Hulp aan Hongariji KAPPIE BRESKENSE RAAD BESPRAK AANLEG SPEELPLAATSEN WALCHEREN MARKTBERICHTEN in het land der oliebronnen DINSDAG 27 NOVEMBER 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE O O R A N T Contact wordt opgenomen met buurtverenigingen Onder voorzitterschap van burge meester J. A. Eekhout vergaderde maandagavond de raad der gemeente Breskens. Uitvoerig werd gediscussi eerd over een voorstel van B. en W. om in principe te besluiten tot aanleg van drie speeltuinen en twee tennis banen. Mevrouw M. M. Miermans-r- Gossije (p.v.d.a.) en de heren C. D. de Feïjter (prot. chr. lijst) en Th. P. Cambier (vrije lüst) waren van me ning, dat drie speeltuinen in de diver se buurthen teveel was. Ook de kosten van de aanleg exclusief de inrich tingskosten van 14.000 vonden zjj te hoog. Na uitvoerige bespreking, waarbij verscheidene sprekers zich uitspraken voor een grotes peeltuin in een recreatiegebied, besloot de raad in principe tot de aanleg van speel plaatsen. Voorts zal er contact niet de buurt verenigingen worden opgenomen om te vernemen hoe zij tegenover de aan leg van een speeltuin staan. De wen selijkheid werd naar voren gebracht, dat de verenigingen zelf voor toezicht zouden 'moeten zorgen. Zonder hoof delijke stemming besloot de raad een wijziging aan te brengen in de veror dening op de keuring van waren. Eveneens ging de raad akkoord met een voorstel van B. en W. een com missie in het leven te roepen, die met het toezicht op het lokaal voor ouden van dagen zal zjjn belast. Voorlopig „St. Paulus" voert „Arsenicum en Oude Kant" op Donderdagavond aanstaande geeft de r.-k. toneelgroep „St.-Paulus" te Middelburg een opvoering van het to neelspel in drie bedrijven van J. Kes- selring „Arsenicum enOude kant". De voorstelling begint om acht uur en wordt gegeven in de Schouwburg. Benoeming ouderlingen De kerkeraad van wijk I van de hervormde gemeente van Middelburg (wijk van ds. P. F. Th. Aalders) be noemde tot ouderling in de vacature A. J. Lievaart, de heer J. de Jong, Prinses Beatrixstraat 32, en tot jeugd- ouderling de heren M. I. van Hou- te, Veerseweg 55 en J. Maters, Rog geveenstraat 9. OOSTKAPELLE Feestavond „Timotheus" De gereformeerde jongelingsvereni ging „Timotheus" gaf dezer dagen in het verenigingsgebouw te Oostkapelle een jaarfeest, waarop tevens het 60- jarig bestaan werd gevierd. Na een openingswoord van Rinus Jobse wer den enkele gedichten gedeclameerd en een schimmenspel opgevoerd. Een zangkoor, waaraan leden van de meis jesvereniging „Martha" medewerk ten. zong verschillende liederen. Het hoofdnummer van de avond was de opvoering van het toneelspel „Oordeelt niet, opdat gij..." Dit ernsti ge spel in drie bedrijven behandelde de problemen van de na-oorlogse jeued. R.C.S.—TERNEUZEN Het begin van deze op een zwaar veld gespeelde wedstrijd zou niet doen vermoeden, dat Terneuzen te gen zo'n zware nederlaag zou oplo- Een. Immers, reeds na drie minuten on Sandrini met een niet onhoudbaar schot zijn club aan een 1—0 voor sprong helpen. De zeer zwak spelen? de Terneuzen-defensie werd echter reeds een minuut later uit elkaar ge trokken en Keulemans stelde de partijen op gelijke voet (1—11. Toen R.C.S. even doordrukte, was het Van den Dries die na 9 minuten de stand op 21 bracht en Titeheru zorgde ervoor, dat nummer drie in het net kwam. Wel trachtte Terneu zen de bakens te verzetten, maar men slaagde daarin niet. Integen deel: Van Roseveldt en Van den Dries scoorden elk nog één maal voor er thee werd gedronken, zodat Terneuzen met rust reeds tegen een hopeloze 51 achterstand moest op boksen. Ook na de thee kwamen de rood-zwarten er hoegenaamd niet aan te pas. Titeheru zorgde voor nog twee doelpunten. De Kraker be nutte een strafschop en Van den Dries kogelde nummer 9 in het net. net. Eerst toen kon Terneuzen zijn tweede tegenpunt maken, zodat het einde kwam met een 92 zege voor de Souburgers. Zeeland Sport heeft op eigen ter rein een grote overwinning behaald op Zeelandia. Aan de uitslag zou men denken, dat Zeeland Sport een ge makkelijke overwinning heeft be haald. Toch heeft Zeelandia goed par tij gegeven, maar aan de afwerking ontbrak nog al eens de nodige stoot? kracht. Al heel vlug opende rechts back Schuit van Zeeland Sport de score. Goed spel van Wim Leijnse stelde linksbuiten Noest in staat no twee achter de Zeelandia-doelman te werken (20). Zeelandia lanceerde enkele aanvallen op het Zeeland Sport-doel. Uit een dezer aanvallen kwam de bal b(j De Ruijter, die een lage voorzet gaf. Peperzak kon de stand daardoor op 21 brengen. En kele minuten later echter was hét Klopmeijer die de derde treffer voor Zeeland Sport inschoot. In de 35ste minuut was het rechtsbuiten Feen- stra, die uit een lange rush met een geweldig hard schot de Zeelandia- doelman opnieuw het nakijken gaf. Na de thee had Zeeland Sport weder om het beste van het spel, toch kwam de overwinning nog even in gevgar toen Mondeel. de rechtsbinnen van Zeelandia, doelman Florusse het na kijken gaf (4^2). Klopmeijer deed het nogmaals goed toen hij met een hard schot de stand op 52 bracht. Zeelandia viel daarop verwoed aan. In de 32ste minuut was het de Zee- landia-rechtsbuiten, die uit een goede aanval voor Zeelandia doelpuntte. Deze goal werd echter voor buiten spel geannuleerd. Even voor het ein de liet linksbuiten Noest voor de zes de maal de Zeelandia-doelman vis sen. werd nog niemand benoemd in deze commissie. Een verordening werd vastgesteld, waarin de pensionering van die wet houders is geregeld. Afwijzend werd beschikt op subsidie-aanvragen van de gemeente Axel in het tekort op de exploitatoie-rekeening van de helikop terverbinding Brussel—Zeeuwsch- VlaanderenRotterdam en van de K.N.A.C. om toe te treden als buiten gewoon lid. De raad stelde een crediet van 337,50 beschikbaar voor het aanschaffen van 25 verzinkte papier bakken met bijbehorende trekbanden. Voorts besloot de raad met alge mene stemmen met ingang van 1 ja nuari 1956 een jaarlijkse vergoeding toe te kennen aan de gemeentewerk? lieden met nevenfunctie en tevens de vastgestelde toelage-regeling uurlo nen in te trekken. Na breedvoerige besprekingen ging de raad akkoord met een voorstel van B. en W. een strook grond aan de Soheldekade te verkopen aan de heer De Milliano. Voorts besloot de raad het pand Glacis 25 aan te kopen Voor de som van 4000 evenals de woning Boulevard 24, die eveneens voor 4000 werd gekocht. Officiële publikaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERGUNNINGEN VERLEEND. B. en W. van Vlissingen, gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 13 novem ber 1956 aan Shell Nederland N.V. te 's? Gravenhage op de daarbij gestelde voorwaarden vergunning is verleend tot het uitbreiden van een benzinepomp- installatie door het plaatsen van een elektrische aftappomp met een elektro motor met een vermogen van pk ter vervanging van de handpomp op het per ceel, plaatselijk gemerkt Paardenstraat 3; en aan mevr. S. A. J. M. Speckens— Klijberg te Vlissingen tot het uitbrei den van de bestaande brood- en banket bakkerij door het bijplaatsen van een heetwateroven en 8 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 9.8 pk in het perceel, plaatselijk gemerkt Coosje Buskenstraat 164, hoek Walstraat. Vlissingen, 19 november 1956. RITTHEM „Ons Lied" bestond 10 jaar. De zangvereniging „Ons Lied" te Rit them vierde in „Ons Dorpsleven" haar 10-jarig bestaan in besloten kring. Op deze avond was ook uitge nodigd de heer M. A. van Strien uit Oostkapelle, die de eerste dirigent der vereniging was. De huidige diri- fent, de heer Jac. Suurrhond, kon oor omstandigheden niet aanwezig zijn. MIDDELBURG Benoeming griffier voor Polder Walcheren Kredieten voor opruiming verdedigingswerken Vrydag 30 november a.s. des mor gens om tien uur komt de Polder Wal cheren in het Polderhuis te Middel burg in een buitengewone spoedeisen de vergadering byeen o.m. voor het benoemen van een griffier. Het dage lijks bestuur biedt de volgende voor dracht agn: 1. mr. B. Plomp te Utrecht, 2. mr. H, J. F. Oetgens van Waveren Pancras Clifford te Den Haag. Hoewel met het grootste deel der eigenaren overeenstemming bereikt is over de onteigening van de perce len te Zoutelande ten behoeve van de voorgenomen verzwaring van de zee wering, zijn er nog enkele eigenaren, waarmee geen akkoord bereikt werd. Het dagelijks bestuur stelt thans voor om een rechtsvordering tot onteige ning ln te stellen tegen die eigenaren en met betrekking tot de percelen., Voorts Is er een voorstel tot het ver lenen van een krediet van 450.000 voor de opruiming van verdedigings werken in de zeewering tussen West- kapelle en Domburg, gelegen tussen de dijkpalen 5 en 7. Op en in de Wést- ltapelse zeedijk tussen de dijkpalen 7 en 37 bevindt zich nog een groot aan tal door de toen bezettende macht aangelegde verdedigingswerken. Met het oog op in de naaste toekomst aan de zeewering ter plaatse uit te voeren werken is het gewenst, deze obstakels uit de weg te ruimen. De kosten, die op 600.000 geraamd worden, worden volledig door net ministerie van volks huisvesting en bouwnijverheid gedra gen. Op de begroting voor 1957 is voor net slopen van verdedigingswerken in het onderhavige kustvak slechts 150.000 geraamd. Ook wordt voorgesteld om een kre diet van circa 137.000 te verlenen voor de opruiming van verdedigings werken op het strand en in de duinen te Oostkapelle gelegen tussen de strandpalen 55 en 59 van het noorder- strand (achter „Berkenbosch"). Door het hier afkomende puin ten dele te gebruiken voor de aanleg van puinwe- gen in dit gebied, ontstaat dit (finan? ciële) voordeel, dat het werkterrein voor toekomstige werkzaamheden aan dit kustvak aan bereikbaarheid wint. Het rijk zal naar raming circa 117.000 vergoeden, zodat circa 20.000 ten laste van de polder zal blijven. Verder zijn er nog enkele voorstel len tot aan- en verkopen van grond, waaronder het verkopen van twee stroken grond, kadastraal bekend ge meente Middelburg sectie G no. 255 en 620, gelegen bij liet industrieterrein aan de Kleverskerkseweg aan de ge meente Middelburg ter uitbreiding van het industrieterrein, en het verko? pen van een gedeelte van de tank gracht van het rechter reduit te Vlis singen aan de gemeente Vlissingen. Krediet voor aanschaffing taalmethode school J. B. en W. van Middelb.urg stellen de raad voor om voor de aanschaf fing van een nieuwe taalmethode „Taal het centrale vak" door D. van Zuilekom voor school J (o.l.s.) een krediet van f 833,70 beschikbaar te stellen. De thans in gebruik zijnde taalmethode richt zich reeds vai\af de middelklassen op de opleiding van leerlingen voor het middelbaar onderwijs. Het gevolg hiervan is, dat deze metbode voor het grootste deel van de leerlingen, die niet voor dit onderwijs worden opgeleid, te moei lijk is. B. en W. achten het niet wenselijk om deze groep in het ge drang te laten komen door de thans gevolgde methode. Voor de aanschaf fing van enige banken wordt boven dien nog een krediet gevraagd van f 350.—. Het bestuur van de vereniging voor Geref. onderwijs te Middelburg verzoekt medewerking te verlenen tot het bouwen vap een rijwielberg plaats voor 50 rijwielen op het schoolplein achter de school aan de Heerengracht en tevens de schutting ter plaatse te verhogen tot het dak van de bergplaats, alsmede het aan brengen van een achteruitgang van af het schoolplein naar de Volderij- straat. De benodigde grond koopt het schoolbestuur voor eigen rekening. B. en W. achten de voorgestelde op lossingen zeer wenselijk in verband met de veiligheid van de leerlingen, Zij stellen voor de gevraagde mede werking te verlenen en de kosten hiervan, bedragende f 3363.in vijf jaar ten laste van de gewone dienst af te schrijven. Aanbevelingen B. en W. in vacatures commissies De leden van de commissie tot we ring van schoolverzuim te Middel burg treden per 31 december a.s. al len periodiek af. De heer J. F. C. van Kamer kan geen lid meer zijn van deze commissie, daar hij geen kin deren meer heeft, die de lagere school bezoeken. Ter vervulling van deze vakature geven B. en W. van Middelburg aan de raad de volgende aanbeveling: 1. H. Kruithof en 2. P. 1. Hamming. Het college stelt voor tot benoeming over te gaan en de overige leden der commissie te her benoemen: I: ouders van op een la gere school ingeschreven leerlingen: mevrouw L. A. H. PeekBulteel, me vrouw G. G. LuijendijkVan der Wal; II. onderwijzer aan een open bare lagere school: mej. P. A. Janse; III. onderwijzer aan een bijzondere lagere school: de heer B. H. Lavooij; IV. overige meerderjarige inwoners: de heren H. J. van Geuns, voorzitter en H. J. Adriaansen, secretaris. Per 1 januari a.s. treden mevrouw D. LoqisseDe Witte en de heer J. Goossen periodiek af als li4 van de commissie van advies voor de ge meentelijke volkskredietbank. In de vakature Louisse leggen B. en W. aan de raad de volgende aanbeveling voor. 1. mevrouw D. LouisseDe Witte, 2. mevrouw E. JacobsenNa thans. Voor de vakature Goossen zal zo spoedig mogelijk een aanbeveling worden ingediend. Drie leden van het bestuur voor de burgerlijke instelling voor de maat schappelijke zorg treden per 31 de cember a.s. af. Ter voorziening in deze vakatures dienen B. en W7 de volgende dubbeltallen in: 1. J. Z. S. Pel, 2. B. J. ter Bals; 1. J. Huijssóon, 2. W. Jacobse; 1. L. A. Bouman, 2. G. J. Rijnten. De heer L. J. Geers treedt per 31 decepiber a.s. periodiek af als lid van de commissie van beheer en toezicht voor de gemeentelijke sportterreinen. De commissie zond B. en W. de vol gende aanbeveling: 1. L. J. Geers en 2. J. Parent. B. en W. stellen voof tot benoeming over te gaan. Ten? slotte stellen B. en W. voor om over te gaan tot benoeming van een lid voor de commissie tot toezicht op het middelbaar onderwijs in verband met de neriodieke aftreding van de heer P. Blaauw per 31 december a.s. De aanbeveling luidt: 1. P. Blaauw en 2. F. B. den Boer. Nederlands Toneelgezelschap voor Arbeiders Kunstkring De stichting Nederlands Toneelge zelschap geeft op woensdag 28 nov. aanstaande des avonds om acht uur in het Schuttershof te Middelburg voor de leden van de stichting Arbei ders Kunstkring te Middelburg een opvoering van het blijspel „Moeder dag" van André Mirabeau. •Het Nederlands Toneelgezelschap zal tevens de avonden van woensdag 13 maart en woensdag 10 april van het volgend jaar opluisteren. Op woensdag 30 januari treed de voor drachtskunstenaar Jack van Élsacker op. Concert en toneel voor de jeugd Het Nieuw Nederlands Jeugdtoneel geeft vandaag (dinsdag) des morgens om negen en elf uur in de Schouwburg te Middelburg twee jeugdvoorstellin? gen voor de leerlingen van het lager onderwijs met een opvoering van „Van den vos Reynaerde". Donder dagmiddag om half twee en drie uur is er in de Concertzaal te Middelburg een jeugdconcert door Willem Hielke? ma en Leo Romme óver „De bronnen van de jazz." VLISSINGEN Uitvoering van Spoorweg Toneelvereniging. De spoonvegtoneelveremging te Vlissingen heeft velen zaterdagavond in het Concertgebouw een aljergenoe- gelijkste avond bezorgd met de opvoe ring van „Goud en antiek", een thril ler in drie bedrijven van Edward Per cy. Deze toneelvereniging beschikt over een aantal goede krachten, waar door tegemoet gekomen kan worden aan de zware eisen voor het ten tonele brengen van een dergelijk veeleisend stuk. „Goud en antiek" is op zichzelf een vrij beleend gegeven, dat terecht veler aandacht gevangen houdt. Een anti? quair in de Engelse hoofdstad is tege lijkertijd een heler van kostbare ge stolen goederen, die het ondanks zijn duister verleden ver wist te brengen op de maatschappelijke ladder. Na tuurlijk krijgt een winkelbediende op een gegeven ogenblik vat op zijn werkgever als hij een gesprek af luistert tussen de antiquair en de dief, die hem de zilveren en gouden voor werpen uit de buit komt brengen. Hij pleegt chantage en kan dit te gemak kelijker doen omdat de antiquair poogt fijn familie buiten schot te hou den, terwijl met name zjjn dochter niets afweet van de misdadige prak tijken van haar vader. De spanning wordt tot het ondragelijke opgevoerd als de winkelbediende wordt vermoord en Scotland Yard zich met deze gang van zaken bemoeit. Op het moment dat de ontwikkeling een gunstig ver loop heeft voor de verdachte anti quair, verdraagt deze de spanning niet langer en pleegt zelfmoord. De leaen van de spoorwegtóneel- vereniging hebben dit stuk in een boeiende opvoering gebracht, getuige ook het enthousiaste applaus aan het einde van het spel. Stuk voor stuk hebben de spelers zich op bewonde renswaardige wijze gegeven en het resultaat was een voortreffelijke op voering. waarvoor men terecht alle waardering toonde. De voorzitter, de heer W. Minderhout, toonde zich de tolk van de vele aanwezigen toen hij de spelers dank bracht voor hetgeen zij deze avond hebben gepresteerd. Zij zullen ongetwijfeld in de landelijke competitie van de spoor wegtoneelverenigingen een goed fi guur slaan. Na afloop van de uitvoering volgde een gezellig bal, waarop men zich uit stekend geamuseerd heeft. De sta tionschef van Vlissingen de heer C. G. Coevert, woonde de avond bij. Cabaret Dick Gabel voor het gemeentepersoneel. Voor de „Personeelsvereniging gemeente Vlissingen" trad zaterdag avond in „Britannia" op het cabaret gezelschap „Dick Gabel", dat er wel in slaagde de toeschouwers enkele uren verstrooiing te bezorgen. Dick Gabel doet dat met een opgewekt babbeltje niet altijd even geestig, maar in ieder geval vlot genoeg om onderhoudend te blijven Sonja van Weerdenburg zingt en acteert en soms allebei tegelijk, Phyliss Lane acteert ook, tracht te zingen en dóet zulks in ieder geval stralend van levenslust, Wim Burger tekent snel, zoals vele sneltekenaars dat doen (een tikkelte zouteloos en nogal ba naal), acteert óók al en Wouter De nijs tenslotte speelt nog steeds piano AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 28 november. Klelaardappelen 35 mm opwaarts, eigenheimers 12.50—14.50; bintjes 10.50—11.00; alpha's 9.25: be velanders 12.5013.50; koopmansblauwe 11.50—12.00; meerlanders 11.00—11.50; furore 11.00 ljselster 9.00; bintjes van de Kleigrond: geen vraag voor ex port. Zand: aardappelen 35 mm op waarts, llbertas 8.25; bintjes 7.25: Uselster 7.00; Voeraardappelen 4.00, prijzen bere kend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 26 november. Aanvoer ln totaal 1672. Vette koelen en ossen 1049; varkens 623. Vette koeien per kg in ct. Ie kw. 303— 318. 2e kw. 291—301, 3e kw. 271—289; var kens (1. gew.) per kg ln ct. Ie kw. 198, 2e kw. 196, 3e kw. 194. Vette koeien aanvoer kleiner, handel tamelijk, ruim prijshoudend; varkens (lev. gew.) aanvoer als vor. week, handel lui, Iets minder ln prijs. GRAANBEURS ROTTERDAM. 26 november. Binnenlandse granen, och- tendbeurs, officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe, vast, op vochtcondltie, tot ca. 29.—; witte zon der vochtconditie, tot ca. 29.50; voe- dergranen, vast, zomergerst naar kwali teit 24.26.—; extra 26.50; winter- gerst naar kwaliteit 23.50—25.50; haver naar kleur, droogte en kwaliteit 23.— 26.75; extra blanke 2750; rogge, doorsneekwallteit 25.50, gedroogde door sneekwaliteit 26.50 geschoonde bakrog- ge ca. 27.50; peulvruchten, alles boe. renschoon, prijshoudend, groene erwten 45.00—71.00; schokkers 45.00—73.50; bruine bonen 70.00—95.00. en is nog steeds een voortreffelijk begeleider. Kortom: een cabaret-revue van middelmatig gehalte ,met soms even een hoogtepuntje (zoals bij voorbeeld het door Sonja van Weerdenburg en Phyliss Lane gebrachte „Harem vrouwen"), maar over het algemeen lopend via tamelijk platgetreden pa den en met helaas zwakke teksten. Hetgeen dan met name jammer is voor de talenten, die Sonia van Weerdenburg bezit. Want zij is de ster van 't ensemble en zou met betere teksten onge twijfeld voor de verrassingen kun nen zorgen, die men thans in dit programma (met schetsjes die al eni ge jaren op het repertoire staan-) node mist. Niettemin, de bezoekers hebben zich wel geamuseerd en daar was het tenslotte op deze feestavond om begonnen. De voorzitter van de per soneelsvereniging, de heer A. J. Schermer, sprak aan het begin van de avond een welkomstwoord, in het bijzonder tot de heren M. A. van Popering, wethouder, en A. de Berjl, gemeentesecretaris, met hun echtge? notes. Aan 't slot van het program ma dankte hij het ensemble voor 't gebodene, waarbij de damesleden Zeeuwse babbelaars in ontvangst mochten nemen. Met als balleider de heer W. M. J. Meeuse en onder de ritmische to nen. voortgebracht door de band Wijhen. volgde tot besluit een geani meerd bal. In Sint-Annaland, dat reeds ruim J 4000.opbracht voor de Hongaar se vluchtelingen, wil men via het plaatselijke Rode Kruis trachten kin derbedden, kinderledikanten e.d. te erzamelen en deze ter beschikking te stellen voor de Hongaarse vluchte lingen. Degenen, die iets van die aard hebben te missen, kunnen een en an der bezorgen bij de heer C. J. C. Boot in de Voorstraat. De te Zaamslag in de Ned. herv. kerk gehouden collecte voor de Hongaarse vluchtelingen bracht 699,27 op. De tn de Ned. herv. kerk te Hontenlsse gehouden collecte voor de Hongaarse vluchtelingen bracht 469.50 op. De lijst- coliecte van het Rode Kruis voor het zelfde doel bracht in deze gemeente 1746.- op. Voor de Hongaarse vluchtelingen werd in Borssele in de verschillende kerken opgebracht 881.64. De buscollecte bracht 1370.61 op. De vrijdag ln Brouwershaven gehou den buscollecte voor het comité „Neder land helpt Hongarije" bracht bijna iboo op. In Tholen werd vla de lijstcollecte van het Rode Kruis en door de verschillende kerkgenootschappen voor de hulp aan de Hongaarse vluchtelingen een totaal bedrag van 4687.02 bijeengebracht, met andere woorden ongeveer 1.46 per in woner. Ter gelegenheid van een vijfentwintig jarig huwelijksfeest te Tholen werd on der de feestvierenden een collecte gehou den voor Hongarije, waardoor ruim «8 werd opgebracht. De extra-collecten in de Ned. herv. kerk te Axel, gehouden voor de Hon gaarse vluchtelingen, brachten een totaal bedrag van 727.75 op. De buurtvereniging „De Posthoorn" te Vlissingen heeft het plan opgevat een serie Sinterklaas-bezoeken te or ganiseren aan inwoners van Vlissin gen, waarvoor deze een bedrag zullen moeten betalen, welk geld voor hulp aan de Hongaarse vluchtelingen be stemd zal worden. De Vlissingse be volking is door middel van circulaires, advertenties en reclameborden hier van in kennis gesteld. Tegen betaling van een bedrag van 2.50 komt men in aanmerking voor een bezoek van Sinterklaas. Momenteel is het saldo 70. Men hoopt echter, dat nog meer mensen zich zullen opgeven bij net se cretariaat Wilhelminastraat 69. VISMIJN VEERE 26 november. 1999 kg. Exportgarnalen 160—253. 2 kg. Schar 52. 13 kg. Ongesor teerde vis 4956. VEILING V.V.Z.B. GOES 26 november. Export- en industrievet- Ung. Sterappel H 65-75 39, H 55-65 28. II 12. Goudrelnetten ST 75?85 37.80. ST 65- 75 25-25.10, ST 60-65 18, H 85-90 49. H 75- 85 34.30-35, H 65-75 22.69-22-90. H 60-65 16.30—16.49, II 13.90. Jonathan ST 70-75 44, ST 65-70 45. ST 60-65 32. ST 55-60 19. H 75-M 43. H 70-75 39.90. H 65-70 33.90. H 60-56 39, H 55-60 20, II li. Comtesse de Paris H 65-75 37. H S5?€5 23.20. H 50-55 11. 1! 8.50. Gieter Wildeman H 50-60 44, II 28. Goudrelnetten, keuken 22.30—22.60, fabr. 15—15.50. Gewone velling: Cox Orange Pippin K 42-58. F 24-34. Sterappel K 17, F 9. jonathan K 22—27, F 7—13. Comtesse de Paris K 16—20, F 8—10. St. Remy K 23— 25, F 18—22. Pondspeer K 20. F 15—16. Gleser Wildeman K 51, F 22. Groente»: Spruiten A II 64—70, B I 26— 55. Witlof A I 76—77, A H 67—72, B I 64— 71, Groene savoyekool 2030. Rodekool 9-14. Wittekool 5—6. Boerenkool 9—14. Bloemkool 25—39. Andijvie 22. Uien 811. Prei 37. Geslaagde cabaretavond voor C. en O.-leden. De C. en O., onderafdeling van <}e K.A.B. Vlissingen, hield in net Con- certgeb. haar eerste ontspannings avond van dit seizoen. De voorzitter, de heer P. Wanst, sprak een openings woord, waarin hij opmerkte, dat voor 10 cent per week voor twee personen niet veel kan worden geboden. Spre ker herinnerde er aan, dat het bestuqr nu besloten had de contributie tot 15 cent per week te verhogen. Vervolgens trad voor het voetlicht Jan von Ostade's cabaretgezelschap met een non-stop programma onder het motto „Volle maan". De schets „Volle maan" bracht er al direkt de stemming in en 'n daverend applaus bewees, dat óe aanwezigen het gebo dene zeer op prijs stelden. Henk van Rijswijk, accordeon-solist, bracht eni ge succesvoile nummers, waarna de radiozangeres Henny de Klerk op de planken kwam. Met haar prachtige stem wist zij de aanwezigen zeer te boeien, zodat haar een dankbaar ap plaus ten deel viel. Als conferencier trad op Pierre van Ostade, die met zijn grappen en grolien de lachers op zijn Hand had. In de demi-finale mét de schets „Dalvers" oogstten vooral succes Henny de Klerk met het lied „Straatmeid'' en Pierre van Ostade en Henk van Rijswijk, 'dié optraden met pianobegeleiding van Jan Hombergen. Uit het programma na de pauze verdient vooral vermelding het optreden van Jan van Ostade in de „Glochard", Jan Hombergen als so? list en de finale „Langs de oevers van de Seine." Het trio Henny de Klerk, zang, Jan Groenewoud, orgel en Jan Hom bergen, piano, oogstten yeel succes met het nummer „Jerusalem". In zijn slotwoord bedankte de heer Wanst het cabarétgézelschap vóór 't gebodene, waarna er nog gelegenheid was tot dansen. KOUDEKERKE Vergadering N.C.V.B. De afdeling Koudekerke van de N. C.V3. hield naar eerste jaarvergade ring. De presidente mevrouw Hoek stra, heette in het bijzonder welkom de afgevaardigden van de verenigin gen, de gewestelijke propagandistes en de gewestelijke presidente me? vrouw De Jong. Deze sprak haar gro te blijdschap uit over de snelle groe» van de jonge afdeling. Op de oprich tingsvergadering gaven zich 12'leden op, nu zijn er 56 dames lid. Het pro- framma vermeldde om. zang van een oortje o.l.v. de heer Arenqse. Met grote aandacht en veel genoegen werd geluisterd naar declamatie van me vrouw Van de Kamer uit Middelburg. De vice-presidente mevrouw Klaas? sen sloot deze jaarvergadering. Drie dames gaven zich nog als lid op. De volgende vergadering, de kerstavond, wordt gehouden op 13 december a.s. Biljartkampioenschap. De biljartclub „De Verenigde Vrienden" te Koewacht organiseerde* grote kampioenswedstrijden, waar aan 27 van haar leden-biljarters deel namen. De uitklagen waren na span nende strijd als volgt: le klasse: C. v. d. Bilt; 2e klasse: P. van Megroot; 3e klasse: G. Scjalkens. Binnenkort zullen de nieuwe kam pioenen 1956 op een grote „teerdag" gehuldigd worden. HOOG EN LAAG WATER 28 november Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee - Wemeldinge U.+NAP. U.?t?NJLP. 10.40 11.07 11.27 11.47 12.07 1.61 1,78 1,92 1,14 1,32 23.24 23.49 1,84 2,01 4.37 5.03 5.31 5.16 5.39 1,49 1,61 1,79 1,20 1,39 17.20 17.47 18.14 17.41 18.19 1.87 2,00 2,17 1,56 1,79 12. Met verbazing staarde Kappie naar de grote, sta len bouwsels die de purpè- ren avondhemel inprlem- den, Inmiddels waren zij aangekomen bij een Ingang ln een hoge. Ijzeren afras tering. Hun aankomst was niet onopgemekt gebleven. Een wachter, het geweer in de hand. trad naar bui ten. „Wat wenst gij. vreemde lingen uit het westen?" sprak de man. „Een teug water en mijn schip!" antwoordde Kappie. Voor het water wérd gé? zorgci maar ivaar het de Kraak betrof, verklaarde de man zich onmachtig. „Dan wens ik de baas hier te spreken", drong Kappie aan. „De verheven Sheik heeft zich reeds teruggetrokken", verklaarde de wachter ver schrikt „Het sou verstan diger zijn te wachten tot zonsopgang Toen Kappie evenwel bleef aandringen, gaf de scnildwaeht tenslotte aarzelend toe. HIJ nam het tweetal mee langs vele vreemde bouwsels waar tussen zich nier en daar enkele tenten bevonden. Bij de ingang van een zeer grote en fraaie tent bleef hü staan en fluisterde even met een schild wacht die daar op post stond. Toen wenkte hij Kappie en de Maat en zij traden binnen. deHu° begeleider boog enkele malen diep ter aar- „Gezegend zij de Hoog-Verheven Shelk". sprak hu eerbiedig. „Mogen uw dagen schitteren en me nigvuldig zijn als de sterren. Twee vreemden uit het westen dringen er op aan, tot uw Verheven heid te worden toegelaten." Bij het horen van de woorden „vreemden uit het westen keek de Sheik eindelijk op uit zijn lectuur, „vrede en welstand worde uw deel!" sprak hij en p w8, terwbl zijn ogen nietszeggend °P Kappie en de Maat rustten....

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3