Nederland verkeert financieel in een benarde positie Engelsman in Port Saïd ontvoerd KLANKBORD GEEN WETTELIJKE REGELING CONCENTRATIE WATERSCHAPPEN TIEN JAAR GEËIST TEGEN DE „ZWARTE RUITER" WOENSDAG 12 DECEMBER 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 2 SOMBERE GELUIDEN VAN MINISTER HOF STRA IN DE TWEEDE KAMER Onverwijlde maatregelen noodzakelijk (Van onze parlementaire redacteur) In een dinsdagmiddag: aan het begin van de vergadering van de Tweede Kamer afgelegde verklaring, die diepe indruk maakte, heeft de minister van financiën, de heer Hofstra de toestand van 's lands financiën wel niet alar merend, maar toch hoogst ernstig genoemd. Een aantal gebeurtenissen heeft in de laatste tyd zo ongunstig op de Nederlandse economie gewerkt, dat de minister een aantal maatregelen, die op korte termyn getroffen kun nen worden niet langer wilde uitstellen. Hij beval daarom de uitvoering aan van de voorzieningen, waartoe de Sociaal Economische Raad in z'tfn dezer dagen verschenen rapport over de bestedingen adviseert en waarmede de re gering zich in grote lijnen kan verenigen. De S.E.R., die de aanbevolen maat regelen als een samenhangend geheel ziet, noemt beperking van de beste dingen nodig tot een bedrag van 700 miljoen. De raad wil het prijsstabili- satie-beleid zo goed mogelijk voortzet ten en wenst een op 1 januari a.s. in gaande loonsverhoging van 5.6%, als gedeeltelijke compensatie van de pre mie voor cle algemene ouderdomsvoor ziening. Het Rijk is voornemens om deze loonsverhoging ook toe te ken nen aan het overheidspersoneel. Spoe dig zal een wetsontwerp betreffende de investeringsaftrek worden inge diend. De investeringen van overheid en bedrijfsleven moeten belangrijk omlaag. De regering is van plan te komen tot een geleidelijke afschaffing van de consumenten-subsidies en tot temposering van de verhoging tot een bedrijfs-economisch ver antwoord peil van de tarieven van de openbare nutsbedrijven en de andere overheidsbedrijven. Zij zal haar best doen, aldus de minister, de wetsontwerpen betreffende huurverhoging (25%) zo tijdig te doen behandelen, dat de verhoging op 1 juli (juni?) 1957 kan ingaan. De landbouw zal zeer kostbare eisen stellen. Het is de vraag of deze vol doende uit de meerdere belastingop brengst gefinancierd kunnen worden. Ter motivering van de ingrijpende Geen maximumsnelheid buiten bebouwde kom (Van onze parlementaire redacteur) In een uren durende redevoering, waarin hij inging op allerlei details heeft- de minister van Verkeer en Waterstaat dinsdagmiddag in de Twee de Kamer de afgevaardigden geant woord, die over zijn begroting voor 1957 het woord hadden gevoerd. Het zondagrijverbod had zijn volle aandacht. Als de brandstoffen voor raad dat enigszins toelaat zou de mi nister verzachting of intrekking van het verbod overwegen. Hij deelde mede, dat een wetsont werp over de beheersvorm van Schip hol spoedig zal worden ingediend. Op het ogenblik onderzoeken twee staatsrechtgeleerden of het grond wetsartikel, dat over de vrijheid van onderwijs handelt zidh verzet tegen een wettelijke regeling van de rij scholen. Zo neen, dan zal de materie in een afzonderlijke wet geregeld worden. Er zal spoedig een regeling komen voor de beschermde oversteekplaatsen voor voetgangers. De bewindsman wil de thans nog geen oordeel vellen of een maximumsnelheid van 40 km van bromfietsers in de bebouwde kom misschien te hoog is in vergelijking met een maximum van 50 km voor auto's. Voor de invoering van een al gemene maximumsnelheid voor auto's buiten de bebouwde kom zag hij vooralsnog geen aanleiding. VOORTAAN ANDERS. De eigenaar van een busdienst te Acqui Terme (Italië) slaagde er maar niet in een grote, oude bus kwijt te raken, zelfs niet als schroot. Dezer dagen sleepte hij de bus naar een bocht in de hoofdweg nabij zijn dorp en duwde het gevaarte een ruim dertig meter diep ravijn in. Hij dacht toen van alle moeilijkheden af te zijn. Maar hij wreef zich te vroeg in de han den. De politie, de brandweer en een grote groep vrijwilligers haastten zich naar de bewuste plek, nadat een motorrijder gemeld had dat een ern stig ongeluk was gebeurd. Hij had een bus met de wielen omhoog in het ravijn zien liggen. De politie ver klaarde gisteren dat zij niets tegen de eigenaar kan ondernemen. Wel zal zij hem verzoeken om in het open haar belang in het vervolg een ande re oplossing te zoeken. DURE LIEFHEBBERIJ. De Engels man John Jackson die te Macclesfield failliet verklaard wil worden en die heeft toegegeven dat hij in een iaar tijds 5 milioen gulden beeft ver- soeeld. heeft maandag tijdens een verhoor verteld dat hij meestentïids alleen maar gesoeeld heeft met zijn modelsnoor en zijn kostbare collectie soldaatjes. SCHRIK. De journalisten die dins dagochtend bij het paleis van Ohail- lot te Parijs aankwamen, zagen tot hun verbazing een groot aantal brand weerauto's met loeiende sirenes het paleis naderen. Achteraf bleek, dat de brandweerlieden niet met het oog op eventueel verhitte gemoederen in het paleis van Chaillot ontboden wa ren. zoals sommigen zeiden te vrezen, doch dat er een schoorsteenbrandje in het ..Musée de l'homms". achter het Navo-gebouw, geblust moest wor den. voorzieningen gaf de bewindsman verontrustende cijfers. De verwach ting was, dat de lopende rekening van de betalingsbalans 1956 een tekort zal aanwijzen van 100 jniljoen en dat de balans in 1957 ongeveer in even wicht zou zijn. Deze verwachting is te optimistisch geweest. In de eerste helft van 1956 bedroeg het tekort op de lopende'rekeningen reeds 168 mil joen, de S.E.R. rekende in het tweede halfjaar op een verbetering, zodat zij 100 miljoen niet verantwoord achtte. De situatie is in werkelijkheid veel ongnnstiger. Tot en met september is er een tekort van bij benadering 168 tot 480 miljoen opgelopen. Voor 3956 wordt het tekort in"totaal geraamd op 500 a 600 miljoen. In 1952 bedroeg het volledig saldo nog 1860 miljoen, in 1953 was liet gedaald tot 3279 miljoen. In 1954 tot 491 miljoen en in 1955 tot 302 miljoen. Zeer bedenkelijk noemde de heer Hofstra het, dat de ontwikkeling naar beneden in 1956 in aanmerkelijke ma te is versterkt. Maatregelen mogen niet achterwege blijven. De oorzaak moet voornamelijk gezocht worden in de ongunstige ontwikkeling van de handelsbalans. Het dekkingspercenta ge (dat is het percentage, waartoe de invoer door uitvoer wordt gedekt) is van meer dan 91% (1953) tot beneden 75% gedaald. De netto deviezenreserve's van de Nederlandse Bank zijn tot beneden vier miljard gedaald. Op een zo laag bedrag hebben zii zich in geen tijden bewogen. De gouden en deviezenreser ve's van de Nederlandse Bank waren in juni 1953 nog voldoende voor acht maanden invoer, thans nog voor slechts 3.4 maanden invoer! De stand van 's rijks kas, hoewel geen allesbe heersende factor, want er kan geleend worden, geeft toch een overeenkom stige daling te zien. Het staat vast, dat vooral het eerste halfjaar van '57 kasmoeilijkheden zal opleveren. Overal wordt geklaagd over i'inan- cieringsmoeilijkhéden. Dat betekent met name een groot nadeel voor de woningbouw. Als niet dadelijk wordt ingegrepen, zal de woningbouw in '57 zeer ernstig in het gedrang komen. (Slot van Dag. 1) weg en van de Westerschelde moeten in nun geheel worden verhoogd tot 't veiligheidspeil van 1953. Het verwijt dat in dit jaar 20 miljoen gulden van het beschikbare bedrag voor herstel van zwakke plekken in de dijken overbleef, legae minister Algera ter zijde. Het is vrijwel onmogelijk precies het bedrag aan te geven, dat voor het herstel van zwakke plekken jaarlijks nodig is. REPLIEKEN. Bij dé replieken voerden nog het woord oa. de heren C. F. van der Peyl (c.h.) en D. Kodde (s.g.p.). De eerste toonde zich niet voldaan over de ar gumentering van de bewindsman in zake de tweede boot. Wil het verkeer over de Westerschelde niet vastlopen, dan zal die boot er tóch moeten ko men, zoals er ook op den duur een vaste verbinding met Zeeuwsch- Vlaanderen moet komen. Geen antwoord had de heer van der Peijl van de minister ontvangen daarop uitvoe- wen. De minister ging rig in op de kritiek van het water schap, waarbij hij zich geheel achter het standpunt van rijkswaterstaat stelde. Het algemeen belang vergt, aldus de minister, dat de delingsdijk er komt, eveneens de inlaagdijken. De bewindsman ontkende, dat er in „De Spin" treedt op in film over Fokker. Het eerste vliegtuig, dat Neder lands grootste vliegtuigbouwer An thony Fokker in 1911 op 20-jarige leeftijd bouwde, de bekende „Spin", zal een rol te vervullen krygen in de speciale film over het leven van Fokker, die door de regisseur Gerard Rutten in opdracht van de N.V. Co rona Filmmaatschappij te Amster dam wordt vervaardigd. Het betreft hier een kopie van de eendekker, waarmede Fokker aan het eind van de zomer van 1911 in zijn woonplaats Haarlem demonstreerde. Het origi neel werd in de oorlogsjaren door de Duitsers naar een museum te Berlijn overgebracht, waar het door bombar dementen verloren ging. De herbouwde „Spin" is eigendom van de stichting Nationaal Lucht vaart Museum, welke met zijn col lectie voor het eerst in de openbaar heid hoopt te treden tijdens de vol gend jaar op Schiphol te houden ten toonstelling „het Atoom". De orga nisatoren van deze expositie hebben aan de K.L.M. verzocht, in een spe ciale afdeling een overzicht van de ongelooflijk snelle ontwikkeling van het vliegwezen te geven, waaruit het publiek kan zien, dat hetgeen nog maar een halve eeuw geleden in de kinderschoenen stond, thans reeds tot wereldindustrie is uitgegroeid. Ook de „Spin" zal weer op deze afde ling prijken. Overheidsdiensten op 24 en 31 december gesloten De rijksdiensten en rijksinstellin- f en zullen op de maandagen 24 en 31 ecember a.s. gesloten zijn, voorzo ver het dienstbelang zich daartegen niet verzet. In beginsel is besloten dat het personeel deze vrije dagen zal inhalen. Aan de gemeente- en provinciale besturen is bericht, dat zij ten deze op gelijke wijze kunnen handelen. Een tijdschrift voor Hongaarse vluchtelingen. De Italiaanse afdeling van de „Unie van oud-verzetsstrrjders voor 'n Ver enigd Europa" zal binnenkort haar blad „Europa Libera" in de Hon gaarse taal uitgeven. Deze Hongaar se editie zal worden toegezonden aan de Hongaarse vluchtelingen in alle bij de unie aangesloten landen van West-Europa. Voor distributie van het blad in Nederland is contact opgenomen met de nationale federa tieve raad van het voormalig verzet in Nederland. deze aangelegenheid onvoldoende overleg is geweest. Hij verzócht in de Handelingen van de Kamer een lijstje op te nemen, dat een opsomming be vatte van alle vergaderingen, die rijkswaterstaat en het waterschaps bestuur hebben gehouden. Alles is ge= daan om het overleg zo volledig mo gelijk te maken. De minister verklaarde voorts nog, dat hij het nodig acht om dijkbehe- rende waterschappen althans tech nisch tot grotere eenheden te doen formeren, hetgeen een taak is van de provinciale besturen. Wanneer het niet dringend nodig is, dan zon hij er de voorkeur aan geven geen wette lijke regeling voor deze concentratie tot stand te brengen. De minister zegde toe met zijn ambt genoot van landbouw 'ie overwegen een vertegenwoordiger van de visserij een plaats te geven in een subcom missie van de raad voor de water staat. Bij de aanvang van zijn betoog had de minister nog medegedeeld, er de voorkeur aan te geven een brede dis cussie over Deltazaken te houden, wanneer de Deltawet wordt behan deld. Twee jongemannen kijken wat ver bouwereerd naar een wegdie vlak bij Rome naar de Tiber leidt: waar. schijnlijk tengevolge van de zware regen zakte deze weg over een af stand van meer dan tweehonderd meter ■plotseling in de diepte tot twee en een halve meter beneden het nor male peil. Gelukkig vielen er geen slachtoffersdoch de reparatie wordt een moeilijke en kostbare zaak. Maandagmiddag is de heer Eduard van Beinum in de aula van de gemeentelijke univer- siteit te Amsterdam bevorderd tot doctor honoris causa in de s b ttrrr.it en wijsbegeerte. Prof. dr. M. W. Woerdeman, de ree- tor magnif icus van de gemeen- n lelijke universiteit, overhandig- g de de heer Van Beinum (r.) M cle doctorsbul, waarvan de f§ foto een beeld geeft. liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim Ontwikkeling van gebied rond de Maasdelta Met het oog op de ontwikkelings mogelijkheid van het gebied rond de Maasdelta, na de uitvoering van het Deltaplan, heeft de burgemeester van Rotterdam in het begin van dit jaar de burgemeesters van een groep van veertien gemeenten uitgenodigd om de er aan verbonden vraagstukken met hem te komen bespreken. Een vijftal commissies werd toen in het leven geroepen. Dinsdag is te Rotter dam een tweede plenaire vergadering van de 27 gemeentebesturen gehou den. Een voorstel is behandeld om over te gaan tot de instelling van twee nieuwe commissies. De eerste zal zijn een ruimtelijke ordening- commissie. Zij zal in hoofdlijnen de toekomstige bestemming van de gron den dienen aam te geven met als ach tergrond het Deltaplan. De tweede is een bestuurscommissie. Haar taak zal tweeledig zijn: het scheppen van een samenwerking tussen de verschillen de gemeenten, voorlopig op vrijwil lige basis, teneinde de bestaande en de komende problemen door onder ling overleg tot oplossing te brengen en de studie over een definitief "be stuursapparaat. Ambtenaar verduisterde bij gemeente-gasbedrijf. De Alkmaarse rechtbank heeft gis termorgen de 49-jarige voormalige directeur-administrateur van het ge meentelijk gasbedrijf te Schoorl, E. H. K. conform de eis veroordeeld tot zestien maanden gevangenisstraf met aftrek. Een filmapparatuur, door verdachte van het verduisterde geld gekocht, werd verbeurd yer- klaard. K. had de meterstanden, die door de opnemers op de meterbriefjes wa ren ingevuld, in de kasregisters lager genoteerd. Het bedrag, dat ..te veel" in kas was, verdween in zijn eigen zak. Voorts had hij steekpenningen van leveranciers aangenomen en spe ciale kortingen, die het gasbedrijf ontving, ten eigen bate aangewend. Bovendien had hij jarenlang gratis gas van de gemeente betrokken. Het totaal door hem verduisterde bedrag beliep f 22.000. Nederlandse verstekelingen in Frankrijk ontdekt. Twee jonge Nederlanders. Fekes Boer, uit Friesland en Jan Hoekstra, zijn maandag door de Franse politie van Martigues-Lavera in de Rhóne- monding aangehouden, omdat ze als verstekeling aan boord van de Pa namese tartfker „Miraflores" waren ontdekt. Op 8 november j.l. hadden de beide jongens (16 en 17 jaar) zich in Rotter dam aan boord van de „Miraflores" verstopt. Zo maakten zij de reis naar Amerika (Texas) en daarna van Texas naar Frankrijk. De „Miraflo res" zal hen naar Genua brengen, vanwaar ze met een ander schip naar Rotterdam zullen terugkeren. De officier van justitie bij cle recht bank te 's-Hertogenbosch, mr. J. J. ."H. Dony, heeft gistermiddag tegen de 31- jarige H. Gruyters uit Mierlo, bijge naamd „de Zwarte Ruiter" een gevan genisstraf geëist van 10 jaar, met af trek van voorarrest en terbeschik kingstelling van de regering. De negen feiten die de verdachte waren ten laste gelegd uit de reeks van 29 strafbare feiten waarvan hij wordt verdacht, achtte de officier van justitie alle wettig en overtuigend be wezen. Hierbij is ook de doodslag op de postkantoorhouder J. vaii Dieten te Ravenstein op 15 november 1954. De schuld aan dit misdrijf bleef G. hardnekkig ontkennen. De belangrijkste getuigen, die na een behandeling van de zaak op 14 ju ni konden worden opgeroepen, waren twee personen uit Ravenstein. die op het moment van de aanslag het post kantoor passeerden, een persoon van het postuur van G. uit het postkan toor hebben zien komen en geconsta teerd hebben dat zich slechts een per soon in de auto bevond. Daarna is thans definitief vastgesteld dat de trommel van het postkantoor is open gebroken met de krik uit de door G. gestolen auto van dr. E. Jansen uit Nijmegen. Britse bases op Ceylon worden overgedragen. Engeland heeft er mee ingestemd de Britse bases op Ceylon in de loop van het volgende jaar aan de Cey- lonese regering over te dragen, zo heeft premier Bandaranaike dinsdag in het huis van afgevaardigden in Colombo medegedeeld. De juiste da tum van de overdracht moet nog in onderling overleg vastgesteld wor- MEVROUW MEIER: ISRAËL SLECHTS EERSTE DOELWIT Willen Britten met Nasser praten De jonge Britse tweede luitenant Morehouse uit Leeds is gistermorgen om zeven uur, toen hij met een Egyp tenaar stond te praten door een Egyp tisch zelfmoord-conunando in Port Saïd ontvoerd. Egyptische kringen ermoeden, dat de jongeman in gijse- ling zal w orden gehouden om een goe de behandeling van de Egyptische krijgsgevangenen te verzekeren. Engeland zou zich bij monde van minister Selwyn Lloyd tegenover de Amerikaan Dulles bereid heb ben verklaard onderhandelingen met Egypte te beginnen, onder voorwaarden, dat de Amerikanen de Britse eis tot onmiddellijke vrij making van liet kanaal krachtig zullen steunen. Onderhandelingen op ministerieel niveau in begin januari te New York of Geneve zouden venvacht kunnen worden. De technisch leider van de Verenigde Naties voor de opruimingswerkzaam heden in het Suezkanaal, generaal Wheeler heeft gisteren verklaard, dat de opruiming zeker geen jaar zal du ren. Hij zeide wel Engelse bergingsvaai - tuigen te willen gebruiken, maar dan zonder Engels personeel aan boord. Van Engelse zijde is intussen meege deeld, dat daarvan geen sprake kan zijn. De generaal zei. dat minstens I twintig bergingsvaartuigen nodig zul len zijn. Men had Nederlanders en De nen als „hoofdaannemers" gevraagd, omdat die over modern materiaal be schikken. Er zal evenwel door vele an dere landen eveneens materiaal gele verd worden. In Cairo is bekend geworden, dat het Egyptische leger een brug over het Suezkanaal heeft geslagen voor het overbrengen van troepen naar de Sinaï-woestijn. Indipn de Verenigde Naties geen blij vende regeling tussen Israël en de Arabische buurstaten tot stand kun nen brengen, indien het opnieuw zou komen tot, een blokkade door de Egyptenaren van het Suezkanaal en de Golf van Akaba, dan zijn de voor waarden geschapen voor een veel ern stiger conflict dan het vorige, aldus ile Israëlische minister mevrouw Meier gisteren in New York. Ze zei. dat Is raël slechts Nassers eerste doelwit is. Jeugdige dievenbende te Delft gearresteerd. Dc politie te Delft heeft zeven jon gens in de leeftijd van 17 tot 19 jaar gearresteerd wegens diefstal van ge reedschappen, regenpakken en een fo totoestel uit een werkkeet op het in aanleg zynde sportpark bij de Bras serskade in Delft. Uit het verhoor van de knapen bleek, dat zij een groot aantal dief stallen en inbraken op hun geweten hebben, welke de laatste zes maanden zijn gepleegd. Het Wereldgebeuren Wending Toen in de afgelopen zomer aan Christian Archibald Herter. gouverneur van Massachusetts, werd gevraagd of hij kandidaat wilde zijn voor het vlcc-presidentschap van dc Verenigde Staten, zei hij neen. Hij wilde de man die als vice-president In functie was, Richard Nixon, geen con currentie aandoen. Evenmin was hij van plan, om voor een derde termijn gouverneur tc worden. Dc 61-jarige politicus zei, dat hij van plan was om lector te worden aan de Johns Hop kins universiteit te Boston, waar nij Internationale politiek zou kunnen doceren. Maar in het afgelopen weekeinde is een beslissing gevallen, die in Her- ters plannen een onverwachte ver andering brengt. Een verandering, die niet alleen voor de heer Herter, zijn vrouw, zijn drie zonen en zijn dochter van belang Is. maar eigenlijk voor dc hele wereld. Hij zal namelyk op 1 fe bruari aanstaande niet internationale politiek doceren, maar zelf buiten landse politiek bedrijven. President I Eisenhower heeft hem benoemd tot onderminister van buitenlandse za ken als opvolger van Herbert Hoover, die terugkeert in een ander vak: dat van olie-ingenieur. In Washington was het al een tijdje voor ingewijden duidelijk, dat er tussen Eisenhower en Hoover, on danks alle lofprijzingen in het open baar, zekere verschillen van mening waren. Hoover is een ultra-conserva tief isolationist, terwijl Eisenhower sterk ervan overtuigd is. dat het lot van Amerika nauw samenhangt met de wederwaardigheden van andere landen. Toen de minister van buiten landse zaken. John Foster Dulles, ge opereerd moest worden op een ogen blik, dat de Suezcrisis een hoogtepunt had bereikt, vond Eisenhower net dan ook nodig, de touwtjes zelf in handen te nemen. De president stippelde het beleid uit en stelde zelfs cle belang rijkste telegrammen samen; aan Hoo ver, die overigens nooit een echt poli ticus, maar wel een goed bestuurs ambtenaar is geweest, liet hy de rou tine-aangelegenheden over. Kennelijk heeft de president tijdens Dulles' ziekte gemerkt, dat het nodig was om op buitenlandse zaken nog iemand naast zich te hebben, wiens politieke ideeën niet al te veel van de zijne verschillen. In Christian Archi bald Hertcr heeft hij ongetwijfeld zo iemand gevonden: die is een krachtig supporter van Eisenhowers politieke route tussen de uitersten van de twee partijen, Democraten en Republikei nen, door. In Hoovers plaats somt nu iemand, die niet tot de uiterste rech tervleugel van cle Republikeinse par tij behoort, maar aie er gematigde ideeën op na houdt. Hij heeft de laat ste twee jaar als gouverneur van Massachusetts succesvol gewerkt met een Democratische meerderheid. Voor de ministeriële samenwerking met de Democratische meerderheid in het Congres belooft dit veelg oeds. Herters benoeming bevestigt, wat waarnemers in Washington al eerder hadden voorspeld: dat de Amerikaanse buitenlandse politiek een beslissende' wending heeft geno men, die gepaard gaat met economi sche steun voor Engeland en Frank rijk, versterking van de Verenigde Naties en vérgaande samenwerking met de Aziatische en Afrikaanse vol ken. Ook voor de Navo-raad, die nu in Parijs bijeen is om een nauwere sa menwerking in het Atlantische Bond genootschap te bespreken, heeft deze mutatie dan ook grote betekenis. Verscheidene politici die nu in Parijs vergaderen, kennen Herter nog van vroeger: na de tweede wereldoorlog maakte hij immers als Amerikaans volksvertegenwoordiger een veelbete kenende reis door achttien landen. Met die tocht werd de grondslag ge legd voor het Marshallplan. Men heeft dezer dagen aan Herter gevraaerd. of zijn benoeming betekent dat hij Dul les' opvolger wordt. Hij heeft ontken nend geantwoord. Maar of hy minis ter van buitenlandse zaken wordt of niet, hij zal ongetwijfeld (ondanks zijn gewrichtsontsteking) weieens naar Europa komen om de banden nauwer aan te halen. Parijs is zijn geboortestadzijn ar tistieke Amerikaanse ouders, die er studeerden, woonden er tot hij tien jaar was. Hij spreekt dan ook vloei end Frans. Ook dat is een factor die kan bijdragen tot een verdere vriend schappelijke verstandhouding met Eu ropa. CHRISTIAN HERTER ...weer midden in de politiek.. Roeslan Abdoelgani vier uur lang verhoord. De Indonesische minister van bui tenlandse zaken, Roeslan Abdoelgani. is maandagavond vier uren lang door de procureur-generaal. Soeprapto verhoord in verband met de door een dagblad tegen hem geuite beschuldi gingen betrokken te zijn in een cor ruptieschandaal. Inmiddels werd dinsdag in Djakar ta gemeld, dat de Islamietische rege ringsparty Masjoemi het aftreden van Abdoelgani zou eisen, doch dat de P N.I. waartoe^ninister Roeslan Ab doelgani behoort, zich hiertegen tot het uiterste zou verzetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3