NIEUW DUO SHAG RODENT Plastic speelgoed monterenVELP0N VIJFHONDERD VACATURES BIJ HET KORPS RIJKSPOLITIE KLMEN uit de ETHER INDIASE EENHEDEN TUSSEN BRITTEN EN EGYPTENAREN VERDELG PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 3 DECEMBER 1956 MEMORIE OVER JUSTITIE Nieuw Burgerlijk Wetboek; De minister van jnstitie, prof. Sam- talden, meent dat het niet mogelyk zal zftn het gehele nieuwe burgerlijke wetboek in de thans aangevangen parlementaire periode te voltooien. De minister heeft een nieuw tydsehe- ma voor de behandeling van de af zonderlijke boeken van het wetboek ontworpen, dat er op neerkomt, dat in de Kamer per zittingsjaar van deze parlementaire periode tenminste één boek, ook in mondelinge openbare behandeling wordt afgehandeld. Deze mededelingen doet min. Sam- kalden in de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over de begro ting van het departement van justi tie voor 1957. Aan deze memorie is nog het volgende ontleend: De minister vreest, dat de mogelijk heden om de uitlevering te verkre gen van de zeven destijds uit de ge vangenis te Breda ontsnapte gedeti neerden, voor zover deze thans nog in Duitsland verblijven, voorshands zijn uitgeput. Zodra zich echter door een eventuele wijziging van de wet of de jurisprudentie in Duitsland dan wel door andere omstandigheden nieuwe mogelijkheden mochten voor doen, zal de regering zeker niet na laten te trachten deze alsdan onver wijld te benutten. (Advertentie) iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiM VOOR BRYLCREEM g EE televisieverpakking 2 grote potten voor f 3,90 sss met invulformulier naar JO F1BBE SSS Vlissingen Middelburg ss DINSDAG 4 DECEMBER. HILVERSUM I. 402 m 746 kcïs. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7,00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed eri liturg, kal. 8.00 Nws.- en weer- ber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Lichtbaken, caus. 10.00 Voor d ©kinderen. 10.15 Gram. 10.30 Idem. U.oo Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.15 Voor de boeren. 12.30 Land en tuiinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Dansmuz. 13.50 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.20 Gram. 14.30 Wij vrouwen van het land. 14.40 Gevar. progr. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zlekeniof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Koersen. 17.45 Regeringsuitz.: Nederland en de wereld: H. C. Bijvoet: Het K.N.M.I. en de waterstaat. 18.00 Lich te muz. 18.20 Sportpraatje. 18.30 R.V.U.: J. J. van der Laan: Nleuw-Gulnea in de Pacific. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het boek der boeken. 19.30 Gram. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 Advents- zang. 21.35 Strijkkwart. 22.15 Kamerork., koor en sol. 22.45 Avondgebed en liturg. kaL 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.10 Lich te muz. 11.40 Sopr. en piano. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Orgel en trompet. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole-ork. 13.55 Koer sen. 14.00 Gram, 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Gram. 16.30 Voor de Jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, caus. 17.30 Dansmuz. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Op U komt het aan! 18.40 Dansmuz. 18.55 Paris vous parte. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Muz. caus. 19.45 Film praatje. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 De Antwoordman. 22.30 Viool en altviool. 22.55 Ik geloof, dat23.00 Nws. 23.15 Koersen van New York. 23.16 Journ. en New York calling. 23.35—23.55 Gram. Bij het korps rijkspolitie bestaan jp het ogenblik 500 vacatures. Het onderzoek, dat bij het korps zal worden ingesteld naar de factoren die de toetreding tot het korps zouden bemoeilijken, is nog niet begonnen. Hoewel dit onderzoek bjj de gemeentepolitie nog niet ge heel is beëindigd, is de bestudering van de reeds beschikbare resulta ten thans in een zodanig stadium gekomen, dat zeer binnenkort een begin kan worden gemaakt met het onderzoek bij het korps rijks politie. Minister Samkalden acht de sala riëring van het gevangenispersoneel, met name voor het lagere personeel, bepaald ontoereikend. Over deze kwestie zal hij spoedig in verbinding treden met de minister van binnen landse zaken, bezitsvorming en pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie. Anneke Beekman bevindt zich, naar mag worden aangenomen, nog steeds in België, althans bui ten Nederland. Deze omstandig heid legt de Nederlandse opspo ringsorganen uiteraard zekere be perkingen op bij hun pogingen om dit meisje te vinden en het terug te brengen binnen het bereik van het wettig over haar gestelde ge zag. Medewerking van de zijde der Belgische autoriteiten is hierbij gevraagd en ondervonden. Details omtrent de tactiek en de metho diek van het onderzoek kunnen om voor de hand liggende redenen bezwaarlijk openbaar gemaakt worden. Aangezien er geen aanwij zingen zijn, dat de betrokken Ne derlandse organen te dezen in voortvarendheid te kort zouden schieten bestond er tot dusver ook geen aanleiding voor het geven van bepaalde nieuwe instructies. Ondanks nederlaag bleef Goes op de derde plaats Hulst won een plaats ten koste van Middelburg. Ook aan Goes is het niet mogen ge lukken om de trotse leider Taxandria van de tweede klas B de eerste ne derlaag toe te brengen. Hoewel de Goesenaren met ere sneuvelden (2 1) bleven de punten toch by Taxan dria, dat deze winst toch nodig had, omdat RAC evenmin een krimp gaf en zelfs duidelijk de wens te ken nen gaf by een eventuele misstap van de leiders de aangewezen ploeg te zyn om hun plaats in te nemen. In ternos sneuvelde met 71. De overi ge Zeeuwse ploegen streden met wis selend geluk. Middelburg verloor met 21 van Hulst, waardoor de win naars van de 8e naar de 7e plaats stegen en de hoofdstedelijke ploeg twee plaatsen zakte. Het is overi gens toch een hevig gedrang ii middengroep, want van nummer vier, WVO, dat met 32 van Roosendaal verloor, tot BSC, dat dus tegen Axel met 11 gelijk speelde en de 10e plaats inneemt, is het verschil slechts één punt! Tenslotte speelde Rood Wit en Uno Animo met 33 gelijk. Taxandria RAC Goes WVO Rood Wit W Internos Hulst Roosendaal Middelburg BSC Axel Uno Animo 8 8 0 0 16 27- 7 7 6 0 1 12 24- 8 9 5 0 4 10 20-22 8 4 0 4 8 17-18 t 2 3 8 4 0 4 8 3 14: 8 3 14 9 3 15 9 2 3 4 8 2 15 8 116 8 16-18 8 21-25 7 17-15 7 18-20 7 17-21 7 19-24 5 16-25 3 10-20 (Advertentie). Voor f 3,90 tw» r«|t ponem BRYLCREEM in leuko rerpekking mot GRATIS fcuwwi op extrt adeemxl Avontuur van hoogleraar na diner in Zeeland Op tweede zondag van het rijverbod. Op de tweede zondag, waarop het rijverbod van kracht was, heeft de Amsterdamse politie twee automo bielen in beslag genomen van eigena ren, die volgens naar niet gerechtigd waren te rijden. Zowel te Rotterdam als in Den Haag is tegen twee overtreders van het zondagsrijverbod proces-verbaal opgemaakt. In Rijswijk (Z.-H.) hield de politie een auto aan, voorzien van gasfles sen. Het bleek, dat de auto niet ten onrechte werd aangehouden, want de gasflessen waren alleen ter mislei ding van de politie aangebracht. De auto liep normaal op benzine en werd in beslag genomen. Prof. dr. W. K. Hirschfeld van de rijksuniversiteit' te Utrecht, fa culteit der diergeneeskunde, die zich in de nacht van zaterdag op zondag na afloop van het promo tiediner van dr. Grotenhuis van Goes in de richting Utrecht spoedde, werd onderweg door de mist misleid in de buurt van Dordrecht. Hij moest daardoor omrijden en kwam in Utrecht aan op de rotonde om vyf minu ten voor vijf. Hij dacht nog net de hogeschool te bereiken, maar moest toen wachten voor een overweg, 200 meter daar van daan. Inmiddels sloeg het 5 uur. Politie-agenten dachten 'n mooie buit te hebben, maar hij stapte uit zijn auto, liet zijn vrouw ach-, ter het stuur plaats nemen en heeft toen zyn auto verder ge duwd. Met zijn gezelschap is hij tot het ochtendgloren op de ho geschool gebleven, heeft toen een relatie opgebeld, die een Merce- des-diesel bezat en is daarna naar huis gebracht, na onderweg nog vijf keer te zyn aangehou den. Emigranten vieren in ons land de feestdagen. Ongeveer 800 naar Amerika en Ca nada geëmigreerde Nederlanders zijn met het ms. „Maasdam" van de Hol- land-Amerikalrjn in Rotterdam aan gekomen om de aanstaande feestda gen in het oude vaderland te vieren. Deze speciale reis werd van Hali fax af meegemaakt door Sint Nico- laas en Zwarte Piet. Onder de emi- Eanten bevinden zich verschillende milies, oorspronkelijk uit Zeeland afkomstig. Minister Samkalden over verkeersveiligheid. Minister Samkalden zal zijn ambt genoot van verkeer en waterstaat voorstellen te overwegen of een grondslag kan worden gevonden voor herziening van 't wetsontwerp, waarbij tot strafverzwarende om standigheid werd gemaakt bij het veroorzaken van een verkeersonge val het gedronken hebben van een zekere hoeveelheid alcohol. In zijn oorspronkelijke vorm is dit onder werp onuitvoerbaar gebleken daar uitvoering ervan het nemen van bloedmonsters noodzakelijk maakte en de artsen zich tegen een verplich te bloedproef hebben uitgesproken. Dit onderwerp bevatte mede een re geling inzake het rijden zonder rij bewijs en onder de invloed van ver dovende middelen. De minister meent dat dit laatste op dezelfde wijze en onder dezelfde voorwaarden straf baar moet zijn als het rijden onder invloed van alcohol. Frankrijk heeft West-Duitsland drie mijnenvegers van 700 ton, die in de oor log waren buitgemaakt, teruggegeven. DE TOESTAND IN HET SUEZKANAAL De Egyptische minister van buiten landse zaken Mahmoed Fawzi heeft te New York verklaard dat de troepen macht der Verenigde Naties zo spoe dig mogelijk nadat Engelsen en Fran sen uit Port Said zyn teruggetrokken uit de zone van het Suezkanaal moet vertrekken. Fawzi zei dat de Uno- troepen daarna langs de Egyptisch- Israëlische demarcatielijn moesten worden gelegerd. Deze verklaringen legde de Egyptenaar af in een Ameri kaanse televisieuitzending. Indiase eenheden van het politiele- ger der Ver. Naties hebben zondag stellingen betrokken in het gebied tus sen de Egyptische en de Engels-Fran se strijdkrachten bij Aboe Soeweir. De Deense eenheden zijn verplaatst naar Noordelijker stellingen. De Egyptische troepen hebben geen duimbreed .terrein voor deze manoeu- Koningin bezocht comité voor hulp aan Hongaren Zaterdag heeft koningin Juliana een vergadering bijgewoond van het dagelijks bestuur van het Nationaal Comité Hulpverlening Hongaarse Volk in Amsterdam. De koningin was vergezeld van haar pai-ticulier secretaresse, mej. mr. M. de Jong. onder leiding van de voorzitter, de heer E. Kupers, in1 het gebouw van de Amsterdamse stichting voor .maatschappelijk werk, waar het se cretariaat van het nationaal comité is gevestigd. Het besluit werd genomen om aan de Nederlandse federatie voor vluch telingenhulp in Den Haag, die als uitvoerend orgaan van het nationaal comité optreedt, opnieuw een bedrag van 100.000 over te maken ter dek king .van de kosten, verbonden aan de huisvesting en voeding der Hon gaarse vluchtelingen in ons land. Voorts besloot de vergadering om uit de gelden, die op giro 999 zijn ontvangen, wederom een bedrag van een half miljoen Oostenrijkse schil lingen ter beschikking te stellen van de vertegenwoordiger van de hoge commissaris der Verenigde Naties voor de vluchtelingen in Wenen. Het betreft hier de eerste noodvoorzie ning voor de Hongaarse vluchtelin gen, die over de Hongaars-Oosten rijkse grens komen en in het vrije westen toevlucht zoeken. vre opgeofferd. Naar gen. Hilmy van de Egyptische generale staf zeide, was dat om prestige-redenen niet mogelijk. Een zegsman van het Israëlische le ger heeft meegedeeld dat vrijdag middag in de Negeb woestijn een bot sing tussen Israëlische troepen en Egyptenaren plaatsvond. Een troep gewapende Arabieren werd aangeroe pen door een Israëlische patrouille bij Beerheba, maar toen de troep weiger de halt te houden openden de Is raëli's het vuur en doodden twee Ara bieren. Generaal Abdel Hakim Amar, de Egyptische opperbevelhebber, lieeft verklaard, dat de Brits-Franse inter ventie in Egypte een verenigde actie van Saoedi-Arabië, Jordanië, Jemen en Syrië om Egypte te hulp te komen tegen de Israëlische aanval, had voor komen. Genoemde landen kregen 29 okto ber op grond van de bestaande mili taire overeenkomst tussen deze staten en Egypte opdracht tegen de Israëli sche aanval op te treden, maar deze instructies werden gewijzigd, toen duidelijk werd, dat de beslissende slag met Engeland en Frankrjjk moest worden geleverd en dat Israël slechts een voorwendsel voor hun interventie in Egypte moest verschaffen, aldus generaal Amer, wiens verklaring door radio-Caïro werd uitgezonden. Bulgaars premier erkent onrust in zijn land De minister-president van Bulga rije, Anton Yoegow, heeft zaterdag avond tijdens een jeugdbijeenkomst in Sofia een rede gehouden, waarin hij erkend heeft dat er onder de jeugd van het land onrust bestaat. Zoals dat achter het IJzeren Gor dijn gebruikelijk is, verklaarde Yoe gow, dat deze onrust het werk is van „vijandelijke elementen", en dat „de vijand moet begrijpen, dat hij zich vergist", doch Yoegows rede was met dat al de eerste officiële aanwijzing, dat ook in Bulgarije beschouwd als het strengst geregeerde communis tische land niet alles vrede was. De Oostduitse communistische lei der, Walter Ulbrieht, heeft een be roep gedaan op de partijleden om „energieke strijd" te voeren tegen „vijandige opvattingen", teneinde een opstand volgens het voorbeeld van Hongarije te voorkomen. de ideale halve zware Koninklijke Tabakfabriek J. A. C van Rossem Zaterdagmiddag heeft Slnt-Nicolaas met Zwarte Piet een bezoek gebracht aan Souburg. Met grote ernst vol doen hier de 5-jarige Ella Poortvliet (geheel rechts) en Paultje Tulusa (naast Ella) aan het verzoek van de oude bisschop om een liedje voor hem te zingen. (Foto P.Z.C.) TELEFUNKEN Officiële publikaties OPKOMST EERSTE OEFENING. Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 4 december 1056 voor le oefening onder de wapenen komen, worden enkele extratrelmen Ingelegd. Genoemde dienst plichtigen moeten van deze extra-treinen gebruik maken en daartoe op een zoda nig tijdstip van hun woonplaats vertrek ken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de voor hen be stemde trein. De dienstplichtigen, die in verband met hun plaats van vertrek Of bestemming géén gebruik kunnen ma ken van één der hierna genoemde ex- tra-trelnen, moeten ingevolge hun last geving reizen met de eerstvolgende reis gelegenheid na 06.59 uur. Extra-treinen. Rotterdam C.S.—Eindho ven: Rotterdam C.S. v. 8.47, Rotterdam Blaak v. 8.52, Rotterdam Zuid v. 8.57, Barendrecht v. 9.18, Dordrecht v. 9.30, Lage Zwaluwe v. 9.43, Breda v. 9.57, Til burg V. 10-18, Oisterwljk v. 10.37, Boxtel v. 10.47, Eindhoven a. 11.02. Nijmegen— Bergen op Zoom: Nijmegen v. 9.53, 's-Her- togenbosch v. 10.38, Tilburg v. 11.05, Bre da v. 11.25, Roosendaal v. 11.51, Bergen op Zoom a. 12.05. Groningen—Bergen op Zoom: Groningen v. 8.43, Assen v. 9.04, Hoogeveen v. 9.25. Meppel v. 9.40, Zwolle v. 10.02, Amersfoort v. 10.57, Büthoven v. 14.14, Utrecht C.S. V. 11.28, 's-Hertogen- bosch v. 12.19, Tilburg v. 12.43, Gilze- Rljen v. 12.58, Breda v. 13.13, Roosendaal v. 13.37, Bergen op Zoom a. 13.53. Leeuwarden—Vught: Leeuwarden v. 8.40, Heerenveen v. 9.03, Steenwljk v. 9.23, Meppel v. 9.34, Zwolle v. 10.15, Amers foort v. ïi.ie, Utrecht C.S. v. 11.47, 's- Hertogenbosch v. ,12.30, Vught a. 12.36. Zwolle—Roermond: Zwolle v. 10.06, De venter v. 10.35, Zutphen v. 1056, Arnhem v. 11.22, Nijmegen v. 11.43, Blertck v. 12.33, Venlo v. 12.36, Roermond a. 12.59. Amster dam C.S.—Bergen op Zoom: Amsterdam C.S. v. 854. Amsterdam Sloterdljk v. 9.01, Haarlem v. '9.13. Zwljndreeht v. 10.43, Dordrecht v. 10.47, Roosendaal v. 11.20, Bergen op Zoom a. 11.35. Leiden—Bergen op Zoom: Lelden v. 9.42, Den Haag H.S. v. 955. Delft v. 10.04. Rotterdam C.S. v. 10.22. Rotterdam Blaak v. 10.26, Rotter dam Zuid v. 10.30. Barendrecht v. lo.4«, Roosendaal v. 11.34, Bergen op Zoom a. 11.49. FEUILLETON f Qroen DOOR LOUIS ARTHUR CUNNINGHAM 40 „Hier zijn we dan", zei'Allice. „Dit is Eiluned Owen" een vlasharig kind met een lief gezicht en een stem als een herdersfluit „dan David Owen" haar broertje „en Jean Demarest", een wat donker geheim zinnig lijkend meisje. „En hier hebben jullie Paul Paul" Granger". De meisjes maakten een soort bui ginkje en de jongens schudden elkaar de hand, maar namen intussen de an der voorzichtig op. „Sally neemt jullie mee naar de speelkamer en zal je thee schenken. Veel plezier, jongelui". Door Sally begeleid, verdween het hele stel. De beide vrouwen zagen hen na, toen ze de hoek van de gang om waren ontmoetten de blauwe ogen even de bruine. Ze keerden zich echter dadelijk weer af. „En?" vroeg Hildreth, de deur slui tend. Alice Strawn liep naar het venster en liet zich in een stoel vallen. „Jij hebt gewonnen", zei ze kalm, maar op wat vermoeide toon. „Je hebt de grote prijs veroverd, schat. Ik heb wel ge dacht, dat het kind van Stevie en mij iets bijzonders zou zyn, maar dit heb ik me niét voorgesteld. Wat een heer lijke jongen! Ik kan dat zonder enige bluf zeggen, want hij is nu van jou. O, wees maar niet bang, dat ik hem ooit terug zal vragen". „Als je dat deed, zou ik erom vech ten", zei Hildreth. „Dadelijk toen ik hem op de pier in Halifax ontmoette, heb ik hem liefgekregen. Ik heb heer lijke dagen en maanden met hem be leefd. Hoe het verder zal gaan en wat eruit voortkomt weet ik niet, maar ik zal nooit vrijwillig van Paul scheiden". „Dat vind ik prettig", klonk het, terwijl Alice ogen Hildreth van opwin ding blozend gezicht oplettend gade sloegen. „Erg, erg prettig, kindlief, dat het zo is gelopen. Jij bent alles voor de jongen geweest wat ik ver moed heb dat je zou zijn. Ik zie jou in elk van zyn gebaren, in zyn hele doen en laten, veel meer dan mijzelf. Och, ik heb nooit veel illusies ge koesterd wat Alice Wiggins betreft". „En zou je je niet in mij kunnen vergissen „Neen" Ze nam een gouden siga rettenkoker uit haar tasje, bood Hil dreth een sigaret aan en stak, toen zij weigerde, er zelf een op. „Neen, ik ge loof het niet. Als ik me in jou vergist had, zou ik stellig nergens meer aan hebben geloofd. Ik lach om de mensen die beweren dat er geen goede vrou wen bestaan, dat we allemaal één pot nat zijn. Er zijn wél goede vrouwen, zelfs vele en met goed bedoel ik: op recht, vriendelijk, bescheiden, ja zelfs edel. Ziezo, nu heb ik mijn redevoe ring afgestoken. Dat komt van hét luisteren naar Shakespeare. Ik had nooit gedacht, dat ik van die langdra dige kost zou houden, maar nu ben ik er dol op. Ik heb al een paar kleine rolletjes gespeeld; misschien krijg ik later grotere". „Ik had gedacht, dat jij misschien als Viola in „Driekoningenavond" zou optreden". „Och kom!" Alice keek haar met wijdgeopende ogen aan. „Dat vind ik lief van je", ging ze voort. „Zou je heus denken, dat ik het kon". „Ik geloof dat je een geboren actri ce bent, Alice. Vroeger in St. Ninian dacht ik het zelfs al „Toen ik mijn tong uitstak, de dui men in mijn oren stopte, mijn vingers heen en weer zwaaide en je uitfloot". „Dan vooral". „Ik zou je graag willen geloven. Och, ik heb in het Teven nooit gevon den wat ik eigenlijk wilde. Misschien is het dit. Die toneelstukken doen me iets, maken iets in me wakker. Er is wat moois in, dat ik vroeger nooit heb ontdekt, iets van edeler gehalte dan waarmee ik ooit in aanraking ben ge komen". „'t Is mogelijk". „O, ik weet waarom je me zo twij felend aankijkt, Hildreth; om die jon gen, omdat ik nietMaar kun je niet inzien, dat het voor zijn eigen bestwil was, ge-hee! voor zijn eigen bestwil, dat het zo is gelopen. Ik mag dan aanleg hebben voor actrice, maar ik speel niet goed genoeg om die jon gen voor de gek te houden. Zijn ogen zyn te verstandig, te scherpzinnig, hij zou me in een ogenblik doorzien. Ik zag hoe hij me aankeek toen we el kaar bij de middagvoorstelling ont moetten mij aankeek, maar zich toen tot jou wendde en zijn hand in de jouwe legde". „Deed net je verdriet?" „Ja, het deed me verdriet. Ik wist niet, dat ik nog zo weekhartig was! Maar laat het je niet ongerust maken. Ik kom er wel overheen. Ik ben niet geschikt voor knusse huiselijkheid, voor vingertjes die zich aan je vast klampen. Misschien zijn de meeste vrouwen dat wel, maar het is niets voor my. Ik zou het niet lang verdra gen en ik ben niet zo dom, dat ik ge loof, alles te kunnen hebben. Ik houd van schittering, van toneel". „Ik gun het je van harte", zei Hil dreth opgelucht. Ze zou nooit begrij pen hoe een moeder zo gemakkelijk haar eigen kind kon afstaan, vooral een jongen als Paul Granger, maar wat Alice prijsgaf kwam haar, Hil dreth, ten goede. „Ik zou Paul graag altijd willen houden". „Nu hy is toch van jou, nietwaar? Ik heb het je immers gezegd. Ik heb hem je eens gegeven en ik geef hem je opnieuw". „Als jij de macht hebt hem te geven", hernam Hildreth zacht. „Als dat ooit het geval was". „Wat... wat bedoel je. Ik ben toch zijn moeder, niet waar en als ik ver koos „Je kent de familie van zijn vader niet". „Misschien toch wél. Bos- of hout- adel, zou ik zeggen. Ruw maar met harten van goud. Ik houd van dit land maar die lui zitten niet zc ver van het oerwoud, wél?" (Advertentie). PLASTIC UJM f Advertentie) rat en muis met Hildreth ging hier niet op in. „De Grangers zijn dol oo Paul", verklaar de ze, „en het beviel hun allerslimst, dat zijn moeder hem jarenlang heeft verwaarloosd, letterlijk aan zijn lot overgelaten". „Hebben ze het nog niet vergeven?" „De meesten wél, maar ze hebben het niet vergeten en één van hen, De- nise, zal ook niet gauw vergiffenis schenken". „Maar je doet het goed, hé?" „Niet dank zij jou", antwoordde Hildreth koel, maar in haar ogen kwam plotseling een blik vol wrok. „Je hebt geen eerlijk spel gespeeld, nietwaar „Och", zei ze. „ik moest er je im mers toe overhalen. Ja. er zat risico voor je in„ maar je bent er door hier gekomen, nietwaar? En dat wilde je toch. Met dat „eerlijk spel" bedoel je zeker, dat Jon Wren cn ik in die goede oude tijd erg beste kameraadjes wa ren", (Wordt vervolgdj

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 11