KANARIEPIETJES ZINGEN EN FLANEREN IN VERGENOEGING WALCHEREN Burgerlijke Stand Waar zijn onze schepen? VKUjJACi 14 JJECEMüEK 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 TENTOONSTELLING IN MIDDELBURG Walcherse „Onze Zangers" viert 45-jarig bestaan In de bovenzaal van de sociëteit „De Vergenoeging" klinkt in deze dagen een hooggestemd en enigs zins uitgelaten fluitconcert. Deze muziek wordt voortgebracht door ruim 250 kanaries, die deze week hun „kooitje" hebben opgeslagen in de Vergenoeging. Zij zijn naar de Zeeuwse hoofdstad gestuurd door een groot aantal leden van de Zeeuwse kanarieverenigingen ter gelegenheid van het 45-jarig be staan van de Wal. kanarievereniging „Onze Zangers". In samenwerking met de federatie, waarvan de afde lingen Middelburg, Vlissingen, Goes Axel en Bergen op Zoom deel uit maken,. organiseert de jubilerende vereniging namelijk zaterdag en zondag a.s. de jaarlijkse federatie ve tentoonstelling Yan kanarievogel tjes. Woensdag en donderdag zijn de diertjes gekeurd, waarna zater dag en zondag de belangstellenden in de gelegenheid gesteld worden om de kleurrijke zangertjes te be wonderen. Twee heren hebben de pietjes gis teren en eergisteren wel tot en met bewonderd, van binnen en van bui ten. kan men wel zeggen. Dit zijn de heren A. Vermeulen uit Tilburg, zangkeurmeester en J. Budde int Veenendaal, kleurkeurmeester. Want deze tentoonstelling wordt opgeluis terd door zang- en kleurkanaries. Zo als de benaming reeds doet vermoe den leggen de kwekers van zangka naries zich toe op de veredeling van de zang, terwijl de andere groep zich voornamelijk bezighoudt met 't naar voren brengen van de kleuren in de kanaries. In een rustig zaaltje troffen wij zangkeurmeester Vermeulen, ge zeten achter een tafeltje met al lerlei keurpaparassen. Op een tafeltje voor hem stonden vier kooitjes met een kanarie er in bo ven op elkaar. Aandachtig luister de de heer Vermeulen naar het ge zang, dat de driftig heen en weer springende diertjes aan hun keel tjes ontlokten. „Hoor, dat is een holrol....... daar die bovenste, hoor hem eens knorren....;., een holklingel...... nu hoort U een fluiten daar hebben we een?" klingel...,.." vertelt deze Tilburg- se keurmeester, die elke zangtoer met een aantal punten waardeert. ,,Een goede vogel moet, wanneer hij uitgepakt op de tafel staat achter P.Z.C.-voorstellingen f 1250.voor reuma-centrum Twaalfeneenhalf duizend Zeeuwse kinderen doen In deze weken bij de zeventien P.Z.C.-voorstellingen in Middelburg, Vlissingen en Goes de za len daveren van de aanmoedigingen en de lach bij het beleven van de avon turen van de „Rover van Makkedam". De spreekwoordelijke lachende derde is dit jaar het reuma-centrum Zee land. want zoals de heer J. E. Witte donderdagavond namens de P.Z.C. in zUn openingswoord voor de in de „Prins van Oranje" te Goes gehouden contactavond met de adverteerders kon mededelen, zal voor dit sympa thieke doel niet minder dan f 1250. het resultaat van de bekende dubbel tjes-actie onder de jeugd kunnen worden afgestaan. Met een hartelijk applaus hebben de 600 gasten van de P.Z.C., deze ver rassende mededeling begroet, om zich daarna gewillig te laten „onderdom pelen" in een verfrissend bad van hu mor en jolijt. Want gelachen is er ook donderdagavond weer. Zeer veel zelfs. Daar hebben Wim de Graaf en zijn onvermoeibaar groepje artisten weer voor gezorgd. Voor de pauze ging zoals gebruikelijk het voor de ouderen bewerkte spel van de „Ro ver van Makkedam". Niet minder dan bij de enthousiaste jeugd in Vlissin gen en Middelburg en ook op de con tactavonden aldaar werd ook hier een groot succes geboekt. Dat belooft nog wat te worden voor de Bevelandse jeugd, die voor zaterdag a.s. een plaatsje in één der vier totaal uitver kochte voorstellingen hebben weten te bemachtigen! Verder was er een gezellig en zeer vlot cabaret-programma, waarin Wim de Graaf weer het leeuwenaan deel op voortreffelijke wijze voor zijn rekening nam, terwijl Baby den Toon der met zijn band en zeker niet te ver geten de jeugdige Middelburgse kunst fluiter Frans Burgs een aantrekkelij ke muzikale afwisseling brachten. Personenauto's botsten. Op het kruispunt Noordweg Grijpskerkseweg—Gapingseweg te Serooskerke (W.) ontstond een aan rijding tussen de personenauto's van B. de J. uit Serooskerke (W.) en P. J. B. uit Oostkapelle. B. liep daarbij verwondingen op aan het gelaat. Hij werd naar het ziekenhuis te Middel burg overgebracht. De J. kwam met de schrik vrij. Beide auto's werden aanzienlijk beschadigd. elkaar gaan „lopen" (zingen). Een half uur lang luistert li\j naar de zan gertjes en in dat halve uur wordt een oordeel geveld over het werk van een heel kweekselzoen. Wilde kanaries. Bij de kleurkanaries gaat het er dus om om de kleuren naar voren te brengen. De stamvader van deze ka naries is een doodgewone wilde kana rie geweest, die alleen maar groen was, niets anders. Maar als Je zo'n groene kanarie bekeek, zaten er ook nog andere kleuren in, zoals zwart, geel, rood. Wanneer men de kunst van 't veredelen goed verstond, kwa men ook die kleuren bij de familiele den wel naar voren. En zo zitten er dan in die kooltjes in de Vergenoeging kanaries van allerlei kleur, die trots als een pauw voor de tralies flanéren om zich aan alle kanten te laten be wonderen. Zaterdagmiddag om twee uur zal de heer M. C. van den Ende, het oud ste lid van de tentoonstellingscom missie, deze expositie openen. Zon dagavond worden de pnjzen uitge reikt. De prjjzenkast !s welvoorzien: vanzelfsprekend zjjn er de klassepry- zen, verder de ere-pr\jzen van belang stellenden en liefhebbers. Zo is er een ereprijs van de commissaris der ko ningin ln Zeeland en voorts zh'n er prjjzen van de diverse gemeentebestu ren. Sint-Nicolaasavond Drents Overijsels-Gelderse vereniging In café „Suisse" te Middelburg hield de Drents-Ovérijsels-Gelder- se vereniging een St.-Nicolaasavond. Na een welkomstwoord door de voor zitter en het zingen van het Twents volkslied, werden verschillende St.- Nicolaasliedjes gezongen. Onderwijl kwam de grijze Sint ut groot ornaat met zijn knecht binnen. In een wel komstwoord sprak de voorzitter er zgn vreugde over uit, dat de Sint de vergadering met een bezoek wilde vereren. De Sint hield daarna een toespraak, waarin hij verschillende gebeurtenis sen memoreerde en vervolgens over ging tot het uitdelen van verschillen de geschenken, vaak vergezeld gaan de met gedichten enz. Hlerbjj kregen ook enkele leden een vermaning te horen of werden zelfs bedreigd met de bekende zak en roede van Zwarte Piet. Nadat nog weer een verjaar dagslied van de Sint was gezongen verliet deze en Zwarte Piet de ver- fadering en werd de avond verder oorgebracht met spelletjes en een gezellig samenzgn. De heer Sengling. secretaris der vereniging, assisteerde als ceremoniemeester. De volgende avond zal waarschijn lijk in januari worden gehouden, waarbij de voorzitter zal vertellen van zijn reis naar Zwitserland met vertoning van kleuren-lichtbeelden hiervan, verder werd nog mededeling, gedaan, dat het ledental thans weer aardig vooruitgaat, doch nog best versterking kan hebben, in het bij zonder ook het werkgroepje. MIDDELBURG „Uit het volk—voor het volk" keert terug tot oude vorm Buurtverenigingen staan thans los. Officiële publikaties gemeente vlissingen gemeenteraadsvergadering De burgemeester van Vlissingen, brengt ter openbare kennis, dat op vrijdag 21 december 1KB. des namiddags te 2.00 uur, een openbare vergadering van de gemeenteraad zal worden gehouden. Vlissingen, 14 december 1956. Tijdens de algemene jaarlijkse leden vergadering van de koninklijke ver eniging „Dit het volk voor het volk" te Middelburg, die donderdag avond in café-restaurant „Wöhler" gehouden werd onder voorzitterschap van de heer L. A. Schenk, is besloten terug te keren tot de bestuursvorm, die voor de reorganisatie van 1946 eveneens gold. De aanleiding tot deze terugkeer is voornamelijk de veran dering geweest, die zich voltrokken heeft in het karakter van de buurt verenigingen. Van de 25 buurtvereni gingen, die zich in 1946 bij de vereni ging aansloten (en die een verplichte bijdrage leverden in totaal van f 1400) is thans reeds geslonken tot 10 ver enigingen, die met elkaar slechts f 425 opbrengen. Hierdoor kon „Uit het volk voor het volk" niet meer aan de wensen van de buurtverenigingen be antwoorden, waarvan de leden zich gingen afvragen, waarvoor zij feite lijk hun bijdrage betaalden. Thans staan „Uit het volk voor het volk" en de buurtverenigingen dus weer, los van elkaar, met dien verstande, dat aan de besturen van de buurtverenigingen voorgesteld zal worden om jaarlijks een donatie aan „Uit het volk voor het volk" af te staan, zodat toch een bepaalde band blijft gewaarborgd. Voor het organi seren van feesten en dergelijke zal „Uit het volk voor het volk" niefc- temin een beroep doen op de mede werking van de buurtverenigingen, die deze ook ongetwijfeld zullen geven. Verder zal „Uit het volk voor het volk" er naar streven om door het aantrekken van meer persoonlijke le den haar taak als oranjevereniging voor Middelburg zo goed mogelijk ten uitvoer te brengen. In dit verband zal uit de buurtvertegenwoordigers met enkele 'bestuursleden een commissie van advies gevormd worden, die bij grote stadsfeesten het bestuur van „Uit het volk voor het volk" van advies zal dienen. Voorts werd het voorstel, dat de vorige algeméne vergadering deed om de heer Chr. J. Mazure tot erelid te benoemen, bekrachtigd. De heer Schenk wees er op, dat de heer Ma- zure in de tijd, dat hij thans lid van het bestuur is, altijd zijn beste krach ten aan de vereniging gegeven heeft. Het bestuur werd in verband met de reorganisatie uitgebreid tot 14 le den. Als nieuw lid werden door de vergadering gekozen de heren C. W Dhuy, L. Rivière, J. Dronkers, L. J Breel, W. J. T. Kriek en P. de Vos. Wat de plannen voor 30 april 1957 be treft, zal hierover nog gesproken moe ten worden met het volledige nieuwe bestuur. Dr. H. v. d. Linde over „Kerk in Oost-Duitsland" De afdeling1 Middelburg van de hervormde mannenvereniging „In Dienst der Kerk" hield, tezamen met de gelijknamige hervormde vrouwen vereniging een goed bezochte verga dering m de Bogardzaal. De avond stond onder leiding van de presidente van de vrouwenvereniging, mevrouw DonVerboon. Dr. H. van der Linde, hervormd predikant alhier, sprak over „De Kerk in Oost-Duitsland". Dr. van der Linde deelde mede, dat hij enige tijd terug een internationale studenten conferentie vanwege de oecumenische raad der kerken, te Oost-Berlyn, in de Sowjet-zone dus. heeft meege maakt. Des nachts mocht hij even wel niet „achter het IJzeren Gordon" blijven, maar moest htf in de west zone, in West-Berljjn, verblijven. Dr. van der Linde deelde mede zeer ge troffen te zijn door de sfeer en door het diepe geloofsleven van de Pro- li. stanten. Hij bezocht ook de Hol landse hervormde gemeente in West- Berlijn, welke geleid wordt door dr. Ruysch. De diensten van deze ge meente worden door vele Nederlan ders, doch ook door leden van andere kerkgenootschappen bijgewoond. Van de zijde van het Nederlandse consulaat, waarvan velen tot de Her vormde Kerk behoren, ontvangt deze gemeente veel medewerking. Even eens is dit het geval met Nederlan ders, die na de laatste oorlog, bijv. in verband met een intussen gesloten huwelijk, te Berlijn zijn blijven wonen. Dr. Van der Linde bracht ook een bezoek aan een vluchtelingenkamp. De omstandigheden van deze mensen zijn zeer moeilijk. De vluchtelingen, die niet kunnen aantonen, dat zij met „levensgevaar" gevlucht zijn, moeten in de kampen blgven en zgn er het slechtst aan toe. In het tweede gedeelte van de avond liet dr. Van der Linde aan de hand van een filmstrook ook wat zien van het leven van de Hollandse ge meente in Berlijn en van de vluchte lingen. Tot slot werd een collecte ge houden voor de Hollandse gemeente in Berlijn. Geslaagd De heer J. W. A. A. Krugsse, amb tenaar ter secretarie te Arnemuidèn en wonende te Middelburg slaagde voor het eerste deel van het examen gemeentefinanciën. Gevonden voorwerpen. Op het bureau van politie te Mid delburg zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwer pen: verschillendë huissleutels, wan ten en handschoenen, 2 muntbiljetten, rode damesbeurs met inhoud, honden^ riem, parkiet, grijze kous. bankbiljet, rode portemonnee met inhoud, klein sleuteltje, mesje in rood etui, bruine portemonnee met inh., stekkers, rij- wielpomp, montagesleutels, ballpoint pen, 1 paar nylons, rood mapje, jon gensrijwiel, poederdoos, zwarte ball pointpen. „Duitsland-Vakanlieland" Maandag 17 december a.s. belegt de N.R.V. in samenwerking met de Z.V.U. in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg een interessante film avond over West-Duitsland onder de titel „Duitsland-Vakantieland". Het commentaar en de inleiding voor de ze bijeenkomst, die om acht uur be- fint, worden verzorgd door de heer F. van Lunteren. VLISSINGEN St. Caecilia concerteerde in ziekenhuis „Bethesda" In de anders zo stille gangen van het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissin gen, waar men gewoonlijk alles in het werk stelt om storende geluiden te voorkomen, klonken donderdagavond de heldere tonen van een blaasorkest. In de hal op de eerste etage gaf de Vlissingse harmonie „St.-Caecilia" een concert voor de patiënten en het verplegend personeel. Onder de be zielende leiding van de directeur, de heer J. de Graaf, speelde het onge veer veertig man sterke korps een afwisselend programma van lichte muziek en enkele marsen, die in deze bijzondere accoustische omgeving goed tot hun recht kwamen. Vooral de lieflijke „pastorale" en de statige „gavotte" van „Aquarelles" (Del- haye) waren in dit milieu goed ge kozen. De rustige muziek van de nieuwe instrumenten met lage stem ming drong tot in de uiterste hoeken van het ziekenhuis door. Ook de speelse „Zeeuwse reien" van Jan Morks, met hun vrolijke melodieën, waren een succes. Een bijzondere „noot" in dit concert vormde het tussenspel van de dirigent die op de piano twee klassieke stuk ken speelde, een étude van Heller en een wals van Chopin. De dartelende tonen van de piano, hoewel misschien te zacht om overal gehoord te wor den, gaven in de marmeren gangen een zeer apart effect. Daartegen over staat, dat de bezetting voor en kele van de overigens technisch goed vertolkte marsen iets te fors was. Het programma werd besloten met het majestueuze „Abide with me" (in Nederland bekend als „Blijf bij mij Heer"), naar een bewerking van Jan de Graaf. Het vormde een waardige apotheose van een concert, dat mede dank zij de kundige leiding, uitste kend was geslaagd en dus voor her haling vatbaar is. De voorzitter van het bestuur van het prot. chr. ziekenhuis „Bethesda", de heer J. Moll, dankte na afloop de muzikanten voor hun optreden. Hij overhandigde daarbij een grote foto van het korps, die was genomen tijdens de serenade, die St.-Caecilia het jubilerende ziekenhuis toen bracht. SEROOSKERKE (W.) Filmvertoning. Dinsdagavond a.s. om 7.30 uur wordt in het gemeentelijk vereni gingsgebouw te Serooskerke (W.) de film „Ciske de Rat" vertoond. Des middags om 4 uur is er een voorstel ling voor kinderen. „Marathon" behaalde dit jaar uitstekende resultaten. De Vlissingse sportclub „Marathon" is een snel-groeiende vereniging. Dat bleek woensdagavond tijdens de jaar vergadering van deze sportclub in ho tel Maldegem te Vlissingen. Daar werd in de jaarverslagen onder meer bekend gemaakt, dat het ledenaantal momenteel 328 bedraagt, terwijl de vereniging vorig jaar nog „slechts" 240 leden telde. De voorzitter, de heer Frans Naerebout, kon in zijn open ingswoord opmerken, dat de vereni ging niet alleen numeriek sterk is. maar ook kwalitatief. Door de afdelin gen atletiek en handbal en ook door de afdeling volleybal werden in het af gelopen jaar uitstekende prestaties verricht. Overigens betoogde de heer Naerebout, dat^n Vlissingen zich steeds meer het gemis doet gelden van een sporthal. „Dat is weliswaar een groot woord", aldus de voorzitter, „maar een combinatie tussen een in dustriehal en een sporthal moet ir Vlissingen toch mogelijk zijn". Uit de jaarverslagen kan onder meer overgenomen worden, dat twee atle ten van Marathon, Willy Cijsouw en Hans Luitwieler, in de Nederlandse ploeg werden gekozen. Hans Luitwie ler werd Nederlands B-kampioen op de 110 meter horden en od dit num mer werd hij ook bij de Nederlandse junioren kampioen. Bea van der Weg- de behaalde het Nederlands B-kam- pioenschap hoogspringen bg de da mes. Ook Willy Cysouw streed weer op het voorplan en behaalde onder meer twee derde plaatsen bij de Ne derlandse A-kampioenschappen. Ook voor de handballers was het een goed seizoen. Bij zaalhandbal wa ren er zelfs voortreffelijke resultaten. Zo werd het eerste damesteam kam pioen. terwijl het herenteam de twee de plaats bereikte. Ook het tweede he renteam behaalde de titel. De afdeling volleybal van Marathon is ondertus sen bezig zich een goede positie te veroveren in de afdeling Walcheren van NeVoBo. De heer Naerebout kon verder nog mededelen, dat Marathon momenteel bezig is met de voorbereiding van een sportuitwisseling met een handbalver eniging in Ziirich. De bestuursleden, de heren Frans Naerebout en G. H. ter Meulen sr.. die aftredend waren, werden herkozen. In de T.C.-handbal namen zitting de heren P. M. de Moor, A. C. de Vos, D. P. Weststrate, J. Gabriëlse en R. Meijer. De heren W. Cijsouw, W. S. Mijnheer, G. ter Meulen jr., G. W. Dobbelaere en F. A. Koliin zullen de T.C.-atletiek vormen, terwijl in de T.C.-volleybal zitting hebben mejuf frouw Nel Labruyère en de heren P. Schot ©n J. Heyt. In de jeugd-com- missie werden gekozen de dames E. Elve L. van Vessem en de heren P. van Belse en G. ter Meulen. Gevonden voorwerpen. De commisaris van politie te Vlis singen maakt bekend, dat in het tijd vak van 5 december 1956 tot 12 de cember 1956 de navolgende voorwer pen als gevonden aan zijn bureau zijn gedeponeerd: enige rijwielen en auto peds, wanten, handschoenen, boekje, halsdoek, 10 aardappelzakken, sleu tels, speelgoedhorloge, duimstok;1 shagdoos, boodschappentas met in houd, portemonnee; èn dat inlichtin gen aan zijn bureau zijn te verkrij gen omtrent de adressen, alwaar de navolgende voorwerpen zijn te bevra gen: wanten en handschoenen, akten- tas met inhoud, broekriem, zakmes, lakentje, portemonnee met inhoud, jongenspet, muntbiljet, handpompje, zadeldekje, meisjesvest, strandscnop. etui met schrijfbehoeften en een le- gerkoppelriem. middelburg. Bevallen: W. E. Mol—De Voogd, d.; J. K. Casetta—Boogaard, z.; W. M. var Felius—Corbljn, z.; G. A. Hoendervanger —Van Splunder, d.; J. C. Geldol—Ver meulen. d.; J. G. van der MostMei boom, z.; c. Janse—Nieuwenhuljse, z. Ondertrouwd: R. Hofman, 31 J. en M. van Iren. 34 J.; C. J. L. van der Harst, 75 J. en G. de Smldt, 52 j.; J. H. Roth, 48 J. en A. M. Waasen, 32 J. Getrouwd: J. Davldse, 42 J. en J. S. K. Wage, 34 j.; M. Houmes, 32 J. en M. C. Roskam, 25 j. Overleden: D. Kalle, 74 J.; P. C. A. van Maldegem, 49 3 vlissingen. Bevallen: A. M. Snijdersde Poorter, z.\ J. Nagtegaal—De Rijke, z.; A. M. Ur- banusBurger, d.; D. Tabak—-v. d. Velde, z.; J. Schinkel—Jacob, d.; G. Slereveld— Schuit, d.; C. L. M. de Geringel—v. Acker, d.; J. C. S. Elff—Geensen, z.; B. Slager—v. d. Laarse, d. Ondertrouwd: C. G. v. Wezel, 66 j. en P. Bliek, 42 J.; J. H. Jongste, 48 j. en H. J. M. de Goolj, 45 j.; H. Pasveer, en P. M. F. Diesch; A. v. Sluljs, 23 j. en C. Th. v. d. Linde, 25 J.; P. A. Osté, 23 j. en L. v. Eenennaam, 23 j. Getrouwd: P. Lippens, 22 j. en J. H. de Roos, 21 j.; J. I. Buljek, 35 j. en R. B. Stein, 34 j. J. W. Davidse, 21 j. en S. P. Voogdt, 16 j.; J. Bulsman, 26 j. en M. P. Meeuse, 26 j.; A. J. L. Osté. 27 j. en J. Hoste. 25 J.: J. A. Wisse, 23 j. en S. J. Masclé, 20 j.; A. FiUus, 23 j. en C. W. de Bree, 25 j. Overleden: J. Tavenier, 72 J., e. v. W. Stroo; P. Bode, 76 j., wed. v. A. E. La- port; F. J. Notebaart, 35 J.; J. v. Leeuwen, 69 J., e. v. RL M. Houmes. AAGTEKERKE. Bevallen: J. JoosseMinderhoud, d.; H. M. van Bochove—Hulsman, z. ZOUTELANOE. Bevallen: J. Koppejan—Adriaanse, z.; J. Dlngemanse—Janse. z.; M. Ovaa—Ver- hage, z. Marktberichten VEILING SINT-MAARTENSDIJK Wegens geringe belangstelling geen veiling. Graanprijzen. Tarwe 26—27. Gerst 25— 27. Haver 25—27. Kleine erwten 35—65. Schokkers 45—70. Bruine bonen 60—80. Koolzaad 45—60. Karwljzaad 90—110. Maanzaad 140185. VISMIJN VEERE 13 dec. Exportgarnalen, aanvoer 3480, prijs per kg 281—373. Schar 11, 20—39. Bot 9, 60. Ongesorteerde vis 8, 41. VEILING GOES 13 dec. Export- en Industrieveiling. Cox Orange Pippin h 70-75, 90—105, 65-70, 90—92, 60-65, 71—75, 55-60, 45—48, II 31—33. Gold. Delicious h 80-85, 99, 70-75, 65—80, 65-70, 44—70. 00-65, 3455, II 12—37. Goud- reine tte st 85-95, 49, 75-85, 44, 65-75, 29.30, h 85-95 48, 75-85, 41.80, 65-75 26—26.40, 60-65, 16.10, II 13, k 25.70, f 16.60—17.40. Jo nathan st 70-75, 53, 65-70, 45, 75-80, 45, 70-75, 38—39, 65-70, 34.60, 60-65, 24.70, 55-60, 15.60, .20. Goudreinette króet 6.50. Sterappel kroet 3. Dlv. appels kroet 6.40. St.-Remy 1-75, 26, 65-70, 25. G. Wildeman h 55- 60, 37—15, n 24. Verpakt fruit. Golden Delicious h 70-75, 65-70, 67. Jonathan h 70-75, 58, 65-70, 54. Gewone veiling. Cox Orange Pippin k 40—65, f 24—33. Jonathan k 16—26, f 8—14. Golden Delicious k 36—50, f 15—34. Zoete Ermgaard k 46 f 36. St.-Remy k 23. f 20. Wildeman k 33—40, 1 19—20. D. du Cornice k 87—93, f 70—84. KOUDEKERKE. Bevallen: J. Boogaard—Van Eijzeren, z-\ H. van der Weclc—Weezcpoel, d.; H. JoosseMoerdijk, d. Getrouwd: N. H. Dekker, 24 J. en C. de Pagter, 22 J. Overleden: S. J. M. Adriaansen, 83 J., echtgen. v. M. C. Franse; P. Dhondt, 86 J., wedn. van R. Gijs; C. van Kerkvoort, 79 j., wed. van J. van Dlxhoorn. WESTKAPELLE. Bevallen: B. Faasse— Roelse, d.; J. de Pagter—Roelse, z.; P. de Pagter—Bu- tein, d.; L. Pouwelse—Daane, d.; N. Min derhoud—Lous, d. Ondertrouwd: P. Verstraate, 24 j. en M. Peene, 22 j. Overleden: S. Minderhoud, 73 J., echt genote van K. Llevense; J. Verstrate, 70 j., echtgenote van L. Minderhoud. Adine 12 Goeree. Adrian 10 Las Palmas. Albireo 11 420 m. n.o, Seychellen. Alnatl 12 Ilheos n. Bahia. Alphacca 13 Boston. Alphard 13 Santos. Alpherat 11 Trinidad. Alamak 10 20 m. z.w. Finisterre. Ameland 11 Sukrabaai. Amerskerk 11 60 m. n. Kp. Finisterre. Amstelkade 11 480 m. w. Finisterre. Annenkerk 11 340 m. o. Durban. Arendsdijk 10 Portland. Arendskerk 12 Bremen. Arkeldijk 14 Semarang verw. Atje Ray S. 13 Rotterdam. Averdijk 11 500 m. w.z.w. Bermudas. Beninkust 12 Lagos n. Duala. Ball li 900 m. z.w. Sabang. Banka 11 150 m. o. Madeira. Blitar 11 dw. v. Kaap Hattaras. Bloemfontein 13 Las Palmas. Biommersdljk 15 Rotterdam n. Havana. Caltex .The Hague" 12 Oporto. Caltex Pernis" 12 Gibraltar n. Sldon. Calamares 12 New York n. Cartagena. Charts 10 Amsterdam. Congokust 10 280 m. z.w. Ouessant. Cottica 13 Madeira. Delft 11 200 m. n.o. Azoren. Esso „Den Haag" 11 Vlissingen. Esso „Nederland" 11 420 m. z.w. Ras el Hadd. Gaasterkerk 12 Shanghai n. Manilla. Garoet 12 Finisterre. Aardijk 11 Musl. Gouwe 12 Amsterdam. Grootekerk 11 150 m..z.w. Freetown. Groote Beer 12 Rotterdam. Guineekust 12 Vlissingen n. Antwerpen, Harold 12 Vlaardingen. Heelsum 11 Antwerpen. Hera 11 Barbados. Heemskerk 11 Ouessant. Houtman 11 Soerabaya. Jacaranda 11 Amsterdam n. Whitehaven. Japara KRL 14 Sorong verw. Joseph Frerlng 10 1500 m. n.n.o. Fern. Noronha. J- v. Oldenbarnevelt 12 Sydney n. Soerabaya. Kabylla 11 660 m. z.w. Fayal. Kaünga 11 Pt. de Bouc n. Curasao. Kalydon 12 Curacao. Kara 12 Curacao. Katelysia 21 Rotterdam verw. Kenltra 10 110 m. z.w. Ouessant. Kieldrecht 16 Colombo n. Calcutta. Kenia 11 150 m. z.w. Fayal. Kermla 12 Gefle n. Rotterdam. Kinderdijk 11 Baltimore n. Norfolk. Korenla 10 400 m. n. Ciudad Trujilio. Korovina 11 690 m. n.o. Guadeloupe. Kota Agoeng 14 Belawan verw. Kota Baroe 11 220 m. z. Ras Madrak. Kryptos 13 Stockholm. Kylix 13 Curacao. Langkoeas 12 Ouessant n. Rotterdam. Leersum 12 Savannah n. Amsterdam. Lekkerkerk 10 930 m. n.o. St.-Vineent Limburg 11 60 m. n o. Ascension. Lissekerk 11 Basrah. Louis Lantz 11 70 m. z. Las Palmas. Loenerkerk 11 60 m. n.n.w. Finisterre. Lombok 10 Panamakanaal n. Seattle. Maasdam 11 360 m. w. Valentia. Maaslloyd 13 Soerabaya. Meerkerk 11 Durban n. Lor. Marques. Merwede 11 Huil n. Hamburg. Mijdrecht 10 1200 m. w.z.w. Fayal. Modjokerto 16 Bombay verw. Molenkerk 11 360 m. o. Durban. Murena 11 275 m. w.z.w. Okinawa. Nestor 11 840 m. z.w. Azoren. Noordam 15 Rotterdam n. New York. Oldekerk 14 Takubar n. Tslngtao. Ootmarsum 12 Hamburg. Oranje li 100 m. w. Lissabon. Oranjefontein 12 East London n. Durban. Ouwerkerk 11 Cadiz. Parkhaven U 130 m. n. Coruna. Peperkust 12 Dakar. Pr. Alexander 11 Hamburg. Pr. Maurits 12 Quebec. Pr. Fr. Willem 12 Quebec. Purfina „Nederland" 11 150 m. z.o. New York. Reynlersz. 11 Menado. Ridderkerk 13 Genua. Rijndam 12 New York n. Cobh. Rijnkerk 12 Mozambique. Roepat 12 Calcutta. Rotula 11 Ardrossan n. Stanlow. Scherpendrecht 11 130 m. n.n.w. Mona Passage. Schouten 12 Tj. Priok n. Makassar. Senegalkust 11 Takoradi. Sibigo 12 Singapore. Sllvretta 12 Antwerpen n. Kopenhagen. Sliedrecht 10 325 m. w. Kp. Palmas. Stad Arnhem 11 210 m. w.z.w. Lands End Stad Schiedam 11 Gibraltar. Stad Leiden 11 Sandlcken. Straat Malakka 10 Wallaroo. Straat Soenda 10 450 m. z.z.w. Hongkong. Sumatra 11 Abadan. Sunetta 11 130 m. z.w. Fremantle. Tabian 13 New York. Tabinta 12 New York. Theobaldius 11 Hamburg. Tjiuwah 11 Hongkong. Tjlpanas 10 380 m. z. Hongkong. Tjitjalenka 11 605 m. o. Rlo de Janeiro. Tyro 12 Amsterdam. Van Noort 10 610 m. z. Manilla. Vasum 11 300 m. z.o. Kp. Guardaful. Vlist li 360 m. z. Hallfax. W. Alton Jones 12 Mena al Abmadl. Waterman li 40 m. n.w. Kaap Verde. Weltevreden li 130 m. z. Reunion. Willem Barendsz. 15 Kaapstad verw. Willem Ruys 12 Belawan. Wieldrecht li 210 m. n.n.w. Kp. St.- Vincent C V Willemstad 12 Amsterdam. Wonosari 12 Baltimore. iJssel 13 Malta n. Amsterdam. Zuiderkruis 12 Rotterdam n. Halifax. O.- EN W.-SOUBURG Sint bij „Animo". Een van de laatste bezoeken die St.-Nicolaas in Souburg bracht, was dat aan de korfbalvereniging „Ani mo". Op prettige wijze heeft men de Sint zijn verjaardag gevierd en Zwarte Piet heeft het zgne daartoe bijgedragen. Aan de leden die hun twaalftal naar de le klas wisten te brengen, werd door het bestuur een fraaie groeps foto aangeboden. Tot slot bleef men met zang en spel nog een tijd bijeen. Ieder der aanwezigen werd een St.-Nicolaas- verrassing aangeboden. Kerkconcert Het vierde kerkconcert op lang speelplaten in de Ned. herv. kerk in Souburg is bepaald op a.s. vrijdag 14 december te 8 uur. Het programma vermeldt naast werken van Joh. Chr. Bach en Hën- del, ook het magnificat In D-majeur van Joh. Seb. Bach. DOMBURG Vaardigheidsproeven. De leden van de gymnastiekvereni ging te Domburg hebben vaardig heidsproeven afgelegd. De geslaag den voor de proef A. zijn: Wim Mara- nus. Klaas vreeke, Wim de Voogd, Piet Vreeke, Wim van de Velde, Leu- nis Brand, Jaap van Rotten, Jaap Provoost en Piet Sebregs. Voor de proef B. slaagden de volgende heren: Jan Maranus, Jaap Labruyere, Jan Maranus. Adri Riemens, Adrl Roelse, Jan Maranus en Hans van Eijzeren. Kees Bimmel slaagde voor proef C. GRIJPSKERKE Vergadering Groene Kruis De chirstelijke wijkverpleging „Het Groene Kruis" te Grijpskerke hield dinsdag onder voorzitterschap van ds. I. J. Wisse haar algemene na jaarsvergadering. Tot bestuurslid werden bg acclamatie herkozen bur gemeester H. U. Bouwman en de heer J. J. Cevaal. Daarna volgde vertoning van de'Voorlichtingsfilm „Onder vier ogen", die met grote aandacht werd gevólgd. Op deze vergadering waren ook verschillende jongeren aanwezig, die een speciale uitnodiging hadden ontvangen. WESTKAPELLE Filmvoorstellingen Zaterdagavond aanstaande om acht uür wordt in het gemeentelijk verenigingslokaal te Westkapelle de kolderfilm „De kampioen op sokken" vertoond met in de hoofdrol George Formby. De voorstelling wordt verzorgd door de bio-onaerneming Luxem bourg; die op dinsdag 18 december a.s. eveneens om acht uur in het ver enigingsgebouw te Serooskerke een filmvoorstelling zal geven van de Ne derlandse Film „Ciske de Rat", naar de roman van Piet Bakker. Collecten De dankdagcollecte in de Neder lands hervormde kerk te Westkapelle bracht f 406,71 op en de collecte voor de zending f 497,83. NW.- EN ST.-JOOSLAND Raadsvergadering De raad van de gemeente Nieuw- en Sint-Joosland zal maandagavond 17 december a.s. des avonds om 8 uur bijeenkomen en dan o.m. de volgen de agenda-punten behandelenreke- nirig-courantovereenkoms voor 1957 ontslag en benoeming lid der com missie tot wering van schoolverzuim; vaststelling nieuwe verordening op de keuring van waren; aanschaffing nieuwe schoolfilm-projector; adres inzake bestrating en riolering onder aan de Oude Dijk en naamgeving nieuwe straat. ZUID-BEVELAND GOES Onteigening gronden voor uitbreiding sportterrein B. en W. van Goes doen de raad het voorstel om te besluiten tot defi nitieve aanwijzing van de te ontei genen percelen, bestemd tot uitbrei ding van het bestaande sportterrein. De tegen de voorgenomen onteigening ingediende bezwaren, geven geen aan leiding hiervan. af te zien. Het ligt in de bedoeling, zo delen B. en W. o.m. mede, de restauratie en uitbreiding van het sportterrein te doen uitvoeren met rijkssubsidie door bemiddeling van de dienst voor Aan vullende civiel-technische Werken in het kader van de aanvullende werk- gelegenhied bij opkomende werkloos heid. Dit betekent, dat, wanneer het aanbod van werkkrachten hiertoe aanleiding geeft, onmiddellijk met de werkzaamheden een aanvang gemaakt moet kunnen worden. Daarom is ook reeds aan de Ned. Heide Mij. op dracht gegeven tot het ontwerpen van een plan voor de restauratie en uit breiding. Dit impliceert echter tevens, dat de voor de uitbreiding benodigde gronden, beschikbaar moeten zijn. Wanneer de noodzaak voor de aan vullende werkgelegenheid zich voor doet, kan geen lange onteigeningspro cedure meer worden afgewacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15