KAPPIE in het land der oliebronnen T.B.C.-BESTRIJDING ONDER HET RUNDVEE VERLOOPT GOED WYBERT [TT WALCHEREN Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! Chefariite4 VROLIJKE PZC-CONTACTAVOND VOOR DE ADVERTEERDERS MARKTBERICHTEN WOENSDAG 12 DECEMBER 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 Kring Zuid-Beveland. O. Gezondheidsdienst bijeen De kring Zuid-Beveland Oost van de stichting Provinciale Gezondheids dienst voor Dieren in Zeeland, heeft dinsdagmiddag tijdens zijn vergade ring in „De Prins van Oranje" te Goes, afscheid genomen van de direc teur van deze dienst, dr. G. Wagenaar. De scheidende dankte op zijn beurt de veehouders voor de medewerking van hen ondervonden. In zijn jaarverslag over 19551956 toonde dr Wagenaar zich tevreden over het v loop van de t.b.c^bestrij- ding. Hei .centage van reactie-die- ren was over het afgelopen jaar 0,6 proeent, waaronder dan ook de dieren gerekend worden, die niet volledig zijn onderzocht. Bij deze t.b.c.-bestrij- ding zijn vooral de gegevens van de slachthuizen in Middelburg en Vlis- singen van belang. Het verliezen van de oormerken bij de dieren, is vol gens dr. Wagenaar in Zeeland uiterst gering. Hoewel sommigen de mening zijn toegedaan, dat deze oormerken ontsieringen zijn en daarom afge schaft moeten worden, achtte dr. Wa genaar deze onmisbaar voor de ziek tebestrijding bij de dieren. Het afgelopen jaar zijn er 120 die ren getaxeerd en deze winter zullen alle reageerders naar Goes worden gebracht, om te worden getaxeerd. De abortus-bang bestrijding heeft heel wat voeten in de aarde, zo ver volgde de directeur van de dienst. Het is moeilijk dit organisatorisch op te zetten, omdat de helft van de bedrij ven in Zeeland de melk buiten de fa briek om afleveren en daarom niet bij het onderzoek ingeschakeld wordt. Nadat dr. Wagenaar nog de nieuwe Afscheid bij „Harmonie1" Terneuzen". Eremedaille in brons voor twee leden Op bijzonder Iiartelyfee wyze heeft de „Harmonie Terneuzen" afscheid Senomen van twee harer oudste leden, e heren J. C. 't Gilde en A. Hamelink die respectievelijk gedurende 55 en 60 jaar lid waren van de plaatselyke muziekvereniging. Na aankomst van de heer en me vrouw 't Gilde en de heer Hamelink in „La Belle Vue" werd een welkomst lied gezongen, waarna de voorzitter, de heer C. L. de Smidt, een kort openingswoord sprak. Burgemeester mr. P. H. W. F. Tel leden bracht vervolgens hulde aan de beide scheidende leden van de harmo nie, die hun liefde voor de muziek in daden hebben kunnen omzetten en daardoor veel hebben bijgedragen tot deg emeenschappelijke vreugde. Het verheugde burgemeester Tellegen te kunnen mededelen, dat het H. M. de Koningin behaagde aan beide heren de eremedaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toe te kennen. De heer Tellegen reikte hierna de onderscheidingen uit, waarbij de har monie het volkslied ten gehore bracht. Voorzitter De Smidt wees er ver volgens op, dat de heren Hamelink en 't Gilde in de loop der jaren steeds een voorbeeld zijn geweest voor de andere leden en dat het bestuur dankbaar is voor alles, wat zij in hun lange mu- ziekloopbaan voor de vereniging heb ben gedaan. Besloten is dan ook om beide heren tot erelid van de harmonie te benoemen en namens de vereniging bood de heer De Smidt tenslotte een draagmedaille van de toegekende on derscheiding aan. Nadat ook de directeur van de „Har monie Terneuzen" zijn grote erkente lijkheid jegens de scheidende leden had uitgesproken, betuigden zowel de heer 't Gilde als de heer Hamelink hun dank 'aan H.M. de Koningin, burge meester Tellegen en de „Harmonie", waarbij zij laatstgenoemde het beste voor de toekomst toewensten. Na het officiële gedeelte volgde nog een langdurig gezellig samenzijn, waarby een band en enkele crooners uit de „Harmonie Terneuzen" voor een uitstekende muzikale omlijsting zorgden. GEMEENTERAAD GRIJPSKERKE Bouw van ambtswoning voor burgemeester goedgekeurd. Onder voorzitterschap van burge meester H. U. Bouwman kwam de raad der gemeente Grijpskerke in vergadering bijeen. De voorzitter deelde mede, dat de plannen voor de bouw van een ambtswoning voor de burgemeester door Ged. Staten zijn goedgekeurd. Het werk is gegund aan de aannemer P. Walraven te Middelburg voor f 36.700. De raad besloot in principe tot het verlenen van tegemoetkomingen aan onder de bijslagregeling vallende emigranten in de zogenaamde „aan loopkosten". Ieder geval zal evenwel afzonderlijk worden beoordeeld. Vast gesteld werd een nieuwe verorde ning op de keuring van waren. De raad ging akkoord met een voorstel van B. en W. om de bijdra ge in de kosten verbonden aan de aanleg van elektrisch licht in de boerderij van de heer L. Louwerse aan de Jacob Catsweg met f 10 te verhogen. Het krediet in rekening courant werd voor 1957 vastgesteld op f 50.000. Als lid van de com missie van advies woonruimtewet 1947 werden herbenoemd de heren W. Blok, A. Francke, K. Poppe en C. de Voogd. In de vacature door het overlijden van de heer W. de Wolf, werd benoemd de heer P. Dingeman- se. Voorts besloot de raad tot voox1- lopige vaststelling van de gemeente rekening over het dienstjaar 1955. Vastgesteld werd de 6e, 7e en 8e wijziging in de begroting voor het dienstjaar 1956. In de rondvraag werd besloten een straatlantaarn in de Hondegemsweg te plaatsen. verordening van het Landbouwschap inzake de abortus-bangbestrijding had toegelicht, besprak hij de resultaten van de mond- en klauwzeerinenting. Hier steekt Nederland, met zijn 2 procent boeren die niet enten goed af bij 't buitenland. Nadat dr. Wagenaar nog had opgemerkt, dat de runder- horzelbestrijding dit jaar weer wat vlotter is verlopen dan voorheen, on derschreef hij tenslotte het grote be lang van het proefschrift, waarop dr. Grootenhuis kort geleden is gepromo veerd. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledental dit jaar vrij wel gelijk is gebleven. De aftredende secretaris-penningmeester, de heer J. Burger werd bij acclamatie in deze functie herbenoemd. Bescherm 1 Uw keel en voorkom verkoudheid met Ontslag geneesheer-directeur Gasthuis Goes Naar wy vernemen, heeft de adj.- directrlce van het Gasthuis te Goés, zich namens het personeel met een schryven tot de gemeenteraad ge richt, waarin de verontwaardiging wordt uitgesproken over het plotse linge ontslag van de heer G. J. Scherp huis als geneesheer-directeur. MIDDELBURG Jaarvergadering P.v.d.A. Jaarwisselings-bijeenkomst op 5 januari a.s. De afdeling Middelburg van de Par tij van de Arbeid hield maandagavond een goed bezochte jaarvergadering in „De Gouden Poorte". De voorzitter, de heer A. J. Berenpas, wees er in zijn inleidend woord op, dat de dreigende internationale toestand, alsmede de vrijheidsstrijd van de Hongaren, aller aandacht voortdurend gespannen houdt. Vervolgens werd mevrouw Van Duyn aangewezen als afgevaardigde naar het vanwege de VViardi Beck- manstichting te Den Haag te houden Consumentencongres. Het bestuurslid, de heer W. B. La gendijk deed mededelingen over de op 5 januari a.s. in het Schuttershof, op enige feestelijke wijze, te houden jaarwisselings-bijeenkomst. De heer C. B. Helm, bracht als secretaris het jaarverslag uit. Gememoreerd werd de gunstige verkiezingsuitslag in deze femeente, alsmede een stijging van et. ledental met 20%, Hierna kwam het bestuursbeleid aan de orde. In ver band met het door de penningmeester, de heer L. A. Bouman, uitgebx-achte uitvoerige jaarverslag en de gegeven toelichting op de begroting voor 1956/ 1957, werden verschillende vragen ge steld. De kascontrole-commissie, bestaan de uit de heren A. J. Bayens, A. C. van Riel en G. J. Rijnten bracht een gunstig verslag uit. Bij deb esbuursverkiezing werden de voorziëter, de secretaris en de pen ningmeester de hex-en A. J. Beren pas, C. B. Helm en L. A. Bouman bij acclamatie hei-kozen. Ook de overige bestuursleden werden herkozen, met uitzondering van de heren P. H. Geers en J. J. de Rey, die wegens drukke werkzaamheden ontslag hadden geno men. De voorzitter dankte bende leden voor het vele werk' voor de afdeling' veiTicht. In hun plaat3 werden tot be- stuui-slid gekozen de heren mr. J. E. Huygens en H. Gillissen. Namens de raadsfractie gaf de se cretaris van deze fractie, de heer M. A. L. Hubregtse, een uitvoerig expo sé van de werkzaamheden van de raad in het afgelopen verslagjaar. De be antwoording van een groot aantal vragen de gemeente-politiek betref fend door een forum bestaande uit de leden van de raadsfractie waarvan de leden mevrouw A. P. J. de Vlieger de Vlieger en de heer L. J. Breel niet aanwezig waren droeg een geani meerd karakter. Besloten werd tenslotte een door de heer Van Duyn voor het a.s. partij congres gedaan voorstel nog nader uit te werken. Walcherse N.C.L.B. hield toogavond in Middelburg Vele Walcherse dorpelingen hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging van het district Walcheren van de Ned. Chr. Landarbeidersbond om de propaganda- en toogavond bij te wo nen, die dinsdagavond in de Bogard- zaal te Middelburg gehouden werd. Na de openingszang heette de voorzit ter, de heer A. L. Jacobse, de vele aanwezigen van harte welkom, daar bij wijzend op de vele veranderingen en verbeteringen, die vandaag de dag aan de orde komen. Vervolgens was het „woord" aan de christelijke mond orgelclub „De Krekels" uit Westka- pelle, die onder leiding van de diri gent, de heer P. Labruyère, enkele frisse marsen en walsen over de aan wezigen „uitstrooide". De heer H. van Dam, bestuurder van de N.C.L.B., hield daarna een kernachtige toespraak over het onder werp „Veranderingen". In de eerste plaats wees de heer Van Dam op de 'noodzaak, dat alle afdelingen éénmaal per jaar moeten samenkomen om zicih onder meer te bezinnen op de taak, die de leden in de toekomst wacht. Uitvoerig ging spreker in op de toe standen, zoals men die vroeger in de landbouw aantrof. Hieruit bleek wel, dat het niet zo prettig was om land arbeider te zijn, toen men werkte zon der schriftelijke arbeidsovereenkomst. Ook voor de vrouwen was het in die tijd niet gemakkelijk om met de 7,50 gulden in de week rond te komen. Hulde bracht de heer Van Dam aan deze vrouwen, die van hun schamele inkomsten toch nog kans zagen om de contributies te betalen voor de man nen, toen deze zich aansloten bij de chr. vakbeweging. Vandaag de dag zijn wij allen be trokken bij het beleidvoeren, zo zei de heer Van Dam. Dit wil nog niet zeggen, dat wij er zijn! Er is nog de zelfde strijd als vroeger, alleen het terrein van de strijd is verlegd. Tot slot riep spreker de aanwezigen op om de bond sterk te maken, niet al leen in ledental, maar ook door daden. Na de pauze brachten „De Krekels" weer een muziekprogramma van pret tig in het gehoor liggende melodieën over het voetlicht, waarna ook de heer M. D. den Hollander als bestuur der van de N.C.L.B. zich nog in een korte toespraak tot de aanwezigen richtte. Burgerlijke stand VEERE. Getrouwd: A. D. de Die, 25 j. en M. H. van de Sande, 21 j.; c. P. Everaers, 25 j. en J. Minmeboo, 19 J. „Gem. Belang" neemt deel aan organisatie Zomershow. Tijdens een byzondere ledenverga dering van de middenstandsvereni- ging „Gemeenschappelijk Belang", die maandagavond in hotel „Goes te Vlissingen werd gehouden, werd het bestuur van deze vereniging gemach tigd deel te nemen aan ae organisatie van de Zomershow 1957, die zoals bekend zal samenvallen met de volgend jaar te houden De Ruyter- feesten. De bijdrage zal maandelijks van de deelnemende leden worden ge ïnd. Voorstellen uit de vergadering om een garantiefonds te vormen en om kort na de zomershow een vergade ring te beleggen, waarop de gemaak te routen besproken kunnen worden, werden van de hand gewezen. onder voorzitterschap heer J. de Visser, zyn van de goedkeuring aan het besluit om „Gemeenschappe lijk Belang" als lid te doen toetreden tot de bond van buurtverenigingen. Na een korte pauze gaf de heer A. Korstanje te Goes, rijksmidden- standsconsulent in Zeeland, een over zicht van de verschillende kredieten, die middenstanders ter beschikking staan. Daarna volgde onder zyn lei ding een geanimeerde discussie over verschillende onderwerpen, die be trekking hebben op het zakenleven, als opleiding van personeel, de mld- denstandsbank, het succes van koop acties e.d. Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en...doen wonderen/ Geleerden hebben ontdekt, dat bepaalde combinaties van geneesmiddelen een bij zonder weldadig eHect hebben. Ofschoon de werking van elk middel afzonderlijk bekend was, bleek zulk een combinatie krachtiger ie werken dan kon worden verwacht De vier middelen verenigd in Chelarine„4"- eik afzonderlijkal beroemd werken tezamen nóg beier. Ze helpen ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen I JkJHEEE2ZSSHHKi Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, waot die wordt beschermd door hel bestanddeel Chelaro*. OOK IN VLISSINGEN.... „De rover van Makkedam" in speciale uitvoering ,,'t Zijn tegeswoordig zorgvolle tij den, vooral voor de winkeliers", zei Wim de Graaf dinsdagavond in het Concertgebouw te Vlissingen, waar de P.Z.C. zijn adverteerders de jaarlykse contactavond aanbood, en hij trok by deze sombere uitlating het. meest kommervolle gezicht, dat men zich denken kan. Het werkte bepaald aan stekelijk, want al die mensen, die de zaal tot de laatste stoel bezetten, ke ken lichtelijk bedrukt. Wim de Graaf, die eigenlijk komiek moest zijn, ging voorlopig nog even door in mineur. „Het zijn zulke moeilijke tijden", ver kondigde hij, „dat men wel eens denkt: lachen?, gut, hoort dat ook nog bij de mens?". De Middelburgse conferencier gaf zich zelf het ant woord: „Wel wis en waarachtig", zei liij en hij wreef zich in de handen als of hij uirect wil gaan bewijzen, dat het inderdaad nog zo was. Welnu, bewe zen heeft Wim de Graaf het. Want er ontstonden zulke dwaze situaties op het toneel, werden zulke kolderverha- len verteld en werden zulke lachwek kende gezichten door Wim de Graaf getrokken, dat er zelden zo veel, zo liard en zo smakelijk gelachen is in het Concertgebouw als dinsdagavond. Het „sinistere blijspel" voor kinde ren „De rover van Makkedam" werd voor de pauze op de planken gebracht. Voor deze gelegenheid men speelde nu immers voor volwassenen had Wim de Graaf het spel echter in een speciale vorm gegoten. Er werd door vader en moeder Daalebout, door de zeer bijdehande buurvrouw en haar zoontje Janus, door Willem de zeeman en door prof. Bollebaas vrijelijk ge ïmproviseerd, zodat nieuwe komische situaties en moppen ontstonden. Toen bijvoorbeeld dan eindelijk na een reis van drie maanden de ontvoerde baby van moeder Daalebout was gevonden in liet nest van de roofvogel en buur vrouw lakoniek opmerkte: „Wat ziet dat kind er goed uit; hij heeft nog nooit so'n goed nest gehad", ontspon zich tussen buurvrouw en moeder Daalebout een vlijmscherp, interes sant en lachwekkende „woordenwisse ling", waar de mannen geen letter tussen konden krijgen Rock 'n roll? Na de pauze was er een gevarieerd programma. Bij de proloog waren Wim de Graaf en Baby den Toonder, die natuurlijk achter de piano zat, het even niet eens. Want toen Wim de Graaf zijn pianist vroeg „waar zullen we mee beginnen?", zei Baby den Toonder zonder aarzelen „Met rock 'n roll". Maar de Graaf, die kennelijk verwachtte dat al die Vlissingse win keliers het dan te bont zouden maken, zei „Da! kan nie". En dus werd het tenslotte„In 't groene dal in 't stille dal". Overigens bleef het ook hierbij niet stil in de zaal, want Wim de Graaf declameerde dit lied met een bijzonder vreemde intonatie. Daarna is er nog veel te beleven ge weest voor de vele honderden toe schouwers. Er waren aardige schetsen, de Babytonband zorgde voor een da verende Jordaanshow, de Middel burgse kunstfluiter Frans Burgs liet zich horen en Wim de Graaf zelf was nog eens in optima forma te zien als violiste, die ondanks een knallende vuurspuwende, onwillige viool, voor een meesterlijke vertol king zorgde van een meesterlijke, maar totnogtoe helaas onbekend gebleven compositie. Tenslotte veroordeelde kantonrechter Wim de Graaf alle artiesten en de di rectie van de P.Z.C. tot deportatie naar de Sloepolder. Een schrandere verdediger ontdekte echter bijtijds, dat de getuigen omgekocht waren. De adverteerders, die deze contactavond nog tegoed hebben kunnen dus gerust zijn Wim de Graaf en zijn gezelschap, alsmede Baby den Toonder zijn band zullen op maandag 17 december nogmaals voor de adverteerders van de P.Z.C. in Vlissingen optreden. (Advertentie) FABRIEKEN TE IEEUWARDEN ROTTERDAMSE VEEMARKT. 11 december. Aanvoer In totaal 2972 st. Weektotaal 4753. Vette koeien en ossen 500, gebruiksvee 730, vette kalveren 80, graskalveren 183, nuchtere kalveren 852, varkens 119, biggen 212, paarden 88. veu lens 3, schapen oi lammeren 191, bokken o 1 geiten 14. Vette koeien in ct. per kg le kw. 304 320. 2e kw. 290—300, 3e kw. 280—280; vette kalveren in ct. per kg. le kw. 300320, 2e kw. 280—300, 3e kw. 260—230; slaehtpaar- den le kw. 235, 2e kw. 220, 3e kw. 210. Pr. p. st. In gld. Graskalveren Nuchtere kalveren Biggen Schapen Lammeren Kalikoeien Melkkoeien Vare koelen Vaarzen Pinken Vette koelen 63 55 45 57 43 40 135 110 100 130 110 1100 950 725 1100 950 725 800 700 600 775 675 475 540 440 340 Iets ruimer, han del goed, goed prijshoudend, primas bo ven notering: vette kalveren aanvoer Iets minder, handel redelijk, vooral niet la ger ln prijs; graskalveren aanvoer als vorige week, handel tamelijk, ruim prijs houdend; nuchtere kalveren aanvoer gro ter, handel vlot, wat stijver ln prijs; big gen aanvoer Iets korter, handel flauw, niet geheel prijshoudend; slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel tamelijk, ruim prijshoudend; lammeren aanvoer kleiner, handel levendiger, prijzen voor al niet lager; kalfkoeien en melkkoeien aanvoer tamelijk, handel stil. prijzen on- Waar zijn onze schepen Aagtekerk 14 Hamburg n. Bremen. Adine 9 Rotterdam. Aibireo 9 400 m. z.z.w. Mindcoi. Almkerk 9 Zanzibar. Alnati 8 Rio de Janeiro n. Vitoria. Alphacca 8 New York. Alphard 11 Rio de Janeiro. Alpherat 9 250 m. Puerto Rico. Alamak 10 Finisterre. Ameland 8 Bahrein n. Lor. Marques. Amerskerk 9 Amsterdam n. Beira. Amstelkade 9 240 m. w.z.w. Ouessant. Annenkerk 8 Kaapstad n. Singapore. Arkeldijk 8 Manilla n. Semarang. Atje Ray S. 9 435 m. w. Soillies. Averdijk 8 New Orleans n. Le Havre. Axeldijk 8 Mobile n. Tampa. Bali 3 lio z.w. Colombo. Banka 10 Las Palmas n. Le Havre. Blitar 10 Baltimore. Beninkust 9 Winneba. Bloemfontein 11 Dakar n. Las Palmas. Blommersdijk 9 Hamburg. B'ussum 9 500 m. o. Mombassa. Caltex „The Hague" 10 Beachy Head. Caltex „Pernis" 9 Ouessant. Charis 11 Amsterdam. Colette 9 Tanger. Cottica 9 Ouessant. Drente 9 Genua. Esso „Amsterdam" 8 860 m. w.z.w. Bermuda. Esso „Den Haag" 9 Antwerpen, Frans van Seumeren 9 Horssens. Friesland KRL 9 Colombo. Gaasterland 9 Amsterdam. Ga roet 9 Las Palmas n. Rotterdam. Gouwe 12 Amsterdam verw. Grootekerk 8 680 m. o. Ascension e:L Groote Beer 12 Rotterdam verw. Guineekust 10 Amsterdam. Heelsum 11 Antwerpen. Hera 11 Port of Spain. Heemskerk io FInisterre n. Antwerpen. Houtman 10 Semarang. Ivoorkust 9 Lagos. Jagersfontein 11 Amsterdam. Japara KRL 10 Labuan n. Sorong. Joseph Frering 8 Las Palmas. J. van Oldenbarnevelt 9 Melbourne n Sydney. Kabylla 9 300 m. o.z.o. Fayal. Kalinga 10 Pt. de Bouc. Kalydon 9 600 m. o.n.o. Ascension. Kenltra 9 dw. Kp. Villano. Kenia 9 840 m. z.w. Fayal. Kermia 9 Sundsvall. Kieldrecht 9 Colombo. Koratia 9 540 m. z.o. Cocos eil. Korenla 9 no m. n. Mona. -Korovina 8 320 m. z.w. Fayal. Kota Agoeng 8 250 m. n.o. Diego Garcia. Kota Baroe 8 1750 m. z.w. Ras el Hadd. Kryptos 9 Rotterdam. Kylix 9 840 m. n.o. Sombrero. Langkoeas 10 Gibraltar. Leersum 8 Jacksonville. Limburg 8 340 m. w. Walvisbaai. Lissekerk 9 Basrah. Loenerkerk 10 Ouessant. Louis Lantz 9 40 m. n.n.w. Pt. Etienne. Lombok 10 Panamakanaal n. Los Angelos. Wegens plaatsgebrek moest de strip Jimmy en de Spoken van Staken- borgh worden aangehouden. 25. Woedend keek Sheik Olimir naar de man die het had gewaagd, zijn ta felrede zo ruw te onder breken. Maar deze laatste scheen niet in het minst onder de indruk. Met een nijdig gebaar ontrolde hij een stuk perkament en be gon met schelle stem te „Sheik Ben Soluf aan zijn Verheven Broeder Sheik Olimir van Dasram", kondigde hij aan. „Het grieft mij zeer dat mijn Verheven Broeder zich ge noodzaakt heeft gezien mijn ondergrondse pijplei ding te vernielen. De wel vaart van het arme woes tijnvolk wordt door deze daad ernstig bedreigd. Ik hoop dan ook nog vóór zonsondergang met een kleine krijgsmacht bij mijn Verheven Broeder te zijn om deze zaak op vredelie vende wijze te regelen. Minzaam groetend. Ben So luf. Heer van Basta, enz., enz „Getaande zeekakelobesen", „dat ziet er niet zo goed voor een pijpleiding aangeboord!" „Ik wist het wel", voegde de Maat er somber aan veranderd: vare koelen aanvoer matig, handel kalm, prijshoudend; vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen stabiel. VISMIJN VEERE l'l dec. Exportgarnalen, aanvoer 2657. prijs per kg 221—383. Schar 53. 68-62. Bot 15, 53—62. Wijting 7. 39—41. Rog II. 34—42. Schardijn 12, 23—30. Ongesorteerde vis 94, 4' -62. VEILING GOES Export- en Industrieveiling. 11 dec. Op monster: Conference H 65. en op 75.20. 60-65, 71.10, 55-60, 61.20. Goud- reinette st 85-S5, 46. 75-85. 42. 65-75, 29.10, 60-65, 19, h 83-30, 45. h 75-85. 33.90—39.60. 65-75. 24.6024.90, 60-63, 17.70—17.90. II 13 —14. Jonathan st. 70-75, 54, 65-70 «4, 60-65, 35. 55-60, 24, h 75-80, 53. 70-75, 42.10—42.20, 65-70. 37.1037-90, 60-65, 25.50—25.70. 55-60. 17.70—18, ir 8.90. C. Orange Pippin h 70-75, 99—101. 65-70, 88—103 60-65. 67—71, 55-60, 40—46. II 30-32. Gold. Del. h 80-85, 54—83, 70-75. 55—83. 65-70. 41—72. 60-65, 37—57. 55-60. 25—60. II 23—35. Goudreinette k 23.20—23 80. f 16.60, kroel 7.40. Ster appel kroet 3. DIv. appels kroet 5.90. Comtesse de Paris h 6V75. 35. 55-65, 30.55. 24-2550-55. 13. II 7. St. Remy h 75-85, 27, 65-75. 26. II 24. G. Wildeman h 55-60, 42— 51, n 24—25. Doyenne du Cornice h 75-30, 113—117, h 70-75, 102—118, 65-70, 100—106, 60-65. 91—95, 55-60, 76, 50-55, 32. Verpakt fruit. Cox O. Pippin h 75-80, 109, 70-75, 109, 65-70. 96—103. Gold. Deli cious h 75-80. 90, 70-75, 82. D. du Comlce h 80-85, 128—135. 75-30. 123—129, 70-75, 117. Gewone veiling. Cox Orange Pippin k 5457. f 23—30. Sterappel k 10. Jonathan k 16—33, f 5—21, Gold. Delicious k 43—55, f 13—23. Comt. de Paris k 14—23, f 7—12. St. Remy k 23—25, f 17—21. G. Wildeman k 34, f 18—21. D. du Comlce k 83—95. f 76—88. Conference k 44—46. Legipont k 54. VEILING MIDDELBURG 11 dec. Bintje, bonken 12.30. grote 8— 9.80. Jonathan 70-75, 46. 65-75, 31, 65-70. 39. 60- 65, 16—27, hll 10—19, k 15—22. Goudrei nette hl 65-75, 28, hu 19—23, k 19—24, f 15. Golden Delicious k 26. Rode Ster appel k 9—16. Cox Orange Pippin f 26. B. Alex Lucas hl 65, 38, 60, 40. St. Remy hl 75 en boven 26, 65-75, 25, 60-65, 26, hll 23, k 22—26. Comtesse de Paris k 15—25. Tomaten 26. Bloemkool A 51—63, B 25—42, C 14—32, D 15. Rodekool 4—13. Wlttekool 3.50—D. Savooiekool 5—22. Boerenkool 4—li. Bos- peen 10—11, Waspeen 22—35, Breekpeen 2 —13. Andijvie 29—70, Prei 13—20, Uien 6—25. Veldsla 37—1.03. Sla st. 4—23, Sla kg 3165. Spinazie 38. Koolrapen 45. Spruiten 15—70. Witlof 65—92. Boskrote- 2—9. Kroten kg 8—20, toe. „Van al dat geboor !n die woestijnen kan al leen maar narigheid komen." Sheik Olimir wendde zich tot Sidi Slkkai. „De Wijze leert ons, omzichtig te zijn", sprak hij. „Gaat daarom heen en overtuigt U persoonlijk. De woorden van myn Verheven Broeoe/ cerusten mis schien op een misverstand" Welnu, Sidi Sikkai zag spoedig met eigen ogen, dat Ben Soluf gelijk had.... Maasdam 9 Southampton n. Cobh. Maashaven 8 Buenos Aires. Maaslloyd 11 Tandjong Nana n. Soerabaya. Macoma 8 Fremantle n. Singapore. Mariekerk 9 460 m. w.z.w. Seychellen. Modjokerto 9 Basrah. Murena 9 600 m. o.n.o Manlila. Nias 11 Los Angeles. Noordam 9 Rotterdam. Ouwerkerk 9 Marseille n. Cadiz. Parkhaven 9 Antwerpen n. Rio Janeiro. Peperkust 8 Lissabon. Phrontïs 9 Las Palmas n. Amsterdam. Prins Alexander 9 Antwerpen n. Hamburg. Purfina „Nederland" 9 400 m. z.w. Bermuda. Reality 8 Limfjord. Reyniersz. 9 Donggala. Rijnkerk 10 Mtwara. Ridderkerk 9 50 m. z.w. Kp. Palos. Roepat 9 65 m. z. Colombo. Slledrecht 8 Dakar n. Mena al Ahmadi. Stad Schiedam 9 60 m. n. Burlings. Straat Malakka 7 Hobart n. Wallaroo. Sumatra 9 Abadan. Tabian 8 Charleston. Tara 8 350 m. w. Bermuda. Tabinta 9 100 rn. o.n.o. Key West. Tegelberg li Hongkong. Theobaldius 9 Hamburg. Tjiègara 9 Osaka. Tjipanas 9 600 m. z. Hongkong. Utrecht 10 Lissab.on. Van Heutz 3 Soerabaya. Van Noort 9 80 m. o. Balikpapan. VHst 9 Norfolk n, Rotterdam. Tasum 9 Sukrubaal. W. Alton Jones 8 160 m. o. Bahrein. Waterman 9 Tenerlffe n. Walvisbaai. Weltevreden 9 580 m. n.o. Mauritius. Willem Barendsz, 8 1000 m. z.o. Recife. Wieldrecht 9 150 m. n.o. Ouessant. Wonosari 9 330 m. z.o. Hallfax. IJssel 10 Izmir n. Amsterdam. Zuiderkruis 10 Rotterdam. Zeeland 9 840 m. n.o. Diego Garcia.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7