SCHOOLTANDVERZORGING IN VLISSINGEN EN SOUBURG WALCHEREN R.C.S. VERSPEELDE DE WINST ONVERWACHT BIJ R.K.F.C. MARKTBERICHTEN WOENSDAG 5 DECEMBER 1956 PROVINCIAL li ZEEUWSE COURANT 7 VERSLAG OVER JAAR '55—'56 Goede resultaten Verschenen is het verslag over het schooljaar 19551050 van de stich ting ter bevordering van de school tandverzorging in de gemeente Vlis- singen en omgeving. De dienst, omvat de gemeente Vlissingen met 16 scho len en de gemeente Oost en West Sou burg met. 4 scholen. Gedurende het schooljaar 19551956 werden in beide gemeenten de kinderen van alle 6 klassen behandeld, ieder nieuw schooljaar wordt de nieuwe eerste klasse ingeschakeld. Gedurende de gehele lagere school periode wordt het gebit tweemaal per jaar gecontroleerd, Ieder kind, dat dus gedurende de schooljaren op deze wijze de tandverzorging heeft onder gaan, verlaat met een gesaneerd blij vend gebit de lagere school. Als schoolarts werden gedu rende dit schooljaar ingeschakeld, de heer H. H. de Vries, die de 5e klassen, en de heer H. A. Reddingius die de 6e klassen te Vlissingen behandelde, me vrouw B. ReynierseMilatz, die de eerste, derde en vierde klassen te Vlissingen behandelde, de heer J. Reijnierse, die de tweede klassen te Vlissingen behandelde, de heer A. de Koning, died e eerste, tweede, derde, vierde, vijfde en zesde klassen te Sou burg behandelde. Ook dit jaar bepaalde de- behande ling zich in hoofdzaak tot glazuur-de- fecten of beginnend tandbederf van het blijvend gebit. Het melkgebit werd slechts behandeld in aansluiting aan mondverzorging voor kleuters of, voor zover nodig, om nadeel aan het blijvend gebit te voorkomen. Extractie van een element van het melkgebit wordt alleen verricht voor zover dit nodig is in het belang van het blijvend gebit. Extractie van een element van het blijvend gebit wordt alleen verricht met medeweten van de ouders. In verband met de uitkomsten der- exploitatie werd de bijdrage voor' Vlis singen en Souburg vastgesteld op het minimum bedrag van 3.75 per kind per jaar. Ingevolge het advies van de Neder landse Vereniging voor Sociale Tand heelkunde werd met ingang van 1 sep tember 195o de bijdrage voor de ou ders van niet-verzekerde kinderen ge steld op 5 per jaar. De tandartsen worden gehonoreerd overeenkomstig de normen, welke de Centrale Raad voor Sociale Tandheel kunde heeft vastgesteld. AANTAL KINDEREN Voor het schooljaar 1955/1956 be droeg het aantal deelnemende scholen te Vlissingen 16, omvattende 93 klas sen met 3171 leerlingen, waarvan 2691 kinderen bij het onderzoek werden in geschakeld, terwijl 480 kinderen niet aan het onderzoek deelnamen. Te Oost en West Souburg bedroeg het aantal deelnemende scholen 4, omvattende 24 klassen met 847 leer lingen, waarvan 473 kinderen wel en 374 kinderen niet aan het onderzoek deelnamen. Te Vlissingen werd ongeveer 85% van het totaal aantal leerlingen bij het onderzoek behandeld, terwijl voor ongeveer 15% door de ouders geen toestemming voor behandeling werd gegeven. Déze percentages waren voor Oost en West Souburg 56 resp. Uit deze cijfers mag zeker niet wor den geconcludeerd, dat de kinderen, die niet aan de schooltandverzorging deelnemen, verstoken zijn van tand heelkundige verzorging. Een groot aantal van deze kinderen wordt be handeld door de gezinsaris. Er wordt echter naar gestreefd het aantal deel nemende kinderen zo hoog mogelijk op te voeren. Bij de te Vlissingen in behandeling genomen 269.1 kinderen werden 2446 vullingen gelegd, zodat het vullings getal ruim 0.9 (0.909) bedroeg (vorig jaar eveneens ruim 0.9). Bij de te Souburg in behandeling genomen 473 kinderen werden 564 vullingen gelegd, zodat het vullings getal bijna 1.2 (1,19) bedroeg (vorig jaar bijna 1.1). De vullingsgetallen van de sehool- tandai'tsen waren onderling zeer ver schillend. Hoewel er een aantal ouders is, die geen toestemming voor behande ling wanste te geven, kan tocli over het algemeen gezegd worden, dat de schooltandverzorging een succes is geworden. De samenwerking met de ziekenfondsen en de hoofden der scho len was uitstekend, terwijl niet onver meld mag blijven, dat de schooltand- artsen met opgewektheid hun taak verrichten. In het exploitatie-tekort wordt dooi de gemeente Vlissingen en Souburg bijgedragen naar evenredigheid van Middelburg IWere di li 20 De dames van de Middelburgse hockeyclub, die het gevaar van de rode lantaarn reeds zagen, hebben zondag tegen het sterke Were dl II (nummer twee van de ranglijst) een verdiende 2—0 zege behaald. Deze 20 voorsprong werd reeds in de eerste helft verkregen. Het eerste doelpunt kwam van de stick van me juffrouw Van den Berg, die met een hard schot via de voet van de rechts back in de touwen schoot, Lucie Kolff, die ditmaal linksbinnen spoelde, sloeg daarna een voorzet van Mar ja Toet meteen door (20). In de eerste helft had Middelburg zich iets sterker ge toond, maar na de rust was Were di vrijwel steeds in de aanval. De verde diging verzette dan ook bergen werk. Were di kwam echter niet tot 'n tref fer. In die periode kwam Middelburg sporadisch tot aanvallen. Zo werd het een enigszins geflatteerde, maar wel kome overwinning voor de Middel burgse dames. het aantal inwoners per 1 september van elk schooljaar. Óver het school jaar 1955/1956 bedroeg het exploita tie-tekort 3757,52. Hiervan kwam voor rekening van de gemeente Vlissingen 3035,66 (per 1 september 1955 bedroeg het aantal inwoners 26826) en voor rekening van de gemeente Souburg 721.86 (per 1 september 1955 bedroeg het aantal in woners 6379). Vermeld moge nog worden, dat Vlissingen tot de eerste gemeente in ons land behoorde, die deze tak van medische sociale zorg begon op basis van de officiële subsidieregeling van het ziekenfonds. De heer H. A. Reddingius, die sinds september 1948, het tijdstip van de aanvang der schooltandverzorging in Vlissingen en Souburg, deel uitmaak te van het team schoolartsen, heeft z(jn werkzaamheden als schoolarts op het einde van het schooljaar 1955/'56 om gezondheidsredenen beëindigd. Vobr het vele en belangrijke werk, dat de heer Reddingius in het belang van de Vlissingse schooljeugd heeft gedaan en de aangename wyze waar op met hem mocht worden samenge werkt, spreekt het bestuur van de stichting zijn grote erkentelijkheid uit. Met ingang van het nieuwe schooljaar 1956i'1957 werd zijn taak ovei/genomen door dè heer H, B. J. Knoop. Sinterklaas bij leerlingen Huishoudschool op bezoek. De leerlingen van de Industrie- Huishoudschool te Middelburg heb ben dinsdagmiddag hun Sint-Nicolaas- feest gevierd in een zaal van „De Gouden Poorte", die geheel bezet was met meisjes, toen de oude bisschop en zijn knecht binnentraden en van zelfsprekend met een gul gezang ont vangen werden. Vervolgens pakte de Sint „het grote boek" en nam de pres taties en het gedrag van elke klas eens haarfijn onder de loep. Over de prestaties van de meisjes was Sinter klaas over het algemeen best tevre den. Er was maar een enkele klas, waar tie a.s. huisvrouwen enz. in- plaats van te enthousiast, wat te druk waren. Verder hadden de meisjes pakjes voor elkaar gemaakt. De Sint viel de eer te beurt deze te mogen uitdelen. Een der leraressen werd bijna iq de zak gestopt, omdat zij vergeten had een pakje voor haar collega te maken. Ook Mien de huishoudster en Jo de hulp werden niet vergeten, evenmin als knecht Kees Behage, die voor iedereen klaar staat en die de dames als voorbeeld gesteld werd. Ook de directrice werd niet vergeten en zij weet thans, wat er gebeuren moet. Voorts was er uit elke klas een leerlinge, waarmee Sint-Nicolaas zich enige tijd „onderhield Een gedeelte van deze prettige mid dag werd op uitstekende wijze ver zorgd door de heer A. J. Marqulnie, beter bekend als Mystic Marco, die zoals steeds het publiek met zijin goocheltoeren van de ene in de an dere verbazing liet vallen. Rest nog te vermelden, dat. deze middag bekos tigd werd uit het „potje", dat de leer krachten gevormd hadden. MIDDELBURG Jonge Kerk-dag In het provinciaal kerkcentrum Middelburg hield de classicale com missie Jonge Kerk Walcheren een bij eenkomst. Besloten werd de jaarlijks terugkerende Jonge Kerk-dag in het nieuwe verenigingsgebouw te N.- en St. Joosland te houden. Als datum werd vastgesteld zondag 10 februari. Het programma werd als volgt samen gesteld: 10 uur kerkdienst, na afloop discussie onder leiding van de Nieuw- 1 and se predikant en des middags cau serie ds. E. Durkstra over zijn reis naar Nieuw-Gunea. Afloop verkoping. Mr. P. W. Meylink, notaris te Mid delburg heeft dinsdagmiddag in het café „De Vriendschap" te Oostkapel- le, publiek verkocht het huis met tuin Domburgseweg 67 te Oostkapelle, groot 3.60 are. Koper werd de heer L. Jobse Lzn. te Oostkapelle voor 10.140.—. VLISSINGEN ,,Jon< „Jong Leven" vierde eerste lustrum Leven", het enige kinderkoor Officiële publikaties VLISSINGEN. VERHINDERING SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester van vlissingen is ver hinderd heden, woensdag 5 december, spreekuur te houden. te .Vlissingen, .vierde in het Concert gebouw het vijfjarig bestaan. De vooi-zitter, de heer j. Van Beveren, opende met een korte terugblik op de vijf voorbije jaren, waarin het kin derkoor, ondanks vele moeilijkheden, snel groeide. Hierna sprak de heer C. Parent namens de jubileumcommissie. Hy kon het koor namens de ouders, dona teurs en sympatinserenden 'n prach tige vlag aanbieden, énkele ballen en nog een geschenk onder enveloppe. Jan Broere bracht de gelukwensen over van de A.J.C., de heer Schinkel van de Vlissingse Bestuurdersbond en de heer Kuyl van de Volksstem. Zij allen lieten hun felicitatie vergezeld gaan van een geschenk onder enve loppe. Hierna brachten de vier klassen van het koor enkele nummers ten ge hore. De avond werd besloten met 'n gezellig samenzijn, tijdens hetwelk St. Nicolaas en Zwarte Piet geheel onverwachts de zaal binnenstapten. Zij brachten voor alle kinderen een geschenkje mee. Het was een uitste kend geslaagd jubileumfeest. Bijeenkomsten Koninklijke Harmonie „Ons Genoegen" In het Maarten Lutherliuis in Vlis singen belegde het jeugdkorps van dt Koninklijke Harmonie „Ons Ge noegen" een gezellige avond, welke o.a. werd bijgewoond door de leden van het bestuur met hun dames. De voorzitter, de heer Naerebout. sprak een openingswoord, waarin hij allen hartelijk welkom heette. Spreker wekte de jeugdige leden op goed hun best te doen op de muziekschool. Ver volgens werd het woord gevoerd door één der jeugdleden, die een spaarbus- je met een bedrag van 13.zijnde de opbrengst van de verkoop van oud papier, aanbood. Voorts werden enige leuke films vertoond en kregen de jeugdleden een Sint-Nicolaasverras- sing, In het Strandhotel te Vlissingen was er voor de leden van „Ons Ge noegen" een bijeenkomst, welke druk Werd bezocht. In zijn openingswoord dankte de voorzitter, de heer Naere bout, de leden voor hun medewerking bij de concerten en de rondwandelin gen. In deze bijeenkomst werd de gouden medaille voor 40 jaar lid maatschap uitgereikt aan de heren M. Ventevogel, onderdirecteur, Nae rebout, voorzitter en J. Corvcleijn. lid, Verkiezing ambtsdragers Op de gemeenteavonden der herv. gemeente die op 30 nov. j.l. te Vlis singen gehouden zijn machtigde de wykgemeente Noord de wijfekerke- raad tot het verkiezen van ambts dragers, terwijl de wykgemeente Zuid de kerkeraad het recht van voordracht gaf (verkiezing uit dub beltallen). Tot nu toe hadden in bei de wijkgemeenten de lidmaten het recht van de ambtsdragerskeuze voor zichzelf behouden. „Philatelica" De internationale vereniging „Phi latelica", afdeling Vlissingen, houdt dc.iderdag 6 december a.s. een club avond in café-restaurant Dekker, De jaarlijkse feestelijke bijeenkomst is voorlopig bepaald op donderdag 3 januari 1957. Verkiezing ambtsdragers In de zondagmorgen in de Nieuwe Kerk gehouden kerkdienst, die geleid werd door ds. P. F. Th. Aalders. wer den als jeugd-ouderlïng bevestigd, de heren J. Maters en M. I. van Houte (wijk I van ds. Aalders), en A. van Eenennaam (wijk III van ds. J. van Woerden), alsmede als ouderling, de heer K. Key en als diaken de heer N. van. den Broeke (beide in wijk II van dr. van der Linde) Sint-Nicolaas op bezoek Maandag bracht St.-Nicolaas met zijn knecht Zwarte Piet een bezoek aan de kinderen van de buurtvereni ging Niouwendijk-Zeïlmarkt te Vlis singen in hotel „Monopole". De Sint werd bij aankomst luide toegezongen door de kinderen, waarna de goed heilig man de kinderen één voor één bij zich liet komen. Alleen kregen 'n cadeau van de Sint. O.- EN W.-SOUBURG Uitvoering „Zuiderstemmen" Het kinderkoor „Zuiderstemmen" te Souburg gaf een tweetal geslaag de uitvoeringen, waarvoor goede be langstelling bestond. Na oen ope ningswoord door irièj, Goossen, brachten de twee jongste klassen enige liedjes ten gehore, waaronder het „Nonnenkoor". De beide klassen stonden onder leiding van mevrouw FrankeDavïdse. Klas C, die even eens enige lieden uitvoerde, stond on der leiding van de heer J. Suurmond. De grootste afdeling besloot met de cantate „De schoonste feestdag". Na de pauze, waarin een verloting werd gehouden, werd opgevoerd de kinderoperette in drie bedrijven „Goudhaartje en de Troubadour". Het spel werd op verdienstelijke wij ze ten tonele gebracht. Mevrouw De Boer viel op door haar goed ver zorgd pianospel. Tijdens de laatste opvoering werd aan enkele medewer kenden een surprise uitgereikt. Kerkconcert In de Ned. herv. kerk te Souburg werd op langspeelplaten uitgevoerd het derde kerkconcert. Uitgevoerd werd „De Messias", een oratorium in drie delen van Handel. Causerie voor N.C.V.B. De afdeling Souburg van de N.C. V.B. kwam bijeen onder leiding van mevrouw ArendseHuson. Na een kort welkomstwoord, trad als spreek ster op mevrouw VeldmanKeij uit Colijnsplaat, die een causerie hield over het onderwerp: „Problemen van de ouder wordende wouw". Deze interessante lezing werd met grote aandacht gevolgd. SEROOSKERKE IW.) Diaken benoemd. Tijdens de vergadering van de be lijdende leden der Gereform. Kerk te Serooskerke (W.) werd de heer G. van Keulen benoemd tot diaken. De heer J. Janse wenste voor deze func tie niet. in aanmerking te komen. „Als de klok waarschuwt". De reciteerclub te Serooskerke (W.) heeft zaterdagavond in het gemeente lijk verenigingsgebouw het toneelstuk „Als de klok waarschuwt" opgevoerd. Het stuk handeld over een oud Fries kasteel, waaromheen een spookge- schiedenis is geweven. Het slük werd goed opgevoerd, vooral het spel van mei, N. Izeboud dient te worden ver meld. De regie was in handen van de heer M. de Pagter, het decorwerk was ver zorgd door de heer J. L. Passenier. De heer Js. Francke opende en sloot deze druk bezochte avond. ZOUTELANDE Uitvoering zangvereniging „Hosanna" De Ghr. gemengde zangvereniging „Hosanna" te Zoutelande heeft een goed geslaagde uitvoering gegeven. Onder leiding van de directeur, de heer Thon de Vries, werd een veer tiental zangnummers ten gehore ge bracht. Na de pauze voerde men de klucht „Opoe weet het", op. Het aandachti ge publiek beloonde zowel zangers als spelers met een warm applaus. De presidente, mevr. T. Schoenma- kef-Bliek sprak een welkomstwoord; ds. J. T. Wagener sloot deze goed ge slaagde uitvoering. KOUDEKERKE Sint-Nicolaas bezocht de patiënten in „Der Boede". De rust in liet anders zo vredige „Der Boede" in Koudekerke werd muandagmiddag, overigens op ge noeglijke vviize, verstoord. Sint-Nico laas, vergezeld van zijn onafscheide lijke Zwarte Piet, bracht namelijk zün jaarlijkse bezoek aan de ruim 120 chronische zieken, die hier verpleegd worden. Hy werd daartoe in staat ge steld door de bereidwillige medewer king van de dames van de afdeling Vlissingen van de Unie van Vrouwe lijke Vrijwilligers. Weken van tevoren hadden deze dames presentjes ge maakt voor de verpleegden. Het geld en het materiaal werd, evenals som mige geschenken, beschikbaar gesteld door particulieren en winkeliers uit Vlissingen en Koudekerke. Circa half drici zou de goedheilg- man komen. Toen het echter al kwart voor drie was, werden de patiënten wel een beetje ongerust. Maar einde lijk kwam hij dan toch aanrijden over de oprijlaan. In de hal verwelkomde de directrice, zuster Antonisse, hem met enige vriendelijke woorden, waar na de verpleegsters hem een aubade van Sinterklaasliedjes brachten. Via een geluidsinstallatie richtte de Sint zich tot de verpleegden om zijn bezoek waarvan iedereen uiteraard al op de hoogte was aan te kondigen. De directrice was de eerste, die met een cadeautje vereerd werd. Daarna be zochten Sint en Piet de serres en za len, gevolgd door een schare verpleeg sters, die niet minder genoten van de vrolijkheid dan de patiënten zelf. Vooral wanneer Zwarte Piet enige boosaardige streken demonstreerde was het gelach niet van de lucht. In het bijzonder de bejaarden genoten zichtbaar van de geschenken, die me rendeels bestonden uit versnaperin gen, rookartikelen en kleine present jes. Tijdens het bezoek van de bis schoppelijke Spanjaard werden gram mofoonplaten gedraaid met Sinter klaasliedjes. die de stemming nog ver hoogden, Nadat iedere patiënt met een bezoek vereerd en van geschenken voorzien was, werden de verpleegsters nog op versnaperingen getrakteerd. VROUWENPOLDER Glorieuze intocht van de Sint. Sint-Nicolaas heeft vergezeld van twee Zwarte Pieten een bezoek ge bracht aan de gemeente Vrouwenpol der. De Sint arriveerde per auto, waarna hij naar het verenigingsge bouw ging. Daar waren veie kinderen aanwezig, die de Goedheiligman ver welkomden door het zingen van enige liedjes. Nadat de Sint handen had ge drukt, vermanende woorden had ge sproken en vele cadeaus had utge- reikt, keerden de kinderen voldaan huiswaarts. MELISKERKE Noodwoningen verdwenen. Met het afbreken van een nood- boerderij, zijn thans alle noodwonin gen in de gemeente Meliskerke ver dwenen. Alle panden, die in 1944 door ihet water zijn verwoest, zijn vervan gen door nieuwe woningen. Toch heeft de gemeente Meliskerke nog een wo ningtekort. R.K.F.C'.—R.C.S. 8—2 Een veel te zelfverzekerd R.C.S. heeft ln Bergen op Zoom een verdien de 3—2 nederlaag geleden tegen een fel voor dc punten vechtend. R.K.F.C. Deze nederlaag is ten dole te wijten aan het zwakke spel van de anders zo hechte R.C.S.-verdedlglng. Na een kwartier namen de Bergenaren na een blunder in de R.C.S.-achterhoede de leiding (10) en het duurde tot de dertigste minuut, voor Van Rose- veldt na een mooie open R.C.S.-aan- Kerkelijke verkiezing Tot ouderling in de gcref. kerk in Meliskerke werd gekozen de heer P. Polderman. Dè heer Abr, de Buck Dzn. werd benoemd tot diaken. OOSTKAPELLE Vereniging „Een school met de Bübel" bestond 50 jaar Dezer dagen was het 50 jaar ge loden dat te Oostkapelle de vereni ging „Een school met de Bijbel" werd opgericht. De leerlingen werden op school getrakteerd en ontvingen bovendien allen als aandenken een fraai gebonden atlas. Des avonds was er een samenkomst van het be stuur met leden, ouders der leerlin gen en genodigden in het vereni gingsgebouw. De voorzitter, de heer J. de Kam, leidde deze feestelijke sa menkomst. De secretaris, de ,heer J. Coppoolse, gaf een uitvoerig over zicht van deze 50 jaar christelijk on derwijs. Verschillende vooraanstaan de figuren uit het schoolleven wer den herdacht, o.a. wijlen de heer S. K. Laansma, die van de oprichting tot september 1924 het eerste school hoofd was. Een zoon, de heer J. Laansma, hoofd van het blindenin stituut „Bartimeus" haalde school herinneringen op uit zijn Oostkapel- se tij*d. Ook de oud-leerkrachten, me juffrouw Wiersinga en de heer A. Schout, voerden het woord, evenals enkele oud-leerlingen. De huidige leerkrachten der school, alsmede 'n koortje van „Sursum Corda" zorg den voor varia. Wethouder Z. Mal- iaars feliciteerde het bestuur namens B. en W. Tot slot van deze drukbe zochte samenkomst sprak het hoofd der school, de heer P. Cornelisse, over „Houdt wat ge hebt". SINT-LAURENS Toneelavond buurtvereniging De buurtvereniging „Brigdamme" gaf in het verenigingsgebouw te Sint- Laurens een uitvoering van het to neelstuk „Spel met een droom", een stuk in drie bedrijven door Hans Nes- na onder regie van de heer J. van de Voorde. Onder de vele aanwezigen bevond zich ook burgemeester W. Baas, die door de voorzitter, de heer J. J. Snoep in zijn openingswoord in het bijzonder welkom werd geheten. Het muziekgezelschap „Aegidium" onder leiding van de heer H. C. van Essen zorgde voor muzikale omlijs ting. VEILING MIDDELBURG. 4 dec. Aardappelen: Bintjes bonken 12 —12,30; grote 10,6011,80. Fruit: Jonathan st. 60-65, 25; st. 65-75, 39: hulsh. n 13—30; huish. 50-G0, 11; huish. 55-60. 14—15: huish. 60-65 26: hulsh. 60-70, 36: huish. 70—75. 45; keuken 6—21; Golden Delicious keuken 1233; Goudreinette st. 65-75, 20—26; st. 75-85, 25; huish. n 17— 16 hulsh. 75-35, 32; keuken 15—28; Glorie van Holland keuken 33: Lombart Cal ville keuken 23; Bellefleur keuken 16— 20; Arlington Pippin huish. 55-60, 14; hulsh. 60-70, 21; keuken 18; Grauwzoet keuken 22—37; St.-Remy huish, 60-65, 24 —25: huish. 65-75, 26: hudsh. 75-80, 25—27: keuken 2025; Gieser Wildeman keuken 41; Beurré Alex. Lucas keuken 24—25: Comtesse de Paris keuken 21; Nouveau Poiteau keuken 22; Zwijndrechtse Wijn peer keuken 1415. Groente: Bloemkool A 63; B 39—52; C 21—35; Kropsla A 28: B 10—-24; C 12—16; Bospeen 6—23: Boskroten G—18; Savoye kool 6—28; Rode kool 6—13: Boerenkool 6—12; Witte kool 3—7; Prei 17—28: Witlof 67—100: Spruiten ongesehoond 29—96: ge schoond 63—90; Andijvie 15—56: Spinazie 314-1; Kroten per kg £—22; Wijnpeen a —12: Waspeen 12—37: Uien per kg 9—24; Veldsla 5284: Koolrapen 811, VEILING KRABBENDIJKE. 4 dec. Industrieappel 6; Jonathan st, 70-75. 52—53; st. 65-70. 45; st. 60-65, 34; huish. 75-80, 42—46; hulsh. 70-75, 40—45; huish. 65-70, 29—42; huish. 60-65, 23—27: huish. 55-60, 16: II 11—17; keuken 13—36; fabr. 6—21; Goudreinette st. 85-90, 45; st. 80-85, 47; st. 75-80, 43; st. 70-75, 39; St. 65-70. 24; huish. 85-90, 42; huish. 80-85, 44; huish. 75-80, 41; huish. 70-75. 26—35; hulsh. 65-70. 20—21; II 14—15; keuken 21—24: fabr. 14—19; Lombart Calville II 18; keuken 34; fabr. 12—19; Golden Delicious huish. 75-80. 70; huish. 70-75, 64—68; huish. 65-70. 54—58: huish. 60-65. 40—41; H 24—28; keu ken 4355; fabr, 14—33; Cox Orange Pip pin st. 70-75. 94—96: st. 65-70, 84—88; St. 60-65, 69—71; st. 55-60, 46; hulsh. 70-75 90; huish. 65-70, 77; huish. 60-65, 63; II 10; keuken 42—63; fabr, 26—35; kroet 24; El- lisons Orange II 29 keuken 34; fabr, 29; Laxton Superbe huish. 70-75, 42; huish. 65-70 34; II 24: keuken 27—37; fabr. 16: Glorie van Holland hulsh. 70-75, 36; huish. 65-70. 32; keuken 32; fabr. 25; Comtesse de Paris huish. 65-70, 36; huish. 60-65, 25; huish. 55-60, 14; keuken 13—20; fabr. 10— 13; kr'öet 6—9; Beurré Atex. Lucas huish "1-85, 48; hulsh. 75-80. 46; huish. 70-75, 43; huish. 65-70, 42; II 34; keuken 3612; kroet 27: Doyenne du Cornice II 83; keu ken 86—94; fabr. 45—73 kroet 26; Légipont keuken 36—39; fabr. 28; kroet 19. Verpakt fruit; Jonathan huish. 60-65, i; Goudreinette huish. 90-95, 51; huish. 85-90, 50; huish. 80-85, 48; hulsh. 75-80, 44; huish. 70-75, 37; huish. 65-70, 31. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. 4 dec. Uien middel 27,10; bonken 26.70; drielingen 28; plektere 32.10: stek 7,50— 7.10. Aanvoer 62 ton, VEILING STAVENISSE. l dec. Uien: middel 27.30; bonken 26; drielingen 28,50; plektere 31,50, Aanvoer 25 ton. VEILING GOES. 4 dec. Export- en ïndustrieveillng: op monster Conférence huish. 65 en op 73.70 —74.70; huish. 60-65, 67,10; huish. 55-60, 58,10 huish. 50-55, 39.10; Légipont huish. 65 en op 60,50; huish. 55-65. 61,10; huish. 50-55. 39. Cox Orange Pippin hulsh. 70-75, 94—99: hulsh. 65-70, 85—92; huish. 60-65. 66—69; huish. 55-60, 46—48 IX 28; Golden Deli cious huish. 80-85, 82—91; huish. 7IM75, 78 -85; huish. 65-70, 64—72: huish. 60-65, 41 6j); II 17—28 Goudreinette st. 65-90, 55; 8t. 75-85, 38.90; st. 65-75, 25,90; st. 60-65, 22; huish. 75-85, 37,10—37,60; huish. 65-75, 24.20—24,60; hulsh. 60-65. 10.70—16,90; II 13: keuken 23,30; fabr. 16,2016,40; Jonathan St. 70-75, 51; st. 65-70, 46; St. 60-65, 35; huish. 70-75, 43; huish. 65-70, 36,60; huish. 60-65. 29.10—29.20; hulsh. 55-60. 18,30—18.60; II 9; Sterappel huish. 65-75, 38: huish. 55-05, 31—32; II 8.50; Comtesse de Paris hulsh, 65-75, 34; hulsh. 55-65, 29,90; hulsh. 50-55, 15; n 7,50; St.-Remy huish. 70-75, 26—26: hulsh. 65-70. 20—27; II 23—24; Doyenne du Comele huish. 70-75, 107—110; huish. 60-65, 87—103; n 62—84. Verpakt fruit: Cox Orange Pippin hulsh. 70-75. 97—105: hulsh. 65-70. 85: Jo nathan huish. 70-75, 61—62; Doyenne du Cornice huish. I 120—130. Gewone velling: Cox Orange Pippin keuken 51—65; fabr. 26—51; Sterappel keuken 24; fabr. 11; Jonathan keuken 1928: fabr. 818; Golden Delicious keu ken 33—53: fabr. 16—20; Comtesse de Pa ris keuken 16—17; fabr. 7—9; St.-Remy keuken 22—25: fabr. 19—21; Doyenne du Cornice keuken 84—97; fabr. 68—82. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 4 december. Aanvoer ln totaal 3018. Weektotaal 4650. Vette koeien en ossen 420; gebruiksvee 824; vette kalveren 100; graskalveren 183: nuchtere kalveren 761; varkens 100; biggen 269; paarden 81; veu lens 2; schapen of lammeren £Bo: bokken of geiten 18. Vette koelen per kg. ln ct. ie kw. 804— 320, 2e kw. 290—300, 3e kw. 280—290: vette kalveren per kg. ln ct. 300—320. 2e kw. 280—300. 3e kw. 260—280. Pr. p. k. In ct. Pr. p. st. tn gld- le 2e 3e le 2e 3e kwaliteit kwaliteit Graskalveren 440 350 250 Nuchtere kalveren 60 55 45 Biggen 60 50 40 Slaehtpaarden 235 215 200 Schapen Lammeren Kalfkoelen Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken val. de partijen op geltfke voet kon brengen (11). Nog voordat thee kon worden gedronken, hernam R.K. F.C. de leiding, toen na een misser in de achterhoede der Souburgers do midvoor er dankbaar van profiteerde om Beun ten tweede male te vloeren (21). Reeds 10 minuten na de rust lanceerden de gastheren een snelle aanval, waaruit de midvoor nummer drie in het R.C.S.-docl joeg (31). In deze periode speelde de R.C.S.-ver- dedlging bepaald slecht. Nog leek een nederlaag te ontwijken, toen Van Ro- seveldt na een fraaie combinatie de achterstand tot 32 verkleinde. R.C. S. zette toen alles op alles, maar de Bergenaren legden zich de laHtste 10 minuten louter op verdedigen toe en hoe R.C.S. ook zwoegde om een gelijk spel te forceren, het lukte niet meer. ZEELANDIA—STEEN 0—0 Deze 0—0 uitslag karakteriseert 't vertoonde spel voldoende. Twee mach teloze voorhoeden, die door twee niet- uitblinkende verdedigingen in be dwang werden gehouden. Het met in vallers voor Peperzak, Beukcrt, Van Iren, De Kam en Geers spelend Zcc- landia heeft weliswaar hard gewerkt, maar tot een beslissend schot kon men meestal niet komen. Na een licht Zeelandia-overwicht wist Steen dc ba kens te verzetten en Mannens lan ceerde een harde kopbal die Becks sloeg, maar de lat kwam de Zcelan- dia-doolman te hulp. Een fraaie om haal van Lammens werd door Bccks gekeerd. Toch was de thuisclub iets in de meerderheid, maar het schot bleef uit. Een indirecte vrije schop binnen het strafschopgebied bood Steen een kansje, dat echter niet werd benut. Na 25 minuten trof Gutteling de roos, maar de scheidsrechter kende dit doelpunt niet toe wegens vermeend buitenspel. Even voor het einde kroop Zeelannia door het oog van de naald, toen Blommaert alleen doorbrak, maar doelman Becks behoedde zijn club voor een nederlaag door deze si tuatie op te helderen. Deze slechte wedstrijd eindigde dus, zoals zc was begonnen (00). 135 110 100 131) 110 95 1100 950 725 II00 950 725 800 700 600 775 675 475 540 440 340 EIERNOTERING GOES. Bericht van handelaren: kippeëleren 12 cent; poeljeëieren 10 cent; eende eieren 8 cent: kalkoeneleren 20 cent; ganseieren 30 cent. VISMIJN VEERE. 4 dec. Aangevoerd: 3794 kg exportgar- nalen 182—159: 40 kg schar 62—67; 27 kg bot 56—62: 3 kg rog 40: 4 kg wulken 70; 40 kg schardijn Sl14; 43 kg ongesorteer de vis 60—70. OOMBURG Sinl in Domburg Ook Domburg werd door Sint-Ni colaas bezocht. Zaterdag kwam hij vergezeld van Zwarte Piet aan de kinderen in de zaal „Tramzicht" 'n bezoek brengen, zulks op verzoek van de afdelingen van de bij het N. V.V. aangesloten organisaties. De muziekvereniging „Apollo" was de Sint tot aan de grens van de ge meente bij het Villapark tegemoet gegaan. Hier werd hij door de heer C. Geldof welkom geheten, waarna hij onder vrolijke marsmuziek en ge volgd door een grote schare kinde ren, door een groot deel van de ge meente trok. In de zaal „Tramzicht" hebben de kinderen daarna in bijzijn van de Sint een gezellige middag gehad, waarbij een grote hoeveelheid ver snaperingen werd uitgereikt. GRIJPSKERKE Filmavond „Vrederust" De plaatselijke afdeling van de stichting „Vrederust" gaf in 't dorps huis te Grijpskerke een filmvoorstel ling. Vertoond werd de film „Der Zeeuwen trots op Brabants grond". Voor deze avond bestond een goede belangstelling. De aanwezigen kregen door deze film een indruk van het werk dat „Vrederust" beoogt. WESTKAPELLE Uitvoering kinderkoor Het kinderkoor „De Zangvogeltjes" gaf onder leiding van haar directeur, de heer J. Hekhuis, een uitvoering in het Ncd. herv. jeugdgebouw te Westkapclle. Vele ouders en belang stellenden bezochten deze zang avond, waarvan de hoofdschotel het zangspel „Repelsteeltje" was. Ds. Oosthoek opende en sloot deze avond. AAGTEKERKE Het nieuwe badhuis te Aagtekerke. Het nieuwe hadhuis te Aagtekerke dat vrijdag jl. officieel in gebruik werd gesteld, is met de vier moder ne douchecellen ondergebracht in de woning Dorpsplein 23. De houw er van heeft ruim anderhalve maand geduurd. Burgemeester Geuze wees er in zijn openingswoord op, dat 't bad huis in een grote behoefte voorziet. Niet alleen is het gemakkelijk voor de bewoners van Aagtekerke, aldus spreker, maar ook uit hygiënisch oogpunt moet de bouw van dit bad huis een vooruitgang worden ge noemd. Hil stond stil bij het feit, dat het initiatief tot de bouw geheel was uitgegaan van de heer Moens. Na dat burgemeester Geuze de heer Moens had gefeliciteerd met het bad huis verrichtte hij de openingsplech tigheid. De heer Moens die vervol gens het woord voerde, bracht zijn dank over aan de gemeenteraad voor de wijze waarop die het mogelijk had gemaakt, dat hij zijn plannen kon realiseren. De plannen zijn ai 5 jaar oud. aldus de heer Moens, maar het heeft toch nog tot oktober van dit jaar geduurd voor met de bouw van het badhuis kon worden begonnen. Dit lag niet aan gebrek aan medewerking, maar de oorzaak moet gezocht worden in het feit. dat er geen woning beschik baar was. waar hij het hadhuis in kon onderbrengen. Voorts betrok spreker in zijn dankwoord ook de loodgieter L. Davidse uit Vlissingen. Na afloop van het officiële gedeelte bleef men nog enige tijd gezellig' bijoen. Burgerlijke stand GEMEENTE MELISKERKE Getrouwd: I. de Buck, 24 J. en L. Wisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3