Hulp aan Hongarije GROOT AANTAL GEVALLEN VAN MISHANDELING BERECHT WALCHEREN RIOLERINGSBELASTING VOOR ALLE GEBOUWDE EIGENDOMMEN VLAG IN TOP OP CLUBGEBOUW VLISSINGSE IJSBAAN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 21 NOVEMBER 1956 PROV IN O I ALB ZBBUW8B COURANT POLITIERECHTER MIDDELBURG Verdachte ging compagnon met sikkel te lyf Het schijnt in deze tijd van interna tionale woelingen ook voor vele Zeeuwse stads- en plattelandsbewo ners nogal moeilijk te zijn om in vrede met elkaar to >ven. De politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, kreeg dinsdagmorgen tenminste heel wat gevallen te behandelen, waarin sprake was van min of meer ernstige mishandeling. Het toneel van een der gelijk „strijd" was op 10 oktober j.l. te vinden in Sint-Maartensdijk. Terecht stond in deze zaak de landarbeider I. L. van G., die de landbouwer L. met een sikkel op het hoofd geslagen had onder het uiten van een kreet, die niet mis te verstaan was A. van G., de vader van verdachte, had'samen met L. uien geteelt, maar volgens Van G. haalde de „compag non" alle uien uit de grond. Hoe het op die 10e oktober gegaan is, werd ter zitting niet recht duidelijk want verdachte beweerde, dat L. begonnen was zijn vader te bedreigen, terwijl L. Ïuist het tegenovergestelde beweerde. Iet kwam in elk geval zover, dat Van G. (de zoon) ter verdediging van zijn vader een sikkel haalde en daarmee L. te lijf ging. Een getuige verklaarde tegenover de verbalisant, dat hij A. van G. met een riek zag slaan. Nadat L. de riek aan zijn belager ontrukt had, stoof de zoon met de sikkel op L. af. Daar ver dachte en getuige bij hun verklarin gen bleven, verwees mr. Van Empel deze kwestie naar de rechter-commis- saris. Op 13 september was er In Zierik- zee ruzie geweest tussen L. v. d. S. en K„ beiden uit Zierikzee. De dienstbo de van Van der S., mej. J. W., even eens uit Zierikzee, zag vanuit het kan toor, dat beiden aan het vechten ge slagen waren. Bij een poging om haar werkgever tegen K. te beschermen, sloeg verdachte de dienstbode 'n tand uit de mond. De officier, mr. J. L. An drea, eiste een boete van f 25 of 5 da gen en toewijzing van de civiele vor dering. De politierechter vonniste bij verstek conform plus toewijzing van de reiskosten. De chauffeur H. H. U. uit Poort vliet had in deze gemeente L. O. M. mishandeld. Toen hij met zijn broer in een auto reed, was M. naar de zin van U niet snel genoeg van de rijweg gegaan, waarover U zich zo kwaad maakte, dat hij uit de auto stapte en M. een klap in het gezicht gaf. Conform de eis werd verdachte tot f 30 of 6 dagen veroordeeld. De timmerman G. R. uit Brouwers haven had op 21 september j.l. zijn collega K. uit Zierikzee- mishandeld tijdens het bouwen van een boerderij te Duivendijke. K. verklaarde ter zit ting, dat R. reeds 's morgens was be gonnen met sarren. Toen de getuige op een gegeven moment naar boven moest, kreeg hij van R. een schop te gen de neu3. Dat nam K. niet en toen hij vari plan was zich te wreken, schopte R., boven op de ladder staand zijn tegenstander met zijn schoenen tegen het hoofd en liet vervolgens een stuk hout op diens gezicht vallen. Conform de eis werd het ook hier f 30 of 6 dagen. Ook in Hulst is er gevochten en wel op 8 september, toen J. P. J. N., die gisteren als getuige aanwe zig was, in de avonduren van zijn biljartpartij door zijn echtgenote naar huis geroepen werd, omdat de schilder P. W., eveneens uit Hulst zich in de nabijheid van zijn woning bevond. Thuis gekomen, kregen N. en zijn echtgenote enke le rake klappen, die uitgedeeld werden door W. Bovendien was er nog een schade va,n f 60 aan kle ding toegebracht. Mr. Andrae eiste f 40 of 8 dagen, maar achtte de schade niet voor toewijzing vat baar. De politierechter legde W. bij verstek een straf op van f 25 of 5 dagen met toewijzing van de civie le vordering tot een bedrag van f30. Twee jeugdige Middel burgers beschadigden de Miniatuur De Middelburgse politie is er in ge slaagd om de daders op te sporen, die vorige week ernstige vernielingen aanrichtten op „Miniatuur Walche ren". Het waren twee jeugdige hoofd stedelijke inwoners, twee broertjes van vijf en zeven jaar, die het model van de ruïne van Hoogelande, drie vissersscheepjes, vijf a zes miniatuur lantaarns, drie spiegelruiten van de galerij, waarin het spoorwegpaviljoen opgesteld was, enkele scheepsketels en delen van de railing van de „Kungs- holm" beschadigd hadden; alles tot een bedrag van ongeveer f 400. Het behoeft geen betoog, dat deze baldadigheid ten scherpste dient te worden afgekeurd. De vader van de twee jeugdige vernielers heeft zich inmiddels bereid verklaard om de schade te betalen. Sint Laurens Verkiezing ambtsdragers Gekozen in de Gereformeerde Kerk te Sint-Laurens tot ouderling (vaca ture-A. Simonse) de heer C. J. van der Weele en tot diaken vacature-J. Gilde) de heer A. M. A. Sierink. Arnemuiden „Maranatha" vijfendertig jaar De jongelingsvereniging „Marana tha" te Arnemuiden viert dezer dagen haar 35-jarig bestaan. Ter gelegen heid hiervan wordt vrijdagavond a.s. in de Ned. herv. kerk te Arnemuiden een herdenkingsdienst gehouden. Ds. Jorissen uit Alphen aan de Rijn zal een herdenkingsrede houden, ingeleid door ds. M. Verweij, de plaatselijk pre dikant van Arnemuiden. Zaterdag daarop zal de jongelingsvereniging haar 35e jaarvergadering houden die dan een enigszins feestelijk karakter zal krijgen, lüe vergadering wordt ge houden in het verenigingsgebouw. Twee broers in Biei-vliet, R. H. B. en H. R. B., de verdachte, hadden on enigheid gehad over het oogsten van graan op hun landbouwgronden. Vol gens de getuige R. B. zou zijn broer met de combine een deel van ziin oogst afgemaaid hebben. Met behulp van.de rijkspolitie in Biervliet zal thans de grens van hun landbouwge bieden vastgesteld worden. De aardappelhandelaar P. J. van L. uit Clinge-Nieuw Namen had op 22 oktober zijn auto bestuurd onder in vloed van sterke drank en vervolgens geen acht geslagen op het stopverbod van de politieagent. Reeds eerder was verdachte bekeurd omdat hjj zich niets van een stopverbod had aange trokken. Van L. meende, dat hjj nog best in staat was om te rijden hg had onderweg een sigaar aangestoken vandaar dat hjj zo slingerde maar was er op tegen geweest, dat men hem de bloedproef afnam. De offi cier eiste een ma«nd onvoorwaardelij ke gevangenisstraf met ontzegging van de rijbevoegdheid gedurende 1 jaar. Uitvoerig ging de raadsman van de verdachte, mr. G. Tichelman, in op dé typische geaardheid van zijn cliënt en de huiselijke omstandigheden. Hij vroeg uiterste clementie te betrach ten. Mr. van Empel vonniste met 14 dagen onvoorwaardelijk en acht maanden ontzegging van de rijbe voegdheid. Met ondeugdelijk vaartuig uit vissen gegaan Jeugdige Terneuzenaar voor kantonrechter De jeugdige visser J. P. J. uit Ter- neuzen, die zijn vader verving, ging in juli van dit jaar met 16 personen, onder wie een gezelschap van 13 Bel gen, buitengaats vissen. B\j een door dc rijkspolitie te water ingesteld on derzoek, aan wier bevel tot stoppen J. aanvankelijk geen gevolg had gege ven, bleek, dat dc visser niet in liet be zit was van een certificaat van deug delijkheid voor het vaartuig. Boven dien waren de vereiste reddingsmid delen aan boord niet deugdelijk of ontbraken zij geheel en al. J. was tegenover de verbalisant on hebbelijk opgetreden met als gevolg, dat hjj bovendien nog een proces-ver baal wegens belediging kreeg. In deze zaak werd een wachtmeester der rijkspolitie te water als getuige gehoord. De ambtenaar, mr. P. Schenkenberg van Mierop, meende dat de 1500 fr., die door het gezelschap werd betaald, ruimschoots voldoende waren voor de ze gevaarlijke expeditie. De ambte naar achtte het een ernstige overtre ding en zei dat er aan deze tochten veel geld wordt verdiend, maar daar naast op de verkeerde wijze wordt be zuinigd. De els luidde 75 of 15 dagen voor het ontbrekende certificaat, 16 maal 3 of 1 dag voor de reddingsgordels en 50 of 6 dagen voor de ondeugde lijke reddingsboei. Daar volgens de getuige het vaartuig wel in goede staat verkeerde, legde de kantonrech ter voor het ontbreken van het certi ficaat 50 of 10 dagen op. doch voor het overige vonniste hij conform. Middelburg „T esselschade- Arbeid Adelt" Walcheren hield bazaar. De afdeling Walcheren van de ver eniging „Tessèlschade-Arbeid Adelt" hield dinsdag in een der apartemen ten van hotel „De Burg" te Middel burg een bazaar van gebruiksvoorwer pen, die vervaardigd waren door werksters van de afdelingen Amster dam en Haarlem. Het betrof hier ge makkelijk te gebruiken artikelen, zo als babygoed, geborduurde kleedjes, beschilderd glaswerk, geverniste doosjes, enz., waarvan de opbrengst ten goede kwam aan de werksters, pok het werkloon en het materiaal moeten er uiteraard van betaald wor den. Opvallend was de zeer goede af werking van alle artikelen. Vooral in de morgenuren was het vrij druk en ook 's-middags was er een doorlopend bezoek aan deze ba zaar. In totaal kon een bedrag van on geveer f 800 aan het depot in Amster dam, van waaruit de goederen ver zonden worden, overgemaakt worden. Het behoeft geen betoog, dat de 89 werksters, die de artikelen als bij verdienste vervaardigden, hiermee uitstekend geholpen zijn. Voor de af deling Walcheren van „Tesselschade- Arbeid Adelt", die thans ruim 60 le den telt en .onder meer studiebeurzen verzorgt voor studerende meisjes, is deze bazaar dan ook een succes ge weest. Lezing Z.V.U.—N.R.V. In samenwerking met de N.R.V. biedt de Z.V.U. haar leden op dinsdag 27 november a.s. in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg een cause rie met lichtbeelden over „De ont wikkeling van de jonge staat Israël" door de heer F. Hindelopen en me vrouw G. A. HindelopenNanninga. De avond begint om 8 uur. Woens dag 28 november, eveneens om acht uur, volgt deze lezing in „De Ko renbeurs te Oostburg. Vrijdag 30 november op dezelfde tijd kan men deze causerie beluisteren in de foyer van de Concertzaal te Zierikzee. Bond van Plattelandsvrouwen hield gezellige avond De afdeling Middelburg en omstre ken van de Bond van Plattelandsvrou wen hield dinsdagavond in de boven zaal van de Schouwburg te Middel burg een gezellige avond voor de le den met hun echtgenoten en introdu- cé's. Het programma vermeldde vele vrolijke punten, waarmee de vele aan wezigen zich kostelijk geamuseerd hebben. Er werd voorgedragen in sap pig Zeeuws dialect, waarna enkele da mes van hun zangkwaliteiten blijk ga ven. De heer J. Doeleman uit Middel burg was als gast aanwezig om zijn publiek met talrijke goocheltoeren te verbazen. Deze avond stond onder lei ding van de presidente der afdeling, mevrouw Volkers-Vos. Vlissingen Aanbesteding De uitslag van de aanbesteding voor de bouw van een zesklassige la gere school te Vlissingen is als volgt: B. Stegink. Vlissingen f 196.460. firma Peelman en Zn., Ritthem f 197.600.J. Lagasse, Koudekerke f 206.500.D. Bijl Jzn., Vlissingen, f 203.300.firma De Muynck en De Kam, Vlissingen f 205.500.De gun ning is aangehouden. Geen voorrang verleend De 14-jario-e W., die dinsdagmid dag in Vlissingen met grote snelheid op een racefiets In de Boterbloemen laan reed, verleende bij het kruispunt Irislaan geen voorrang aan een van rechts komende auto," bestuurd door de heer IC. uit Vlissingen. Volgens ge tuigen was de snelheid van de auto ongeveer 15 km. terwijl men schatte, dat de fietser wel een vaart van 30 a 40 km. had. De fietser raakte een voorwiel van. de auto en hij vloog daarna over de kap heen waarna hij op straat bleef liggen met bloedende hoofdwonden. Per ambulance moest hij naar het Bethesda-ziekenhuis wor den overgebracht. Nooh de auto noch de fiets werden beschadigd. Feestavond zomeravondvoetbal Zaterdagavond hield de zomeravond- voetbalvereniging V.A.W. in het C. J.M.V.-gebouw te Vlissingen de jaar lijkse feestavond. De voorzitter, de heer De Nooijer, wees er op, dat er zeker reden was óm feest te vieren, omdat het tweede elftal kampioen was geworden, terwijl het eerste team een verdienstelijk derde plaats bereikte. Aanvoerder A. van Luijk van het tweede elftal werd door de voorzitter hartelijk gelukgewenst, terwijl zijn echtgenote bloemen kreeg. Verder werd nog het woord gevoerd door de heer K. van Nimwe- gen, administrateur van de afdeling Zeeland der K.N.V.B., door de heer Van Veen, die sprak namens de ver eniging „Uiterton" van het loodswe zen, en door de heer Weijermans, die namens de personeelsvereniging van De Schelde sprak. Daarna werd een gezellig cabaretprogramma voor het voetlicht gebracht door het gezel schap „De Zandkorrels", onder lei ding van de heer A. Caljouw uit Middelburg. Programma 2e provinciale dag V.V.H. samengesteld De tweede provinciale dag van de federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening in Zeeland zal worden gehouden op dinsdag 27 november a.s. in de „Prins van Oranje" te Goes. Nadat de deelneemsters om tien uur ontvangen zijn en vervolgens toege sproken door de presidente, zal me vrouw M. L. I. H. BirnieEtty, presidente van de federatie voor V.V. H. in Gelderland en tevens landelijk presidente van de commissie B.B. uit de federatie en een van de topfiguren van het Rode Kruis in Gelderland, spreken over „Vrijwillige Hulpverle ning". Eveneens voor de pauze zal mevrouw MullerGabossy Schrier, echtgenote van de griffier der staten van Gelderland, spreken over „Hon garije." Onmiddellijk na de pauze ('s mid dags) volgt er een toespraak van de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Hierna zal mej. J. van Breemen, le secretaresse der stichting „Vrienden van de Braille-bibliotheek" te Am sterdam iets over het werk van deze stichting vertellen. Het bestuur van de Zeeuwse federatie heeft voor deze tweede provinciale dag alle besturen der plaatselijke federaties, alsmede belangstellende gewone leden uitge nodigd. Na afloop van deze dag bestaat er gelegenheid tot het bezoekn van de Magdalenakerk met rondleiding. Automobilist reed tegen onverlichte auto Omstreeks half megen dinsdagavond ontstond tussen Aard en burg en Draai brug nabij „De Liter" een botsing tussen twee personenauto's. Aan de kant van de weg stond de auto van bakker A. W. K. uit Zuidzande ge parkeerd. Er was een defect aan de lichtinstallatie van deze wagen en K. trachtte dit te verhelpen. Met .een snelheid van ongeveer 90 kilometer per uur kwam op dat moment een personenauto aangereden, waarvan de bestuurder, de Oostburgse aanne mer R. F. M. V. de onverlichte wa gen te laat opmerkte. Er volgde een botsing, waarbij V. een rib brak. K. werd licht gewond aan het gelaat. Na dat dokter G. U. M. de Bruijckere uit Oostburg eerste hulp had verleend, konden beiden huiswaarts keren. Het zoontje van K., dat naast de wagen stond, werd niet gewond. Beide voer tuigen werden ernstig beschadigd. RAAD WISSEKERKE Raadslid J. Dingemanse werd eervol ontslagen. Tijdens de maandagmiddag gehou den raadsvergadering van de ge meente Wissekerke onder voorzit terschap van burgemeester J. van Halst werd aan het raadslid J. Din gemanse (a.r.) eervol ontslag ver leend, wegens zijn vertrek uit de gemeente Wissekerke. In hartelijke bewoordingen sprak de voorzitter de heer Dingemanse toe. „In de elf jaar tijds, dat U raadslid was. zijn er 103 raadsvergaderingen gehou den waarvan U er 101 hebt bijge woond. Wij verliezen in U een goed raadslid en een goede vriend. Har telijk dank voor uw diensten, de ge meente bewezen", aldus de voorzit ter. Namens de raad richtte de heer C. J. de Smit het woord tot de heer Dingemanse. Tenslotte dankte de heer Dingemanse voor de tot hem Zeeuwse Assurantieclub De Zeeuwse assurantieclub voortaan een zelfstandige onderafde ling Zeeuwsch-Vlaanderen hebben, die evenwel nauw contact met de andere leden onderhoudt. Hiertoe werd be sloten tijdens de dinsdagmiddag in hotel „Centraal" te Goes gehouden algemene ledenvergadering onder lei ding van de wnd. voorzitter, de heer J. le Feber uit Axel. Verder werd bij de bestuursverkiezing in de vacature van de heer A. C. den Boer, voor zien door de heer P. J. Vergouwe uit Middelburg tot voorzitter te benoe men. Het bestuur werd nog aange vuld met de heer F. v. d. Bout, even eens uit de Zeeuwse hoofdstad. Het plan is zo spoedig mogelijk weer een vergadering te beleggen, waarop eni ge films zullen worden vertoond. Kinderverlamming Blijkens een opgave in de staats courant van 19 november zijn over de periode van 4 tot en met 10 no vember in Zeeland vijf gevallen van kinderverlamming met verlammings verschijnselen voorgekomen en wel twee in IJzendijke, een in Hontenlsse, een in Vlissingen en een in Middel burg. Maximum aan comfort voor de winterdagen Zoals men weet wordt er óp de IJs club Vlissingen de nodige voorzienin gen getroffen om als de winterse da gen zijn aangebroken en er ijs is, pa raat te zijn. Tot die voorzieningen be hoort de bouw van een clubgebouw, waarmede men thans zover gevorderd is, dat dinsdag de vlag in top ging. Een bijzonder moment voor liet actie ve bestuur van de ijsclub en een goed bewijs voor de samenwerking van ge meente en particulier initiatief, waar door dit clubgebouw tot stand kan ko men. Het wordt gebouwd door de Vlis- singse aannemer, tevens bestuurslid van de IJsclub, de heer W. Christiaan- VEILING GOES 20 nov. Export- en industrleveillng. Sterappel h 55-65. 32, II 14. Goudreinette St 85-90, 50, 75-85, 38.40—48.80, 65-75, 24.80. 60-65, 19, h 83-90, 48, 75-85, 35.80, 65-75, 22.70—24,60, 60-65, 16.80—17.50. II 14.10, k 22.20—23.30, f 15.50*-16. val 11. kroet 7.50— 11. Jonathan st. 70-75, 52. 65-70, 47. 60-65, 40, 55-60, 31, h 75-80. 43. 70-75, 42, 65-70, 34.40, 60-65, 28.20—28.70, h 55-60. 19.50, II 11. Cox Orange Pippin st. 70-75, 91—97, 65-70, 80—86, 60-65, 65.76, 55-60, 43—48. II 24—34. Comtesse de Paris h 65-75, 30.4040.10, 5-65. 31. 50-55, 15. II 8.50. St. Remy h 75- 85 27.20, 65-75 27—27.10, h 60-65, 25. II 22 —23. G. Wildeman h 60-60, 45. II 33. Pondspeer h 75-85, 23. 65-75, 24, II 22. Sterappel kroet 3. Dlv. appels kroet 6.70. Gewone veiling. Golden Delicious st. 80- 85, 75.90. h 70-75. 65-75, 55-60. 38. Cox Orange Pippin k 40-65, f 1343. Sterappel k 17. f 7—8. Jonathan k 20—32, f 12—15. Comtesse de Paris k 16—26. f 8—12. St. Remy k 2024, f 20—21. Pondspeer k 21—23, f 19. VEILING SINT-MAARTENSDIJK 20 nov. Middel uien 28—27.40, bonken 27.40, drielingen 31.40, Picklers 30. stek 7.40—7.50. Plantuien 25.90. Aanvoer 85 ton. Furore, aardappelen 12. VEILING STAVENISSE 20 nov. Uien. middel 26.50—27. Donken 26.50, drielingen 30.10. Picklers 29.50. Aan voer 25 ton. EIERNOTERING GOES Bericht van handelaren. Kipeieren 13 ct Poeljeëleren 11 ct. Eendeieren 10 ct. Kalkoeneleren 20 ct. Ganseleren 30 ct. De collecte, die te Wolfaartsdijk gehouden werd ten bate van het Hongaarse volk, heeft een bedrag van 3001.opgebracht. De in de Ned. herv. kerk te Sint- Annaland gehouden collecte ten ba te van de vluchtelingen uit Honga rije, heeft het mooie bedrag van 1572,20 opgebracht. De collecte in Veere voor de vluch telingenhulp aan Hongarije heeft met inbegrip van die in de beide kerken en de huis-aan-huis collecte in totaal 1160.opgebracht. Per inwoner is dit ongeveer 1,11. De door het Rode Kruis te Zaam- slag gehouden collecte ten bate van de Hongaarse vluchtelingen, bracht 3.492.72 od. De lijstencollecte, welke door de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis te Axel werd gehouden ten bate van het comité steunverlening aan Hongaarse vluchtelingen, brachi een bedrag op van f 6.614,07. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 20 november. Aanvoer in totaal 3691. Weektotaal 54GI. Vette koeien en ossen 450; gebrulksvee 1120; vette kalveren 100; graskalveren 342; nuchtere kalveren 687; varkens 110; biggen 366; paarden 113; veu lens 0; schapen of lammeren 369: bok ken of geiten 28. Vette koeien per kg. in ct. le kw. 300— 315, 2e kw. 288—298, 3e kw. 278—286; vette kalveren per kg. in ct. le kw. 300—320, 2e kW. 280—300, 3e kW. 260—280. Pr. in ct. p. kg. Pr. in gld. p. st. le 2e 3e le 2e 3e kwaliteit kwaliteit Graskalveren 420 350 250 Nuchtere kalveren 63 55 45 Biggen 60 50 40 Slachtpaarden 230 210 200 Schapen 130 110 100 Lammeren 125 HO 95 Kalfkoeien 11Q0 950 725 Melkkoeien 1100 950 725 Vare koeien 800 700 600 Vaarzen 800700 500 Pinken 550 450 350 Vette koeien aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen als gisteren; vette kal veren aanvoer iets meer, handel stug. Iets minder In prijs; graskalveren aan voer ruim, handel traag, niet geheel prijshoudend; nuchtere kalveren aanvoer even meer, handel vlot, hoger ln prijs; biggen aanvoer ruim, handel redelijk, prijzen als vorige week; slachtpaarden aanvoer groter, handel flauw, dalende prijzen: schapen en lammeren aanvoer ruimer, handel matig, prijzen constant; kalfkoeien en melkkoeien aanvoer ge woon, handel stil, niet geheel prijshou dend; vare koeien aanvoer tamelijk, han del kalm, prijzen onveranderd; vaarzen en pinken aanvoer groter, handel stroef, niet geheel prijshoudend. VISMIJN VEERE 20 nov. Exportgarnalen, aanvoer 2706. prijs per kg 116—240. Schar 96, 54—59. Bot 79, 41—67. Wijting 22, 46—56. Middel tong 7, 270389. Rog 27, 3341. Ongesorteerde vis 19, 49—69. VEILING KRABBENDIJKE 20 nov. Sterappel h 65-75. 50. 55-60, 27.40. f 9. Goudreinette h 75-85, 33.60. 65-75. 24.70. 60-65. 17, II 14—15, k 21—26, f 15—18. Cox Orange Pippin h 75-80, 90. 70-75, 92, 65-70. 74—85, 60-65, 59—65, 55-69, 39—48.40. II 28. Jonathan St. 70-75, 49. 65-70, 51, 60- 65. 39. h 70-75, 33. 65-70, 30—32, 60-65, 27. 55-60, 15. II 14—20, k 21—27.50. i 13.40—37. Comtesse de Paris h 65-70. 37. 60-65. 32. In een toespraak memoreerde de heer A. Korteweg, voorzitter van de ijsclub, dat vele tegenslagen en moei lijkheden, welke men had te overwin- ,nen in de loop der dertiger jaren. Toen •deze moeilijliheden overwonnen sche nen kwam helaas de oorlog met het gevolg, dat het clubgebouw, de ver lichting en de verdere accomodatie geheel werden vernield. Maar overheid en particulieren be toonden goede burgerzin en het club gebouw, dat thans in aanbouw is, wordt vergeleken bij hetgeen men vroeger bezat, aanmerkelijk beter. Zowel het bestuur als de leden zijn erkentelijk voor hetgeen de heer Christiaansen en zijn arbeiders deden die con amore hier heel wat werk heb' ben verricht. De heer Korteweg vertolkte die ge voelens van dankbaarheid en in een kort dankwoord zegde de heer Chris tiaansen toe d-t hij 't geheel zo spoe dig en zo goed mogelijk zal opleveren. Het clubgebouw heeft een opper vlakte van rond 60 vierkante meter; het biedt plaats aan 70 tot 80 perso nen. De voorkant en de zijkant is ge heel van glas, zodat men van binnen uit een uitstekend uitzicht op de ijs baan heeft, De exploitatie van dit ge bouw wordt aan een Vlissingse inge zetene opgedragen, die er voor zal zorg dragen, dat men bij vorst behal ve van het schaatsenrijden ook kan genieten van een warm hapje en an dere lekkernijen. Men is thans bezig rond de ijsbaan rietmatten te plaatsen, terwijl een be planting van ligustrum en meidoorns het geheel zal verfraaien, waardoor men er van verzekerd is dat dit ook in de naaste toekomst een goede be scherming tegen de wind vormt. Op het ogenblik staat er op de ijs baan gemiddeld 25 cm. water. Het wachten is nu op de ijsperiode. De IJs club Vlissingen zal haar leden het maximum aan- comfort bieden dat men van een ijsclub kan verwachten. Jaarvergadering vrouwen commissie Zeeland P.v.d.A. De gewestelijke vrouwencommissie Zeeland der Partij van de Arbeid houdt op dinsdag 27 november a.s. in „De Prins van Oranje" te Goes haar jaarvergadering. Na het openings woord van de voorzitster zal mevrouw A. Ploeg-Ploeg, lid van de Tweede Ka mer, spreken over „Maatschappelijk Werk". Na de pauze zal het huishoudelijk deel der vergadering afgehandeld worden. Aan de orde komen onder meer de jaarverslagen, het vaststellen van de contactdag en de bestuursver kiezing. Aanbesteding Een dezer dagen werd aanbesteed het uitvoeren van herverkavelings- werken in de Vosmeerse polder, te weten blok E, het egaliseren van per celen en het graven van leidingen en kavelsloten met bijbehorende werken. Fr werd als volgt ingeschreven: Firma J. D. Janse, M'burg, f 159.800; M. de Oude en De Jonge, Zierikzee. f 162.000; N.V. gebr. Van Oord, Wer kendam, f 167.000; Aannemersbedrijf „Zeeland", M'burg, f 167.100; Van Hil- len en Roosen, A'dam, f 169.000; gebr Van den Heuvel, Werkendam, f 170.000; Firma Johs. van VossenK. Moerland, Sint-Annaland, f 179.000; Firma H. de Jager Co., Sliedrecht, f 184.000; Firma J. M. Dekker Zn. gerichte woorden. De heer R. J. Schecle is in de ontstane vacature benoemd. Op het verzoek om subsidie van de vereniging landbouwonderwijs Noord-Oostpolder werd 75.per jaar per leerling toegekend. Op net verzoek van do provinciale toneel- adviseur in Zeeland om aan dc to neelgroep „Nicoleen" een bedrag van 50.te verstrekken werd af wijzend beschikt. De jaarlijkse sub sidie aan de K.N.W.B. zal van 25 verhoogd worden tot 40Een verhoging van de jaarwedden van het gemeentepersonee! met een uit kering ineens van 6 over het tijdvak 1 juli tot en met 31 decem ber werd zonder meer aangenomen. Op advies van de minister van bin nenlandse zaken stelden B. en W. echter voor. de uitkering voorlopig uit te betalen over het tijdvak 1 september tot en met 31 december en te wachten met een uitkering over de maanden juli en augustus totdat bericht van geen bezwaar zal zijn ontvangen van de minister van binnenlandse zaken. Aan de midden standsvereniging „Wissekerke" zal in verband met de te houden win kelactie van 21 november tot 5 de cember 1956 verlenging van het sluitingsuur van de winkels ver leend worden tot negen uur. Even als vorige jaren zal aan minder draaekrachtigen een kolentoeslag woraen verstrekt. In aanmerking komen gezinnen, die een inkomen hebben van minder dan 1650. per jaar en alleenstaanden met min der dan 1310. Volgens Gedeputeerde Staten dien de de in de vorige vergadering vast gestelde verordening op de heffing van rioleringsbelasting te worden herzien, omdat volgens dit college ook aangeslagen dienen te worden de gebouwde eigendommen, die hoe wel niet aangesloten op de riolering, toch aangesloten kunnen worden. De raad gaf zijn goedkeuring aan dit voorstel. Vastgesteld werd een krediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten voor het jaar 1957 groot 60.000. De raad ging akkoord met het be sluit van B. en W. om het krediet op 100.000.te stellen. De wer kelijke uitgaven voor openbaar on derwijs hebben over 1955 bedragen 1281,32, de uitgaven zijn geraamd op 1261,Een bedrag van 20,32 is dus meer uitgegeven dan geraamd. Het ontworpen besluit werd door de raad goedgekeurd. In de rondvraag informeerde de heer J. M. Filius (a.r.) hoever de woningbouw op Kamperland ls. De voorzitter merkte hierover op, dat de aflevering op het ogenblik moei lijk is. Met algemene stemmen werd vervolgens op voorstel van de heer A. M. Westorweelc (p.v.d.a) het presentiegeld van deze vergadering voor de. Hongaarse vluchtelingen be schikbaar gesteld De heer Westerweele vroeg ver volgens de aandacht voor de afwa tering van de Westhavendijk. De heer J. Dingemanse (a.r.) vroeg de aandacht voor de leiding van de rio lering bij de gcmcentewoningen te Geersdük. Belde zaken zullen door B. en W. bekeken worden. Op het voorstel van de heren J. G. Marcus- 8e (a.r.) en P. G. A. de Lange (c.h.) zullen bij bevoegde Instanties po gingen ln het werk gesteld worden, die tot verbetering kunnen leiden van de zomer- en winterdienstrege- ling KamperlandVeere. L 1 u- kroet Papendrecht, f 189.000; Drainagebe^ Lucas st- 7o"S0, 61' 70"7°' ö7, drÜf ..Het Noorden", Delfzijl, f 189.000. 65"70' I De begroting bedroeg 140.250. KERKNIEUWS Ds. J. J. Meyer overleden In de ouderdom van 78 jaar is te Enkhuizen overleden ds. J. J. Meyer, emeritus-predikant der Ned. herv. kerk en in vroeger Jaren in vrijzinnig hervormde kring een vooraanstaande figuur. Ds. Meyer werd in oktober 1878 te Norg geboren, studeerde aan de gemeentelijke universiteit te Am sterdam en aan de rijksuniversiteit te Utrecht. 23 augustus 1903 aan vaardde hij zijn ambt te Noordgou- we, vanwaar hij in 1906 naar Wij- naldum (Friesland) vertrok, waar hij 23 jaar werkzaam is geweest. In januari 1929 deed hij zijn intrede in zijn laatste gemeente te Enkhuizen, waar hij arbeidde tot aan zijn eme ritaat op 1 september 1943. Testimonium godsdienstonderwijs Na colloquium werd te Middelburg het testimonium I, c.q. het I.K.O.S.-di- ploma, dat bevoegdheid geeft om gods dienstonderwijs te geven op de lagere school, uitgereikt aan de dames M. P. Gunst, te Goes, G. van Manen, te 's-H. Arendskerke. A. E. van Leeuwen, te Middelburg, en de heren L. Cijvat'. te Koudekerke. J. J. Wisse, te Koudeker ke. H. Arendse, Middelburg, de dames J. M. de Hullu, te Oostburg M. C. J. Murre. te Poortvliet. A. van Selms en M. Rijkaard te Middelburg en de heer J. den Hollander, te Middelburg. Benoeming ds. Blommaard In plaats van ds, j. c. Weber, die een benoeming ontving op het depar tement van Maatschappelijk Werk ls tot secretaris van de ..Ned. Herv Stichting tot Evangelisatie in het zui den' benoemd ds. C. Blommaard, te IJzendijke. Ds. Blommaard, die zijn werkzaam heden reeds is begonnen zal deze functie combineren met de predi kantsplaats te Boxtel. GEREF. KERKEN. D?-\ A' Veldhuyzen, gereformeerd predikant te Baarland, is voor de tijd van één jaar als kapitein in mi litaire dienst getreden, met stand plaats Bergen op Zoom. GER. KERK, ONDERH. ART. 81 K.O. Bedankt voor Goes: P. plaatsman te Driebergen-Doorn. CHR. GEREF. KERK Beroepen te Zaamslag ds. A. Tanis te Urk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3