KAPPIE GEWEST ZEELAND P.v.d.A. HIELD JAARVERGADERING WALCHEREN UITEENLOPENDE MENINGEN OVER SUBSIDIE OPENLUCHTSPEL ZEEUWSCH-VLAANDEREN in het land der oliebronnen MAANDAG 10 DECEMBER 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 BESTUURSVERKIEZING GEHOUDEN Alfred Mozer sprak in Goes over de politieke situatie Hot gewest Zeeland van de Partij van de Arbeid hield zaterdag in de „Prins van Oranje" te Goes, zijn jaarvergadering, onder leiding van de voorzitter, de heer M. J. van Poelje uit Vlissingen. De voorzitter begroette in het bijzonder mr. N. Stofkeus en drs. Ph. J. Westerhout, vertegenwoordigers van de Kamer fractie en de heren W. van Deelen en Fr. Albrecht, leden van het partij bestuur. In zijn inleidend woord memoreer de de voorzitter de gunstige verkie zingsuitslag, ook in Zeeland. Het aantal op de P.v.d.A. in deze provin cie uitgebrachte stemmen steeg, ver geleken met de Statenverkiezing van 1946 van 21.8 tot 32 en bleef daardoor nog iets onder liet lande lijk gemiddelde, groot 32.6 Op Walcheren bedroeg het percentage 39.9 (winst 9 op Noord- en Zuid-Beveland 27.7 (winst 8.9%), op Tholen en St. Philipsland 26.9 (Winst 15,7 in West Zeeuwsch- Vlaanderen 34.9 (winst 10.3 en in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen 23.8 (winst 9.7 De heer Van Poelje herinnerde vervolgens aan het feit, dat de heren J. S. Visscher te Goes en De Jonge te Wemeldinge, dit jaar 25 jaar raadslid waren. Bij de bestuursverkiezing wérden de voorzitter en de secretaris, de he ren M, J. vap Poelje te Vlissingen en A. J. Berenpas te Middelburg, her kozen. Als leden werden in het bestuur gekozen de heren J. S. Visscher, Goes, C. Verton, Haamstede, P. de Vriëze, St. Kruis (Aardenburg) en A. Don te Oostkapelle. In het bestuur keren niet terug de heren mr. dr. N. Bolkestein, Middel burg, L. Ch. Janssen, Souburg en S. W. Henry te Terneuzen. Op hartelijke wijze werd door de secretaris van het Partijbestuur, de lieer Fr. Albrecht, alsmede door de voorzitter, afscheid genomen van de penningmeester, de heer L. Ch. Jans sen, die 22 jaar als zodanig heeft ge fungeerd en die opgevolgd wordt door de heer J. S. Visscher te Goes. De heer Janssen dankte voor de vriendelijke woorden en voor de vele cadeaus, welke hem werden aange boden. De heren mr. H. B. Bouwman te Goes en C. van Bendegem te Axel werden tot lid van de Partijraad ge kozen. Vervolgens werden medede lingen gedaan over de lcdcnwinst- actle het ledental steeg met 344 en over het winterwerk. Politieke situatie Des middags sprak de heer Alfred Mozer, internationaal secretaris van de partij over „De buitenlandse poli tieke situatie". De heer Mozer wees ér op, dat Europa nog steeds gebukt Bgaat onder „de noodlottige erfenis" vnn rlp. ennf ■»-««- Officiële publikaties GEMEENTE VLISSINGEN INENTING TEGEN POKKEN B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen be neden de leeftijd van twee jaar gelegen- beid bestaat tot kosteloze Inenting tegen pokken en voor personen boven die leef tijd tot kosteloze HERlnenting op woens dag 12 deceber a.s. om vier uur des na middags in het gebouw van het medisch centrum, Julianalaan 4. VLISSINGEN „Steun Wettig Gezag". Dezer dagen hield het nationaal ïhstitüüt „Steuii Wettig Gezag" te Vlissingen in het Concertgebouw éën propagandavergadering. De voorzit ter van dê kring Zeeland, mr. B. Kolff, wees er in z(jn openingswoord óp, dat de vereniging sinds de op richting in 1948 vooral in Vlissingen niet zonder sücces heeft gewerkt. Wel is er de laatste twee jaar enig verloop wat voornamelijk te wijten is aan het vertrek van leden uit de ge- Rieëhtë. Het ledental is echter sinds enige tijd weer toegenomen. De be langstelling voor de verschillende reservediensten nam na de recente gebeurtenissen in Hoügarije sterk toe. „Vlissingen heeft op deze gebeur tenissen fel géfeageei'd", aldUs de heer Kolff, die voorts herinnerde aan de grote protestvergadering in het Concertgebouw. Men vroeg Zich toen af wat men, behalve protesteren en het geven van financiële stëun, kon doen. De heer. Kolff vond liet daarom wel zeer teleurstellend; dat de be langstelling deze avond niet groter was. Pastoor J. Kossen was van mening, dat hét behoud vari het Christendom en de westerse beschaving op het" spel staat. Hij noêitide hét bescha mend. dat zoveel moeite moet worden gedaan om mensen te vinder! Vödi' dë resel'Vediëflsteri: Ook ds. P. Homburg, gereformeerd predikant te Vlissingen, wees op de ernStig'ê Situatie vvaarih de Wereld zich thans bevindt. Met nadruk wees hij er op, dat Rusland gëen. efikel ander systeem der staten erkent dan de wereldhegemonie vah hét cöihiiui- nisme. De heer P. de Kam uit Goes, secre taris van het pl'oviüciaal comité, ver toonde vei'volgens enkele films, dié een beeld gaven van de Russische bezetting, o.m. Letland. De heer De Kani Qëeiüe nog iiiee, dat de Nationale Reserve in Zeeland op het ogenblik meer dan 600 man telt;-, tëgen 525. lilaft ifl januari j.l. Over het gehele land kwamen in no vember meer dan 1000. aap meldingen binnen alleen al voor de N.R. WESTKAPELLE Rciadscigendci De gemeenteraad van Weëtkapéiiè komt dinsdagavöhd 11 december öhi acht uur in openbare vergadering bijeen.,,Er zal o.m. gespróken wórden over een voorstel van B. en W. om het gemeentëpersoneel hiêt higaiig van 1 juli 1956 een salarisverhoging van 6 te geven en over het ver zoek van de christelijke kleuter school om een uitkering voor de aan schaf van nieuwe meubels. Voorts zullen de gemeentebegroting voor 1957 en de begfbtingvan liét wo ningbedrijf vastgesteld worden. van de conferentie van Jalta. Een groot deel van de huidige moeilijkheden is terug te brengen, tot het patroon, dat daar voor „het nieuwe Europa" geweven is. De de stalinisatie van Rusland, welke voor binnenlands gebruik bestemd was, had voor Rusland een averechts re sultaat. Het doel van de Russische politiek is hetzelfde gebleven, zij is hetzelfde als onder Malenkow. De heer Mozer acht het een grote fout van Engeland en Frankrijk, dat deze landen zonder Amerika hierin te ken nen, de landing in Egypte onderna men. Spreker verklaarde stellig geen derde weg-man te zijn, doch slechts het optreden van deze beide landen funest. Er is naast Amerika en Rus land geen „derde macht"; in West- Europa had men dit moeten beseffen. Amerika heeft tien jaar lang ge tracht West-Europa tot eenheid te brengen, doch is daar niet in ge slaagd. Herstel van de orttstané breuk met Amerika ziét de heer Mo zer dan ook als een levensvoorwaar de voor West-Europa. Met deze met grote aandacht ge volgde rede werd de jaarvergadering besloten. Vier schepen strandden op de Westerschelde. Drietal op eigen kracht vlot Tijdens hot afgelopen weekeinde Hepen op de Westerschelde vier schepen aan de grond. Zaterdag morgen omstreeks half acht is liet Zweedse motorschip „.Juwaja" op de Westerschelde nabij de schorren van Sftaftinge tijdens dichte mist op de oever gevaren. Direct voeren sleep boten uit Antwerpen ter assistentie uit. Zaterdagavond circa half ne gen Is het schip op eigen kracht vlot gekomen. Het schip was leeg op weg van zee naar Antwerpen. Tij dens de stranding verloor het schip één van zijn ankers en raakte de ankerwinch onklaar. Eveneens voer zaterdagmorgen op dezelfde tijd de Nederlandse motor- spits „Energie", geladen met kolen, komende van Antwerpen, nabij Bath op de slikken aan de grond. Een sleepboot van Muller uit Temeuzen voer uit ter assistentie maar schip per Leeman wenste geen sleepboot- hulp. Hij hoopt bij hogere water stand op eigen kracht vlot te ko men. Het schip ligt geheel vlak en ligt dus niet gevaarlijk. Zondag avond was, het schip nog steeds niet vlot. Zondagmorgen circa elf uur is de Russische zeeboot „Anatapsk" op een zandrif gelopen in het vaarwa ter nabij Bath. Sleepboten voeren uit van Antwerpen en van Muller uit Terneuzen. Zondagmiddag om half vijf is het schip, dat geladen met stukgóed op weg Was van Ant werpen naar Helsinki, op eigen kracht vlot gekomen. Zondagmiddag ongeveer half één is een. Engelse vrachtboot nabij Bath door roerschade op de slikken gelopen. Het schip kwam spoedig op eigen kracht vlot. Het schip, dat op weg was van Antwerpen naar Zee, is met assistentie van een Bel gische sleepboot teruggekeerd naar Antwerpen. Sint-Nicolaas op bezoek bij bewoners „Ter Hoage". Wie gedacht heeft, dat Sint-Nico laas en zijn knechten al weer lang en breed in Spanje zaten, heeft zich wel schromelijk vergist. Vrydag-'trok hij nog over de Walcherse dreven en bracht daarby een Bezoek aan het rusthuis „Ter Hoogc" in Middelburg. De vele bejaarde inwoners meenden reeds, dat de goêdheiligman hen ver geten had, maar dank zij de goede zorgen van de Middelburgse U.V.V.- dames ging de Sint de deur van het voormalig kasteel gelukkig niet voor bij. Daar de schimmel reeds naar Spanje was, deed Sint-Nicolaas, ver gezeld van zijn onafscheidelijke knecht, zijn .intocht per auto. De iiiet-bedlëgerige oudjes waren In de eetzaal Verzameld en zongen bij zijn binnenkomst de Sint als in hun jeugdjaren toe, Na deze klanken be gon dé bisschop volijverig met hët uitdelen van geschenken en begerens waardige versnaperingen; voor 'ieder zat er wat in de zak van Piet. Alge mene vrolijkheid ontstond er onder de oudjes, toen een ondeugende ver pleegster bijna pikzwart uit de Om helzing van de zwarte knecht te voor schijn kwam.Maar ook de stoute inwoners van „Ter Höogé" moesten op het matje komen. Daarna hèeft de Sint ook een ron de mèt zijn gevolg gemaakt door de ziekenzalen, waarbij hij de bejaarden aan hun bedden bezócht. Voor ieder had hij een goed woord 'én een trac- tatie._ Spontaan werden de liedjes door 'de oudjes meegezongen, waarbij zelfs een 84-jarige zich onderscheid^ de. In een alleraardigst gedicht dankte éëh der U.V.V.-dames de Sint en zijn knécht voor Run bezoek, waarbij zij aanstipte dat het bezoek altijd weer één hoogtepunt iri hët léven Van dé bejaarden is.Namensde bejaarden höpptè zij de Sint en Pieterman nog vele jaren op het oude slot te mogen verwelkomen. Ook de dames, die be langeloos hun aüto's beschikbaar gëëtéld hadden; bracht zij dank. Middelburgse jeugd zag „De rover van Makkedam" Ruim 1800 Middelburgse kinderen heb ben zaterdag „Dë röVer van Makke- dam" gezien. Waimëer men weet, dat het Schuttershof 60Ó kinderen kan bergen tijdens één voorstelling, dan begrijpt men, dat de zaal drie maal „hardstikkë" vol Zat. Vol niet een schare enthousiaste kinderen, die in tens hebben meegeleefd met de avon turen van vader en móeder Daalebout,- dë büurvroüw en haar zoontje, de pro fessor en Willem de zeeman, die de dóór een grote vogéi meegenomen Kfëiisjê gingen zoeken. Daar Sint-Nicolaas pas zondag naar Spanje vertrokken is, was hp ook nog in de gelegenheid om tijdens de pauzes van de voorstellingen met zijn knecht een bezoek te brengen, hetgeen na tuurlijk een welkome afleiding was om even adem te scheppen. Een bru tale jongen wilde weten of deze Sin terklaas nu de hele echte was, waarop Zwarte Piet gelukkig een bevestigend antwoord kon geven. Verder werd er naar hartelust gezongen, mochten en kele kinderen op het toneel komen om kleine rovertjes Van Makkedam in ontvahgst- té nemen, en gedroegen de kinderen zich verder bijzonder rustig. Het was er echt gezellig in het Schut tershof. Over het gedrag van de kinderen zijn de organisatoren bijzonder tevre den. Ook zaterdag bleek nog eens te meer, dat het een verstandelijk maat regel geweest is om alleen de kinderen van 6 tot IA jaar toe te laten, zonder ouders of begeleiders. En het pleit voor dé Middelburgse jeugd: vanaf het moment, dat zij de zaal betraden t"&t zij er weer uitgingen, hebben de kinderen zich zeer gedicipliüeerd ge dragen. Rustig zijn zij gaan zitten en rustig hebben ze geluisterd, O.- EN W.-SOUBURG Uitvoering „De Jonge Zangers" Het Souburgs kinderkoor „De Jon ge Zangers" gaf zaterdagavond in „De Zwaan" een openbare uitvoering onder leiding Van Ab Lichtendahl. Het programma bestond uit tweë de len: tijdens het eerste zongen de bei de klassen, waaruit dit koor bestaat, een aantal kinderliederen, waarna in het tweede deel een kinderoperette werd opgevoerd. Vöör dit laatste werkje, „De schipbreuk van de Prins van Oranje", tekst van J. J. Slhédës, had de dirigent de muziek geschre ven. Het koor deed zich reeds vanaf het begin kennen als een vlot zingen de en goed ingestudèërdiè groep, dié door de dirigent muzikaal op de pia no werd begeieid. „De Jonge Zaligers" zongen ih de trant van bekende ra- diokihderkoi'eh, waarbij Voornamelijk het plezierig klikkende kinderlied werd Uitgevoerd. Er is hier geen sprake van een muziekbeoefening, zoals die de laatste jaren wordt voor gestaan door muziekpedagogen als Willem Gehrels e.a., waarbij het volkslied en vooral óok de irtipróvisa^ tie een voorname rol spelen. WelliGht dat dirigent Lichtendahl deze zaken tijderts de repetities van het koor wel toepast, maar tijdens deze uitvoering bleek daarvan niets. Toch kunnen deze moderne en eigenlijk zo hêêl oude -methoden een openbare leS een geheel eigen Charme verlenen. Misschien dat"èen volgende keer èèns een plaatsje Vóór dit onderdeel ih het programma kan worden ingeruimd. Een dergelijk kijkje in de „kinder^ koorriteukëh" doet zó'n uitvoering wat minder op een «grote-mensen- avond" lijken. De operette van Ab Lichtendahl bleek te bestaah uit een aantal goedklinkende, prettige melodieën rond een héél éénvoudig gegeven: een schipbreuk, waarbij de schepe- Daling in de aanvoer op de Zeeuwse fruitveilingen. Prijzen blijven echter stabiel Op de Zeeuwse fruitveilingen valt er momenteel In de aanvoer "een vr(j sterke daling waar te nemen. Ook de komende weken kan men een rustige handel tegemoet zien. Deze daling kan men toeschrijven aan de decem bermaand, de maand met zyn talrij ke feestdagen. Het is een beeld dat men al verschillende .jaren achtereen heeft kunnen constateren. Het inkomstenbudget van de con sument krjjgt voor deze feestdagen 'n .andere besteding dan aankoop van Truit. Daarbij komt dan nog, dat dê voorraden fruit bij de kwekers, zo deze niet in de koelhuizen zijn opge slagen, ver geruimd zijn. En met de verkoop van het koelhuisfruit wordt doorgaans niet eerder een begin ge maakt dan in de eerste maanden van het nieuwe jaar. Door dit verminder de aanbod zijn de veilingen er dan ook tot overgegaan het aantal vei- lingsdagen in te krimpen. Op de vei ling te Goes wordt er momenteel nbg twee keer per week geveild. Ook dit zal weldra nog ingekrompen wor den tot eenmaa 1 per week, hetgeen ook het geval zal zijn met ingang van volgende week al op de veiling te Kapeile, Hoewel het aanbod niet groot is, blijven de prijzen op een goed peil. Goudreinette en Jonathan die wél het leeuwenaandeel in het assortiment te zien geven, kunnen zich goed handhaven. De goede kwa liteit Goudreinette in de grove sorte ring noteerde deze week nog rond 40 cent per kilo en de fijnere sorte ring rond 26 cent per kilo. Voor Jo nathan liggen deze prijzen voor gro vere sortering rond 45 cent en de fij nere maten van 26 tot 38 cent per kilo. Het prijzenbeeld geeft dan ook niets verontrustend te zien en ver wacht mag worden, dat er wel geen grote prijsdalingen op zullen treden. De komende dagen zullen er op di verse veilingen in ons land speciale kerstveilingen worden gehouden, waar een keur van kwaliteits-pro- diikten aangeboden zullen worden. lingen op een onbewoond eiland aan spoelen en te rechter tijd worden ge red. Een „hard stuk zeemansleven" dós, verzacht evenwel doordat de schrijver van hot libretto de bij de kinderoperctte zo traditionele feeën liet optreden. Zowel kinderen als de ouderlijke toeschouwers genoten volop en brachten via een hartelijk applaus, de kipderen, alsook de di rigent een verdiende hulde. Een be zwaar van het stük was echter wel het tijdrovende décor-wisselen, waardoor het niet-optredendè jonge volkje moeilijk in het gareel was te houden. De voorzitter van het koor,- de heer J. Passenier, sprak 'n openingswoord en dankte aan het slot de medewerkenden. Een verlo ting met fraaie prijzen vormde de gebruikelijke attractie in de pauze. Feestavond Barbus Conchonius De onlangs uitgestelde feestavond van dè aquariumvereniging in Mid delburg en omstreken „Barbus Con chonius" Zal thans gehouden worden op vrijdag 14 december aanstaande in dó bovenzaal van de Schouwburg, Naast bet optreden van een cabaret gezelschap, zal de heer Ab A. Góls, bondsspreker van de N.B.A.T., een lezing met prachtige films en dia's houdën óver het onderwerp „Aqua- rialogica". GEMEENTERAAD HULST Geschil met Reinaertcomité wordt betreurd Tjjdens de vorige week gehouden openbare vergadering van de raad der gemeente Hulst werd de heer C. D. Strijdonck als nieuw raadslid be ëdigd en geïnstalleerd, nadat zijn ge loofsbrieven door de commissie van onderzoek in orde waren bevonden. Over het algemeen werden de vele punten van de agenda vlot afge werkt, Alleen het voorstel tot net verlenen van een subsidie voor het te organiseren openluchtspel ter gele genheid van de viering van het her stel van de toren van de Sint Willi- brordusbasilielc vergde nogal enige tijd. Nadat de voorzitter, burgemeester A. L. S. Lockef eer, de raad had me degedeeld, dat het college van B. en W. plannen had om dit feit, dat ho pelijk in voorjaar 1957 zal plaats vinden, feestelijk te vieren, nam de heer P, Warnier (k.v.p.) het woord. In de eerste plaats vond hij het be drag waarmee B. en W. zich voor stelden om dit feest te subsidiëren (n.l. 2000) aan de hoge kant. Hij verklaarde zich pertinent tegen het verlenen van een subsidie. Immers, wanneer er dan eventueel door het stedelijk feestcomité winst gemaakt wou worden, zou dit lichaam toch de 2000 ontvangen, hetgeen naar de mening van de spreker toch zeker niet de bedoeling kon zijn. De heer Chr. Wiliemsteijn (prot.) zag met de steun van de heer Warnier deze sub sidie liever gewijzigd in een garantie. Na 'n uitvoerige discussie, die hoofd zakelijk werd gevoerd tussen de he ren Warner en Wiliemsteijn ener zijds en het college van B. en W. an derzijds, was het resultaat uiteinde lijk, dat er drie voorstellen ter tafel kwamen: a. het voorstel van B. en W„ b. het voorstel Warnier, dat ga rantie beoogde en c. het voorstel Wiliemsteijn, dat inhield wel 2000 subsidie verlenen, dan echter niet al leen voor het openluchtspel, maar om het te verstrekken aan het stéde- NW.- EN ST.-JOOSLAND Verkiezing ambtsdragers De leden van de hervormde ge meente van Nieuw- en St.-Joosland bosloten op de gehouden gemeente bijeenkomst met grote meerderheid van stemmen, dat de gemeente d« verkiezing van ouderlingen en diake nen in de komende zes jaren zelf in handen zal houden. Burgerlijke stand OOST- ÉN WEST-SOUBURG. Bevallen: K. J. MannekeDen Dekker, z E, A, van der Meulen—-Van der Vel de, d.; A. C. Struijk—Christoffel. z.; G. M. AvinkSteutel, z.; P. GeerseAbra- hamse, z.; M. VerberkmoësHoutekamer, z.: M. VosSuurmond, z.; J. Horstink Slmon, z.; J. M. C. de Kort—Akkermans, z.; G, Sol—Keijser, d. Ondertrouwd: J. H. Warkor, 29 j, en M, Solissa, 25 j. Getrouwd: E. A. Mam, 29 j, en S. W. Petiet, 20 j.; A. Marinissen, 28 j. en M. van Eenennaam, 32 j.: W. Reijnierse, 21 j. en J. W. Lobbezoo, 21 j. Overleden: J. c. Göedhart. 69 j„ e. v. A, P. Diermahse. AXEL Plattelanders gaven goede Ontspanningsavond in Axel. De samenwerkende afdelingen Van dë C.B.T.B., de C.B.R.V.B., de C.J.B. T.B. en de C.P.M.B. hielden in het „Centrum" te Axel een ontwikkelings^- en ontspanningsavond Na een wel komstwoord van de C.B.T.B.-voorzit- ter, de heer C. de Putter traden de „Poldermeisjes" van de afdeling Oost- Zeeuwsch-Vlaartdèren met een met zorg uitgevoerd programma voor het voetlicht. De heer A. Wildeman uit Winterswijk hield vervolgens één cau serie Over „De christelijke plattelands- jeugd temidden van de hedendaagse maatschappij". Leden van de jongerenorganisaties gaven Hierna een verdienstelijke op voering van de klucht „Op schoor'. Het duo Peter Ruijf en Janny Mulder Uit DedëiiïSVaart Viilde hët gedeelte na de pauze met muziek en declamatie, dat uitstekend was verzorgd. Beiden kregen na afloop een hartelijk ap plaus. Ds. F. L. Schalkwijk uit Hoek sloot, deze drvlk bezóchte en góed gë- siaagde avoild. HOEK Be j aardensociëteit in Hoek geopend Dezër dagen wérd de pas Opgerich te bejaardensociëteit in Hoek, die on der auspiciën staat Vaii de afdeling Hoek van de Nederlandse Federatie Vrouwelijke Vrijwilligers, geopend. De presidente, mevrouw Hanssens, sprak een openingswoord, waarin zë ó.a. Welkom heette het Voltallige col lege van B, en W„ dé gemeente-secre taris en de predikanten ds. Van Meeuwen en ds. Schalkwijk. Mevrouw Hanssens richtte woorden van dank aan het adres van het gemeentebe stuur voor het beschikbaar stellen van de gemeentelijke gehoorzaal, 2ij sprak de hoop uit, dat de gemeente óok financieel een steentje zal bijdra- gén. Vervolgens gaf spreekster een uiteenzetting van het doel der bijeen komsten, die toegankelijk zijn voor ouderen, die de leeftijd van 65 jaar hebben bereikt, Zij deelde mede, dat elke donderdag van 2 tot 4.30 uur bij eenkomsten worden géhouden. Burgemeester A. F. Hanssens sprak er zijn vrêtigde over uit, dat Zóvele oudjes aan de oproep gehoor haddëft gegeven. Het stemde spreker tot te vredenheid, dat ook in Hoek een af deling van de vrouwelijke vrijwilligers was opgericht, die zich met enthou siasme neeft ingezet voor de bejaar denzorg. Nadat burgemeester Hans sens er nog op had gewezen, dat ook de gemeente niét achter zal blijven, vertoonde de heer But uit Terneuzen lantaarnplaatjes van het Höek èh TerneuZen-van-Vroeger. Na de pauze werden nog kleuren plaatjes van Ëeeuwsch-Vlaanderen vertoond. Nadat de burgemeester, de heer But, zijn dank had overgebracht, sloot hij met een kort woord deze eer ste. bijeenkomst vdor bejaarden. lijk feestcomité, dat dan dit gehele feest hiermee diende te organiseren. Na stemming waren er zeven leden voor het voorstel van B. en W. en drie tegen, n.l. de heren Warnier, Wil iemsteijn en C. C. van Arenthuls, zo dat 2000 zal worden gesubsidieerd. Bij de rondvraag kwamen artikelen in enkele bladen (o.a. do P.Z.C.) lei- sprake aangaande het geschil, dat zou zijn gerezen tussen liet college van B. en W. en het Reinaertcomité. De heer L. A. de Wilde (k.v.p.) wilde weten of dat, wat in de kranten ge staan had juist was. Dit werd door de voorzitter beaamd, echter met de opmerking, dat het artikel juist was, maar dat de kop van het artikel „des krants" was. De heer Warnier zei het ten zeerste te betreuren, dat er van een geschil sprake is, „F.r is in samenwerking met de hier bedoelde personen veel te bereiken in het be lang van de gemeente", waaraan hij verder toevoegde: „Het college moest zich nu niet laten leiden door dingen, die niet definitief vaststaan." HU vroeg begrip voor dat alles, daar er hier geen persoonlijke belan gen op het spel staan, maar wel al gemene. Ook de heer Van Arenthals betreurde de breuk en HIJ achtte het wenselijk om samen mondeling deze kwesties op te lossen en niet door middel van briefwisseling, hetgeen de voorzitter wel In overweging wil de nemen. Sportuitslagen Amateurvoetbal: le klas A. VCS Quick 1—0. RFC Bapldltas 9—1, Velox Unitas 2—1, DWV Gouda 0—2. HRC UW 7-1. Zeeburgia CVV 2—2: de stand in deze afdeling luidt: Velox 1015, Zeeburgia 9—11, Unitas 9—11. VCS 9—10, RFC 9—10, DWV 9—10. UW 9—10, GOU- da 8—7, CW 9—7. HRC 10—7, Quick H 9—6, Rapiditas 9—6: le klas: B: Zwaagwesteinde WW 4—2. Sneek Borne 24, Be Quick WVC 74, Quick 20 WAVV 1—2, Achilles Ro- bur et Velocitas 13. Arnh. Boys Hen gelo 6—2; de stand Is hier: Be Quick 10— 15, WVC 10—13, Quick '20 9—11, Sneek 911, Röbur et Velocitas 1011, WAVV 9—10, Zwaagwesteinde 10—9. Arnh, Boys 9—8, Borne 9—7. Achilles 9—7, WW 9-5, Hengelo 9-6: le klas C: SC Emma TSC 2—0, Roermond Vlissingen 2—4. De Spechten Alliance 2—2, Klmbria MOC '17 2—3: 2e klas B: Internos Ta-, xandria 1—7, Middelburg—RAC 3—0, Axel Hulst 2—3, Uno Animo BSC 1—3, WVO Rood Wit 0—4; 3e kies C: Vëerèe Boys Heusden 8—1, RKDVC RW3 3—1, Dongen VES '35 1—4. De Schut ters Zierikzee 2—0, Hero Virtus 42: 3e klas D: RCS Odio 3—1, Zeeland Sport RKFC 1—2, Steen Terneuzen ol. Honfenisse Zeelandia I2, Grens wachters Com Boys 20, Biervliet Meto 3—1: 4e klas G: Klfimv Borg vliet Steenbergen 0—0. Halsteren Noordhoek 6—3, Kaaisê Bóys Devö 4—1. SC Gas tel NSV 2—2. Burgh DHV 2—1: 4e klas H: fïla W Hansw. Boys 6—0, Breu ken* Oostburg 2—2 (o.p.v. Br.), Clinge Koewacht 51, Yerseke 's-H, A.- kèrke 52. Luetor Sluiskil 61; res, 2e klas C: Middelburg lil Vlissingen Itl 3—4, Terneuzen Axel II 2—2. Córn Boys li Breskens II 14—l, viissLtisen 11 Middelburg H 1—0, Goes II RCS II 5 28: Er Voëf een siddering door de menigte; gevolgd döor een Woest gejuich. De kleffe vloeistof kletste nu in grote hoeveelheden riéêr én dé dbordrihgéndé geur van verse aardolie vérsprêlddê zieh övér de wijdde omtrek: Sighor. Rivaldl stapte dóör dè lieêrpienzende ylöéistor in dé richting van Sheik Olimir, die door Slöi. Siltkai met èên partplU oldevrii werd gehouden. „Gelukgewenst, Bronnen kenner!" sprak de woestij n- Votst, éen vei-hètigdé trék op het vemmpelde gelaat. „De Wijze heeft zijn km- dérën verrijkt mét waarde volle gaven. En het ver hult van het Westen heel't hen tolstaat gestéld deze gaven te benutten:'Daarom zal de rijkdom eerlijk tus sen Öost eri Wést moeten worden verdeeld." „Preciso!" .antwoordde Rivaldi" snel. „Dat. wil dus zeggeh, dat,..." „Wij zullen welwillend ov< .bfengst vijf procent aan, U kari wa.rden afgestaan"-,, verduidelijkte -SikkaL „Verder' nódigt de-'Shetk. U" én uw-helpers uit voör eèrifeestelijk noéhmaal." Oö Wég ha8r dè têht van de Sheik uitte de Maat zich in kommérvolie termen over de toestand. ..Ik ver 1 rouw her maar niets", mopperde hii. .„Daar .st'eékt iets ach tér, wat ik. je, brom; We zijn hbg lang niet uit de narigheid". „Ik Weet het niét", antwoordde Kappïe pein zend. „Dé éérste boring dè beste ai raak. Dat is wel erg gemakkèlijk gegaan!" Zaterdagvoetbal: !e kis*: RillandU NiéUWdorp uitgest.. Tern. Boys Arne- muiden p—3. Zaamslag - AZVV 3-1; 2e klas A: Colijnspl. Boys n Wemeldinge II 4—3, Hendfikskinderen - Kloe- tinge II 1—2, Serooskerke II Wisse- kerke II 0—4: 2è küas B: Zeeland Spnrt VI Nieuwland 7—0, Oostkapelle Se- róöskerke 2—5, RCS IV Middelburg IV 2—3, Veere Meeuwen 3—0: 2e klas C: Bevélanders Helnkenszand 6—1. Goes rv Wolphaartsdijk 1—3. Kloetihge Mevo 0—6, Yerseke III Kats 1—6. Wis- sekerke SVD 3—2; 2e klas D: Mevo II Mevo Itl 6—3, rBuse Eóys II Düi- veland 2—6: 2e klas Er AZVV lï Drie wegen 1—1, Hoek Térn. Boys I—1: 2e klas F: Soui II Beren 2—2, Driewegen azvv m ï—i. "Zondagvoetbal: le klas A: Dottiburg Walcheren 2—6. Kruiningen Noorman nen 0—2, Lewed, Boys Volharding 11—0, Röbttr Vogelwaarde 3—21 lë klas B: Brouwershaven Zierikzee n 2—2, Drei- schor Burgh 2—2: res. le klas Clinge Zeelandia II 0—0. Zeeland Sport III -Vlissingen IV 3—2. Oostburg II Steen II 6—0. Goes III Luctor II 8—2. Krui- hihgen n Huist II 2—4: 2e klas A: Aardenburg II Biervliet II 4—2. Zee land Sport IV Zuiclzande 3—4. Groede IJzeiidijkè i— 8. RCS T!T Retranche- fnent 1—5; 26 klas B: Corn Bnvs III HansW. Boys 0—4. Kwadêhdamrrie Sluiskil TT 3—2, Bapeflburg Philippine Cortkehê Vogelwaarde fV. n.o.g.), Yerseke ff Patrijzen 1—2; 2e klas C: Brouwershaven II Zierikzee TI 3—7, Eonnetnairê RehëSse II 1—li; 3e klas Eëeland Sport V Zuidïande IT afg., fj2éndiiké II Schoondïike II 0—5. Le- Wed. Bovs II V!is*:Ihgs? V 3—4. Wal- chefëh II 's-H. Arendskerke II 1—3, Robiir TT Patrijzen TI 2—2: 3e klas B: Stêèh III Terneuzen ITI 3—4; Axel III Hulst Tlf 3—i. Ria WH Philiopine II 9—1, Koewacht II HbritënlsSe Hl 3—3. KORFBAL 3e kias A: Overkanters Charlois 1—3. Ons MUIS Mérwede 44. TOV ODO 2—5. Unidüm Zwaluwen 11—1, Succes Swift 1—18. HANDBAL Vêldfiandbal: afdèllfig £êeiafld: dartieè 2ê klas: Marêthnh lil zéeianfl Sbovf it 0—10; heren le klas: Tonido n EMM.II 12—2 fvriendschappelijk): heren le klas: Waichêrèii Marathon IH 6—3. Zaalhandbal: dames 2e klas: Olympus Marathön li 2—4. Töhido Horite- nlsse 5—2, dames lè klas: EMM Mara thon 05. dames Junioren: EMM Toni- do 6—7, hérêfl 3è kias: tohido III Nep- tunus 7—4, heren Ie klas: EMM —Tonido 7—9; rhëisjesadsplrahtenMarathon Volharding 6—3. Tonido - Olympus 8—4, Hellas Zeeland Sport 1—7, jongensad- Bpirahten: EMM It Volharding 4—10, Olympus EMM 10—7: dames: Zaalhand balwedstrijd Duitsland Nederland 11—5 HOCKEY Promotieklas A: Keep Fit Middel burg 0-6, Hopbel MSP 1—1. Dames: Liberty Middelburg 3—0; Middelburg II Push IV 2: Jeugd: Middelburg A Breda 1—1, Püsh Middelburg B o— U: meisjes: Middelburg A Breda A 0—4, Bréda Middelburg B 0—0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3