Nog geen beslissing over de huisvesting van Hongaren itvin GROOTSTE TRANSPORTBRUG VAN EUROPA IN SLUISKIL KLEINE BROODBAKKERIJEN J IN ZEELAND VERDWIJNEN WIMPIE ZWEVEMANSSPRONG 25 KEER BOVEN MIDDELBURG Agenda 2 PROVINCIAL, 8 ZEEUWSE COURANT MAANDAG 19 NOVEMBER 1956 IN KAMPEN OF IN PENSIONS (Advertentie). Zeeuws comité geïnstalleerd Tijdens een bijeenkomst ln hotel „De Burg" te Middelburg in zaterdag morgen hot Zeeuws comité „Hulp aan Hongarije" geïnstalleerd. In dit co mité zijn vertegenwoordigd leden van de afdeling Zeeland van de vereni ging van Nederlandse gemeenten, de provinciale samenwerkende organen, die op levensbeschouwelijke grondslag maatschappelijk werk verrichten, het Rode Kruis, de Zeeuwse Jeugdraad en de federatie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening, het overkoepelend orgaan van de vrouwenorga nisaties. Uit deze groeperingen werd tijdens do eerste bijeenkomst van het comité een dagelijks bestuur samengesteld. Hierin hebben zitting de commis saris der koningin in Zeeland, jhr. mr, A. F. C. de Casembroot, voorzitter, het lid van Ged. Staten A. Schout als vice-voorzitter. het lid van Ged. Sta ten mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. J. Hornatra, directeur van de stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cul tureel werk en de heer J. Parent, se cretaris van het kabinet van de com missaris der koningin, welke laatste twee leden het secretariaat vervullen, mevrouw S. C. de Casembrootbaro nesse Van der Feltz, mei. B. C. J. Vroom en mevrouw Israels namens de vrouwenorganisaties, ds. Y. J. Tiemersma uit Zierikzee, namens maatschappelijk werk, ds. H. M. Stra- ting uit Goes, namens de Zeeuwse Jeugdraad, waarvan hij voorzitter is, de heer C. J. van Hootegem, burge meester van Hontenisse, als vertegen woordiger van de vereniging van Ne derlandse gemeenten, en mr. J. A. Heyae, kringcommissaris van het Ro de Kruis. Momente*? is de taak van het Zeeuws? comité nog niet juist om schreven. Men heeft onder meer gedacht aan het coördineren van geldinzamelingen en de helpende hand bieden bij het inrichten van de kampen. Ds. Strating deelde mee, dat de Oecumenische Jeugd raad te IVIiddelburg op woensdag 12 december een avond zal beleg gen, waarvan de opbrengst ten goede komt aan Hongarije. De commissaris der koningin deelde mee, dat de aanbiedingen voor het huisvesten van Se Hongaren via ge meentebesturen gecoördineerd zullen Hulp aan Hongarije. De in de gemeente Grijpskerke gehou den collecte voor hulp aan de Hongaarse vluchtelingen heeft 1278,60 opgebracht, hetgeen betekent dat Iedere inwoner ge middeld niet minder dan 2,74 heeft ge geven. De collecte voor hulp aan Hongaarse vluchtelingen heeft te Ovezande1223 opgebracht of 0.88 per Inwoner. Om de Hongaarse kinderen straks ook een kerstfeest te geven, hielden de kinderen van de zondagsschool vereniging ..Immanuel" te Nieuw- dorp een collecte. Deze bracht op de som van veertig gulden. worden door het secretariaat van het comité, dat gevestigd is in de Provin ciale Griffie te Middelburg. De aanbiedingen voor werkgelegen heid moeten doorgezonden of opgege ven worden aan het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening. Hoewel het Zeeuws comité momenteel alleen een taak heeft ten opzichte van de Hongaarse vluchtelingen, zal men in de toekomst in overleg met alle me dewerkende organen en Instanties ook andere vluchtelingen hulp verlenen. Controverse In aansluiting op het bovenstaan de vernemen w(j uit Den Haag, dat er Inzake de huisvesting van de Hon gaarse vluchtelingen nog altijd een Commiezen overvielen een smokkelauto bij Clinge. Ambtenaren van de ambulante dienst van invoerrechten en accijn zen hebben zaterdagmorgen 'n de buurt van de Hoge Geest nabij Clin ge, een personenauto overvallen, die een grote hoeveelheid smokkelwaar bleek te bevatten. Nadat de com miezen met hun auto de smokkel- wagen hadden geramd en deze in de .berm tot stilstand was gekomen, wees een onderzoek uit, dat de chauffeur, zekere A. G. uit Sint- Niklaas (B.) een hoeveelheid van ongeveer 950 kg roomboter vervoer de. Voorts werden 24 flessen jene ver, cognac, likeur en advocaat in de auto aangetroffen. Deze waar werd in beslag genomen en de chauffeur werd in arrest gesteld. Bus reed in de sloot Een autobus van de 'N.V. Auto. Mij. Zeeland (A.M.Z.), die de dienst in de zak van Zuid-Beveland onder houdt is na zijn vertrek op zater dagavond acht uur uit Goes tussen Nisse en Ovezande in een sloot te rechtgekomen. Meer dan een uur la ter zette een reserve-bus de dienst voort. De bus werd ernstig bescha digd. Benoeming Aan de ehr. school te St-Laurens is be noemd tot handwerkonderwijzeres mej. M. C. C. van Wallenburg te Middelburg. VAN tot olijfje Vandaag zal vermoedelijk een be slissing worden genomen over het lichten van de „Fendel 184", het Duitse sleepschip, dat woensdagmid dag op de ankerketting van het Rus sische vrachtschip „Kolomna" liep en binnen één minuut zonk. B|j een zaterdag ingesteld onder zoek bleek, dat het achterruim ge broken is, terwijl het anker vastge- Hfl tenaar van de Ned. Heide Mij. vertrok dezer dagen met zijn gezin naar Noord-Rhodesia (Afrika) waar hij zijn werk een toezichthoudende functie voor de Ned. Heide Mij. zal aanvaarden. GOED AFGELOPEN. De jeugd zoekt soms een gevaar- 'l- speelterrein uit. Dit bleek weer klemd zat onder het schip. De „Fen- eens in Sint Annaland tijdens de rio- HaI 1 5.1" li,3,3lnvinrr.ii'n.1.....1...1 del 134" ligt tamelijk diep, de ber ging zal niet eenvoudig zyn. DANK AAN WOUDRICHEM. De gemeenteraad van Stavenisse besloot op voorstel van de heer A. Tazelaar een telegram te zenden aan het gemeentebestuur van Woudri- chem. In dit telegram werd de dank uitgesproken voor liet ontvangen van het mooie schilderij bij de opening van het nieuwe gemeentehuis in Gta- venisse. NAAR NOORD-RHODESIA. Onlangs werd de heer L. Schieman te Axel benoemd tol technisch amb- Zeeuwse ilinaiiak IN AFRIKA... In de Zuidafrikdanse plaats Van- derbijlpark heeft de Hollandse Club dezer dagen een feestavond gehouden. Deze wijsheid ontlenen wij aan de brief van een Middelburgsedie vo rig jaar met haar man naar deze plaats in Transvaal emigreerde en die haar ouders in Middelburg uit voerig verslag uitbracht over de feestavond. Die avond kreeg namelijk een Zeeuws tintje, zeer tot verrassing van onze Middelburgse, die er zo ver van huis ook een beetje ontroerd door was. Aan het slot van het programma bood dr. De Wet, een gemeenteraads lid van Vanderbijlpark, de Hollandse Club namelijk een Delftsblauw bord aan, dathij vorig jaar had ontvan gen van de gemeente Oudelande op Zuid-Beveland, waar dr. De Wet toen een bezoek bracht. Hij werd daar bij- zonder gastvrij ontvangen en men verzocht' hem hef bord ten geschenke te geven aan de Hollandse Club, als bewijs van erkentelijkheid voor de steun, die de club destijds aan Oude lande heeft gegeven. De Prov. Zeeuw se Courant heeft een en ander toen uitvoerig vermeld en dr. De Wet be sloot zijn toespraak met het citeren van hei artikel uit de P.Z.C. Een klein Zeeuws gebeurtenisje in het verre Afrika! leringswerkzaamheden, "toen een 5- jarig knaapje onverwacht in een rioolput viel en kopje onder ging. Ge lukkig kon hij direct door zijn oom worden gered, die de kleine drenke ling eerst niet herkende, zó vuil was hij geworden door het olie- en teer- water. NIEUWE WONINGEN. Op velerlei wijze worden de men sen thans voorgelicht a.ls er in de dorpen iets nieuws op stapel wordt gezet. In Sint Annaland kwam men bijeen in een van de zalen van het wijkgebouw van het Groene Kruis, waar een film werd gedraaid over de ">erverkaveling. Burgemeester J. van den Bos vertelde het een en ander over de financiering en de bouwwijze van de in de Tuinstraat te bouwen I nieuwe huizen, die in herverkave- lingsverband zullen worden ge bouwd. Men Wil deze huizen zo spoe dig mogelijk aanbesteden, zodat het volgend jaar met de bouw kan wor den begonnen. De toekomstige be woners namen met veel belangstel ling kennis van de bouwplannen. WEGENBOUW. Bestuursleden van het district Zeeland van het Verbond voor Veilig Verkeer brachten een bezoek aan de betonfabriek van de heer C. Pieters te Middelburg, waar zij kennis na men van dc fabricage van bctonste- nen voor de wegenbouw. Speciale machines kunnen de produktie op 30.000 stenen per dag brengen, ter wijl in.het bijzonder rekening wordt, -gehouden met de eisen voor net vei lig verkefer. De belangstelling ging voorts uit naar oio fabricage van de ..pitbetongloolïng", waarmede een veilige zeedijk wordt verkregen, het geen van belang 1s in verband met 'de uitvoering van het Deltaplan. controverse bestaat tussen het depar tement van Sociale Zaken en het de partement van Maatschappelijk Sociale Zaken stelde voorm. D.U.W. kampen beschikbaar o.a. op Schou wen voor 't huisvesten van de vluch telingen. Ze zouden daar korte tijd bljjven. Maatschappelijk werk evenwel houdt toezicht op groepen vluchtelin gen, die direct ondergebracht worden m particuliere instellingen, contract pensions enz. Deze vluchtelingen be hoeven dus de D.A.C.W.-kampen niet te passeren. Tijdens een persconferentie Ver klaarde de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Ca sembroot, dat men de Hongaren, die naar Zeeland zouden komen voor een deel wel zeer snel kon onderbrengen in pensions enz. Op liet departement van Sociale Zaken heeft men daaruit afgeleid, dat de commissaris 't D.A.C.W.-kamp j op Schouwen zo min mogelijk weuste j te gebruiken. De minister van sociale zaken zou hierover ontstemd zijn. In elk geval zou de regering beslo ten hebben het kamp op Schouwen ditmaal nog niet te gebruiken. Eerst wanneer een derde groep Hongaren naar Nederland komt en dat wordt wel verwacht zal het kamp op Schouwen ingeschakeld worden. WERK AAN COKESFABRIEK Eind van dit jaar in gebruik Talrijke toeschouwers stonden zon dagmorgen langs het kanaal te Sluis kil, toen de grootste drijvende kraan in Nederland, de „Heracles" met in zi.jn takels een stalen constructie van bijna 60 ton, de 400 nieter lange weg aflegde, die hem scheidde van de silo van de Cokesfabriek. De kraan bracht deze constructie de „kop" van eeii transportbrug voor cokes welke de grootste is in Europa gedeeltelijk boven het rjjdek en de silo, waar het gevaarte op 17 meter hoogte aan de reeds gebouwde koker werd bevestigd. Onder leiding van de heren L. de Bruyn en P. Toonder, resp. bedrijfslei der en uitvoerder van Bijker's aanne mersbedrijf uit Vlissingen, werd 's morgens om 8 uur met het werk be- Souburg bouwt 32 woningen voor de marine. Aan de gemeenteraad van Oost- en West-Souburg, welke vrijdag a.s. in openbare vergadering bijeenkomt, zal worden voorgesteld 32 woningwetwo ningen te bouwen voor het personeel van de Kon. Marine. Dit geschiedt op verzoek van het departement van marine. Twintig woningen kunnen worden gebouwd aan de Padweg ach ter de Zeewijksingel en de Dijk- straat en 12 woningen aan de west zijde van de Van Visvlietstraat. De woningen zullen door de ge meente worden gebouwd als woning wetwoningen. De bouw geschiedt in overleg niet de provinciale directie van. de volkshuisvesting, door twee verschillende aannemers. Tegenwoor dig. zo zeggen B. en W. nog in de toelichting op dit voorstel, wordt n.l. door de directie van de volkshuisves ting beoordeeld of een aannemer een werk kan uitvoeren in verband met het beschikbare personeel, dat hy heeft en met welke werken hy on derhanden heeft. Het werk wordt onderhands aanbesteed. Inzake de uitbreidingsplannen „plan Nagelenburg", uitbreiding der gemeente achter de Middenhofsingel én achter de Julianastraat, alsmede het plan tot uitbreiding ten zuiden van de Zeewijksingel tot aan de grens met de gemeente Vlissingen, zijn geen bezwaren binnengekomen, zodat B. en W. de raad voorstellen deze plannen ongewijzigd te aanvaar den. Voorts bevat de agenda verschil lende benoemingsvoorstellen. In deze raadsvergadering zal de heer C. Pot ter worden beëdigd als raadslid. C.J.M.V. Middelburg hield ••/eekend op Hedenesse Het afgelopen weekend kwam een gemengde groep van de C.J.M.V. uit Middelburg op Hedenesse bijeen. Deze groep bestond uit jongens en meisjes van achttien jaar en ouder. Het week end was gewijd aan de bespreking van de vraagstukken om het gezin en werd geopend door de heer C. Hame- !ïnk. Zaterdagavond werd êen socio- drama gespeeld. Zondagmorgen was er een kampdienst onder leiding van wika Wasterval. Daarna werd ge volksdanst. Zondagmiddag werden vragen beantwoord door een forum, bestaande uit de heer B. Verhey, me- iuffrouw J. va.n de Klooster en wika Wasterval De bijeenkomst werd zon dag avond gesloten door C. Hamelink. Deze groep kwam reeds voor de vijfde maai in twee jaar op Hedenesse bij een. gonnen. Nadat de voorbereidende werkzaamheden waren uitgevoerd, nam de „Heracles" de „kop" van de transporteur, die op de kanaaldijk aan de Baandjjk stond, in zijn takels en bracht hem naar de plaats van be stemming. Daarbij werd de brug in Sluiskil gepasseerd, hetgeen zonder moeilijkheden géschiedde. Precies op de vastgestelde tijd was het stalen gevaarte in de juiste stand voor de koker gebracht en kon de 16- man sterke ploeg van Bijker's aanne mersbedrijf met lassen, het aanbren gen van bouten en het plaatsen van steunbalken beginnen. Deze werk zaamheden, die uiteraard met de grootste nauwkeurigheid moesten worden uitgevoerd, duurden tot laat in de avond. Hoog boven de weg en de silo troont thans de geheel nieuwe uit staal opge trokken transporteur, die eind van dit jaar in gebruik zal worden genomen. Met het plaatsen van de eigenlijke transportband, de ultschuifbare lopen de band, en de 15 ton zware jacobs- ladder, zal namelijk nog enige weken gemoeid zijn. Deze installatie, die een belangrijke uitbreiding betekent van de laadcapa- clteit van de fabriek, werd gebouwd door de machinefabriek Braat in Rot terdam. Bijker's aannemersbedrijf in Vlissingen verrichtte de montage en het ontwerp was van het advies- en constructiebureau N.V. „Tebodin" in Den Haag. Omlegging verkeer. Daar het werk gedeeltelijk boven het rijdek werd uitgevoerd, was de weg SluiskilAxel voor alle verkeer gesloten. De bussen van de Z.V.T.M. reden om over het terrein van de Cokesfabriek; het overige verkeer werd omgelegd over ande re wegen. Wie van Sluiskil naar Axel moest of omgekeerd, maakte veelal gebruik van de z.g. Blik- straat via Spui en Schapenbout. Voorts waren in verschillende plaatsen in de omgeving en op di verse kruispunten borden ge plaatst, die de wegomlegging aan gaven. BROODBEZORGINGSKOSTEN TE HOOG Nederlanders eten minder brood dan vroeger. In Zeeland werden sinds 1954 on geveer veertig bakkerijen gesloten. Dit is een gevolg van het feit, dat vooral de bezorgingskosten van het brood zo hoog zijn opgelopen, dat rendabel beheer bijna niet meer mo gelijk was. De lonen van de bezor gers.en de sociale lasten z|jn sinds de oorlog vooBtdurend gestegen, ter wijl volgens de bakkers de brood prijs in verhouding hiermee te wei nig is verhoogd. Het gevolg Is, dat vele bakkers hun bakkerij sloten, om hetzij bij een ander hun brood te la ten bakken of van een ander bedrijf het brood te kopen en dan aan cliëntèle door te verkopen. Natuurlijk zijn er meer .oorzaken voor deze gang van zaken aan te wij zen dan alleen de geringe winst. Een van de belangrijkste is dat bet brood- verbruik per hoofd der bevolking door de gestegen welvaart vrij aan zienlijk is teruggelopen. Voor de oor- lo'g at de gemiddelde Nederlander 450 gram per dag, tegenwoordig is dat nauwelijks 300 gram. Ook daardoor zijn de kosten van bezorging relatief hoger gewoi'den. Op het platteland zijn de afstanden bij minder verbruik even groot gebleven en ln de.nieuwe stadswijken moet een bezorger vaak vele trappen ln een flatgebouw be klimmen om een enkel broodje te ver kopen. Daartegenover staat, dat de broodprijs alleen verhoogd mag worden als de bloemprijs stijgt. De bakkers vinden dat niet billijk, omdat zij dus alle hogere lasten zelf moeten dragen zonder dat z|j er hogere komsten tegenover kunnen stellen. Van dat alles was het gevolg dat verschillende „kleine" bakkers met broodbakken gestopt zijn. Vooral in Noord-Zeeland speelde dit probleem. Sinds de oorlog waren daar al in ver houding tot de dichtheid van de bevol king vrij veel bakkers en dus voelde men daar de moeilijkheden 't sterkst. In bakkerskringen zoekt men thans naarstig naar een oplossing. Sane ring van de „broodwrjken", zoals dat in vele plaatsen met de melkbezor- ging is gebeurd, zal voor bakkers niet mogelijk zijn. Als één van hen zijn bezorgingsgebied verkocht bleek, dat na enkele maanden het publiek toch naar een bakker had gezocht, die het brood naar de smaak van de klanten bakte. Het publiek laat zich niet dwingen om bij een bepaalde bakkerij te kopen. Daarom kan een bakkers zaak alleen in zijn geheel verkocht worden, maar dat eist een grote in vestering, waarvoor niet makkelijk 't kapitaal is te vinden. In Apeldoorn hebben twintig bak kers samen een broodfabriek ge sticht, in Hoenderloo deden vier bak kers hetzelfde. Misschien ligt daar de oplossing. In de Zeeuwse dorpen kent men dan nog de moeilijkheid, dat de jonge bak kers zich liever in een grotere ge meente vestigen, waar een groter de biet te verwerven is. Ook in andere provincies hebben de zelfstandige bakkers moeite het hoofd boven water te houden. Zo gin gen in Friesland in een kort tijdvak 180 kleine bakkers en bakkersknechts in de industrie werken, omdat dit voordeliger en rustiger was.. Minister wil middenstand in Breskens helpen De minister van economische za ken heeft in antwoord op door Tweede Kamerleden in het voorlopig verslag over de begroting gestelde vragen, medegedeeld, dat het hem bekend is, dat de middenstand in Breskens vreest moeilijkheden te zullen ondervinden door de voorge nomen verplaatsing van de haven. Hij meent, dat er reden is, de ge dupeerden, waar mogelijk, tegemoet te komen. In welke mate en op wel ke wijze dat te zijner tijd zal moe ten geschieden, valt thans nog niet te beoordelen; daarover zullen ook zeker de autoriteiten la Zeeland voorstellen doen. Een zelfde standpunt neemt de mi nister in met betrekking tot de moeilijkheden, welke garage- en ca fébedrijven ondervinden als gevolg van de omlegging van verkeerswe gen buiten de kom der verschillende gemeenten onj. Ook hier zullen de plaatselijke autoriteiten in de eerste plaats moeten trachten een oplossing te vinden. Piloot Campie zette er wat te veel haast achter Duizenden kinderen en honderden vaders en moeders stonden zaterdag middag op de Markt te Middelburg te wachten op de komst van 25 Wimpie Zwevemansen tijdens het openings feest van de acht nieuwe winkels in de Segeersstraat. Precies zes minuten over drie verscheen piloot A. J. van Campenhout, beter bekend als Cam pie, met zyn tweedekliertje boven de Lange Jan. Keurig draaide hy een welkomstrondje boven de Markt, waarna tijdens het volgende rondje vyf Wimpïe's uit het ranke vliegtuig- Je sprongen. Maar Cample scheen de ze middag ontzettend veel haast te hebben, want binnen vier vjjf minu ten In tegenstelling met de af spraak zweefden 25 parachutes bo ven de stad. Het duizendkoppige pu bliek toonde zich met deze al te vlotte gang van zaken allerminst tevreden. Er kwam namelijk geen enkele para chute op de Markt of zelfs maar in de onmiddellijke omgeving terecht, het geen, de windstilte ln aanmerking ge nomen, niet veel bezwaren opgeleverd zou hebben. Intussen zat in het cen traal trappenhuis van de winkelflat een drie man sterke jury op de komst van de vinders van wimple te wach ten. Dit duurde niet lang, want even kwart over drie stapte de heer H. Janse uit Middelburg met een op de Kinderdijk gevonden parachute het trappenhuis olnnen en werd daarmee winnaar van de eerste pr|js van f 75. De tweede prijs van f 60 werd in de wacht gesleept door de padvinders van de Onze Lieve Yrouw van de Poldergroep te Middelburg. Verken ner Tobi Burgs vond de parachute in de Abd|j en dank zij het snelle optre den van Cor Smolders en Rudi Klercq kwam deze Wimpie als tweede binnen. Een vierde deel van de pr|js was voor de troep, terw|jl de rest gelijkelijk over de vinder en de twee brengers verdeeld werd. De derde prijs van f 26 was voor Rien Kamphuis, die een Wimpie had „veroverd' in het fletseristraatje van de r.h.b.s. in de Sint-Picterstraat. Successievelijk kwamen zo alle Wimpie Zwevemansen binnen, waar na de vinders de door do winkeliers beschikbaar gestelde prijzen in ont vangst konden nemen. De parachutes waren op de meest uiteenlopende plaatsen terecht geko men. Verscheidene vielen ln het wa ter van het kanaal en de kaden, ter wijl er ook nog een op het dak van de Oostkerk ligt (als deze er tenminste vannacht niet afgehaald Is). Een meevallertje had de man, die In z|jn kano door het dok voer. Twee Wim ple's vleien ln z|jn vaartuigje terwijl hy de derde noust zich uit het water kon vissen.... Burgemeestersvacaturi te Meliskerke. Vragen uit Tweede Kamer In het voorlopig verslag van de Jweede Kamer over de begroting van binnenlandse zaken voor 1957, spraken sommige leden de hoop uit, welke zij gaarne bevestigd zagen, dat op korte termijn een definitieve regeling op grond van artikel 125 van de Ambtenarenwet 1929 met betrekking tot het georganiseerd overleg inzake de rechtspositie van de burgemeesters is te verwachten. Enkele leden brachten de burge meestersvacature te Meliskerke ter sprake. Gezien de samenstelling van de raad dier gemeente, welke 4 staatkundig gereformeerden op een totaal van 7 leden telt, achtten zij de benoeming van een sollicitant van evenvermelde richting voor de hand te liggen. Van andere zijde werd opgemerkt, dat het burgemeesterschap voor staatkundig-gereformeerden zijn ei genaardige moeilijkheden moet me debrengen. Zo zal het, naar zij meenden, voor een aanhanger van bedoelde beginselen toch wel uiter mate moeilijk zijn om als hoofd van de politie mede te werken aan maat regelen tegen veehouders, die wei geren hun rundvee tegen tuberculo se te doen inenten. Andere leden meenden daarente gen, dat staatkundig-gereformeer de sollcitanten de moeilijkheden zelf hebben te beoordelen en zagen, bij aanvaarding van het standpunt, dat staatkundig-gereformeerde sollici tanten, eenmaal benoemd, hun ver plichtingen getrouw zullen nako men, geen enkele reden tot discrimi natie van deze groep. De leden, hiervóór aan het woord, legden de minister nog de vraag voor, of het naai' zijn oordeel juist is, dat burgemeesters deel uitmaken van waterschapsbesturen, aangezien zij niet èn op het raadhuis, èn in de z.g. dijkstool kunnen zijn, hetgeen bij calamiteiten tot een onwenselijke situatie leidt. Aanbeveling kantonrechter voor Zierikzee Ter voorziening' in de vacature van kantonrechter te Zierikzee heeft de arrondissements-rechtbank te Middelburg een lijst van aanbe veling opgemaakt, waarop in alfa betische volgorde zijn vermeld: mr. W. Veniet. advocaat en procureur, kantonrechter-plaatsvervanger te Haarlem; mr. W. E. van Vloten, substituut-griffier bij het kantonge recht te Rotterdam, tevens kanton rechter-plaatsvervanger aldaar; mr. R. M. Westerink, griffier van het kantongerecht te Sneek, tevens kan- tonrechter-plaa ts vervanger aldaar. Mr. W. F. H. Reus, griffier van het kantongerecht te Hoorn, tevens kantonrechter-plaatsvervanger al daar, is met het lot afgevallen tegen een der drie genoemde sollicitanten. Geslaagd voor ingenieur Aan de technische hogeschool te Delft is geslaagd voor het in genieursexamen voor civlel-in- genieur W. F. Wijffels, St.-Kruis. TEGEN MOEST EN HEESHEID DAGELIJKS VOOR STEM EN KEEL Het lastige kuchen in concert, kerk, schouwburg, enz., is zowel voor U als voor Uw om geving onaangenaam en hinderlijk. Gebruik bij hoeatprikkel steeds Wybert. VANDAAG. Middelburg Schouwburg: „Ik was een Amerikaanse spionne", (14 jr.), 20 uur: Electro: „Dc klokkenluider van de Notre Dame", (14 Jr.), 19 en 21.16 uur; Provinciale Bibliotheek: Tentoonstel ling Belgische boeken, 10—12.30 en 13,3018 uur; Concertzaal: 10e ronde wereldkampioenschap dammen, 17 u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2