FOCKINK Hulo aan Hongarije Zeeuwse Almanak „EERSTE STEEN" IN SLUIS VOOR BOUWWERK UIT 1375 YAN uitvin TOT BESSEN VAN ONTHULLING GEDENKSTEEN GEREF. KERK SCHOONDIJKE GROEDE'S HERV. JEUGD BOUWT AAN EIGEN JEUGDGEB0UW Agenda a PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 22 NOVEMBER 1956 Restauratie van Belfort nu definitief begonnen. In Sluis speelde zich woens dagmiddag een ietwat onge wone plechtigheid af. In te genwoordigheid van enige ge nodigden legde de burge meester, de heer P. F. van Hootegem, in de restanten van het aloude Belfort op de Markt namelijk de eerste steen als lang bevochten be gin voor de definitieve res tauratie van dit uit 1375 stammende, immense bouw werk. De eerste steen dus voor een gebouw, dat reeds eeuwen heeft getrotseerd In een naderhand in hotel „De Korenbeurs" gehouden bij eenkomst kon de vertegen woordiger van Monumenten zorg, de heer E. A. Canneman, dan ook naar eér en geweten verklaren, dat dit voor het eerst in de geschiedenis van Monumentenzorg was, dat er een „eerste steen" werd gelegd Hij zag hierin een uiting van vreugde, die er in Sluis heerst, nu dan daadwerkelijk (door het aannemersbedrijf Huurman uit Delft) een begin is gemaakt met de restauratie van dit mo numentale bouwwerk, die zo kon men uit de diverse toe spraken wederom beluisteren al te lang op zich heeft la ten wachten. De burgemeester memoreeiv de dit alles nog eens nauwkeu rig, compleet met data. Vanaf de stichting van het Belfort in 1375 via restauratie in 1900 en de „zwarte dag" op 11 oktober 1944, toen het gebouw groten deels verwoest werd, tot en met de diverse pogingen, gedaan sinds juli 1945 om goedkeuring voor de herbouw te verkrijgen. Een lijdensweg, die gegaan werd door gemeentebestuur en Monumentenzorg, maar waarbij men zich gesteund wist door het onwrikbaar verlangen van de Sluise burgerij om het „stadhuus" (en vooral niet het gemééntehuis!) weer in zijn oorspronkelijke staat terug te krijgen. Daarom ook bracht burgemeester Van Hootegem in zijn dankwoord aan O. K. en W., Wederopbouw, Monumen- Burgemecster P. F. van Hoo tegem metselt de „eerste steen" voor de restauratie van het Belfort in Sluis. Foto P.Z.C.) tenzorg, de commissaris der koningin, leden van Ged. Sta ten, architecten (ir. F. H. Klok ke en G. Sturm, uit Middel burg) en raad, vooral een ere saluut aan de burgerij van Sluis. „Die inspireerde de ge meenteraad steeds opnieuw", aldus de heer Van Hootegem. Nu kom dan, als kroon op het werk, de gedenksteen worden ingemetseld, waarin te lezen staat: „Deze steen is ge legd bij de aanvang der res tauratie, 21 november 1956". Met een fraaie zilveren trof fel, als herinnering aan deze dag aangeboden door de firma Huurman. „En !n 1960 hopen we in Sluis groot feest te hebben, wanneer het stadhuis be trokken zal kunnen wor den", zo besloot de burge meester zijn rede met een optimistische uitspraak, die door de heren architecten en aannemers sceptisch werd aanvaard En passant vroeg de eerste burger van Sluis, nog extra aandacht van de bevolking voor het „klokkenfonds", gesticht om dé roemruchte „Jantje" straks weer in de gelegenheid te stellen zijn taak van robot achtige klokkenluider maar behoren te vervullen; een op roep, waar ir. Klokke onmid dellijk gehoor aan gaf door spontaan een enveloppe met inhoud voor het carillonfonds ter beschikking te stellen. Tenslotte getuigde de heer F. H. Dusarduijn, als raadslid en vooral als geboren Sluizenaar nog van zijn liefde voor stad huis en klokken en namens de bevolking en raad dankte hij voor het feit, dat de restaura tie van het .enige Belfort in Nederland nu waarlijk zal ge- sohiedeh. Zo kon het dus gebeuren, dat er in Sluis een eerste steen ge legd werd voor een bouwwerk, waar reeds in de Middeleeuwen de eigenlijke eerste steen voor werd gelegd. Maar het betekent nu dan ook het sluitstuk in de wederopbouw van deze, door de tweede wereldoorlog zo deerlijk getroffen gemeente. En een sluitstuk Sluis en Zeeland waardig IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN TEEN JAAR. Het kerkkoor van de hervormde gemeente in Kloetinge herdenkt dit najaar zijn tienjarig bestaan. Het koor heeft ondertussen al een flinke staat van dienst, want het kon op klimmen tot de klasse der uitmun tendheid. Op vele nationale concour sen behaalde het koor, dat thans 32 leden telt, een eerste prijs. Geen won der dus, dat in de consistorie-kamer VRAAG De man, die uit de binnenlanden van ons goéde vaderland op bezoek was bij een kennis in Vlissingenhad al geruime tijd met belangstelling het bedrijvige gedoe van een tiental zee meeuwen gadegeslagen. De vogels vlogen af en aan, in en rond de ach tertuin van de Vlissingse gastheer, op zoek naar voedsel. Een tafereeltje, zoals men dat in tal van Zeeuvjse ge meenten vaak kan aanschouwen. Voor de bezoeker was het nieuw. Gloednieuw. Dat kwam wel onom stotelijk vast te staan, toen hij midden in een gesprek plotseling een kwestie ter tafel bracht, die hem klaarblijkelijk al minuten lang op het hart brandde en waar hij het met zichzelf kennelijk niet over eens had kunnen worden. Want met iets van verbijstering in z'n stem vroeg hij: „Zijn al die vogels van jullie f" van de hervormde kerk een kast met vele lauwertakken en kransen prijkt. Vanzelfsprekend geeft het koor een jubileum-concert en wel op zaterdag 1 december in de herv.ormde kerk. Op dit concert zullen als solisten optre den mejuffrouw Riek Caro te Middel burg (sopraan) en de heer Peter de Wilat te Rotterdam (hobo). De heer Th. C, Ferwerda uit Middelburg zal het orgel bespelen, terwijl verder een orkest (met leden uit Vlissingen, Mid delburg en Goes) medewerking zal verlenen. Na afloop van het concert, dat werken vermeldt van Bach. Mo zart, Corelli, Handel en Mendelssohn- Bartholdy, houdt het bestuur een re ceptie in het verenigingslokaal. HONDS Dat honden nog steeds niet. door hebben, hoe het nu precies zit met de verkeersregels, mag weer eens blijken uit onderstaand bericht, dat ons uit Stavenisse bereikte. Voor de motor van de heer 31. van Driel stak plotseling een hond de weg over. Het gevolg was, dat de be stuurder met motor en al op de straatstenen belandde. De neer Van Driel liep verwondingen op aan het gelaat, terwijl de motor beschadigd werd. De hond geraak te bulten bewustzijn. FEEST Tot slot een kort, maar feestelijk bericht uit Oostburg! In dit Zeeuwsch Vlaamse plaatsje woont in de Callen- feldstraat, om precies te zijn op num mer 3a, liet echtpaar Jac. Verplankc- de Roo. Deze echtelieden vieren van daag hun gouden bruiloft! De beste bessen 5-95 per literkruik Vlissingen-Midden-Amerika. Begin april weer terug; 29 nov. vertrekt „Irpinia" nog Pas in april van het volgend jaar kan men vanuit Vlissingen weer naar Midden-Amerika varen. De passa- giersdienst VlissingenMidden-Ame rika, die naar men weet verzorgd wordt door de Fratelli Grimaldi-S.I.O. S.A.-lijn, wordt namelijk gedurende de wintermaanden gestopt. In deze maanden heeft het vervoer van pas sagiers weinig of geen betekenis, daar er dan vrijwel geen reizigers zijn voor Midden-Amerika of, omgekeerd, passagiers voor West-Europa. De lijn waarvan de N.V. Wm. H. Müller en Co. de Nederlandse vertegenwoordi ging heeft, wordt begin april hervat. Rechtbank Middelburg vonniste in belastingzaak De rechtbank te Middelburg heeft woensdag uitspraak gedaan in de zaak tegen A. G. W. van G. te Oost burg, die in 1952 en in 1953 opzette lijk te lage aangifte had gedaan voor de inkomstenbelasting. Hierbij waren bedragen gemoeid van respectievelijk 7000 en 1600. De officier van justi tie had 'n geldboete geëist van 8000. subs, zes maanden gevangenisstraf en een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar, daar de officier bewe zen achtte, dat hier opzettelijk te la ge aangiften waren gedaan. De raadsman van verdachte had verklaard, dat zijn cliënt een drukke dagtaak had, zodat hij 's avonds niet altijd de moed en kennis kan opbren gen om de nodige aandacht aan de administratie te schenken. Bovendien had Van G. de staat schadeloos ge steld door al het achterstallige te be talen. De rechtbank veroordeelde Van G. tot een boete van 2500 subs twee maanden hechtenis, en twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. De chauffeur W. A. de V. uit Vlis singen, die omstreeks september jl. in een aantal zaken elektrische voorwer pen gestolen had, werd veroordeeld tot twee maanden met aftrek en ter beschikkingstelling van de regering, alsmede onder toezichtstelling van het Leger des Heils. De eis was ge weest drie maanden met aftrek, voor waardelijke ter beschikkingstelling van de regering met een proeftijd van drie jaar en als bijzondere voorwaar de onder toezichtstelling van het. Le ger des Heils en het laten opnemen in het huis Groot Batelaar zolang dit nodig werd geoordeeld. Door ds. Th. Rienks In tegenwoordigheid van o.a. bur gemeester F. A. van Rosevelt, heeft ds. Tli. Rienks, gereformeerd predi kant in Schoondijke de gedenksteen onthuld van de nieuwe gereformeerde kerk, welke in aanbouw is. Met de bouw van deze achtkantige kerk is deze zomer begonnen. Verwacht wordt, dat het gebouw in de zomer van 1957 zal zijn voltooid. De plechtigheid werd de heer F. Dieleman uit kerkje, voorzitter van de bouwcom missie. Na de onthulling, die geschied de door het hijsen van de nationale driekleur die over de gedenksteen was gespreid, sprak ds. Rienks enke le woorden over het opschrift van de steen: „Mijn huis zal een bedehuis he ten voor alle volken" Jesaya 56:7 en Markus 11:17. Spreker noemde het geen allerdaags gebeuren, dat een do minee zijn tekst in een «ware steen gehouwen mee kon brengen. Hij wees er op, dat het gebouw moest dienen om te léren bidden en om te bidden tot God. (Advertentie). (Slot van pag. 1) laars én timmerlieden. Er kwamen nu geen jongens meer bij ds. De Jong, die niet wisten wat ze moesten doen... Gedurfd plan De predikant, die de jongens steeds met raad en daad had bijgestaan, kwam nog eind vorig jaar met een ge durfd plan. De Franse kerk was toen zodanig ingedeeld, dat naast de con sistorie een ruime speelzaal voor de jeugd was. Ds. De Jong wilde een zol der laten leggen, zodat men de be schikking zou krijgen over een twee de vergaderlokaal waaraan dringend behoefte bestond voor de zondags school. Men zou dat vergaderlokaal tevens kunnen benutten als toneelzaal Voorts zouden er een keuken en een garderobe, alsmede 'n filmcabine moe ten komen. Met de meubilering en de afwerking van het geheel zou ruw geschat een bedrag van f 15.000 gemoeid zijn! De bouw zou etappe-gewijze moeten ge schieden. Begonnen werd een klem-rijk folder uit te geven, waarin de wensen van de jeugd tot uiting' kwamen. De twee de stap was het inzamelen van -gel den. Dank zij de onuitputtelijke ener gie van ds. De Jong was er na korte tijd een bedrag van niet minder dan f 3.000 bijeengebracht. De kerkvoogdij taste diep in de buidel en stelde f 1000 beschikbaar en de diaconie bleef met f 750 niet achter. Van deze f 4750 is enige weken geleden de brandvrije zolder gelegd, nadat daarvoor toe stemming was verkregen van Monu mentenzorg. Voorts werden van het geld twee w.c.'s gebouwd en werd een ruime stenen trap aangelegd. Tweede etappe De eerste etappe was volgens plan verlopen. Maar er was nog veel geld nodig om de diverse ruimten goed in te richten. Daarom werd besloten een bazaar te organiseren, welke eind vo rige week en begin deze week is ge houden. Weer werd een beroep op de burgerij gedaan, met als resultaat dat tal van fraaie prijzen beschikbaar Jaarvergadering harmonie- en fanfareverenigingen Zaterdag 24 november a.s. om kwart over een houdt de Bond van harmonie- en fanfareverenigingen in Zeeland zijn algemene jaarvergade ring in de „Prins van Oranje" te Goes. Doctoraal examen De heer A. J. van Rutten, leraar in de chr. h.b.s. te Middelburg, slaagde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam voor het doctoraal exa men paedagogie met volledige on derwijsbevoegdheid voor Duits M O, en V.H.O. werden gesteld. De bazaar werd een overweldigend succes, want aan het eind Van de laatste dag was er een bedrag van f 5-100 in kas. Met de on kosten eraf zal er ruim f 4500 over blijven. Met dit bedrag zal de jeugd van Groede de toneelzaal met 150 zitplaat sen kunnen inrichten. En misschien blijft er dan nog iets over om de keu ken of de garderobe te bouwen. Voor de jeugd van Groede is de vrijetijdsbe steding geen probleem meer. Voorlo pig heeft zij nog genoeg te metselen en te timmeren en kan zij' reeds (be perkt) van haar eigen jeugdgebouw gebruik maken. Ds. De Jong. op wiens initiatief tot nu toe f 9000 is bijeengebracht, hoopt dat hij alsnog een subsidie voor het jeugdwerk in Groede zal krijgen.- Er zijn o.m. nog gelden nodig voor de aanleg' van een pla fond want, als men op de eerste verdieping staat kan men tot in de nok van de kerk kijken. Ook een filmcabine is geen overbodige luxe. En inderdaad, Groede's jeugd, die blijk heeft gegeven zelf. de zaken energiek aan te kunnen pakken, verdient het de beschikking te hebben over een goed geoutilleerde film- en toneelzaal, want daar be staat in dit Zeeuws-Vlaamse dorp een grote behoefte aan. Ds. Rienks bracht dank aan burge meester Van Rosevelt. die steeds be reid was daadwerkelijk hulp te verle nen. De predikant sprak de hoop uit, dat er een royale en gelovige samen werking zou zijn met de Ned. herv. kerk, die door ds. Brinkman was ver tegenwoordigd. Alle werklieden wen ste spreker God's zegen bij de arbeid toe. Na afloop van de plechtigheid was er nog een gezellig samenzijn in het gebouw „Laus Deo" van de Gerefor meerde kerk. Ook architect Eldering aannemer Bliek en de arbeiders warén daarby aanwezig. Hier werd het woord gevoerd door burgemeester Van Rosevelt, ds. Brinkman en archi tect Eldering, die ds. Rienks geluk wensten met de kerk. Kleuterschool in Nieuw- Vossemeer geopend Door de Ober Bürgermeister van Dortmund Onder zeer grote belangstelling en in tegenwoordigheid van tal van auto riteiten en genodigden werd woens dagmiddag de nieuwe kleuterschool te Nieuw Vossemeer officieel door Ober Bürgermeister van Dortmund dr. Die trich Keuning geopend. Deze school was door een belangrijke gift van de Stad Dortmund en door een schenking van het Zweedse Jeugd Rode Kruis totstand gekomen. De eerste hadden na de watersnoodramp de gehele bouwkosten voor him rekening geno men terwijl van Zweedse zijde de vrij wel complete inventaris was bekos tigd. Namens de Stad Dortmund waren hierbij tegenwoordig de Ober Bürger meister dr. D. Keuning: de Ober- staddirector dr. N. Rliempt en de stadsraden mevrouw N, Rommel; N. Oitto. H. Jamsinf en dr. Unshelm. Voorts was hierbij aanwezig de con- i.l generaal van Zweden mr. M. Mees uit Rotterdam, namens het ministerie van O. K. en W. mej. Voss inspeetrice en namens de Ned. Jeugd-Rode Kruis- afdeling, dr. P. van Kleef. Voor de commissaris der koningin was tegen woordig mr. P. Krusse. Nadat de gasten officieel op het ge meentehuis waren verwelkomd ging het gezelschap vooraf gegaan door muziek en de kleuters naar de Dort- mundstraat, waar eerst de vlaggen van Duitsland, Zweden en Nederland en van het Rode Kruis werden gehe- onder het spelen van de volkslie deren. De 6-jarige Elly Kooien in elfen cos tuum bood de gouden sleutel van de school aan dr Keuning aan die daar na 't gebouw opende. In het prachtige ~ebouw werd het woord gevoerd door Ie burgemeester van N. Vossemeer mr. G. J. Mol; door mej. Voss namens het ministerie van O. K. en W. en door dr. Keuning. Een gedenkraam werd door de twee zoontjes van burgemees ter Mol onthuld en daarna werden ge schenken aangeboden. Met een rond gang door het gebouw, dat buiten een .weetal leslokalen voor de 80 kleuters heeft en een tweetal ontspanningsza len, werd het officiële gedeelte beslo ten. Tijdens de voetbalwedstrijd Hulst Taxandria werd een collecte ge houden voor de slachtoffers in Hon garije. De opbrengst bedroeg 170,90. In de gemeente Oost- en West-Sou burg werd een bedrag van 3856,29 voor de Hongaarse vluchtelingen bijeengebracht. Voor de hulpverlening aan de Hongaarse slachtoffers werd te Kloetinge door het Rode Kruis inge zameld 1344.50 en door de wijk commissie van de herv. kerk 1050.69. Dit komt neer op 1.25 per inwoner. De te Renesse door de afd. Wes- telijk-Schouwen van het Rode Kruis gehouden lijstcollecte ten bate van Hongarije heeft 1254.— opge bracht. De huis-aan-huis collecte voor Hongarije bracht te Ritthem 1255 Met enkele nagiften is de in de Ned. herv. kerk te Sint Annaland gehouden collecte ten bate van de Hongaarse vluchtelingen gestegen tot een bedrag van 1677.20. De buscollecte voor Hongarije bracht in Borssele f 1370 op. Op de rekemlmgen van de Algemene Diaconale Raad der Ned. Herv. Kerk, waarop de opbrengsten worden ge stort van de in de gemeenten gehou den extra collecten voor hulp aan Hongarije, werd tot en met 20 novem ber een bedrag van ruim 260.000 ontvangen. De collecte in de Ned. hervormde kerk te Sint-Maartensdijk ten bate van de Hongaarse vluchtelingen bracht f 765 op. De opbrengst van de lijstcollecte, die in Sint-Maartens dijk werd gehouden, bedroeg f 2181,35. Vaartuig deugde wél In ons blad van gisteren werd boven een bericht over de behandeling van een zaak tegen de visser J. P, J. voor het Tcmeuzense kantongerecht abu sievelijk de kop geplaatst „Met on deugdelijk vaartuig uit vissen ge gaan". Het betrof hier slechts het feit. dat de visser niet in het bezit was geweest van een certificaat van deugdelijkheid voor het vaartuig. f Advertentie J KUNST „Elke lente brengt een belofte" Vlissingen, Britannia; Toneelgroep „Puck" DE BEZOEKERS van de gisteravond im „Britannia" te Vlissingen onder auspiciën van de Z.V.U. door de to neelgroep „Puck" gegeven voorstel ling van „Elke lente brengt een be lofte" zijn wel geconfronteerd met een verrassend stuk. Alejandro Caso- na schreef namelijk een toneelspel, dat werd aangekondigd als „een blij spel met een ernstige ondertoon" en deze combinatie is in de aankondiging al merkwaardig, maar -in de praktijk nóg merkwaardiger dan men zich te voren denken kan. Het bekende re cept van de lach <en een traan werd in „Elke lente bréngt een belofte" na melijk gemengd met juist iets teveel „traan" en bepaald te weinig „lach", zodat eerder een (soms melo-)drama- tisch stuk ontstond dan een blijspel. Er was hier eerder sprake van een „toneelspel met soms blijspelachtige effecten" dan van hetgeen im de aan kondiging werd vermeld. Eerst aan het einde van het twee de bedrijf, met het optreden van Diny Sprock als de opera-zangeres Cora Yoka en van Eric van der Donk als de teleurgestelde minnaar, was er ge legenheid tot spontaan, oprecht en hartelijk lachen en op die gelegen heid had men dam intussen ietwat on geduldig gewachtEn zo bleef het tot en met het derde en laatste be drijf; vele brokken „levenswijsheid'-, afgewisseld met een enkele geestige dialoog, tragiek tegen de nogal on werkelijke achtergrond van een sana torium voor levensmoede mensen, vermengd met de nuchtere en soms ontnuchterende levensblijheid van jonge, „in zijn liefde bloeiende" schep selen. Kortom, een tamelijk vermoeiende, maar merkwaardig genoeg door de min of meer bizarre compositie toch ook' bloeiende geschiedenis, die dan vooral aan kracht won door de ma nier waarop „Puck", onder regie van Guus Verstraete en Herman van Elte- ren, kans zag er een over het alge meen nog overtuigende voorstelling van te geven. Met voortreffelijk spel in de „blijspel-gedeelten" en met vol doende zelfbeheersing om waar dit nodig was en dat gebeurde nogal eens de pathetiek af te remmen door zo sober mogelijk spel. Waarvoor dam in de eerste plaats een woord van lof toekomt aan Wim van den Heuvel, die van de „geteis terde broer" een knappe creatie maak te; vervolgens aan Dini Sprock voor haar bezield gespeelde opera-zangeres en ten derde aan Eric van der Donk voor zijn kostelijke „ingebeelde min naar". Piet Römer gaf de dienaar Hans tot in de details raak weer, met pre cies waar nodig enige charme in.de kluchtige effecten en in de overige rollen waren Egbert van Paridon, Nell Knoop, Pim Mallan, Karin Haage, Cas Baas en Jan G^efe ook bijzonder goed op hun plaats. Zodat dit bepaald lang niet op alle punten even sterke stuk toch een goede vertolking kreeg, met als resul taat een .dankbaar publiek. v.B. Wijziging havenverordening Zierikzee Bij de vaststelling van de haven verordening van Zierikzee in 1955 ia de bepaling opgenomen dat op de zate in de Nieuwe Haven geen schepen lig plaats mogen kiezen, waarvan de lengte meer dan 50 meter bedraagt. Het is gebleken dat deze bepaling voor de meest westelijke zate van de Nieuwe Haven alleen-maar behoeft te worden toegepast gedurende de bie- tencampag'ne. Dit laatste houdt ver band met de noodzakelijkheid dat de laadbrug voor de bieten precies tegen over de Nw Boogerastr. moet worden geplaatst. Voor de rest van het jaar ontmoet het geen enkel bezwaar, dat op de meest westelijke zate schepen ligplaats kiezen. B. en W. stellen derhalve aan de raad voor artikel 2 van de Havenver- ordening te wijzigen. Het nieuwe arti kel zal, wanneer de raad ermee ak koord gaat, luiden: Het is verboden: a de haven, gelegen ten oosten van de brug buiten Zuidhavenpoort binnen te varen met schepen, die langer zijn dan 72 meter en breder dan 10 meter; b ligplaats te kiezen op de meest wes telijke zate in de Nieuwe Haven met een schip, waarvan de lengte meer dan 80 meter bedraagt; c ligplaats te kiezen op de overige zaten in de Nieu we Haven met een schip van meer dan 50 meter lengte. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd te bepalen dat gedurende een tijdvak de sub b aangegeven lengte niet meer mag bedragen dan 50 me ter. Dit voorstel is ondertekend dioor de commissie van strafverordeningen, de mrs. F. Th. Dijckmeester, C. J B. dJu Croo en K. A. Keuning. Bromfietser aangereden Bij het plotseling oversteken van de Axelsestraat, even voorbij de Dokweg te Terneuzen werd woensdagmiddag de bromfietser J. L. uit Terneuzen aangereden door een achteropkomen de personenauto bestuurd door de heer W. J. C. A. uit Hulst. De brom fietser werd met een polsfractuur naar het Julianaziekenliuis overge bracht. De bromfiets werd aanzienlyk en de auto licht beschadigd. VANDAAG. Middelburg Electro: „Intermezzo", (14 jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: to neelgroep Puck met „De dwaze doch ter", 20 uur; Prov. Bibliotheek: ten toonstelling Belgische boeken, 10— 12.30 en 13.3018 uur. Vlissingen Alhambra: „Vrouwengevan genis, (18 Jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „Spionage rondom Triëst", (14 jr.), 20 uur; kunsthandel Bikker: tentoonstel ling werken A. Plhl, 9—12.30 en 14— Goes Grand: „U spreekt met uw moor denaar", (18 Jr.), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2