„Laat de regering regeren, dan wéten we, waar we aan toe zijn" AMSTLEVEN levensverzekering Zeeuwse Almanak 'join tZZifpe PROEFVAKKEN IN WEGDEK VAN VLISSINGEN GEREED EXPOSITIE OVER FILMKUNST IN DE ZEEUWSE HOOFDSTAD Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 18 DECEMBER 1966 IR. GEUZE OVER LANDBOUWPROBLEMEN Landbouw wordt gekweld door vele zorgen De algemeen voorzitter van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, ir. M. A. Geuze, was maandagmiddag door ziekte verhinderd de vergadering van de maatschappij in de Concert- en Gehoorzaal te leiden. Zijn uitvoerige rede over de landbouwproblemen in deze t\jd werd nu voorgelezen door de secretaris, mr. J. F. G. Schlingemann. Het was een rede in mi neur, waarby reeds in de aanhef van veie zorgen werd gewaagd. Zorg over de neergang na de betere jaren, zorg over het stygend kostenniveau en het dalend prijspeil, zorg verder over het verloop van arbeidskrachten in de landbouw, zorg ook omdat men het gevoel heeft, dat de moeilijkhe den van de agrarische wereld door het Nederlandse volk niet worden be grepen en geaccepteerd. De laatste vjjf jaar steeg het nationale inkomen per hoofd van onze beroepsbevolking met ongeveer 25 terwijl daaren tegen het. inkomen vau het boerengezin met eenzelfde percentage daalde, zo betoogde ir. Geuze. Het aandeel van de landbouw in het nationale inko men zakte van 14,5 ?n 1952 tot 12,8 in 1954, terwijl dat van de indus trie toenam van 42.1 tot 44.6 Met name in een tijd van hoogcon junctuur is het voor de landbouw vrijwel niet doenlijk de industrie bij te houden, aldus de voorzitter. De industrie vertoont in een dergelijke periode vrijwel onbeperkte afzetmo gelijkheden, investeringen, loonsver hogingen, betere sociale voorzienin gen, betere arbeidsvoorwaarden, waardoor bovendien de vlucht van het land naar de stad wordt bevor derd. Ir. Geuze meende, dat het „na tuurlijke knelpunt" voor de land bouw gelegen is in het verbruik. Tot dusver werd te veel gewezen op de noodzakelijkheid van produktiever- hoging, doch nu zal de aandacht ge richt moeten worden op stimulering van de consumptiebehoefte van de landbouwprodukten .Dat betekent te vens, dat de kwaliteitsfactor nog be langrijker zal worden dan ze reeds was. Ir. Geuze betoogde, dat de landbouw niet kan eisen, dat elke meerdere produktie. waar op de duur geen blijvend verbruik voor kan worden gevonden, met behulp van de overheid in stand gehouden kan worden. Het antwoord in een derge lijk geval lijkt ogenschijnlijk te zijn: produktie-beperking. Maar ir. Geu ze meende, dat dit slechts in het allerlaatste geval mocht gebeuren. Hij zette uiteen, dat een na tionale suikerproduktie, die voor de binnenlandse consumptie vol doende zou zijn, ongeveer negen miljoen gulden voordeliger zou zijn uitgekomen dan het kwan tum, dat nu geïmporteerd moet worden. Bij de tarwe, overigens een produkt, waaraan Nederland alty'd een groot tekort heeft, is eveneens een dergelijk verschijn sel vast te stellen. „Het is dan ook een misvatting zich te durven instellen op de kans agrarische produkten goedkoper te kunnen importeren dan het eigen prijspeil behoeft. Ir. Geuze ver klaarde overigens, dat produktiebe- perking tot resultaat zou hebben, dat de kostprijs omhoog zou gaan. Vervolgens ging ir. Geuze in op de eisen van het Landbouwschap. „Men is hier en daar geschrokken van het hoge bedrag van f 350 miljoen gul den, dat in dit verband is genoemd" aldus ir. Geuze. „Maar het gaat voor de landbouw niet om een extra inkomst van 350 miljoen" zo had spreker berekend, „maar eer om een bedrag *van ruim 100 miljotn di recte vooruitgang". SUEZ-EFFECT. Ook-, ging ir. Geuze in op wat hij noemde het „Suez-effect", waardoor de situatie in de landbouw door allerlei prijsverhogingen nog ongunstiger wordt. Ook behandelde hij het probleem van de doorbereke ning van de eigenaarslasten. Hij was van mening, dat wanneer de voorstellen over dit punt bij onmid dellijke én volledige uitvoering een inflatoire werking zouden hebben, een geleidelijke toepassing de voor keur zou verdienen. „Maar men zal ze niet steeds weer kunnen uitstellen. Laat daarom de regering nu regeren en zeggen hoeveel van het bere kende bedrag voor onmiddellijke realisatie kan worden toegewe zen. Dan weet de boerenstand tenminste, waar ze aan toe is en kunnen daarnaar de verdere be drijfsplannen worden ingericht Ir. Geuze besprak daarop enkele verschijnselen, waaruit hij een beter begrip voor de moeilijkheden van de landbouw meende te mogen vaststel len, en ging voorts nader in op enke le technische aspecten van de land bouwvraagstukken. „Wij zijn nog niet aan de automatisering toe in de industriële zin van het woord, maar VAN TOT VERJONGINGSKUUR De korenmolen van Oosterland heeft een eerbiedwaardige leeftijd: 204 jaar. Maar al heeft deze molen dan ook reeds langer dan twee eeu wen weer en wind getrotseerd, toch heeft dit typisch Nederlandse bouw werk nog lang niet afgedaan. Men berichtte ons zelfs,, dat dë molen „een algehele verjongingskuur zal onder gaan". Bekwame handen zullen het interieur grondig restaureren en ook aan het mechanisme moet veel wor den vernieuwd. Nu ziet de molen er nog bouwvallig uit. De oude stukken DAS... Het bekleden van een zogenaamde representatieve functie" heeft zo zijn eigen bijzondere moeilijkheden. Een eerste vereiste is weldat de man die zulk een functie bekleedt zorgvuldig gekleed gaat en over het algemeen lukt dat die heren ook wonderwel. Misschien zijn ze daar van huis uit al een beetje op inge steld, liddden ze al een zwak voor goedgesneden kostuums en fraaie dassen voor en aleer ze zulk een „representatieve functie" innamen. Met die man in onze buitendienst is dat vermoedelijk ook het geval en wie zal de ontsteltenis van diezelfde man beschrijven, toen hij onlangs op een ochtend tot de afgrijselijke con clusie kwam, dat hij... zonder das ivas uitgegaan! Dat is praktisch niet te beschrijven; daar zou zelfs een Simon Vestdijk nog moeite mee heb ben! Hjj ontdekte het op de boot van Hoedekenskerke naar Terneuzen. De man werd lijkbleek. Ge kunt dat misschien overdreven vinden, maar nogmaals, voor een bui. tenstaander is het vrijwel onmogelijk zich de volle omvang van een derge lijke ramp voor zo een man in te den-, ken. Daar had hij al een geruime af stand afgelegd, van Goes naar Hoe dekenskerke, hij had op de boot met verschillende goede relaties gespro- ken, kennissen begroet en dat alles zonder das.rUekleed in een kaal over hemd, zonder meer. De man voelde zich naakt. Hjj was de wanhoop na bij. Z'n zelfvertrouwen verdween als sneeuw voor de zon. Maar gelukkig was ook voor hem de redding nabij, toen de nood het hoogst was. Een goede vrind ont fermde zich over hem. Hij kreeg een das te leen. Maar voor ons staat het vast, dat onze buitenman nog wekenlang nachtmerries zal hebben, waarin das sen een bijzonder grote ról zullen spelen... zeil, door de wind losgerukt, geven van verre het beeld of er een vlag wappert van de omhoogstaande wiek. Wellicht een uiting van vreugde over de op komst zijnde restauratie VOLKSVERHUIZING In Bruinisse is een ware volksver huizing aan de gang! D^t klinkt mis schien wat onheilspellend, maar het tegendeel is waar. Want er worden zeventien nieuwe woningen in de Prinses Marijke- en de Prinses Mar grietstraat betrokken. De nieuwe be woners komen grotendeels uit de ste nen noodwoningen, die nog goed be woonbaar zijn, en deze woningen worden weer betrokken door jonge gezinnen. Het aantal verhuizingen is dan ook veel meer dan zeventien. ORGEL In Oosterland werd zondagmor gen de godsdienstoefening in de Nederlands hervormde kerk ge stoord, toen door kortsluiting brand uitbrak in het orgel, dat tijdelijk in gebruik is. Met enkele emmers water was het vuur spoe- die geblust, maar het orgel was daarna niet meer te gebruiken. Nadat men eerst een vers zonder orgelbegeleiding had gezongen, werd besloten het orgel uit de con sistorie te halen. In beide diensten werd de samenzang door dit orgel begeleid. NOG EEN Bij de Zeeuwse oestervisserij zijn nog maar weinig stoomboten in ge bruik. De op één na laatste verdwijnt nu ook uit Zeeland. In de haven van Bruinisse ligt momenteel het stoom schip „Tholen 18". Het schip is naar België verkocht, waar het waar schijnlijk nog als sleepboot dienst zal doen. Inmiddels worden de korlier en andere visserij-attributen van boord gehaald. Alleen de firma Linden- bergh in Wemeldinge gebruikt nu nog een stoomboot voor de oestervis serij in Zeeland. VOORBEELD De A.N.W.B- heeft kennelijk een Soed voorbeeld willen volgen. Eige jd geleden plaatste de waterstaat bjj de brug in Sluiskil namelijk een bord, waarop de naam van deze brug te lezen is. Nu heeft de A.N.W.B. een bord bij de brug geplaatst met de naam „Kanaal van Terneuzen naar Gent". het begrip heeft terecht ons aller •langstelling". In het kort nam ir. Geuze vervol gens een lijstje van technische mo gelijkheden door, o.a. voor bemes ting, waterbeheersing, chemische ziektebestrijding, plantenveredeling, bewaring van produkten en wees voorts op 't belang van de atoomwe tenschap voor de landbouw. Ook dé administratieve kant van de land bouwbedrijven, in casu de bedrijfs economische analyse, zal een veel grotere plaats moeten innemen. In dit verband deelde spreker mede, dat deze zaak met voorrang door het boekhoudbureau zal worden ontwik keld. Met de ontwikkeling van de tech niek zal ook het voorbereidend on derwijs gelijke tred dienen te hou den en bovendien in Zeeland nog veel meer dan tot nog toe benut moeten worden, niet door „zoveel" zoons per gezin, maar vrijwel alleen door „opvolgers". En als ideaal in de directe toekomst stelde ir. Geuze een centrale en drukbevolkte Mid delbare Landbouwschool in alle Ne derlandse provincies. Over de eenwording van de Euro pese markt gaf ir. Geuze ook enkele beschouwingen, welke eenwording naar zijn mening een achteruitgang inhoudt voor de concurrentiepositie van de Nederlandse landbouw. „Wij kunnen geen juichkreten aanheffen, hoezeer wij anderzijds van de poli tieke- noodzakelijkheid overtuigd zijn" aldus de voorzitter. SANERING. Daarna ging de voorzitter in op structurele gebreken van de agrari sche wereld, waarbij hij ook.de ver kavelingen ter sprake bracht. ,„De roep om saneren is algemeen gé wordén. Maar wat wil men nu ei genlijk in Nederland? Toch niet dat deze zeer omvangrijke werken, wel ke bovendien een geweldige aanpas sing van de betrokken bevolking vragen ik ervaar dat dagelijks (Advertentie) Stram en Rhenmatlsch? Do* dan toch eens een bloedzuiverende kuur. Het Kruschen Salts. Al tientallen jaren was Kruschen over de hele wereld redder in de nood, in duizenden gevallen van Reumatische Pijn. Dat komt omdat 't principe waarop Kruschen werkt, de oorzaak van de kwaal aantast en verdrijft. Reumatische Pijnen vinden veelal hun oorzaak in de vertraagde wer king van de bloedzuiverende orga nen. Juist die komen door Kruschens zes minerale zouten weer op gang. t Bloed gaat weer sneller stromen en wordt gezuiverd van alles wat nu de pijn verwekt. Probeer 't eens met Kruschen en die niet onaanzienlijke begro tingsposten op ons nationale bud get betekenen, in enkele jaren ver volmaakt zullen zijn"? Ir. Geuze be pleitte een nuchtere en reële aanpak, zodat deze ombouw goed en niet te duur kan worden volbracht in een redelijke termijn. „Geef -ons daar toe de middelen en wij zullen het klaarspelen. Het gaat immers om de toekomst van de landbouw". VESTIGINGSEISEN Over de vestigingseisen voor de boer zei ir. Geuze dat het Z.L.M.- bestuur als eis daarvoor ziet een di ploma van de lagere land- of tuin bouwschool. „De tijd, dat men meen de, dat iemand die ergens niet voor slaagde, altijd nog wel boer kon wor den, moet uit de gedachten worden gebannen". Ook somde ir. Geuze nog enkele verdere wensen van de landbouw op: gelijkwaardige behandeling van het platteland voor de woningbouw, opruiming krotwoningen, voorzienin gen van elektriciteit en water. „Ook de industrie ten plattelande mag worden genoemd, want met het pen delen van de plattelandsarbeider naar verre stedelijke industrieën is de dorpsgemeenschap niet gediend. Wij hebben overigens gezien, dat we niet eens een deltaplan nodig heb ben om de arbeidskrachten tot in Rotterdam weg te zuigen". Tenslotte verklaarde ir. Geuze, dat de toe komst van de landbouw geen zaak is, die enkel op materiële gronden rust. Dit is de beste fo to van de fotowed strijd, die de stich ting ter bevorde ring van de ama teur-fotografie on der de titel „Neer- lands jeugd kiekt Neerlands bloei voor jeugdige fo to-amateurs in 't tijdvak van lij april tot en met S september hield. Vijfhonderd gul den in contanten won de heer M. J. Rogmans uit Eindhoven (19 jaar) met deze foto (doorzicht station Eindho ven). De provin- cieprijs voor Zee land van 250. werd gewonnen door de heer C. Blokpoel uit Goes. WACHTEN OP DE RESULTATEN Tegen trillingen zwaar verkeer In Vlissingen heeft men in de Badhuisstraat, Bloemenlaan. en in de Bone dijkestraat een viertal proefvakken in het wegdek aangelegd. De bedoeling is na te gaan in hoeverre deze nieuwe bestrating een middel kan zijn om het trillen, veroorzaakt door het zware wegverkeer, in het bijzonder de bussen, tegen te gaan. Het onderzoek betreft in de eerste plaats de ondergrond van het wegdek en in de tweede plaats of men door liet wegdek zo vlak mogelijk te houden ook in dit opzicht bepaalde resultaten kan bereiken. Het werk werd aanbesteed en uitgevoerd door de N.V. Walcherse aannemersmij. te Middelburg; men is er thans me« gereed gekomen. Bekend zijn de klachten van de om wonenden dat vooral door de zware bussen van de Stoomtram Walcheren trillingen voorkomen, die zeer storend werken. Thans dient dus te worden afgewacht welke de resultaten zullen zijn van de nieuwe wegvakken. In de Badhuisstraat betreft het een proef- vak van 100 meter van het Weeshuis in de richting Bet je Wolffplein, in de Bloemenlaan een stuk van 100 meter tussen de Anjelierenlaan en de Hoge- weg. Op de Bonedijkestraat zijn het eveneens stukken van 100 meter en wel tussen de Schuitvaartgracht en de Sottegemstraat en de Arbeidsstraat, richting Hogeweg. In de.Badhuisstraat heeft men klin kerbestrating maar de onderlaag van zand werd in dit proef vak vermengd met traskalk. Er kwam zodoende een druk verdelende laag onder het weg dek en ook de voegen werden met de ze traskalkspecie bewerkt. In de Bloemenlaan heeft men de on dergrond verstevigd door een puinfun- dering. Hier had men de moeilijkheid dat bij het zakken van het wegdek de aansluitingen dieper gelegd moesten worden. In de Bonedijkestraat heeft men ook de aard van het wegdek ver anderd en er door het aanbrengen van een asphalt-deklaag een gesloten weg dek van gemaakt. Ook hier moest men sommige riolering-aansluiting laten zakken; voorts werd hier ook puin- fundering aangebracht. Met het aan brengen van deze asphaltlaag heeft men dus getracht een zo vlak moge lijk wegdek te verkrijgen. Bussen te zwaar Men kan de vraag stellen of er bijv. in Vlissingen wel dit zware materieel gebruikt moet. worden bij de verschil lende busdiensten. Wij hebben dit voorgelegd aan de directie van de N.V. Stoomtram Walcheren, waarop wij vernamen dat de capaciteit, nodig in Vlissingen, dit inderdaad wenselijk maakte. Men heeft met grote verschil len in de aanvoer te maken zodat nu eenmaal met uiteenlopende eisen re kening moet worden gehouden. De di rectie wees er op, dat het getril niet altijd een gevolg hoeft te zijn van het gewicht van de bussen, die passeren. Het gebeurt wel, dat de bus praktisch leeg is bij het passeren maar doordat de banden op volle spanning zijn, doen zich andere effecten voor en dit geldt zeker bij korte knikken in het wegdek Een andere zaak is dat men het van daag vooral ook zoekt in het lichter maken van de constructies der bussen. Zo heeft de Stoomtram Walcheren 4 proefwagens lopen, welke 2 ton lichter zijn dan de wagens met eenzelfde ca paciteit. Men heeft de bussen met een nieuwere lichtere constructie in En geland uitgeprobeerd maar het zal nog wel even duren, eer de Nederland se industrie hier de zaak definitief Knaapje onder bietenwagen Op de Nieuwe Vlissingseweg te Souburg is vorige week een ernstig ongeluk gebeurd! Zonder dat de voer man het bemerkte, trachtte de 6-ja- rige G. op een met bietenkoppen ge laden wagen met aanhangwagen te klimmen. Hierbij is hij echter geval len, met het gevolg, dat hij onder een der wielen van de wagen terecht kwam. Met inwendige kleuzingen werd het knaapje naar een zieken huis vervoerd, nadat dokter Bloos eerste hulp verleend had. Koninklijke onderscheidingen personeel „De Schelde" Bij koninklijk besluit zijn de volgen de onderscheidingen toegekend aan personeel van de Kon. Mij. De Schelde te Vlissingen: De eremedaille verbonT den aan de orde van Oranje-Nassau in goud, aan G. Romgn, onderchef van 't begrotingsbureau; de eremedaille O.N. in zilver aan M. Vader te Oost en West-Souburg, voorheen baas van de afdeling timmerfabriek, en W. L. Veerkamp, baas van de mechanische reparatieafdeling en de eremedaille O.N. in brons aan F. J. Bakx, bank werker, W. Bostelaar, hulparbeider, P. Braat, plaatwerker, D. Bijleveld, voorheen metaaldraaier, G. M. Com peer, bankwerker, Chr. L. Fleurbaaij, ijzerscheepmaker, M. D. Geuze, te Middelburg, bankwerker, P. G. A. Gil lissen, bankwerker, M. V. Goeman, metaalfraiser, J. van der Heijden, pij- penmonteur, J. Lievense te Middel burg, voorheen schilder, D. Mol, voor heen machinaal houtbewerker, B. de Quelerij, drijfwerksmeerder, J. Schee pers, voorheen metaaldraaier, en P. de Wijze, magaz\jnknecht. Kleuter te Overslag in sloot verdronken Op de boerderij van de heer C. Koster te Overslag kwam bet jongste kind, een meisje van drie jaar, spe lenderwijs in een sloot terecht. Toen de ouders het kind misten werd di rect een onderzoek ingesteld. Toen het werd gevonden waren de levens geesten reeds geweken. VAN „CAMERA OBSCURA" TOT 3D... „De film in beeld" De invloed van de film op onze sa menleving is zeer groot, waarschijn lijk groter dan bij enige andere kunst uiting het geval is. In Nederland al leen al trekt de bioscoop jaarlijks meer dan 66.000.000 bezoekers. Op 't ogenblik valt de nadruk bij velen nog voornamelijk op een invloed ten kwa de: menigeen staat huiverig ten op zichte van het verschijnsel film. De invloed van de film die als zodanig niet meer uit de samenleving valt weg te denken ten goede keren is alleen mogelijk, indien de toeschou wer, zowel de jeugdige als de vol wassene, meer onderscheidingsvermo gen ten opzichte van de film ontwik kelt. Op de tentoonstelling „De film in beeld", die momentcel in één der zalen van restaurant „Wöhler" te Middelburg gehouden wordt, heeft de directie van de Electro- en Schouw burgbioscoop een initiatief genomen om de film „kritisch te leren zien". Deze expositie van het Nederlands Filminstituut, die met medewerking van het Instituut Film en Jeugd door de heren dr. J. M. L. Peters en A. A. E. van Driel is samengesteld, geeft eeninteressant overzicht van de technische en artistieke ontwikkeling van de cinematografie, van de wijze, waarop een film wordt vervaardigd, van de huidige filmsituatie in Neder land en vooral van de kunstzinnige middelen en mogelijkheden van de film. Een aantal deskundigen geeft aller eerst zijn visie op de vraag: „Wat is de film?". Er wordt zelfs gevraagd of het een verdorvenheid der moderne techniek is, die gebruikt wordt ter bevrediging van de kijkkunst van ongeletterd publiek.... De stand over de "-technische ontwikkeling van de film voert de toeschouwer van de „ca mera obscura" van Leonardo da Vin ei (1500) tof de moderne „3D" uit on ze tijd. Aanvankelijk was de film wei nig meer dan alleen een weergave van de beweging. Nadat in 1916 be wust de „close-up" werd toege past, was het de Europese „Avant- Garde", die in de jaren tussen 1920 en 1930 alle mogelijkheden van de camera benutte. Charly Chaplin was één van de eerste sterren, die zich volledig wist aan te passen aan de eisen, die het filmmedium aan de acteurs stelde. Dat was in 1925. Verder mag nog opgemerkt worden; dat de kunstzinnige waarde van de film niet bepaald wordt door de film ster zelf.... Tot filmkunst wordt de medewerking van de acteur pas door de middelen van de film. Men kan 't wel zo stellen, dat de film gemaakt wordt door de mensen achter schermen. En dat zijn er heel wat. Deze tentoonstelling geeft voorts beeld van het maken der opnamen, de plaats van de acteur en de camera, de compositie van het filmbeeld, het ge luid dat zelfs het hoofdthema van de film kan vormen de camera voor elkaar heeft. Ook zoekt men (bijv. in Amerika) het in de vering en zo wordt er aan vele zijden gewerkt om een oplossing te brengen voor het probleem hoe het busmateriaal zelf lichter te maken met een gelijke capa citeit. Van een aparte stadsdienst voor Vlissingen heeft de directie geen ho ge verwachtingen. Tot en met '55 reed men met een half uursdiens op boot en trein maar sinds dit meer op elkaar is afgestemd werd de „stadsdienst" ge bracht van een half uur op een uur en het merkwaardige was dat het aantal passagiers toch steeg, hoewel de men sen, die de bus als stadbus zagen, hierdoor gedupeerd konden ztfn. Het publiek in Vlissingen hecht dus blijkbaar vooral waarde aan boot- en treinverbindingen en niet zozeer aan een stadsbus, zou men kunnen conclu- Commissaris der koningin vierde 50e verjaardag Hartelijk gehuldigd Op hartelijke wijze is de commis saris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot maandag ter gelegenheid van zijn 50e verjaardag Ëehuldigd. Des morgens werden de eer en mevrouw De Casembroot door dc heer J. Parent, hoofdcommies-se cretaris van het kabinet van de com missaris der koningin, binnengeleid in het lakaal van de derde afdeling van de Provinciale Griffie, waar het voltallige personeel aanwezig was. In een hartelijke toespraak wees de griffier der Staten, mr. J. M. Pi laar er op, dat het in deze kamer altijd de commissaris is, die het woord voert bij feestelijkheden als jubilea en het uitreiken van onderscheidingen. „Thans is het personeel hier bijeen om U te huldigen", aldus mr. Pilaar. Namens het gehele ambtenarenkorps der griffie overhandigde mr. Pilaar aan jhr. De Casembroot het eerste deel van het boekwerk „Van War schau tot Hirosjima", waarvan de an dere twee delen nog verschijnen moe ten. Op de voorpagina van dit boek werk had de heer J. M. Hertogh, re ferendaris, een opdracht van alle ie- den der griffie vervaardigd. De heer Pilaar eindigde met de woorden, die de commissaris zelf ook altijd bij der gelijke gelegenheden uitspreekt: „Wij wensen U nog vele jaren in goede ge zondheid toe." In een sympathieke en geestige toespraak dankte jhr. De Casembroot voor deze huldeblijken en voor het ontvangen boekwerk. Hierna onder hield de commissaris zich nog gerui me tijd met zijn personeel. De gehele dag mocht jhr. De Ca sembroot, ter gelegenheid van zijn jaardag van vele zijden felicitaties in ontvangst nemen. Driejarig meisje gedood bij ongeval in Geersdijk Het drie en een halfjarig dochtertje van de fam. P. K. uit Geersdijk, stak maandagmiddag tegen vier uur, voor de ouderlijke woning plotseling de provinciale weg over en werd daarbij door een vrachtauto gegrepen. Met zeer zware verwondingen aan het hoofd werd het kind in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis Oostwal te Goes overgebracht, waar het in de loop van de avond is overleden. De vrachtwagen, eigendom van de fa. K. uit Colijn3plaat, kwam uit de richting Kortgene. Onverwacht schoot het meisje uit de berm van de dijk, de weg over. De chauffeur remde nog uit alle macht, doch het was hem on mogelijk om een aanrijding te voor komen. De doktoren Bruynzeel van Wisse- lcerke en Janssen van Kortgene heb ben de eerste hulp verleend, waarna het kind per ziekenauto naar Goes is vervoerd. bewegingen, die ons de bewegingen van de acteurs laten meevoelen en nog vele interessante dingen meer. Pas door de zinvolle aaneenvoeging van de afzonderlijke opnamen in de montage eveneens een hoofdstuk apart om over te schrijven kun nen de mogelijkheden van 't medium film ten volle gebruikt worden. Wanneer deze expositie slaagt, ligt het in de bedoeling van de organisa toren om in de toekomst lezingen te houden over films. Zoals bekend, is deze expositie' kosteloos te bezichti gen van des middags 2 tot 5 en 's avonds van 8 tot 10 uur. VANDAAG Middelburg Electro: roline Chérie" (18 jas Vlissingen Alhambra: „Moord op de voorpagina", (18 j.) 10 en 21 uur; Lu xor: „Spion voor de onderwereld", (14 J.), 20 uur. Goes Grand: „Moord op de voorpagi na", (18 j). 20 uur. Zaal Krijger: Voorlichtingsavond Chr. Emigratie-centrale, afd. Zeeland, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2