Op korte termijn bouw van een technische school in Vlissingen RODENT Zeeuwse Almanak iwin HAMEA VvikcJk PHILIPS GERECHTSHOF IN DEN HAAG SPRAK BEDRIJFSLEIDER VRIJ VERDELG met melk meer mans SSZH Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 24 NOVEMBER 1956 VOORSTELLEN AAN DE RAAD Voorlopig houten gebouw voor een termijn van twintig jaar In nauw overleg niet de betrokken inspecteur van het nijverheidsonder wijs en het adviesbureau van de rijksgebouwendienst zijn B. en W. van Vlis singen erin geslaagd de instemming van de staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen te verkrijgen voor de bouw op korte termijn in twee fasen van een houten lagere tech nische schooi. Dit gebouw zal reeds op 1 september 1957 in gebruik kunnen worden genomen. Als plaats voor de bouw van deze school vonden B. en W. het terrein, gelegen aan de Koude- kerkseweg ten noorden van de begraa fplaats „Vredehof en ten westen be grensd door de Vredehoflaan, geschikt. Het ontwerpen van een schetsplan is inmiddels opgedragen aan het ar chitectenbureau Rothuizen en 't Hooft te Middelburg. Ip het schrijven van B. en W. aan de raad wordt opgemerkt, dat er rekening mee gehouden moet worden, da» deze school, zoals die thans wordt voorbereid, zeker voor een termijn van 20 jaar wordt ge sticht. Voor het stichten van een lagere technische school werd destijds een lo- kalenplan vastgesteld en als plaats voor de bouw van deze school werd aangewezen een terrein, gelegen aan de Van Dishoeckstraat-Koop- mansweg. Tijdens de verdere voorbe reiding van de plannen werd bij een schrijven van de staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen de mededeling ontvangen, dat de voor bereiding van deze bouw moest wor den opgeschort, in verband met de door de regering afgekondigde bouw- stop. Te zijner tij.d zal worden bericht wanneer de verdere voorbereiding der plannen weer ter hand kan worden ge nomen. (Advertentie) B. en W. hebben zich intussen ern stig beraden over <le wjjze waarop alsnog zo spoedig mogelijk een la gere technische school gesticht zou kunnen worden. Het college vrees de dat de opheffing van de bouw- stop nog wel geruime tijd op zich zal laten wachten. Bovendien con stateerde het ooilege een gestage teruggang in de aanmelding van leerlingen voor de gemeentelijke dagschool voor de nijverheid, waar alleen theoretisch onderwijs wordt gegeven. Voorts bezoekt reeds een groot aantal leerlingen uit Vlissin gen de ambachtsschool in Middel burg. Deze situatie met betrekking tot het nijverheidsonderwijs in Vlissingen maakte het naar de mening van B. en W. noodzakelijk op korte termijn een. houten lagere technische school ter beschikking te hebben. Zij stel len de raad nu voor tot stichting over te gaan en bouwterrein aan te wijzen ingevolge het voorstel van B. en W. Andere voorstellen. B. en W. stellen voor om het weg gedeelte. dat ten noorden van de voormalige begraafplaats „Vrede hof" ligt en dat vóór de rechttrek king van de Koudekerkseweg deel uitmaakte van deze weg, de naam „Zaaihoekweg" te geven. Voor de aanschaffing van nieuwe leermidde len ten behoeve van de zes openba re lagere scholen voor gewoon lager onderwijs wordt gevraagd het colle- fe een krediet te willen verlenen van 550,0. Het is gebleken, dat de verordening op de heffing van reinigingsrechten voor 1957 nog enige wijzigingen be hoeft. In verband met de per 1 sep tember 1955 Ingevoerde huurverho ging van 5 procent is het noodzake lijk, dat het tarief van ds reinigings rechten wordt herzien. J3. en W. stel len daarom voor de huurschalen met 5 procent, afgerond naar beneden op een veelvoud van 5 te verhogen. B. en W. achten het voorts noodza kelijk, dat het tarief voor net van ge meentewege ophalen van bedrijfsafval puin, grond, snoeisel, enz. wordt ver hoogd van 2 tot 4 per kubieke me ter. Met betrekking tot het ophalen van kadavers van gestorven huisdie ren door de reinigingsdienst wordt voorgesteld hiervoor een tarief van 2 te berekenen. De laatste tijd is bij grote bedrijven een behoefte gebleken aan van ge meentewege in bruikleen gegeven grote vuilnisemmers met een inhoud van 80 liter. Voor het gebruik van de ze emmers willen B. en W. het tarief bepalen op 30 per emmer per jaar. VAN TOT Mede op verzoek van de K.N. A.O. is de rijkswaterstaat er in Zeeland toé overgegaan op fevaariyke weggedeelten dui- eijjk reflecterende, dubbele aslijnen op het wegdek aan te brengen. Dit wordt gedaan om onjuist uitgevoerde inhaalma noeuvres te voorkomen. VERTREK. Slpis is enige tijd „garnizoensplaats" geweest. De manschappen van de gra vendienst der Kon. Landmacht, die de afgelopen maanden in het Sint-Jo- seph-pensionaat gelegerd waren onder commando van kapitein Haverhoek, gaan nu weer vertrekken. Zij hebben zich beziggehouden met het opgraven en identificeren van de stoffelijke resten yan Duitse militairen, die in BAANTJE GLIJDEN 't Is plotseling wel oprecht winter geworden en in.enkele dagen tjjds is liet volledig gedaan met alle zoete najaarstiroraen. Hier en daq,r kan men zo waar ijsmutsen signaleren en in sommige kringen wordt al voor zichtig gemompeld over de geneug ten van de schaatssport, die waar achtig al in het verschiet schijnen te liggen. Zo menen althans de optimis ten. IJs is er in ieder geval wel. Dat was in Vlissingen te constaterenal waar de jeugd kans had gezien om van een miniem bevroren plasje een glijbaan te malcen. Vermoedelijk de eerste van dit seizoen! Er werd druk gébruik van gemaakt, want baantje glijden behoort klaarblijkelijk nog al tijd tot de geliefkoosde winterse be zigheden van de jeugd. Niet van de ouderen. Bepaald niet. De man, die in de avonduren baan. tje gleed, deed zulfcfj tenminste niet vrijivillig en de kreet, die hij er bij slaakte, was niet direct een juich kreet Waarmee we maar willen zeggen, dat er weer een kleinJ gevaar op de weg is bijgekomen. de afgelopen oorlóg in Zeeuwsch- Vlaanderen om het leven kwamen. Kapitein Haverhoek roemde de sa menwerking, die er in Sluis tussen de militairen en de burgers is geweest. „Officieren en manschappen zullen ongetwijfeld de beste herinneringen bewaren aan de tijd, die zij in Z. Vlaanderen doorbrachten", aldus ka pitein Haverhoek. ACTIE De inwoners van Nieuwvliet hebben er voor gezorgd, dat de plaatselijke muziekvereniging „Nut en genoegen" nieuwe instrumenten kan aanschaf fen. Op initiatief van de heren A. F. Rosendaal en A, P. Aarnoütsen, werd een actie gevoerd, die maar liefst 4450 opbracht I De oude instrumen ten, die in slechte conditie verkeer den, kunnen nu in januari van het volgend jaar worden vervangen door gloednieuw materiaal. NAAMDAG Het r.-k. kerkkoor van Axel hield donderdag weer de jaarlijkse „Sint- Caecilia-maaltijd". Deze maaltijd wordt ieder jaar gehouden op de naamdag van de schutspatroon der muziek- en zangverenigingen. Derge lijke tradities worden vooral in de grensstreek van Zeeuwsch-Vlaanderen en Belgie sterk in ere gehouden. Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinjj Bedaard „rock and roll"-festijn in i Vlissingen M Zo heeft Zeeland dan ook H gisteravond zijn première ge- s H had van de „befaamde" film ee „Rock around the clock"! Het ff gebeurde in het Vlissingse Al- M H hambra-theater. Maar een wild en uitgelaten „rock and roll"- festijn is het niet geworden. Zelden zal de film, die al vele penmen en voeten in beweging heeft gebracht, zulke bedaarde ff en rustige toeschouwers hebben M getrokken. Nauwelijks één uit,- - roep was te horen, bijkans geen voet werd verzet en aan stoel- f| zittingen stuksnijden of ramen M H ingooien is helemaal niet ge- -- dacht. Toen na het voor-pro- gramma de woorden „Rock s H around the clock" op het witté ff =s doek glinsterden, moest men muisstil zijn om de „ver-weg- H gedraaide" en dus zachte mu- ziek te horen. En dat was ie- ff s dereen dan ook! Toen de film ff wat verder gevorderd was werd de muziek wat harder gezet, ff Maar zo gauw er ook maar lp een kik werd gegeven, werden 11 de rauwe rock-and-roll-klanken ff H van Bill Haley en zijn Cornets weer bijzomder vér wegge- draaid. Het resultaat was wer- M H kelijk indrukwekkend, want toen bij de volgende songs de g= muziek weer normaal „door- M e| kwam", durfde niemand nog geluid te geven uit angst, dat EE Billies stem weer gesmoord zou j= H worden... Zo werd het daar in Vlissin- =s gen een bedaard „rock-and- ff roll'-festijn. lllllllllllllllllllllllllllil!lllllll!l!lllllllll||lllllll!ll!llllllllll|||||||||||||||||f „BINNENHUISJE" (Advertentie). Pracht handen <^ke95cf Het is de Hamamelis die 't 'm doet Vroegere „Indrapoera" opnieuw verkocht Het vroegere Nederlandse passa giers-vrachtschip Indrapoera van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd tp Rotterdam, dat in het begin van de zomer van 1956 aan de Providencia Shipping Company S.A. te Panama (Fratelli Rizzuto te Genua) voor 200.000 pond sterling is verkocht, is thans voor 260.000 pond sterling door laatstgenoemde firma verkocht aan Giacomo Costa fu Andrea te Genua. Men heeft nu het plan om het schip, dat in de Waalhaven te Rotterdam ligt, tussen de Midd. Zee en Oentraal- Amerika te laten varen en daartoe de passagiersaccommodatie te vergroten, meldt Lloyd's List verder. De Indrapoera, 9585 ton bruto, werd in 1925 bij de Kon. Mij. de Schelde te Vlissingen gebouwd. Na een verbou wing op de werf van De Schelde is de Indrapoera op 13 augustus 1949 ver nieuwd in de vaart gekomen, met een accommodatie voor ongeveer honderd volwassenen in één klasse. Directeur Rode Kruis- ziekenhuis Zierikzee De raad van bestuur vpn het Rode Kruis-ziekenhuis te Zierikzee heeft dr. H. Ezendam, internist te Noord- gouwe, benoemd als geneesheer-direc teur. Advertentie) K. v. K. voor Z.-Vlaanderen behandelt begroting 1957 De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen houdt vrijdag 30 november a.s. des morgens om half elf een algemene ledenvergadering. De agenda van deze vergadering, die in hotel „Rot terdam" te Temeuzen wordt gehou den, vermeldt o.m. de behandeling van de begroting der Kamer voor 1957 en de periodieke verkiezing van een aantal leden. Eén der leden zal een toelichting over de Terneuzense havenplanoen geven. (Frits Flits:) Een top-succps van 't kinderfeest Is 't nummer blindeman geweest! Mij hielp het blijde jeugdpubliek Aan menige geslqagde kiek; Geslaagd in elk geval omdat De lamp die in de flitser zat Was Philips „Photoflux", want zo Vermijd ik ieder risicol (Allemaal:) Wij nemen Philips „Photoflux"! Bij ieder filmpje een paar stuksI >Photoflux< Het feilloze n p - flitslamDie ARREST DRAGLINE-AFFAIRE Na twee jaar einde aan geruchtmakende zaak De economische strafkamer van het gerechtshof te Den Ifaag heeft bij ar rest van donderdag 22 november j*l« de fbans 24-jarige I. L. K. uit Middel burg, bedrijfsleider van een onderne ming die draglines reyiseert', vrijge sproken van de hem teri laste gelegde overtredingen van het prijsvormings- besluit 1941. Hiermede is na ruim twee jaar een einde gekomen aan de indertijd nog al gerucht makende „dragline-affaire", waarin de bedrijfs leider op 24 april van dit jaar door de economische politierechter te Mid delburg veroordeeld werd tot f 2500 subs. 5 maanden. De zaak is aan het rollen gebracht door eep anoniem schrijven van een vroegere cómpag: Gewest Zeeland P.C.W.G. in P.v.cl.A. vergaderde Het gewest Zeeland van de Prot. Chr. Werkgemeenschap (P.C.W.G.) im de P. v. d. A., kwam in vergadering bijeen ten huize van mr. H. B. Bouw man, lid der prov. staten, te Goes. Behalve West Zeeuwsch-Vlaanderen waren alle rayons vertegenwoordigd. De voorzitter, het lid der Tweede Ka mer, drs. Th. J. Westerhout, gaf een overzicht van de uitslag van de ka merverkiezing, welke ook in Zee land voor de partij zeer gunstig was. Vervolgens besprak hij doel en taak van dé P.C.W.G. Als secretaris werd gekozen de heer S. Joustra, te Vlis singen. Voorts werd een uitvoerige bespreking gehouden over de propa ganda in "dp" onderscheiden rayons. Besloten werd in de toekomst streek- bijeenkomgtpn in dpzp provinpip te houden. Colijnsplaatse bevolking wordt getest op verkeerskennis De actieve midden- standsvereniging „Co lijnsplaatheeft by liet organiseren van haar winkelweek nu eens de platgetreden paadjes van het raden of be- rekei\en van dit-of-dat als attrqetie verlaten. Van zaterdag 2/t no vember tot en met woensdag 5 december zal, jpng en oud in Co lijnsplaat n.l. op 'n aan trekkelijke wijze aan de tand gevoeld wor den over de kennis van de verkeersregels. De deelnemers zullen gra tis in bezit van een der mooie prijzen kunnen komen. Dezp. wel zeer opvoedkundige wed strijd is georganiseerd in samenwerking piet de Vereniging voor Veilig Verkeer. Briga dier J. Borrie van (Ie Goese politie, secreta ris-penningmeester van lipt district Zeeland en secretaris van de ver eniging Veilig Verkeer „De Bevelavden" nam het technische gedeel te van deze wedstrijd voor zijn rekening, daarbij geassisteerd door de Goese hoofd agent H. Willem s, die zijn capaciteiten qïs knutselaar toonde door het malcen van een kleine dertig maquet tes, waarop bepaalde verkeerssituaties zijn afgebeeld. In de eta lages van alle deelne mende winkeliers staat nu een dergelijke ma- quette. Aan hei publiek is de opdracht op een formulier antwoord te geven op de verkeers- vragen. Een speciale verkeerstechnische commissie zal deze ant woorden beoordelen. Voor de jeugd is er nog een aparte vér- heerswedstrijd. Zij zul len moeten nagaan hoe veel verkeersborden van elke soort in de diverse etalages aan wezig zijn. Ongetwijfeld komt aan Colijnsplaat de eer toe de primeur te heb ben van deze wedstrijd. Overigens vormen deze wedstrijden nog slechts een deel van een hele serie attracties, welke in deze winkelweek te Colijnsplaat worden ge organiseerd. Sympa thiek is ook, dat liet batig saldo zal worden afgestaan voor hulp aan liet Hongaarse vólk. Vrijdagavond hebben de inwoners van Co lijnsplaat de winkel week feestelijk ge opend. Net muziekge zelschap Wïlhelmmq piaalcte eerst een rond wandeling door het dorp, waarna burge meester A. A. Schuit met een opwekkend woord deze week offi cieel opende. Voorzitter P. G. v. d. Weele van de middenstandsver enigingheeft de waar. de van een en ander nog eens onderstreept en in liet bijzonder ook de lieren van Veilig Verkeer dank gebracht voor hun medewerking. En terwijl de mannen van het andere plaat selijke muziekkorps Soli deo Gloria" hun muzikale rondwande ling maakten, trokken de eerste wedstrijddeél. nemers reeds langs de etalagès. De prijzen lokten! rat en muis f met Badhuis Aagtekerke wordt vrijdag a.s. geopend Vrijdagavond 30 november a.s. om half acht zal het nieuwe badhuis van Aagtekerke geopend worden. Deze opening wordt verricht door de burge meester van Aagtekerke, de heer J. Geuze, in tegenwoordigheid van de beide wethouder» en de raadsleden. Vijfentwintig jaar baas bij blindeninrichting Dinsdag 27 november a.s. is het 55 jaar geleden, dat de heer J- P- van de Velde te Middelburg in dippst trad bij de Blindeninrichting op de Kal vermarkt in Middelburg; Vijfenvijftig jaar lang heeft de heer Vafi de Velde zijn beste krachten gegeven als baas van deze inrichting. Al deze jaren heeft hij zich doen kennen als een kundig man, die op de huidige dag nog steeds op voortreffelijke wijze voor de belangen van de blinden zorgt. Het spreekt vanzelf, dat de bewoners van Kalvermarkt 3 deze dag niet on gemerkt voorbij willen laten gaan. Advertentie) wi Aantal benoemingen bij de Zeeuwse C.B.T.B. Onderwijszaken behandeld Het algemeen bestuur van de Zepuwse C.B.T.B. heeft zich in zijn dpzer dagen gehouden vergadering q. m. beziggehouden met het doen van tal van benoemingen. De voorzitter, de heer C. de Putter, werd aangewe zen als lid van de commissie water beheersing en ontzilting van de Ge westelijke raad van het Landbouw schap. De secretaris, de heer S. Baar, krijgt zitting in de te vormen contactcommissie voor het christelijk land- en tuinbouwonderwijs van de Nederlandse C.B.T.B. Tot lid van de raad van commissarissen van de On derlinge Waarborg Mij. van de Zeeuwse C.B.T.B. werd benoemd de heer J. A. van de Bijl te Zonnemaire. De heer B. Koole te Souburg werd in de sociale commissie van de Zeeuw se C.B.T.B. benoemd. Ook werden de leden van de Gewestelijke raad voor Zeeland van het Landbouwschap vppr de tweede zittingsperiode aangowe- zen. In de zak van Zuid-Beveland zal een commissie voor de strepkverbete- ring worden gevormd. Over de sa menstelling hiervan zal met de an dere standsorganisaties overleg moe ten worden gepleegd. De vergadering ging ermee akkoord, dat bij de voor^ lichting °ver de arbeidsorganisaties in de landbouw oqk de landarbeiders worden betrokken. Alvorens de Zeeuwse C.B.T.B. zal toetreden tot de Raad ven Aange slotenen yan de kortgeleden gevorm^ de stichting „Expositie de Nationale Landbouw", zal men nog enkele in lichtingen inwinnen. Voorts kwamen diverse onderwijs? zaken aan de orde. ïjnkele geldlenin gen zullen worden aangegaan, ter wijl ook beslpten werd vbor de chr. landbouwhuishoudschpql te 's?Heer- Arendskerke een bestuur te vqrmen. De afdeling Zuid-Deveiand had hier voor vpordl'achten gedaan. Ook werd nog gesproken over de vraag of er thans aanleiding is, ves tigingseisen in de landbouw te stel len. Kinderverlamming In Zeeland werden over de week van 11 tot en met 17 november twee gevallen van kinderverlamming, zon der verlammingsverschjjnselenT aan gegeven en wel in Goes en in Terneu- zen. non en later bedrijfsleider van de firma, zekere Van H. Controleurs van de algemene inspectiedienst stelden toen een onderzoek in, waaruit bleek, dat It. voor het reviseren van drag lines van aannemers uit Roosendaal en een bedrijf uit Dordrecht een te hoge prijs zou liebben berekend. Nadat in oktober 1954 de boekhou ding van de bedrijfsleider in beslag genomen was, werd op 29 november van het vorig jaar de eerste zitting gehouden. Tijdens deze zitting werd een dagvaarding uitgebracht van bij na anderhalve meter lang, waarop vele posten stonden, die de reparatie van twee draglines betroffen. De of ficier van justitie eiste toen een geld boete van i 6000 of 8 maanden. Maar de raadsman van K., mr. F. W. Adriaanse, kwam toen met fei tenmateriaal, dat een verrassende wending bracht in deze zaak. Be paalde werkbriefjes, die van be lang waren voor het onderzoek, waren namelijk steeds zoek geble ven. K. vond de briefjes 'enige tijd voor de zitting aclitér een brand kast, waar Van H. de stukken moet hebben verstopt. In een gezegel de enveloppe werden de briefjes overgelegd, waarin de politierech ter aanleiding vond de zaak te verwijzen naar de recbter-commis- saris. Tweede deel. Het tweede deel van deze affaire werd behandeld op 17 april van dit jaar. Tijdens het requisitoir, waarin alle 31 posten stuk voor stuk na gegaan werden, zei de officier, dat hij het vormen van hoge prijzen voor de reparaties bewezen achtte. Hij moest toen verschillende punten van de tenlastelegging laten vallen, oip- dat er verschillende posten waren, waarvoor Van H. de enige getuige \yas, hetgeen te weinig is voor een wettig béwijs. De ontdekking van de briefjes achter de brandkast vond de officier „te mooi om waar te zijn". „Er is geknoeid", aldus de officier, die f 3000 of 6 maanden eiste. Volgens de raadsman had Van H. de briefjes achter de brandkast gedepo neerd, toen hij er geen raad mee wist. Hij werd op korte termijn ont slagen en had toen geen tijd meer om de briefjes te halen. Pleiter merk te op, dat hier van overtreding van' het prijsvormingsbesluit kon worden gesproken, ook al was dan de handel wijze van K- in strijd met de voor schriften, die nog steeds op de por- logstoestanden gebaseerd zijn. Mr. Adriaanse kwam tenslotte tot de con clusie, dat het tenlaste gelegde K. niet kon worden verweten. (Advertentie) Ijstijd ...tijd voor uw éfs! Uw eis om de sappigste, knappendste en smeuïgste Gelderse worst: Anton Huniok's worst! Mm», dié warme geurige smulworst met 'n dam pend bord boerenkool I Verwen uzelf 's echt: EIS de worst met de naam Anton Hunink op het loodje! Hoe verser - bot lekkerder ANTON HUNINK hofleverancier - deventer VANDAAG. Middelburg Electro: „De mooiste vrouw ter wereld", (14 jr.), 19 cn 21.15 u.; Schouwburg: „Het verloren conti nent", (Cinemasc.) (a.|.), 20 uur: Pro vinciale Bibliotheelc: Tentoonstelling Belgische boeken 10—12.30 en 13.30—18 uur Rouaanse kaal: aankomst Sint- Nicolaas, 14 uur; Koffiehuis en Con certzaal: Jaarvergadering chr. scho len voor v.h.o.m., 10 uur opening chr. nood-h.b.s. aan de Espenlaan, circa 16 uur. Vlissipgcn Albambra: „Rock around the clpck", (14 jr.), 14, 16, 19 en 21 u.; Luxor: „Heb je 'm door", (a.l.), 19 en 21 qqr; Scheldek wartier: cabaret avond personeelsver. „De Schelde", 20 uur; kunsthandel Bikker: tentoon stelling werken A. Plhl, 9—12.30 en 14 —18 uur. Domburg Badpaviljoen: „Het bran dende circus". (14 jr.) 20 uur. Goes Grand: „De purperen vlakte", (14 jr.), 19 en 21 uur; Prins van Oran je: jaarvergadering Zeeuwse harmo nie- en fafareverenigingen, 13.15 uur; Station N.S.: aankomst Sint-Nicolaas, 13.52 uur; Centraal: Prov. V.V.V.-yer- gadering, 14 uur; Prins v. Oranje: zie kenfondsvergadering, 14.30 uur; geref. Oosterkerk: kaderconferentie Zeeuw se ARJOS, 15 uur; Schuttershof: Re vue „Hellas", 20 uur. Gept Koninklijke Opera: Othello", 14.30 uur twee harten in -li maat", 19.30 uur. MORGEN. Middelburg Eleotro: als vandaag, 15.30, 19 en 21.15 uur: Schouwburg: als vandaag, 14.30 en 20 uur. Vlissingen Alhambra: als vandaag, 14, 16, 19 en 21 uur; Luxor: als vandaag, 15, 19 en 21 uur. Goes Grand: „Heb je 'm door", (a.l.), 15 uur; als vandaag, 19 en 21 uur. Gent K.N.S.: „Multatulikring", toneel opvoering, 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2