PROEF ROKERS Hulp aan Hongarije BIJEENKOMST CHRISTELIJKE MIDDENSTANDSVERENIGING gevraagd WALCHEREN ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN PONDERDAG 15 NOVEMBER 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE O OU RANT 1 IN MIDDELBURG Nieuwe voorzitter gekozen. Tijdens de vergadering van de Christelijke Middenstandsvereniging te Middelburg, die woensdagavond in het C.J.M.V.-gebouw aan de Singel- straat gehouden werd, is de heer Jao. AUewijn jr. gekozen als voorzitter in de plaats van de aftredende voorzit ter, de heer P. I. Hamming. In een korte toespraak, waarin de heer Alle- wijn de vergadering dankte voor het in hem gestelde vertrouwen, merkte de nieuwe voorzitter op, ,dat de leden bewust moeten zijn van hun verant woordelijkheid als lid van een chris telijke organisatie. Hij wekte de leden op om de eenheid onder de midden stand te stimuleren. Als een der be langrijkste punten van deze vergade ring deelde de heer Allewijn mee, dat het bestuur van de Christelijke Mid denstandsvereniging besloten heeft nog één poging ditmaal de aller laatste te ondernemen om tot sa menwerking te komen tussen de Mid delburgse middenstandsverenigingen, daar het bestuur meent, dat de tijd er nu rijp voor is. Deze vergadering werd geopend door deheer J. OÈthoff jr., de vice - voorzitter, die bij het agendapunt ver kiezing nieuwe ..voorzitter de heer HatmmdaiTg, die 'om medische redenen bedanken moest en gisteravond niet aanwezig kom zijm dankte voor de vele":werkzaamheden, die hij in het belang van de Christelijke Mid den standsvereintging verricht heeft. Daarna werd overgegaan tot de be stuursverkiezing, waarbij de heer Al lewijn 16 van de 19 uitgebrachte stem men op zich verenigde. Ook dé heer Allewijn dankte thans als voorzitter de heer Hamming voor zijn vele activiteiten. Spreker wees erop, dat de heer Hamming de ver eniging gebracht heeft tot het peil, dat men thans bereikt heeft. „Hij was de motor, waarop de vereniging draai de", aldus de heer Allewijn, die ver der nog opmerkte, dat de heer Ham ming ook op organisatorisch gebied zijn mannetje stond. SAMENWERKING. Sprekend over de samenwerking, riep de heer Allewijn de aanwezigen die deze avond im groten getale opge komen waren, op, pm de leden van de andeae'iverenigingen ook de nood zaak hiervan, te-doen inzien. Wanneer het deltaplan1; eenmaal verwezenlijkt, is, zullen wij. alle zeilen moeten bij zetten om aan de concurrentie van andere steden- het hoofd te bieden, aldus de voorzitter. Vervolgenswerd de heer Burger gekozen als lid1 van het bestuur. Be skoten werd óm over te gaan tot wij ziging van de statuten en het huis houdelijk reglement. De aanvrage voor koninklijke goedkeuring werd echter afgewezen. Voor de S-iht-Nicolaasactie 1956 Boerenleenbanken Op de Walcherse boerenleenbanken werd in de maand oktober gestort 850.038,80 en totaal terugbetaald 1.002.860,80. Collecten De te Oostkapelle gehouden Zeeuwr se collecte heeft 78,29 opgebracht. In de gemeente Sint Laurens heeft de klaprooscollecte 49.50 opge bracht. Sint Laurens Bejaarde vrouw door bus aangereden. Woensdagavond is te Sint-Laurens de 78-jarige weduwe V. uit Melisker- ke door een bus aangereden, waar door zij aan het hoofd werd verwond en naar het ziekenhuis te Middelburg moest worden overgebracht. Het ongeval gebeurde bij de halte Tida-Ki-ra, toen de vrouw' overstak ngar de juist uit de richting Domburg komende dienstbus. Inplaats van te wachten totdat de bus stilstond, wilde zij het nog rijdende voertuig aan de voorkant passeren. Zij werd daarbij nog juist geraakt. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: W. C. Schuilwerve—Van Ge- mert, d.; H. d. DikkenDe Geus, d.; M. Leendertse—Dekker, z.\ H. L. v. d Hummel—de Bruijn, z.; H. J. Harms- Kieboom, z.; M. Snijder—v. d. Berg, z.; T, Gruben—De Haan, z.; L. J. Dieleman— Geere, ,z. Ondertrouwd: W. Kodde, 24 j. en C. C, Dierings, 22 j.; J. G. Roovers, 31 j. en T. H. A. M. Smals, 23 .1.; J. I. Buijck, j.' én R. B. Steln, 34 j.; J.,S. Kooman, 20 j; en W. Jager, 21 ;i.; P. Tanige, 33 j. en M. W. Rljnders, 20 j. Gebrouwd: S, P. Ventevogel, 25 j. en M. P; Stevens, 22' j.; K. v. d. Berg, 25 j. en M-. P: Schrier. 22 j.; H. J. Stouthart, 38 ,1. en E. M. Hogendoorn, 31 j.; J. van Maastricht, 28 j. en I. W. Ratelband, j.; P. J. Buijck, 24 j. en J. de Rijke, 18 J.;. K. J. Ovaa, 25 j. en D. Wijnia, 25 j.; D,'_; S. ..Hannewiik, 24 j. en M. G. Wen- tink, 24. j. „Overleden; J. A. Ross, 52 j., e. v. J. M. Oudakker; A. G. Slbbes, 67 j.; M. J. v Calmthout, 81 j., e. v. H. J. Weijts; P. v\ d. Sluis, 53 j„ e. v. J. M. v. d. Ridder: L,^Timmerman, 82 j., wed. v. J .B. v. Op bergen; A. M. L. Kingmans, 72 j. A SCHEEPVAART VLISSINGEN Vlissingen. aangekomen op: 14 nov. Wis- mar van Wismar; Granville van zee: Birte yaii Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen op: 13 nov. Urmaj-a van zee-Gent; Kaap Falga van AmsterdamHydra van Rotterdam; Axel- dijk van Rotterdam. 14 nov.: Bemin a van Rotterdam; .Michel Swenden var zee-Tér neuzen; Flardinga van Rotterdam; l^oprdkaap van Leixoes; .Malgelha'en var Rotterdam; Paiikhaven van Buenos Ai res; Thames van Rotterdam; Florel var Gepasseerd van Antwerpen op: 13 nov Josef Swenden van Londen; Merak N. van'Rotterdam: .Meres n. van Rotter dam. 14 nov.: Curasao van Londen: Hast van Belfast;.Wubhina van Dublin; Ener gie van. .Vasteras; Oranjestad van Amster werd besloten een bedrag van f 150 te voteren. Wat de subsidie voor het vol gend jaar betreft, deelde de voorzit ter mee, dat hiervoor- ongeveer f700 begroot is. Om tot een nog verant woorder actie te komen, was de ver gadering unaniem van mening, dat er een degelijk georganiseerd overleg moet komen tussen de drie midden- stanidsverenigingen. De heer Allewijn stelde voor, dat de heer W. P. J. Baars, die namens de vereniging zit ting heeft in het comité, de leden van dit comité op de hoogte zou brengen van de wensen van de Christelijke Middenstandesverendging. Op de be groting werd de post van f 150 voor de Sint-Nicolaasactie 1957 gehand haafd. Voorts kwamen de verlichtingsplan- nen Middelburg voor 1957 en volgen de jaren ter sprake, waarvoor zoals bekend, een bedrag van f5000 is uit getrokken. De vergadering wijdde aandacht aan de wijze, waarop men tot dit bedrag dient te geraken. Uit de vergadering kwam een suggestie naar voren om een stichting in het leven te roepen, die zich ten doel zou stellen om de stad zo goed mogelijk te verlichten. Voorgesteld werd om bijvoorbeeld van de verenigiwgs-leden tweemaal een' jaarcontrib-utie te vragen en dan he<t jaarcontributiebedra-g als lening aan deze stichitiing te verstrekken. De stichting moet daarentegen zoveel le den winnen, dat geld teruggegeven kan worden. Ook dacht men, dat-hier aan wel door het gemeentebestuur meegewerkt zou wordoen. In de rondvraag hield één der le den nog een pleidooi voor de Vlas- miarkrt, daar deze enigszins in de ver geethoek dreigt te geraken. De voor-, zitter beloofde deze kwestie in het bestuur te behandelen. Voorts werd "besloten om op 11 december a.s. als vervolg op een reis naar Brugge een reis naar Brussel te maken. (Advertentie) Ter beoordeling van de smaak van een op komst zijnde nieuwe sigaret vraagt een belangrijke sigarettenfabriek een groot aantal proefrokers uit alle delen van Nederland, van elke leef tijdsgroep, zowel mannen als vrouwen. Zij, die daarvoor in aanmerking willen komen en hun medewerking willen verle nen om als „keurmeester" op te treden, worden vriendelijk verzocht zich schriftelijk op te geven aan Postbus 1324 Am sterdam met vermelding a) adres, b) leeftijd, c) beroep, d) man of vrouw, e) het merk, dat zij de laatste drie maanden re gelmatig hebben gerookt. Voor de deelnemers, die gratis siga retten van verschillende melan ges ter beoordeling krijgen, zijn aan deze smaakproeven uiter aard generlei kosten verbonden. De verstrekte namen en gegevens zullen nimmer in welke vorm ook worden gepubliceerd; er zal slechts een intern gebruik van worden ge maakt. Middelburg Genootschap Nederland-Frankrijk. Een groot aantal leden van de af deling Zeeland van het genootschap Nederland-Frankrijk was dinsdag avond naar het museum van het Zeeuws Genootschap te Middelburg gekomen om te luisteren naar mile M, Th. Genin, de directrice van de „Edi tions Médéois", die deze avomd een le ring hield over „Paris mon village". Met Franse charme en welsprekend heid schilderde mile Genin in een boei end betoog de geschiedenis en het le ven ie die Franse hoofdstad,'in het bij zonder van het „Quartier Latin". Voor die pauze vertelde spreekster over de historische waarde van dit mooiste stadsdeel van Parijs. Na, de pauze bepaalde zij haar ge hoor bij de 60.000 studenten, die in diit stadsdeel wonen. Dé Parijse jeugd is een arme jeugd, zei mile Genin, want zij hebben dikwijls niet eens een ka mer om in te slapen en als ze er w:l een hebben, kost deze ontzettend duur Maar spreekster vertelde ook, dat men buiten Parijs een centrum hoopt in te richten, waar althans 'n deel van de studenten een onderdak kunnen vinden. Op interessante wijze besprak mile Genin voorts de moeilijkheden van de ze 60.000 studenten, de marnier waar op zij in hun levensonderhoud en hun studiekosten voorzien. Voorts wijdde mile Genin aandacht aan de traditie van de rode wijn, dé ontspanning van de studenten, het Theatre de l'Odeon" en de verhoudingen tussen de „zwarte" en de „blanke" studenten. De heer J, P. Berdenis van Berle- kom dankte aan het slot mile Genin voor haar boeiende lezing, waarna spreekster haar gehoor ven-zekerde dat Nederland, waar zij in Middelburg haar laatste lezing hield, onvergete lijke indruk op haar had gemaakt. Vlissingen „Youth for Christ"-bijeenkomst in Johanneskerk. In de Johanneskerk te Vlissingen werd woensdag een bijzondere jeugd- avond gehouden van de „Youth for Christ'-afdeling Vlissingen. Er be stond voor déze bijeenkomst, die het motto droeg „Christ for Youth so Youth for Christ", grote belangstel ling. Nadat de heer J. J. van Capelle- veen, die de avond leidde, een kort openingswoord had gesproken ver tolkte het Canadese echtpaar George Friessen enkele Engelse en Ameri kaanse liederen alsmede de negrospi rituals. De heer Friessen zong, daar- bij door mevrouw J. Wolters op de pi ano begeleid, terwijl zijn echtgenote de tekst met tekeningen op een rood schoolbord illustreerde. Zij deed dat in fraaie pastelkleuren. Het echtpaar Friessen maakt reeds gedurende tweeëneenhalf jaar onafgebroken een tournee door Europa. Tijdens deze bijeenkomst, waaraan ook het Vlissings Hervormd Kerkkoor onder leiding van mevrouw Kousema ker meewerkte, hield de heer Fries sen, die de Nederlandse taal niet machtig is, ook een toespraak. De heer J. J. van Capelleveen zorgde voor de vertaling. Geslaagd De heer A. R. van Staden slaagde met lof voor het scheepSwerktuig- kundig diploma A aan de „De Ruy- terschool" te Vlissingen. Oost- en West-Souburg Winkelweek In Souburg zal de plaatselijke Vele en fraaie prijzen zijn beschik baar gesteld voor attracties voor jong en oud. Gedurende de win kelweek zal de muziekvereniging „Vlijt en Volharding" haar muzikale medewerking verlenen. Alle zaken mogen gedurende deze week, die a.s, vrijdag begint, geopend zijn tot 10 uur 's avonds. Kiesvereniging bijeen De a.r. kiesvereniging te Souburg hield onder leiding van de voorzitter, de heer M. A. v. d. Putte een leden vergadering in het jeugdgebouw van de gereformeerde kerk. Na een openingswoord sprak de heer W. Huson over het onderwerp: „Bezitsvorming ook voor bezitlozen*'. De bezitsvorming aldus spreker ver hoogt het verantwoordelijkheidsge voel van de mens. Van groot belang is de loonpolitiek van de regering. Tot slot werden enkele huishoude lijke zaken behandeld. Ritthem Kruiningen Gerestaureerde kerk wordt 29 nov. in gebruik genomen De hervormde kerk in Kruiningen, die onder toezicht van de Rijksdienst voor Monumentenzorg geheel gere staureerd werd, zal donderdag 29 no vember 's middags om vijf uur in ge bruik worden genomen. De president kerkvoogd zal de kerk plechtig aan de kerkeraad overdragen, waarna ds. W. C. van Burgeier zal voorgaan in een korte dienst. Ovezande Bekneld geraakt Bij het aan elkaar haken van twee landbouwwagens raakte A. G. te Ovezande doordat de voorste wagen achteruit kwam, bekneld tussen bei de wagens. Hoewel het zich aanvan kelijk erg liet aanzien, bleek het dat de heer G. met enkele gekneusde ribben vrijkwam. Biezelinge Lezing over K.N.M.I. Op een bijeenkomst van de her vormde vrouwenvereniging te Bie zelinge, welke in de pastorie werd gehouden, heeft de heer S. van Eg- ten uit De Bilt een lezing gehouden over het Koninklijk Nederlands Me teorologisch Instituut te De Bilt. Deze bijeenkomst, die onder presi dium stond van mevr. Schneider Van Egten was zo goed bezocht, dat de ruime pastorie alle bezoekers bijna niet kon herbergen. De heer Van Egten bepaalde zijn gehoor bij de geschiedenis van het Meteorolo gisch Instituut en vertelde ook hoe een weerbericht tot stand komt. Bij zfln lezing vermeed hg ook niet de volkswijsheden die er zfln over het weer en het bericht. Er volgde een goede bespreking, waarbij natuurlijk ook de vraag naar voren kwam hoe het komt dat onze streek soms meer af kan gaan op het weerbericht van Ukkel (België), welke mening door de heer Van Egten werd bestreden. De bijeenkomst werd geopend met gebed en schriftlezing en gesloten met een dagsluiting door mèvr. Wal- raveSmallegange. Heinkenszand Botsing op kruispunt Doordat de chauffeur R. uit Hein kenszand het' kruispunt Provinciale wegOudelandseweg overstak zon der daarbij de voorrangsregel in acht te nemen, veroorzaakte hij een aanrijding met een benzinetankwa gen, bestuurd door de lieer v. L. uit. Goes. De snelheid waarmede laatst genoemde reed. was gelukkig niet froot, waardoor de gevolgen beperkt leven tot materiële schade aan bel de voertuigen. Kapelle Hervormd kerkkoor hervat Vergadering „Ons Lied" repetities 1 Het hervormd kerkkoor té Kapelle De gemengde zangvereniging „Ons —*-• »—-•••-' lied" te Ritthem hield haar jaarlijkse ledenvergadering .onder voorzitter- (Advertentie) WYNAND f y.60 per fles FOCKINK en Half" (een heel genoegen!) eert dubbele verroising door maak en geur! schap van de heer C. Cevaal. De se cretaris memoreerde, dat de vereni ging thans 10 jaar bestaat en in 1946 onder leiding van de M. A. van Strien is begonnen. Na diens ver trek naar elders werd hij opgevolgd door de huidige dirigent, de heer Jac. Suurmond. De penningmeeste- resse kon mededelen, dat er in kas een batig saldo is van 111.20. Bij de bestuursverkiezing werd tot voor zitter gekozen de heer Adr. Dellebe- ke, daar de heer Cevaal zich niet meer herkiesbaar stelde. Voorts werd bij acclamatie tot bestuurslid herkozen mejuffrouw C. F. ,de Vis ser. Besloten werd om op 24 novem ber in besloten kring het 10-jarig bestaan te vieren. In januari 1957 hoopt men het jaarfeest te kunnen houden, waarbij zal getracht worden een gezelschap uit te nodigen voor het opvoeren van een toneelstuk. Ook zal contact wor den opgenomen met de andere ver enigingen ter plaatse tot het houden van een gezamenlijke Sinterklaas avondviering. Men zal verdere mo gelijkheden onderzoeken om het le dental uit te breiden. heeft door verschillende oorzaken sedert enkele maanden niet meer kunnen repeteren. Than3 hoopt men weer te beginnen. Maandagavond a.s. ■wordt in de consistorie der Ned. herv. VEILING KAPELLE. l 14 nov. Industrie- en exportveiling: Goudreinette huish.. 85, 41; huish. 75-85, 38,20—42,30; huish. 65-75, 25,40—25,80; II ex 18,80—18,90; II 15,20; keuken 22,50—24,20; fabr. 16,5017,60; Jonathan huish. 75-80, 42,70; huish. 70-75, 41,30—43,70; huish. 65- 70, 36,20—36,30; huish. 60-65, 28,20—28,40; II ex 20,85—21,10; II 12,90; keuken 24,20— 24,60; fabr. 10,65—11,10; Sterappel huish. 65, 49,70; huish. 55-65, 33,40; II 14,90; keu ken 27; Cox Orange Pippin huish. 75-80, 95; huish. 70-75, 95; huish. 65-70, 89; huish. 60-65, 76—81; huish. 55-60, 47; H 29; keu ken 53; Winston huish. 65, 41; huish. 55- 65, 42; n 14; Brabantse Bellefleur huish. 55-65, 24; II 11; Comtesse de Paris huish. 65, 36,30—38,70; huish. 55-65, 27,40—28,10; II ex 14,50; II 9; keuken 21,90—22,20; fabr. 10,55—11; St.-Remy huish. 75, 26,10; huish. 65-75, 27; II 22; keuken 23; fabr. 18; Nou veau Poiteau huish. 65, 22; huish. 55-65, 25; II 10; keuken 17; Gleser Wildeman I grof 49—51; I 37—42; II 23—33; keuken 36; fabr. 26—27; Zoete Ermgaard I grof 65, I 48—50; II 35; fabr. 21; Pondspeer I grof 23; Gelders Zoet I grof 38; I 36; Zoete .Hollaert I 25—28; I grof 37; Golden Deli cious I 35—62; II 14—21; keuken 25—26; fabr. 1215; Zoete Winterkroon II 27; Kleipeer I grof 27—29; I 19—26; II 14—16; fabr, 8%—1%; Lombard Calville I grof 28; I 22; II 15; keuken 21; fabr.. 17; Zwijn- drechtse Wijnpeer keuken 21; Conférence keuken 43; fabr. 30; Doyenne du Cornice 1 79; keuken 66; fabr. 42; Tuinzoet I 45; fabr. 30; Kroetappelen 5,50—9,90; Kroet- peren doorgedraaid. Groente: Bloemkool 30—46; Spruiten 47; Andijvie 7—9; Kroten 15; Prei 16; Witte kool 4%; Diversen: Druiven 125—130; II 89—113; Noten 200; Mispels I 17—19. EIERMIJN BERGEN OP ZOOM. De A.V.M. eiercommissie heeft de con sumptieprijs voor de eieren vanaf vrij dag 16 november a.s. als volgt vastge steld: prijsklasse 1 21% cent; prijsklasse 2 20% cent; prijsklasse 3 16% cent; prij6- klasse 4 18% cent. VEILING TERNEUZEN. 14 nov. Groente: Sla 33,20; Bloemkool A 40—70; A afw. 46; B 31—54; B afw. 27 —28; C 21—36; C afw. 22; D 18; Knolsel derij 611; Selderij 6; Peen 10—12; Rapen 11; Eigenheimers 11,10; Andijvie 7- Ramenas 11—12; Rode kool 711Savoye kool 913; Witte kool 810; Breekpeen 5—9; Prei 10—17; Spruiten 47—62; afw. 37; •.Uien 10—16; Witlof 67—83; afw. 44—60; **jwaspeen 17—22; Boerenkool 5—15. Fruit: Goudreinette keuken 20—26; fabr. 1315; Jonathan keuken 26—28!" fabr. 14 -17; Zoete appelen 20; St.-Remy huish. 65-75, 26; huish. 60-65, 24; huish. II 16,20; keuken 2024; fabr. 1318. kerk een bijeenkomst belegd, waarop men een en ander wil Toespreken. Men hoopt op deze avond niet alleen oude gezichten te zien, maar ook vele nieuwe. Het koor heeft namelijk dringend behoefte aan uitbreiding. Het ligt in de bedoeling de maan dagavond voor repetitie te bestem men. Domburg Jeugdvaardigheidsproeven Zaterdag werden de jeugdvaardig heidsproeven afgenomen bij de meis jes van de gymnastiekvereniging te Domburg. De geslaagden zijn: meis jes A Liesbeth Labruyère, Liesje Min- derhoud, Coos Minderhoud, Marletje Provoost, Laura Passenier, Nelly Pas- senier, Marietje-Provoost, Marthien- tje Provoost, Barbara Maas; meisjes B: Maaike v. d. Hage, Lien Maranus, Lies Maranus, Hubrechta Passenier, Truus Geertse, Maatje Geertse, Gerda Provoost; meisjes C: Jopie v. d. Krift en Miep Provoost. De collecte voor de hulp aan Hon' garije heeft te Oudelande het fantasti sche bedrag van 1921.dat is 2,63 per inwoner opgebracht! Hierbij is niet inbegrepen de giften in kerkcollecten en hetgeen recht streeks aan hulpcomité's is overge maakt. De in de gemeente Baarland gehou den collecte ten bate van Hongarije heeft 1297 opgebracht, hetgeen neerkomt op 'n gemiddelde van 1.67 per inwoner. Het personeel van de firma Iz. Cappon te Heinkenszand heeft een uur loon afgestaan voor hulp aan Hongarije. De opbrengst hiervan was f 35, welk bedrag door de di rectie verdubbeld werd, zodat f 70 kon worden overgemaakt. De collecte, die zondagmorgen in de Ned. herv. kerk te Burgh ten bate van de Hongaarse vluchtelingen werd fehouden bracht een bedrag op van 133,50. Ook de sportvereniging „Burgh" wilde niet achter komen bij de hulp, die aan de Hongaarse vluchtelingen wordt gegeven en hield tijdens de voetbalwedstrijd, die zondagmiddag tussen Burgh II en Brouwershaven I in Burgh werd gespeeld een collecte, die een bedrag van f 25.opbracht. De winkeliersvereniging „H.I.A." te Kloosterzande nam het initiatief voor een grootscheepse St. Nicolaasactie. De baten van deze actie komen geheel ten goede aan het Comité „Steun aan Hongaarse Vluchtelingen". het besluit genomen maandelijks een zodanig bedrag bijeen te brengen, dat daaruit de kosten van levensonder houd van een Hongaars vluchtelingen gezin kunnen worden bestreden, ter wijl voorts de middelen aanwezig zyn om een compleet ingerichte zomerwo ning ter beschikking te stellen. Dank zij de spontane medewerking van een groot aantal dames, want niet minder dan 53 dames waren maandagmiddag aanwezig, schiet het in orde brengen van de woningen voor de Hongaarse vluchtelingen hard op. Ook de ambachtslieden maken goede voortgang met de werkzaamheden, die snel moeten gebeuren, terwijl ook de gemeentewerklieden van Burgh en Haamstede hun volle medewerking verlenen. Toch meent het damescomi té, dat hiermee de zaak nog niet afge daan is, want wanneer de bewoners eind deze week aankomen, zou het comité graag zien dat het binnen ook wat huiselijk en gezellig is. Daarom doet het een beroep op allen, die hier aan hun medewerking willen verlenen, door het beschikbaar' stellen van fruit, bloemen, snoeperij, rookgerij, dit af te geven op de gemeentehuizen en dit niet zelf bij deze nieuwe bewoners te bezorgen, want deze hebben vooral de eerste tijd rast nodig en moet geen overbodig notitie van hen worden ge nomen. In dit verband kunnen wij meedelen, dat de leerlingen van de huishoudschool koekjes zullen bak ken, wat mogelijk ook door anderen kan worden nagevolgd. Laten wij uit gaan van het standpunt, dat het. een (voorrecht voor ons is dit voor ande ren te mogen doen en dat dit niet voor ohs gedaan hoeft te worden. VEILING MIDDELBURG. 14 nov. Aardappelen: Bintjes bonken 11,60; grote 9,20—9,50; Koopmans Blauwe grote 12—12,20; Eerstelingen bonken 11,80 —12,10; grote 9,90—10,20. Fruit: Jonathan huish. I 60-70 22; huish. II 17—19; keuken 14—18; fabr. 13; Golden Delicious huish. I 70-30, 36; huish. I 60-1 22; keuken 11—35; Zoete Ermgaard keu ken 3545; Goudreinette st. 85-90, 4011; st. 75-85, 35—38; st. 75-80, 33; st. 65-75, 24 —29; st. 65-70, 25; huish. II 19—24; keu ken 23—25; Cox Orange Pippin keuken 3245; Glorie van Holland huish, I fif 75, 4243; keuken 37; Zoete Campagne keuken 26; Groninger Kroon keuken 23; fabr. 12; Allington Pippin keuken 18; Gieser Wildeman huish. I 5-60, 46; huish. I 50-60, 42; huish. I 50-55, 38; huish. II 35; keuken 31; fabr. 27; Beurré Clairgeau huish. I 60-70, 49; keuken 30—46; Com tesse de Paris huish. I 55-65, 29; keuken 35; Doyenne du Cornice huish. I 65-75, 72—77; keuken 63—80; St.-Remy huish. I 65-75. 28; huish. I 75 en boven 29; huish. II 28; keuken 25—26; Tomaten 20—76; Black Alicante 110—133. Groente: Bloemkool A 4483; B 24— 46; C 11—26; Andijvie 13—22; Spruiten 46—80; Uien 5—16; Prei 12—18; Witlof 51 —76: Sla 3—13; Veldsla 21—47; Savoye kool 14—22; Rode kool 5—14; Witte kool 3,50; Boerenkool 14—20; Bospeen 6—28; Waspeen 16—28; Breekpeen 6—12; Bos- kroten 18; Snijbonen 181—185; Spinazie 62. VEILING BERGEN OP ZOOM. 14 nov. Groente: Andijvie 2048; Bloem kool AA 42—80; A 19—73; B 13—46; C 10— 18, Rode kool 8—15; Savoye kool 9—18; Witte kool 4—10; kroten 9—17; Bospeen 20—21; Waspeen 17—26; Prei 10—20; Sla 4—7; Spruiten 39—108; Boerenkool 4—9; Schorseneren 44. Fruit: St.-Remy 15—26; Léglpont 61; Beurré Alex. Lucas 33—37; Beurré Clair geau 18—33; Comtesse de Paris 8—30; Cox Orange Pippin 23—76; Sterappel 7—32; Goudreinette 1651; Glorie van Holland 21 —40; Groninger Kroon 12—21; Jonathan 18—58; Golden Delicious 15—73; Zoete ap pelen 12—46. VISMIJN VEERE. 14 nov. Aangevoerd: 2230 kg export garnalen 178—244 94 kg schar 43—50; 61 kg bot 37—54; 62 kg wijting 21—29; 11 kg tong (middel) 224-310; 112 kg rog 28-85; 4 kg kabel Jouw 54; 17 kg wulken 54; 7 kg schardijn 22; 35 kg ongesorteerde vis 3551. (Nagekomen advertenties) kennisgeving. Heden overleed te Leiden na een geduldig gedragen lijden nog on verwacht onze innig ge liefde dochter, zuster, behuwdzuster en tante MARIA ADRIAN A GEERTRUIDA PIHL, op de leeftijd van 18 jaar. Vlissingen: A. S. T. PIHL M. M. E. PIHL HULMER Curacao: TH. A. PIHL LEX H. PIHL en Verloofde E. PIHL Heden overleed tot onze diepe droefheid zacht en vredig na een geduldig gedragen lij den onze innig geliefde man, vader, groot- en overgrootvader CORNELIS SALOMON DE KRAKER in de ouderdom van ruim 82 jaar. J. DE KRAKER- DE RUIJSSCHER M. CIJSOUW— DE KRAKER H. A. CIJSOUW C. M. DE KRAKER M. M. DE JONGE— VANHOUTE P. DE JONGE Biervliet, 13 november 1956. Algemene kennisgeving. Heden overleed na een kortstondig lijden, onze lieve vader, be huwd-, groot- en over grootvader WILLEM SCHRIJVER weduwnaar van ADRIAN A PASSIEUX op de leeftijd van 88 jaar. Namens de kinderen. Goes, 13 november 1956. Westsingel 94. De begrafenis zal plaatshebben zaterdag 17 november a.s. om 2 uur op de algemene be graafplaats Ie Goes. M. J. A. BIL, arts te Vlissingen, wegens ziekte tot nader aankondiging geert praktijk. Alle Vlissingse artsen nemen waar. Heden overleed zacht en kalm onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder JACQMINA BRUYNZEEL geb. BLOK in de ouderdom van 83 jaar. Rilland-Bath: P. BRUYNZEEL Wissekerke: J. L. J. BRUYNZEEL J. R. BRUYNZEEL—SCHURINK Kats: J. M. J. BRUYNZEEL Rilland-Bath: L. J. BRUYNZEEL A. C. BRUYNZEEL—BRUGGEMAN Goes: M. P. BRUYNZEEL J. A. BRUYNZEEL—FRANKEN Bergen op Zoom: P. J. BRUYNZEEL M. D. A. BRUYNZEEL VAN NIEUWENHUYZEK. En kleinkinderen. Rilland-Bath, 14 november 1956. Stationsstraat A 98. De begrafenis zal plaatshebben op zaterdag 17 november a.s. des middags om 1 uur te Rilland- Bath.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15