ONBELANGRIJKE OVERTREDING HAD ONPRETTIGE GEVOLGEN TH0LEN HEEFT EEN BRUG, MAAR GEEN INDUSTRIE BELG VERP0EST KON „TIJGER" BOM NIET TEMMEN SORRY VERSLOEG SLA RAAK EN LEIDT IN EERSTE KLAS Vier betrouwbare middelen in 1 tablet CKefariite,4 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 14 NOVEMBER 1956 POLITIERECHTER MIDDELBURG Burgemeester op Schouwen van elke blaam gezuiverd De overtreding;, die K. de J. uit Zle- rikzee, uitvoerder van grondwerken, op 1 augustus j.I. had begauui, had hoegenaamd niets om het lyf, maar de gevolgen er van waren voor de bur gemeester van een der Schouwse ge meenten minder prettig. Toen deze zaak dinsdagmorgen voor de Middel burgse politierechter, mr. P. van Em- pel, ontrafeld was, bleek dat deze bur gervader er echter niets mee te ma ken had. De J. nu had in Noordwelle een hoop straatklinkerpuin meegeno men. Op het eiland bevinden zich drie depots van de herverkaveling," waar van de uitvoerder in een omtrek van 15 km puin mag weghalen. Door een vergissing heeft hy echter het puin, dat toebehoorde aan de gemeente Noordwelle, maar opgeslagen was in het depot in deze gemeente, laten ver voeren naar Burghsluis. De J.'s werk lieden waren op de bewuste dag juist klaar met inladen, toen zij er van ge meentewege op attent gemaakt wer den, dat ze van dit puin moesten af blijven. „Nee", verklaarde een der arbei ders, Van D. geheten, „dat is niet no dig, want we handelen in opdracht van de burgemeester in Renesse." Hij had dit gezegd om van de zaait af te zijn en omdat hij er .geen zin in had om de auto weer af te laden. Hij wist echter niet, dat Ihij „gemeentepuin" meenam. Het was dus in feite alleen maar gemakzucht, zoals de officier, mr. J.- L. Andreae, het noem.de. Maar al spoedig zeiden de inwoners van Noordwelle tot elkaar: „Zie je nou, de burgemeester laat bij ons puin weghalen, om er in Renesse zijn paad je mee te verharden." Heit bleek.giste ren 'echter, dat die burgemeester er to taal niets 'mee te maken had. Het feit zelf noemde de officier een misver stand, zodat hij vrijspraak vroeg. Waarmee mr. Van Empel akkoord gtog. De dresseur J. van S., uit Wol- phaartsdijk, had onder invloed van sterke drank achter het stuur gezeten. Ook in 1953 was hij voor hetzelfde feit gestraft. Weer' moest mr. Andreae erop wijzen, dat verdachte niet alleen zichzelf, maar nog meer het verkeer in gevaar bracht. De officier eiste een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken en zes maanden ont zegging van de rijbevoegdheid. De raadsman van Van S., mr. P. C. Adri- aanse, had zich bij het lezen van het proces erover verbaasd, dat dé po litie op Van S. gelet had. Bovendien lieten zij S. maar ongeveer 30 meter rijden, zodat zij niet kunnen hebben vaststellen, dat hij dronken achter het ètuuir zat; Feiten, waaruit blijkt, dat hij niet icon rijden, zijn,er niet zo con cludeerde de raadsman. Mr. Van Etn- pel vonniste 'tenslotte met een week onvoorwaardelijk en vier maanden ontzegging vaai de rijbevoegdheid. Mishandelingen, Verder waren er een groot, aantal gevallen vari mishandeling. J. T., Werkman te Middelburg, had tijdens de kermis in de hoofdstad S. A. een alag in het gezicht gegeven. Het kost te hem f 30 of 6 dagen. De transport- aaibedder J. C. K., uit Ovezande, had <op 7 september j.l. de 67-jarige D. P. mis handeld. Er was eerst een ruzie aan voorafgegaan tussen K.'s vader en P., omdat de laatste nog geld van de va der moest hebben. Toen P. zijn tegen stander bedreigde met een riek, meng de de jeugdige K. zich in de strijd. Hij greep de riek en verborg hem in een schuur. Toen P zijn „wapen" wilde te rughebben, gaf K. de man een slag in het gezicht. De officier merkte op, dat hy het gedrag van de zoon niet kon goed keuren, Overigens wilde mr. An- draea rekening houden met de ach tergrond van deze kwestie. P. maakte het vader K. wel erg las tig. Hij eiste een boete van f 20 of 4 dagen, waarmee de politierechter akkoord ging. Die landbouwer H. L, de K. uit Axel had op 18 augustus j.l. P. M. van E. mishandeld. De eis was f 30 of 6 da gen; het vonnis luidde f 25 of 5 dagen. J. de B., landbouwer te Terneuzen, Officiële publikaties Opgave door het bedrijfsleven van benodigde stookolie en benzine voor stationaire motoren. Het ministerie van Economische Za ken deelt mede, dat in het kader van de voorbereidende maatregelen voor een eventueel in te voeren rantsoenering van aardoliieprodiukten van donderdag 15 no vember af aanvragen kunnen worden ingediend voor: 1. toewijzing van benzine voor statio naire motoren, M.U.V. dekmotoren van schepen en motoren van land- en tuin bouw; 2. toewijzing van stookolie voor moto rische en bedrijfsstookdoeleinden en ruimteverwarming in bedrijven. De voor de aanvrage benodigde formu lieren (respectievelijk formulier BA5 en BA7) zijn verkrijgbaar bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken. Zij moe ten worden ingezonden aan het bureau voor aardolieprodukten, Groot Hertogin- nelaan 70 te 's-Gravenbage. Aanmeldingen ondernemingen aardolieprodukten. Het ministerie van Economische Za ken deelt mede, dat krachtens het be paalde in de aardoliediistributdebeschik- klng 1956 en de beschikking, houdende vrijstelling van bepalingen van deze be schikking, ondernemers, die het bedrijf uitoefenen van het winnen van aard- olde, alsmede de producenten en impor teurs van en handelaren in benzine, pe troleum en donicere oliën, die een zelf standig bedrijf uitoefenen, verplicht zijn zich schriftelijk aan te melden bij het bureau voor aardolieprodukten. Groot Hertoginnelaam 70 te 's-Gravenhage. Deze aanmelding dient te geschieden vóór 21 november a.s., onder vermelding van: naam en adres van onderneming en eigenaar, aard van het bedrijf (b.v. im porteur, grossier e.d.), de hoeveelheid die maandelijks omgezet wordt van elk pro- dukt afzonderlijk, het deel van de om zet, dat geleverd wordt aan de handel en het deel, dat rechtstreeks geleverd wordt aan de uiteindelijke verbruikers. kwam een mishandeling te staan op f 20 of 4 diagen. Tenslotte moest de fabrieksarbeider J. J. B uit Sas van Gent, zijn mishandeling' betalen met f 30 of 6 dagen. De schaapherder J. P. A. uit Hoe- diakenskeirke had op 24 augustus j.l. in een gummislang enkele sneden met een mes toegebracht. De schapen van' de herder dronken uit een langs de weg lopende sloot. F. v. d. H. had ech ter een pomp met een motortje in de sloot geplaatst, omdat liij water nodig had voor wegenaanleg. Hoewel ver dachte tegen Van der H. had toegege ven, dat hij de slang- had doorgesne den, verklaarde hij tegenover de poli tierechter, dat „hij de'r echt vrie van was." En daarmee was voor hem alles af. „Toch moet U wat voorzichtiger aym met wat U zegt", vermaande mr. Van Empel, die de schaapherder vrij sprak. „Toch 'ben Ik er niet erg gerust op, hoor", zei de politierechter nog tot verdachte. De officier had f 25 of 5 dagen geëist. De landbouwersknecht L. M. uit 's-Heerenhoek had op zijn fiets ge reden onder invloed van sterke drank. Conform de eis werd liij tot f 75 of 15 dagen veroordeeld. Het echtpaar C. P. S.T. uit Zeven bergen had in de tijd, dat het nog in Wolphaantsdijk woonde, goederen bij verschillende leveranciers gekocht zonder te betalen. Zodoende was er een tamelijk gu-ote schuld ontstaan. S. verklaarde, dat hij niet uit Wol- phaartsdijk weggegaan was om aan zijn verplichtingen te ontkomen. Bo vendien was hij ervan overtuigd, dat hij de 'schulden moest bietaden. Op ad vies van de reciasseringsdienst eiste mr. Andreae voor elk drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar en onder to eziektsteliing van de reclassering. Als bijzondere voorwaarde stelde de officier nog, dat het echtpaar moest meewerken aan de afbetaling der schulden volgens een door werkgever en reclassering te bepalen regeling. De uitspraak volgt schriftelijk over acht dagen. Inventarisatie woonruimte voor Hongaarse gezinnen. (Van onze Haagse redacteur). De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft 'n brief laten uit gaan naar alle gemeenten in ons land, waarin verzocht wordt, een op gave te doen van de beschikbare woonruimte voor Hongaarse gezin nen. In bepaalde kringen, in het bijzon der in het oosten van het land heeft men dit bericht met enige ongerust heid vernomen. Immers, by vroegere gelegenheden bijvoorbeeld toen vluchtelingen uit Triëst naar ons land kwamen heeft men ervaren, dat het geïsoleerd onderbrengen van een enkel gezin in een kleine ge meente hoe goed ook bedoeld de aapassing wel heel moeilijk maakt. Vaak blijven zulke gezinnen een zaam, al was het alleen maar, omdat de taal een onoverkomelijke barrière vormt. Men vreest, dat 't rondschrij ven aan de gemeenten betekent, dat opnieuw een dergelijke gedragslijn zal worden gevolgd als bij vorige ge legenheden. Wij vernemen hier, dat dit beslist niet in de bedoeling ligt. Zowel in de interdepartementale commissie voor de Hongaarse vluchtelingen als bij de Federatie voor Vluchtelingenhulp kent men de fouten, welke in het ver leden zijn gemaakt. Er zal terdege rekening worden gehouden met de opgedane ervaringen. De enquête on der de gemeenten is voorshands dan ook beslist niet méér dan een inven tarisatie vande beschikbare wonin gen. Deze inventarisatie heeft men echter nodig alvorens men met het definitief onderbrengen van de vluch telingen kan beginnen. Top-turner overleden. Een der beste turners van de we reld, de Zwitser Hans Eugster, is In Luzern overleden. Hij is 27 jaar ge worden. Hans Eugster was in 1950 wereld kampioen en in 1952 Olympisch kant pioen. Hij leed reeds geruime tijd aan kanker. Om het damkampioenschap hoofdklasse van Zeeland In de strijd om het persoonlijk dam kampioenschap van de hoofdklasse in Zeeland speelde de heer F. Branden burg (Zierikzee) remise tegen de heer L, Goedbloed. De wedstrijd werd ge speeld in Dreischor. (Advertentie) (Slot wan oag l) Rotterdam en Vlaardingen! De berg kwam niet naar Mohammed, de in dustrie niet naar Tholen en dus moes ten de mannen van dit eiland naar de industrie Ontvolking Het gevaar van ontvolking, dat dus op Schouwen-Duiveland nog enigs zins wordt geremd omdat de verbin dingen daar minder goed zyn, blijkt op Tholen zéér reëel. Daarom behoeft met betrekking tot dit eiland niet te worden gesproken over het „uur- U", zoals wij over Schouwen-Duive land deden, want dat tijdstip ligt hier al lang in de verleden tijd en het ont volkingsproces is reeds in volle gang. Zo zullen binnenkort voor 20 man, af komstig uit diverse gemeenten van 't eiland, in Vlaardingen en Rotterdam woningen beschikbaar komen. Wan neer men daarbij hun gezinnen stelt op 4 personen, dan wil dat zeggen, dat nog vóór de jaarwisseling in to taal een 80-tal mensen uit de Thoolse economie verdwijnt. Maar behalve dit „ontvolkings waagstuk" zit er voor deze mensen nog een maatschappelijke kant aan de zaak. Men zal zich wellicht herin neren. dat wij enige maanden geleden een uitvoerige reportage hebben ge publiceerd over de Thoolse mannen, die in de Brabantse industrie werken. Daarbij kwam onder meer tot uiting, dat vooral jonge mannen onder hen direct zouden willen verhuizen, als ze in hun nieuwe „werk-plaats" een huis konden krijgen. Deze mensen willen weg, omdat het eiland hun geen ar beid garandeert en omdat zij hun ge- zinslevèn niet stuk willen zien gaan. De meeste bedrijven remmen dit ver langen tot nog toe af, omdat men in de eerste plaats, ervan overtuigd is, terecht, dat deze arbeiders beter en prettiger op Tholen kunnen wonen, en voorts, omdat men bij een eventuele mimcler gunstige conjunctuur de men sen van elders het eerst wil ontslaan. Voor deze arbeiders betekent dat nog altijd een onzekerheidsfactor, maar bovendien dwingt het hen tot heen-en-weer-trekken, zodat hun ge zinsleven bepaald niet is, wat het móét zijn: vader is overdag van huis, komt pas laat met een bus terug, of soms alleen het week-end, vermoeid en uit een ander werk-milieu dan hij vroeger gewoon was. En de andere morgen vroeg moet hij weer met de bus meeOm van de mannen, die in ploegendienst werken nog maar niet te spreken. Ook deze dingen vor men een kant van de zaak! Met die werkgelegenheid voor meis jes ligt het iets gunstiger, want be paalde bedrijven willen met pakafde- lingen enz. wel eens naar een andere streek met een gunstige arbeidsmarkt trekken, omdat voor dit soort werk geen grote investeringen nodig zijn. Zo heeft de sigarenfabriek Van Wely uit Roosendaal dn Tholen een sorteer- afdeling, waar 19 meisjes werken, en Lever's Zeep Mij. een inpakafdeling voor luxe artikelen, eveneens in Tho len, waar 32 meisjes werkzaam zijn. Naar Roosendaal bij Philips gaan echter nog dagelyks 9 Thoolse meis jes. Maatregelen Tholen heeft dus een brug. Maar het nuttig effect is naar de andere kant overgeslagen helaas en dagelijks trekken nu honderden van het eiland weg met alle gevolgen van dien, ook voor de achterblijvers. En als het maar even kan, zullen deze honder den van thans en die nog zullen vol gen, uiteindelijk definitief verdwijnen, omdat het eiland géén emplooi meer heeft. Zodat vooral voor Tholen toch wel de vraag rijst: wat moet er ge beuren Onlangs werd in het Zeeuws Tijdschrift een verslag afgedrukt van een discussie,' die gehouden werd on der de titel „Tholen in beweging". Tij dens deze bijeenkomst betoogde de Z.L.M.-voorzitter, ir. M. A. Geuze, dat hij als Tholenaar de mensen graag op het eiland wil houden en dat in dien men dit wil bereiken men hier werkgelegenheid dient te creëren. En de conclusie van de vergadering luid de, dat het probleem Tholen alléén ddn kan worden opgelost, waneer 'al len zich inspannen om voor het eilahd- zelf wat te bereiken, opdat de algeme ne uittocht tot stilstand kome. Dat klinkt allemaal goed en schoon, maar toch lijkt deze zin enigszins op die conclusie uit het reconstructierap port SchouwenDuiveland, die wij in ons vorige artikel citeerden, een con clusie namelijk, waaraan tot dusver nog weinig uitvoering is gegeven. Advertentie) f'tyA" Op elk doosje x een mooi scheepsplaatje N.O.C. beraadt zich niet meer over uitzending naar O.S. Bond watersportverenigingen verzond telegram naar I.O.C. De kanselier van het I.O.C. heeft een telegram ontvangen van de Ko ninklijke Nederlandse Verbonden Watersportverenigingen, waarin hem verzocht wordt aan het N.O.C. te vra gen terug te komen op het besluit tot niet-deelnemïng aan de spelen te Mel bourne. De heer Mayer verklaarde in ver band hiermede, dat al wat hij doen kon, was, een afschrift van het tele gram zenden aan het N.O.C. Dinsdagmiddag heeft in Den Haag een gedachten wisseling plaats gehad tussen enige leden van het N.O.C.- bes'tuur, bestuursleden vain d'e Ko ninklijke Nederlandse Verbonden Wa tersportverenigingen en een woord-, voerder van de Koninklijke Neder landse Hoc key bond. De vergadering werd mede bijgewoond door twee bulten d.e sportwereld staande beken de personen. Dit onderhoud had als resultaat, dat het N.O.C.-bestuur de groeiende bezorgdheid over het be sluit tot nlet-deelnemimg van Neder land aan de Olympische Spelen dins dagavond nog ter kennis 'van zijn mede-bestuurderen zal brengen. Naar aanleiding van desbetreffende verzoeken van de Koninklijke Neder landse Hockeybond en de Koninklij ke .Nederlandse Verbonden Water sportverenigingen heeft het bestuur van het N.O.C. aan deze bonden mee gedeeld, geen reden aanwezig te ach ten nogmaals een algemene vergade ring bijeen te roepen over de uitzen ding naar Melbourne. WERELDKAMPIOENSCHAP DAMMEN King sloeg Keilers aanvallen af. (Van een speciale verslaggever) De zesde ronde van het wereld kampioenschap dammen werd dins dag te Zutfen gehouden. Er is een traditie die wil, dat in elke belang rijke wedstrijd één der spelers in een combinatie loopt, die in elk leerboek je voor beginners is te vinden. Deze traditie werd dinsdagavond gehand haafd en nog wel door Verse, die te gen Deslauriers speelde. Daar eerst genoemde zich door overwinningen op de jonge Hisard, kampioen van Frankrijk, de bijnaam had verwor ven van „kampioendoder", was men vol belangstelling voor zijn partij te gen de kampioen van Canada. Dat werd echter een teleurstelling, want reeds bij de 14e zet zorgde Verse voor het voortbestaan van bovenaangehaal de traditie door toen reeds in een doodeenvoudige combinatie te lopen. Jammer genoeg maakte een tweed? blunder van Verse een spoedig einde aan de partij. Bom speelde tegen Verpoest een klassieke opening, waarin de eerste zich aan zijn lange vleugel liet op sluiten. Bom speelde deze opening blijkbaar uit het hoofd, want na ze ven zetten liep hij reeds op het po dium te ijsberen als.een tijger in zijn kooi. Wellicht liep hij te verzinnen hoe hij de Belg het beste kon „ver scheuren", op het dambord dan altijd. „Temmer" Verpoest bleek echter helemaal niet van plan te zijn zich zo maar te laten oppeuzelen. Hij bood ZEEUWSE TAFELTENNISCOMPETITIE Hevige strijd in 2e klas tussen Wilno, VSV en MTTC. In de eerste klas van de Zeeuwse tafeltenniscoinpetitie is in de afge lopen week slechts één wedstrijd ge speeld en wel Sla RaakSorry I, die door Sorry met 73 werd gewonnen. Na deze wedstrijd ziet de stand er als volgt uit: Sorry 4—8; Spirit 4— 5; Will vanZoelen II 23; Luctor 1—0; Sorry II 1—0; Sla Raak 2—0; Be Fair 20. In de tweede klas zette Wilmo II zijn overwinningenreeks 'voort door een 82 zege op Be Fair II. R.T.C. kwam op bezoek bij M.T.T.C. en kreeg ook daar een bittere pil (91) te -slikken. Het ziet er naar uit, dat er een hevige strijd geleverd zal wor den tussen Wilno, V.S.V. en M.T.T.C., daar de krachtsverhouding tussen de ze drie clubs gering is. Dat blijkt ook uitonderstaande stand: Wilno II 4—8; V.S.V. I 3—6; M.T.T.C. I 4—6; Spirit II 32; Will van Zoelen II 3 2; Be Fair II 2—0; Sorry III 2—0; R. T.C. I 3—0; P.Z.E.M. I 0—0. In de derde klas won Luctor II de strijd om de voorlopige tweede plaats van Spirit III met 82. Wilno III volgt op de derde plaats met vier punten uit drie wedstrijden door een 73 zege op Sorry III. Rodelaja I heeft niet gespeeld, maar blijft' de leiding behouden. De stand is nu als volgt: Rodelaja I 36; Luctor II 2 4; Wilno III 3—4; Spirit III 2—2; Sorry III 20; Will van Zoelen IV 2—0; Spirit IV 2—0; P.Z.E.M. II 0— 0. In de vierde klas werd slechts één (Advertentie). Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I De vier geneesmiddelen van Chefarine „4" worden in de hele wereld met uit stekend resultaat gebruikt. Ze hebben hun volkomen betrouwbaarheid wel zeer duidelijk bewezen en millioenen mensen baai gebracht bij pijnen en griep, vaak ook dan wanneer andere middelen talen. wedstrijd gespeeld. Luest'or Hl ver pletterde Spirit V maar liefst 'met 91, waardoor laatstgenoemd team wel heel stevig op de onderste plaats gedrukt werd. In deze klas zal het hard gaan span nen tussen Rodelaja I, M.T.T.C. II en Luctor Hl. Dit valt ook af te le zen uit onderstaande stand: Rodelaja I 3—6; Luctor III 3—6; M.T.T.C. II 2—4Will van Zoelen V 22Sorry V 3—2; Luctor IV 1—0; Will van Zoe len VI 20; Spirit V 40. ie wordt bejehermd door ot bestanddeel Chofiros Wanneer nu het gehele gewest en ove rig Nederland alléén maar hartelijk applaudisseren, doch voor hét overige rustig overgaan tot de orde van de dag, dan komt men er hier zeker niet. En daarom willen wij nadrukkelijk het slot van ons vorige artikel her halen; dringende maatregelen zyn ge boden. Tenzij men de ontvolking van dit eiland ook hier als een niet te ke ren realiteit wil aanvaarden. (Slot volgt) (Het eeiöte artikel is gepubliceerd in die P.Z.C. viam dinsdag j.l.) Ada den Haan snelste ter wereld 200 m schoolslag. Zwemster bleef ver onder vastgestelde limiet-tijd. In het overdekte zwemstadion (25 meter) te Naarden heeft de 15-jarige Bussumse zwemster Ada den Haan van de zwemclub ,,'t Gooi", die oor spronkelijk in de Olympische zwem ploeg voor Melbourne was opgeno men, over de 200 meter schoolslag de uitstekende tijd van 2 minuten "46,4 seconden laten afdrukken, waarmee zij het wereld-, Europees en Neder lands record op deze afstand op haar naam bracht. Voor het wereld- en Europees re córd was de limiet vastgesteld op 2 minuten 48,5 seconden, en voor het Nederlands record 2 minuten 49,2 se conden. Ada den Haan is de eerste zwemster die onder deze limieten is gekomen. Belangrijke verschuivingen in hoofdklasse bridge Krachtsverschil in le klasse is klein Constateerden we vorige maal en kele merkwaardige uitslagen in de hoofdklasse A van de Bridgecompe- titie voor paren, ditmaal is de uit slag zo mogelijk nog frappanter. De heer Knoop met invaller de heer 13 ch reu der slaagde' er namelyk in de winst, die normaal door ongeveer de helft van het aantal paren wordt gedeeld, in te palmen. (69 De overige zeven paren bleven zodoende beneden de 50 Geen wonder dat de heren Knoop-Leertouwer de lei ding van de heren PeekVriesman overnamen. De „winnende" paren waren in deze groep: 1 Heren KnoopSchreuder 69 2 en 3 dames Knoop—v. d. Jagt en heren Van OppenCorveleyn met 49 In de eerste klasse was het ver schil tussen de vijf bestgeplaatste pa ren zo klein, dat een wijziging in de stand te verwachten was. De heren v. d. Sluys en Mol uit Veere grepen hun kans, scoorden 68 punten en nes telden zich aan de kop gevolgd door het Vlissingse echtpaar De Visser, dat in drie zittingen van de 9e, via de 5e naar de 2e plaats opschoof. Een keurige prestatie van dit pasgepro- moveerde koppel. De uitslag was hier: 1 Heren v. d. SluysMol 68 p.; 2 echtpaar De Visser 63% p.; 3 en 4 uitmuntend tegenstand. Pas in de stand van negen om negen stukken, kreeg Bom vat op de vijandelijke stelling. Toen leek Verpoest in een paniekstemming te geraken. Hij wilde de „tijger" te lijf gaan, maar verloor. King toonde zich in uitstekende vorm, hij wist Keilers aanval ge heel tot staan te brengen en in de stand van zeven om zeven stukken had King zeker geen na deel meer. Ook in het resterende eindspel weigerde de Chinees een fout te maken en het werd een puntenverdeling. In het middenspel van de partij RoozenburgVan Dijk vervolgde Van Dijk met de Gh est em-do o rstoo t en toen werd de stelling volkomen on overzichtelijk. Juist toen men alge meen dacht dat Van Dijk iets zou be reiken, vond Roozenburg een zeer verraderlijke combinatie die alle moeilijkheden oploste, waardoor ook dit een puntenverdeling werd. UITSLAGEN. De uitslagen van de zesde ronde van het toernooi om het wereldkam pioenschap dammen luiden: Fanelli De Jong 02; KingKeller 11; Hi- satrdHuisman 11; Deslauriers Verse 20; AmzandDionis 11; MeronoForclaz 11BomVer poest 20; RoozenburgVan Dijk 1 1; VerleeneGourmier 02. STAND. De stand luidt na de zesde ronde: 1. G our nier 10 pnt. uit zes partijen; 2. tot en met 4. Bom, Keiler en Roo zenburg, allen 9 pnt uit zes partijen;. 5. Van Dijk 8 pnt uit zes partijen; 6. Deslauriers 7 pnt uit vijf partijen; 7. King 6 pnt uit vijf partijen; 8. en 9. Verse en Huisman, ieder 6 pnt. uit zes partijen; 10. en 11. Hisard en De Jong, ieder 5 pnt. uit vijf partijen; 12. Verpoest 5 pnt. uit zes partijen; 13. Navarro 4 pnt. uit tfijf partijen; 14. tot en met 16. Dionis, Forelaz en Veirleene, leder 4 pnt. uit zes partijen; 17. Amzand 3 pnt. uit vijf partijen; 18. en 16. Fanelli en Meromo, ieder 2 pnt. uit zes partijen.' (Advertentie), PECTORAAL heren PoldermanVan Nieuwenhul- zen en heren WijnenDekker 58 p. Nu de helft "van de competitie ach ter de rug is, beginnen zich in de 2e klasse duidelijk 2 groepen af te tekenen. Het verschil tussen de num mers 1 tot en met 9 is namelyk 37 punten, doch de nummers 9 en 10 verschillen niet minder dan 25 pun ten. De heren Doclcheer en Simpelaar wonnen weer en liepen een tiental punten in op de leiders en namen de 2e plaats over van de heer en me vrouw Muyleboom, die wel zeer slecht uit ae bus kwamen. De heren Kesteloo en Baardse blijven goed volgen. De uitslag volgt hier: 1 Heren DockheerSimpelaar 82 p.; 2 heren KestelooBaardse 80% p.; 3 de heer en mevrouw Aarnout- se 77% p.; 4 de heer en mevrouw v. dL Wal 74 p.; 5 de heer en mevrouw groepen is als Matzinger ?3% 'De stand in volgt: Hoofdklasse: 1 Heren KnoopLeertouwer 145% p.; 2 dames Knoopv. d. Jagt 136% p.; 3 heren PeekVriesman 136 p.; 4 heren GommersVan Iren 126% p.; 5 mevrouw Dronlfersde heer Heyboer 121% p.; 6 de heer en me vrouw v. d. Kreeke 117% p.; 7 heren JansenVan Goor*115% p.; 8 heren Van OppenCorveleyn 109 p. Eerste klasse. 1 Heren v. d. Sluys—Mo] 181 p.; 2 de heer en mevrouw De Visser 175 p.; 3 heren PoldermanVan Nieuwen- huizen 173 p.; 4 dames Gommers Van Iren 171 p.; de heer en mevrouw Brouwers 169% p.; 6 heren Dekker Wijnen 159% p.; 7 dames Gabriël- seBallintijn 154 p.; 8 de heer én mevrouw De Graauw 153% p.; 9 da mes Vriesmanv. d. Boudt 143 p.; 10 dames WolthersHuysse 140% p. Tweede klasse: 1. mevr. Bruyn- ogede heer Groen 274 p. 2. heren DockheerSimpelaar 268% pt. 3. he ren KestelooBaardse 265 p. 4 de heer en mevrouw v. d. Wal 250 p. 5. dè heer en mevrouw Muyleboom 248% p. 6. de heer en mevrouw Mat zinger 248 p. 7 en 8 dames Polder- manNieuwenhuizen en de heer en mevrouw Aarnoutse 239% p. 9. de heer en mevrouw v. d. Kreeke 237 p. 10 dames v. d. SluysBruin 212 p. 11, de heer en mevrouw Bode 209% p. 12 de heer en mevrouw Lünne- mann 209 p. 13. de heer en mevrouw Adriaanse 205% p. 14 heren Roovers Van Waegeningh 186% p.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 8