Hulp aan Hongarije FEESTELIJKE INTOCHT VAN ST. NICOLAAS IN VLISSINGEN WALCHEREN MARKTBERICHTEN DIPLOMA-UITREIKING AAN 22 GESLAAGDEN DER E.H.B.0. WOENSDAG 28 NOVEMBER 1956 PHÜViJHOlALIU 25 E E U W 8 E O U U K A N T Grootse ontvangst Donderdagavond zal St. Nicolaas een feestelijke intocht houden in Vlis singen. Evenals vorig jaar heeft de Middenstandscentrale, in samenwer king met de betrokken instanties, er voor gezorgd dat de Goede Sint een daverend welkom wordt bereid. Men heeft zich de medewerking verzekerd van de plaatselijke muziekkorpsen „St. Caecilia" en „Ons Genoegen" om dit festijn zo goed mogelijk te doen slagen. Tot de stoet behoren behalve de mu ziekkorpsen, de verkeerspolitie met motoren en zijspan en de auto met de commissieleden. St. Nicolaas berijdt natuurlijk zijn trouwe paard, evenals zjjn helper Zwarte Piet. Zij worden gevolgd door twee Walchersche huifkarren met zes Zwarte Pieten. Ten einde een ordelijk verloop van de plechtige inkomst te bevorderen, dient men er goede nota van te ne men, dat „St. Caecilia" zich te kwart voor zeven opstelt aan de kant van de weg begin Edisonweg met het ge zicht naar dë Prins Hendrikweg. Met een tussenruimte van ongeveer 40 meter stelt zich daarachter „Ons Ge noegen" op. De fakkeldragers komen ter weerszijden van de weg in de opengebleven ruimte op. St. Nicolaas, Zwarte Piet en de huifkarren komen van het terrein Centrale P.Z.E.M. op de Edisonweg; zij voegen zich tus sen de muziekkorpsen. De stoet vertrekt vervolgens over de PrinsHendrikweg, Keersluisbrug naar het begin van de Paul Kruger- straat. Hier wordt halt gehouden, zo dat de kinderen met lampions en eventuele begeleiders zich kunnen voegen achter de huifkarren en voor „Ons Genoegen". Onnodig te zeggen dat een groot aantal kinderen met lampions verwacht, wordt ten einde een groots huldebetoon aan de grijze Kinder vriend te brengen. Dit jaar zullen de Zwarte Pieten, zo werd vernomen, geen pepernoten maar verpakte snoepjes strooien Route De route is als volgt: Paul Kru- gerstraat, Badhuisstraat, Betje Wolff - plein, Walstraat, Nieuwendgk, Bella- mypark, langs hotel Goes, de Vey Mesdagh, museum naar het Beurs plein. Op het Beursplein wordt St. Nico laas ontvangen door het gemeentebe stuur. De goede Sint zal hier het woord voeren, evenals de burgemees ter van Vlissingen, mr. B. Kolff. Na de toespraak van de burgemeester worden onder begeleiding van de mu ziekkorpsen St. Nicolaasversjes ge zongen door de jeugd. Op het afgezet te Beursplein worden de kinderen toe gelaten.... Na dit feestelijk welkom neemt de Sint zijn intrek in hotel Noordzeeboulevard. De muziekkorpsen trekken langs verschillende routes af naar de Bree- straat. Men weet, dat de winkels in de da gen voorafgaande aan St. Nicolaas tot negen uur open mogen zijn. In de „Baas" Van de Velde werd hartelijk gehuldigd 55 jaar aan Blindeninrichting Tijdens een bijeenkomst In de werk plaats van de Blindeninrichting aan de Kalvermarkt te Middelburg is de heer J. P. van de Velde in aanwezig heid van bestuursleden en het voltalli ge personeel gehnldigd in verband met het feit, dat hij 55 jaar aan de Inrich ting verbonden was, waarvan 46 jaar als baas. Vijfenvijftig jaar lang heeft „baas" Van de Velde zün beste krach ten gegeven aan de inrichting. De voorzitter der vereniging tot werk verschaffing aan Zeeuwse blinden, de heer J. Germing, wenste de heer Van de Velde hartelyk geluk met dit bui tengewone jubileum, daarbij hopend, dat de thans 77-jarige „baas" nog verschillende jaren aan de inrichting verbonden zou mogen zün. Voorts haalde de heer Germing nog herinneringen op uit vroeger tijden, waaruit bleek, dat de heer Van de Vel de altijd de belangen van de blinden op voortreffelijke wijze heeft voorge staan. Namens het bestuur overhan digde de heer Germing een enveloppe met inhoud, nadat hij verder er nog op gewezen had, dat de heer Van de Vel de vijf jaar geleden grootser hulde ge bracht werd, toen nij voor zijn ver diensten de zilveren medaille van de Orde van Oranje-Nassau ontving. Namens het personeel van de Blin deninrichting sprak de heer A. Klaas- sen, die er op wees, dat het niet om de tijd ging, maar om de verbondenheid met de neer Van de Velde, welke ver bondenheid uitgegroeid is tot vriend schap, die een buitenstaander nauwe lijks kan begrijpen. „Wij hebben aie prettige verstandhouding immer bui tengewoon gewaardeerd", aldus de heer Klaassen, die de heer Van de Vel de namens het personeel het eerstelen tweede deel van „De wonderen der na tuur" schonk, waarbij de vice-voorzit- ter, de heer A. C. M. J. Schram, mee deelde, dat het bestuur het derde deel zou schenken. Vijfenvijftig jaar geleden kwam de heer Van de Velde op verzoek van de toenmalige baas „even" helpen, omdat een der mensen plotseling ziek was geworden. Dat „even" is uitgegroeid tot maar liefst meer dan een halvi eéuw. Toen de heer Van de Velde bij de Blindeninrichting kwam. waren er 14 blinden, terwijl er in die tijd 18.000 loten verkocht werden. Thans zijn er 6 blinden in de werkplaats en vier da mes, die thuis werken, terwnl er in 1955 36.000 loten verkocht zijn. Tij dens deze gezellige bijeenkomst wer den voorts nog vele aangename her inneringen opgehaald. Volleybalwedstrijden afdeling Walcheren. Voor de afdeling Walcheren van NeVoBo werden weer een aantal vollev balwedstrijden gespleeld: E.M. M. II—E.V.V.C. III uitgesteld: Zuid westersV.C.TJ. 22; Marathon Mic-hiel de Ruyter 31: E.V.V.C. m jezellige drukte, die der traditie ge trouw dan in de stad heerst, zal de grote onbekende opereren, die aan 't publiek enige honderden bonnen uit reikt. Hij zal dit doen op donderdag, vrijdag, zaterdag en maandagavond. Op dinsdagavond 7 uur komt St. Ni colaas op de Oude Markt persoon lijk, evenals vorig jaar, een aantal ca deaus uitreiken, welke de prijzen zijn op de Inmiddels geschonken bonnen. Wij hebben ons ervan kunnen over tuigen, dat er dit jaar vele en bijzon dere cadeaus ter beschikking zijn ge steld, zodat al met al gezegd kan worden dat de intocht 1956 van St. Nicolaas in Vlissingen iets zeer bij zonders belooft te worden. De financiering van de intocht van Sint Nicolaas wordt gedragen door de samenwerkende middenstandsvereni gingen In de Vlissingse middenstands centrale en door het zomershowcomi- té ln Vlissingen. Middelburgse molens zijn thans alle vier hersteld. Binnenkort zullen dc molenmakers van de gebr. Beijk uit Limburg met de restauratie van de molen „De Ko ning" aan de Veerseweg te Middel burg gereed komen. Het schilder werk aan de wieken en de omgang is thans ook klaar, Zoals bekend was de schade aanzienlijk, zodat hij van „top tot teen" vernieuwd moest worden. Met het gereedkomen van „De Ko ning" zijn thans alle vier de molens van de Zeeuwse hoofdstad hersteld. B. en W. van Middelburg zullen dit heuglijke feit met een eenvoudige plechtigheid vieren. Het gemeentebestuur heeft een pro gramma samengesteld, waarbij men op vrijdag 7 december a.s. des mor gens om ongeveer elf uur vanaf het station vertrekt voor een tocht per bus of auto langs de vier molens. Om ongeveer 12 uur is er een ontvangst door de heer P. D. Njjpjes, de eige naar van de molen „De Koning". Na afloop hiervan volgt er een koffie maaltijd in het Nederlands Koffiehuis, die aangeboden wordt door het ge meentebestuur. „De ontwikkeling van de jonge staat Israël" In het midden van de wereld, tussen de twee grote wereldmachten Rusland en Amerika, ligt het kleine Israël, be woond door een volk, dat door de eeuwen heen verdrukt en vervolgd is. Een klein volk, dat sommige heersers wilden „ausradieren". Over „De ont wikkeling van de jonge staat Israël" nu hebben de heer F. Hinlopen en mevrouw G. A. HinlopenNanninga dinsdagavond voor de Z.V.U., die deze avond hield in samenwerking met de N.R.V., in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg verteld. Vele leden van de Z.V.U. en de N.R. V. waren komen luisteren na"ar deze causerie over een land. dat momenteel wel zeer in het middelpunt van de be langstelling staat. Zowel de heer als mevrouw Hinlopen deden zich kennen als boeiende vertellers, die met vuur en met grote kennis van zaken de be langstellenden nader tot Israël brach ten. Aan de hand van talloze voortref felijke kleurendia's werd uitgezet, hoe jonge joodse pioniers uit Oost-Europa het verwaarloosde en verwilderde Pa lestina weer in cultuur brachten tij dens het Turkse regime en in de tijd van het Engelse mandaat. Voorts het uitroepen door de Verenigde Naties van een Joodse staat na de tweede we reldoorlog en de snelle opbouw van deze staat na 1948 ondanks de talloze moeilijkheden, zowel van economische als van politieke aard, waarmee deze jonge staat te kampen had en thans nog heeft. Drie jaar geleden bracht het echt paar Hinlopen eveneens een bezoek aan Israël en destijds was er bijvoor beeld in het gehele land nauwelijks een doosje met spijkers te krijgen. Thans rijden er treinen, worden huizen ge bouwd, scholen, kortom geen moeilijk heid is te groot voor dit volk, wanneer het er op aankomt hun land zo doel matig mogelijk op te bouwen. Dan wordt er zelfs niet eerst gevraagd of er wel kapitaal aanwezig is. Men bouwt. Zo kregen de aanwezigen met licht beelden, Joodse muziek en uitstekende voordrachten een levend beeld van de ontwikkeling van de landbouw met ir- rigatiewerken, van de woningbouw, van sociale structuur en cultuur en van denken en doen van de Israëli's; de mensen, die hopen eenmaal als een vrij volk in hun land te mogen wonen. Vanavond (woensdag) wordt deze lezing herhaald in de „Korenbeurs" te Oostburg en vrijdagavond in de Con certzaal te Zierikzee. Ds. Ruitenberg sprak in Middelburg Voor de Prof. chr. werkgemeenschap van de P.v.d.A. Ds. L. R. Ruitenberg, perschef van de Generale Synode der hervormde kerk, sprak maandagavond tijdens 'n goed bezochte vergadering in De Gouden Poorte te Middelburg voor de afdeling Middelburg van de Protes tants Christelijke werkgemeenschap Ir. de Partij van de Arbeid over her nieuwde taakstelling. Na lezing van een gedeelte uit Marcus tien sprak de voorzitter jhr. mr. T. A. J. W. Schorer, een inleidend woord. Ds. Ruitenberg ving zijn rede aan met de verklaring, dat hij de uitslag van de Kamerverkiezing, die de op timistische verwachting heeft over troffen, als een nieuwe opdracht zag. Uit een analyse der Wiardi-Beck- man-Stichting van de verkiezingsuit slagen in Den Haag over de jaren 1948-1956 blijkt, dat de protestants christelijke partijen in die jaren vrij wel over de gehele linie 28% zijn achteruitgegaan. Deze achteruitgang kwam ten voordele van de Partij van de Arbeid met uitzondering van de wijken van de beter gesitueerden, waar de winst voor de VVD was. Deze analyse wijst erop, dat het de sociale krachten zijn, die de uitslag bepalen. Ook in de confessionele par tijen treden deze krachten naar vo ren maar men neemt ze hier minder goed waar. Ds. Ruitenbei-g achtte 't woord „door braak" onjuist. Dit woord veronder stel een momentopname. In feite zijn de krachten, die tot deze „door braak" hebben geleid, belangrijker dan de „doorbraak" zelf. Alle negentiende eeuwse bewegin gen werden gekenmerkt door een drift tot apartheid. De Partij van de Arbeid wil vanuit de geestelijke k-achten van de twintigste eeuw een nieuw politiek levensbesef vormen, hetwelk op solidariteit en gemeen schappelijke verantwoordelijkheid is gebaseerd en waarin een hoge waar dering van het mens-zijn aanwezig is aldus ds. Ruitenberg. Op de met grote aandacht gevolgde rede volgde een interessante discus- Isie. waarbij de spreker nog gelegen heid kreeg verschillende punten na der toe te lichten. De voorzitter sprak hierna een slotwoord. Jeugdvoorstellingen over Reynaert de Vos Op het toneel van de Middelburgse Schouwburg liepen dinsdagmorgen vele dieren rond. Men zag er een leeuw, een vos, een kat, een beer en nog veel meer dieren. De acteurs en actrices van het Nieuw Nederlands Jeugdtoneel hadden zich namelijk in dierenhuiden gestoken om tijdens twee voorstellingen iets ten tonele te bren gen van de belevenissen van Rehntje de Vos. Het publiek bestond uit leer lingen van de lagere scholen in de Zeeuwse hoofdstad, die zich geduren de anderhalf uur kostelijk geamuseerd hebben met de avonturen van de slimme Reynaerd, die de leeuwenko ning van het bos en diens hofgezel schap telkenmale met zijn streken verraste. Op aanvaardbare en voor de jeugd volkomen begrijpelijke wijze brachten de tonelisten van het Nieuw Neder lands Jeugdtoneel de avonturen van de vos over het voetlicht. Zo begrijpe lijk, dat het jeugdig publiek mtens kon meeleven met net spel. Vooral wanneer de vos weer een of andere slimme streek uithaalde of zich te bulten ging in een serie leugentjes, staken de jongens en meisjes hun ver ontwaardiging niet onder stoelen of banken. VLISSINGEN „Gaatjes-loterij" De „gaatjesloterij" ten bate van het katholieke thuisfront heeft in Vlis singen 1250.opgebracht. De eige naars van de lootjes, waarop door de gaatjes „10 jaar" is te lezen, hebben een televisietoestel gewonnen. VEERE Burgemeester van Veere was 25 jaar getrouwd. De zaterdagmiddag in de Camp- veerse Toren te Veere gehouden re ceptie ter gelegenheid van de zilve ren bruiloft van de Veerse burge meester, jhr. I. F. den Beer Poortu- gael, toonde een zeer geanimeerd Karakter. Zeer velen hebfeen van de gelegenheid gebruik gemaakt de bur gemeester en zijn echtgenote geluk te wensen met hun vijfentwintigjari ge bruiloft. Tot de bezoekers benoor den o.m. de leden van de muziekver eniging uit Serooskerke die een auba de brachten, een deputatie van het Godshuis, van de brandweer en van de ringrijderij. alsmede vele Veerena- ren. Aan het eind der receptie kwam de grote verrassing: Sint-Nicolaas en Zwarte Piet waren speciaal uit Mid delburg naar Veere getogen om de zilveren bruiloft mee te maken. Na de receptie bracht het Veerse orkest je ..De Notenkrakers" voor het bruidspaar enige muzieknummertjes ten gehore. AAGTEKERKE Zanguitvoering. Dezer dagen hield de zangvereni ging „Nut en Genoegen" te Aagteker- ke haar jaarlijkse uitvoering onder leiding van haar dirigent F. Bakker. Het programma vermeldde een acht tiental liederen, waaronder een twee tal soli: „Santa Lucia", gezongen door mevrouw J. de Smit-Bakker en „Sa rina" gezongen door mejuffrouw E Maljaars. Tenslotte werd de klucht „Die brave mijnheer Pot" door enkele leden opgevoerd. De in de pauze ge houden verloting voor de vluchtelin gen uit Hongarije bracht 76 op. Dat is weer zo'n spannende geschie denis die de P.Z.C. ter gelegenheid van Sinterklaas voor jullie laat op voeren. Je weet hoe het gaat? De toegangsbewijzen krijgt men door inlevering van bonnen, die wor den uitgegeven door winkeliers, die in de P.Z.C. adverteren en aan onze actie meedoen. Bij aankoop van 1 krijgt men éeh bon. Het bestede be drag wordt naar beneden afgerond pp hele guldens en per aankoop wordt maximaal voor 20 verstrekt aan bonnen. De winkeliers, die aan onze actie meedoen, hebben een „Makke- dam-aanplakbiljet" opgehangen. Voor tien gulden bonnen wordt op naden bekend te maken tijdstippen een toe gangsbewijs uitgereikt tegen betaling van een dubbeltje. Die dubbeltjes ko men ten goede aan een liefdadig doel. In VLISSINGEN worden de toe gangsbewijzen uitgereikt op DINS DAG 4 DECEMBER van 2 tot 5.30 uur in de zaal van de Algemene Neder landse Metaalbedrijfsbond, Dr. Sta- vermanstraat (naast de r.-k. kerk). Voor bewoners van het Havendorp en Souburg van 11.30 tot 12.30 uur in het consultatiebureau, Havendorp 598 (bij de speeltuin). In MIDDELBURG worden de toe gangsbewijzen uitgereikt op DON DERDAG 6 DECEMBER van 1 tot 5 uur in „Mercurius", Koepoortstraat. In GOES worden de toegangskaar ten uitgereikt ZATERDAG 8 DECEM BER van 2 tot 5 uur in „De Prins van Oranje". Maar denk er om: bonnen worden uitsluitend aan kopers gegeven. Dus niet bij de winkeliers gaan vragen om bonnen, zonder dat er gekocht wordt. En bovendien: de voorstellin gen zijn alleen toegankelijk voor kinderen van 6 tot "en met 14 jaar zonder begeleiding. Géén kleuters en géén ouderenIn Middelburg en Goes worden de bonnen door de winkeliers uitgereikt tot en met 5 december, in Vlissingen tot en met 1 december. De data der voorstellingen zijn: VLISSINGEN, woensdag 5 december, Concertgebouw; MIDDELBURG, za terdag 8 december. Schuttershof: -Goes, zaterdag 15 december, Prins van Oranje. EIERNOTERING GOES Bericht van handelaren. Kipeleren 13 cent. Poelje-eieren 10 ct. Eendeieren 8 cent. Kalkoeneleren 20 ct. Ganseleren 30 cent. VEILING SINT-MAARTENSDIJK Mlddelulen 26.30—26.20, bonken 26.10, drielingen 32, picklers 32.10, stek 7.80— 7.40. Aanvoer 45 ton. Eigenheimers 1 0.13. Bintjes 4.50. Bonken 16. Aanvoer 12 ton. VEILING SINT-ANNALAND Uien, bonken 26, mlddelulen 26.33— 26.61, drielingen 32.06, picklers 31.88. Aan voer 185 ton. Bintjes, gewone 10,75. Aan voer 10 ton. Peen B 10.21, C 10. Aanvoer 12 ton. VEILING SCHERPENISSE Uien, middel 26.09, drielingen 32.10. picklers 31.17. Aanvoer 15 ton. Uitvoer appelen en uien naar Oostenrijk. Afgelopen vrijdag heeft Oostenrijk de invoer toegestaan van 500 ton appelen en 600 ton uien. Dit betref fende de zogenaamde globale contin genten die gelden voor Nederland en alle andere O.E.E.C.-landen. DOMBURG Uitvoering zangvereniging De zangvereniging „Volharding leidt tot het Doer gaf in de zaal „Tramzicht" te Domburg haar jaar lijkse uitvoering onder leiding van de directeur de heer J. Hekhuis. De veertien nummers van het program ma werden prima uitgevoerd. Veel succes had men met „De sterrenhe mel" van J. Nauta voor koor, soli en duetten: het „Slavenkoor" van Verdi en „Die zwölf Rauber". De pianiste mevrouw J. Visser- Wal rave ontving voor haar belang loze medewerking na afloop bloemen. Hierna volgde het toneelspel in vier bedrijven „Op eigen geërfde grond". De voorzitter, de heer C. Vreeke, wekte in zijn openingswoord vooral de jeugd op, zich bij de vereniging aan te sluiten. O.- EN W.-SOUBURG Kerkconcert. Het derde kerkconcert in de ned. herv. kerk te Souburg wordt vrijdag 30 november a.s. te 8 uur gehouden. Uitgevoerd wordt „De Messias" van G. F. Handel, PREDIKBEURTEN WOENSDAG 28 NOVEMBER (DANKDAG.) Ned. Herv. Kerk. Nw. en St. Joosland 10 as. v. Haarlem, St. Laurens, 10 ds. Kalkman, 7 ds. Wisse, Westka- pelle, 2.30 en 7.30 ds. Oosthoek. Geref. Kerk. St. Laurens, 10 ds. Streefkerk, 7.30 ds. Boon, Westkapel- le, 2.30 ds. Dondorp, 7 ds. Meister. Geref. Gem. Westkapelle, 10, 2 en 6 ds. Rijksen. Arnemuiden: 10 en 3 ds. Verweij. Feestavond in Schuttershof Tijdens een feestavond in 't Schut tershof te Middelburg werd dinsdag aan 22 leden der afdeling Middelburg van de E.H.B.O. een diploma uitge reikt. De voorzitter van de afdeling Middelburg, de heer G. Polderman, heette alle aanwezigen hartelijk wel kom en richtte zich in het bijzonder tot mevrouw De Vries, de cursusleid ster, dokter Stapper, de cursusleider, en de heren A. C. Schipper, districts voorzitter en J. R. L. Kapitz, kring- hoofd van de B.B. op Walcheren. Dok ter Stapper reikte vervolgens de di ploma's met een persoonlyk woord aan elk der geslaagden uit. Hierna kwam Sint Nicolaas op het podium en reikte namens het afde lingsbestuur als blijk van waardering verschillende geschenken uit aan de dames De Vries, J. PelMeilink en dr. E. VermaasVan Konijnenburg, de doktoren D. N. van Gelderen, C. F. Frumau en de heer J. L. R. Kapitz. Vervolgens wenste dokter P. J, Bom uit Oostkapelle, namens het hoofdbe stuur van de E.H.B.O de geslaagden geluk met het behaalde diploma. Het verdere deel van deze avond werd verzorgd door het cabaretgezel schap „De Zandkorrels" uit 't Zand, die de aanwezigen enige tijd op aan- HOOG EN LAAG WATER 29 november Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+ N.A.P. U.+N.A.P. 11.39 12.08 0.17 0.36 0.48 1,75 1,91 2,15 12.30 2,05 12.54 1.23 13.14 1,44 6.30 6.08 6.18 6.44 1.73 1.74 1,91 1,30 1,50 19.01 18.43 19.14 18.45 19.08 1,98 2,08 2,25 1,58 1,82 De in de gemeente Biggckerke t gehouden collecte voor de Hongaar se vluchtelingen heeft in totaal f 1565.08 opgebracht. De te Groede gehouden collecte voor de Hongaarse vluchtelingen bracht f 1968.op. De voor de Hongaarse vluchtelin gen in de gemeente Graauw en Lan- gendam gehouden collecte bracht f 846,45 op. De te Zuïdzande gehouden coUecte voor de Hongaarse vluchtelingen heeft 1693.75 opgebracht. Aan het voorlopig comité ls verder nog 1 woonhuis voor de huisvesting van eer gezin ter beschikking gesteld, ter wijl door verschillende inwoners het aan bod ls gedaan een alleenstaande of een klein gezin in huls te nemen. Het totaal bedrag dat door Yerseke voor de hulp aan Hongaarse vluchtelin gen is bijeengebracht, bedraagt momen teel f 9621.01. Het nog te verwachten geld zal wellicht de 10.000 vol maken, waar door dan het gemiddelde bedrag van 2 per inwoner zal zijn bereikt De collecte, die in de r.-k. kerk te Westdorpe werd gehouden ten bate van de Hongaarse vluchtelingen, bracht 600 De in de gereformeerde gemeente te Waarde gehouden collecte voor hulp aan de Hongaarse vluchtelingen heeft f 741.opgebracht. De lijst- collecte onder de Nederlands her vormde leden, met inbegrip van en kele leden van de gereformeerde ge meente heeft f 1888.— opgebracht. Tezamen een bedrag van f 2629. wat neerkomt op ruim f 2.50 per in woner. gename wjjze bezig hield. Daarna volgde tot slot een gezellig samenzijn onder leiding van de heer A. Caljouw, waarbij de band van Baby den Toon der voor het muzikale gedeelte zorg de. Een diploma werd uitgereikt aan de dames: T. S. de Kam. O. en W.' Souburg; H. v. Roon, Middelburg; J. A. Allewijn, Middelburg; E. M. Cal jouw, Veere; J. H. Snijder, Middel burg; J. Cornelisse, Middelburg; M. Douw. Zoutelande en de heren J. G. Addink; W. Lokerse: S. Remeyn, W. Westmaas; C. Jobse; J. T. R! Hak- steen; A. v. Rooyen; W. v. d. Voor de; P. Bosdijk; J. Neufeglise; G. de Man; H. W. Wolf: D. S. v. Loo; M. Hoogesteger; A. de Hollander, allen te Middelburg. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: J. M. Bliek—Boone, d.; T. VaderDingemanse, d.; E. Turksma Monnikendam, d.; C. JoosseJoziasse, z.; F. Akihary—Ni Wajan Tjiri, z.; S. DaaneBoone, z.; M. S. WattezBoone, d.; J. L. veldman—Legerstee, z.; L. A. van Leest—Joosse. d.; J. KempeesMar- haba, z.; F. Jansen—Matthijsse, z.; J. C. F. van WallenburgDe Visser, d.; M. Da- vidseJoziasse, z. Ondertrouwd: W. van Ieperen, 25 j. en A. Dekker, 21 j.; A. D. Vreke, 39 j. en W. Hlijssoon, 40 j.; C. van Hemert, 23 j. en A. c. Sorel, 23 J.; B, H. Ligteringen, 29 j. en C. Arnoldus, 23 j. Getrouwd: C. J. van de Pas, 36 j. en J. P, de Troije, 43 J.; J. Buijs, 23 j. en M. Pleterse, 24 j.; w. Leijnse, 27 j. en B. Uil, 21 i. Overleden: P. A. Blok, 82 j., geh. met C. D. Hartog; W. A. Bosdijk, 72 .1., geh. met P. Ingelse; A. Hagenaar, 79 j., wede. W. van Eenennaam; L. H. Eiff, 91 wede. J. de Jonge; I. Fllpse, 95 J., wedn. P. Flipse. ZUID-BEVELAND YERSEKE „De Pion" versloeg „Sealfo". Dé schaakclub „De Pion" te Yerse ke speelde een wedstrijd tegen „Seal to" uit Wemeldinge én won met 7 2. De uitslagen waren: C. Vlaming A. Jeremiasse 10; L. M. C. Man neke— H. J. de Vos J. P. L. Zon ruiter—P J. Ruisaard 10; J. Zuidweg—C. P. Phernamburg Yi— Yz', A. C. WillemsenL. Ruissen af- gebr.; J. W. MarsmanA. J. de Schipper 10 L. GrimmJ. de Neef 01; M. de KoeijerP. Voge laar 10; J. NoletA. J. op 't Hof I0: A. BeerensG. Hollestelle 1—0. Amaleur-dubleiders. De heer J. Sanderse. lid van de voetbal vereniging „Yerseke" en aanvoerder van het eerste elftal, behaalde het diploma amateur-clubleider van de K.N.V.B. VEILING V.V.Z.B. GOES 27 november. Export- en industrievei ling. Op monster: Conference H 65 75.10, H 60-65 67—67.40. H 55-60 59—59.40. Sterap pel H 65-75 «0, H 55-65 26.40, II 12—12.10. Goudrelnetten ST 85-90 50. ST 75-85 39.20, ST 85-75 24.80, H 83-90 «6, H 75-85 34.80— 35.80, H 65-75 23.10—23.20, H 60-65 16.40, II 14. Jonathan ST 75-80 49. ST 70-75 63. ST 65-70 48, ST 60-65 35, ST 55-60 23, H 73-80 42, H 70-75 38.40, H 65-70 34.90-35, H 60-65 29—30.20, H 55-60 19.30, II 11. Cox Orange Pippin ST 70-75 86—1.04, ST 65-70 79—100, ST 60-65 67—82, ST 55-60 46—50. II 26—39. Bellefleur H 55-60 23—25, II 10. Comtesse de Paris H 63-75 36.80—37.30, H 53-85 30.20 —30.95, H 50-53 14. II 8. D. du Cornice H 75-85 1.07—1.13, H 70-75 1.03—1.07, H 05-70 92—1.03, II 64—72. St. Remy H 75-85 27, H 65-75 27, H 60-65 26. II 23. Goudrelnetten, keuken 22.60—22.80. fabr. 15.40—16, kroet 10.95. Sterappel, kroet 6. Diverse appelen, kroet 6.30. Gewone velling. Cox Orange Pippin K 47—71, F 26—39. Sterappel K 20—22, F 6—12. Jonathan K 17-27. F 8—13. Golden Delicious K 36, F 1833. Comtesse de Paris K 15—19. F 8—9. St. Remy K 22— 24, F 15—22. Gleser Wildeman K 35—42, F 15—24. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 27 november. Aanvoer In toteal J235. Weektotaal 4907. Vette koelen en ossen 380, gebrulksvee 955. vette kalveren 80. graskalveren 260, nuchtere kalveren 717, varkens 115, biggen 280, paarden 108. veu lens 3. schapen of lammeren 304, bokken of gelten 33. vette koeien per kg. ln ct. Ie kw. 380— 315, 2e kw. 288—298, 3e kw. 278—286; vette kalveren per kg. in ct. le kw. 308—329, 2e kW. 280—300. 3e kW. 220—240. pr. p. kg. ln ct. Pr. p. st. ln g'.d le 2e 3e le 2e 3e kwaliteit kwaliteit Graskalveren 340 350 260 Nuchtere kalveren 65 57 47 Slachtpsarden 230 210 200 Biggen 57 47 37 Schapen Lammeren Kalfkoeien Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken Vette koelen aanvoer kleiner, handel kalm, prijzen als gisteren; vette kalveren aanvoer korter, handel stil, prijzen voor al niet hoger; graskalveren aanvoer klei ner, handel stil, slecht prijshoudend; nuchtere kalveren aanvoer Iets groter, handel vlot, prijzen iets hoger: biggen aanover kleiner, handel slepend, prijzen Iets lager; schapen en lammeren aanvoer iets kleiner, handel traag, prijzen onver anderd; kalfkoeien aanvoer kleiner, han del heel stil, prijzen van vorige week met moeite te handhaven; melkkoeien zie kalfkoeien: vare koeien aanvoer kleiner, handel lui, prijzen vooral niet hoger: vaarzen en pinken aanvoer als vorige week, handel slecht, prijzen Iets lager. VISMIJN VEERE 27 november. 1318 kg. Exportgarnalen 225—257. 17 kg. Bot 59-36. 130 110 100 125 110 95 1100 950 725 1100 950 725 800 700 600 775 675 475 540 440 340 ARNEMUIDEN J.V. „Maranatha" vierde 35-jarig bestaan. De hervormde jongelingsvereniging „Maranatha" te Arnemuiden heeft vorige week in een feestelijke verga dering liet 35-Jarig bestaan van de vereniging herdacht. Behalve dit ju bileum was er ook het jubileum van de voorzitter, de heer K. v. d. Ketterij, die vijftien jaren lid van de vereniging was, waarvan tien jaar als voorzitter. Nadat de voorzitter de vele aanwe zigen welkom geheten had en op het belang van de jongelingsvereniging gewezen had. vergeleek hij de J.V. met het vissersscheepje, dat viste op de parel van grote waarde. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. ds. M. Verweij, Ned. herv. predikant te Ar nemuiden met echtgenote, burgemees ter W. H. van der Heide, afgevaardig- dan van kerkbestuur, mannen-, vrou wen-, knapen- en meisjesverenigingen zondagsschool en vele anderen. De heer J. Schroevers hield een inleiding naar aanleiding van Deuteronomium 5 vers 1-6. Hierna gaf de secretaris een kort overzicht van de gebeurte nissen in en om de vereniging in de afgelopen 35 jaar. Het financiële ver slag wees een batig saldo aan. De heer P. van Belzen liieid vervol gens een inleiding over „De hervor mingsstrijd der hei-vormers in Duits- lancT', waarna de heer C. van de Ket terij sprak over „De slag in de Java- zee. Er werden voorts gedichten voor gelezen, afgewisseld met het zingen van psalmen. Een groot aantal afge vaardigden voerde net woord, waar van velen hun wensen vergezeld lie ten gaan van een enveloppe met in houdt De voorzitter dankte allen per soonlijk voor de felicitaties, in het bij zonder de oud-ouderling J. van Belzen die de vereniging een Statenbijbel had aangeboden. Tenslotte werd de voor zitter toegesproken door de heer J Ventevogel, die hem dankte voor het geduld en de ijver, waarmee h\j de be langen van de vereniging diende. Hij overhandigde namens alle leden van de J.V. de voorzitter een boekwerk. De heer Ventevogel sprak de hoop uit dat de voorzitter de vereniging nog vele jaren zou mogen leiden. Ds. M. Verweij sloot deze avond met dank gebed. Onderling dammen De uitslagen van de onderlinge competitie van de Damclub te Yer seke waren: E. Minnaard—E. Janse 2G; P. HoogstrateJ. E verse 2-0, A. RidderhofP. van de Vrede 11, J. Zuidweg—F.Kor 1—1. P. van de Vrede—A. Ridderhof 2—0. Collecten De stichting Christelijke Blinden hulp „De Fakkels bijeen" hield te Heinkenszand een collecte, welke f 42.14 opbracht. De najaarszendingscolieete van de Nederlands hervormde kerk heeft te Heinkenszand opgebracht f 273.50, via de Zondagsschool kwam voor hetzelfde doel binnen f 9.92.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15