PREDIKBEURTEN WAARDIGE ONTVANGST VAN SINTERKLAAS IN MIDDELBURG U verdient een goede nachtrust Junghanj WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 17 NOVEMBER 195o PROVINCIALE ZEEUWSE O O R A N T VOLGENDE WEEK ZATERDAG Stoomboot arriveert om 2 uur aan Rouaanse kaai. Het Sint-Nicolanseomité te Mid delburg zal de grote kindervriend, die zaterdagmiddag 24 november zijn intocht in de Zeeuwse hoofdstad zal doen, weer een waardige ont vangst bereiden. Dit is mogelijk ge maakt door de spontane bijdragen van de vereniging „Handelsbelang", de christelijke en de rooms-katholie- ke middenstandsverenïgingen, de winkelstraten en een aantal winke liers en de vereniging „Uit liet volk- Voor het volk". Rond twee uur zal de witte „stoomboot" aan de Rou aanse kaai bij het flatgebouw met het hoge gezelschap arriveren. De Sint is vergezeld van vijf Zwarte Pieten, van wie er twee bereden zijn. Wegens zijn hoge ouderdom zal Sinterklaas niet op zijn trouwe schimmel de tocht door de straten van Middelburg maken, maar in een landouwer. Men is nog bevreesd ge weest, dat men voor het vervoer ge bruik zou moeten maken van auto's, maar gelukkig is het comité er in geslaagd om de traditionele intocht met paarden te handhaven. De Sint wordt bij zijn aankomst verwelkomd door de leden van het comité. Vanaf half twee zal de mu ziekvereniging „Excelsior" op de „landingsplaats" toepasselijke Sint- Nicolaasliedjes ten gehore brengen. Hierna volgt een rijtoer door de stad. Behalve de vijf Zwarte Pieten, wordt Sinterklaas verder vergezeld door zes herauten (drie tamboers en drie hoornblazers) van de signaalafdeling van „Achilles", die de stoet zullen openen. Deze herauten zullen ge kleed zijn in traditioneel kostuum. Ook de muziekvereniging zal meelo pen in de stoet. De route, die de stoet zal volgen, is als volgt samengesteld: Eerste route Rouaanse kaai, Beatrix-brug, Rot terdamse kaai, Dam n.z., Lange Giststraat, St. Pieterstraat, Balans, Wagenaarstraat, Korte Noordstraat, Noordpoortplein (ziekenhuis), Klein Vlaanderen (oude mannen- en vrou wenhuis), Soisplein, Seisstraat, Kromme Woole, Vlasmarkt, Markt. Op hot Noordpoortplein zal halt worden gehouden voor het ziekenhuis. Slnt-Nieolaas zal daar versnaperingen afgeven voor de kinderen, die in het ziekenhuis worden verpleegd. Na, een kort oponthoud zal hetzelfde geschie den voor de ouden van dagen in het tehuis voor bejaarden (ingang Klein Vlaanderen). Op de Markt zullen er door de Zwarte Fietèn pepernoten voor do jeugd worden gestrooid. Om ongeveer 2.45 uur arriveert de Btoet voor het stadhuis op de Markt en zullen de Sint, zijn gevolg en ge nodigden, officieel door het gemeen tebestuur in de Burgerzaal van het stadhuis worden ontvangen. „Excel sior" zal in die tussentijd op de Markt een aantal toepasselijke liede ren spelen. De van de pui of eventueel in de Burgerzaal te houden toespraken, zullen door middel van luidsprekers over hot gehele marktterrein te vol gen zijn. Tweede route Om ongeveer 8.15 uur vertrekt de stoet weer van de Markt langs de volgende route: Markt, Gravenstraat, Gortstraat, Plein 1940, Pottenmarkt, Langevie- le, Houttuinen, Seïsdam, Penning- hoek singel, St. Anthounisstraat, Lan ge Noordstraat, Markt, Nieuwe Burg, Groenmarkt, Korte Burg, Ba lans, St, Pieterstraat, Lange Gist- Ledenvergadering N.C.B.O. Voor de afdeling Middelburg van de Ned. Ohr. Bond van Overheidsperso neel trad in een ledenvergadering als spreker op de heer J. Worst, bonds- bestuurder en tevens voorzitter van de afdeling Rotterdam, In heldere be toogtrant gaf spreker een uiteenzet ting van hel sedert 1954 door de re gering gevoerde salarisbeleid, alsme de van de invloed, die daarop door het georganiseerd overleg Icon worden uitgeoefend. Ook werd gesproken over de te verwachten verbeteringen in de pensioenaanspraken, die mogelijk zijn geworden door de komende algemene ouderdomsverzekering. Een aantal hem gestelde vragen gaf spreker ge legenheid op sommige punten neg die per in te gaan. Van bestuurszijde werd medege deeld, dat men dezer dagen het 400ste lid van de afdeling Middelburg hoopte in te schrijven on dat de functie van 2e secretaris, die door de heer A. M. Hofman wegens tijdgebrek moest worden neergelegd, was overgegaan in handen van de heer C. J. Wisse. sti-aat, Dam, Korte Delft, Lange Delft, Markt, die wordt rondgereden, Lange Delft, Segeersstraat naar de Loskade, waar de stoot wordt ont bonden. Het comité heeft er ook dit jaar weer naar gestreefd om de ontvangst en de rijtoer voor half vier te doen eindigen, zodat er voor het publiek ruimschoots gelegenheid zal zijn om daarna nog gezellig te winkelen. De inwoners langs de route worden ver zocht om dc vlaggen uit te steken, zodat de binnenstad weer de beken de feestelijke aanblik zal bieden. Tenslotte merken wij op, dat het comité van verschillende zijden ge vraagd Is of het wel luist is om met hot oog op de treurige toestand in Hongarije een dergelijk openbaar St, Nicolaasfeest in elkaar te zetten. Na rijp beraad zijn de leden echter tot de conclusie gekomen, dat dit kindergebeuren ongetwijfeld door gang mag vinden zonder dnt het me deleven geschaad wordt. Mocht de toestand tegen die tiïd te ernstig worden, don zal het comité niet na laten om het feest af to gelasten. Advertentie Ga met een genist hart naar beden ver trouw op de Junghans wekker die U. precies op de afgestelde tijd zal wekken. Schrikt U gauw? Dan Is er voor U een Junghans wekker die eerjt zacht en daarna luid wekt. Slaapt U vast? Geen nood er Zijn ook Junghans wekkers met repeterend belslgnaal. Er is een Junghans wekker voor ledereen. Middelburg Prima feestavond ,/t Zand" De feestavond, die de leden van de buurtvereniging ,,'t Zand" te Middel burg donderdagavond In het Schut tershof aangeboden werd, klonk als een klok. Met een uitstekend pro gramma van schetsjes, toneel, mu ziek en zang hebben een aantal lo den van de buurtvereniging hun me deleden een onbezorgde avond van ernst en humor geboden, die er zijn mocht. De vele aanwezigen, die de grote zaal bijna tot de laatste plaats bezetten, werden welkom geheten door de voorzitter, de heer G. J. Gle- rum, die onmiddellijk het woord gaf aan de amateur-cabarettisten. Deze brachten in vlot tempo hun programma voor het voetlicht. Voor al voor de wijze waarop zij hun schetsjes opvoerden, mochten zij tel kenmale 'n hartelijk applaus in ont vangst nemen. Hierbij kwamen met name „De gehorige flatwoning", „De operatie" en „Het nachtelijk drama" een flink eind boven dc maat uit. Ook met het toneelstukje „God schiep de zee en de Nederlanders schiepen de dijken", waarin de ern stige noot naar voren kwam, oogstte men voel succes. .Tussen de verschillende program ma-onderdelen door hield de heer Caljouw zijn gehoor op aangename wijze mot "Vlotte conferences bezig. Verder was er een jeugdig trio, dat op verdienstelijke wijze accordeon- mugiek ten beste gaf. En als gast van deze avond trad de kunstfluiter Frans Burgs op, die een donderend applaus in ontvangst mocht nemen, Tenslotte vormde de „Finale asse poester" een waardig besluit van dit vrolijk feestprogramma. Na afloop volgde een gezellig sa menzijn onder leiding van de heer W. M. J. Meeuse. Hierbij werd de muziek verzorgd door het muziek gezelschap van de lieer J. den Hol lander. Lezing over protestantisme in Limburg Vrijdag 80 november a.s. za,l in de Boogardzaal te Middelburg om acht uur een bijeenkomst gehouden wor den uitgaande van de ring Walcheren van de hervormde mannenverenigin- gen „In Dienst Der Kerk". Deze avond zal de heer J. P. Spruit, propa gandist van de stichting tot steun van het hervormde kerkewerk in Limburg een causerie houden over „Hoe kwa men, leven en werken 80.000 pro testanten in Limburg". Ter afwisse ling zal de film „De zwarte stroom" vertoond worden. Voorlichtingsbijeenkomst distr. Walcheren P. v. d. A. In het kader van door het partij bestuur landelijk georganiseerde voorlichtingsbijeenkomsten sprak het Tweede Kamerlid, de heer H. van Sleen te Rotterdam, in een in „de Gou den Poorte" te Middelburg gehouden .oed bezochte vergadering van het district-Walcheren van de P.v.d.A., over „de kabinetsformatie". Bij de verhindering van de voorzit ter, de heer M. J. van Poelje te Vlis singen stond de vergadering onder leiding van de heer A. J. Berenpas te Middelburg die een inleidend woord sprak. De heer van Sleen verklaarde, dat, hoezeer onze aandacht thans te recht gespannen wordt gehouden door de situatie in Hongarije en in hot Mid den-Oosten. toch ook de belangstel ling voor eigen land niet zal mogen verflauwen. De heer van Sleen gaf 'n uitvoerig overzicht van „de geschie denis van 17 weken" van de kabinets formatie. Advertentie) Oester blaast rook-kringetjes George Sanger had niet minder fan tasie dan zijn vader. Hij probeerde van alles. Maar de grote stunt die hem de middelen verschafte om voor zichzelf te beginnen, was het feno meen „De rokende oester". In een sfeervol geënsceneerde ruimte zag het publiek inderdaad een oester op tafel liggen, waar ogenschijnlijk niets bijzonders aan te zien wa6, ook al ging het schelpdier van hand tot hand. Terug op tafel evenwel blies de oester roolt-krlngetjes naar de verbaasde toeschouwers...! Het enige Nederlandse circus-boek licht de sluier op! In „De Bonte Droom van het Circus" vindt U de oplossing van dit raadselen van nog veel wonderlijker circus-geheimen! Span nende verhalen... ontroerende ge beurtenissen... de grappigste anek dotes: Een standaardwerk, van vóór onze jaartelling tot het circus van nü! Verlucht met talloze pontekenin- gen. Voor slechts f 2.50 kunt u dit boek- werk kopon by uw roomboter-leve- rancier, of rechtstreeks bostellen bjj Kantoor „Roomboteralbum", Postbus 47, Den Haag. U krijgt het album per omgaand toegezonden onder rembours. Ver meld vooral duideljjk uw naam en volledig adres. De bijbehorende prachtige kleuren platen en realistische fotoreproduc ties ontvangt u gratis voor de rijks- botermerken. Gp elk pakje room boter treft u er één aan. Neem 'n pakje extra voor de zondag! Spreker wees erop, dat deze kabi netsformatie drie dingen heeft ge leerd. In de eerste plaats, dat herstel van de oude coalitie (K.V.P.; A.R; C.H.)afgezien nog van haar geringe meerderheid (51 zetels), in ons land geen kans van slagen meer heeft. De neer van Sleen wees in dit verband op de betekenis van het optreden van de C.H. Unie, inzonderheid van minister Staf. Ten tweede: de samenwerking, door dik en dim, van de A.R., onder leiding van de nieuwe fractieleider dr. A. J. H. Bruins Slot, met de K.V.P., blijken de o.m. uit het feit, dat deze partij zich verenigde met een regeringssa menstelling, waarin de K-V.P. volle dig zou domineren, Ten derde: het feit, dat ook.voor de zg. „derde macht" (A.R.; C.H.; V.V.D.) van prof. Oud, onder de hui dige omstandigheden, geen mogelijk heden aanwezig zijn. Spreker bleek voorts van mening te zijn, dat drs. Korthals (V.V.D.) het aan zichzelf te wijten heeft, dat hij geen minister werd. De K.V.P. en de A.R. hebben het huidige kabinet onder grote reserve aanvaard. Tenslotte vorklaardo de heer van Sleen het te betreuren, dat het meer dan vier maanden heeft moeten duren voor het kabinet-Drees gevormd kon worden, met een pro gram hetwelk niet noemenswaard af week van dat hetwelk dr. Droes vior maanden te voren als kabinetsforma' teur opstelde. Nadat enige vragen door do 9preker waren beantwoord sprak de heer Be renpas een-slotwoord. Hij deelde n< mede, dat in dit seizoen meerde. voorlichtingsvergaderingen door het district Walcheren zullen worden houden. Auto tegen boom. Vrijdagmiddag omstreeks kwart voor drie is een personenauto, be stuurd door de heer J. S. R. uit Breda, op nog onverklaarbare wijze tegen een boom op de Rotterdamse kaai, te Middelburg, ter hoogte van het pand van de firma De Vlieger, gebotst, De auto werd beschadigd. De heer R. en twee andore inzittenden werden licht gewond. Vlissingen Afdeling Vlissingen AJ.C. bestaat 25 jaar Woensdag 21 november organiseert de afdeling Vlissingen van de Arbei ders Jeugd Centrale een feestavond in het Concertgebouw te Vlissingen in verband met het vijfentwintigjarig bestaan van deze afdeling. Het aan tal leden van de afdeling Vlissingen is onlangs de 70 overschreden. Het feest programma wordt geheel verzorgd door de leden. Als spreker zal optre den de voorzitter van het hoofdbe stuur, de heer M. van Haaien. Verder znl deze avond een aantal schetjes op gevoerd worden, en zal men kunnen genieten van declamatie, zang en volksdansen. Zilveren P.Z.E.M.-jubiieum. Donderdag vierde mej. D. F. Huser te Vlissingen, hoofdklerkarchivaresse' op het hoofdkantoor der P.Z.E.M., haar zilveren dienstjubileum. Des morgens werd zij ontvangen in de kof fiekamer van het kantoorgebouw aan do Poelendaelesingel, waar de jublla- rosse in het bijzijn van alle hoofden van dionst en afdelingschefs werd toe gesproken door de directeur der F.Z. E.M., ir. T. Michielsen. Spreker dank te mej, Huser voor de aan het bedrijf bewezen diensten en sprak, mede na mens hot bestuur zijn groto waarde ring uit voor de voortreffelijke wijze waarop zij haar belangrijke werk ver richt, waaruit nadrukkelijk naar vo ren komt haar grote belangstelling en liefde voor het vak. Een en ander ging vergezeld van de aanbieding der ge bruikelijke gratificatie. Vervolgens sprak ae secretaris der directie, drs. J. K. de Jong, hartelijke woorden. Hij prees het grote gevoel van collegiali teit van mej. Huser, waardoor zij op een voortreffelijke wijze met ieder weet samen te werken. Als chef heeft spreker grote waardering voor het werk van de jubilaresse; hij sprak de hoop uit nog vele jaren met haar op dezelfde wijze te mogen samenwer ken. Namens het personeel bood spre ker een gouden polshorloge als aan denken aan, De voorzitter van de per soneelsvereniging, de heer J. Huser, sprak daarna zijn gelukwensen uit. Hij bood als herinnering een boekwerk aan. Tenslotte sprak mej. M. M. Snij ders namens de afdeling archief, de iubillaresse toe. Namens deze afde ling bood zij eveneens een blyvende herinnering aan. Mej. Huser sprak daarna een dank woord. Vergadering K.A.V. Donderdagavond Meld de K.A.V. een vergadering in het Ariënsgebouw te Vlissingen. De voorzitster, mevrouw Kint-Picavet, sprak een openings woord, waarin zy in het bijzonder wel kom heette pastoor Kossen, geestelijk adviseur. Besproken werd het te hou den St. Nicolaasfeest. De vergadering besloot daarvoor maandelijks te beta len. Vervolgens hield pastoor Kossen een toespraak over Hongarije. Spre ker deelde mede, dat ter ere van de gedenkdag van de heilige St. Elisa beth van Hongarije a,s. maandag een plechtige avondmis zal worden opge dragen. Aalmoezenier G. Kroqn sprak een propagandistisch woord in het bet belang van het te houden St. Nico laasfeest voor de militairen, zeevaart- scholieren en matrozen, die dit feest niet in huiselijke kring kunnen mee maken Voorts werd het winterpro- gramma van de afdeling voorgelezen. Dierenbescherming. In de aula van de r.h.b.s. te Vlissin gen hield de Ned. hervormde gemeen te uit de wijk van ds. F. S. Klooster man vrijdagavond een bijeenkomst, waar het woord werd gevoerd door de heer G. Nieuwenhuysen uit Den Haag, directeur van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren. Hij sprak over: „Dier en Bijbel" en hekel de in scherpe bewoordingen de ver schillende vormen van dierenmishan deling, o.a. het couperen van paarde- staarten en het vetmesten van kist kalveren, „Wat wij de dieren aandoen dóen wij Hem aan. Heeft God de die ren soms niet goed geschapen?" Zijn deze dieren misschien niet goed, zoöls 'God hén heeft geschapen?" aldus deze spreker. Na de pauze werden films vertoond over het werk van de dierenbescher ming en een kleurenfilm. „De vier jaargetijden". Ds. F. S. Kloosterman, die de spreker ook had ingeleid, sprak tot slot een kort dankwoord uit. Van onze adverteerders Lezing me? lichtbeelden In de zaal van Cosy Corner te Vlissingen hield Dert's Foto- en Ci- nehandel donderdag een demonstra tieavond. waarvoor grote belangstel ling bestond. Evenals vorig jaar hield de heer F. E. Jongbloed uit Voor burg een lezing over de Exakta Va- rex-kleinbeeldcamera. Hij lichtte zijn woorden toe door het projecteren van meer dan 200 fraaie kleurendia's, op genomen in Italië, Oostenrijk en het beroemde zee-aquarium in Triëst. Na de pauze toonde hij diapositieven van VEILING MIDDELBURG. 16 nov, Aardappelen: Eemelingen bon- ken 13,1(^12,30; grote 10.10: Koopmaas Blauwe groto 11,80—12.50; Bint)ei bonken 12,80; grote 10—11. Fruit: GoudreSnette huish. 1 75-85, 33 39; hulsh. I 30 en boy. 38; hulsh. I 75-80, 31: hulsh. I 70-80, 33: hulsh. I 65-73, 24 —31; huish. 1 60-70. S3; hulsh. II 18—22; keuken 18—29; fabr. 12—18: Jonathan huish. I 60-70, 23; hulsh. II 13-18: keuken 9—23; fabr. 12; Cox Orange Pippin hulsh. I 65-75, 76; hulsh. II 22; keuken 34—67; fabr 18; Golden Delicious keuken 22— 25: Glorie van Holland hulsh. I boven 75, 49; hulsh. X 70-75, 44; hulsh. I 65-73, 40 43; huish. I 65-70, 39; huish. I 60-65, 36 —39; keuken 33—38; Zoete Ermgaard fabr. 34; Allington Pippin fabr. 10; Groninger Kroon keuken 14—16: Gleser Wildeman huish. I 55-80, 45; huish. I 50-60. 41; hulsh. I 50-55, 37; huish. n 28—31; keuken 41; fabr. 19—31; St.-Remy hulsh. I 65-75, 27 —29; keuken 25—34; fabr. 21; Conférence huish. I 33, 50; keuken 44; Beurré Clalr- geau huish, I 85-70, 53; hulsh. I 60-63, 45 —43; keuken 39; Tomaten 23—58; Ananas meloenen 21; Black Alicante 128—145, Groente: Bloemkool A 37—82: B 22»8; C 16—27; Andijvie 9—25; Pret 12—14; Uien 5—22; Spruiten 40—81; Witlof 76—105; Sla 3—15; Veldsla 29-40; Spinazie 54; Kas- snijbonen 160—187; Savoye kool 14—24; Rode kool B—14; Witte kool 4; Boeren kool 14—16; Bospeen 6—26: Waspeen 7— 23; Breekpeen 812; Boskroten 12—20; Kroten per kg 18—31. Murano, de glasindustrie van Vene tië en het Gardameer. In de zaal was tevens een tentoon stelling ingericht van de nieuwste apparatuur op het gebied van de fo tografie: camera's, allerlei lenzen, statieven e.d. en voorts de nieuwste snufjes van de grote, tweejaarlijkse kinobeurs te Keulen. Oost- en West-Souburg Postduivenkampioenschappen van „De Luchtbode" Bij de Souburgse postduivenvereni ging „De Luchtbode" worden in het afgelopen vliegseizoen de volgende kampioenschappen behaald: Vitesse, niet aangewezen1 -L. Braet 1649 punten2 W." Wouters 1502 pun ten; 3 L. v. Wallenburg 1443 punten; 4 J. Sponselee 1319 punten5 M. Vis ser 1237 punten. Vitesse, aangewezen 1 L, v. Wallenburg 1074 punten; 2 W, Wouters 1069 punten; 3 L. Braet 977 punten; 4 M. Visser 964 punten; 5 J. Sponselee 789 punten. Fond; 1 J. Sponselee 1443 punten; 2 A. v. d. Weele 669 punten; 3 M. Pot huizen 663 punten; 4 M. Visser 456 punten; 5 v. Peenen en Loon 430 pun ten. Jonge duiven: 1 M.Visser 1203 punten; 2 G. Barneveld 1103 punten; 3 J. Sponselee 1086 punten; 4 J. Stro bos 890 punten; 5 N. Mesker 752 pun ten. Kampioenduif (oude) 1 L. v. Wal lenburg 698 punten; 2 J. Sponselee 502 punten; 3 L. Braet 486 punten. Kampioenduif (jonge). 1 N. Mesker 448 punten; 2 G, Barneveld 372 pun ten: 3 F. de Nooyer 371 punten. Kampioen-genaraal1 J. Sponselee 3848 punten; 2 M. Visser 2896 punten; 3 L. Braet 2604 punten. Grammofoonplafenconcert. Voor een klein maar aandachtig gehoor werd donderdagavond in de 0„,5, Ned. herv. kerk te Souburg het twee- Rijkersstraat/Banckertplein. de concert gegeven in de cyclus kerk- - concerten- op langspeelplaten, Na een ouverture van J. C. Bach volgde een tweetal aria's uit „De Messias" van G. F. H&ndel, gezongen door Kathleen Farrier. Het concert voor clavecymbel en orkest van Joh. Chr. Bacil kwam goed tot zijn recht in deze kerk. Na een korte pauze volgde het Pwe- quim van W. A. Mozart als besluit van deze geslaagde uitvoering. Op het eerst volgende conoort, 29 november a.s. zal het oratorium „The Messiah" worden uitgevoerd. VISMIJN VEERE. 16 nov. Aangevoerd: 2833 kg export garnalen 84—1»5: 9 kg schar 20; 41 kg bot 16; 3 les tong (middel) 172—234; 22 kz rog 3031, VEILING GOES. 36 nov. Groente: Kropsla AII 3—6: Bloemkool AI 73; All 53-65: B I 38- 40; afw. 18—35; Spruiten A I 69—70; A U 64—69; BI 25—26: Gr. Savoye kool 17—21: Rode kool 5—10; Witte kool 9; Peen 6; Prei 16—21: Waspeen X0aat Kroten II; Andijvie 12—15; Veldsla <0—43; Boeren kool 10—14; Boswortelen 31—34; Uien 7; Knolselderij 4—18; Druiven 101—130. Officiële publikaties OPENBARE KENNISGEVING HUISNUMMERING B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis dat: de eigenaars van bebouwde percelen, ingevolge artikel 3 der verordening op de huisnummering e.a. verplicht zijn te zorgen dat het daarvoor door ben aan gewezen nummer, aan de buitenkant van het perceel onmiddellijk ter rechterzijde naast de hoofdtoegang op een hoogte van 1.70 m op duidelijk leesbare wijze op een wit vak Jn zwarte cijfers ter grootte van tenminste 6 cm wordt en blijft aange bracht; dat hen gebleken ls, dat aan verschil lende percelen het nummer niet of niet op de voorgeschreven wijze is aange bracht: dat het. teneinde de uniformiteit te behouden, noodzakelijk ls de nummers op de voorgeschreven wijze aan te bren gen of te doen aanbrengen; dat binnen afzienbare tijd een controle zal v/orden gehouden of de nummers goed zijn aangebracht; dat, ingevolge art. 7 der meergenoemde verordening, overtreding wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes dagen of een geldboete van ten hoogste t 25.—. dat eigenaren van bebouwde percelen In hun eigen belang wordt aangeraden aan de bepalingon der verordening te voldoen. Middelburg, 16 november 1956. WIJZIGING STRATENLIJST B. en W. van Middelburg, overwegende: dat in verband met de afsluiting van de Breeweg vanaf de Langevieleslngel de omschrijving in de stratenlijst moet worden gewijzigd; dat de Koudekerkseweg thans in twee gedeelten wordt gesneden, welke in ver band met het uitbreidingsplan niet meer te elkaar overgaan; dat het noodzakelijk is dat het eerste deel van een andere naam wordt voor zien en de afscheiding* opnieuw wordt vastgesteld; dat in verband met het uitbreidings plan het noodzakelijk is de afscheiding Poelendaeleweg/Koudekerkseweg op nieuw vast te stellen; dat eveneens in verband met het uit breidingsplan het noodzakelijk is dat het beloop van de Ter Hogestraat opnieuw wordt vastgesteld dat de aangelegde weg, welke toegang geeft tot 't Zanddorp in de stratenlijst wordt opgenomen en de omschrijving van 't Zanddorp wordt veranderd; besluiten: de stratenlijst «1» volgt to wijzigen: a Breeweg van een punt achter per ceel Langevieleslngel 38 a tót de grens der gemeente. b. Koudekerkseweg van Dorus Rij- kersstraat/Banckertpleln tot grens der gemeente (Abeelseweg). c Poelendaeleweg van Nieuwe Vlis- Ingseweg—Viisslngse Singel tot Dorus Walcheren ZATERDAG 17 NOVEMBER Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten: Vlissingen 94o ds. Smit, 10.15 Bijbelstudie. Interkerkelijk avondgebed: Middel burg (Koorkerk) 8-8.30; Vlissingen (Engelse Kerk) 7.30-8. ZONDAG: 18 NOVEMBER 1956 Ned. Herv. Kerk: Arnemuiden 10 leesdionst, 2.30 ds. Verwey; Biggeker- ke 9.30 en 2 ds. Abbing; Domiburg 10 da. v. Wïüemswaard, 7 ds, Theunlssen Gapinge 2 ds. d. Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wisse; Kleverskerke 10 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. Kloosterman 10 jeugdkerk, 7 (jeugda.) ds. v. d. Linde; Vlïss. straat, 2.30, ds. d. Groot; 't Zand 10 ds. Haitjema, 10.15 jeugd kerk, 7 jeugdd.; Meliskerke 2.30 ds. Wagener; Oostkerk 10 ds. Verwey; Engelse Kerk 10 ds. Aalders; Nieuwe Kerk 10 ds. v. Woerden, 5 ds. v. d. Linde; Koorkerk, 10 ds. Metz; Nieuw en St. Joosland 10 ds. v. Empel, 2.30 ds.. Don; Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. v. Duyne, 7 ds. Haitjerna; (Concordia) 9.30 jeugdkerk: Oostka- pelle 10 ds. Riohard, 7 ds. Maas (jeugdd.)Rittihem 10 ds. van 't Hof, 2.30 van 't Hof (H.D.); Serooskerke 10 ds. v. d. Windt. 2;§Q ds. Kalkman; St. Laurens 10 ds. Kalkman, 2.SQ ds. v. d. Wind; Veere 2 ds. Otte; St. Ja- cobskerk 10 ds. Kwast, 5ds. d. Groot; Engelse Kerk 9.30 kerk voor jonge ren; Noorderk. Johannes Kerk 9.30 ds. Maas, 7 ds. Kwast; Havendorp 10 ds. d. Groot (H.P.); Vrouwenpolder 10 ds. Oosthoek; Westkapelle 8.30 ds. d. Boer, 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 ds. Wagener, 2.30 ds Kwast. Eglise Wallonne: Middelburg geen dienst. Evang. op G.G.: Vlissingen (kazerne Willem lil). 10 en 5 ds. Groenewegen. G.G.N. Middelburg (Veiling) 9.30, 2 en 6.30 leesdienst. Gereformeerde kerk. Arnemuiden: 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg: 10 ds. Dondorp, 2.30 ds. Elshout; Gapinge: 9.30 en 2 ds. Spoelstra: Grijpskerke: 10 en 2.30 kand, v. d. Breugel; Koude- kerke: 9.30 en 2.30 d9. Homburg; Me- 1 Markt 69, tel. 2134. Vlissingen: mevr. Tan liskerke: 9.30 en 2,30 ds. v. Nes; Mid-1 -=Meyer. singel 60, tel. 2025. delburg (Hofpleinkerk)9.30 ds. de Boer, 2 en 5 ds. v. Til; (Noorderkerk) 9.30 ds. v. Til, 5 ds. de Boer: (Luth. kerk)7.15 ds. de Boer; Oost- en West-Souburg: 9.30 en 2.30 ds. Schalkwijk; Oostkapelle: 10 en 2.S0 Kand. v. Veen; Serooskerke: lu en 2.30 ds. v .Wouwe; St. Laurens: 10 ds. Boon, 2.30 ds. Boon; Veere: 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen: 9.30 en 5 drs. Verschoor; Vrouwenpolder: 10 en 2.30 ds. v .d. Wal: Westkapelle: 10 ds. Eishout, 2.30 ds. Dondorp. Gereformeerde Gemeente. Aagteker- ke: 9.30, 2 en 6 leesdienst; Arnemui den: 9,30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke: 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg: 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Oostkapelle: 10, 2.30 leesd.; Vlissingen: 9.30, 2,80 en 6.30 leesd.; Westkapelle: 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande: 10 en 2-30 leesd. Chr. Gereformeerde kerk. Middel burg: 9.30 en 3 leesd.; Vlissingen: 9.30 en o leesd. Ver. van Vrijz. Hervormden. Vlissin gen: 10.45 ds. v. d. Wall. Evangelisch Lutherse gemeente. Mid delburg: 10 ds. Johanneg; Vlissingen: 5 ds. Johannes. Doopsgezinde gemeente. Middelburg: 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissingen: 10 dr. Schreuder. Hersteld Apostolische Zendingsge meente. Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendingskerk. Vlissingen (Kasteelstr, 5): 10 en 5 prof, Verhey. Leger des Heils, Middelburg: 10 Heil.d.. 4 openl.samonk., 7.30 Verloss. samenk. q.I.v. majoor v. d. Vase; Vlïis- singen: 10 Heil.d., 6.45 samenk., 7.30 Verloss, samenk. o.l.v. kapitein Eike naar. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: dokter W. Feikema. Dam 30, tel. 2993. Vlissingen: dokter J. Vader, Badhuisstraat 105. tel. 2472. Koudekerke, Zoutelande en Westkapelle: dokter L, Sloos. Middelburgsestraat I, Koudekerke. tel. 01185—23! Veere, Serooskerke en Oostkapelle: dokter P. J. Bom. Dorps straat 2. Oostkapelle, tel. 01188—276- Apotheken Middelburg: Hummelen. Ter Hogestraat van Banckertstr./ Konlnginnelaan tot Koudekerkseweg, e. 't zanddorp voor complex may- crotewoniingen achter de Breeweg met de toegang vanaf de Langevieleslngel.' aan de stratenlijst toe te voegen, Oude Koudekerkseweg van Lange vieleslngel tot Banckertstraat/Konlngin- nelaan. Middelburg, 8 november 1956. (Nagekomen advertentie) Heden overleed nog onverwacht, zacht en kalm onze dierbare va der. behuwd-, groot, en overgrootvader, ADRIAAN BACK wedn. van ADRIAN A PÏETERNELLA SCHEIJBELER, in de ouderdom van 94 jaar. Buesum: E. C. BACK— CORTHALS Haarlem: A. J. v. d. KUILEN— BACK G. v. d. KUILEN D. P. DOORNEBOS— BACK J. C. DOORNEBOS Bremen (Duitsland!: C. B. IHME—BACK H. IHME s-Gravenhage: TH. M. JESAIJE8 BACK M. JESAIJES Amsterdam: P. KLAVER- BACK J. KLAVER Kleinkinderen en achterkleinkind. s-Gravenhage, 16 november 1956. Iiisstraat 95. De teraardebestelling is bepaald op de alge mene begraafplaats té Middelburg, dinsdag 20 dezer omstreeks 12.45 uur. Vertrek van de rouw, kamer „Inget Mati", Fred. Hendrlklaan 7. 's-Gravenhage, te 9-00 uur. Bezoekuren rouwka mer van 10.00—12.00 en van 2.005.00 uur. Zondag van 11.00—1.00 uur. Thuis geen bezoek. Algemene kennisgeving.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15