Gerestaureerde hervormde kerk in Kruiningen in gebruik genomen W0TON1 Zeeuwse Almanak VAM tot lijfje IN KRABBENDIJKE HIELD MEN SINT-NICOLAASVEILING hoogachtend* RYNBENDE Agenda L. BLIJDSCHAP EN DANKBAARHEID Rampenfonds hielp mede financiële lasten te verlichten Terwijl buiten het gure novemberweer herinneringen opriep aan de rampdagen van 1958, werden donderdagnamiddag in de hemelsblauw ge welfde, eeuwenoude hervormde kerk van Kruiningen lofliederen aangehe ven, waarmee gemeente en genodigden hun dankbaarheid en blijdschap uitten over het gereedkomen van de grondige restauratie van dit bedehuis. In een bijzondere dienst werd dit kerkgebouw weer in gebruik genomen, waarbij ook tal van burgerlijke en kerkelijke autoriteiten in korte toespra ken hun gelukwensen hebben aangeboden en mèt de hervormde gemeente in de vreugde van deze dag hebben gedeeld. Nadat de dienst in het geheel gevul de kerkgebouw was geopend met het zingen van gezang 90 1 en 5: „De hoge God alleen zij eer", sprak de president-kerkvoogd, de heer J. A. Poley, een inleidend schriftwoord uit de 84ste Psalm, om vervolgens de verschillende genodigden te verwelko men en dank te brengen aan het Ram penfonds, de Rijksdienst voor Monu mentenzorg en allerlei andere instan ties en personen, die in enigerlei vorm hun medewerking aan de restauratie gaven. Het lid van Ged. Staten, de heer C. Philipse, vertolkte de gevoelens van het Provinciaal Bestuur en van het hoofdbestuur van de Vereniging van Kerkvoogdijen. H\j wees daarbij op de grote verantwoordelijkheid welke met deze restauratie ook op de ge meente komt te rusten. Zij zal ach hier moeten verzamelen in gehoor zaamheid aan Hem, Die ons roept. „Als we zo onze verantwoordelijkheid voelen, dan zullen rampen tot ©en eeuwige zege kunnen zrjn", aldus spreker, die de wens uitsprak, dat hier de eenheid mag worden gevon den. Namens het Nationaal Rampenfonds sprak de heer W. J. A. H. van Bsr- kel, die dominee Van Burgeier en de Kruiningse kerkvoogdij, de wegberei- RadoiHflnv amsterda ders voor de hulp van het Rampen fonds aan de kerken in de materiële sector noemde. Aanvankelijk zou dit fonds de kerken slechts immateriële schade vergoeden. Toen van Kruiningen een „ver langlijstje" voor vernieuwingen in kerk tot een bedrag van ruim de 26.000 kwam, werd dit eerst af gewezen. Door de vasthoudendheid en het doorzettingsvermogen van de predikant en de kerkvoogdij van Kruiningen, kwam er echter een andere regeling, waarvan me de andere kerken m het rampge bied hebben geprofiteerd. Spreker was biy, dat men met deze hulp verlening aan kerken is kruinen beginnen, temeer omdat de ker ken in deze tijd een grote taak hebben en daarbij niet in financiële moeilijkheden mogen komen. De directeur van de Rijksdienst voor Monumentenzorg, jhr. dr. E. van Nispen tot Sevenaer, bracht de ge lukwensen van zijn dienst over, waar op burgemeester A. Schipper namens het gemeentebestuur, de woorden van dank onderschreef aan hen die mede werkten aan de restauratie. Inzonder heid het gehele Nederlandse volk, dat door middel van het rampenfonds, 't herstel van Kruiningen mede heeft mogelijk gemaakt. Ook de gemeente is trots op het kerkgebouw, waarvan hjj hoopte dat het zal bijdragen tot opbloei van het geestelijk leven in deze gemeente. Burgemeester Schipper sprak ver der namens de commissie uit de her vormde gemeenteleden woorden van- gelukwens tot predikant en kerkbe stuur, terwijl hij tevens het geschenk van de hervormde gemeente over droeg, namelijk een geldbedrag, dat de aanschaf van een avondmaalstafel van antiek eikenhout mogelijk maakt. Sprekers Voorts spraken nog mr. G. A. J. ter Linden uit Den Haag namens de prov. commissie van toezicht, node en als secretaris van de Bouw- en Restauratiecommissie; van de Ned. Herv. kerk, de heer J. Moll uit Vlissingen, voorzitter van de kerkvoogdijcommissie en 't moderamen van de Generale Sy- de heer P. van Kleunen uit Goes voor de prov. kerkvergadering iwin IJSBAAN De schaatsliefhebbers in het Thool- se plaatsje Scherpenisse kunnen jui chen! Want het ziet er naar uit, dat zij deze winter op een echte ijsbaan kunnen rijden. De ijsclub heeft na melijk vergunning gekregen een ijs baan aan te leggen. De spuikom zal hiervoor in gereedheid worden ge bracht. De werkzaamheden zullen binnenkort een aanvang nemen en binnen afzienbare tjjd Is de baan er. Het is dan alleen nog maar wachten op het ijs POST. Het P.T.T.-kantoor in Biervliet verzorgt sinds woensdag de postbe stellingen voor de Braahmanpolder. Deze polder ressorteert grotendeels onder de gemeente Hoek, maar het zal voor de inwoners van de polder weinig uitmaken of nu een postbode uit Hoek of uit Biervliet de brieven in de bus werpt. In het vervolg dus „Post Biervliet". VERDACHTE Het knaapje, dat in Terneneen de bus vaar Zaamslag beklom, kwam luidkeels schreiend binnen. De oor zaak van al die tranen kwam onmid dellijk achter hem aan: een forse bri gadier van politie De achtergrond van dit drama xn miniatuur werd al spoedig duidelijk, want snikkend sprak de jongeling Jk heb geen belletje getrokken. Dat heeft hij gedaan." Een beschuldigend xcijsvingertje duidde in de richting van een knaapje, dat beschouwend achter in de bus zat. De nieuwe verdachte werd de bus uitgeleid en op het trottoir aan een kruisverhoor onderworpen. Tezamen met, de aanklager en beiden toonden zich ware meesters in het nietes- welles" spelletje, zodat de agent, die dreigend met zijn boekje zwaaide, er wel een weinig tureluurs van ge worden moet zijn. De „verdachte" was niet zo heel erg onder de indruk. Dat bleek dui delijk, toen de bus op het punt stond oxn te vertrekken, want toen sprak de knaap opgewekt tot de agent: He- dankt, dat U mij uit de bus gehaald heeft. Hij gaat naar Zaamslag en ik moet precies de andere kant uit OP JACHT. Ratten zijn vervelende dieren. We kunnen deze dieren net zo goed mis sen als de haast spreekwoordelijk geworden kiespijn. De inwoners van Westdorpe gaan dan ook binnenkort de strijdbijl opgraven en een groot scheepse jacht tegen deze ondieren organiseren. Wapens (in dit geval blokjes vergif) zijn voor de „jagers" op het gemeentehuis verkrijgbaar. En omdat ratten toch niet kunnen lezen ,mag de datum gerust bekend worden gemaakt: de week van 9 tot en met 15 december. TEMPO. In Oostburg begrijpt men zeer goed de betekenis van het woord „tempo". Dit blijkt wel uit het feit, dat het gemeentebestuur dinsdag de bouw voor een nieuw raadhuis goed keurde en woensdag een dragline reeds met de graafwerkzaamheden begon! Men wil deze week zelfs nog een hei-installatie opbouwen, zodat spoedig met het helen van de 105 pa len, waarop het gemeentehuis komt te rusten, kan worden begonnen. ONTSPANNING. De bejaarde bewoners van „Rozen- oord" in Sluis hebben niet te klagen over gebrek aan ontspanning. Dit is al meerdere malen gebleken. Dezer dagen was het de heer J. Agterberg uit Den Haag, die een lezing ver zorgde. „Natuur, landschap en ste denschoon" was de titel van zijn causerie. Lichtbeelden verduidelijk ten één en ander. Ook de maand de cember brengt voor de bejaarde be woners van dit Sluisse huis nog een flinke dosis ontspanning. De rederij kerskamer „De Oranjebloem" luis tert het St. Nicolaasfeest op en de „Jong Hervormden" uit Retranche- ment komen, evenals het vorige jaar tijdens de kerstdagen met een kerst epel. van Zeeland, ds. H. G. Beneder uit Baarland, namens het modera men van de classis Goes, ds. E. P. J. Jebbink uit Kapelle voor de riingpredikanten, ds. P. Visser na mens de centrale kerkeraad van de hervormde gemeente van Apel doorn en Het Loo en tenslotte ds. J. Koolstra, plaatselijk gerefor meerd predikant. Na een dankwoord van de heer Po ley, droeg deze vervolgens als presi dent-kerkvoogd het kerkgebouw aan de gemeente over. Ds. Van Burgeier aanvaardde het, waarna onder het uitspreken van toepasselijke Schrift gedeelten de attributen voor de ere dienst en sacramentsbediening wer den binnengebracht. De dienstdoende ouderling opende de kanselbijbel, 2 kinderen brachten het doopbekken binnen, twee diakenen plaatsten broodschaal en beker op de Avond maalstafel, terwijl twee catechisanten het dienstboek in de kerk brachten. In een korte predikatie bepaalde ds. Van Burgeier zijn gehoor nog bij het tekstwoord uit Hosea 10 1 en 2. De predikant wees er daarbij op, dat de gemeente niet klaar is met een plech tige ingebruikneming van het geres taureerde kerkgebouw, doch Gods goedheid zal de mens ook tot beke ring moeten brengen. Zo niet, dan is het kerkgebouw een monument tot eigen verheerlijking. Met het zingen van psalm 150 1: „Looft God, looft Zijn naam alom", werd deze dienst beëindigd. Eén miljoen voor verhogen en verzwaren zeedijk-Zwin Op de begroting voor het dienstjaar 1957 van liet waterschap „Het Vrjje van Sluis" is een bedrag van f 1.000.000,uitgetrokken voor het verhogen en verzwaren van de zee dijk rond Het Zwin. Binnen afzien bare tijd zal het werk aanbesteed worden. Het ligt In de bedoeling van bet waterschap, dat de waterkering een kruinhoogte krijgt van 9 meter plus N.A.P. Voor het in evenwicht brengen van ontvangsten en uitgaven wordt het noodzakelijk geacht het dijkgeschot te verhogen, zo blijkt verder uit de be groting. De belastbare opbrengst voor gebouwde eigendommen wordt ge bracht van 10 procent op 11 procent en het dijkgeschot voor ongebouwd wordt verhoogd met f 6,en komt daardoor op f 56,per ha. Mej. Versprille benoemd tot archivaris van Leiden De gemeenteraad van Leiden heeft tijdens een vergadering, die in het begin van deze week gehouden werd, mejuffrouw mr, A. J. Versprille be noemd tot -gemeente-archivaris van deze stad. Mejuffrouw Versprille is Zeeuwse van geboorte, namelijk uit Schoondijke, terwijl zij haar opleiding volgde aan de meisjes-h.b.s. te Mid delburg. Voor het examen archivaris tweede klas ontving mej. Versprille haar op leiding aan het Rijksarchief te Mid delburg;. Hierna trad zij op als ar chivaris van de Godshuizen in de Zeeuwse hoofdstad. Na haar benoe ming aan het gemeente-archief te Leiden, slaagde zij in 1951 voor het doctoraal examen Nederlands recht. Deze gTaad legde de basis voor de studie van het examen voor weten schappelijk archief-ambtenaar der le klas, dat mej. Versprille behaalde in 1955. Ook in het culturele leven van Liden neemt mej. Versprille een be langrijke plaats in. PRACHTIGE COLLECTIE FRUIT Gouden medaille van Centraal Bureau naar Oud-Vossemeer „De beste collectie fruit, welke ooit in Krabbendijke werd aangevoerd", vond de jury, die de 6069 kratten ver pakte appels en peren op de donder dag aldaar gehouden St. Nicolaasvei- Iing kreeg te beoordelen. Dit compli ment wil wat zeggen voor de veiling „K.E.O.", die toch ai zo bekend is om de aanvoer van het mooiste kwali- teitsfruit. Er waren dan ook wel bii- zonder mooi gekleurde, gave appels en peren té bewonderen, wat bij de puntentoekenning tevens duidelijk naar voren kwam. In totaal was er bijna 181 ton in 11394: colli. Hiervan was er 47.943 kg verpakt standaardfruit in 3834 krat ten, 28.647 kg verpakt huishoudfruit in 2255 kratten en 104.202 kg in 5305 lusten op de export- en bloltveiling. Voordat de mijnmeester de eerste koop afkondigde, richtte de direc teur, de heer S. G. Nooteboom, een kort welkomstwoord tot de handela ren en overige belangstellénden. Herr innerend aan de Dankdag van woens dag stelde hij vast, dat er hier met zo'n prachtige collectie fruit, wel zeer veel reden tot dankbaarheid is. Ver der reikte de heer Nooteboom de ver schillende prijzen uit, aan de hand van de door de jury, bestaande uit de he ren A. de Jager, Nw. en St. Joosland; Rode-Kruisman uit Oostburg naar Wenen Hedenmorgen (vrijdag) vertrekt vanuit Den Haag wederom een Ro de Kruiscoionne bestaande uit 4 Rodekruisauto's geladen met voed sel, medicamenten en andere materi alen bestemd voor de Hongaarse vluchtelingen in Oostenrijk. De bestemming van de colonne is Wenen, terwijl van daaruit een pen deldienst zal 'worden onderhouden- op Boedapest. Eén van de chauffeurs welke de ze colonne begeleidt is een Zeeuw,, n.l. de veertigjarige P. L. de Neve uit Oostburg, die sinds 1951 lid is van het Rode-Kruisteam aldaar. Voor zover bekend zal de heer de Neve ongeveer 1 maand wegblijven. *Uw KIENZLE-wcUcf BIJ ALLE GOEDE VAKZAKEN! M. Paardekooper, Eist en W. J. Ro bijn, Goes, toegekende punten. De gouden medaille van het Centraal Bu reau was ditmaal voor de heer J. M. van Vossen, Oud-Vossemeer, die met 350% kg Cox's 65/70, 95% punten (max. 100) behaalde. De heer M. Dees, Krabbendijke, kreeg de zilveren medaille van het CR., voor 693 kg Golden Delicious 70/75, met 94 punten. Eenzelfde medaille was voor de heer A. D. J. Dees, Waarde, met eveneens 94 punten voor 256% kg Golden De licious. De Cultuuronderneming „Vre dehof", Krabbeiiayke, die reeds vijf maal een medaille van het C.B. won, deed thans buiten mededinging mee. Voor de 260 kg Cox's 65/70 met 95V2 pt. kreeg zij thans een klok. De wisselbeker van de gemeen te Krabbendijke was ook voor C. O. „Vredehof", voor de mooiste kwaliteit (max. 50 punten) met 60 kg prachtige Glorie van Holland 75/80 (49..punten). De heer P. Huissen, Krabbendijke was in deze categorie tweede met 679 '/2 kg Golden Delicious 70/75, 47 pt. (si garendoos) en de beer J. P. Kake- beeke, Krabbendijke, derde (me daille) met 227 kg Doyenné du Co rnice 75/80, 47 pt. Het hoogste gemiddelde van ten minste 5 inzendingen was voor de C.O. „Vredehof", met gemiddeld 95.1 punt (schaal N.F.O.), 2. M. Dees, vnd. met 93.2 punten (snoeigereed- schap)De heer P. Huissen, Krabben dijke, kreeg met 144 zakjes Jonathan de taart voor de mooist opgemaak te partij. De C.O. „Vredehof" had met 1207 kg Cox's 65/70 ook de grootste partij van één ras en sortering. Voor de kopers waren er eveneens prijzen: Koper, die de grootste hoe veelheid fruit afneemt: C. A. van Oosten, Krabbendijke; koper, die het hoogste factuurbedrag bereikt: O. A. van Oosten, vnd.; koper, die de hoog ste kllogramprijs betaalde over ten minste o kratten: 31. P. van Hese, Krabbendijke. Ook het Rode Kruis deelde in de „feestvreugde", want zowel kopers als telers droegen hiervoor één cent per colli af. De-goedgeefsheid van de Sint was blijkbaar op de handelaren over geslagen, want er werden zeer goede prijzen betaald. Dieseltrein Vlissingen kreeg brand bij Rilland Donderdagavond omstreeks half zeven kwam de dieseltrein uit Zee land te Bergen op Zoom het station binnen gereden met een begin van brand onder een der motorwagens. Het treinpersoneel had in de bocht van Rilland al gezien dat er iets niet in orde was, doch men oordeelde het beter naar Bergen op Zoom door te rijden en daar de brand te blussen dan aan het stationnetje Woensdrecht te stoppen, waar mogelijk geen ma teriaal aanwezig was om het euvel te blussen. Het station Bergen op Zoom werd verwittigd en toen de dieseltrein bin nenreed stond de spoorweg B.B.- brandweer onder leiding van de heer Klaassen al gereed met de nodige blusapparaten. Er werd direct inge grepen en het vuur kon worden be dwongen.. Toen de gewaarschuwde brandweer onder leiding van de heer Zuilekom met de nevelmotorspuit arriveerde, behoefde deze zich slechts te bepalen tot het nablussen en controleren. Op drie motoren vervolgde de die seltrein met ongeveer een half uur vertragjng de reis naar Roosendaal, waar een andere motorwagen ingezet zou worden. f MIDPftST* VOor parelwitte tanden en een frisse adem. KUNST Irma Kolassi zong in Middelburg CONCERT EN GE HOORZAAL. Het is soms met Middelburgs mu ziekminnaars een zonderlinge zaak. Gisteravond bijvoorbeeld trad in de Concert- en Gehoorzaal op de Griek se zangeres Irma Kolassi, een zan- feres van wereldfaam, zodat men re- elijkerwijs mocht verwachten, dat- het publiek zich zou verdringen rond de smalle ingang van de concertzaal in de Singelstraat. Maar neen, de zaal was nog niet voor de helft be zet...... Vreemd, want wanneer de een of andere heer of dame een hele avond muziek van een zekere Chopin speelt, dan is de zaak broeierig vol. Nogmaals, een zonderlinge zaak De velen, die gisteravond verstek lieten gaan, hetzij door de regen, het- door een mogelijke onbekendheid met de reputatie van Irma Kolassi, willen wij dan op deze plaats gaarne melden, dat zij een subliem concert hebben gemist. Het is niet gemakke lijk de zang van deze sopraan te defi niëren. Het heeft niets met bel canto te maken, maar toch doet het qua timbre er in de verte enigszins aan denken. Irma Kolassi zingt met een dramatische expressie, die vooral glans geeft aan het lied, dat behoort tot of verwant is aan de mediterrane cultuur. Welk een superieur voor dracht had zij bijvoorbeeld in liederen van Duparc en Fauré en hoe voor treffelijk zong zij enkele Griekse volksliederen, die door moderne com ponisten uit dit land waren getoonzet. Deze Franse en Griekse vertolkingen waren het hoogtepunt van de avond! Maar men mene nu niet uit deze woorden te kunnen opmaken, dat het werk van Robert Schumann, dat eveneens op het programma stond, een gesloten boek voor deze kunste nares zou zijn. Geenszins. Want ook haai- interpretatie van Schumann's cyclus „Frauenliebe und Leben" was voortreffelijk, al benaderde zij deze liederen anders dan bijvoorbeeld een zangeres uit noordelijker streken doet. Juist daardoor werd hier en daar een accent wel eens wat té na drukkelijk gelegd, werd er soms wat te expres^Téf gezongen. Maar omdat het zo begrijpelijk is, dat een zange res, die stamt uit een geheel ander cultuur-milieu dan dat waarin de lie deren van Schumann ontstonden, moeite heeft om deze verpuurde ro mantiek volledig te begrijpen, moet men grote bewondering hébben voor deze vertolkingen. Haar begeleidster Jacqueline Bon- neau was helaas ziek geworden, zodat nu aan de Nederlandse pianiste Coby Riemersma de zware taalt ten deel viel deze begeleiding op het laatste moment over te nemen. Een buiten gewoon zware opgave, waarvan me vrouw Riemersma zich met grote moed kweet. Dat tussen pianiste en zangeres niet altijd die twee-eenheid in musiceren bestond, die men op een dergelijke liederavond zo gaarne hoort, mag men onder deze omstan digheden mevrouw Riemersma niet kwalijk nemen. Voor haar werk kon men alleen maar grote bewondering hebben. De Z.V.U. organiseerde dit concert en oogstte daarmee de waardering en de dankbaarheid van de betrekke lijk kleine groep geestdriftigen, die Irma Kolassi in ademloze stilte had den aangehoord. Er waren bloemen voor de zangeres, die tenslotte dankte met een reprise van een der eerder gezongen Griekse volksliederen. de K „Arsenicum en oude kant" Middelburg, Schouwburg; Toneelgroep „St. Paulus". HET TONEELSPEL „Arsenicum en oude kant" van J. Kesselring heeft zo langzamerhand een zekere ver maardheid gekregen. Het is ontelba re malen opgevoérd, het is verfilmd en ook in Zeeland beleefde het al eens een opvoering. Velen kennen dan ook het verrukkelijk dwaze verhaal van de twee oude tantetjes, die „uit mens lievendheid" bejaarde, alleenstaande heren vergiftigen en vervolgens in hun kelder doen begraven d.oor een van zijn zinnen beroofde neef. Kesselring weefde er een serie com- filicaties omheen, gaf er een thriller- Lntje aan en zorede ook nog voor een soort tendens met het thema „er felijkheid". Ondanks deze ogen schijnlijk ietwat verwarde inslag #en stuk, dat tot in finesses „toneel" is, als zodanig ook een uitgesproken succes werd, maar dat tevens een min oi meer speciale behandeling vraagt. Dit laatste heeft de r.-k. toneel groep „St. Paulus", die het donder dagavond opvoerde in de Schouwburg te Middelburg, niet helemaal aange kund. „Arsenicum en oude kant" is in feite voor alles een satire en vraagt een speelse, lichtvoetige behande ling, met de nadruk op de nonsensica- le elementen en met (uiteraard ver antwoorde) verwaarlozing van de overige aspecten. Dat is in de gister avond gegeven opvoering niet gelukt. Het spel was te zwaar van toon, te plechtig en voor alles ook te traag om dit stuk de esprit mee te geven, dat 't toch wel degelijk heeft. Waar- by wel moet worden opgemerkt, dat een zekere nervositeit bij vele mede spelenden klaarblijkelijk een rol speelde. Maar dat neemt niet weg, dat de grondfout lag in de interpre tatie, die de regissèur van „St. Pau lus" (wiens naam wij niet op het pro gramma aantroffen), er aan heeft ge geven. Overigens is er bepaald met over gave gespeeld en in de eerste plaats dienen dan genoemd de dames H. Jel- lema en R. Jellema, die de giftmen- gende tantetjes wél de nodige speels heid wisten mee te geven. Dat was de juiste toon, die men helaas bij an deren node miste. Zo bleef T. Roovers té serieus als de erfelijk belaste neef Teddy Brewster; was F. Jellema een wat erg stijve dominee en bleef J. Sies een té beheerste Mortimer. Daar naast echter zorgden L. van Hecke en M. Elzinga voor een overtuigend psychopathisch duo. Mét de dames Jellema domineerden zij duidelyk. In de bijrollen gaven mej. I. Loontjes en de heren F. Meijer, F. Minnébo, B. van Dijk en A. van Gastel aanvaard baar spel te zien, met als uitblinker de heer Mëijer. Maar de enkele- individuele goede prestaties konden „Arsenicum en ou de kant" toch niet de vertolking ge ven, die het verdiende. Hetgeen niet wegneemt, dat de toeschouwers des ondanks een amusante avond hadden. v. B. (Advertentie; Algemene vergadering Z.L.M. W.-Zeeuwsch-Vlaanderen Op donderdag 6' december a.s. om half twee 's middags komt de afde ling West-Zeeuwsch-Vlaandcren van de Z.L.M. in „De Eenhoorn" te Oostburg in een algemene vergade ring bijeen. VANDAAG. Middelburg Schouwburg: geen voor stelling; Electro: „Rock around the clock", (14 jr.), 19 en 21.15 uur; Schut tershof: Uitvoering aspiranten Wil- helmina, 20 uur; Bogardzaai: Herv. Mannenvereniglngen op Walcheren, 20 uur; Sooietelt: Vergadering M.IJ.C., 20 uux'. Vlissingen Alhambra: „Doctor at sea", (a.l.), 19 en 21 uur; Luxor: „Coman che Todd", (14 jr.), 20 uur; kunsthan del Bikker: tentoonstelling werken A. Pihl, 9—12.30 en 14—18 uur. Goes Grand: „Gas-oil", (18 jr.), 20 uur; Schuttershof: Gemeenteavond „Xn Dienst der Kerk", 20 uur; De Prins van Oranje: Propaganda-filmavond Veilig Verkeer, 20 uur. Voorstelling voor ouden van dagen, 16.30 uur; De Prins van Oranje: Z.V.U.-cursus „Beeldende Kunst", 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2