PREDIKBEURTEN POLDER WALCHEREN GAAT TOT ONTEIGENING GRONDEN OVER WALCHEREN TOEGANGSKAARTEN VOOR ONZE KINDERVOORSTELLINGEN Sa ffê? af TK\ Ifl r J L-J j B. EN W. ZULLEN NOGMAALS BOUW O.L. SCHOOL BESPREKEN ZATERDAG 1 DE GEMBER 1956 PROVINCIALE Z E E U W 8 E O O R A N T PERCELEN TE ZOUTELANDE Kredieten voor opruiming verdedigingswerken Met 26 tegen 3 stemmen heeft de al gemene vergadering van de Polder Walcheren, die vrijdagmorgen in een buitengewone spoedeisende vergade ring onder voorzitterschap van jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozenbürg In het Polderhuis te Middelburg bijeen kwam, mr. B. Plomp te Utrecht tot griffier benoemd als opvolger van jhr. Rutgers van Rozenburg. Ten aanzien van de onteigening der percelen te Zouteiande voor de verzwaring van de zeewering aldaar, waarover met een aantal eige naren nog geen overeenstemming be reikt werd, vergaderde de polder met gesloten deuren. Na. heropening werd meegedeeld, dat een rechtsvordering tot onteigening is Ingesteld tegen deze eigenaren met betrekking tot de per celen, behalve ten aanzien van de heer A. Koets, slager te Zouteiande, waar mee inmiddels een akkoord is gete kend. Hoewel enkele leden aanvankelijk de prijs iets te laag vonden, ging de gehele vergadering akkoord met de verkoop van twee stroken grond (ge deelten zijkant van het Uiterschout- wegje) ter gezamenlijke oppervlakte van 960 vierkante meter, aan de ge meente Middelburg in verband met de voorgenomen uitbreiding van het in dustrieterrein aan de Kleverskerkse- weg. Aan gemeente Vlissingen werd een gedeelte van de gracht van het voor malig rechter reduit ter grootte van ongeveer 1,10 ha, gelegen nabij de Bermweg verkocht. De bedoeling is, dat ter plaatse onverwerkbare resten uit het huisvuil en bij onverhoopte stagnatie in de composteringsinrich- ting, alle huisvuil hierin gestort zal worden, De gemeente stelt zich ga rant. dat niets wat de afwatering zou kunnen belemmeren in de zoutwater leiding terecht zal komen. Opruiming bunkers Voorts besloot de vergadering een aanvullende krediet van 450.000 te verstrekken voor opruiming van ver dedigingswerken in de zeewering tus sen Westkapelle en Domburg. Op en in de Westkapelse zeedijk tussen de dijkpalen 7en 37 bevinden zich nog een groot aantal door de bezettende macht aangelegde verdedigingswer ken. Met het oog op in de naaste toe komst aan de zeewering uit te voeren werken is het gewenst, dat deze ob stakels uit de weg geruimd worden. De kosten van 600.000 worden vol ledig door het rijk gedragen. Op de begroting voor 1957 is voor het slopen van verdedigingswerken in het onder havige kustvak slechts 150.000 ge raamd. Ook werd een krediet verleend van 137.000 voor opruiming van verdedigingswerken op het strand en in de duinen te Oostkapelle. ge- KERKNIEUWS Ds. W. S. Pontier 70 jaar. Ds. W. S. Pontier te Honselersdijk, emeritus predikant van de Gerefor meerde Kerken in Nederland wordt zondag 2 december a.s. zeventig jaar. Op 23 februari 1913 deed kand. Pon tier zijn intrede als predikant van de Gereformeerde Kerk van Kruiningen. Daarna diende de jubilaris nog ruim zevenendertig jaar de Gereformeerde Kerk van Maasdijk, waar hem met ingang van 3 mei 1953 na veertig vol brachte dienstjaren emeritaat werd verleend. Tijdens zijn langdurige ambtsbediening te Maasdijk was ds. Pontier enige jaren secundus curator van de theologische hogeschool te Kampen. NED. HERV. KERK. Beroepen te Leeuwarden-Oost J. H. W. Sandijck te Coevorden. Be roepen te Ermelo (vac. G. Split) J. P. van Roon te Zierikzee. Bedankt voor Groningen A. A. Koolhaas te Hardinxveld J. Smit te Groot-Am- Amersfoort. Beroepen te Boven- mers. Aangenomen naar Heusden A. N. Langhout te Sliedrecht. legen tussen de strandpalen 55 en 59 van het noorderstrand (d.w.z. achter „Berkenbosch"). Het ryk zal naar raming 117.000 vergoe den, zodat ongeveer 20.000 ten laste van de polder zal bUfven. Door ook hier het afkomende puin ten dele te gebruiken voor de aan leg van puinwegen ln dit gebied, ontstaat net (financiële) voordeel, dat het werkterrein voor toekom stige werkzaamheden aan dit kust vak aan bereikbaarheid wint. Aan de heren W. M. van Aller te Vlissingen en J. C. en C. Puijpe te Koudekerke werd het jachtrecht ver pacht op alle springen, gelegen ten zuiden van de Galgeweg te Koudeker ke voor de periode van 1 december 1956 tot 30 september 1962. Voor een termijn van zes iaar werd het visrecht in de voormalige vestinggracht te Veere verpacht aan de neer G. J. Damman te Middelburg, terwyi aan de heer C. de Jonge te Middelburg het jachtrecht op de lceerkade tussen zoet water- en zoutwaterleiding in de ge meenten Middelburg en Souburg werd verpacht. Na onderzoek van de ge loofsbrieven werd de heer J. Francke te Grijpskerke gekozen tot commissa ris in de plaats van de heer J. Koene. Besloten werd ora voor een periode van tien jaar, telkens gedurende de maanden november tot en met maart, dus voor de periode van 1 november 1956 tot 31 oktober 1966, de noordoos telijke helft van de spuiboezem voor een bedrag van 1 te verhuren aan de gemeente Vlissingen. Deze gemeente zal dit gedeelte van de Spuikom dan weer onderverhuren aan de IJsclub Vlissingen. Marktberichten VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 30 november. Aardappelen: Koopmans Blauwe, grote 9.30—12.80. Eerstelingen, grote 8.80. Bintjes, bonken 12.3013, grote 10.40—10.70. Fruit: Jonathan H I 70-75 46, 60-70 31, 60-65 22—28, H II 10—11, K 6—29. F 6—7. Zoete Ermgaard H n 54, K 36—40. F 14— 34. Grauwzoet K 36, F 10—19. Winston H I 60-65 30, 55-60 24, K 19. Champagne Zoet K 25, F 15. Glorie van Holland K 3441. Zure Bellefleur H II 26. Goudrel- nette stand. 75-85 29—35, H I 75-85 33, 65- 75 22—24, H II 18-20, K 20—28, F 15. Gol den Delicious K 36, F 9. Cox Orange Pip pin K 61—67, F 34—35. Groninger Kroon K 9—10. Lombarts Calville K 16. St. Re- my H I 65-75 26—28, H II 24, K 22—25, F 16—16. Conference K 47. Gleser Wildeman K 40, F 21—32. Comtesse de Paris H I 60-65 32, 55-60 21, H II 12—13, K 11—20. Zw. Wijnpeer K 20—21. Nouveau Poiteau K II. Kleipeer K 22—26. Mispels 22. To maten 30—36. Groenten: Bloemkool A 46—80, B 3746, C 26—33. Andijvie 29—31. Prei 24—27. Uien 25—27. Witlof 73—87. Spruiten 63—1.09. Veldsla 50—55. Sla 16—20. Spinazie 57. Rodekool 6—16. Savoyekool 13—26. Wltte- kool 4—9. Boerenkool 8—11. Bospeen 18. Waspeen 17—36. Breekpeen 8—13. Boskro- ten 9—17. Kroten kg. 11—25. VISMIJN VEERE 1900 kg. Exportgarnalen 298—378. 4 kg. Wulken 35. Burgerlijke stand In de deze week gepubliceerde burger lijke stand van Middelburg was een re gel weggevallen. Onder ..overleden" diende te staan: W. A. Bosdijk, 81 jaar, wed. J. Lorler; D. K. Caljouw, 72 jaar, gehuwd met P. Ingelse. Officiële publikaties MIDDELBURG. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Het spreekuur van de burgemeester op 5 december a.s. gaat niet door, MIDDELBURG Leven en werken van 30.000 protestanten in Limburg Vrijdagavond heeft de ring Walche ren van de hervormde mannenvereni- gingen „In dienst der kerk" in de Bo- gardzaal te Middelburg een streekbij- eenkomst belegd, waarop de heer J. P. Spruit, propagandist van de stichting tot steun van het hervormde kerke- werk in de classis Maastricht van de Ned. herv. kerk gesproken heeft over „Hoe kwamen, leven en werken 30.000 Srotestanten in Limburg." De heer pruit, die mynwerker is geweest in Zuid-Limburg begon met er op te wijzen, dat de trek van de werkers naar het zuiden veroorzaakt werd door de grote werkloosheid tussen de twee wereldoorlogen. Vervolgens schetste de heer Spruit de spanning, waarin een mijnwerker en ook diens gezin leeft, zodat er bui ten de werktijd weinig lust over blijft om zich met andere dingen bezig te houden. De meeste contacten werden dan ook ondergronds tijdens de rust tijden gemaakt. Door die spanning is ook slechts 15 pet. van die 30.0&0 protestanten werkelijk meelevend met de kerk. Deze minderheid onder vindt vele moeilijkheden, maar het werk der prot. kerk breidt zich steeds uit, aldus spreker. Sinds 1952 wer den zes kerken in gebruik genomen, in Maasbracht werd dit jaar een schippersinternaat geopend, in Ge leen wordt binnenkort de Kruiskerk in gebruik genomen, scholen en kleu terscholen worden gesticht, terwijl er nu ook een protestants ziekenhuis komt. Hiervoor is veel geld nodig, aldus de heer Spruit, maar bovenal het ge bed van de zustergemeenten. Na eni ge treffende anekdoten te hebben ver teld, wees spreker er nog op, dat, GEREFORMEERDE KERK Ds. H. A. Wiersinga te Baarn, zen dingspredikant in algemene dienst, vroeger predikant bij de Gereformeer de Kerk te Vlissingen, kan door een hem overkomen ongeval, waarby hij een been brak, voorlopig zijn arbeid niet verrichten. wordt opgevoerd voor kinderen „De rover van Makkedam" van 6 tot en met 14 jaar in: VLISSINGENWoensdag 5 december in het Concertgebouw. MIDDELBURG: Zaterdag 8 december in het Schuttershof, en in GOES: Zaterdag 15 december in „De Prins van Oranje". De toegangsbewijzen krijgt men door inlevering van bonnen, die worden uitgegeven door winkeliers, die in de P.Z.C. adver teren en aan onze actie meedoen. Bij aankoop van 1 krijgt men één bon, Het bestede bedrag wordt naar beneden afgerond op hele guldens en per aankoop wordt maximaal voor 20 ver strekt aan bonnen. De winkeliers, die aan onze actie meedoen, hebben een „Makkedam-aanplakbiljet" opgehangen. Voor tien gulden bonnen wordt op nader bekend te maken tijdstippen een toegangsbewijs uitgereikt tegen betaling van een dubbeltje. Die dubbeltjes komen ten goede aan een liefdadig doel. In VLISSINGEN worden de toegangsbewijzen uitgereikt op DINSDAG 4 DECEMBER van 2 tot 5.30 uur in de zaal van de Algemene Nederlandse Metaalbedrijfsbond, Dr. Staverman- straat (naast de r.-k. kerk). Voor bewoners'van het Haven dorp en Souburg van 11.30 tot 12.30 uur in het consultatie bureau, Havendorp 598 (bij de speeltuin) In MIDDELBURG worden de toegangsbewijzen uitgereikt op DONDERDAG 6 DECEMBER van 1 tot 5 uur in „Mercurius", Koepoortstraat. In GOES worden de toegangskaarten uitgereikt ZATER DAG 8 DECEMBER van 2 tot 5 uur in „De Prins van Oranje". Maar denk er ombonnen worden uitsluitend aan kopers ge geven. Dus niet bij de winkeliers gaan vragen om bonnen, zon der dat er gekocht wordt. Ei, bovendien: de voorstellingen zijn alleen toegankelijk voor kinderen van 6 tot en met 14 jaar zon der begeleiding. Géén kleuters en géén ouderen! VVVWVVVVVWVVVVVW/WVVVWW^WMW^W wanneer men een Hugenotenkruisje wil kopen voor het kerkewerk in het zuiden, de protestanten zich dan moe ten wenden tot speciale adress^i, waarvan alleen de predikanten op de hoogte zijn. Want bok hier trachten anderen onder hun duiven te schie ten Er werden nog verschillende vragen gesteld, waaruit wel bleek, hoe groot de moeilijkheden van de protestant se kerk in het zuiden zijn Ter afwis seling werd de film „De zwarte stroom" vertoond over het leven der mijnwerkers. Deze avond was tevens toegankelijk voor leden van de her vormde vrouwenverenigingen „Jonge kerk" van de kerkeraden. Z.V.U.-jeugdconcert Donderdagmiddag werd in de Con cert. en Gehoorzaal te Middelburg onder auspiciën van de Z.V.U. een jeugdconcert gegeven voor leerlin gen van de uloscholen, huishoud scholen, kweekscholen, h.b.s. -en het gymnasium. De concertgevers waren de bas-bariton Leo Rommers en de pianist Willem Hielkema, wél ke laatste op voortreffelijke wijze de toelichting verzorgde. Het con cert had de voor de jeugd aantrek kelijke titel „De bronnen van de jazz". Er werd met grote aandacht geluisterd. VLISSINGEN VAN ONZE ADVERTEERDERS. Fruithandel J. Meijer in Vlissingen heropend. Het is een goede gedachte geweest van de heer J. Meyer, eigenaar van de fruithandel Meijer aan de Kleine Markt te Vlissingen, om zijn bedrijf in de Sint-Nicolaastijd te heropenen. De ze heropening valt samen met de vie ring van het vijfentwintigjarig jubi leum van deze fruithandel. In 1931 startte de heer Meijer namelijk zijn fruithandel en hij heeft zich sindsdien opgewerkt tot één der vooraanstaan de leveranciers van eerste klas fruit in Vlissingen. Het nieuwe bedrijf heeft een verruimde entree. Dit is mogelijk geworden door het wegbreken van de oude toonbank en van een gedeelte van de etalage. In de plaats van deze oude toonbank staat er nu een in zwart, rood en grijs uitgevoerde, ver plaatsbare en modern betegelde toon bank, met een kop-vitnne aan de voorzijde. Aan de rechterwand van de fruithandel zijn conserven uitgestald in zogenaamde „prijshoudero' van plastic, met TL-buizen boven iedere prijshouder. Andere verpakte con sumptie-artikelen staan in semi-zelf- bedieningsruimten aan de linkerzijde van de winkel. Door het aanbrengen van een afgescheiden magazijnruimte achter in het bedrijf is de grootte enigszins verminderd. Door de econo mische inrichting wordt deze vermin dering echter grotendeels opgeheven. In plaats van de vroegere verlichting met hangende armaturen zijn tenslot te TL-buizen tegen het plafond aange bracht. Als bijzonderheid valt verder nog te vermelden, dat de winkel in drie dagen geheel gerestaureerd, is. Pupillen van V.C. Vlissingen zagen EngelandYoego-Slavië. De V.C. Vlissingen organiseerde voor haar pupillen een kijkmiddag naar de televisie-uitzending van de voetbalwedstrijd EngelandYoego- Slavië. Bijna 100 voetballers in de dop, van tien tot twaalf jaar, geno ten van liet prachtige spel, waarbij de Engelsman Matthews, getuige de luide aanmoedigingen, kennelijk hun favoriet was. Op zaterdag 8 december organi seert de V.C. Vlissingen in het Lu xor-theater een St. Nicolaasmiddag voor de junioren en de pupillen. Het programma vermeldt de vertoning van een aantal sportfilms, een inter- vieuw met een bekend voetballer, hersengymnastiek en een praatje van de trainer. De jeugdcommissie van de V.C. Vlissingen is, in verband met de enorme toename van het aantal jeugdige leden en de gewijzigde werkzaamheden van zeven op twaalf leden gebracht. De nieuwe leden zijn W. Struywigh, H. Burgerhof, V. van Soelen, Jacobse en P. Beenhouwer. Laatstgenoemde heeft tevens liet se cretariat van de jeugdcommissie overgenomen. (Advertentie) Zó boeiend, is nu PANORAMA Ook Terneuzen heeft nu afdeling nutsspaarbank De Feiiter's assurantiebedryf, tevens agent#oor Oost-Zeeuwsch-Vlaande ren van de Nutsspaarbank te Vlissin gen en het administatie- en belasting adviesbureau „Vrieling en Holle- brandse" te Terneuzen, welke bedrij ven reeds sinds enige tyd met elkaar samenwerkten, hebben dit contact en kele maanden geleden verstevigd en in de Westkolkstraat een gemeen schappelijk nieuw kantoorgebouw be trokken. In verband daarmede be zochten deze week leden van het be stuur van de Nutsspaarbank te Vlis singen en autoriteiten op het gebied van het verzekeringswezen het nieu we kantoorgebouw, dat een opper vlakte van circa 250 vierkante meter aan werkruimte heeft. Het is zeer doelmatig en op de meest moderne wijze ingericht, zowel wat betreft de directiekamers, als de kantoorloka len. Door een verdere specialisatie bin nen de samenwerkende bedrijven, worden de belangen van de cliëntèle der betreffende ondernemingen op de meest effectieve wijze behartigd. Bei de bedrijven, die evenals de Nuts spaarbank, welke spaarbank gedu rende de laatste jaren haar inleg- kapitaal zag verveelvoudigen, hebben zich in de jaren van hun bestaan in Terneuzen en ver daarbuiten een zeer goede reputatie weten te venverven. Het betrekken van het gemeenschap pelijk kantoorgebouw kan zeker een mijlpaal worden genoemd in de ge schiedenis van deze ondernemingen en verder betekent dit nieuwe kantoor gebouw zeker een aanwinst voor de gemeente Terneuzen. De heer F. P. C. Mijs, voorzitter van de Vlissingse Nutsspaarbank, die bij deze gelegenheid het woord voer de, bood een elektrische klok aan voor het kantoor van de heer De Feijter. Zoals verschillende andere Zeeuw se plaatsen, heeft dus ook de stad Terneuzen nu een goed gehuisveste afdeling van de Vlissingse Nutsspaar bank. Sinterklaas op bezoek. De leden van de buurtvereniging „De Posthoorn" te Vlissingen hebben een aardig plan bedacht ten bate van de Hongaarse vluchtelingen. Zy willen er voor zorgen, dat Sinterklaas in zijn beste kleding en Zwarte Piet mét zijn donkerste gezicht by belangstellende families persoonlijk op bezoek komt. Men betaalt voor dat bezoek minimum 2,50 en dat geld komt geheel ten goede aan de vluchtelingenhulp! Iede re avond tussen 7 en 8 uur kan men terecht aan het adres Wilhelmïna- straat 69 Vlissingen om een bezoek van Sinterklaas te arrangeren. Diver se mensen werken geheel belangeloos mee, zodat er heel wat bezoeken afge legd kunnen worden, AAGTEKERKE Badhuis in Aagtekerke in gebruik gesteld Vrijdagavond is ïn tegenwoordig heid van B. en W. en de raadsleden van Aagtekerke het nieuwe badhuis van de heer J. Moens officieel in ge bruik gesteld. De openingsplechtig heid werd verricht door burgemees ter J. Geuze, die door het opendraai en van een kraan de verwarmingsin stallatie in werking stelde. RITTHEM Te Leiden slaagde voor apothekers assistente mej. J. H. Varel te Rit- them. Walcheren ZATERDAG I DECEMBER 1956 Kerkgenootschap der 7de dag ad ventisten. Vlissingen geen dienst. Interkerkelijk avondgebed. Middel burg (Koorkerk) 88.30. Vlissingen (Engelse kerk) 7.308. ZONDAG 2 DECEMBER 1956 Ned. Herv. Kerk Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verwey. Biggekerke 2 ds. Hoffman. Domburg 10 en 7 ds. van Willenswaard. Gapmge 2 ds. de Boer. Grijpskerke 10 as. Wisse, 2.30 ds. Theunissen. Kleverskerke 10 ds. Otte. Koudekerke 10 ds. Kwast, 10 jeugdkerk, 2.30 ds. Hoffman; Vliss. str. 7 ds. Hoffman, 't Zandt 10 ds. Hoffman (H.D.), 10.15 jeugdkerk. 7 ds. Kwast. Meliskerke 2.30 ds. Ab- bing. Middelburg, Oostkerk, 10 ds. Aalders, Engelse kerk 10 ds. v. d. Linde (jeugdkerk), Nieuwe kerk 10 ds. Don (H.D.), 5 ds. v. Haarlem, Koorkerk 10 ds. v. Houte. Nieuw- en St.-Joosland 10 en 2.30 ds. v. Haar lem. Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. Haitjema, 7 ds. Maas, Concor dia 9.30 jeugdkerk. Oostkapelle 10 en 2.30 ds. v. d. Wiel. Ritthem 10 ds. v. 't Hof, 7 ds. Haitjema (jeugdd.). Se- rooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Windt. St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Kalleman. Veere 2 ds. Otte. Vlissingen St.-Ja- cobskerk 10 ds. Kloosterman, (H.D.) 5 ds. Maas. Engelse kerk 9.30 geen kerk voor jongeren. Johanneskerk 9.30 ds. d. Groot (jgd.d.). Havendorp 10 ds. Maas. Vrouwenpolder 10 ds. de Boer. Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek. Zouteiande 9.30 ds. Wage- ner, 2,30 ds. de Groot.; Aagtekerke, 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. Wisse. Eglise Wallone. Middelburg geen dienst. Evang op G.G. Vlissingen (kazerne Willem Hl) 10 en 5 ds. De Reuver. G.G.N. Middelburg (Veilingeb.) 9.30, 2 en 6.30 leesd. Gereformeerde Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman. Domburg 10 en 2.30 ds. Dondorp. Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra. Grijpskerke 10 leesd. 2,30 drs. Verschoor. Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout. Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. Brunsting. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 ds. Meister 2 en 5 ds. de Boer. Noorderkerk 9.30 ds. de Boer, 5 ds. Meister. Luth. kerk 7.15 n.m. dhr. Wester. Oost- en West- Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld. Oostkapelle 10 en 2.30 kand. Wouters. Serooskerke 9.30 en 2.30 ds. Van Wouwe (H.A. en Dankz.). St.-Lau rens 10 en 2.30 ds. Boon. Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor. Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. v. d. Wal (H.A. en Dankz.) Westkapelle 10 en 2.30 ds. Pontier. Gereformeerde Gemeente. Aagte kerke 9.30, 2 en 6 leesd. Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd. Meliskerke 9.30. 2.30 en 7 leesd. Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesd.; 5 dec. 7.30 n.m. ds. Honkoop. Oostkapelle 10 en 2.30 lees- dienst. Vlissingen 9.30, 2.30 en 6 30 leesd. Westkapelle 9.30, 2 en 6 lees- dienst. Zouteiande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 6 leesdienst. Ver. van Vrijz. Hervormden. Vlis singen 7 n.m. ds v. Houte. Evangelisch Lutherse Gemeente ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: mevr. J. Pel—Meilink, Rouaanse Kaal 11. tel. 2585. Vlissingen: dokter M. J. A. Bil, Singel 88, tel. 619. Koudekerke, Zouteiande en Westkapelle: dokter H. Frima, Duinweg 59, Zouteian de, tel. 01186—282. Veere, Serooskerke en Oostkapelle: dokter M. A. v. d. Sluis, Markt A 155, Veere, tel, 01181—271. Apotheken Middelburg: Nonhebei, L. Delft 133, tel. 2538. Vlissingen: mej. D. H. van de Kleine mulder, Singel 9, tel. 2730. RAAD ARNEMUIDEN De gemeenteraad van Arnemuiden, die vrijdagmiddag vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester W. H. van der Heide, heeft een uitvoerig debat gevoerd naar aanleiding van een vraag van de heer J. Allaart (p. v.d.a.) of de bouw van de nieuwe openbare lagere school toch wel door gang zal vinden. Het bedrag van 350.000, waarvoor de school ge bouwd zou worden, werd namelijk van de begroting afgevoerd, omdat deze Middelburgse ijsbaan gaat deze winter open Tijdens de algemene jaarvergade ring van de Middelburgse IJsclub, die vrijdagavond in de sociëteit „De Ver genoeging" gehouden werd, deelde de voorzitter, de heer A. de Jonge, me de, dat de nieuwe ijsbaan de komende winter in gebruik zal worden geno men. In de loop van de volgende week zal de baan onder water gezet worden. Zo is na 25 jaar eindelijk één der wensdromen van de heer De Jonge in vervulling gegaan. Deze nieuwe baan voldoet aan alle internationaal daaraan gestelde eisen. Wij zullen op deze vergadering nog nader terugko men. kosten volgens de betrokken instan ties te hoog waren. De voorzitter was echter van mening, dat in de tijd, dat het plan ontworpen werd (1954) de prijs wel goed lag. Maar omdat, volgens de burgemeester, de verschil lende instanties de bouw tegengehou den hadden door het plan vast te hou den, was de prijs enorm gestegen. Verschillende raadsleden waren van mening, dat de architect dan de raad had moeten \vaj>">chuwen. Ook vroegen de leden zich of men by de bouw van een eventuele nieuwe school weer met dezelfde architect in zee zou moeten gaan. B. en W. waren de mening toegedaan, dat men hem nog wel een opdracht kon geven voor de bouw van een eenvoudige school, daar de arcïtect toch in zekere zin de dupe was geworden van de omstan digheden. De heer J. L. Joosse (s.g.) stelde voor om een onderzoek in le stellen naar hetgeen er voor een bepaald be drag gebouwd zou kunnen worden. De voorzitter deelde mee, dat het inder daad de bedoeling van B. en W. was om een plan op te stellen en dit ter sanctie voor te leggen aan de instan ties, waarop het oude plan gestrand is. Tot slot werd besloten, dat het col lege deze zaak opnieuw zal bekijken, waarbij dan rekening zal worden ge houden met de wensen van de raads leden. (Wij komen nog nader op deze vergadering terug). Middelburg 10 ds. Happee. Vlissingen 5 ds. Happee. Doopsgezinde Gemeente. Middel burg 10.30 mej. dr. Bakker. Hersteld Apostolische Zendingsge meente, Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendingskerk. Vlissingen (Kasteelstraat 5) 10 en 5 prof. Rusch. Leger des Heils. Middelburg 10 heil. d. 4 openl. samenk., 7.30 verloss. sa menkomst, o.l.v. maj. v: d. Vase. Vlissingen 10 heil d. 6.45 samenk., 7.30 verloss. samenko. o.l.v. kapitein Eikenaar. Keiler won laatste wedstrijd van Forclaz De uitslagen van de wedstrijden gespeeld om het wereldkampioen schap dammen, luiden; J. M. Bora (Ned.)—M. Navarro (Al giers) 20; H. Verpoest (Belg.)—W. de Jong (Ned) 1—1; P. Dionis (Fr.)— A. Verse (Fr.) 0—2; E. Fanelli (It.)— M. Merono (Marokko) 02; P. Roo- zenburg (Ned.)J. Amzand (Surina me) 2—0; M. Verleene (Belg.)—M. Deslauriers (Canada) 02; C. Gour- nïer (Fr.)—M. Hisard (Fr.) 0—2; E. G. van Dijk (Ned.)—LI Tehoan King (China) 11; R. Forclaz (Zwitser land)—R. C. Keller (Ned.) 0—2; W. Huisman (Ned.) was vrij. De stand na de achttiende ronde om het wereldkampioenschap dam men luidt: 1. Deslauriers 26 punten uit 17 par tijen; 2. Keiler (uitgespeeld) 26 uit 18; 3., 4. en 5. Van Dijk, Roozenburg en Bom, allen 22 uit 17; 6. en 7. De Jong en Gournier, beiden 20 uit 17; 8., 9. en 10. Huisman. King en Verse, allen 19 uit 17; 11. Hisard, 18 uit 17; 12. Verpoest, 15 uit 17; 13. en 14. Dio nis en Merono, beiden 13 uit 17; 15. en 16. Forclaz en Navarro, 12 uit 17; 17. Amzand, 11 uit 1718. Verleene, 9 uit 17; 19. Fanelli, 6 uit 17. Zaalhandbal Zaterdagavond worden in de Mid delburgse veilinghal de volgende zaalhandbalwedstrijden gespeeld: da- mes-junioren: OlympusEMM; da mes 3e klas: EMM IIMarathon II; heren 3e klas: EMM IIIMarathon III; heren-junioren: OlympusHel las; dames le klas: Marathon I Hellas; heren le klas: Marathon I Hellas; heren 2e klas: EMM II—Ma rathon II. (Nagekomen advertenties). Heden overleed tot ons diep leedwezen ons medelid van de ouder commissie der o.l.s. te Uzendijke mevrouw J. S. VAN DER MEULEN geb. BECU in de ouderdom van 49 jaar. De oudercommissie der o.l.s. te IJzendijke. Uzendijke. 30 nov. 1956 Heden overleed na een langdurig, geduldig ge dragen Tijden, nog on verwachts, in het Sint Anthoniusziekenhuis te Oostburg onze geliefde broeder, oehuwdbroeder en oom PIE TER CASTELEIJN in de ouderdom van 61 jaar. Familie CASTELEIJN. Groede, 29 nov. 1956. Heden nam de Heer tot Zich, in het zieken huis Bethesda. na een langdurig, geduldig ge dragen lijden onze innig feliefde man en der inderen zorgzame va der. behuwd- en groot vader BASTLAAN BALJE ln de ouderdom van 66 jaar. D. BALJÊ—VOLK. M. SUURMOND— BALJÊ. J. SUURMOND. N. v. d. WIEL— BALJÊ. L. F. v. d. Wiel en kleinkinderen. Hij is verlost; God heeft hem welgedaan. O.- en W.-Souburg, 30 november 1956. Paspoortstraat 16. De teraardebestelling zal plaatshebben dins dag 4 december a.s. des namiddags om twee uur, vanaf Paspoort straat 16. Geen bloemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3