Belangrijke mededeling j ARBEID TIJDENS VORSTVERLET MOET ALTIJD VERMELD WORDEN mrr TONIDO EN MARATHON WONNEN VAN E.M.M.-PL0EGEN - Nederlandse geeft weekblad uit in Canada SWEET 4 P RO V IN O 1 ALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 12 DECEMBER 1956 POLITIERECHTER MIDDELBURG Loon ah voorschot wordt gerekend onder inkomsten. Het gebenrt maar al te vaak, dat werknemers, die tijdens de vorstperiode genoodzaakt zijn enige tijd werkeloos te blijven, bij het werken in die tus sentijd voor een andere baas hun werkbrief jes verkeerd invullen. Vooral be paalde categorieën eliauffeurs nemen het niet zo heel erg nauw met het in vullen van de werktijden en de daarvoor genoten inkomsten. Ook de chauf feur K. nit Goes, die tijdens de vorstperiode van begin 1956 voor een andere werkgever arbeid verricht had, was in gebreke gebleven bij het invullen van de formulieren, zodat hij zich dinsdag verantwoorden moest voor de politie rechter te Middelburg, mr. P. van Empel. Uit de verklaring van de sociaal verzekeringsinspecteur J. A. V. uit Go es, die een toelichting gaf op deze vrjj ingewikkelde materie, bleek, dat onmiddellijk na het ingaan van de vorstperiode wanneer men dan althans genoodzaakt is met het werk te stoppen gedurende een periode van 12 dagen het loon uitbetaald wordt door de werkgever. Na die 12e dag valt de werknemer onder de voorschrif ten van de werkeloosheidswet. K. nu had gedurende deze eerste twaalf dagen arbeid verlicht en na die twaalf dagen eveneens weer twee, zonder dit echter op zijn werkbrief je te vermelden. Het maakt geen ver schil of men zijn loon uitbetaald krijgt als voorschot zoals bij K. het geval was geweest want ook dit wordt gerekend onder inkomsten. Zo kan het o.a. gebeuren, dat men een dag of een gedeelte van een dag arbeid ver richt. In dit geval wordt de periode van twaalf dagen met een dag ver- Advertentie) „Grace Kelly" haarclips Deze moderne haarspelden bij elke haardracht toe te passen, worden U gepresenteerd door LIBERTY - GOES, in bruin en parelmoer, vanaf 48 ct. IiilUn 1)11 Lange Vorststraat 9 GOES. =f IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM Slechts drie spelers voor j eugdschaakkampioenschap Aan de strijd om het Zeeuwse jeugd- schaakkampioenschap zullen dit sei- ihts drie spelers deelnemen. Het zijn de titelhouder Gabe Woud stra uit Middelburg. Rudi Ruyg uil Vlissingen en C. Jansen uit Water landkerkje. In verband met de gerin ge deelname is besloten, dat de drie- kamp dubbelrondig zal zijn. De wed strijden beginnen volgende week en zullen voor maart afgewerkt zijn. De Zeeuwse jeugdkampioen zal worden uitgezonden naar de Nederlandse jeugdkampioenschappen. lengd. Maar in alle gevallen moet men het verrichtte werk en de inkomsten daarover op het werkbriefje vermel den. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae, merkte op, dat K. in ieder geval wist dat er gewerkt was, zodat er gesproken kan worden van opzette lijk onjuist invullen van de weekbrief jes. Van opzettelijk bevoordeling wil de de officier echter niet spreken, om dat K. de uitkering aan zijn baas te rugbetaald had. De eis van mr. An dreae was 25 of 5 dagen, waarmee de politierechter akkoord ging. Op 20 juli jl. was de schipper P. J. B., die zijn waladres in Antwerpen heeft, met zijn motorschip „Philippe" in de vluchthaven te Zijpe bij het af meren tegen het geheel van hout ge bouwd Engelse jachtje „Mans" geva ren. Het gevolg was, dat het jachtje min of meer gekraakt werd, zodat de naden opengesprongen waren, zoals uit de verklaringen van de verbali sant bleek. De schipper merkte op, dat de uit gegooide staaldraad verward was ge raakt, zodat zijn schip dichter bij de wal getrokken was. De politierechter vond het maar vreemd, dat B. zijn schip juist op de plaats wilde afme ren, waar het jachtje lag, daar er ver der in de haven plaats genoeg was. „Het lag toch voor de hand, dat u te- fen het jachtje zou aanvaren", aldus e politierechter. Ook de officier stipte aan, dat ver dachte als ervaren schipper had moe- „Hendrika B" in haven van Cherbourg binnengesleept Het 306 ton metende Nederlandse vaartuig „Henrika B.", dat noodsei nen uitzond, toen het zich maandag avond j.l. ongeveer 35 mijl uit ae Franse kust, ter hoogte van Cher bourg, In nood bevond, is dinsdag de ze haven binnengesleept. ten weten, wat de gevolgen van zijn onbeleefde en bovendien riskante han deling zouden zijn. Mr. Andreae eiste daarom een boete van 100 of 20 da gen. Mr. van Empel veroordeelde de schipper tot 75 of 15 dagen. De tractor-chauffeur C. B. uit Zie- rikzee had op 2 november een aard appelput opengemaakt en er vervol gens een zak van deze produkten uit geschept. Conform de eis veroordeel de de politierechter hem tot 30 of 6 dagen. Ernstig genoeg. „Waarom bent u op 13 november niet verschenen?", vroeg de poli tierechter aan de chauffeur M. P. te Tholen. „Ik was toen pas bij een nieuwe baas in Rotterdam, zodat ik maar niet gevraagd heb om naar Middelburg te mogen gaan." „Nu moet je door de politie ge bracht worden. Het is toch ernstig genoeg", aldus mr. Van Empel. verdachte had op 9 juli in Tholen onder invloed van sterke drank in een vrachtauto gereden. De politie had hem nog willen tegenhouden, maar P. was in de auto gestapt en weggereden. Hij was reeds eerder veroordeeld we gens het onder invloed rijden en mis handeling. Ook het reclasseringsrap- port vond mr. Van Empel niet zo vre selijk gunstig. „TJ bent nou een kerel van bijna 30 jaar, die dergelijke stre ken toch niet meer moet uithalen", zei de politierechter. Mr. Andreae vond het reclasserlngs- rapport hier niet meer van pas komen. „Hij moet tonen op zijn eigen benen te kunnen staan". De officier eiste 100 of 20 dagen, 1 maand voorwaar delijke gevangenisstraf met een proeftyd van drie jaar en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van een half jaar. Mr. Van Empel zag ech ter met de beste wil van de wereld geen heil in een voorwaardelijke straf. Het werden 7 weken, waarvan 1 on voorwaardelijk, 6 voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar en ontzegging van de rijbevoegdheid voor 6 maan den. ZEEUWSE ZAALHANDBALCOMPETITIE Neptunes deed intrede in de competitie Eén van de belangrijkste wedstrij den. die zaterdagavond in de Middel burgse veilinghal voor de Zeeuwse zaalhandbalcompetitie werd ge speeld, was het duel tussen E.M.M. en Toniclo in de eerste klas heren. Er was in deze wedstrijd te genieten van goed zaalhandbalspeL Tonido liep hard van stapel en al direct na de beginworp kwam het E.M.M.-doel in gevaar. Deze aanval werd echter nog afgeslagen. Maar daarna scoorde To nido tweemaal achtereenvolgens. Voor E.M.M. scoorde C. v. <1. Berge, maar ondanks het goede keepwerk van Wolders liep Tonido daarna toch verder uit. Ook Verrjjzer, de doelman van Tonido, moest daarna heel wat werk verzetten. Toen de rust inging was de 6tand 74 voor Tonido be reikt. Na de rust kwam E.M.M. goed in de aanval en de Middelburgers wisten hun achterstand geleidelijk in te lo pen. Kort voor het einde was de stand 78 in het voordeel van Toni- do. E.M.M. trachtte nog een gelijk spel uit het vuur te slepen, maar even voor het einde stelde Tonido de zege E.M.M.-MARATHON 0—5. De E.M.M.-dames bleken in deze wedstrijd niet sterk genoeg voor de le klas. Marathon beschikte over veel betere schutters en met een 20 voorsprong voor de Vlissingse meis jes ging de rust in. In de tweede helft scoorde Marathon nog drie maal. On dertussen mag men uit de stand niet opmaken, dat de Vlissingse verdedi ging niets te doen had. E.M.M. miste echter de schutters om de aanvallen af te werken. OLYMPUS—MARATHON H 2—4. In de 2e klas dames wogen deze beide ploegen goed tegen elkaar op. Wel was het ploegverband bp Mara thon beter. Mejuffrouw Braan gaf Olympus al na drie minuten de Te" ding. Mej. Cpsouw kon Marathon met een doorloopbal echter aan de ge lijkmaker helpen. Na rust was het weer Olympus dat het eerst doelpunt te (21), maar weer wist Marathon de gelijkmaker te produceren. Door doelpunten van mej. Cijsouvv en me vrouw Weststrate-Reems wist Mara thon de zege echter veilig te stellen (2—4). TONIDO—HONTENISSE 5—2. Tot aan de rust konden de dames van Hontenisse de balans in even wicht houden, maar daarna gaf de betere techniek van de Tonido-dames in deze wedstrijd voor de 2e klas de doorslag. Na éen minuut had Tonido al een voorsprong, maar door een slingerbal werd de stand weer gelijk. Op gelukkige wijze nam Hontenisse daarna zelfs de leiding. De voorhoede schoot tegen de lat en de bal ver dween vervolgens via de rug van de keepster in het doel. 'Maar direct hierna stevende de Tonido-aanval met succes op het doel van Hontenis se af en de stand was weer gelijk (2—2). Na de rust was Tonido niet meer te stuiten en regelmatig werd er ge doelpunt tot tenslotte de 25-stand E.M.M.—TONIDO 0—7. Bij de dames-junioren waren de E. MM.-meisjes niet opgewassen tegen hun Goese tegenstandsters. De Toni- do-meisjes beschikten over een uit stekende groep, dat het handbalspel goed speelden. Ook de E.M.M.-meis- jes kwamen tot aardige aanvallen, maar het beslissende schot ontbrak. Hoewel de E.M.M.-keepster, mejuf frouw Schoenmaker, zich goed weer de, kon ook zij niet verhinderen, dat Tonido met rust al een 4—0 voor sprong had. Tenslotte werd een 70 eindstand bereikt. Advertentie aan VerenigiBge»' Clubs, gevormd om gelden b.jeen te bre g herciken om voo. boeaars, 'wttneTS de verzoeken oi -„Viïkkina t® stellen. Talrijk zij» timers ae te_ „atis ter beschikking ::=1 tussen bovengenoemde g gingsplan" geboren, hetgeen betekent. Persil en Pré trillen Zine financieel steunen. Uw veremgtng J» „,iikheid voor verenigingen, clubs, Dit „Verenigingsplan" sehept de mo de h oamlté-s.ena.opanell.vnja.^^,. nJ. belangde oogdo doeleinden. In tot du,verre op andere bedragen hiervoor esc werden besteed. aan ptopaganda-abuea voor hu„ Gaarne «illen «ij U kaspositie versterkt «ordem «rderUop de hoogte is-destesne de Nedellandscbe Petsd behoeft slechts een bn^ m ten spoedrgst Maatschappij N.V., PetsU volledige inlichtingen. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Tweetal te Oostzaan: H. Brouwer te De Wilp (Gron.) en K. J. F. Keu rling te Blijham (Gron.), van wie laatstgenoemde is beroepen. Aangenomen naar Deinen (vac. dr. J. W. Sandberg)P. W. van Arkel te Ruurlo; naar Koudekerk aan de Rijn: G. Koerselman te Eek en Wiel. GEREF. KERKEN ART. 81 K.O. Beroepen te Rotterdam: A. I. Kr(j- tenburg te Zaamslag. TONIDO—OLYMPUS 8—2. Ook bjj de heren-junioren toon de de Tonido-ploeg zich veruit de sterkste. Steeds weer kwamen de Goese jongens met goede aanval len op de Olympus-veste af. ter- wM het Olympus team het van enkele uitvallen moest hebben. Via een 2I voorsprong liep Tonido uit tot 81, waarna Olympus nog eenmaal scoorde. Eindstand dus 82 voor Tonido. TONIDO III—NEPTUNUS 7—4. In de heren 3e klas maakte Nep- tunus zijn entree in de zaalhandbal competitie. Wanneer dit team een maal de kneepjes van „het vak" te pakken heeft, zal men zeker tot re sultaat komen. Nu werd er nog over te grote afstand aangespeeld, zodat de aanvallen te veel onderbroken konden worden. Met een 30 voor sprong kon Tonido III de eerste helft afsluiten. Nadat Tonido na rust nog eenmaal gescoord had, kon Neptunus een fraai tegenpunt maken. Regel matig verscheen nu de Neptunus- ploeg voor de Tonido-veste. De eind stand werd tenslotte 74 voor Toni- do. FEUILLETON „puisje m f Cjroen DOOR LOUIS ARTHUR CUNNINGHAM Hildreth, die naast de Grote John zat, was tijdens de reis erg stil en in zichzelf gekeerd. Paul had zich een plaatsje dichtbij de bestuurder verzekerd, een donker uitziend maar vrolijk jongmens, met wie hij dik be vriend scheen. De heuvels en velden onder hen lagen diep onder de sneeuw; de merendeels nog open ri vier slingerde zich als een zwart, glimmend lint noordwaarts. De he mel was onbewolkt, kilblauw en de wind zong een woest klaaglied, waar in ze het lied van de nar: „hop heisa, bij regen en wind" dacht te horen, maar ook weer de klank van de kerstliederen, de stem van Alice en het vrolijke gekwetter der kinderen. Ze was benieuwd of haar pad zich ooit weer, toevallig of opzettelijk, zou kruisen met dat van de luchthartige juffrouw Wiggins, alias mevrouw Strawn. HOOFDSTUK XV. „Dat is Fredericton", zei de Grote John, wijzend op de daken en torens van de stad, die voor hen oprees. „Binnen een uur zijn we er. Avila.is een bekwaam vlieger. Hij werd bij Malta neergeschoten en heeft nog maar één been, maar het is een flin ke kerel. Houd je van vliegen?" „Ik vind het heerlijk. In de oorlog heb ik een paar lange reizen ge maakt, o.a. eens naar Cairo, maar (Advertentie) Mevrouw Laura Schippers vloog in 1952 van den Haag naar Canada. Een jaar na aankomst begonnen Mevrouw Schippers en haar man „De Nederlandse Courant voor Canada" uit te geven. Dit blad is nu het voornaamste Nederlandse nieuwsblad in Canada. Mevrouw Schippers rookte na de bevrijding voor het eerst Sweet Caporal. „Ik vind het leuk, dat ze nu weer in Nederland te koop zijn" zegt zij „ik geniet er zelf ook zo van". Originele verklaring ligt ter inzage. Nederland schenkt het beste aan Canada, Canada schenkt het beste aan Nederland. CANADA'S FIRST CIGARETTE SINCE 1887 Een zuivere Virginia voor slechts 80 cent aan zulke huiselijke vliegtochtjes als deze ben ik niet gewend. Jullie schijnt ze heel gewoon te vinden." „We moeten wel. Je kunt er hier eenvoudig niet buiten, want grote delen van de streek zijn anders vrij wel onbereikbaar. Slechte wegen of helemaal geen wegen des zomers en wat de winter aangaat, je kunt zelf zien hoe de sneeuw huishoudt. Ze kan wekenlang alles in de war sturen, maar een vliegtuig stoort er zich niet aan. Met behulp van een paar ski's kun je bijna overal waar een goede uitloop is op de rivieren of meren da len. Wij zullen landen even beneden Woolastook, heel kort bij ons huis dus. Ik zou er trouwens om willen wedden, dat Avila de kist ook wel op het grasveld zou kunnen neerzet ten." „Vraag het hem alsjeblieft niet!" „Paul Bunyan is in zijn element", grinnikte John. „Hij praat met Avila alsof ze collega's zijn. Ik ben blij, dat hij zoveel pret heeft gehad. Die kinderen vond ik aardig. Hij sluit zich in de regel niet zo gemakkelijk bij anderen aan als nu bij hen. Ken de je behalve mevrouw Strawn nog anderen van het gezelschap?" „Neen, alleen Alice". Ze wilde maar liever niet op het wat hache lijke onderwerp ingaan, maar hij scheen met alle geweld over die mid dag te moeten praten. „Een jeugdvriendin, zeker?" „Dat zou je kunnen zeggen." „Het verbaasde me een beetje, want afgezien van het toneel kan ik me niet voorstellen dat jullie veel ge meen zouden hebben." „Wat zou je verrast zijn", dacht Hildreth, „als je wist dat Wij Paul, maar ook Jon Wren gemeen heb ben". Ze zei echter niets en hoopte maar. dat hij niet verder op het on derwerp zou ingaan. Ook vroeg ze zich af, of hij Alice had gezien toen ze Paul goedendag kuste, maar ze geloofde het niet. Op dat ogenblik had Alice's zelfbeheersing haar in de steek gelaten en had ze enige ogen blikken nodig gehad om weer tot zichzelf te komen. Een korte poos was ze slechts een moeder geweest, die afscheid van haar zoon had ge nomen. De emotionele opwelling zou intussen wel gauw bedaren.Alice was geen type om lang verdriet te hebben en ze zou op de reis naar Montreal naar alle waarschijnlijk heid de ziel van het gezelschap zijn. Hildreth trok haar grijze bontman tel dichter om zich heen. De zon ging als een donkerrode bal over de don kere heuvels van Maine onder en het werd veel kouder. „Vannacht bevriest de rivier ze ker", zei de Grote John. „Gewoonlijk zit ze al vroeger dicht. Al die sneeuw in de bossen bemoeilijkt ons werk. .1 Wordt vervolgd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 4