PREDIKBEURTEN MIDDELBURGER ZWAAIDE EEN PATATES-FRITESKRAAM BINNEN WALCHEREN „DE VOLKSSTEM" MIDDELBURG GAF UITGEBREID CONCERT ZATERDAG 15 DECEMBER 1956 PRO ViNOIAItEZBEUWBB O O V R A. NT POLITIERECHTER MIDDELBURG „Leve het vreemdelingenlegioen", moet één van de twee Middelburgse in gezetenen, M. I\ V. of L. A. G., in de byna nachtelijke uren van de 29e april jl. in de omgeving van een patates-friteskraam in Vlissingen geroepen heb ben. Wat of dit nu met de knappende frietjes te maken had, is ons niet recht duidelijk geworden, maar wel is gebleken, dat beiden de boel by en zelfs in de kraam danig op stelten gezet hebben. Daarom moesten zy zich vrydag- morgen verantwoorden voor de Middelburgse politierechter, mr. P. van Etu- pel. Verdachte V. heeft zelfs een „meesteriyk" nummertje gymnastiek ten beste gegeven en de manier waarop dit gedaan is verklaart wellicht de lof zang op het legioen. Aan een yzeren staaf zwaaide V. zich namelijk de fri teskraam in, waar hij er echter even vlug weer uitgewerkt werd door de ei genaar. Onder de aanmoedigingen van G. moet V. het dan nog eens gepro beerd hebben: hy kwam op de toonbank te zitten, er vloog een pot met pickles door de lucht, terwijl G. ook nog een duit In het zakje deed door met een stuk hout te gooien Venter ging er alleen met de koffer vandoor „Kijk, hoor eens hier, edelachtbare' zette G. die en passant de zaakjes, voor zijn afwezige vriend behandelde uiteen, „dat is niet waar, want wij zijn helemaal niet in de buurt van de kraam geweest". Later verklaarde hij nog, dat ze er wel geweest waren, wilde ook nog wel toegeven, dat hy een stuk hout vastgepakt had, maar verder ging hy toch absoluut niet. Ook uit de verklaringen van de getuige M. uit Vlissingen werd de politierechter niet veel wijzer, want deze kot» niet vertellen wie er iets gedaan had of wat er precies gebeurd was. De officier van justitie, mr. G. J. B, van der Dussen, vroeg vrijspraak, hoewel hij in het geheel niet te spreken was over het gedrag van de beide hoofdstedelingen. t Is jammer, dat we deze feiten niet onder de strafwet kunnen bren- gen", besloot mr. Van der Dussen. ok de politierechter kon geen veroordeling uitspreken. De venter D. H. S. zonder bekende woonplaats, verdiende samen met zijn collega G. de kost met het verkopen van galanterieën. „Jullie gingen met een koffertje langs de dorpen, ver dienden wel geld voor een boterham, maar inplaats van een boterham ging het geld op aan jenever", zo vertelde mr. Van Empel. Op 25 augustus wa ren de twee mannen in Serooskerke, waar het flink regende, zodat het kof fertje zolang ergens gestald werd, waar S. het later echter alleen ging ophalen. In Rotterdam verkocht hy de galanterieën en met de opbrengst hield hij zich in het leven en in het nat. Mr. Van der Dussen eiste zes maan den gevangenisstraf, waarvan 4 voor waardelijk, met een proeftijd van 2 jaar en 2 onvoorwaardelijk met aftrek onder toezichtstelling van een reclaa- seringsvereniging met de bijzondere voorwaarde van opname in het La- beerhuis te Eindhoven. De scheepsmaker J. J. uit Vlissin gen had op 16 juli jl. een rijwiel weg- genomen, omdat de fiets van zijn ver- tof de niet meer zo best was. Verdach te verklaarde er ontzettend veel over in angst gezeten te hebbeen, hetgeen de officier buitengewoon .gelukkig vond. Mede doordat alles nog goed te recht gekomen was en omdat het de eerste maal was, dat verdachte met de politie in aanraking kwam, vroeg mr. Marktberichten VISMIJN VEERE 14 dee. Export garnalen, aanvoer 337, prijs per kg 262. VEILING GOES 14 dec. Spruiten An 54—37, BI 32—34, afw. 27-45. Witlof AI 100—101, BI 90—95, stek 38—74. Andijvie (kas) 69—72. Andij vie 36—54. Prei 18—27. Uien 6—16. Veld sla 7—27. Kroten per bos 9. per kg 7—18. Waspeen 17—25. Bloemkool 14—38. Gr. eavoolekool 9—29. Rodekool 615. Boe renkool 17—1®, VEILING MIDDELBURG 14 dec. Bintjes, bonken 10.8013.20, gró te 9.94—10.30. BI. Eigenheimers, grote 12.70. Golden Delicious II 26. k 25—31. Goud- reinetten 60-75, 23, n 21—22, k 17—28. Jo nathan 60-75, 31—44, II 7—15, k 6—24. Cox Orange Pippin 5-65 50—72. 65-75, 86, k 42. Glorie van Holland 65-75, 44, k 28—29. Sterappel k 1218. Laxton Superbe 65-75, 37. Lombard Calville k 13—18. St--Remy 60-65, 25—27, 65-73, 25. k 22—27. Br. Alex Lucas 70-75, 15—34, 65-70. 20—21, 75 en op 28—44, n 19—20. Gleser Wildeman k 29—30. Conference k 29—31. Comtesse de Paris n 11—16. Bloemkool A Si—68. B 31—61, C 19—39. Sla per St. A 21—30, B H—22, C 4—13. Bospeen 11—13. Boskroten 12—21. Andijvie 19-66. Witlof 85—85. Spruiten schoon 44— 90. ongeschoond 26—88. Savooiekoól 4—23. Rodekool 613. Boerenkool 610. Witte- kool 4—19. Prei 17—20. Waspeen 14—41. Wijnpeen 3—13. Uien per kg 5—23. Kool rapen 213. Veldsla 15—18, Filmtentoonstelling Van maandag 17 tot en met don derdag 20 december zal in een der zalen van het restaurant „Wöhler" de filmtentoonstelling „De film in beeld" worden gehouden. Het doel van de ze expositie ls het kritisch leren zien van de film. Het valt namelijk niet te ontkennen, dat het medium ftlm bij de activiteiten, welke de culturele in stellingen in ons land in dit, opzicht plegen te ontwikkelen, een wel zeer ondergeschikte plaats inneemt. De or ganisatoren hebben dan ook gemeend om in Zeeland een bescheiden ini tiatief in deze richting te moeten ont plooien. Deze expositie is samenge steld door het Nederlands Filminsti tuut en geeft een overzicht onder meer van de téchnische en artistieke ont wikkeling van de cinematografie en vóoral van de kunstzinnige middelen jen mogelijkheden van de film. Deze tentoonstelling is vrij toegan kelijk en geopend des middags van 2 tof 5 en des avonds van 8 tot 10 uur. Van der Dussen 6 weken voorwaarde lijk met een proeftyd van 2 jaar en on der toezichtstelling van het Leger des Heils. De politierechter ging hiermee akkoord en veroordeelde J. verder nog tot 25 of 5 dagen. Niet safe De springmeesters N. I. V. en M. F. V. uit Middelburg hadden op 11 oktober bij Vrouwenpolder enkele yzeren deu ren uit bunkers gebrand, echter voor eigen rekening. De opkoper J. van V., eveneens uit Middelburg, was hiervan min of meer het slachtoffer geworden want op zijn tot drie maal gestelde vraag of het zaakje wel safe was, had hij een bevestigend antwoord gekre gen, en zodoende de deuren gekocht. De officier eiste voor alle verdachten een boete van 50 of 10 dagen. Voor Man in kooi van koningstijger Nerveus van opwinding snelde t-e bé- waker naar de woonwagen van de familie: „Komt U toch allemaal kij ken. De heer Martin van hiernaast is in de kooi bij de grote koningstij ger!" Het klonk ala een alarm en in de vSrwachting van iets vreselijks, dat zich had afgespeeld, holde alles naar de Menagerie. Wat zich daar vertoonde deed de familie verstomd staan. Dergelijke spannende en romantische verhalen leest U te kust en te keur in het enige Nederlandse circusboek: „De bonte droom van het Circus", een meesterlijk geschreven geschie denis van het circus door de kenners Fred Thomas en J. van Doveren. Een bbèk, dat U heel wat genoeglij ke uren zal bezorgen. Het is een prachtig kerstcadeau vol leuke pentekeningen, prachtige kleu renplaten en ruimte voor nog meer platen, die U gratis krijgt in ruil voor de rljksbotermerken op elk pak je roomboter. Voor slechts f 2.50 kunt U dit boek werk kopen bij uw roomboterieve- rancier of rechtstreeks onder rem bours bestellen bij het Kantoor „Roomboteralbum", Postbus 47, Den Haag. Vermeld vooral duidelijk uw naam en adres. Doe het- nu, dan hebt uw kerstcadeau op tijd ln huis! En neem ook een pakje roomboter extra voor de feestdagen. N. V. werden het 40, voor M. V. 50 en voor de opkoper 40. De chauffeur T. van W. uit Vlissin gen was op weg van Vlissingen naar Middelburg niet gestopt, toen hii een voetganger aangereden had. Verdach te verklaarde bang geweest te zijn zyn baan kwijt te zullen raken, wan neer hij niet op tijd was om zijn baas van de bioscoop ai te.halen. Mr. Van der Dussen vond deze handelswyze meer dan erg, temeer, daar het slacht offer enige maanden niet heeft kun nen werken. De officier eiste drie maanden ge vangenisstraf. De politierechter maakte er 6 weken van, waarvan twee onvoorwaardelijk en vier voor waardelijk met een proeftijd van twee -jaar. MIDDELBURG Algemene vergadering van „Pro Juventute" In het Nederlands Koffiéhuis te Middelburg hieldde vereniging „Pro Juventute" te Middelburg donderdag avond haar jaarlijkse vergadering, onder voorzitterschap van mr. B. S. Sicperda. Uit het jaarverslag van de secretaresse, mevrouw M. Schenken- berg van Mierop-de Kat, bleek o.m. dat in 1955 71 zaken werden behan deld, waarby 77 kinderen waren be trokken. Hieronder waren 71 zaken jongens en 6 meisjes. De wnd. pen ningmeester, mr. T. W. Attema, las het financieel jaaroverzicht voor. Over 1955 is ei1 sprake van een ba tig saldo van f 3029,71. Mr. P. van Empel en mevrouw Schenkenberg van Mierop werden benoemd tot leden van de kascontro lecommissie. Mei. M. de Vries en mr. Van Empel werden als bestuursleden herkozen. De heer Attema, die het penningmeesterschap reeds enige tijd waarnam, werd als zodanig in deze fünctie gekozen. In afwachting van de sprekér van deze avond vertelde mr. Van Empel iets over de groep van kinderen, waar de kinderrechter mee temaken heeft. De heer E. A. van Zanten, di recteur van het jongenshuis „Spar ta" te Rotterdam sprak over „De gespletenheid in de opvoeding in ver band met de opname van minderjari gen in tehuizen". Aan de hand van enige voorbeelden lichtte spreker toe, dat een breuk in het gezin een nor male ontwikkeling van de kinderen in de weg staat. Maar het kind mag slechts in de uiterste gevallen uit het fezin worden weggenomen. Wordt 'n ind in een tehuis opgenomen, dan zal er een gespletenheid ln de op voeding ontstaan. Van groot belang is het volgens de heer Van Zanten, dat kinderen, die in een tehuis wor den opgenomen, zo dicht mogelijk bf hun eigen milieu blijven. Kerstavond wijk V Wyk V van de hervormde gemeen te van Middelburg (vacature ds. E. Sneller) hield in de bovenzaal van de Schouwburg een goed bezochte kerst avond. De avond stond onder leiding van ds. F. Don. Vertoond werd de prachtige film „Kind van Bethlehem" van het Hervormde Film-centrum. Deze film met bijbelse toelichting ?eeft een goed beeld van het jeugd- even van Jezus (de geboorte, de wy- zén uit het Oosten, de 12-jarige Jezus in de tempel, enz.) De aanwezigeü werden in het bij zonder getroffen door de volkomen natuurlijkheid van het kind Jezus. Een bezwaar bleek het te zijn, dat de tekst in het Engels is gesteld. De tweede film van het Hervormde Film centrum „Kerstdroom", droeg een komisch karakter, hetwelk niet ver wacht was. (een kerst feestviering in Angelsaksische landen), en paste daardoor niet geheel in de sfeer van de avond. De heer Bért, Vooys declameerde tenslotte adventsverzen en las kerst- literatuur. Verkeersvragenwedstrijd Tijdens een bijeenkomst in café restaurant „De Eendracht" te Middel burg werd donderdagavond de uitslag bekend gemaakt van de verkeersvra- génwedstrijd, die de autorijschool Jas- perse uit Koudekerke de afgelopen weken gehouden heeft, ter onder steuning van de aütie van het Ver-, bond Vali Veilig Verkeer. Op de ge stelde vragen waren een behoorlijk aantal vragen binnengekomen, die aan het begin Van de avond door dé heer Jasperse werden toegelicht. Er waren negen personen, die de juiste oplossing het meest nabij gekomen waren. Een beslissingswedstrijd, waar bij de deelnemers nog enkele ver- keersvragen moesten oplossen, WaS nodig om de uiteindelijke winnaar aan Advertentie CEM TE LEEUWARDEN te wijzen. Dit was de heer N. J. Mach- geels uit Souburg, die hiermee tien auto-of motorrijlessen won~; Na enkele beslissingswedstrijden werd de troostprijs gewonnen door de heer A. Sinke uit Middelburg. De heer Sinke kwam eveneens als eerste uit de bus bij de wedstrijd, waarbij de negen autonummers van de wa gens, waarmee de heer Jasperse rijdt, ingestuurd moesten worden. De prijs was een verkeerstechnisch-boekwerk met drie gratis theorielessen. Verder deelde de heer Jasperse op deze avond mee, dat de school van plan is om in januari te starten met een bromfietscursus Geslaagd jubileumfeest van vrijwillige brandweer Tien geslaagden voor „hoofdbrandwacht" De vrijwillige brandweer van Mid delburg hield vrijdagavond ter gele genheid van het 25-jarig bestaan een, feestavond in het Schuttershof te Middelburg. De vele aanwezigen, on der wie zich ook vertegenwoordigers van brandweerkorpsen op Walcheren bevonden, werden aan het begin van de avond hartelijk welkom geheten door de heer R. van Roo. Vervolgens werden tien brandweerlieden op het podium geroepen, die geslaagd waren voor het niet gemakkelijke exa men voor hoofdbrandwacht. De com mandant van de brandweer, de heer A. J. W. Mathijssen, feliciteerde hen hartelijk met dit succes. Ook de leden, die dit ja,ar 25 jaar. of nog langer hun beste krachten gaven aan het korps, werden gehul digd. De heer Mathijssen deed dit door middels van een aardig gedicht. Tenslotte werd ook de officieren van het korps met een gëschenk dank ge bracht voor alle inspanningen. Na de opening brachten de artiesten van het bureau Frans Mürlloff en Dick van Gelder een vlot en gezellig programma over het voetlicht. Confe rencier D:ck Gabel deed met een praatje een vrolijke duit in het zakje en vooral „Onze vaderlandse geschie denis" oogstte weer veel succes. De onmiskenbare talenten van Sonja v. Weerdenburg kwamen in enkele goed verzorgde zangnummers en schetsjes uitstekend tot hun recht. Samen met Phillïs Lane, die ook enkele zang nummers ten beste gaf, zorgde Sonja voor een heel aardig moment in „Ha remvrouwen". Verder werkten aan dit cab&rét- programma mee Sven Smeele, die uit stekend was in „Een ernstige noot" en de pianist Ted Perron, die zijn vleugel als een prima begeleidlngs- instrument gebruikte, waarbij hij voorts blijk gaf ook zangtalenten te bezitten. Deze jubileumavond werd besloten met een gezellig bal tot de »n kleine uurtjes onder leiding van de heer W. M. J. Meeuse. De Babyton Band verzorgde de muzikale begeleiding. VLISSINGEN N.C.V.B. bood Vlissingse oudjes feestmiddag aan Dat de afdeling Vlissingen Van de Nederlandse Christen Vrouwenbond fcicn de laatste tijd meer en meer op sociaal gebied gaat begeven, bleek donderdagmiddag, toen de dames vftrt deze bond ftan de Vlissingse oddeit van dagen boven de 65 voor de eerste maal een gezellige middag in het ver enigingsgebouw aan de Noordstraat aanbood. Een groot aantal ouden van dagen had Van dc gelegenheid ge bruik genta&kt, deze middag bij te wonen. Hét gebouw was dan ook vrywel volledig gevuld, toen de presidente, mevrouw P. van Noppen, de bijeen komst met het voorlezen van een ge deelte uit de Bijbel opende. Na de sa menzang volgde een aantrekkelijk programma, geheel verzorgd door de eden Van dé N.C.V.B., afdeling Vlis singen. Een koortje onder leiding van mevrouw T. de Groot, bracht enige geestelyke liederen ten gehore. Bij zonder véél enthousiasme toonden de oudjes Voor een door het dartieekoor- tje gezongen kerstcantate. Mevrouw Tromp vuldê de rest v&n het onder deel zaög van het programma met I3l0-zang. begeleid op het orgel. Vooral het door haar gezongen „Non nenkoor" en ,De heilige stad" oogst ten veel succes. Onder het aanbieden van traktaties werd voorts een schetsje ten tonele gevoerd door een tweetal dames en declameerde mevr. Van Mourlk enige geestige gedich ten. Mevrouw J. de Jonge las verder nog enige gedeelten uit diverse boe ken voor. De gezellige middag, die door de presidente gesloten werd, kon als volledij den. Het geslaagd beschouwd wor- dan ook niet verwonder lijk, dat het bestuur voornemens is in de 'toekomst de Vlissingse ouden van dagen meer van dergelijke gezellige bijeenkomsten aan te bieden. Orgelbouw in Johanneskerk Maandag aanstaande zal een begin worden gemaakt met de restauratie en het plaatsen van het orgel uit de voormalige Nieuwe Kerk in de Jo hanneskerk te Vlissingen. Hiermee ls belast de orgelbouwer D. A. Flentrop te Zaandam. Volgende week worden de verschillende onderdelen overge bracht en gedeeltelijk gesorteerd. Het aanbrengen van het orgel zal enige maanden duren. Verkiezing ambtsdragers In een vergadering van lidmaten van de Nederlands Hervormde Kerk te Vlissingen is met 21 tegen 14 stem men besloten de kerkeraad te mach tigen tot het verkiezen van de ambts dragers. Tevens werd met 25 tegen 9 stemmen en één onthouding besloten, dat de kerkeraad ook het recht van voordracht zal hebben. Geslaagd De heer L. Kioet. leerling yan: <3e „De Ruyterschool" te Vlisslngéh slaagde voor' derde stuurman G. H. V. Het seinwezen der N.S. Voor het Natuurkundig Gezel schap te Middelburg hield woensdag avond ir. W. Jansen, hoofdingenieur Ned. Spoorwegen te De Bilt, een le zing over „Het seinwezen der Neder landse Spoorwegen". De grote rem weg en het niet kunnen uitwijken van 'n trein maken het invoeren van wissels en seinwezen noodzakelijk. Spreker gaf een overzicht vanaf de met de hand ter plaatse bediende wissels en seininrichtingen tot de moderne elektro-mechanische appa- raturen, welke: in de toekomstige Zeeuwse lijn geplaatst zullen wor den. De elektrische bediening, die praktisch Onafhankelijk is van de af stand van wissel of sein tot aan het b'edièhingspünt, leidde tot concentra tie van de posten. Het streven is de toestellen zoveel mogelijk onafhankelijk van de men selijke factor te maken en zo, dat bij „storing" de toestand „niet vrij" intreedt. Van de gelegenheid tot vra- genx stellen werd een zeer druk ge bruik gemaakt. De Middelburgse „Volksstem" heeft vrijdagavond een concert gegeven, waarvoor een uitgebreid en gevarieerd programma was samengesteld. Het bevatte namelijk niet alleen koorzang, doch ook optreden van de bas Otto Coupenis, begeleid door Thys O. Fer- werda aan de vleugel, en voorts plano- spel door Leen Zlctse uit Vlissingen. Dirigent Ab Lichtendahl zal ons wel willen verontschuldigen wanneer wij ln dit verslag de sofisten laten voor gaan, niet omdat het optreden van net koor van onvoldoende Importantie zou zyn, maar omdat deze drie heren nu eenmaal do gasten van „De Volks stem" waren, In de eerste plaats dan Otto Couperus. Voor de pauze zong hy Brahms' „Vier Ernste Gesftngo", die hij met een kort woord bij de vry tal rijke toehoorders Inleidde. Dat was een gedurfd begin, want Brahms ls in deze liederen allerminst oen tocganke- ïyk componist cn hy stelt de luisteraar die niet bekend ls met zijn klanken en gedachtenwereld, voor menig pro bleem. Maar de grote aandacht, waar mee de zang van Couperus werd aan gehoord, bewees dat deze zanger ze ker niet te hoog had gegrepen. Hij zong de liederen bewogen en zeer ex pressief. 'Na de pauze bewandelde Couperus makkelijker wegen, namelijk met „Non piu andrai" uit Figaro's bruiloft van Mozart, waarby hij kans zag op het podium van de Concert- en Ge hoorzaal een groot deel van de eerste akte van „Le Nozze di Figaro" in vo gelvlucht te schetsen1 en uit te beelden. Coupurus' grote kwaliteiten kwamen echter met name tot uiting in Hugo Wolf's „Gesellenlied" en inMoessorg- sky's befaamde Mefisto-lied. vooral ook omdat hierin deze bas zyn vocale talent kon doen samengaan met zyn gevoel voor humor, een combinatie die Couperus blijkbaar goed ligt. Het pu bliek toonde zich zeer geestdriftig en dankte de zanger met hartelijk en langdurig applaus, in welke hulde hfl terecht zyn vaardige en ad rem reagerende begeleider Ferwerda liet delen. Het ls een verheugende zaak dit maal ook eens iets meer te kunnen zeggen over de pianist Leen Zietse, verheugend daarom, omdat deze musicus meestal bij zyn optreden een wat ondankbare rol vervult, namelyk het zorgen voor een stem mig muzikaal decor. Nu echter trad hy als solist op. waardoor het mogeiyk was een vollediger beeld te krijgen van zijn pianistisch kun nen en zyn muzikale persoonlijk heid. HU speelde gisteravond van Mendels sohn de „Variations aérleuses", opus 54, een drietal Chopln-preludes uit opus 28, Tarantella van Llszt en als toegift een van de bekende Veere-im- pressies van Voormolen. Hy voerde dit alles uit met een licht toucher, waar door vrywel alle noten zich onder zyn vingers samen voegden tot een char mante en gevoelige toonkunst. De „Préludes" van Choplnhleken het best te passen in deze musiceer-trant en zij werden dan ook vertolkt op een wyze, die alle respect afdwong en die verge- ïykingen mogelyk maakte met pianis ten, die zich een reputatie hebben ge bouwd. Maar er zit een nadeel aan dit spelen, namelyk het op den duur ont breken van spanningen, waardoor de luisteraar steeds meer de impressie krijgt van licht-gryze tinten. En met deze opmerking zyn we dan terecht gekomen by de muzikale persoonlijk heid van Zietse en hier ryst de vraag: is hij nietr te bescheiden, is hy soms bevreesd té veel zichzelf te zyn? Mocht dit zo zyn, dan is die angst overbodig. En daarom moet hier de hoop worden uitgesproken, dat deze zonder twijfel begaafde pianist in de toekomst in zyn spel meer persoon lijkheid zal brengen. Men behoeft niet altyd goede vrienden met een vleugel Walcheren ZATERDAG 15 DECEMBER. Kerkgenootschap der 7de dags ad ventisten. Middelburg 10 bijbelstudie, 11 ds. de Raad. Interkerkelijk avondgebed. Middel burg (Koorkerk) 88-30; Vlissingen (Engelse kerk) 7.308 uur. ZONDAG 16 DECEMBER 1956. Ned. Hélt. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verwey; Biggekerke 9.30 ds. v. Wijck Jurriaanse, 2 ds. Abbing; Domburg 10 en ds. v. Will ens waard; Gapinge 2 ds. d. Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wisse; Kleverskerke 10 ds. Otte; Koudekêrke 10 ds. v. Duine, 10 jeugdkerk, 7 jeugdd. ds. Maas; Vlis singse Straat 2.30 ds. Wagénêf; 't Zandt 10 ds, Durkstra, 10.15 jèügd- kerk dö. V. Ieperen, 7 jeugddienst; Mellskerke 2.30 ds. Maas; Middelburg Ooetkerk 10 ds. v. Woerden; Engelse kerk 10 (jeugdkerk) ds. Don; Nieü- wë kërk 10 ds. Aalders, 5 ds. v. d. Linde; Koorkerk 10 ds. v. d. Wall; Nieuw- en St.-Joosland 10 ds. V. Haat'' lem, 2.30 ds. Kalkman; Oost-en West- Souburg 9.30 en 11 ds. Haitjema, 7 ds, KWast;(Concordia) 9.30 jeugd kerk; Oostkapelle 10 ds. Richard, 7 (jeugdd.) ds. Hoffman; Ritthem 10 ds, Kloosterman, 2.30 ds. V, 't.Hof; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Windt; St.-Laurèns 10 ds. Kalkman, 2.30 ds. v. Haarlem; Veére 2 dB. Ötte; Vlissingen St.-Jacobskerk 10 ds. Kwast, 5 ds. de Groot; EngêlSe kerk 9.30 kerk voor jongeren; Johannes kerk 9.30 ds. Maas (H.D.), 7 ds. v. Duyne; Havendorp 10 ds. dé Groot; Vrouwenpolder 10 ds. de Boer; West- kapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 ds. Wagenet (H.A.), 2.30 d9. Hoffman. Eglise Wallonne. Middelburg geen dienst. G.G.N. Middelburg (veiling) 9.30, 2 en 6.30 leendienst. Evang. op O. G. Vlissingen (Willem Hl kazerne) 10 én 5 de heer den Ble ker. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg 10 dienst. 2.30 ds. Dondorp; Gapinge "9.30 ds. Spoel- stra, 2 dienst; Grypskerke 10 leesd., 2.30 ds. Spoelstra; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. Kouwenhoven jr.; Middel burg (Hofpleinkerk) 9.30 ds. v. Til, 2 en 5 ds. Meister; (Noorderkerk) 9.30 ds. Meister, 5 ds. v. Til; (Luth. kerk) 7.15 n.m. ds. Homburg; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bre- derveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Homburg; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 1U en 2.30 ds. Streefkerk; 'Vlissingen 9.30 eq 5 dra. Verschoor; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. v. d. Wal; Westkapelle 10 ds. Dondorp, 2.30 ds. v. Til. Geref. G«n, Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd. Mèliakcrke 9.30, 2.30 en 7 leesd:; Mid delburg 9.30, 2 en 6.30 leesd-, 20 déc. 7.30 ds- Heerschap; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.80 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9,30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk. Vlissingen 9.30 en 5 leêsdienst. Ver. v. Vryz. Herv. Vlissingen 7 ds. Blom. Evang. Luth. Geni. Middelburg 10 ds. Johannes; Vlissingen 5 ds. Johan nes. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.30 rtiej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. de Bóer. Herst. Anost. Zertdingsgeineente. Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlis- airtgen (Kasteelstraat 5) 10 en 5 de heer Hobe. Leger des Heils. Middelburg 10 Heil.d., 4 openl. samenk., 7.30 verlos- singssamenk. o.l.v. maj. v. d. Vate; Vlissingen 10 Heil.d., 6.45 samenk., 7.30 verloss. samenk. o.l.v. kap. Eike naar. te zyn, men mag er ook ruzie mee zoeken! Tenslotte het koor. Ab Lichtendahl heeft er het afgelopen laar hard mee gewerkt en niet zonder resultaat. Vooral de liederen n& de pauze getuigt den van 'n steeds meer ontwikkelende koor-discipline, al biyven er nog vele wensen, wensen vooral op het gebied van de toonvorming, want de Klank van deze groep is nog lang niet wat het zün moet. Maar in elk geval is het enthousiasme by dit koor groot, een geestdrift, die men tijdens het-zingen voornamelyk bij herhaling kon vast stellen by de tenoren. Waaruit bleek, dat ook enthousiasme een dirigent hoofdbrekens kan bezorgen Voor ae pauze werd een aantal ko ren uit Handels Messias gezongen, maar hier moest men helaas vaststel len, dat wel eens te hoog werd gegre pen. Deze polyfone muziek immers eist van elke ^artij een lichte, soepele zang, terwyl aan de koorklank de hoogste eisen gesteld moeten worden. Dan pas wordt deze muziek waarlijk wat zy: een stralende klankenpracht, waarnaar men nooit genoeg kan luisteren. Doch daartoe is „De Volks stem" nog niet in staat. Wil zy de ou de paden verlaten op zichzelf zeer toe te juichen dan zal men er goed aan doen eerst voorzichtige verken ningen uit te voeren, teinde brok ken te voorkomen. Hopelyk steunt het koor de dirigent by het zoeken naar deze nieuwe paden, want anders is het voor hem vechten tegen de bierkaai en blijft de vereniging op hetzelfde peil hangen. Met belangstelling zal men dan ook de verdere ontwikkeling van „De Volksstem" dienen te volgen. Vermeldt zy nog tenslotte, dat het openingswoord van deze avond werd gesproken door de voorzitter de heer W. de Ruyter. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter J. 2. S. Pel, Rouaan- se Kaai li. tel. 3585. Vlissingen: dokter H C. A. Detmar, Badhuisstraat 25, tel. 2233. Veere, Serooskerke en OostkapeUe: dok ter Schep, Dorpsstraat 46, Serooskerke, tel. 01189—212. Koudekerke. Zoutelande en Westkapelle: dokter L. Sloos. Middelb. strèat 1, koudekerke. tel. 01185—231. Apotheken Middelburg: Nonhebei, L Delft 135, lel. 2538. Vlissingen: Van de Sande, Badhuisstraat 22, tel. 2066. Van onze adverteerders Café-restaurant Kiviet in Vlissingen heropend Vrijdagmiddag werd het café-res taurant Kiviet aan de Badhuisstraat te Vlissingen heropend. In velerlei opzicht is door de restauratie veel veranderd in deze reeds jarenlang be staande gezellige „taveerne". Zo is in de eerste plaats het gehele inte rieur verniewd, zodat nu een aan- trekkeiyk en modern ingericht be- dryf te zien valt. Bijzonder trots is de heer Kievit op de lambrisering van zyn café, die van geperste Zweedse houtvezels ls gemaakt. Door indi recte wandverlichting en kroonlam- pen-in-een-modernë-verBie werd een smaakvol geheel verkregen. Vermel ding verdient vervolgens, dat het biljart naar voren verplaatst is, waardoor achter in het café als het ware een gezellige „praathoek" is ontstaan. De stemmige indruk van het café wordt voorts nog bevorderd door een rustige verlichting achter én boven de bar, in welke bar om tegemoet te konien aan dc verlan gens van bezoekers, een nieuwe fri- gidaire is aangebracht. De meubile ring bestaat uit moderne en prakti sche tafeltjes en stoelen, vrijwel ge heel uitgevoerd in blank eiken. Muziek- en zangavond in Concert- en Gehoorzaal Tijdens een muziek- on zangavond in de Concert- en Gehoorzaal te Mid delburg traden daar op het chr. mu ziekkorps „Onda", de chr. zangvere niging „Soli deo Gloria" en het kin derkoor van deze laatste vereniging. Er bestond een goede belangstelling voor deze uitvoering. Onder leiding van de heer J. Kousemaker uit Ooes opende het kinderkoor het program ma met „Strooi vandaag een enkele bloem" van Cat. van Rennes. Dit lied werd vlot gezongen, en ook Jan Morks' „Naar de duinen" klonk zeer opgewekt. Een scherp contrast met dc tere kinderstemmen vormde het optreden van „Onda", onder leiding van de heer J. C. F. van Kamer. Dit optreden kan echter alleszins geslaagd worden ge noemd, vooral als men bedenkt, dat dit korps twee Jaar geleden praktisch geen redenen van bestaan meer had en men eigeniyk geheel opnieuw is moeten beginnen. Vyftien van de mu zikanten die donderdagavond op het podium zaten, hadden de leeftyd van lp jaar nog niet bereikt! Vooral de „Saint Triphon mars" van A. Ney werd goed gespeeld. Ook dc vertol king van „Maloja", een ouverture van F. Schorl, mag genoemd worden. Bij „Soli deo Gloria" was helaas goed te merken, dat deze vereniging met ®en gebrek aan tenoren kampt. Met „Het geuzenvendel op de thuis- mars", een compositie van A. Kouse maker, bracht het koor het er nog het best af. Zeeuwse successen op kerstveiling Vrijdagmiddag werd te Bergen op Zóom in de veiling van de boerenbond de jaarlykse kerstveiling gehouden. Dit jaar was er geen tentoonstelling van het fruit geweest om het fruit niet te veel te beschadigen. Na een kort woord door de voorzitter, de heer S. Musters, werd vlot geveild en wer den goede pryzen genoteerd. In de morgenuren was het fruit be- oordeèld door êen jury bestaande uit de heren Eggermont assistent tuin bouw consulent. J. van Beek. hoofd- controleur U.C.B. en de heer van Oordt, directeur van de tuinbouw school uit Bergen op Zoom. De eerste prys werd behaald door de firma Jacobs uit Hoogerhelde. dié de gouden médaille ontving uit han den van de directeur, de neer Van Eek. De zilveren medaille werd be haald door de stichting Vrederust en mej. Snijders uit Tholèn; de 4e prys door Joh. NelisSen. Tholen; de 5e prijs door Adr. Hoummel Oud-Vossemeer; de 6e prijs door H. Geluk Tholen en de 7e prys door P. Jacobs, Hoogerhei- de. Deze pryzen bestonden uit kunst voorwerpen. De prys eeschonken voor de groot ste aanvoer werd behaald door de heer Adr. Hommel uit Oud-Vosse meer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15