RANG is alleen RANG als er RANG op staat. RECORDSCORE HOCKEY (16-0) TIJDENS OLYMPISCHE SPELEN Kindje verkouden? Blijf meester 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 29 NOVEMBER 1950 (Advertentie) Het merk RANG staat duidelijk op iedere Rangrol, alsook op het beschermend omhulsel van ieder Rangetje RANG, een product van de Kingfabrieken (Slot van pag. 9) Seen ogenblik de leiding af, ofschoon e Duitse Glsela Kohier daartoe alle krachten Inspande. Met 0,2 seconde voorsprong op Gisela ging Shirley duidelijk als eerste over de eindstreep in 10,7 seconde, een bijzonder fraaie H|d, waarmee zij dan ook haar eigen Olympisch record 0,1 seconde scher per stelde. Maar het betekende geen wereldre cord aangezien de I.A.A.F. dezer da gen de 10,6 seconde. 29 juli 1.1. door Zenta Gastl (Duitsland) gemaakt te Frechen, als wereldrecord heeft er kend. In 10, voor Glsela Kohier, maar ook het brons was voor Australië, want Nor- ma Thrower werd derde in 11 sec. De vierde, vijfde en zesde plaats waren respectievelijk voor Galina By- strova (Rusland), Maria Golubnichaia (Rusland) en Gloria Cook (Austra lië). Overigens heeft Shirley Strickland verklaard, dat dit haar afscheid is van de wedstrijdsport. Parry op dreef De voortreffelijk getrainde Ameri kaanse atleten zorgden ervoor, dat ook bij het kogelstoten de meeste me dailles, naar de Verenigde Staten gin gen. In de finale was de befaamde Parry O'Brien fantastisch goed op dreef. Met elk van zijn zes pogingen verbe terde hij het Olympisch record van Helsinki (17,41 meter). De laatste këer kwam hy zelfs tot de verbazing wekkende afstand van 18,57 meter. Z\jn ploegmaat de Amerikaan Bil Nei- der, die met 18,18 meter tweede werd en nummer drie, de Tsjechische reus èn Europees kampioen Skobla, die het brons won met 17,15 meter, verbeter de eveneens het oude Olympische re cord. De 24-jarige O'Brien heeft zelf OOk het wereldrecord in handen met 19.00 meter. Ook de vierde plaats was voor een Amerikaan, Kenneth Bantüm, die de kogel. 17.48 meter ver kreeg. De Rus Boris Baliaev (vijfde) en de Zweed Eric Uddebom (zesde) konden met 16,90 meter en 16.65 meter niet aan dé prestaties van de eersten tippen. Voor het eerst Voor het eerst tijdens deze Spelen heeft Rusland woensdag op één nummer alle medailles gewonnen: de 20 km snelwandelen. Overigens werkte dit nummer wel erg op de lachspieren van de tienduizenden toeschouwers, toen zij de deelne mers heupwiegend en driftig zwaaiend met de armen uit het stadion zagen vertrekken. De eerste atleet, die op die manier over de eindstreep waggelde was de Rus Leonid Spirine, die de tyd van 1 uur 31 min. 27 sec. voor zich deed no teren. De Zweed Lunggren, die in 1948 de vijftig kilometer snelwandelen had gewonnen, lag lange tijd in tweede po sitie, maar werd tenslotte toch nog gepasseerd door de Russen Mikenas, die tweede werd in 1.32.3 en Iounk. die derde werd in 1.32.12. Voor de Zweed werd 1.32.24 genoteerd. De winnaar Spirine liep de laatste drie kilometer met een blaar aan zijn linkerhlel, maar hij zette verbeten door. Toen hy naar de ceremonie pro tocolair uit het stadion hinkte was zijn sok van bloed doordrenkt. Op deze dag word ook voor het eerst een gouden medaille gewonnen door een lid van de Russische dames- ploeg. Inessa Laounzem maakte op het nummer speerwerpen nameiyk 'n worp van 53.86 meter en daar kon nie mand tegenop. Deze afstand beteken- Advertentie illllllllllllllllllllllllllllll!:ll!lll';'l''ll|M||ll|l|l!IIIIIH|llllllllllllllllllllll|ll|i|li Es voor 5E H BRYLCREEM H televisieverpakking sg 2 grote potten voor 3,90 SS met invulformulier naar s= JO FIBBE ES Vlissingen Middelburg iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiïïi de tegelijkertijd een nieuw Olympisch record. Het oude record stond sedert 1952 (Helsinki) op naam van Dana Zatopekova, de echtgenote van de be kende Emile Zatopek, die toen de speer 50,47 meter ver wierp. Nu kwam de Tsjechische Dana niet ver der dan de vierde plaats mét een worp van 49,83 meter. Het was een verrassing, dat het zilver terecht kwam by Mariene Ahrens uit Chill, die de speer 50.38 meter door de lucht Het sulzen. En dat was precies tien centimeter verder dan de worp van de Russin Nadejo Konlaeva, die dus tevreden moest zyn met het brons. Vyfde werd de Zweedse Ingrid Almq- vist met 49,74 meter en zesde de Pool se Ursula Figwer met 48,16 meter Zweedse traditie Lars Hall. houder van de titel heeft voor de traditionele Zweedse zege in de moderne vijf kamp gezorgd met een totaal van 4833 punten. Sinds dit, nummer in 1912 op 't Olympisch pro gram werd gezet heeft slechts een maal een niet-Zweed het individuele kampioenschap gewonnen. Dat was in 1936 te Beriyn toen de Duitser Gott- hard Handrlck zich eerste plaatste. De 29-jarige Lars Hall eindigde als 8e in het vijfde en laatste onderdeel, de veldloop over 4000 meter, maar had in het eindklassement een ruime voorsprong op zijn naaste rivalen, de Finnen Mannonen en Korhonen. Rusland won de gouden medaille in de teamwedstrijd. De Russen begon nen de dag met een tweede plaats ach ter de Ver. Staten, maar hun drie lo pers leverden in de cross zulke goéde prestaties da,t de achterstand in het klassement in een voorsprong werd omgezet. De moderne vyfkamp Is één van de zwaarste nummers van het Olympisch program. De kamp bestaat uit een cross te paard over 5000 meter met 30 ten. zwemmen over 300 meter tegen 't hindernissen, schermen.- pistóolschie- uurwerk en een veldloop over 4Ó00 meter. Het individueel eindklassement van de moderne vijfkamp luidt: 1. en Olympisch kampioen Hall (Zweden) 8433 pnt.; 2. Martonen (Finl.) 4774,5 pnt.; 3. Korhonen (Finl.) 4750 prtt.; 4. Novikov (Rush*. 4714,5 pnt.; 5. Lafnbert (V.S.) 4693 pnt.; 6. Benedek (Hong.) .4650 pnt. Het eindploegenklassement van de moderne vijfkamp luidt: 1. en Olym- )isch kampioen Rusland 13.690,5 pnt.; 2.- Ver. Staten 13.482 pnt.; 3. Finland 13.185 pnt.; 4. Hongarije 12.554,5 pnt.: 5. Mexico 10.981 pnt.; 6. Roemenië 10.613 pnt. Medaille-verdeling §f De Olympische metlaille-ver- g deling met inbegrip van de M ruiterwedstryden te Stock- M holm zag er woensdagavond als volgt uit: goud zilver brons 1 Ver. Staten 18 14 6 Rusland 10 9 1| Zweden 4 11 Duitsland 2 6 1 Italië 2 3 4 1 Australië 2 2 6 1 Gr. Brittannië 1 2 3 Frankrijk 1 1 v2 1 Polen lllg Canada 1 1 .1 Noorwegen 1 0 1 Tsj. Slowakye 1 0 1 Brazilië 1 0 0 Nw. Zeeland 1 0 0 Finland 0 1 4' H Hongarije 0 l 1 Argentinië 0 1 0 Denemarken 0 10 IJsland 0 10 1 Chili 0 1 0 Iran 0 0 1 Korea 0 0 1 Zwitserland 0 0 11 Griekenland 0 0 1 Oostenrijk 0 0 1 lllllllllllllllll Programma Olympische spelen roor vandaag ff Op het programma van don- f| H derdag (vandaag) staat 'n aan- tal atletiekwedstrijden, waar- H van twee finales: de 3000 meter steeple (aanvang 's morgens 7 uur Ned. tijd) en de 400 meter H (8.30). Voorts o<nder meer vijf H onderdelen van de tienkamp, seriës 1500 meter, en series en halve finales 200 meter dames. De beslissing zal ook vallen in de teamwedstrijd op degen. Wedstrijden in basketball, s hockey, voetbal, boksen (voort- zetting kwartfinales), zeilen, p| waterpolo en niet te vergeten een aantal zwemnummers com- plêteren het menu. |p lllll!llllllllllllllllllll!lllllllll!lllilllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllll!!lf Verrassing Woensdag werden ook talrijke se ries gelopen voor de 400 meter. Het was hierbij een verassing, dat de Ame rikaan Jim Lea, die houder is van het wereldrecord op de 440 yards, in de tweede ronde werd uitgeschakeld. De Australiër Gosper maakte met 46.7 seconde de beste tijd van de tweede ronde. 0,1 seconde sneller dan de Rus Ignatiev en de Fln.Hellsten. Voor de halve finales plaatsten zich onder meer Haas (Duitsland), Jenkins (Amerika), Malcolm Spence (Jamai ca) en bovengenoemde drie lopers. Verre superieur Voor het eerst zyn ook de Olympi sche waterpolospelers in actie geko men. Iri de eerste wedstryd won de Duitse ploeg met veel overmacht van Singapore (5—1). De sterke Roemeense ploeg, In technisch opzicht verre superieur, hoewel minder snél by het opzwom men, heeft met 4—2 van Australië gewonnen. De „Aussies" verzuim den ccn effetieve dekking en daar om konden de Roemenen aanval na aanval opzetten. Alleen het prach tige werk van Douglas Laing in liet Australische doel hield de sco re binnen draaglijke grenzen. Joego-Slavië won van Rusland met 3—2, nadat de Russen niet een 21 achterstand de rust waren ingegaan. Amerika versloeg Engeland met 53 (Ruststand 3—3). Record-score Ook in het hockeytoernooi werden weer enkele wedstrijden gespeeld, In dia bracht tegen de Verenigde Staten bij lan^e na niet zyn sterkste ploeg in het veld. Maar desondanks werd het een recordscore: 160. De ruststand was 00, nadat het binnen tien minu ten spelen al 30 voor India was ge weest. Slechts eenmaal in de hele wedstrijd kwamen de Amerikanen, die de geëmigreerde Nederlanders Gerrit Kruize ais linksback en John Rote als linksbinnen in hun gelederen hadden, in de slagcirkel van nun behendige te genstanders. Verder versloeg Singapore Afgha nistan met 50 en speelden Malakka en Kenya gelqk (11). De Zuidslavlërs, die snel en doeltref fend speelden, waren in hun wedstrijd van de kwartfinales van het voetbal toernooi veel te sterk voor de massi ve Amerikaanse ploeg, die van de aan vang af geen schijn van kans had maar zich niet liet ontmoedigen. Aan hun moed en strydlust, en aan enkele prachtige saves van hun doelman Svend Engedal, hadden de Amerika nen het te danken dat de score niet tot in de dubbele cijfers steeg. Snelle en verrassende combinaties ontredderden keer- op keer hun verde diging. en in 11 minuten troffen de Ziiidslavische schutters viermaal de roos. Maar het luidste gejubel ging uit het publiek op toen de Amerikanen kort voor rust hun enige doelpunt lie ten aantekenen met een kopbal van Zerhüsen, de midvoor. Na de rust toonden de Zuidslavische voorwaartsen hun produktlviteit door de acrobatische Engedal, die hield wat er te houden was, nog vier maal te passeren. Duiken naar medaille Te Ballarat, waar de Olympische roeiwedstryden zijn gehouden, is een beroep gedaan op schoolkinderen om in het Wendoureemeer te duiken naar de zilveren medaille van de Russische roeier Victor Ivanov, welke hy dins dag in het water liet vallen. Toen de voorzitter van het Interna tionaal Olympisch Comité, Avery Brundage, "hem de zilveren medaille voor de tweede plaats in het num mer twee zonder stuurman had over handigd, liet de Rus in zyn nervosi teit de plak in het water vallen. Brundage verzekerde hem voor een nieuwe te zullen zorgen. Daarna do ken honderden schoolkinderen in het water om de medaille te zoeken, maar het leverde geen resultaat op. Daar om zullen nieuwe pogingen in het werk gesteld worden onf het zilveren kleinood op te vissen, Het meer, waar de medaille in het water is gevallen, is 1.52 meter diep. f Advertentie) Voor 1 3.90 twee *rete ponen BRYLCREEM in leuke verpakking met GRATIS kansen op extra cadeauxf Stand 2e kl. B Na de wedstrijden, die in het af gelopen weekeinde werden gespeeld, luidt de stand in de tweede klas B Zuid I KNVB als volgt: Taxandrla 7 7 0 0 14 25-6 RAC 6 5 0 1 10 17-7 Goes 8 5 0 3 10 19-20 WVO 7 4 0 3 8 15-15 Internos 7 4 0 3 8 20-18 Rood Wit W 7 3 1 3 7 14-16 Middelburg 8 3 1 4 7 16-19 Hulst 7 2 1 4 5 15-14 Roosendaal 7 2 1 4 5 15-18 BSC 8 2 1 5 5 18-23 Axel 7 2 0 5 4 15-24 Uno Animo 7 1 0 6 2 8-18 Om de Europabeker De tweede voetbalwedstrijd om de Europabeker tussen Fiorentina en Norrköping werd door de Italianen met 10 gewonnen. Daar de eerste wedstrijd tussen beide clubs in een gelijk spel (11) éindigde, plaatste Fiorentina zich voor de kwartfinale, irin het uitkomt tegen de winnaar van de ontmoetingen Slovan (Bratis lava) en Grasshoppers (Zwitserland). „Zilvermeeuwrit" gaat niet door. De „Zilvermeeuwrit", die door de m.c. Zeeuwen op 1. december was vastgesteld, zal geen doorgang vin den met 't oog op de precaire benzi- ne-positie in west-Europa, den met het oog de precaire benzine positie in west-Europa. Judokampioenschappen in Zeeuwse steden In de sportzaal Felix Janssens te Bergen op Zoom werden, judo-kam pioenschappen gehouden. Bij de oranjebanden Werd J. van Tiel uit Tholen kampioen; bij de blau we band werd J. van Dalsen uit Sta- venisse derde. A iIvurtentie Dan rug, keel en borstje Inwrijven met Aan de Weststraat te Nieu- werherk nadert de nieuwe H school voor het openhaar lager H onderwijs zijn voltooiing. In |i korte tijd zal de gemeente Nieuwerkerk verrijkt zijn met twee nieuwe lagere scholen en m een nieuwe kleuterschool. (FOTO P.Z.C.) 1 IIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIlilllÜlllllllllllllllllllllllllllllllllllillllillllllllllllllH Krachtsverschil hoofdklas bridge is gering. Oostburg won met grote cijfers van Terneuzen I. Het krachtsverschil in de hoofd klasse A van de vlertallen-bridge- competltle schijnt niet groot te zijn en zelden zagen we zulk een reeks van kleine overwinningen. Immers de gelyk spel-marge in deze Wedstrij den bedraagt 3 punten en niet min der dan 5 van de laatste 6 ontmoetin gen leverden een saldo van maxi mum 8 punten op. Middelburg I won zijn wedstrijd tegen V.B.C. I met 5 puntjes. Fles I won met slechts 6 punten van Zuid- Beveland en met 7 punten van Mid delburg I en kwam, doordat V.B.C. II de beide punten in Goes moest achterlaten (4250) gelijk met V.B. C. II op de ranglijst te staan. Middelburg I stond er met 1 punt uit 3 wedstrijden maar., .povertjes voor, doch door de laatste overwin ning distancieerde het zich duidelijk van Fles n, dat het tot heden nog niet verder dan eervolle nederlagen wist te brengen, bijvoorbeeld tegen V.B.C. (42—50). De uitslagen waren: Middelburg I Fles I 3340; Zuid-Beveland I VBC.II 50—42; VBC I—Fles H 50— 42; VBC II—Fles II 47—39; Fles I —Zuid-Beveland I 33—27; Middel burg I—VBC I 40—35. De stand is nu: 1. VBC II 6 uit 4 47); 2.Fles 16 uit 4 (+20) 3. Zuid-Beveland 5 uit 4 19); 4. VB C I 4 uit 4 (—21); 5. Middelburg I 3 uit 4 (—19)6. Fles n 0 uit 4 (—48) In de hoofdklasse B behaalden de bewoners van de Relnaertstad tegen Terneuzen II de kleinste overwinning van het seizoen (37- 33). Oostburg begint zich in de hoofdklasse al aar dig thuis te voelen, getuige de uit slag van de wedstrijd tegen Terneu zen I (6018!!). De stand is hier: 1. Luctor I 4 uit 2 (+14); 2. Oostburg I 3 uit 2 (+40); 3. Hulst I 2 uit 2 5); 4. Terneuzen II 2 uit 3 12); 5. Terneuzen I 1 uit 3 37). Eerste klasse. In de 2 afdelingen van de eerste klasse werden slechts enkele wedstrijden gespeeld: Afd. A: VBC IV—Robbers I 32—34 (gelijk); Robbers I—VBC IV 17—34. Alfd. B: Terneuzen mSas n 3631; Oost burg nSas I 3257. De standen zijn hier als volgt: afd. A: 1. Fles Hl 4 uit 2 (+48); 2. VBC III 3 uit 3 (—1); 3. VBC IV 2 uit 2 (0); 4. Robbers I 1 uit 2 (—15); 5. Middelburg II 0 uit 1 32). Afd. B.: 1. Luctor II 4 **it 2 (+48); 2. Sas I 4 uit 3 (+3); 3. Terneuzen m 2 uit 2 (—11); 4. Oostburg H 2 uit 2 (—13); 5. Sas II 0 uit 3 (—27). Tweede klasse: In de tweede klas se gaat de strijd tussen VBC V en Fles IV die allebei nog zonder ver- liespunten zijn. De gemeenteambte naren konden nog niet tot winst ko men, al leed PGV I enkele kleine ne derlagen. Middelburg III won zijn eerste wedstrijd, n.l. tegen PGV II. De uitslagen waren: Middelburg ni —VBC V 17—56; Fles IV—PGV I 30—23; Middelburg III—PGV II 35 —22; PGV I—Fles IV 35—42; VBC V—PGV I 52—33. De stand is daar door: 1. Fles IV 6 uit 3 (+37); 2. VBC V 4 uit 2 68); 3. Middelburg III 2 uit III (—49); 4, PGV II 0 uit 1 (—13); 5. PGV I 0 uit 3 (—43). Engeland versloeg Joego-Slavië (30) Het Engelse voetbaleftal heeft woensdag mét 3—0 van het nationale elftal van Joego-Slavië gewonnen. De ruststand was 1—0. Twee van de Engelse doelpunten werden gescoord door een invaller.. Johnny Haynes, een speler van Ful- ham, moest vlak voor het einde uit vallen, omdat hij last kreeg van zijn knie. Tommy Tailor, van Manchester United, kwam toen in zijn plaats en scoorde toen in de tweede helft twee doelpunten. (Advertentie). ,ch«a ut I», S*nt ,,Si9 f fcBLO sw*11 FEUILLETON tarnen DOOR LOUIS ARTHUR CUNNINGHAM 37 „En we moeten ook nog dat beeld van Simon Plourde gaan bekijken. U weet. dat we het hem hebben beloofd". „Dat komt ook in orde, mon petit". „Dan zal ik zorgen dat Ik klaar bert. Gaan we in de auto Ik zou het liefst in de auto gaan". „Neen, ik ben bang van niet. De we gen zjjn zo glad en verraderlijk. "VPe kunnen beter dö bus of de trein lie- men". „O, dan liever de bus. Ik heb nóg maar eeüs in een bus gezeten. Het is zo prettig". „Goed, dan de bus". Paul was in zyn nopjes. Biykbaar verlangde hy al naar die heerlijke reis en mSakte hy zich de meest fantasti sche voorstellingen van alles wat hij zou zien en beleven. Hildreth bedacht, hoeveel kinderen van tegenwoordig nooit een toneelstuk zouden hebben gezien, nooit in een trein hebben ge zeten of naar een circus zijn geweest. Och, moderne kinderen hadden zo veel zo héél veel, maar wat misten ze toch ook allerlei! Om geld zat ze nooit verlegen. Eens in de twee weken kwam een afgezant van het kantoor haar een enveloppe met de nodige inhoud brengen. Het merendeel belegde ze op naam van Paul. De Grote John had haar gezegd, dat ze zich nimmer financiële zorgen behoefde te maken, maar zelf had ze weinig nodig. Enige dagen voor hun vertrek wan delde ze met Paul naar Woolastook om de Grangers goedendag te zeggen, maar ze vonden alleen Hervey thuis, die heel statig by een laaiend vuur in de grote huiskamer troonde. „Ze zyn allemaal 'ergens heen", zei hij, toen Artemise hen had binnenge laten. „Och geen van allen, behalve ik, heeft ooit eens rustig kunnen thuis blijven. Ze moeten dan hier, dan daar naar toe, altijd maar in beweging, hebben nooit goed geweten waar stoe len eigenlyk voor zijn, laat staan di vans. Hoe gaat het "iet je en met de brave Paul?" „Heel best, dank je", antwoordde Hildreth voor beiden. „We gaan over morgen naar St-John en kwamen je goedendag zeggen". „Goedendag? O, je bedoelt zeker voor enkele dagen. Je bent natuiirlyk met Kerstmis thuis en komt 'dan sa men hier, nietwaar? Hildreth aarzelde, maar Hervey ging onverdroten voort: „Met Kerst mis moet je hier zijn; dan komen alle Grangers bijeen. O, heel aardig, hoor! Lachen en kussen, vrolykheid en licht, drinken en ruzie maken, boze woorden en tenslotte een grote vechtparty. Dat ontbreekt er nooit aan, zie je". ,,'En je wilt, dat we daarvoor ko men? Ik houd niet van vechtpartij- én, van: grote noch kleine". „Ik evenmin", mompelde Hervey. ,,Ik ben een man des vredes en kan heel wat verdragen maar Deni- se begint altijd". Hij keek voorzich tig over zijn schouder alsof hij ver wachtte, dat ze plotseling achter hem zou staan en hem er van langs geven. „Die kleine driftkop! 't Is een schande zoals ze jou, notabene de vrouw van haar éigen broer, heeft behandeld. Wij John, Garth en ik houden van je. Ik voor mij vind jé prima, maar één vrouw is een dozijn mannen de baas. Ze begint kwaad te spreken en tenslotte krijgen de man nen er genoeg van en geven haar gelijk". „O, dat hindert niet", zei Hildreth. „Wij, Paul en ik, zijn heel gelukkig samen". „Dat neem ik aan. Dus je gaat in St. John wat inkopen voor Kerst mis doen"? „Ja". Een ogenblik aarzelde Hil dreth of ze hem nog meer zou ver tellen maar toen vervolgde ze: „En we gaan ook een paar toneelstukken zién, van een troep uit Engeland. In elk geval „Driekoningenavond". Ik weet zeker dat Paul ervan zal ge nieten". „Nooit gezien en nooit gelezen". „Yvette blijft op Evergreen", her nam ze. „Vertel de anderen alsje blieft waar we héén gaan, Hervey". „Dat zal ik. En veel plezier. Amu seer je maar, ondanks de Grangers. Ik geloof niet, dat we half zo goed zijn als de mensen menen dat we van ons zelf denken: de hout-aristo craten, de bosbaronnen. Een stapel geld bewijst niets. Kijk eens naar het land hier, kijk naar de bossen verwoest „geplunderd, omgehakt, al lemaal door de Grangers. Overal waar ook maar mooi timmerhout stond, gingen ze aan 't werk en als ze klaar waren was er niets meer". Hij zwaaide met de hand en gooi de daarbij zijn glas omver. Toen buk te hij zich, raapte het op, bleef er (Advertentie). Verlicht Baby's KOU terwijl hij slaapt! een ogenblik naar staren en herhaal de als werktuigelijk: „Niets". Bij hun vertrek liep hij, met zijn forse gestalte op het tweetal neer ziend. mee naar de deur, nam daar afscheid en gaf Paul een biljet van tien doller om wat voor te kopen. „Je bent een beste meld", zei hij, Hildreth even op de schouder klop pend. „Ik ben helemaal op je hand hoor. Amuseer je maar. Mooi land. hè In het witte maanlicht zag het landschap er inderdaad prachtig uit, met zijn besneeuwde velden, de don kere boomstammen de nog niet be vroren rivier, die donker en loom tussen haar blanke oevers vloeide. De sterren schitterenden helder aan een donkerblauwe hemel en de frisse winterlucht was heerlijk om in te ademen. Toen zij en Paul de trappen aflie pen, kwam een auto de laan oprij den, terwijl de chauffeur vrolijk de hoorn deed schallen, 't Bleek Garth te zijn, in gezelschap van Denise. Ze stapten uit, waarbij hij hun luid ruchtig toeriep: „Zeg eens, vreemde lingen, wat voeren jullie op deze zeldzame winteravond buitenshuis uit? En waarom zijn jullie, eenmaal in de voorvaderlijke zalen, er weer zo snel vandoor gegaan Was het avondschot soms al gevallen?" „Ja," voegde Denise, die blijkbaar poogde vriendelijk te zijn, eraan toe. „Waarom liepen jullie zo gauw weer weg? Wil je niet even terugkomen en nog een poosje bil ons blijven"? „Neen, dank je Wel. We moeten naar huis. Het is Paul's bedtijd. We gaan de tweeëntwintigste voor een paar dagen naar St. John en kwa men jullie goedendag zeggen." „Nu, je hebt het een hele tijd uitge houden", vond Garth. „Ik geloof best dat je wat' afwisseling nodig hebt". „We willen een dame uit Engeland opzoeken" vertelde Paul gewichtig. „En een stuk van Shakespeare zien". „O Shakespeare" lichte Denise. „Dus daör gaat het om. Ik las in de krant dat een Engelse Shakespearë- troep in St. John zou optreden. Heb je er vrienden bij?" „Ja" antwoordde Hildreth, „een vrouw die ik lang geleden heb ge kend". „Je zult het wel prettig vinden, weer landgenoten te ontmoeten, denk ik". (Wurrti v -L ii Advertentie over Uw zenuwen. Neem Mijrhardt's Zenuwtabletten Zij schenken de rust tot herstel gBiai]2nBsaaaaaig$Si

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 6