John Bagot GlubbBestudeer de psychologie van de Arabieren SPORT EN WEDSTRIJDEN RODE KRUIS-TEAM VERTREKT VANDAAG NAAR JUDENAU SANOSTOL MAANDAG 10 DECEMBER 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VAN MAROKKO TOT PERZIË: VELE RASSEN Afgunstige en individualistische maar aantrekkelijke mensen John Bagot Glubb, tot voor kort de (Britse) commandant van het Arabische Legioen, heeft dezer dagen in de „New-York Times" een pleidooi gehouden voor het inschakelen van psychologen die kunnen adviseren hoe men het best kan optreden met betrekking tot de geestesgesteldheid van andere naties. Glubb betoogt, dat de betrek kelijk nieuwe wetenschap der psychologie ons heeft doen realiseren, dat niet alleen individuele mensen maar ook hele naties geestelijk kunnen worden beïnvloed. Het advies, om psychologen in te schake len, geldt speciaal voor het Midden-Oosten, waar de gebruikelijke di plomatieke methodes van de westelijke mogendheden niet langer doel matig zijn. Wij moeten nu, aldus Glubb, de psychologie van deze emo tionele en wispelturige mensen van de Arabische wereld bestuderen. Wij moeten niet alleen de juiste di plomatieke benadering van nun wat onberekenbare heersers vinden, wij moeten de psychologische benadering gebruiken die de hartstochten van de massa's kan kalmeren, hun jaloe zieën tot rust brengt en hun ver trouwen herstelt in onze goede wil. Daartoe moeten wij zowel de psyche van de gewone mensen als de politiek van hun heersers bestuderen. Het Arabische verhaal, dat er één enkel Arabisch ras bestaat, dat woont van Marokko tot Perzië, is een politieke stelling die alleen in de laat ste vijftig jaar opgeld heeft gedaan. Het is ingeblazen door een gevoel van opstandigheid tegen de Europese overheersing en de daaruit voortko mende wens om een grote natie te vormen die in staat zal zijn om met de Eurapese staten om te gaan op voet van gelijkheid. Om aan te duiden, dat het woord „Arabisch" zeer veel ver schillende rassen betreft, stelt. Glubb tegenover elkaar de bewo ners van de Libanon en die van Yemen. De Libanezen die een be koorlijk klein landje bewonen, dat stralend ligt aan de oever van de blauwe Middellandse Zee. hebben beschaving en zijn intelligent. De Libanezen gelijken in uiterlijk op veel Fransen, Grieken en Italia nen. Het volk van Yemen daarentegen, is donkerbruin van huidskleur. De levensttijl daar, wordt nog beheerst door primitieve stamgewoonten. De regeringsvorm van Yemen is een van de meest ouderwetse ter wereld. Na te hebben uiteengezet, dat de verschillen tussen de volken die wij samenvatten onder het begrip Ara bieren ten dele zijn toe te schrijven aan verschil in ras, en gedeeltelijk aan aardrijkskundige factoren (de mensen van de vruchtbare Middel landse Zeekust met hun fijnzinnig in tellectuele theorieën zijn heel anders dan degenen die onder moeilijke om- Politie had handen vol aan „rock and rollers". De Amsterdamse politie heeft za terdagnacht op het Leidseplein de handen vol gehad aan ongeveer 500 meisjes en jongens, „rock and roll" types, aldus de politie, die schreeu wend en joelend op het plein bijeen waren. Op herhaalde verzoeken om weg te gaan werd door de jongelie den niet ingegaan, zodat vier politie agenten genoodzaakt werden toen de jongelui begonne op te dringen met de gummiwapenstok de rust te herstellen, hetgeen vrij spoedig ge lukte. standigheden in het barre binnenland leven) noemt Glubb enkele eigen schappen die de Arabieren naar het schijnt met elkaar gemeen hebben. (Advertentie) Nog ruim 14 dagen dan hebben wfl weer heerlijke feest dagen. Natuurlijk haalt U voor Uw feestschotels mayonnaise in huis. Witt U verse mayonnaise, let dan op het achteretiket met datumstempel. Wilt U lekkere mayonnaise, let dan op het vooretiket, want de fijnste mayonnaise komt van wieTmeea*. De eerste en misschien wel meest bekende Arabische eigenschap is het individualisme. De meeste Arabieren denken aan zichzelf voordat zij den ken aan hun land. De machtigste fac tor is in dit verband niet materieel gewin, maar persoonlijke eer. Een Arabier zal vaak van politieke partij veranderen of zich zelfs tegen zijn eigen land keren uit verbolgenheid over een of andere werkelijk inge beelde kleinering. Een bijprodukt van het Arabi sche eergevoel is jaloezie. De Arabier kan niet het denkbeeld verdragen dat een ander hem voor zou zijn of op een of andere ma nier zijn meerdere zou wezen. Deze afgunst heeft hij ook over gebracht op het terrein van zijn nationale politiek. Die afgunst maakt de Arabieren bijzonder ge voelig voor, en afkerig van, welke aanvaarding dan ook van Wester se meerderwaardigheid. Misschien zijn de Egyptenaren bij zonder rancuneus en het is daarom dat het lijkt of zij pochen en veel bombarie maken en sommigen van zich vervreemden, die hun vrienden willen zijn. De hitte van hun klimaat vermindert misschien hun energie, wanneer het op daden aankomt, zo dat zij de reputatie hebben, wel met woorden te kunnen opscheppen, maar dat zij die woorden niet altijd recht vaardigen met hun activiteiten. Misschien heb ik teveel nadruk gelegd op de Arabische fouten, zo besluit Glubb. Maar de Arabieren zijn in feite een aantrekkelijk soort mensen. Weinig mensen komen met hen in aanraking zonder van hen te houden. Ik heb zesendertig jaar in Arabische landen gewoond. Ik wilde onder hen wonen omdat ik van hen hield. Schaakcompeiitie Zeeuwse middelbare scholen. Voor de schaakcompetitie van de Zeeuwse middelbare scholen werden de eerste wedstrijden gespeeld. De Middelburge chr. h.b.s. begon met een 42 overwinning op de gem. ulo Middelburg. Het tweede zestal van de r.h.b.s. Middelburg verloor kans loos in eigen huis van de Vlissingse r.h.b.s. (06), terwijl het gymna sium Middelburg weinig moeite had met het eigen tweede zestal (15). De gedetailleerde uitslagen waren: Chr. h.b.s. Middelburggem. ulo Middelburg: D. BolierR. Overweel 10; J C. GoedhartD. Mondeel 1- 0; W. van BennekomH. Waverijn 0—1; K. JonkheerK. van Rijswijk 0—1; E. Wattel—K. Steyn 1—0; L. GeldofJ. Kalkman 10. R.h.b.s. II Middelburgr.h.b.s. Vlissingen: P. BulthuisB. Maurik 0—1; G. OvermanD. van Geel 0 1; H. PotteboomR. Ruyg 01; L. van SelmsN. Posthumus 01; B. MalipaardO. Rees 01; J. Lussa- netJ. van Son 01. Gymnasium II MiddelburgGym nasium I Middelburg: P. WattelR. van Bennekom 01; A. JoosseD. Kolff 0—1; J. Bartle—J. de Mey 0- 1; D. de JongH. van Bergen 01; W. ScheltensF. Vos 1—0; H. de PagterW. van Woerden 0—1. Slechts één wedstrijd in Zeeuwse schaakcompetitie. Voor de Zeeuwse schaakcompeti tie werd in de afgelopen week slechts één wedstrijd gespeeld. In de tweede klas A won Vlissingen n met 73 van Middelburg ni en kwam daardoor precies gelijk met Koudekerke aan de kop, zoals uit de stand blijkt: Koudekerke 24; Vlis singen n 24; Middelburg III 2 0; Vlissingen III 20. De gedetail leerde uitslag was: H. MelseM. Geuze V2—C. J. MommaasJ. Goedbloed y2N. BastiaanseS, W. v. d. Peyl 10; G. M. SteinhauserC. A. v. d. Koor de Voy2; J. A. SmitsM. J. de Vries 10; H. ReynhoutJ. A. Flipse y2y>; J. Langendijk jr.P. de Rijke 01; J. de Bartmevrouw T. WoudstraRodenburg 10; J. Pelsmevrouw M. HolsterDinge- manse 10; J. J. v. d. SandeC. Pleyte 10. Tafeltenniscompetitie Voor de Goese tafeltenniscompeti tie werd een wedstrijd gespeeld tus sen P.Z.E.M. I en Rapide '54 II, welke wedstrijd werd gewonnen met 7—3 door Rapide '54 II te Kapelle. De gedetailleerde uitslagen zijn: RoelseOssewaarde 01; De BootLeendertse 10; mevr. Van AntwerpenBarth 10; De Boot Ossewaarde 01; RoelseBarth 0 1; mevrouw Van AntwerpenLeen dertse 10; De BootBarth 01; mevr. Van AntwerpenOssewaarde 01; RoelseLeendertse 01; me vrouw Van Antwerpen en De Boot Ossewaarde en Barth 01. JHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIjj Leeuwin ontsnapte op automarkt. Een grote leeuwin ontsnap- te uit een kooi op een auto- markt in Garden Grove (Cali- fornië), waar men haar had g= opgesteld om klanten te trek- ken Het beest brak door de ijze- ren stangen van de kooi heen en viel de zeven jaar oude Earian Tremholm aan, die met zijn vader bezig was een auto H te bekijken. Toen dat niet best il lukte, wandelde de leeuwin 'n grote hoofdweg op, waar de voetgangers in alle richtingen H uiteenstoven en de automobi- listen zich een leeuwin schrok- ken. Vijftien auto's vol met po ll litiemannen kwamen met gie- rende sirenes aanstuiven. Maar de oppasser van het beest slaagde erin, haar met. een lasso te vangen en naar de M kooi terug te brengen. Earian heeft een flink aan- tal schrammen en zijn vader een beet in het been. IllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllM (Advertentie) Meer dan 3000 mensen in Bulgarije gearresteerd. In zeer betrouwbare kringen in Belgrado is vernomen, dat in de af gelopen maanden in Bulgarije drie tot vier duizend mensen zijn gearres teerd. De meesten zijn naar concen tratiekampen op een eiland voor de Bulgaarse kust en een eiland in de Donau gezonden. In Varna en Boergas zijn in de af gelopen weken Russische militaire deskundigen aangekomen. Ook zijn Russische tanks voor het Bulgaarse leger gearriveerd. Onder de Bulgaar se leiders zou enige spanning bestaan als gevolg van stalinistische en anti- staltnistische stromingen, maar het volk zou kalm zijn en waarnemers geloven niet dat net tot een opstand zal komen. Man en jongetje verdronken Zaterdagnacht is de 26-jarige J. van de W. uit Gouda met zjjn motor in de Gouwe gereden en verdronken. Hij is vermoedelijk door de mist mis leid. Zondagmiddag is het vierjarig jongetje G. O. uit Amsterdam in het afgesloten IJ verdronken. Het kind was tijdens het spelen van het schip van zqn ouders gevallen. Doodstraf voor ontvoerder van Peter Weinberger. De 31-jarige Angelo Lamarca is te Mineola in ae staat New York door een jury schuldig bevonden aan het ontvoeren en doden van de baby Pe ter Weinberger. Er worden geen ver zachtende omstandigheden aanwezig geacht, zodat Lamarca zijn leven op de elektrische stoel zal moeten eindi gen. Adres van intellectuelen over Nieuw-Guinea. In een adres aan de zes democrati sche politieke partijen, spreken 116 intellectuelen bij wie 54 hoogleraren, er hun verontrusting over uit, dat het vraagstuk van de bepaling der betrek kingen tussen Nederland en Nieuw- Guinea van de zijde der regering, noch van die der volksvertegenwoor diging, noch van die der politieke par tijen de kritische aandacht ontvangt, die het verdient. Op de vraag welke status West- Nieuw-Guinea behoort te hebben, kunnen de adressanten geenszins al len een duidelijk antwoord geven, terwijl zij zich ook op alle andere as pecten van het Nieuw-Guineavraag- stuk niet voldoende bezonnen heb ben. De adressanten zeggen evenwel zich er van bewust te zijn, dat Neder land ten deze staat voor een ernstig en acuut probleem, een probleem, dat de verhouding van Nederland tot In donesië raakt, invloed uitoefent op de positie van Nederland in de vol kerengemeenschap en haar organen en in ons land vanwege zijn econo mische en etische implicaties een ge voel van malaise te voorschijn roept. Naar de mening van de adressan ten zou het aanbeveling verdienen om een veelzijdige en diepgaande studie van het vraagstuk toe te vertrouwen aan een commissie, waarin verschil lende politieke partijen vertegenwoor digd zijn en waarin tevens deskundi gen zitting hebben, omdat men hier te doen heeft met een nationaal vraagstuk, waarmee niet in het reine is te komen, indien traditionele we gen bewandeld worden. Namens de 116 intellectuelen is het adres ondertekend door prof. dr. G. C. Heringa te Amsterdam, mej. mr. W. M. W. van Lanschot te Utrecht, ds. J. Pop ma te Amsterdam en prof. mr. J. J. M. van der Ven te Bilthoven. Giro 777 en giro 999: meer dan 6% miljoen Op girorekening- no. 777 van het Nederlandsche Roode Kruis is thans bijeen gebracht f 3.504.773,55: op girorekening no. 999 van het Natio nale Comité Hulpverlening Hongaar se Volk f 3.026.408,06. VLUCHTELINGEN IN SCHOOLGEBOUW Mejuffrouw Veeger met de leiding belast. Het Rode-Kruisteam, dat de zorg voor het door het Nederlandse Rode Kruis geadopteerde vluchtelingen kamp Jndenau in Oostenrijk op zich zal nemen, vertrekt vandaag om elf uur per K.L.M. naar Wenen. Voor hun vertrek van het gebouw van het hoofdbestuur van het Neder landse Rode Kruis in Den Haag zul len de teamleden worden toegespro ken door de voorzitter, ir. F. C. C. baron Van Tuyll van Zuylen. Met de leiding van dit team is be last mejuffrouw G. J. Veeger uit Nij megen, die het Nederlandse Rode Kruis reeds vele jaren heeft gediend, o.a. als inspectrice van de mobiele teams in Indonesië en als vertegen woordigster bij het Rode Kruis in Nieuw-Guinea. In het begin van dit jaar heeft zij op verzoek van de Liga van Rode-Kruisverenigingen een op dracht uitgevoerd ten behoeve van het Jeugd Rode Kruis in Iran. Aan het team, dat uit 9 personen bestaat, is als medicus toegevoegd dokter P. J. M. Baudoin uit Assen, chef-staf bij het gewestelijk comman do van het Rode Kruis-korps in Dren the. Het vluchtelingenkamp Jude- nau is gevestigd in een groot, oud schoolgebouw, dat tijdens en na de oorlog als onderdak voor troepen heeft gediend. In 1955 werd het door de Russen ontruimd. De Oos tenrijkers hebben het gebouw grondig gereinigd en aan voorzie ningen als waterleiding en sani tair wordt nog druk gewerkt. Ook aan de keukeninrichting zal nog het een en ander moeten wor den gedaan, want op het ogenblik worden de 660 Hongaren, die er onderdak hebben gevonden, gera vitailleerd van de centrale keu kens van het Rode Kruis in We nen uit. Aangezien Judenau op geruime af stand van Wenen ligt, zal aan deze wijze van voedselvoorziening een ein de worden gemaakt, zodra het team klaar is om de arbeid ter plaatse te beginnen. Een lid van het team zal dan verantwoordelijk zijn voor de maaltijden. De ingrediënten daarvoor zullen echter in hoofdzaak worden aangevoerd uit de centrale opslag plaats voor het internationale Rode Kruis. Het is namelijk niet de bedoe ling dat de nationale Rode Kruis verenigingen zelf de bevoorrading van het onder hun verantwoor ding staande vluchtelingenkamp op zich nemen; ze blijven echter wel bij dragen aan het internationale Rode Kruis. Zodra het team aan het werk gaat, zal het Nederlandsche Rode Kruis in totaal 44 medewerkers in Wenen aan de arbeid hebben, ter wijl zich aldaar 14 ambulances en vrachtwagens van deze organisa tie bevinden. Donderdagmorgen om half zeven is het zestiende konvooi onder auspi ciën van het internationale comité van het Rode Kruis van Wenen naar Boedapest vertrokken. Bjj de twaalf grote, zwaarbeladen vrachtwagens waren er vier van het Nederlandsche Rode Kruis, bemand met zeven leden van het Rode Kruis-korps. Zaterdag morgen zal opnieuw een Rode Kruis- konvooi naar Boedapest vertrekken, waarbij de Rode Kruis-ploeg onder lei ding van sergt. Sprengers van de Haagse colonne is ingedeeld. Generaal Snijders-medaille posthuum voor Sonderman Tijdens een op woensdag 19 de cember op Schiphol gehouden open bare vergadering van het bestuur van de stichting Generaal Snijders fonds zal de gouden generaal Snij ders-medaille voor het tijdvak 1953- 1956 worden overhandigd aan mevr. A. SondermanSpeerstra, weduwe van luitenant-kolonel-vlieger Gerben Sonderman. Het bestuur heeft be sloten de medaille posthuum te ver lenen aan Gerben Sonderman. /fyn -&£6e<ivttg v&n. Mee Ook deze maand - elke dag - Geef Uw kind méér weerstand na deze zon-arme Zomer 3fe> het héérlijke levertraanproduct, (met vitamines A, B, C en D) bereid uit heilbot- en kabeljauwlevers FEUILLETON „puisje iw tfroeu DOOR LOUIS ARTHUR CUNNINGHAM „Ga Voort, hier vind je mij dus en on middellijk staat je scherpzinnige geest klaar om de meest voor de hand lig gende conclusie uit de situatie te trek ken. Je zou verstandiger doen, als je je wat meer in acht nam". ,,'t Meest dringende eerst", hernam de Grote John, zich tot Barney wen dend. die naar de wand van 't vertrek terugweek en groen van angst werd. Er blonk een wilde gloed in Joh's ogen een gloed zoals Hildreth nog nooit in de blik van een man had ge zien. Ze sloeg hem in de spiegel gade, zelf te verschrikt om te spreken of te schreeuwen. Alice, die het tafereel door de half geopende deur moest hebben gevolgd, haa blijkbaar dit ogenblik uitgekozen om met de kan ijswater te verschij nen. Ze staarde de Grote John met wijdgeopende ogen en een vragende glimlach om de welgevormde lippen aan. „O, lieve kind! Is daar een van je vrienden of een .van meneer Leves- que?" riep ze kwasi-verwonderd. Hildreth voelde zich zo opgelucht, dat ze eerst moeite had zich goed te houden en bijna in lachen was uitge barsten. Barney had zijn zelfbeheer sing hervonden en grinnikte hatelijk, terwijl John's gelaatsuitdrukking er een was om nooit te vergeten. Spijt, woede, verlegenheid, schaamte wis selden elkaar in razende vaart op zijn gezicht af. „O!" bracht hij er tenslotte uit. Hildreth vond eindelijk haar spraak vermogen terug. „Mevrouw Strawn, mag ik U meneer Granger de Grote John genoemd voorstellen?" Alice en hij hielden onder de vor melijke wederzijdse begroeting geen oog van elkaar af. Ze aarzelde met haar hand uit te steken, deed het ten slotte niet. Wel keek ze hem een poosje vast in de ogen, gaf hem zijn blik met woeker terug. Langzaam verflauwde echter haar brede, ver lokkende glimlach en wendde ze haar ogen af. Alice kende, de mannen, wist precies hoever haar macht reikte, welke indruk ze maakte. Welnu, bij deze man was die indruk nul! „Het schijnt dat ik me vergist heb", zei hij langzaam, alleen tot Hil- dretn sprekend. „Neem me niet kwa lijk, maar deze man.,...." „Wilt U niet gaan zitten, meneer Granger?" Alice's anders zo prachtig beheerste stem beefde ee: „En mag ik U iets aanbieden Toen ik binnenkwam haalde ik juist wat ijswater. 't Schijnt „Dames, ik ga maar, als U mij wilt verontschuldigen", kwam Barney tussenbeide. „Ik neem aan, dat U niet op mijn uitnodiging ingaat, me vrouw Granger. U reist zeker terug met „We zullen vliegen", viel de Grote John Levesque in de rede. „Ik ben hier in het vliegtuig van de firma. De wegen zijn slecht". „Wij rijden vandaag naar huis'", zei Barney. „Ik was naar de kamer van mevrouw Strawn gekomen om mevrouw Granger te vragen of zij en Paul ons wilden vergezellen. Nu ga ik maar. Goedendag, mevrouw Strawn". Alice gaf hem de hand. „Maar wilt U dan niets gebruiken?" „Een andere keer. Het was me hoogst aangenaam U te ontmoeten". Hij zei ook Hildreth, die hem dank te voor zijn aanbod, goedendag en verdween toen met een donkere, drei gende blik op de Grote John. Na zijn vertrek trad een wat pijn lijke stilte in. Zelfs de bijna stereo tiepe opgewektheid van Alice Wig- fins kon er niet tegen op. Ze was ang voor John Granger bang en niet op haar gemak in zijn tegen woordigheid. Iets heel ongewoons voor Alice, die mannen steeds een ge makkelijk op te lossen vraagstuk had gevonden en die hen doorgaans met *n paar vertederende blikken, enkele woorden of een gebaar tot haar wil lige slaven wist te maken. Bij deze gelukte dit niet. Na zijn eerste blik scheen hij haar totaal ver geten. Hij ging niet zitten en wilde niets drinken. „Waar is Paul?" vroeg hij. „Dom van me, dat ik niet geïnformeerd heb van wie deze kamer was". „Paul speelt met drie kinderen die bij het Engelse toneelgezelschap ho ren", antwoordde Hildreth. „Ze zijn in de speelkamer aan het einde van de gang. We kunnen 'er wel heen gaan". „Ik zal gaan. Blijf jij hier maar met je vriendin praien. "Dat wil zeg gen om afscheid te nemen...... als je tenminste met ons mee terug wilt". „Ja, gTaag en Paul zal het heel prettig vinden". „We wilden jullie tweeën graag op tijd voor Kerstmis thuis hebben." Hildreth was blij met dat „jullie tweeën". Ze was woedend op hem ge weest om 't in haar getoonde wan trouwen, maar had ook iets als ja loezie gevoeld in zijn uitval tegen Barney. John van zijn kant scheen zich van zijn optreden al niets meer aan te trekken, ofschoon hij beleefd heidshalve zijn verontschuldigingen aanbood. „Het spijt me, dat ik zo uw kamer ben binnengevallen, mevrouw Strawn. Ik mag Levesque niet en ik zie hem niet graag in de buurt van een onzer familieleden. Hij moe3t in de gevangenis zitten. Nu zal ik maar afscheid van U nemen. Ik hoop, dat uw voorstellingen hier succes hebben gehad". „Dat hebben ze, maar die kleine voorstelling van IJ was ook lang niet slecht". „Neen, en daarbij totaal zonder re petitie!" Hij keek haar even aan en liep toen naar de deur. „Paul en ik wachten je op je kamer", zei hij tot Hildreth. „Over circa een uur kunnen we vertrekken. We moeten nog een paar mijl rijden naar het vliegveld, maar kunnen nog tijdig voor donker op Woolastook zijn". De deur ging langzaam achter hem dicht. Hildreth moest lachen om Alice's verblufte gezicht, want ze had dat stukje luchthartigheid nog nooit zo onder de indruk gezien. Alice keek haar een ogenblik wat verwijtend aan, maar lachte toen eveneens. „Of ik ook gelqk heb ge had wat die man aangaat!", zei ze tenslotte. „Hoe houd je 't in vredes naam uit? Hij is de meest aanmati gende en tegelijkertijd meest over weldigende persoonlijkheid, die ik ooit heb ontmoet. Ik zou er op dur ven zweren, dat hij die bandiet zou hebben gedood, als ik door mijn komst uit de badkamer niet alles keurig in orde had gebracht". „Ja, hij zou 't waarschijnlijk hebben tedaan", beaamde Hildreth. „Inder- aad is hij een beetje overweldigend". Alice keek haar veelbetekenend aan „Maar hij is dolverliefd op jou, Hildreth". „Hij? O, neen! Hij denkt helemaal niet aan me, 't Gaat.er hem alleen maar om, dat hij me als een van hen, als een Granger, beschouwt". „Als heel wat meer, kindlief. Hij gedraagt zich als je heer en meester. Hij behandelt je alsof hij de koning van Babylon is en jij zijn nederige slavin bent. Heel wat vrouwen vinden zoiets opwindend. Jij ook?" Hildreth voelde dat ze bloosde. In haar hart moest ze Alice gelijk ge ven. Ze liet zich inderdaad door hem overheersen en was er nog blij mee ook. O, ze had geprobeerd, het tegen hem op te nemen, maar dat was haar niet gelukt. Alice, meer ervaren op dit ge bied, had een juiste kijk óp de stand van zaken. „Het is een geweldig brok mens, kindlief" zei ze op z'n Amerikaans. „Ik zou ook niet tegen hem bestand zijn geweest, maar hij zou hoege naamd geen notitie van me hebben genomen; ik zou gewoon niet voor hem bestaan hebben! Wat ben ik blij, dat ik niet gekomen ben, want ik had het geen twee dagen met hem uitgehouden. Hij is heel anders dan Stevie en verdient zijn naam ten volle. Je zou wel dwaas zijn als je voor John Wren zo'n man liet schie ten". „Ik heb geen kans om hem te la ten schieten. Hij stelt geen belang in me. „Poeh! Hij kijkt naar je alsof je zr|n particulier eigendom bent. Hij 'is nu ai baas over je hart. En (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7