-LAURENS Raad vergadert De raad der gemeente Sint-Laurens bomt a.s. woensdagmiddag om 14.00 uur in vergadering bijeen, onder meer ter bespreking van riet voorstel om subsidie te verlenen aan de Protes tants-Christelijke stichting voor school- en beroepskeuze. Verder is er een voorstel tot het vaststellen van 't huurbedrag vbor de korbalvereni- ging „Ondo" voor 1957, alsmede om het gras van liet niet gebruikte ge deelte van het sportterrein bij in schrijving te verkopen. Naast enkele verkopen van bouwterrein komt ook nog de wijziging van de begroting 1957 aan de orde. AAGTEKERKE Mr. Schlingemann, secretaris Z.L.M., sprak in Aagtekerke Vrijdagavond kwam de Z.L.M.-afde- ling Aagtekerke/Domburg in vergade ring bijeen onder voorzitterschap van de heer S, de Visser Pzn. Als spreker trad op de heer mr. J. F. G. Schlinge mann, algemeen secretaris der Z.L.M. die „De landbouwproblemen van van daag en morgen" belichtte. Na de ge- dachtenwisseling, die volgde op deze inleiding, werden nog enige films ver toond over Walcheren en landbouw tentoonstelling te Domburg. Burge meester J. Geuze sprak een slotwoord. gedeelte een wachtverbod van kracht, één en ander omdat de straat te smal is voor verkeer in twee richtingen. Wanneer hier wordt geparkeerd, kun nen andere voertuigen niet passeren. De zuidelijke parallelweg van de Van Steenbergenlaan is van oostelijke naar westelijke richting gesloten ver klaard voor alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, zulks in verband met de vrijheid en veiligheid van het verkeer voor het Julianaziekenhuis en de onoverzichtelijke uitmonding van deze weg op de Axelsestraat. In verband met de geringe breedte van die straat en de aanwezigheid van een goede parallelweg, werd de noor- delijke parallelweg van de Van Steen bergenlaan van westelijke naar oos telijke richting gesloten verklaard voor alle voertuigen, rij- en trekdie ren en vee. Daar de wekelijkse markt op woens dag ter plaatse zoveel van de rijweg in beslag neemt, dat tweerichtings verkeer dan niet mogelijk is, werd de rijweg van de Markt oostzijde, tussen Havenstraat en Zandstraat, op woens dag van 6 tot 18 uur in zuidelijke rich ting gesloten verklaard, eveneens voor alle voertuigen, rij- en trekdie ren en vee. Eén en ander wordt door middel van borden aan de weggebruikers kenbaar gemaakt. Brand in landbouwschuur te Draaibrug In Draaibrug is zaterdagmiddag brand uitgebroken in een schuur van de landbouwer D. Scheele. De graan voorraad ter waarde van enkele dui zenden guldens gring bijna geheel ver loren. De schade aan het gebouw wist do brandweer evenwel tot een mini mum te beperken. Twee jaar geëist tegen man uit Hontenisse De officier van justitie bij de Maas trichtse rechtbank heeft maandag twee jaar gevangenisstraf geëist te gen de 30-jarige kok E. J. V. uit Hon tenisse, die zich na zijn voorwaarde lijk ontslag uit Avereest in Breda had gevestigd. De man had zich daar ech ter aan het toezicht onttrokken en was, zoals de officier het noemde, op strooptocht gegaan, waarbij hij een spoor van zeker wel twaalf inbraken achterliet. Verdachte bekende het ten laste gelegde. De rechtbank zal zater dag 29 december a.s. uitspraak doen. Jubilerende doctor Het is vandaag vijftig jaar geleden, dat mr. E. C. van Doorn, die in Middelburg is geboren en nu in Den Haag woont, aan de rijksuniversiteit te Leiden promoveerde tot doctor in de rechtswetenschap. UNIVERSITAIR EXAMEN. Aan de rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het doctoraal examen geneeskunde de heer J. L. Stam te Goes. MIDDELBURG Leden Z.V.U. en N.R.V. bij filmavond over Duitsland „Duitsland-vakantieland" was het motto van de filmavond, die de afde ling Walcheren van de Nederlandse Reis Vereniging maandagavond in samenwerking met de afdeling Mid delburg van de Zeeuwse Volks Uni versiteit aan de leden van beide ver enigingen aanbood. Een drietal films werd gedraaid, dat gecommentari eerd werd door de heer J. F. van Lunteren. In een inleiding zette deze het doel van de avond en het oog merk van de N.R.V. uiteen: het geven van verantwoorde toeristische voor lichting. Met een summier overzicht van de Duitse literatuur-, muziek- en archi tectuurgeschiedenis-exponenten van de Duitse cultuur, die de basis vorm den van de films, leidde hij de voor stelling in. De eerste rolprent, die voor een vrijwel uitverkochte Concert- en Ge hoorzaal werd gedraaid, was de film „Volksbrauche und Volksfeste in Deutschland". Met het prachtige de cor van het imponerende Duitse land- schap gaf deze film een indruk van de vele Duitse volksgebruiken, die vooral in zuid- en zuidoost-Duitsland nog steeds in ere gehouden worden. Door het duidelijke commentaar van de heer Van Lunteren beleefde men de diepere zin van de Duitse volks feesten- en -gebruiken. De volgende film, getiteld „Duitsland-vakantie- land", was gemaakt in opdracht van de Nederlandse Reis Vereniging en bestond uit twee delen. De schoon heid van het Duitse landschap en de vele historische plekjes in de roman tisch gelegen Duitse dorpen en ste den maakten een onvergetelijke in druk. Beide films waren in kleuren en werden vertoond met een achtergrond van gevoelige en romantische muziek van Duitslands grootste componisten. Groningse Zeeuwen bijeen Zaterdagavond kwam de Groning se vereniging „Oet Stad en.Omme- laand" te Middelburg bijeen. Na de traditionele opening met het Groning se volkslied heette de voorzitter, de heer Visscher, de vele aanwezigen welkom. Besloten werd de jaarlijkse nieuwjaarsvisite te laten samengaan met de feestelijke herdenking van het 10-jarig bestaan op vrijdag 25 jan. 1957. De avond werd gevuld met zang van de heer en mevrouw Groenewold met pianobegeleiding van mevrouw Schouten, mevrouw Adriaanse-Ber- ganius droeg „Zuster van zaal 84" voor. Chr. gymnastiekvereniging Vorige week werd in Middelburg een christelijke gymnastiekvereniging opgericht. Tijdens de oprichtingsver gadering ontstond een geanimeerde bespreking over de verschillende mo gelijkheden, die er in Middelburg zijn, wat betreft propaganda enz. voor de christelijke sportbeoefening. Betoogd werd, dat het noodzakelijk is om een chr. gymnastiekvereniging op te richten, die aangesloten is bij het N.C.G.V. Gestart werd met 35 leden, die zich ter vergadering opgaven of zich reeds eerder bij een der leden van het comité hadden aangemeld. De oefenavonden zullen voorlopig alleen op vrijdag worden gehouden, voor het eerst op vrijdag 11 januari a.s. in de zaal van de Prinses Ireneschool aan de Piet Heinstraat. Het ligt in de bedoeling zo spoe dig mogelijk uitbreiding te geven aan het aantal wekelijkse lesuren. Dit is echter nog geheel afhankelijk van het ledental. Kampioenschappen „Zeelandia" De Middelburgse postduivenvereniging „Zeelandia" heeft de kampioenschappen voor het seizoen 1956 bekendgemaakt. Bij de hokfcampïoenschappen Vitesse be haalden de volgende heren met hun dui ven een prijs: l P. van Sabben, 2 A. Hooftman, 3 M. Jungblut en Co; Midden fond: 1 A. Hooftman, 2 P. van Sabben, 3 M. Jungblut en Co; Fond: 1 P. van Sabben, 2 A. Hooftman, 3 M. Jaspers, J. Kruft en J. de Buck; Jonge duiven: 1 B, Biesen, 2 A. Hooftman; Generaal Kampioen: 1 A. Hooftman, 2 P. van Sab ben, 3 M. Jungblut en Co. Kampioensduif: Vitesse- 1 M. Jungblut en Co, 2 P. van Sabben, 3 J. Poelman; Middenfond- 1 J. Poelman, 2 F. van Sab ben, 3 M. Jungblut en Co; Fond: l P. van Sabben, 2 P. van Sabben, 3 A. Hooft man, J. de Buck en J. Krulft; Jonge dui ven: 1 J. Poelman, 2 A. Hooftman, 3 B. Biesen. De beker voor de oude duiven werd ge wonnen door P. van Sabben: de beker voor de jonge duiven was voor L. de Voogd. E.H.B.O.-diploma's aan 26 cursisten uitgereikt Vrijdag en zaterdag heeft dokter D. N. van Gel deren het examen af genomen van 26 cursisten van de af deling Middelburg der E.H.B.O. in het C.J.M.V.-gebouw. Voor de docent, dokter C. F. Fruma en zijn helpers, mevrouw Boogaard en de neer W. K. Net, was het een grote voldoening, dat alle 26 cursisten slaagden. Nadat dokter Van Gelderen de cur sisten had medegedeel, dat zij allen geslaagd waren, wees hij hun op de waarde en de verplichtingen van een E.H.B.O.-diploma. Tevens spoorde hij hen aan, dat zij geregeld moesten oe fenen om hun kennis te vermeerde ren en bij te houden. „Als U dit niet doet", zo ging dokter Van Gelderen verder, „zal U uw diploma niet kun nen behouden. Het is twee jaar gel dig en zonder te oefenen wordt net niet verlengd. Ongevallen gebeuren er altijd en zullen nog gebeuren en dan kunt U behulpzaam zijn en eer ste hulp verlenen. Namens het bestuur feliciteerde de heer J. F. de Muynck de cursisten met het behalen van hun diploma. Tevens verwelkomde hij hen in de gelederen van de gediplomeerde E.H.- B.O.-ers. De namen der geslaagden zijn: de dames J. T. Behage, I. S. FatenauDe Kam, J. Davidse, M. Bliek, G. M. de Mol, A. Joziasse, S. Grim, S. Vatteroth, M. van de Brink, allen te Middelburg; A. C. Prevoost: te Serooskerke (W.)D. Janse en P. Vader te Sint-Laurens. De heren P. Nieuwehuijse, C. Corbijn, P. Rotte, J. A. Krame, F. A. Clarijs. S. Melse, J. Clarijs, J. W. Sigtermans, P. Dinge- manse, O. A. van Goethen, P. Boste laar, J. Nieuwenhuize, allen te Mid delburg; A. Mijnsberge te Vlissingen; J. Hollestelle te Oost- en West Sou burg. Ontspanningsprogramma van N.C.R.V. met vrolijke noot „Met een vrolijke noot op een ge zellige boot". Zo kon men inderdaad het muzikaal schouwspel „Alles-wel aan boord" noemen, dat de NC R(adïo)V maandagavond in M'burg bracht. Deze NCRV-boot in dit ge val het Schuttershof had bijna 600 Walcherse passagiers aan boord, die genoten hebben van een luchtig en vluchtig verslag van een vrolijke zee reis. De bemanning van dit schip met 26 waterdichte schotten waarvan de „kiel" gelegd werd door Han Kö- nig bestond uit twintig „zeeman nen en zeevrouwen", die op meer dan vlotte wijze een gevarieerd program ma brachten van nieuwe „liedjes, schetsjes, declamaties en muziek, te- Studie over historisch verloop kustlijn Walcheren Z.W.O. subsidieert uitgave De Nederlandse organisatie voor zuiver wetenschappelijk onderzoek heeft dhr, M. P. de Bruin, archivaris aan het rijksarchief te Middelburg en archivaris van de polder Walcheren, een subsidie verleend voor de uitgave van zijn studie over het historisch verloop van de kustlijn van Walche ren. Bedoelde studie is dezer dagen verschenen. Boerenleenbanken De totale inlagen van de gezamen lijke boerenleenbanken op Walcheren over de maand november zijn f922.158,15. In deze periode werd in totaal terugbetaald f 888.220,55. On danks de „ontsparlng", die overal heerst bij de gezamenlijke boerenleen banken, is er toch nog meer ingelegd dan terugbetaald. gen een achtergrond van „de gróte plas." Op gezellige wjjze leidde hofmees ter Flip Poort die tevens de tekst en muziek schreef zijn mede-be manningsleden in. Dat was dan in de eerste plaats de scheepskapei „Alle hens aan Dek-ker" onder leiding van kapitein Wessel. Deze kapel zorgde voor een goede begeleiding van de „Zes loze meisjes" en de noot-ma- troos le klas Henk Dorel, die de toe schouwers op muzikaal gebied het vol le pond gaven. En tussen al deze vrolijke liedjes door brachten Nel Snel, Joke Keizer, Detlev de Vries en Dick van 't Zand een hoeveelheid puntige schetsjes, die het N.C.R.V .-publiek telkenmale in luid gelach deden uitbarsten. Voor de ernstige noot zorgde hier de „man in de kist", Jo Nobel, die een zeer' boei end verslag gaf van een schipbreuk. Zoals reeds gezegd, waren teksten en muziek van Flip Poort, de „scheepsbouw" van J. Kranenburg en Wil van der Linden, terwijl het ar tistiek stuurmanschap in handen was van Han König. Aan het begin van de avond sprak ds. P. van Til, geref. predikant te Middelburg, een kort openingswoord. Deze N.C.R.V .-ontspanningsavond wordt -dinsdag- (heden) avond her haald. In een sportief gespeelde wed strijd hebben R.C.S.cn Meto de pun tjes eerlijk gedeeld, wat gezien het spelbeeld ook wel de juiste verhou ding weergeeft. Meto begon met de harde wind in de rug, maar wie ge dacht had, dat deze ongevraagde hulp de doorslag zou geven, kwam bedrogen uit. Integendeel R.C.S. speel (ie tegen wind bepaald beter, omdat men de bal laag hield en daardoor beter plaatste. Na 10 minuten kon Titiheru zijn ploeg de leiding bezorgen toen ntf na een fraaie pass van Van Ro- seveld met 2 Meto-verdedigers op de hielen een hard schot loste, dat doel trof (01). Ook hierna kwa men er een serie aanvallen op het Meto-doel, echter zonder succes. Na rust dacht men algemeen aan een gemakkelijke R.C.S.-overwinning. maar het pakte anders uit. Toen de R.C.S.-verdediging weifelde, was Schrauwen er als de kippen bij om met een hard onhoudbaar schot de gelijkmaker te produceren (11). R.C.S. maakte toen dezelfde fout, die Meto voor de rust had gemaakt, door de tegenstander in te sluiten. Hierdoor kwam men slechts spora disch tot een goed schot en hóe men ook zwoegde, het bleef bij een pun tenverdeling. ODIO ZEELAND SPORT 1—2 Door de harde wind is het geen fraaie wedstrijd geworden. In de eer ste helft had Odio het windvpordeel, Officiële publikaties VLISSINGEN Kosteloze in- en herinenting tegen pokken. Burgemeester en wethouders van Vlis singen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen beneden de leeftijd van twee jaar gelegenheid bestaat tot koste loos inenten tegen pokken en voor perso nen boven die leeftijd tot kosteloos her inenten op woensdag 19 december a.s., om vier uur des namiddags, in het ge bouw van het Medisch Centrum, Julia- nalaan 4." VELE INZENDINGEN Onze Zangers (Walcheren) kan tevreden zijn. Zo weloverwogen als een manne quin sprong kanarie nummer 246 zaterdag en zondag in zyn kooitje rond om zich aan alle kanten te Ia- ten bewonderen. Hij was de beste kleurltanarie van de federatieténtoon stelling, die ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van de Walcherse kanarievereniging „Onze zangers" -in de sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg gehouden werd. Vele le den van de federatie Bergen op Zoom, Goes, Middelburg, Vlissingen en Axel hadden een 250 vogeltjes naar deze expositie ingezonden. Ook kanarie nummer 140 had aller be wondering ,want dit vogeltje had zich doen kennen ais de meesterzan ger van de tentoonstelling. Zaterdagmiddag om twee uiir werd de tentoonstelling door 't oud ste lid van het tentoonstellingsbe- stuur ,de heer M. C. van den Ende. in tegenwoordigheid van een aantal genodigden, geopend. In zijn wel komstwoord richtte de heer Van den Ende zich speciaal tot de burge meester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein, en de afgevaardigden uit Sas van Gent. Spreker wees er op, dat de vereniging tijden van bloei en achteruitgang gekend heeft. Speciaal in de bezettingsjaren heeft de jubilerende vereniging moeilijke tijden gehad. Er was geen góed zaad .zodat de meeste liefhebbers genoodzaakt waren om hun vogeltjes op te ruimen of weg te laten vlie- VEEMARKT ROTTERDAM Rotterdam 17 december Aanvoer In totaal 2597. Vette koeien en ossen 1623. Varkens 974. Prijs In cents per kg. le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koelen 3.05—3.20 2.90—3.00 2.80—2.90 Varkens 2.00 1.98 1.94 Vette koeien aanvoer ruim, handel re delijk, prijzen als vorige week primas boven notering. Vette ossen aanvoer groot, handel tamelijk, niet geheel prijs houdend, afloop minder ROTTERDAMSE VLASMARKT Rotterdam 17 december Waterroot vlas: lage soorten van 1 1,45 tot f 1,78, middensoorten tot f 2.45, best vlas tot f 2,65. Dauwroot vlas: lage soor ten van f 1,25 tot f 1,60, middensoorten tot f 1,80, best vlas tot f 2,15, Breekvlas: van f 0,70 tot f 1,45 naar gelang van kwa liteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0,55 tot f 1. Het aanbod blijft aanzienlijk. Er is wat minder vraag geweest tegen het ein de van de week, zodat de produktie niet geheel verkocht kon worden. Voor de meeste soorten was voldoende belangstel ling, doch de vlassers waren niet bereid Iets lagere prijzen te aanvaarden. Voor enkele middensoorten was de notering tot 5 cent per kg lager. Dauwrootvlas wat minder aangeboden, prijzen wat la ger, de meeste soorten van beste kwali teit blijven gevraagd. Aanbod van breek vlas kleiner, prijzen onveranderd. Ge zwingelde lokken blijven regelmatig ge vraagd, prijzen op hetzelfde peil als vo rige week. AARDAPPF.LBEURS ROTTERDAM Rotterdam 17 december Klelaardappelen 35 mm opwaarU. Eigenheimers f 11.50—14.25. Bintjes f 10— 10.50. Alphas f 9. Bevelanders f 13—14. Koopmansblauwe f 11.5012. Meerlanders f 11—12. Furore f 11. IJselster f 9. Bintjes kleigrond voor export f 11.50. Alpha kleigrond voor export f 10.50. Zandaardappelen 35 mm opwaarts, Li- bertas f 8.50. Bintjes f 7. IJselster f 7. Voeraardappelen f 4. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvóorwaarden vastgesteld voor de verkoop van con- sumptieaardappelea op wagon, schip of auto. Maandag 24 december geen beurs, maandag 31 december normaal beurs. GRAANBEURS ROTTERDAM Rotterdam 17 december Binnenlandse granen ochtendbeurs officieuze noteringen per 100 kg fran co Rotterdam. Tarwe, gemakkelijk, op vochtcondities f 29—29.45, witte tarwe te weinig getoond om te noteren, voedergranen, kalm, zo- mergerst naar kwaliteit f 24—25.50. extra f 26, wintergerst naar kwaliteit f 23,75— 25.25, haver naar kleur, droogte en kwali teit f 25.50. gedroogde doorsneekwalitett f 26.50, geschoonde bakrogge ca f 27, peulvruchten, kalm, groene erwten f 40 65, schokkers f 5075, bruine bonen tot ca f 80. VISMIJN VEERE 17 december. 1586 kg. Exportgarnalen 368—449. 51 kg. Schar 62—71. 46 kg. Bot 66—76. 4 kg. Wijting 52. 1 kg. Middel tong 1.99. 15 kg. Schardijn 42—45. 64 kg. Onge sorteerde vis 58—72. O.- EN W.-SOUBURG „De jonge zangers" Zaterdagavond gaven „De Jonge Zangers" voor de tweede maal in ..De Zwaan" te Souburg een uitvoering onder leiding van de heer Ab Lichten- dahl. Evenals vorige week was de be langstelling groot. gen, hetgeen eveneens meestal de dood tengevolge had. Maar na de oorlog is de liefheb berij door de kwekers weer in sterke mate toegenomen. In dit verband richtte de heer Van den Ende zich tot de heer P. Geldof het oudste lid van de ver eniging en één der oprichters, die al jaren met het Hef en leed van dn Walcherse kanarïekwe- kers meegeleefd heeft. „Wij ho pen, dat TJ nog vele jaren uw liefhebberij mag uitoefenen", zo zei de heer Van den Ende, die aan mevrouw Geldof een boeket bloemen overhandigde. Voorts ging spreker in het kort in op de verschillen tussen zang- en kleurkanaries, waarover wij reeds eerder schreven. Ook kwam tot uit drukking, dat het kweken van vo gels nog niet zo gemakkelijk is als wel lijkt. Deze expositie gaf verder een duidelijk beeld van hetgeen er leeft onder de kanariekwekers. Uitslagen Aan liet einde van deze tweedaag se tentoonstelling werden uit een welgevulde prijzenkast de prijzen overhandigd aan de winnaars: De uitslagen van de hoofdprijswinnaars luiden als volgt: Zangkanaries: klasse 14 vogels eigen kweek 1956: le pr. J. C. Roo- sen, Goes 319 punten; 2e pr. W. J. Reinders, Middelburg 315 pnt.; 3e pr ,C. Goedegebure, 's-Heer Hen drikskinderen, 296 pnt. ;klasse 22 vogels eigen kweek 1956: le pr. J. Oueel, Vlissingen 142 pnt., 2e pr. A. walraven. Souburg 138 pnt.; 3e pr. J. J. Bogers, Bergen op Zoom 137 pnt.; klasse 31 vogel eigen kweek 1956: le pr. K. van Belzen, Vlissin gen, 75 pnt. 2e pr .A. Schrijver, Goes 75 pnt; 3e pr. R. A. Daal- mans, Woensarecht, 73 pnt.; klasse 41 vogel eigne kweek overjarig: le pr .W. J. Reinders, Middelburg (meesterzanger), 84 pnt.; 2e pr. W. J. Reinders, Middelburg. 81 pnt.; klasse 51 vogel open klasse: le pr. J. J. Bogers, Bergen op Zoom, 84 pnt.; 2e pr W. F. Langezaal, Vlis singen. 78 pnt. Kleurkanaries: klasse 7 agaat, ei gen kweek 1956: 3e pr. Chr. Smies, Axel. 89 pnt.; klasse 9 izabel eigen kweek 1956: le pr. M. G. Borghstijn Axel, 89 pnt.; 2e pr. L. de Looff, Vlissingen. 89 pnt.; klasse 11 wit ei gen kweek 1956: le pr. P. Teeuwen, Vlissingen, 89 pnt.; klasse 12 oranje eigen kweek 1956; 2e pr. P. Geldóf Middelburg, 89 pnt.; klasse 13 ci troen eigen kweek 1956: 3e pr. A. J. den Poorter, Axel 89 pnt,; klasse 19 N. genoemde: 2e- pr. J. J. Brugge, Axel ,88 pnt. ;le pr. R. Cortvriendt, Sluiskil 89 pnt.; open klasse: le pr. A. Hooijdonk, Halsteren, 90 -f pnt., (beste kleurkanarie) 2e pr. M. G. Borghstij'n Axel 89 pnt. ZOUTELANDE Meisjesclubs vierden jaarfeest Zaterdagavond vierden de beide meis jesclubs „Van knop tot bloem" en „Martha" te Zoutelande hun jaar feest in „Middendorp". Ds. Wagener sprak een openingswoord, waarna „Van knop tot bloem" een afwisselend programma afwerkte. Na de pauze voerde „Martha" een toneelstuk op, getiteld „Pinky, het blanke neger meisje". Het stuk gaf een duidelijk beeld van het rassenprobleem. De bei de leidsters, mevrouw Wagener en mejuffrouw Samueise kregen bloe men. maar buitte dit onvoldoende uit. Slechts één doelpunt werd in het eer ste kwartier door Odio geproduceerd. Na rust toonde Zeeland Sport zich heel wat sterker en al spoedig werd de gelijkmaker aangetekend. De aan vallen van de Vlissingers bleven ge vaarlijk en door een olunder van de Odio-kceper kregen de spelers van Zeeland Sport het verdiende winnen de doelpunt (12). Middelburg won uitwedstrijd tegen Hopbel met 2—0 Middelburg miste in de uitwed strijd tegen Hopbel doelman Riviere en rechtshalf Van Doornik, die ver vangen werden door Rietkerk en Vos .Door de grote regenval was het nieuwe veld van het gemeente lijk sportpark in Schijndel bijna on bespeelbaar. De bal bleef, dan ook meerdere malen in de modder ste ken. De voorhoede van Middelburg, die het nogal van solorennen moet hebben, kreeg het hierdoor niet ge makkelijk, zodat de score laag bleef. Sandberg opende de score voor Middelburg door in te lopen op een voorzet van Rambonnet en van kor te afstand schoot hij in het verlaten doel (01). Na de rust was het Van Heel, die uit een goed aangegeven pass van Franke de doelman keurig passeerde en er 02 van maakte. De thuisclub, die in de gevaarlijke zone verkeert .speelde voor wat hij waard was om een zo eervol moge lijk resultaat te behalen en gooide vooral het laatste kwartier alles op de aanval, waardoor de Middelburg se verdediging veel werk kreeg te verzetten. Vooral reservedoelman Rietkerk kreeg ruimschoots gelegen heid om te tonen, dat hij zijn plaats waard was Hopbel speelde een vrij harde par tij hockey, maar de verstandhouding bleef goed. Het was slechts jammer, dat de wedstrijdleiding niet altijd even gelukkig was in haar beslissin gen. SEROOSKERKE (W.) Raadsvergadering Woensdagmiddag om twee uur komt de gemeenteraad van Serooskerke (W.) in vergadering bijeen. De bouw van een wachthuisje voor buspassa giers is al in vele vergaderingen een punt van bespreking geweest, zonder dat men tot een oplossing kon komen. De agenda voor- woensdag vermeldt nu een voorstel lot het bouwen van twee wachthuisjes. Eén zou er moeten komen bij de Ned. hervormde pasto rie en het andere tegenover het post kantoor aan de Oostkapelseweg. Verder willen B. en W. een over eenkomst aangaan met de heer C. de Later voor het ophalen van huisvuil. Er zullen voorstellen worden inge diend tot het voorlopig onteigenen van een perceel grand, toebehorende aan mej. J. E. Tak van Poortvliet en het bouwen van een kleedhokje op het ge meentelijk sportterrein. Ook de begro ting voor het dienstjaar 1957 zal wor den behandeld. O.- EN W.-SOUBURG „Weihnachfs Oratorium" In de Ned. herv. kerk te Souburg werd vrydagavond op langspeelplaten een kerkconcert gegeven, uitgevoerd werd o.m. „Magnificat" van J. S. Bach. Voor deze concerten is de be langstelling nog steeds gering. Door de gemeente kennis te laten maken met deze mooie kerkmuziek heeft men besloten a.s. vrijdagavond de toegang gratis te stellen, uitgevoerd zal dan worden het „Welhnacntsora- torium" van J. S. Bach. Veertigste jaarvergadering van Prot. Chr. Vervoerpersoneel De afdeling Vlissingen Middel burg van de Prot. Christelijke Bond van Vervoerspersoneel hield in zaal „Rehoboth" te Souburg haar veertig ste jaarvergadering. Onder de aan wezigen bevond zich o.m. de oud voorzitter van de bond, de heer Au gustijn. Nadat de heer A. Hoogesteger een woord van welkom had gesproken, hield de heer A. Janse. hoofd bestuurslid. een causerie over ver schillende zaken, waarmee de bond te maken heeft. Vertegenwoordigers van de afdelingen spraken een felici tatiewoord. De toneelgroep „Contact" voerde na de pauze het toneelspel ..Het ver leden keert weer" op. De „Boerenka- pel" verleende deze avond onder lei ding van de heer Joosse muzikale medewerking. Ds. J. A. van Duyne, Ned. hervormd predikant te Souburg, sprak een slotwoord. (Nagekomen advertentie) Heden overleed zacht en kalm ten huize van de familie Carol, Mo lenwater 7 te Middel burg, onze geliefde moeder, groot-, over groot- en betovergroot moeder. LEVINA VAN DOORN, wed. van MARINUS VAN DEN DURPEL, eerder wed. van HENDRIK SCHOUT, in de ouderdom van 86 jaar en 9 maanden. Uit aller naam: J. SCHOUT. Hoedekenskerke, 17 december 1956. De teraardebestelling zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Hoedekenskerke op donderdag 20 december a.s. des middags om 1 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3