KAPPIE in het land der oliebronnen ULO-ONDERWIJZERS SPRAKEN OVER DE NEDERLANDSE TAAL WALCHEREN OUWERKERK HEEFT NIEUW GROENE KRUISGEBOUW ZUID-BEVELAND HVLST VERLOOR OP EIGEN TERREIN VAN TAXANDR1A 1-2 vau de ALLEEN BIJ AANKOPEN WORDEN BONNEN AFGEGEVEN! ADVERTENTIE-PAGINA 'S 7^ KLAiU uit de ETHER MAANDAG 19 NOVEMBER 1956 PROVINOlALE ZEEUWSE COURANT BIJEENKOMST IN GOES Na een inleiding van de heer J. Dekker De conferentie, die de Zeeuwse Ulo- onderwijzers ieder najaar houden, be hoort voor wat 1956 betreft weer tot het verleden. Vrijdag: was hiermee in hotel „De Korenbeurs" te Goes een begin gemaakt en zaterdag toog opnieuw een honderdtal leer krachten van het Ulo naar Goes om de tweede en laatste dag van deze con ferentie by te wonen. Evenals vrijdag waren ook zaterdag de inspecteurs van het lager onderwijs in Zeeland, de heren A. A. Leenhouts en rar. L. G. Wolf, alsmede een aantal leerlingen van de vijfde leerkring der Middel burgse kweekscholen aanwezig. Na een inleidend woord van de voorzitter, de heer J. E. Harthoorn uit Goes, sprak de heer- J. Dekker, tot voor enige tijd directeur der christelij ke kweekschool te Zetten, over de di dactiek van het vak Nederlandse Taal op die Ulq-school. De heer Dekker be^on met te zeg gen, dat een goede beheersing van ae Nederlandse taal van het allergroot ste belang is. Dit legt de onderwijzer in elk vak verplichtingen op. Slechte resultaten, bijvoorbeeld in het vak wiskunde behaald, vinden in vele ge vallen hun oorzaak in slecht lezen! Spreker was van mening, dat het niet de taak is van de Ulo-scholen de leerlingen zich te laten verdiepen in wetenschappelijke werken of literaire beschouwingen. Het doel van het Ulo-ondenvys ln het vak Nederlandse taal Is volgens de heer Dekker te komen tot een goed actief en passief gebruik van het Ne derlands. Hij zag dit onderwjjs als een voorbereiding voor alle situaties, waarin de leerlingen in hun verdere leven kunnen komen te verkeren. Als de kinderen op ongeveer 16-jarige leeftijd de school verlaten, moeten zij hun woordenschat nog op velerlei ge bied uitbreiden. De Ulo-school geeft dus enkel en alleen een voorbereiding. Daar moet de basis gelegd worden voor een goede taalbeheersing. „Het doel van het taalonderwijs is dus niet, zoals vaak het streven is, een voldoende voor het vak te halen", aldus de heer Dekker. „Dit is een be kend verschijnsel op nagenoeg alle scholen, die opleiden voor een exa men". Uitvoerig stond spreker stil bij het gebruiken en het begrijpen van de taal. Aan dë orde kwam ook de ver houding tussen dialect en algemeen Nederlands. De heer Dekker gaf zijn toehoorders de raad mee een leer ling niet belachelijk te maken om zijn dialect. „Er moet echter op aan gedrongen worden het dialect zo spoe dig mogelijk door goed Nederlands te vervangen". "Voorts betoogde hij, dat voor een goede beheersing van het Nederlands het schrijven van secun dair belang is. Literatuur. De literatuur vond de heer Dekker een zwakke plek in het Ulo-onderwijs. „De opleiding van de onderwijzers is hier dikwijls niet- vreemd aan", zei hij. Hij wekte de leerkrachten op in dit onderdeel te stude ren. Vaak is het echter zo, dat de leerlingen zelf weinig enthou siast zijn over een vak als li teratuur. „Alleen als de onder wijzer zijn belangstelling voor de letterkundige schoonheid op de leerlingen kan overdragen, heeft hij kans van slagen", zo besloot de heer Dekker. In discussiegroepen werd vervolgens de inleiding van de heer Dekker be sproken. Hierbij bleek, dat men het in grote trekken met de spreker eens was. Dit kwam ook tot uitdrukking tijdens de plenaire zitting, waarin men na de koffiemaaltijd bijeen kwam. De heer Dekker antwoordde nog op tal van vragen, meestal van technische aard, die uit de vergade ring werden gesteld. Alvorens de heer Harthoorn een slot woord sprak, wees de heer Leen houts op het belang van conferen ties als deze. De conferentie van 1956 vond hij volkomen geslaagd. Grijpskerke Gemeenteavond In de hervormde kerk te Grijps kerke werd een gemeente-avond ge houden. In de vergadering stemden de lidmaten over de wijze, waarop in de komende zes jaar de verkie zing van ouderlingen en diakenen zal plaatshebben. De uitslag van de stemming was, dat de gemeente de bevoegdheid in deze aan zich wil houden. Tevens werd op deze avond gesproken over de financiële toe stand in verband met hogere uitga ven. De president-kerkvoogd J. C. Cevaal zette uiteen, welke gelden in de toekomst nodig zullen zijn om 'n eigen predikant te kunnen onderhou den. Hierop volgde een bespreking. Deze vergadering stond onder lei ding van ds. Wisse. Domburg Bazaar „Ter Mantelinge". Zaterdag 24 november wordt in het rustoord van de stichting Verpleeg- en Rusthuizen Walcheren „Ter Man telinge" te Domburg een bazaar ge houden. De opening is gesteld om drie uur des middags. Collecten Door de leerlingen van de chr. school te St.-Laurens werd voor 195 aan kin derpostzegels en kaarten verkocht. De collecte voor het Nederlands Oorlogsgravencomité heeft te Zoute- lande 43.56 opgebracht. De collecte voor de reclassering bracht in Grijpskerke 39 op. Voor de zending werd in de Ned. hervorm de kerk 180 opgehaald. Vlissingen Lezing voor K.A.B, De K.A.B.-afdeling Vlissingen hield vrijdagavond zijn eerste culturele bijeenkomst van deze winter in het Ariënsgebouw. De heer P. Wanst, voorzitter, sprak een openingswoord, waarin hij o.a. welkom heette de heer M. v. d. Himst, districtsbestuur der. De voorzitter las vervolgens 'n schrijven voor van het diocesane be stuur, waarin zowel financiële als morele steun gevraagd werd voor de Hongaarse vluchtelingen. De af deling stelde een bedrag ter be schikking van het nationale hulpco mité. De inleider van de avond, de heer v. d. Himst, sprak over „Bezit voor iedereen". Spreker herinnerde daar bij aan de tegenstellingen van de laatste tijd tussen de politieke par tijen. Bezitvorming is een materie, welke vele facetten biedt en de mo gelijkheden om tot bezit te komen zijn legio, aldus spreker. Om deze materie zó in de praktijk te bren gen, dat de gewone man er van zou kunnen profiteren, moet eerst in de grote politiek een en ander verande ren. Men moet meer begrip voor elk- DANKBAAR VOOR ALLE STEUN Voorzitter prov. vereniging verrichtte opening Tussen vele nieuwe gebouwen heeft de gemeente Ouwerlserk thans ook splinternieuw Groene Kruis-gebouw staan, dat zaterdagmiddag door de voorzitter van de Provinciale Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis" jhr. R. J. H. Q. Röell met liet ontsluiten van de voordeur officieel in gebruik is gesteld. Dit wijkgebouw annex bad huis, dat als c ;rde op Schouwen-Dui- veland door middel van de „Chaine du bonheur" is tot stand gekomen, zal voortaan „de hoeksteen vormen in de hygiënische opbouw van de gemeen te", zoals jhr. Röell opmerkte tijdens de openingsplechtigheid. Hij hoopte dat het internationale Groene Kruis-principe, „door allen, voor allen", zo prachtig tot uitdruk king gébracht in dit Zwitserse ge schenk, tot resultaat mocht hebben, dat het gebouw een stuk propaganda voor het Groene Kruis mag gaan be tekenen. Met zijn gelukwens aan de plaatse lijke vereniging en in het bijzonder aan zr. C. P. v. d. Berg. die de nieuwe aanwinst als haar werkterrein mag beschouwen, besloot hij zyn openings toespraak. Als traditioneel cadeau bood jhr. Röell daarna namens de Provinciale Vereniging een staande klok aan. Dokter C.'M. van Hoorn, een van de praktiserende artsen ter plaatse, meende in zijn felicitatiewoord het nieuwe wijkgebouw als een bekroning op het werk van de vereniging te mo gen beschouwen. „Het gaat mijn ver wachtingen ver te boven", zo zei hij, „en ik hoop dat de aanwas van de be volking zó groot mag worden, dat het gebouw volledig geëxploiteerd kan worden". Namens de zustervereniging van Nieüwerkerk, sprak de heer J. Slin gerland woorden van felicitatie aan het adres van de Ouwerkerkse Groene Kruisafdeling. waarbij hij tevens zr. C. P. van de Berg. die ook in de ge meente Nieüwerkerk wijkverpleegster is, een prettige werkkring toewenste. „Wjj hadden "het nooit kunnen dro men", was de mening van de voorzit ter van de Ouwerkerkse afdeling, bur gemeester J. Romeijn, in zijn wel komstwoord tot de aanwezigen. Spre ker vond het jammer dat de burge meester A. A. van Eeten van Nieü werkerk niet bij de opening tegen woordig kon zijn en verzond namens alle genodigden een telegram aan hem. „BURENHULP" Vervolgens ging hij even in de ge schiedenis van de Groene Kruisvereni ging terug. In het jaar 1905 werd aan de bestaande „burenhulp aan behoef tige kraamvrouwen" een einde ge maakt, door liet initiatief van de toen malige predikant eh arts tot het op richten van een vereniging tot onder steuning van deze vrouwen. In de loop der jaren breidde deze vereniging zich uit tot een „klein Groene Kruisje", dat ook op ander terrein hulp verleende. In 1936 staken enkele Ouwerkerkers en Nieuwerkerkers de koppen bij el kaar en benoemden gezamenlijk een wijkverpleegster. Hoewel het zuster schap a.1 veel wisselingen heeft onder gaan, blqft het zeer populair in beide gemeenten. Spreker roemde voorts de goede sa menwerking tussen de zustervereni gingen en herinnerde er aan dat het met de bouw niet al te vlot was verlo pen. „Maar dat zijn we nu vergeten", zo voegde hy er aan toe. Over het gebruik van liet badhuis waarvan de tekorten evenals van het wijkgebouw door de gemeente zullen worden bijgepast, toonde de voorzit ter zich nu reeds tevreden. Met de toezegging aan schoolarts en school- tandarts, dat ook z\j het gebouw voor hun onderzoek kunnen gebruiken, zei hij tenslotte: „wy wonen temidden van geschenken en kunnen alleen maar recht dankbaar zijn voor dit al les". aar tonen en het wantrouwen opzij zetten, zo zeide spreker. De overheid moet maatregelen ne men, waardoor het vrye bedrijf in de gelegenheid gesteld wordt de spaarzin van de arbeiders te stimu leren door het geven van premies op gespaarde gelden. Voorts nam de heer v. d. Himst het sparen voor 'n eigen woning onder de loep. De be- drijfschapsgewijze gevoerde loonpo litiek is het beste streven naar een aandeel in de winst. Spreker haalde hierbij de wet op de P.B.O. aan. Wanneer deze wet eerlang zal wor den doorgevoerd, komt men vanzelf tot winstverdeling en bezitvorming. Na deze interessante causerie volg de een geanimeerde gedachtenwisse- ling. Geslaagd De heer D. Groen slaagde aan de „De Ruyterschool" te Vlissingen voor het scheepswerktuig kundig diploma A. Middelburg Gevonden voorwerpen Op het bureau van politie te Middel burg zijn Inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: zak mes, muntbiljet, hoofddoek, 2 schorten, ^Cschooltas iitih.: boeken, 'geblokte sjaal;- klnderwant, poppenschoentje, Lindberg- kapje, eind touw, glacé dameshand schoen, moerdop van een kinderwagen, jutezak, oorbel, fcinderportemonnaie m. inh., zwarte dameshandschoen, Jongens pet, blauw gebreide handschoen, rijwiel- pomp, parapluhoes, klein sleuteltje, 2 pr. zwarte dames glacé handschoen, rode step, wollen handschoen, bruine wollen kinderwant, ballpoint, kinderportemon- naie met inhoud, broche met speld, kin derdas, zwarte damestas inhoudende sleu tels, 1 pr. blauwe klniderhandschoenen, 1 pr, bruine glacé handschoenen, halsket ting, blauw geblokte herensjaal, stuk zink, groenkleurige portemonnaie, rood kleurige portemonmaie, rode want, bro che (vrijheidsbeeld), bruine wollen hand schoen, zilveren halsketting, rolschaat- sensleutel, rood knipje, zeemlederen handschoen, rode step met vlag, speld met leeuwtje. Nieuw- en Sini Joosland N.C.V.B. vergaderde Dezer dagen kwam de afdeling Nieuw- en Sint-Jooslaiid van de N.C. V.B. in de chr. school bijeen onder leiding van de presidente, mevrouw Van Haarlem. Het tweede gedeelte van de avond werd gevuld met een lezing van de heer H. J. Boom over „Israël vroeger en nu". Aan de hand van een serie filmbeelden vertelde de spreker over het bijbelse Israël, de cultuur en de opgravingen en liet naar aanleiding van recente foto's het hui dige Israël zien, zoals het sinds 1948 gegroeid is. Voor deze actuele lezing bestond grote belangstelling. HOOG EN LAAG WATER 20 november Vlissingen Tcrneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. 2.51 2,31 3.22 4.10 4.31 4.45 2,45 2,54 1,63 1,90 U.+N.A.P. 15.02 2,32 15.31 16.20 16.44 16.56 2.46 2,53 1,65 1,91 U.—N.A.P. 9.16 2,06 9.49 10.24 9.49 10.10 2,17 2,36 1,54 1,81 21.36 22.09 22.45 22.09 22.26 2,06 2,17 2,36 1,50 1,79 Westkapelle Filmavond ,Het Hoogeland" In het Hervormd jeugdgebouw te Westkapelle werden door de stichting „Het Hoogeland" enkele films ver toond. Voor deze films bestond slechts matige belangstelling. Sint Laurens Vergadering N.C.V.B, In een samenkomst van de afdeling Sint-Laurens van de Ned. Chr. Vrou wenbond die onder leiding stond van mevrouw D. H. Baas-Kemp sprak me vrouw W. Veltman-Key van Colijns- plaat over „Leven en werken van dr. Albert Schweitzer". De kerstsamen komst zal gehouden worden op don derdag 20 december a.s. Kruiningen Collecten De klaprooscollecte heeft in de ge meente Kruiningen opgebracht in co- taal f 208,30, te weten te Kruiningen en Oostdijk f 122,en te Hansweert f 86,30. Gastheren geenszins de minderen Naar schatting 1500 toeschouwers waren zondagmiddag in Hulst getui ge van de voetbalvvedstryd, die Hulst speelde tegen het nog ongeslagen Taxandria. Vanzelfsprekend waren de verwachtingen naar de prestaties van deze ploeg nogal hoog gespannen, maar tijdens de wedstrijd bleek al gauw, dat de thuisclub over het algemeen genomen zeker niet do mindere was. Als het de Zeeuws-Vlaamso voorhoede daarentegen ietg meer had meegezeten, waren de punten zelfs in Hulst gebleven. De voorwgartsen van de thuisclub kregen immers een viertal prachtige kansen, die echter geen van allen werden benut. Aan de andere kant zagen de bezoekers kans in de tiende minuut de leiding te nemen door mid denvoor De Rouw, die in vrijstaande positie een afgemeten voorzet van rechtsbuiten Smolders met een zui ver gericht schot in de rechter hoek deed belanden (01). Dit gebeurde in een periode, waarin de gastheren enigszins in dë verdrukking zaten al was Hulst zeker niet de mindere van de Brabanders. De data der voorstellingen zyn voorlopig vastgesteld als volgt: VLISSINGEN: woensdag 5 december ln het „Concertgebouw" MIDDELBURG: zaterdag 8 december in het „Schuttershof" GOES: zaterdag 15 december in de „Prins van Oranje" Ook dit jaar komt ons blad met een reeks populaire kindervoor stellingen. Vorig jaar ging 't over Jaquelientje en Brammetje, maar wat er ditmaal wordt vertoond biyft nog even een verrassing. De toegangsbewijzen voor deze voorstellingen zijn te verkrggen door inlevering van bonnen, die worden uitgegeven door winke liers, die in de P.Z.C. adverteren en aan onze actie meedoen. By aankoop van een bedrag van min stens f 1.- krygt men een bon. Het bestede bedrag wordt naar bene den afgerond op hele guldens en per aankoop wordt maximaal voor 20.aan bonnen verstrekt. Iedere winkelier, die aan deze St. Nlcolaas-actie meedoet, maakt dit bekend door middel van een raam biljet. Voor 10.aan bonnen wordt op nader bekend te maken tijd stippen een toegangsbewy's uitge reikt tegen betaling van een dub beltje. Alle aldus ontvangen dub beltjes komen ten goede aan een Zeeuws liefdadig doel. Met nadruk wordt er op gewezen, dat bonnen uitsluitend aan kopers worden afgegeven. Het is in vorige jaren voorgekomen, dat jongelui by de winkeliers om bonnen gingen vragen, zonder dat zg iets kochten. Met name wordt de ouders verzocht hun kinderen er op te wijzen, dat dit vragen door de kinderen voor de betrokken winkeliers onprettig is. Bovendien heef! de praktijk van vorige jaren geleerd, dat de voorstellingen alleen maar bezocht kunnen worden door kinderen, voor wie het spel is geschreven, namelijk van 6 tot en met 14 jaar Daarom zullen wij dit jaar ujtsluitend kinderen van zes tot en met veertien jaar, zonder begeleiding van ou deren toelaten. Aan deze regel zal strikt de hand worden gehouden!!! In Middelburg en Goes worden de bonnen door de winkeliers uitgereikt van 24 november tot en met 5 december. In Vlissingen van 20 no vember tot en met 1 de- ember. Let in deze periode dus vooral op onze 5. Kappie staarde verbaasd naar al die bulzen. „Wel, alle getaande zee kakelobbesen". begon hij. „Zoiets heb ik in mijn lan ge zeemansloopbaan nog niet meegemaakt. Wat doen al die sakkerse din gen hier aan dek? u moet toch weten dat dit doods gevaarlij k is!" Kapitein Emler sloeg de ogen ln vertwijfeling ten hemel. „Ik weet het, collega, ik weet het", sprak hij ver legen. „Maar dit is sDoed- vracht. Pljps voor shelk Olimir van Dasram. Ik was onderwegs noor Portbanks om dan, via het kanaal, een kleine privéhaven van de Shelk aan te doen." „Allemaal goed en wel!" hernam Kappie. „Maar dat alles vormt nog geen ver klaring voor de onverant woordelijke manier waarop deze topzware tjoeker van U geladen is!" „Ach, collega", ging de ander voort, kent Sheik Olimir nog niet. Een maand geleden is hij een geweldig nieuw werk begonnen midden in de Dasram-woestijn, Onmiddellijk stuurde hij al zijn schips, waarvan dit er één is, uit om pijps te ha len. Ik heb de strengste orders om met 3400 ton lading terug te komen. Morgen moet ik er zijn!" De kapitein bette zich het voehtdge voorhoofd. „Uelaas," vervolgde hij, „deze pljps bestaan, zo als gij ziet uit steen en lucht, véél lucht, collega. Het geheel heemt erg veel plaats Ln. Vandaar de dekkledtng. Als gij de verheven Sheik kende zoudt gij al evenmin als ik ln Dasram durven aankomen met één pond minder dan 3400 ton. Sheik Olimlr's beloningen zijn groot, maar zijn straffen zijn streng. Daarom, collega, breng mij en mijn schip naar Portbanks en door het kanaal, zo snel als uw sleepboot varen kan!" Nu, een goede sleep, daar viel met Kappie altijd over de praten. Bovendien waren de „grote belo ningen", waarvan Emier zoéven sprak, zijn oor niet ontgaan, zij werden het dan ook al gauw eens over het sleeploon, waarna Kappie haastig terugkeerde naar de Kraak. Hierna kregen de blauwgelen kort na elkaar een paar mooie kansen om te doelpunten, maar de voorhoede bleek onmachtig. Met nog een vijtal minuten te spelen in de eerste helft kon de linksbuiten van Taxandria Van Dun de voorsprong zelfs vergro ten. Hij kreeg de bal van zijn midden voor toegespeeld en met een goed gericht boogballetje passeerde hy de toestormende doelman Dc Gucht (0 —2). Direct na de aftrap namen de gast heren het doel van Taxandria her- haaldeiyk onder vuur en na weer en kele kansen verknoeid te hebben kon rechtsbuiten Audenacrde met eon schot via de binnekant van de paal de achterstand verkleinen tot 12. Dit was het sein voor Hulst om feller aan te pakken en door de stu wende kracht van achterhoede en middenlinie werd de voorhoede aan het werk gezet. Taxandria pakte nu ook beter aan en verdedigde met man en macht, afgewisseld met snelle uitvallen. Uit een van deze aanvallen kon De Rouw voor de derde maal De Gucht passeren uit een scrimmage voor het doel, maar scheidsrechter Schot annuleerde dit doelpunt wegens buitenspel. Het spel van de Braban ders wérd nu ook harder, soms wel eens iets te hard. Met nog een tien tal minuten te spelen werd doelman De Gucht door rechtsbinnen_De Jonj wei g ïtfei maar het liep goed ar. - wat te hardhandig bewerkt. De Hul- *"-* op de grond m zijn noofd, sterse doelman kreeg, op de liggend, een schop tei Het mocht de blauwgelen, die In roodwitte shirts waren gestoken, ech ter niet gelukken om geljjk te maken, zodat Taxandria beide punten mee naar Brabant kon nemen. Een pun tenverdeling had ons Inziens de ver houding beter weergegeven. KERKNIEUWS Afscheid ds. C. van Nes Zondag 18 november heeft ds. C. een overvolle gereformeer de kerk te Meliskerke afscheid geno men van de gereformeerde gemeen te aldaar, wegens zijn vertrek naar Rotterdam-Kralingen waar hg direc teur van het maatschappelgk inter- kerkelyk werk wordt. Als tekst had ds. Van Nes gekozen Efeze 3 vers 14 tot 21. Namens de classis sprak ds. P. van Til, die ds." Van Nes geluk wenste met zgn benoeming in Rotter dam. Namens de hervormde collega's sprak ds. Roscam Abbing van Bigge- kerke een afscheidswoord tot de scheidende predikant. De wethouder W. de Buck sprak namens het ge meentebestuur. Als vertegenwoordi- §er van de kerkeraad richtte de heer Beukelman enige woorden tot ds. Van Nes. Ds. Van Nes heeft negen jaar de gereformeerde gemeente te Meliskerke als predikant gediend. DINSDAG 20 NOVEMBER. HILVERSUM L 402 m 748 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 NWS. 7.10 Gram. 7.4S Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weer- ber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 8.35 Waterst. 9.40 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Franse chan sons, 10.55 Gram. ll.oo Voor de vrouw. 11.30 'Gram. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.15 Voor de boeren. 12.30 Land- en tulnbouwmeded. 12.33 Instr. octet. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.20 Gram. 14.30 WIJ vrouwen van het land. 44.40 Gevar. progr. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zleken- lof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen overzee. Wetenschappelijk onderzoek van Neder lands Nieuw-Guinea. door dr. H. J. T. Bijlmer. 18.00 Lichte muz. 18.20 Sport- praatje. 18.30 R.V.U.: Nieuw-Guinea ln de Pacific, door J. J. van der Laan. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het boek der boeken. 19.30 Gram. (20.00—20.05 Inleiding openbaar kunstbezit door H. K. H. Prin ses Beatrix). 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 Poolse liederen. 21.10 Kamp vuren langs de evenaar, caua. 21.30 Harp- recital. 21.55 Radio Philharm. ork. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Wereldkamp. dammen. 23.20—24.00 Nou- veauté's. HILVERSUM n. 298 m 1007 ke's. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00_ Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 R.V.U.: Over geneesmiddelen, door prof. dr. 3. A. c. van Plnxteren. Eerste lezing. 11.30 Tenor en piano. 11.50 Gram. 12.00 Lichte mu2. 12.30 Land- en tuinbouwme- ded. 12.33 Orgel en zang. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, caus. 17.30 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Op U komt het aan. caus. 18.40 Lichte muz. 18.55 Pari3 vous parle. 19.00 Voor de kinderen. 1950 Koor zang. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Inleiding openbaar kunstbezit door H. K. H. Prin ses Beatrix. 20.05 Nws. 20.10 De miljoen ste. gevar. progr. 22.15 De antwoordman. ".30 Viool en altviool. 22.55 Ik geloof. it23.00 Nws. 23.15 Koersen ln New York. 23.17 Act. en New York calling. 23.35—24.00 Grain. TELEVISIEPROGRAMMA. VARA: 20.30 Journ, en weerber. 20.45 Filmprogramma,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3