Zeeuwse Ulo-leerkrachten in conferentie te Goes bijeen Hulp aan Hongarije 1 cp.porAc N00DSCH00L IN MIDDELBURG VOLGENDE WEEK IN GEBRUIK R00ZENBURG EN KELLER KWAMEN NAAST G0URNIER ^Pollen 12 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 17 NOVEMBER 1936 „SELECTIE EN SCHOOLGEMEENSCHAP" Bezinning op onderwijsvraagstukken „Selectie en Schoolgemeenschap" was het onderwerp, waarop een kleine hon.'erd leerkrachten van het Ulo zicli vrijdag op de eerste dag van de 8e Zeeuwse Ulo-conferentie in hotel „De Korenbeurs" te Goes hebben bezonnen. Met een boeiende inleiding over dit vraagstuk heeft de voorzitter van 't Pedagogisch Centrum van de Nederlandse Onderwijzersvereniging, de heer C. J. Rol uit Rotterdam, zijn aandachtig luisterend gehoor aan het denken gezet en ervoor gezorgd, dat hem 's middags een groot aantal vragen werden gesteld- In zijn openingswoord richtte de voorzitter van de conferentie, de heer H. C. van Donk uit Goes, zich met een bijzonder woord van wel kom tot de inspecteurs van het la ger onder-wijs in Zeeland, de heren mr. L. G. Wolf en A. A. Leenhouts, en tot de afgevaardigde van het hoofdbestuur van de „Vereniging voor Mulo", de heer J. Witteveen uit Amsterdam. Ook de leerlingen van de vijfde leerkring van de kweekscholen in Middelburg heette hij hartelijk wel kom. „Wij moeten komen tot scholen met meer mogelijkheden", zo conclu deerde de heer Rol. Zij moeten een groot „rangeeremplacement" vormen met zijsporen, die ook voor de min der begaafden kansen kunnen bieden. Din alleen, kan de selectie op meer natuurlijke wijze worden toegepast. Spreker wekte zijn gehoor op om naast het instructieve element, de kinderen op te voeden in een levens gemeenschap met elkaar. Het selecteren met dadelijk het be slissende antwoord: geschikt of onge schikt, zonder te letten op het tem po van de leermethode, de huiselijke omstandigheden, de hobby en de re latie van de leerling met zijn onder wijzer, achtte de heer Rol weinig ef fectief. Selectie kan volgens spreker dS.n eerst goed toegepast worden, wan neer dit gebeurt onder nauwkeurig waarneembare omstandigheden. Het kind moet in een voortdurende per soonlijke ontmoeting gadegeslagen worden. De huidige selectie is veelal op de massa gericht, waarbij men uitgaat van net intelligentie-quo tiënt. Toch zullen ook bij de voor gestelde methode steeds de twijfelge vallen en de onvoorspelbare momen ten blijven bestaan. Als een belangrijk punt noemde de heer Rol voorts de aansluiting van de werksfeer tussen school en thuis. Aan de hand van de geschiedenis ging de spreker in dit verband na, hoe zich in de loop van de laatste 50 jaren een revolutie op het gebied van de psychologie had voltrokken. Hierbij valt vooral op, dat men zich -jan? Televisie-toeslel aangeboden. De kerkeraad der Nederlands her vormde gemeente te Coljjnsplaat vier de vrijdag het veertigjarig bestaan van het bejaardenhuis „Rustoord". Ds. F. J. Veldman heette de talrijke aanwezigen welkom en hield een schriftlezing, waarna hy voorging In gebed. Naar aanleiding van Philip- pensen 3 vers 14 sprak hij een herden kingswoord. Daarin bracht hii naar voren, dat de gemeente dankbaar mocht zjjn voor het feit, dat veertig jaar lang een rusthuis In het dorp heeft bestaan onder leiding van de kerkeraad. Na deze toespraak werd het woord gevoerd door verschillende sprekers. Als eerste werd gesnroken door bur gemeester A. A. Schuit, die een harte lijke toesnraak hield namens de ge- meente Kortgene. Vervolgens werd het woord gevoerd door ds. A. Schip pers, gereformeerd predikant te Co- lijnsplaat, die ook de gelukwensen overbracht namens zjjn kerk. Daarna werd nog gesproken door de heer J. Jasperse namens de aanwezigen en namens de gemeente. Eén der inwo ners van het huis. de heer J. Kramer, leverde ene bridra°-e op rijm Hierna werd het eerste deel ver toond van de fiim „Het is midder nacht, dr. Schweitzer". In de pauze werd een traktatie aangeboden, waar na de aanbieding volgde ran het ge schenk van de gemeente Colijnsplaat aan huize „Rustoord" De heer D. J. Bom bood namens de gemeente er televisie-toestel aan met het verzoek dit te wil'en overdragen aan de bewo-* ners van het rusthuis. Ds. Veldman dankte de heer Bom en de gemeente leden. Nadat ook nog het tweede gedeelte van de film was vertoond, snrak ds. Veldman een dankgebed uit. De aan wezigen zongen tenslotte gezang 280 vers 1. Hoed van „rode deken" werd terug ere geven De hoed van de „rode deken" van Canterbury, dr. Hewlett Johnson, welke door studenten van de universi teit van Durham was gestolen, is teruggegeven. De hoed was ten ba te van het fonds voor hulp aan Hon garije verloot en had reeds 180 gul den opgebracht, maar er kwam nog steeds geld binnen. De deken had maandag het westen verantwoorde lijk gesteld voor de gebeurtenissen in Hongarije. De hoed is op advies van de auto riteiten der universiteit teruggege ven. aanvankelijk steeds meer ging losma ken van het natuurwetenschappelijk element, wat ook in de leerboeken werd doorgevoerd. Men kwam echter tot de conclusie, dat een inzicht, zo wel bij leraren als bij leerlingen, nooit volledig is en daardoor wonde stelling veld, dat de mens slechts is te benaderen in een persoonlijk con tact. Hoezeer we ook nu nog vast zitten aan het natuurwetenschappe lijk denken, blykt uit de belangrijke rapporten die hierover verschenen zijn. Met klem wees de heer Rol er daarom op, dat het bij de selectie niet gaat om de grote lijnen, maar over die éne jongen of dat éne meis je, waarover een verschil van mening .,Het is een complex van proble men, waarvan ik slechts énkele fa cetten heb willen belichten", zo be sloot de heer Rol zfln toespraak. Na de koffiemaaltijd ging men over tot bespreking van het onder werp in secties, die tijdens de voltal lige middagvergadering hun opmer kingen en vragen naar voren brach ten. Het contact van de ondei-wyzer met de ouders werd by de bespre kingen door de heer Rol van primair belang geacht. Dit dient zowel van de ouders als van de leerkrachten uit te gaan. Op een vraag of een grote school zoals de spreker zich die voorstelde, ook op het platteland te verwezen lijken zou zyn, antwoordde de heer Rol, dat dit door de moderne ver keersmiddelen zeer zeker het geval is. Ook was hij voorstander van 't contact tussen het Ulo en het M.O. op liet pedagogische vlak, omdat de kennis van eikaars leermethodes nog maar al te vaak ontbreekt. Na afloop van deze plenaire, zit- ng kregen de bezoekers de gele genheid om een expositie van leer middelen te bezichtigen die door een viertal uitgevers langs de wan den van de zaal was ingericht. Op het gezamenlijke diner volgde 's avonds de vertoning van enkele onderwijskundige en culturele films, welke beschikbaar gesteld waren door de Amerikaanse ambassade. Vandaag zal de conferentie in het teken staan van het vak „Neder landse Taal". Over de didaktiek hier van zal de heer J. Dekker, voorma lig directeur van de Christelijke Kweekschool te Zetten, een inleiding houden. Ook zal men weer in discussiegroe pen van gedachten wisselen. tlni Militairen overvielen taxichauffeur. Chauffeur zette een achtervolging in Twee militairen hebben in het nachtelijk uur „met bruut geweld op de Krariiatweg in Amsterdam-Oost een taxichauffeur overvallen, die deze ruwe klanten van het Damrak naar deze straat had vervoerd" zo meldt het hoofdstedelijke politie rapport. Toen de chauffeur namelijk op de Kramatweg was aangekomen en wil de stoppen, vielen de beide onverla ten de man plotseling van achteren aan, gaven hem.een klap op 't hoofd en bewerkten hem met hun vuisten. De chauffeur sloeg aanhouden alarm met zijn claxon, waarna de militai ren de vlucht namen. De koelbloedi ge chauffeur zette een achtervolging in en ontdekte zijn aanvallers in 'n portiek. Hij wist de jongelui met be hulp van enige toegeschoten bewo ners te overmeesteren. Ze zijn ter beschikking gesteld van de mare chaussee. Omtrent de beweegrede nen tot deze overval tast men in 't duister. De mogelijkheid is niet uit gesloten dat de militairen wat te veel hadden gedronken. Afscheidsbezoek generaal Gruenther aan Nederland Generaal Alfred M. Gruenther, geal lieerd opperbevelhebber in Europa, die op 20 november a.s. zijn comman do zal overdragen is gistermorgen op het marinevliegkamp Valkenburg in ons land aangekomen. Hij brengt een afscheidsbezoek aan Nederland. Hij is gistermiddag door koningin Juliana en prins Berruhaird in audiëntie ont vangen. H. M. de Koningin heeft gisten middag tijdens een ontvangst in het paleis Soestdyk de versierselen van grootkruis in de orde van Oranje Nassau aan generaal A. M. Gruen ther overhandigd. In Oostburg is een actie-comité op gericht ter behartiging van de belan gen van Hongaarse vluchtelingen. In dit comité hebben zifting burgemees ter mr. K. Hoekzema, de gemeente secretaris P. A. Bril, de wethouders en de raadsleden, alsmede pastoor-de ken A. Lievegoed, ds. W. S. Hugo van Dalen, ds. J. B. van Mechelen, ds. C. v. d. Grinter en de heer J. Neels. Door middel van een circulaire is de bevolking in kennis gesteld van een te houden actie. Het comité verzoekt de bijdragen te doen in een bij de cir culaire gevoegde enveloppe, die op 19, 20 en 21 november door enige da mes zal worden afgehaald. Het ligt in de bedoeling een direct gerichte actie te houden, want het in gezamelde geld zal in de eerste plaats worden gebruikt voor vluchtelingen, die eventueel in Oostburg worden on dergebracht. Mocht dit'niet het geval zijn, dan komen de gelden ten goede aan vluchtelingen in de onmiddellijke omgeving of elders in Zeeland. B. en W. van Kruaningen hebben besloten woonruimte beschikbaar te stellen voor een Hongaars gezin. De opbrengst van de collecte en andere bijdragen voor de hulp aan Hongarije bedroeg te Krabbendijke 3523,38. In de Ned. hervormde kerk en in de Vüssingsestraaf werd in Koudekerke voor de slachtoffers uit Hongarije ruim 700 opgehaald. De stand op giro 777. De stand van giro 777 was giste ren: 1.447.147,38. Aan goederen is daarnaast voor een waarde van on geveer 800.000 ontvangen. De leden van de hervormde kerk te Zoutelande hebben 1161,30 bijeenge bracht voor Hongarije. De op zondag in Stavenisse gehou den collecte in de Ned. herv. kerk voor de Hongaarse vluchtelingen heeft f 641,60 opgebracht, welk bedrag door de diaconie is aangevuld tot f 700. De in de Ned. herv. kerk te Nisse ge houden collecte voor Hongarije heeft 228.79 opgebracht. Staking in haven van New York De leden van de havenarbeldersbond I.L.A. te New York zijn donderdag te middernacht in staking gegaan, waardoor het werk in de haven zo goed als verlamd is. De voorzitter van de I.L.A., Brad ley, had donderdagavond meegedeeld, dat 24.000 leden van de bond te New Vooraanstaande personen in de I. York het werk zouden neerleggen. L. A. voorspelden, dat ook nog 35.000 havenarbeiders in andere havens aan de Atlantische oceaan en de Golf van Mexico in staking zullen gaan. In New Orleans, de tweede haven stad van de Verenigde Staten, zijn 10.000 havenarbeiders in staking ge gaan, in Boston 3000, eenzelfde aan tal te Baltimore. Ook te Norfolk en Newark wordt gestaakt. De bond van havenarbeiders aan de kust van de Stille Oceaan heeft zijn 16.000 leden opgedragen maandag het werk neer te leggen om de uitslag van de onderhandelingen over loons verbetering te vernemen. (Advertentie) cAedefcéancA ?neiife maa/ci caMuè>ie in écznucla Vroeger woonde Maja van Steensel in Den Haag. 10 jaar geleden emigreerde zij naar Canada. Eenmaal per week echter is zij terug in Holland via de ether uit Montreal. Als hoofd van de Neder landse afdeling van de Canadian Broadcasüng Corporation's Inter national Service brengt zij het nieuws en geeft er commentaar op. Na de bevrijding rookte Maja van Steensel haar eerste Sweet Caporal. „Het waren de populairste sigaretten in Nederland direct na de oorlog", zegt zij, „en sindsdien heb ik ze altijd gerookt". Originett rtrltlariax ligt itr inzage. Nederland schenkt het beste aan Canada, Canada schenkt het beste aan Nederland: SWE et CANADA'S FIRST CIGARETTB SINCB 1887 Een zuivere Virginia voor slechts 80 cent en sindsdien heb ik ze altijd gerooktzegt JAARVERSLAG CHR. SCHOLEN V.H.M.O. Beide scholen (Middelburg en Goes) groeien gestadig. In het jaarverslag van de vereniging voor cliristelijk middelbaar en voorbe reidend hoger onderwijs voor Zee land, waarvan het chr. lyceum te Goes en de chr. (h.b.s. te Middelburg uitgaan, maakt de secretaris der ver eniging, ds. W. C. van Burgeier, met vreugde melding van de ingebruikne ming van de noodschool in Middel burg. Aan de meer dan gebrekkige behuizing van de chr. h.b.s. is op deze wijze een einde gekomen. Toch is dit gebouw een tijdelijke oplossing; het wachten is thans op een definitief schoolgebouw. Tijdens de jaarverga dering, die op zaterdag 24 november a.s. in Middelburg gehouden wordt, zal dr. J. B. Drewes, chef-directeur van de afdeling voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs van liet mi nisterie van o.k. en w. de noodsehool officieel openen. Dit zal om ongeveer vier uur 's middags geschieden. Hoewel het christelijk onderwijs in deze tijd de wind niet mee heeft, merkt ds. Burgeier op, dat de beide scholen zich verheugen in een gesta dige groei. In net financieel ver3lag over 1955 blijkt, dat het exploitatietekort over dit jaar voor beide scholen f 4060,92 bedroeg. Uit reserveringen van vorige jaren kwam evenwel een bedrag; van f 13.981,50 de vereniging ten goede, zodat per saldo ten gunste van dit jaar kan worden gebracht f 9.920.58. Dit betekent echter niet, dat de schuld is verdwenen; uit de verliezen, die in 1954 op de chr. h.b.s. in Middelburg werden geleden, blijft nog een nega tief vermogen van f 15.755,39 over. Voor de juistheid van de post ter reinen gebouwen en Inventaris, op 'e balans voorkomende met een bedrag van f 871.890,58 moet een voorbehoud worden gemaakt, aangezien de bonw- rekening nog steeds niet is goed ge keurd. Het curatorium, waarover de heer J. Thielen als scriba verslag uitbrengt vergaderde twaalf maal in de periode De allerfijnste kwaliteit Noorse Medi cinale Levertraan, geijkt door het Rijks instituut voor de volksgezondheid te Utrecht, met gegarandeerd vicamine A en D3 gehalte. N. V. HANDEtSVER. A.J.TEN DOESSCHATE - ZWOLLE van 1 september 1955 tot 31 augustus 1956. Al bleven teleurstellingen niet uit, toch is er volgens de heer Thielen geen reden dit verslag in mineur te schrijven. Voor de nieuwe cursus, die twee klassen minder omvat dan ver wacht was, kon in de bezetting van alle lesuren op redelijke wijze worden voorzien. Zo kon ook worden bereikt, dat voor de klassieke vakken einde lijk een derde bevoegde leerkracht werd benoemd, zij het voor tijdelijk. Tevreden Dr. D. Barends, de rector van het chr.-lyceum voor Zeeland, wijst er in zijn jaarverslag op, dat een volledig korps docenten zyn taak het gehele schooljaar door heeft verricht. Be houdens enkele moeilijkheden uit de heer Barends zich op tevreden wijze over de gedragingen en prestaties van de leerlingen. Ontspanning en sport kregen het nodige, terwijl door het initiatief van enkele leerlingen in ja nuari voor het eerst een eigen ten toonstelling gehouden werd. Het schoolregister bevatte op 5 september 1956 671 namen, waarvan 256 leerlin gen en 415 oud-leerlingen. Het contact met bestuur en cura torium had regelmatig plaats, en ook met de ouders werd regelma tig contact gehouden. Ook de schoolvereniging „Astra" heeft zich kranig geweerd en ditzelfde kan gezegd worden voor zover dit natuurlijk mogelijk is van „Contact" de vereniging van oud leerlingen. Door het excur9iefonds van de school slaagde ook het bij zonder schoolprogramma goed. Tenslotte vermeldt dr. Barends nog, dat verwachtingen betreffen de de toekomstige omvang van de school binnenkort zullen resulte ren in een plan tot uitbreiding. De directeur van de chr, h.b.s. voor Walcheren te Middelburg drs. H. J. van Alphen, maakt gewag van de moeilijkheden dio de oude school ge bracht heeft. Het bouwen van een noodschool bleek destemeer de oplos sing, oirulp t het wel duidelyk werd, dat het nog wel enige jaren zal duren voordat de nieuwe school zal verrij zen. De bezetting van het lerarenkorps noemt drs. Van Alphen goed; met uit zondering van enkele uren tekenen, werden alle lessen in deze cursus gegeven. De directe lessen, de door buitenschoolse instanties aangeboden middelen ter ontwikkeling en vorming en de meer directe ontspanning kre gen alle het hun toekomend deel. Voor Corry Schimmel verbeterde 16 jaar oud record. In liet 25 meter bad van het Naar- dense z,wemstadion zyn vrijdagavond opnieuw door enkele zwemsters van ,,'t Gooi" records gebroken. Corrie Schimmel slaagde er in het ruim 16 jaar oude Europese record op de 400 meter vrije slag glansrijk te verbeteren. Zy is de eerste Europe se zwemster die onder de 5 minuten grens komt op deze afstand. Voor haar werd een tjjd ran 4 min. 58,0 sec. afgedrukt, waarmee zij 2,1 sec. onder het bestaande record bleef van de Deense Ragnhild Ilveger die op 15 september 1940 te Kopenhagen 5 min. en 0,1 sec liet noteren. Het officiële wereldrecord staat eveneens op naam van Ragnhild Hveger met 5.00,1 zodat Corrie Schimmel ook onder dit officiële re cord bleef. Maar de Australische zwemster Lorraine Crapp heeft op 25 augustus j.l. reeds 4 min 50,8 sec. ge zwommen en deze tijd op 20 oktober tot 4.47,2 teruggebracht. Beide tijden zijn echter nog niet door de F.I.N.A. gehomologeerd. De tijd van Corrie Schimmel betekent uit de aard der zaak ook een nieuw Nederlands re cord, dat sedert 26 augustus van het vorig jaar met 5.02,8 sec. in handen was van Mary Kok (Robben) destijds in zout water te Algiers gemaakt. Ada den Haan, die enkele dagen ge leden het wereldrecord op de 200 me ter schoolslag op haar naam bracht, deed met succes een poging het Ne derlands record op de 400 meter schoolslag in haar beat te krügen. Ada, die alleen zwom, noteerde de voortreffelijke tyd van 5 min. 48,4 sec. Hiermee vergruizelde Ada het be staan van het Nederlandse record, dat sedert 3 november 1947 in het bezit was van de Robben-zwemster Nel van Vliet met niet minder dan 10,2 sec het eerst trad de schoolclub „Schim" met succes naar buiten op. Contacten overziend, gewaagd de heer Van Al phen van een goede verstandhouding tussen de collega's onderling, de me dewerking van de ouders, de opbou wende samenwerking tussen be- stuursinstanties en schoolleiding De jaarvergadering, die zaterdag 24 november wordt gehouden in het Nederlands Koffiehuis te Middelburg, aanvang 10 uur, vermeldt des mor gens de huishoudelijke zaken, waar onder de bestuursverkiezing. In de middagvergadering, die in de Con cert- en Gehoorzaal gehouden wordt en om twee uur begint, zal er gele genheid zijn voor net houden van toespraken. Om ongeveer vier uur zal dr. J. B. Drewes vervolgens de nood- school openen. WERELDKAMPIOENSCHAP DAMMEN Van Dijk won van leider. De Nederlanders Roozenburg en Keiler zijn op één lijn gekomen met Gournier.' Dat hebben deze Neder landers in de eerste plaats te danken aan hun eigen prestatie, maar zij wer den ook een handje geholpen door hun landgenoot Van Dijk, die er voor zorgde, dat Gournier nu eens een ne derlaag kreeg te incasseren. Gour nier speelde tegen Van Dijk een frisse aanvalspartij, maar na 25 zetten was het voordeel toch bij de Nederlan der. Toen de Fransman tenslotte in grote tijdnood de beste zet niet vond. profiteerde Van Dijk daar uitstekend van en wist hij een voordelig eind spel te bereiken waardoor hij won. Keiler speelde tegen de grillige Deslauriers en zorgde, dat hij de helft van de winst in handen kreeg. Roozenburg had met de Zwitser Forclaz korte metten gemaakt door hem uit te nodigen, een damzet te doen. Ook deze dam bleek evenwel te duur. Roozenburg kwam een stuk voor en toen was het vonnis over de Zwitser spoedig voltrokken, een over winning dus voor de man die de diep ste berekening had gemaakt. King speelde tegen Fanelli zeer sterk in de opening. Met het bord nog vol stukken, stonden de kansen van de Italiaan reeds bepaald zeer ongun stig. King hield vol en de Italiaan verloor. Do Jong vond in de Fransman Hisard een tegenstander van formaat en een speler die de moeilijkheden niet uit de weg ging. Het werd een zeer boeien- de partij. Jammer, dat Hisard bij de 40e zet het slachtoffer werd van een geraffineerde lokzet. Amzand en Huisman speelden zeer wisselend. Het begon met een geslo ten hekstelling, die door de Surina mer uitstekend werd verdedigd. Huis- man moest loslaten en in de volgen de hergroepering was er weinig voor hem te bereiken. Zelfs moest hij nog uitkijken om een nederlaag te ont gaan. De Leidenaar was blij met zijn achtste remise in successie. Hij was zeer onder de Indruk van de speel- kracht van zijn tegenstander. Uitslagen De uitslagen van de partijen uit de 8e ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap dammen luid den: Fanelli, Italië—Li Tchoan King, China 02; Hisard, FrankrijkDe Jong, Nederland 02; Amzand, Suri nameHuisman, Nederland 11; Na varro, AlgiersVerse, Frankrijk 1 1; Merono, MarokkoDionis, Frank rijk 11; Roozenburg, Nederland Forclaz, Zwitserland 20; Deslau riers, CanadaKeiler, Nederland 1 1; Verleene, BelgiëVerpoest, België 11; Gournier, FrankrijkVan Dijk, Nederland 02; Bom, Nederland, was vrij. Stand Na de 8e ronde is de stand: 1. tot en met 3. Roozenburg, Keiler en Gournier, allen 12 pnt.; 4 Van Dijk II pnt.; 5. en 6. Bom en King, beiden 10 pnt. uit 7 partijen: 7. Des lauriers 9 pnt. uit 7 partijen: 8. en 9. Huisman en Verse, beiden 8 pnt.; 10. De Jong, 7 pnt. uit 7 partijen; 11. Verpoest 7 pnt. uit 8 partijen; 12. Na varro 6 pnt. uit 7 partijen; 13. en 14. Verleene en Dionis, beiden 6 pnt.; 15. en 16. Hisard en Amzand, bedden 5 pnt. uit 7 partijen; 17. Forclaz 5 pnt. uit 8 partijen; 18. Merono 3 pnt. uit 7 partijen; 19. Fanelli 2 pnt. Zoals hekend, wordt de 10e ronde van dit toernooi maandag in Middel burg gespeeld. Des morgens om elf nnr zullen de spelers en offioials door het gemeentebestuur in het stadhuis worden ontvangen. De opening van de 10e ronde wordt door burgemees ter mr. N. Bolkestein verricht. Er wordt gespeeld in de Concert- en Ge hoorzaal. Cyprus: journalist gedood Angus MacDonald, de correspondent van het Engelse weekblad „The Spec tator", is gisteren in Nicosia op Cy prus het slachtoffer geworden van Cypriotische scherpschutters. Probeert l' nu Oude Vat Jenever 1' 6.40 pér liter f raagt Uw slijter

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 8