-UACKS" KAPPIE 2 SANOSTOL GENERAAL VOORZAG JAPANSE AANVAL OP PEARL HARBOUR Kruidenkracht! WALCHEREN IN LUXE PLASTIC ETUI Waar zijn onze schepen? Gupa: HOUTEN STOPSEL van Geta Bever KLAiVKEX in het land der oliebronnen DINSDAG 20 NOVEMBER 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 FILMS IN ZEELAND Gary Cooper als Mitchell in „Gedoemd te zwijgen" De Amerikaanse generaal Billy Mitchell had een vooruitziende blik, Reeds kort na de eerste wereldoorlog luchtwapen, maar bq z(jn superieu- idhö sterf :g hü het belang in van een chtwanen, maar bü zün su_ ren vona hij slechts ongeloof en scep ticisme. Ook voorspelde Mitchell ae Japanse aanval op Pearl Harbour en de geschiedenis heeft hem gelijk ge geven. De film „Gedoemd te zwijgen" (Al- hambra, Vlissingen) behandelt de lotgevallen van deze energieke gene raal. Gary Cooper geeft een uitste kende vertolking van de man, die zijn meerderen in de pers van .schande lijke nalatigheid" beschuldigde. In een dramatisch proces, het hoogte punt van de film, wist Mitchell de wereld tenslotte van zijn inzichten te overtuigen. Niettemin werd hij ge straft met ontheffing uit zijn rang en functie, omdat hij in strijd met de krijgstucht had gehandeld. Otto Pre- minger heeft van dit gegeven een boeiende film gemaakt. Rachel Carson's „De wereldzee" (Electro, Middelburg) geeft in verschillende episoden een beeld van het geheimzinnige leven on der de zeespiegel. Irvin Allen filmde het rusteloze spel van zon en water in technicolor en af en toe bereikt deze documentaire een dramatische spanning, zoals bij de geboorte en de worsteling om het leven van de zeeschildpadden, bij de jacht van de walvis en bq het gevecht op leven en dood tus sen een haai en een inktvis. Trevor Howard („Third Man", „Outcast of the islands") speelt in „Spionage rondom Triest" (Luxor, Vlissingen) de rol van veiligheidsoffi cier majoor Court, die verwikkeld is dn internationale intriges. De titel is een beetje vreemd, omdat het ver haal zich afspeelt in Venetië, maar het is een spannende film naar een verhaal van Graham Greene. Een dokter, die voor een buitenlandse mogendheid spioneert en die zijn „pa tiënten" door een spuitje willoos maakt en een vreemd schip in de ha ven zijn de middelpunten van deze avontuurlijke geschiedenis. De bewoners van een Chinees dorp, die het heersende regiem moe zijn, emigreren in „Ontsnapt uit Chiku Shan" (Grand, Goes) naar Hong kong. Deze onderneming moet in het geheim gebeuren maar blijft toch niet onontdekt. Zij beleven dan ook enkele gevaarlijke momenten, maar dank zij de moed en vastberadenheid van een Amerikaanse koopvaardijka pitein (John Wayne) bereiken zij hun doel. Een. avonturenfilm- van het zui verste water. .Stijve nek. j Wrijven met de verwarmende 11 terugmakcnde Kloosterbalsem i I v' heeft een weldadige werking, êj Kloosterbalsem wrijft de pijn weg Man uit Scherpenisse van f 2000.beroofd. Zaterdagnacht werd door de café houder A. uit Bergen op Zoom bij de politie aangifte gedaan, dat een van de bezoekers van zijn café na beta ling zijn portemonnaie miste, waarin zien een bedrag van ca. 2000 bevond. Als verdacht van deze diefstal werd door de recherche aangehouden J. V. uit Bergen op Zoom. Getuigen hadden fezien dat V. bij de benadeelde, M. v. V. uit Scherpenisse, reeds eenmaal gepoogd had zijn hand in de zak van He jas te steken. Daar vermoed werd, dat de door V. gestolen portemonnaie buiten het café was weggestopt, werd een speurhond ingeschakeld. De por temonnaie werd echter niet gevonden. V. wilde tegenover de politie niet ont kennen, dat hij zich aan diefstal van de portemonnaie met inhoud had schuldig gemaakt, doch hq kon zich van het geval niets herinneren. V. zal aan de justitie worden voorgeleid. Motorrijder zwaar gewond bij botsing met tractor Op het kruispunt Kloosterlaan-West kade te Sas ""'an Gent reed maandag morgen een uit de richting Zelzate ko mende motorrijder tegen een tractor, die uit de tegenovergestelde richting kwam. Deb estuurder van de tractor J. S. uit Sas van Gent, sloeg op het kruispunt linksaf. De motorrijder C. uit Zelzate had op deze onverwachte manoeuvre niet gerekend en hij reed tegen de tractor op. De man kreeg een shock. Voorts liep hij een zware hersenschudding en enkele gebroken ledematen op. Hij werd naar het r.-k. ziekenhuis te Sluiskil overgebracht. De motor werd zwaar beschadigd. De chauffeur van de tractor kreeg geen letsel. (Advertentie) JPESSaggg Wegens plaatsgebrek moest de strip Jimmy en de spoken van Stakenborgh blijven overstaan. Dond erdag-cyclus „U spreekt met uw moordenaar" (Grand, Goes) is niet Hitchcock's beste thriller, maar toch hebben Grace Kelly en Ray Milland van dit vrij onwaarschijnlijke verhaal een aardige film met spannende momen ten gemaakt. „Vrouwengevangenis" (Alhambra) is een realistische film over een jon ge vrouw, die eigenlijk onschuldig wordt veroordeeld. Eleanor Parker vertolkt de rol van Marie, die zich tussen de harde misdadigsters moei lijk kan handhaven, maar die zich tenslotte hard en verbitterd bü hen aansluit. John Cromwell maakte van deze film een aanklacht tegen het Amerikaanse gevangeniswezen. Leslie Howard schittert in de film „Intermezzo" (Electro) naast de in middels eveneens beroemde Ingrid Bergman. Deze oude rolprent heeft aan charme nog niets ingeboet en de twee grote sterren geven waardige en aangrijpende vertolkingen van een violist en een pianiste, die op elkaar verliefd worden, maar die hun roe ping trouw bljjven. Franse bijdrage voor beplanting in Zierikzee Bq het begin van de maandag gehou den raadszitting bracht burgemeester Dijckmeester verslag uit van zjjn reis naar de Zierikzeese tweelingstad S airut-Hil ai re-du-HarcouetHij deelde mede, dat deze stad een belangrijke bijdrage Wil geven voor de beplanting van Zierikzee en de heer Dijckmeester dacht hierbij speciaal aan de Laan van Saïnt-Hilaire en het havenplein, die met een bijzonder soort bomen be plant zouden kunnen worden. In dit verband noemde spreker het contact met een stad over de grenzen van uit zonderlijk belang voor het internatio nale begrip en hij vroeg de raad dan ook de post in de begroting voor déze uitwisseling goed te keuren. (Advertentie) In krulden zit de kracht van de natuur, En de natuur blijft voor men» en dier DE bron, óók van genezing, Klachten en kwaaltjes, zoals moeheid, hoofdpijn, puist jes. verstopping, vale teint, enz., zijn het gevolg van onnatuurlijke leefwijze, Be houd Uw gezondheid, zuiver Uw lichaam met HERBES AN, Kruidenthee, Verkrijg baar bij Uw apotheker of drogist ft f 1.79 per groot pak, voldoende voor maanden. Middelburg Hopman J. Scheele nam afscheid In de bovenzaal van „De Gouden Poorte" te Middelburg hebben de verkenners en welpen van de Berdenis van Berlekomgroep afscheid genomen van hopman J. Scheele, die Middel burg gaat verlaten. Behalve de leden van de groep waren o.a. aanwezig oubaas J. J. Meijboom, districtscom missaris voor Zeeland en zijn echtge note, de leden van de grcepscommis- sie en vele ouders. De plaatselijke commissie werid vertegenwoordigd door die heer J. Goedbioed. Alle sprekers lieten woorden van lof horen voor de wijze, waarop hop man Scheele de afgelopen jaren ae troep heeft geleid. Vele lieten hun dankwoord vergezeld gaan van een geschenk. Als laatste nam de schei dende hopman zelf het woord. Hij overhandigde de heer C. Hordijk, de voorzitter van de groepscommissie, 't waarderingsteken van het hoofdbe stuur. Oubaas Meijboom reikte aan mevrouw Scheele de woodbadge uit. Voor de pauze brachten verkenners en welpen recreatiestukj es ten tonele, afgewisseld met samenzang onder lei ding van vaandrig J. Kruijsse. Ook verleende aan deze avond een bandje .onder..leiding ..van de heer H. C. yan Essén zijn medewerking. VAN ONZE ADVERTEERDERS „De Lichtbron" uitgebreid en gemoderniseerd „De Lichtbron", de winkel in elek trische apparaten en verlichtings-ar- tikelen in de Noordstraat te Middel burg, is grondig gemoderniseerd en uitgebreid. Wat de uitbreiding betreft is de winkel aan de zijkanten 1*6 me ter groter geworden, terwijl het ach terste gedeelte ongeveer met de helft vergroot is. De toonbank, die vroeger in het verlengde van de winkel stond, is-thans tegen de achterste wand ge plaatst. Hierdoor lijkt de gehele zaak nog groter dan hij in werkelijkheid is. De wanden (ook van de étalages) zijn bekleed met geperforeerd hardboard, dat uiteraard voor elektrische appa raten en dergelijke vele mogelijkhe den biedt. Verstelbare en in vrolijke kleuren geschilderde rekken bieden Marine - Vlissingen versloeg Belgische zeemacht (3—1) De halfjaarlijkse ontmoeting tussen voetbalploegen van de Koninklijke Marine in vlissingen en van de Belgi sche Zeemacht in Oostende, die maan dag in Vlissingen werd gehouden, had ditmaal wel een bijzonder feestelijk tintje, 's Avonds gaf een radiogezel schap van de VARA in „Britannia" n.l. een vlotte en vrolijke revue, die bij de vertegenwoordigers van de bel de zeemachten (en bij hun dames) zeer In de smaak viel. Enkele gedeel ten van deze revue, zoals het program ma „Buitenmodel" en het optreden van „The Millers", zullen respectieve lijk op 17 januari en op 28 november a.s. worden uitgezonden. Voor de voetbalwedstrijd, die 's mid dags werd gespeeld, verrichtte de ka pitein ter zee N. W. Siuyter, nadat de beide volksliederen waren gespeeld, de aftrap. De Nederlanders, die voor de rust met de wind tegen speelden, namen al gauw het initiatief in han den, maar ook de Belgen lieten zich niet onbetuigd. Zo gebeurde het dat Sanders na vijftien minuten een fout in de verdediging der oranjehemden benutte en het eerste doelpunt scoor de (01). Enkele minuten later bracht Van Schaak de partijen echter weer op gelijke voet, nadat zijn schot tot tweemaal toe door de paal was ge keerd. Tot de rust hielden de gasthe ren het beste van het spel, maar doel punten bleven uit. Na de pauze hielden de Belgen het initiatief en de Vlissingse marine mannen moesten het van enkele uit vallen hebben. Bij een van die schaar se uitvallen kregen zij een strafschop toegekend, omdat een van de aanval lers in het beruchte gebied ten val werd gebracht. Van Rijswijk voltrok het vonnis met een hard schot (21) Vijf minuten later trof Van Schaik bij een plotselinge doorbraak weer roos (31). De Belgen lanceerden enkele gevaarlijke tegenaanvallen en hoe wel zij enige goede kansen kregen om de achterstand te verkleinen slaagden zij er niet in nog een doelpunt te ma ken. Na afloop van de wedstrijd reikte de kapt. ter zee Siuyter de wissel- prijs uit aan de aanvoerder van het winnende team. De spelers van beide elftallen kregen een kleine surprise. In de grote zaal van „Britannia" kwamen zij 's avonds met vele ande ren weer samen om te luisteren en te kijken naar bekende radioster ren als Corrie Brokken, Thom Hel ling, Herbert Joeks (Willem), Tonnie Huurdeman, de „Spelbrekers", „Thé Philbarmonica's", Jan Gorssen en zijn accordeonorkest, „The Millers" onder leiding van Ab Molenaar en met zang van de Deense zangeres Suzy Muller en van Eddie Dorenbos, en anderen. Deze avond werd o.m. bqgewoond door de directeur van het loodswezen, de kapitein ter zee C. ter Poorten, en de inspecteur van het Belgisch Loods wezen in Vlissingen, de heer A. de Mulder en echtgenote. De feestavond was georganiseerd door de luitenant ter zee VK 2 G Heinekamp. Na afloop sprak kolonel Sluvter nog een kort dankwoord tot de radio artiesten, waarbij hij de dames bloe men aanbood. ruimschoots gelegenheid om de klant gemakkelijk zijn keus te doen maken. Naast het element ruimte is voorts aan het element licht veel aandacht besteed. De heldere en lichte kleuren die het sombere geel van voorheen hebben vervangen, doen de verschil lende soorten lampen, lampekappen en schemerlampen veel beter uitko men. Bovendien staat alles nu veel overziohterlijker opgesteld, waarbij vooral de afdeling lampekappen op valt. Hierbij heeft men onder meer gebruik gemaakt van boven elkaar geplaatste armen, waaraan de kappen zijn opgehangen. Ook voor de afdeling wasmachines heeft men thans veel meer ruimte ge kregen en ditzelfde geldt voor de klei nere artikelen op verlichtingsgebied. Tenslotte wordt het geheel gecomple teerd door een prettige vloerbedek king. Vlissingen Van onze adverteerders Firma A. Pierens heropende parfumeriewinkel Zaterdagmorgen is de parfumerie winkel van de firma A. Pierens aan de Walstraat in Vlissingen heropend. Reeds enige jaren had de heer Pie rens in dit pand een kappersbedrqf, waarin hij ook parfumeriën verkocht. Onlangs besloot hij zijn kappersbe drqf op te heffen en zich uitsluitend tot de verkoop van parfumeaiën, cos metica, toiletartikelen en bijouteriën te bepalen. Hij liet zijn bedrijf uitbrei den en de inventaris vernieuwen. Het resultaat was een smaakvol eri mo dem uitgevoerde winkel, waarin de artikelen op aantrekkelijke wijze in de open vitrine's aan de wanden zijn uitgestald. Speciaal voor het uitstal- j lein van bijouteriën zqn in de ver plaatsbare toonbanken plateaus aan- febracht, die op eenvoudige wijze uit e toonbanken geschoven kunnen worden. De vloer is belegd met lino leum, dat in schuine banen aange bracht is. De kachel van de oude win kel is vervangen door een oliestookin- stallatie. De etalage is tenslotte ook verruimd, waardoor het bedrijf een aantrekkelqker front gekregen heeft. Personeelsvereniging PZEM bracht weer eigen revue „O. en O.", de personeelsvereniging van de P.Z.E.M. is na een jaar van rust weer met een eigen revue ge komen, een feit waarover de hele P.Z. E.M.-gemeenschap zich oprecht ver- hengC Dat bleek maandagavond dui- deiyk In de geheel bezette Schutters hofzaal ln Middelburg, «■aar „Fiësta" aldus de naam van deze nieuwe revue, een uitbundig succes behaalde. En dat succes was verdiend, want ook nu weer slaagde men erin met eigen krachten een uitstekend programma ten tonele te brengen. Wanneer wij het geheel van de ze ventien nummers, waaruit deze revue bestond, overzien dan vallen enige hoogtepunten op, die derhalve in dit verslag in de eerste plaats moetén worden genoemd. Hét nummer van de avond was zonder twijfel „De slag" een kostelijke parodie op het optreden van een buitenlands koor, dat een op voering gééft van „De slag bij Water loo". Voortreffelijk was vooral het dialoog tussen de bekwaam-gespeel- de „aankondiger" en dirigent Hein- rich Bodenbach, goed gevonden ook de climax van het geval. Helaas ontbrak dat wel een3 aan sommige sketches: een rake, geestige pointe namelijk, zodat de tekst dan gered moest wor den door het spel van de acteurs. Die redding werd meestal wel volbracht, maar soms toch wel erg op het nip pertje„Fata Morgana" was daar van een voorbeeld: een Arnemuidse visvrouw was verzeild geraakt bii Arabieren, een situatie die het altijd wei doet, maar die hier zelfs het he laas zo beroemde rklokkenlied" van deze gemeente nodig had om de zaal in een lachen-gieren stemming te brengen. Een tweede programmapunt, dat met ere moet worden genoemd, waren de dansjes uit „Wiener bonbons" en „Tirolino", waarvan vooral ook de goede belichting en de leuke kostu mering meewerkten. Het programma vermeldde voorts vlotte liedjes en minder vlotte liede ren, een piano-duo en een accordeon virtuoos, alles goed gemonteerd in het geheel, dat met vaart over het voet licht werd gébracht. Het revue-orkest was van Baby den Toonder, décors van fa. Beyne (A'dam), de kostüums van fa. Gerritsen (A'dam), terwijl de grime werd verzorgd door Iz. Lorier. De voorzitter van „O. en O.", de heer J. Huser, sprak een openings woord, waarin hq o.m. meedeelde, dat de vereniging een Hongaars gezin zal adopteren, waarvoor'ruim 400 perso neelsleden maandelijks 450 bijeen brengen. Uit de verenigingskas zal een radiotoestel worden aangeboden. Aan liet slot spraken de heren L. On- derdijk namens de raad van bestuur en ir. T. Michielsen als directeur woor den van dank, waarna Oudé Barend (de heer B. de Jonge), befaamd uit vo rige P.Z.E.M.-revues maar ditmaal om gezondheidsreden in het toneelge zelschap ontbrekend, alle deelneem sters en deelnemers voor hun werk hartelijk huldigde. Na afloop was er ezel lig samenzyn onder leiding van e heer W. M. J. Meeuse. Zoutelande Raad komt bijeen Hedenavond (dinsdag) om half ne gen zal de raad van de gemeente Zou telande in openbare zitting bijeenko men. Het belangrijkste agendapunt is de verkoop van grond in het uitbrei dingsplan. „Voor het kind" De schoolkinderen van Zoutelande verkochten voor een .bedrag van f 177 aan kinderzegels en -kaarten ter ge legenheid van- de actie „Voor Eet Kind". Marktberichten. VEILING WALCHEREN 19 nov, Eerstelingen bonken 12.00—12.10. grote 9.90. Koopm. blauwe, grote 12.70. Bintje, bonken 11.60—11.70, grote- 10.30. Fruit: Goudreinette st 75-85, 29—30, 65-75 24—25. hn 19—20, k 20—21. f 16. Jonathan hl 65-70, 33, 60-70, 28, 60-65 27, hü 15, k 9—16. Glorie van Holland hl 65-75, 40. hll 27—36. k 37—42. Cox Orange Pippin k 21, t 11. Groninger Kroon k 18, f 6. IKeipeer k 26, f 12. St. Remy hl 70 en boven 28— 29. 65-75, 27, 60-70, 27, k 22—26. Beurré Clairgeau k 36—39, f 19. Gleser Wildeman hl 55-60, 45 50-55 34. k 32—37. Bloemkool A 43—64, B 30—44. Andijvie 8—23. Pred Hl—19. Uden 14—20. Witlof 50— 76. Spruiten 15—71. Sla 6—15. Veldsla 54— 65. Spinazie 51. Bospeen 6—28, Waspeen 11—25, Breekpeen 3—13. Boskroten 16— 19. Kroten kg 20—33. Savooiekool 4—24. Rodekool 517. Wittekool 48. Boeren kool 714. Herfstrapen 21. VISMIJN VEERE nov. Exportgarnalen, aanvoer 4456, prijs per kg 68—2.02. Schar 182, 41—50. Bot 124, 33—46. Wijting 125. 16—51. Middel tong 18, 1.49—3.96. Rog 349, 32—36. Onge sorteerde vis 65, 42—91. (Advertentie) Aagtekerk 18 Antwerpen. Alblreo 16 Calcutta n. Chalna. Aldabi 28 Rlo de Janeiro. Alphacca 17 Rotterdam. Alamak 19 Vitorla. Ameland 17 Walvisbaai n. Abadan. Amerskérk 18 Bremen. Annenkerk 16 130 m. zw. Genua. Arendskerk 25 Las Paimas. Bali 18 Dakar. Banka 16 Padano n. Le Havre. Bloemfontein 24 Durban n. Amsterdam. Bussüm 16 180 m. nnw. Kp. Verde. Caltex „The Hague" 16 150 m. nno. Flores. Congokust 17 Winnebah verw. Cottica 18 Madeira. Drente 16 Ouessant. Dongedijk 18 Londen. Energie 16 Gjedserrev. Esso Den Haag 16 670 m. o. Bermuda, Friesland 16 Dakar n. Indonesië. Gaasterland 16 150 m. Kp. Verdische eil. Gaasterkerk 17 Shanghai. Gouwe 17 Libreville n. Monrovia. Guineekust 18 Freetown verw. Houtman 17 Lindl. Ivoorkust 17 Amsterdam. Jagersfontein 20 Amsterdam verw. Japara KRL 19 Kaap de Goede Hoop Singapore. Johan.van Oldebarnevelt 19 Kaapstad. Kabylia 16 Curacao. 'Kalinga 17 Madagascar n. Durbaii. Katelysia 16 300 m. no. Guadaloupe. Kenia 17 Heyshamn. Kinderdijk 21 New York verw. Kryptos 16 Gefle. Langkoeas 17 Kaapstad n. Napels. Leersum 16 200 m. z. Bermuda. Lekkerkerk 17 Londen n. Antwerpen. Leopoldskerk 18 Mena al Ahmadi n. Bahrein. Limburg 19 Belawan. Lissekerk 16 Bahrein. Lombok 16 400 m. wnw. Ascunsion. Maasdam 18 New York. Maashaven 18 Kaap Verdi n. Rio de Janeiro. Mariekerk 18 Kanarische eil. n. Dakar. Modjokerto 17 Koeweit. Nestor 16 460 m. zw. San Miguel. Noordam 17 Rotterdam n. New York. Oldekerk 18 Bangkok. Oostzee 16 Tyne. Vereniging „Vrienden van Veere" Naar reeds gemeld, worden pogin gen in het werk gesteld om een ver eniging „Vrienden van Veere" op te richten. Het initiatief hiertoe werd genomen door dr. mr. W. Hugenholtz uit Leiden, die thans mededeelt, dat. de oprichtingsvergadering plaats zal vinden op zaterdag 8 december, des middags 4 uur in het stadhuis van Veere. Het doel van deze vereniging is dat de leden één- of tweemaal per jaar bijeenkomen teneinde zich gezamen lijk te verdiepen in de historie van deze Zeeuwse zeestad. De burgemeester van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugael, heeft zich bereid verklaard het ere-voorzitter- schap te aanvaarden. Ad verte" tie VOOR DUIZEND EN ÉÉN DOELEINDEN Oranje 22 Kaapstad. Oranjefontein 13 IJmuiden n. Kaapstad. Ouwerkerk 16 Kaapstad naar Dakar. Rijndam 17 Southampton n. Halifax. Rijnkerk 10 640 m. ozo. St. Helena. Schelpwij5c 16 510 m. nw. Kaapstad. Seherpendrecht 16 260 m. nno. Flnisterre. Senegalkust 17 Dakar. Sibajak 22 Kaapstad. Slïedrecht 17 Corpus Chrlstl n. Las Paimas. Stad Lelden 18 Hamburg n. Rotterdam. Straat Cook 900 m. w. Amstel. eil. Sunetta 16 130 m. n. Christmas eil. Tjipanas 16 130 m. o. Durban. Utrecht 16 410 m. w. Cocoseil. Urmajo 16 Rotterdam n. Stockholm. Waterman 24 Las Paimas. Willem Ruys 19 Kaapstad. Willèmstad 18 Pto. Limon n. Christobal. Wonorato 16 rede Madras. IJssel 19 Tunis. Zuiderkruis 25 Panamakanaal. UIT DE WOENSDAG 21 NOVEMBER. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00— 24.00 NCRV. 'NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Ge wijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 8.35 Lichte muz. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Amus. muz. 10.05 Kamerork. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram. 11.15 Mensen en minuten, hoorspel. 12.05 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Lichte muz. 13.40 Gram. 13.50 Omr. ork., groot koor en sol. 15.00 Jeugdconc. 15.45 Gram. 16.00 Voor de Jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Vrouwenkoor. 18.20 Gram. 18.30 Violen, cello, clavecim- bel en orgel. 18.45 Spectrum van het ehr. organisatie- en verenigingsleven. 19.0* Nws.- en weerber. 19.10 Orgelconc. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radio krant. 20.20 Muziek in aanbouw. 20.50 Weg en werk der kerkhervormers, eaus. 21.10 Barok-ens. 21.35 Filmbeschouwing. 21.45 Kon. Militaire Kapel. 22.10 Vocaal ens. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Sportuitsl. 23.20 Orgelconc. 23.35— 24.00 Gram. HILVERSUM n. 298 m 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.13 Gram. 8.50 Voor de vrouw. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10,20 Gram. 11.30 Showboat-reprlses. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Instr. trio. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Ha- wallan-muz. en orgel. 13.50 Medische kron. 14.00 Gram. 14.30 Voor de Jeugd. lf.00 Voor de zieken. 16.30 Koorzang, sol ork. 17.00 Gram. 17.30 Instr. kwint. 17.50 Regerlngsuitz.: Rijksdelen overzee: dr. Anton van der Horst: AnttUaanse mu ziekinstrumenten. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.40 Act. 18.50 Piano spel. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Kraait de rode haan?, toespr. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20,05 Comm. 20.15 Gevar. progr. 22.35 Dansmuz. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.50—24.00 Soc. nws. in Esperanto. 6. Een dag later, rond het middaguur, stoomde de Kraak met haar sleep de haven van Portbanks bin nen. Kappie en kapitein Emier waren overeengeko men, dat Kappie in Port banks aan wal zou gaan om de doorvaart door het kanaal te regelen en lood sen aan te vragen. Zodra de Kraak en haar sleep op de rede gemeerd lagen riep Kappie de scheepsjongen. „Vooruit, groene ha ring", beval hij. „Zet de boot uit en roei me naar de wal. Dan zal ik dat var- kentje eens snel wassen." Portbanks lag te soezen ln de hitte van het mid daguur. Er was weinig be drijvigheid te bespeuren toen Kappie aan wal stap te. „Ga Jij maar weer naar de Kraak", beval hij Okki „Ik kom wel met de loods boot terug". Hij stapte kwiek ln de richting van het haven kantoor. Achter de balie zat een slaperig uitziende beambte een register in te vullen. De man keek niet op. ,Goede middag", groette de gezagvoerder, ter- wijl hq op de balie tikte om de aandacht te trek ken. De klerk maakte rustig zijn resei vol en richt te toen de blik loom op de bezoeker. „Sleepboot Kraak met vrachtvaarder op sleep", meldde Kappie. „Ik wil kanaalloodsen. Kan ik met het volgende konvooi mee?" „Kanaal?" sprak de beambte lijzig, alsof hii dit ÏÏe °vflrpn°m ==t eerSÜ h0orcle- ..Loodsen? Welja! Jul- h&Ji rt ^Kar, e,n doen maar! rk wee* van niets, neer Prober? ?t met het kanaal te maken, me neer! Probeert U maar eens ergens andera...."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15