Hulp aan Hongarije JU V.2.C. KAPPIE in het lönd der oliebronnen WALCHEREN ALLEEN BIJ AANKOPEN W0RVEN BONNEN AFGEGEVEN! ADVERTENTIE-PAGINA'S WOENSDAG 14 NOVEMBER 1956 PROVINCIALE ZEEUW BE COURANT 6 Advertentie). De door het plaatselijk comité voor hulp aan het Hongaarse volk voor de gemeente Terneuzen, waarbij inbegre pen de gemeenten Sluiskil en Driewe gen, gehouden geldinzameling heeft tot nu toe 8164,21 opgebracht, waar- In een bedrag van 1530,80, dat te Sluiskil werd bijeengebracht. Een aantal lijsten is echter nog niet bin nengekomen, terwijl verder o.m. nog enige bedragen, waaronder het be drag dat door de raad beschikbaar zal worden gesteld, In genoemd bedrag nog niet zijn begrepen. De in de Ned. herv. kerk te Terneu zen gehouden collecte voor Hongarije bracht 807,17 op, alsmede 116 Belgi sche francs. Door de afdeling Walcheren noord west van het Rode Kruis, omvattende de gemeenten Aagtekerke, Domburg, llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll 2.15 per inwoner! De inwoners van de kleinste gemeente van Nederland, de n gemeente Serooskerke op Schouwen, hebben het gepres- teerd om door middel van een n lijstcollecte voor de hulpverle- s mingsactie Hongarije, uitgaan- de van de afdeling Schouwen s (Westhoek) van het Nederland- ge Rode Kruis, een bedrag bij- een te brengen van f 392,50. Dit komt neer op een gemiddelde van f 2.15 per inwoner! Een voorbeeld ter navolging. Collecten De zaterdag 10 november j.l. te Goes gehouden Klaprooscolleote heeft op gebracht f595,67. Waar zijn onze schepen Aagtekerk 17 Antwerpen verwacht Aalsdijk 10 Penang naar Kaapstad Adiine 11 Lissabon Aldabi 13 Quessant n. Rio de Janeiro Almkerk 10 East-London Alphard 12 Bremen Alpherat 12 Natal naar. New-York Alamak 13 Santos Ameland 13 Walvisbaai. Amsteldiep 10 1620 m. O. Hampton Roads Amstelkade 10 510 m. 2 Cp. Palmas Amstelslot 12 Curapao naar Los Angeles Annenkerk 11 Beaohyhead Arendskerk 12 East Londen n. Las Palm. Arkeldijk 10 Djakarta Atje Ray S. 11 275 xn nw Cp. Finisterre Averdijk 12 Houston Ball 12 Ouessant Banka 12 Londen Blitar 12 Kaapstad naar Halifax Bloemfontein 11 Port Elizabeth Blommersdijk 11 Ambrose Iv. Bussum 12 Oporto Caltex „The Hague" 12 Rotterdam naar Sidon Calamares 13 New York Chards 11 Oranjestad Colette 12 Dungeness Cot Idea 11 150 m N.O. Dakar Delft 12 La Guaira Delfshaven 12 Rotterdam Drente 12 Marseille naar Rotterdam Dongedijk 11 Rotterdam Esso Den Haag 10 130 m N.N.O. Finisterre Erkallm 10 rede Esbjerg Friesland 12 Kaap Vincent Gaastterland 11 llheos naar Amsterdam Garoek 12 Penang naar Rotterdam Groote Beer 10 Rotterdam Gulneekust 11 Abonnema naar Lays Harold 11 Hull Heelsum 11 470 m N. Azoren Hera 13 Rotterdam verwacht Houtman 10 Beira Ivoorkust 12 Hamburg Jagersfontein 11 250 m Z. Dakar Johan van Oldenbamevelt 10 3323 m N.W. Kaapstad Kabylia 11 280 m W.N.W. Fortaleza Kal Inga 11 1400 m W.Z.W. Mauritius Kalydon 11 Maracaïbo v. Pta. Cardon Kara 12 Durban naar Buenos Aires Katelysda 11 60 m Z.O. Flores Kenia 11 50 m Z.-W. Fayal Kermla 12 Hamburg naar Rotterdam Kinderdijk 12 Antwerpen naar New-York Korenia 12 in Kielerkanaal n. Rotterdam Korovdna 10 Aruba naar Lands End Kota Agoeng 12 Dakar naar Belawan Kota Baroe 11 Lissabon naar Kaapstad Kryptos 12 Ornkoldsvik naar Lulea Kylix 11 Guadaloupe Leersum 11 600 m z.w. Azoren Langkoeas 11 Mauritius Lekhaven 12 Key West naar Antwerpen Limburg 12 Singapore Lissekerk 12 Bahrein Lombok 11 1000 m N.W. Kaapstad Maasdam 11 260 m W. Lands End Maashaven 10 40 m. Z.W. Ouessant Maaslloyd 10 Port Swettenham Mariekerk 11 Genua Merwede 11 Takoradi naar Freetown Molenkerk 12 Chain a Murena 15 Melhla verwacht Oldekerk 11 Port Swettenham Oostzee 10 Karachi naar Bombay Ootmarsum 10 Mobile naar Jacksonville Oranje 11 Belawan Oranjefontein 12 Hamburg Orestes 11 100 m W.N.W. Nicaragua Parkhaven 11 45 m Z.Z.W. Finisterre Peperkust 12 90 m Z.W. Finisterre Phrontis 12 Diego Garcia naar Durban Purfina „Nederland" 12 Genua Reality 10 Anwerpen naar Liverpool Reynlersz. 10 Ternate Rijndam 11 Rotterdam Rijnkerk 10 330 m Z. Dakar Roepat 11 Mena Al Ahmadi Rotula 11 Curagao naar Stanlow Ruys 13 Buenos Aires Schelp wijk 580 m N.N.O. Durban Senegajkust 11 Finisterre Sibajak 11 580 m W.Z.W. Cocos Eilanden Sibigo 10 490 O.Z.O. Cap Cairns Sigli 11 Sydney Silvretta 11 Antwerpen Sliedrecht 11 370 m W. Florida Street Stad Leiden 12 Hamburg Sumatra 11 Bahrein Tabian 13 lialafax Tabinta 10 15 m N.N.W. Texel Tegelberg 12 Durban Theobaldius 11 120 m N.N.O. Mozambique Tjlnegara 10 910 m Z.W. Diego Garcia Tjitjalengka 11 660 m W.Z.W. Sabang Utrecht 12 70 m W.Z.W. Poloe Laut Van Heutz 12 Bassein Vasum 11 320 m W. Freetown W. Alton Jones 12 Rotterdam naar Mena A1 Ahmadi Willem Ruys 12 Dakar Willemstad 10 La Guaira IJssel 12 Quessant naar Philippeville Zeeland KRL 12 Soerabaja naar Tj. Mass!. Grijpskerke, Meliskerke en Oostka- pelle werd ten bate van de vluchtelin- fen uit' Hongarije een collecte gehou- en. De opbrengst bedroeg: 8220,27, waarvan Aagtekerke 1350.Dom burg 1950,42, Grijpskerke 1278,60, MelTskerke 1304,80, Oostkapelle 2336,95. De op 5 en 6 november gehouden collecte voor hulp aan Hongarije, tij dens de tournee-avonden van de Alge mene Nederlandse Agrarische Be- drijfsbond te Goes en Kruiningen, heeft opgebracht 339,64. De te Bruinisse gehouden collecte voor de slachtoffers in Hongarije bracht f 1.815,25 op. De in de Ned. herv. kerk te Bruinisse gehouden col lecte voor de Hongaarse slachtoffers bracht 1000 op. De In de gereformeerde kerk te Se- rooslterke (W.) gehouden collecte ten bate van de slachtoffers in Hongarije bracht 534,05 op. De opbrengst van de zondag in de Ned. hei'V. kerk te Sluis gehouden collecte ten bate van Hongarije heeft f 394.37 opgebracht. Middelburg N.C.V.B.-af deling bezorgde bejaarden ontspanning. Een groot aantal ouden van dagen was dinsdagmiddag naar de Bogard- zaal gekomen om de ontspannings middag mee te maken, die dames van de afdeling Middelburg van de N.C. V.B. hen aangeboden hadden. Twee maal per jaar genieten de bejaarden van dit prachtig initiatief. Na de ope ningszang en na het gebed sprak de voorzitster van de afdeling Middel burg, mevrouw R. Blaauw-Mulder, naar aanleiding van psalm 46 een be moedigend woord tot haar gehoor, waarin zij er op wees, dat God ook thans nog in deze woelige wereld Zijn woord en vrede brengt. De dames trakteerden op zelf ge maakte oliebollen en chocolademelk. Maar naast deze materiële zaken was er ook volop te genieten van schetsjes en voordrachten, die de dames de aan wezigen boden en ook voor de zang was een ruime plaats ingeruimd. Zo las mejuffrouw E. van Renesse enkele, gedeelten uit „Fransje en de dominé" voor. Tevens was er een eenacter, die een huiselijk tafereel voorstelde.Dit schetsje wekte bij de bejaarden een gul applaus en nog een vrolijke lach op. Na de pauze verzorgde mevrouw A. van Kamer-van Drièl óp ernstige en humoristische wijze eén declamatie, waarna het zangkoor onder leiding van mevrouw Van Spuy enkele liede ren ten gehore braclft. De autobezit ters hadden spontaan meegeholpen om de oudjes, voor wie het lopen wat moeilijk afging, naar de zaal en weer naar huis te vervoeren. De vice-presi- dente, mevrouw M. de Noot-Dekker, sprak een slotwoord. De heer en mevrouw Verburg verlaten „De Griffioen". De heer en mevrouw C. Veribuiig- van de Velde, de diiireoteur en direc trice van het, rusthuis voor ouden vain dagen „De Griffioen" te Middelburg, zu'llen dit rusthuis vermoedelijk per 1 april van het volgend jaar verlaten. Op deze datum zal het echtpaar Ver- burg juist negen jaar aan „De Grif fioen"- verbonden zijn geweest. De heer en mevrouw Verburg zul len hierna de leiding krijgen over een rusthuis in Ridderkerk, dat groter is en waar tevens kleine flats aanwezig zijn. Bidstonden. Het ligt in de bedoeling van de Oecumenische Jeugdraad van Middel burg om a.s. vrijdagavond om 8 uur in de Engelse kerk ëen bidstond te houden, speciaal met de jongeren uit de stad. Deze bidstond zal ongeveer een half uur tot drie kwartier duren en zal voorlopig iedere vrijdagavond gehouden worden; iedereen heeft toe gang op deze avonden. Deze bidston den worden belegd in verband met de grote nood in- deze wereld en wel speciaal in Hongarije. Vara-bijeenkomst In de Schouwburg. De afdeling Middelburg van de V.A.R.A. hield dinsdagavond in de bovenzaal van. de Schouwburg een gezellige bijeenkomst, die tevens als werkersvergadering bedoeld was. De voorzitter van de afdeling, de heer J. K. Radder, heette de vele aanwe zigen hartelijk welkom, in het bij zonder „De twee Pico's", het bekende accordeonistempaar en de spreker van deze avond, de heer H. van Kuilen burg. Hierna werd direct het woord gegeven aan de twee accordeonisten, die naast een programma van pot pourri-liedjes tevens een klassiek.ge deelte brachten, namelijk het voor spel uit „La Traviata", waarmee zij een gul applaus verwierven. De heer Van Kuilenburg vertelde zijn toehoorders een en ander over de grootse plannen van de omroepver eniging voor het nieuwe seizoen. Aan het begin van zijn toespraak bepaalde hij zich tot het leed, dat over Hon garije gekomen is. De heer Van Kui lenburg wees erop, dat het Neder landse volk in die hulpverlemingsactie op de voorste rij getreden is, hetgeen hem met troits vervulde. Wat de plannen van de V.A.R.A.. betreft, vertelde de heer Kuilenburg iets over de nieuwe offset-drukpers .van de „Arbeiderspers", waarmee de omroepvereniging haar ledèn in de toekomst een radiogids kan bieden van 64 pagina's, op dezelfde wijze verzorgd als bijvoorbeeld de huidige damesbladen. Met een projectie- apparaat maakte de heer Kuilenburg zijn gehoor enigzins duidelijk hoe het in de toekomst worden zal. Ook zagen, de aanwezigen de moeilijkheden en de voorbereidingen, die het uitgeven van deze omvangrijke gids met zich meebrengt. Tot slot riep spreker de Middelburgse V.A.RA.-leden op, om hun steun te verlenen bij de werving van nieuwe leden. Na de pauze werden nog enkele vragen gesteld, waarop de heer Kui lenburg antwoord gaf. Hierna traden „De twee Pico's" weer voor het voet licht, waarna het laatste woord aan de heer Radder was, die alle mede werkenden van deze avond dankte. Bijzondere jeugdavond „Youth for Christ". Onder het motto „Ohrist for youth, also youth for Christ" (Christus voor de jeuigd dus: de jeugd voor Chris tus) hield de „Youth for Christ"-afde- ling Middelburg dm die Lutherse kerk een bijzondere jeugdavond, waaraan tevens de lieer en mevrouw Friessen, een Canadees echtpaar, medewerkte. De vele aanwezigen werden welkom geheten door de heer Jan. J. van Ca- pelleveen. Vervolgens zong het echt paar Friessen het duet: „Only only Glory, by and by". Daarna zong de heer Friessen een lied, hetgeen door zijn echtgenote op een bord uitgete kend werd. Vende^ hield de heer Fries sen een toespraak over Johannes 3 vers 16, waarbij de heer Van Capelle- veen voor de vertaling zorg droeg. De -heer Friessen wees erop, dat deze brief van gratie voor iedereen ge schreven is. „Als wij het aanbod van gratie, dat Christus -ons in deze brief geeft, willen aanvaarden, zullen wij 't eeuwige leven hebben", aldus de heer Friessen. Tot slot maakte de heer Friessen met een treffende illustratie duidelijk, dat iedereen voorbereidin gen moet 'treffen om tot zijn uiteinde lijke plaats van-bestemming te komen. f Advertentie HOOFDPIJN? WEG HOOFDPIJN! Ned. Zondagsschool Ver. confereert te Goes. De Najaarsconferentie van de Ne derlandse Zondagsschool Vereniging zal dit jaar worden gehouden in Goes op zaterdag 1 december a.s. in het kerkgebouw van de Vrije Evangeli sche gemeente aan de Cornelia Evers- dijkstraat. De conferentie vangt aan te 3 uur des middags en zy wordt na een on derbreking des avonds te 7 uur voortgezet. Rabbjjn J. Soetendorp van Am sterdam zal voor de Zondagsschool leiders (sters) spreken over „Profe ten in hun eigen omgeving." De heer Soetendorp houdt zich reeds sinds jaren bezig met het ver tellen van de bijbelse geschiedenis, gaf hierin les in Israël en studeert thans theologie. Voor allen die aan het kind uit de bijbel mogen vertellen zal deze le zing ongetwijfeld zeer interessant zijn en hoewel de N..V. uiteraard aller eerst haar leden-zondagsschoolleiders (sters) samenbrengt, kan men ook als niet-lid een introductie aanvra gen. Het programma omvat voorts een bespreking van vier vragen met be trekking tot de vertelling van het kerstevangelie, de liturgie op het kerstfeest en proefvertelling van een z.g. vrij kerstver-haal ,,De zanger van Berlikom" met gekleurde film strip. Jeugdige inbreker in Sint-Laurens gegrepen heeft zaterdagavond, na enige uren speuren, de 22-jarige J. R. uit die ge meente aangehouden, dié een inbraak had gepleegd in de woning van de 74-jarige weduwe v. d. B. aan de Noordweg. Tijdens afwezigheid van de be woonster had de jeugdige inbreker zich toegang verschaft tot de woning door het openschuiven van een raam. R. nam een geldkistje mee, dat onder het ledikant van de bewoonster stond. Achteraf is komen vast te staan, dat het kistje weinig van waarde bevat te. Nadat hij het had opengebroken, gooide R. het kistje weg. Onmiddellijk nadat mevrouw v. d. B. de diefstal had ontdekt, stelde zij Jrijkspolitie in kennis. Deze laatste 'stelde ter plaatse een onderzoek in, met als resultaat dat vingeraf drukken op het raamkozijn werden gevonden. Daarim werd een politie hond ingeschakeld, die de woning van de dader aanwees. De dactyloscopi- sche dienst uit Den Haag berichtte 's avonds, dat was vastgesteld aan wie de vingerafdrukken behoorden. R. is in arrest glesteld. Chr. melkslijfers bespraken hun problemen. Met het doel voorlichting te geven over de vele problemen, eens te horen wat er by de leden leeft en hen bo vendien te laten meebeslissen over 't al of niet doorvoeren van bepaalde maatregelen, hield de Kring Zeeland van de Prot. Christ. Bond va-. Zuivel handelaren dinsdagmiddag in restau rant „De Opril" te Goes weer de jaar lijkse algemene ledenvergadei'ing. De secretaris van de landelijke bond de heer C. de Boer uit Utrecht zette in zijn inleidend woord uiteen, dat de problemen rondom het zuivelbedrijf op diverse terreinen liggen. Wat de economische kant betreft behandelde spreker de kostprijsberekening en bralt hij een lans voor het gemeen schappelijk inkomen. Als sociaal waagstuk sneed de heer de Boer de „in studie zijnde" vakan tieregeling voor de melkslijter aan, waarbij hij o.m. van mening was dat een dergelijk regeling uit het bedrijf schap zelf dient te komen. Verder lok te spr. een discussie uit over de ziek te en ouderdomsverzekering. Vraagstukken van technische aard zijn er in de zuivelwereld te over, zo als bleek by de bespreking van de be drijfsinrichting en de afscherming van de melk. Verder was de landelijke secretaris van mening dat de bestaan de organisaties ook in een vereniging van individuele leden, zoals de Zeeuw se Melkfederatie, vertegenwoordigers moeten hebben. Tenslotte wilde spr. in principe de mogelijkheid open la ten om te streven naar melkverkoop in de kruideniersbedrijven. De voorzitter van de provinciale Kring, de heer C. Polderman uit Vl-is- singen ,die tevens lid van het hoofdbe stuur is, hield vervolgens een cause rie over de situatie van de zuivelbe drijven in Zeeland. Hierin vestigde hij vooral de aandacht op de huidige stroeve samenwerking tussen de Zeeuwse Melkfederatie en de Christe lijke Bond. Hij kwam dan ook tot de conclusie dat er wegen gevonden moe ten worden om het onderling contact te verbeteren. In verband met de strenge technische eisen, die tegen woordig aan het zuivelbedrijf worden gesteld, pleitte de heer Polderman voor een soepele houding tegenover de melkslijters, die hun bedrijf pas heb ben gemoderniseerd. -Acfie VAU De data der voorstellingen zijn voorlopig vastgesteld als volgt: VLISSINGEN: woensdag 5 december In het „Concertgebouw" MIDDELBURG: zaterdag 8 december in het „Schuttershof" GOES: zaterdag 15 december In de „Prins van Oranje" Ook dit jaar komt ons blad met een reeks populaire kindervoor stellingen. Vorig jaar ging 't over Jaquelientje en Brammetje, maar wat er ditmaal wordt vertoond blijft nog even een verrassing. De toegangsbewijzen voor deze voorstellingen zijn te verkrijgen door inlevering van bonnen, die worden uitgegeven door winke liers, die in de P.Z.C. adverteren en aan onze actie meedoen. Bij aankoop van een bedrag van min stens f 1.- krijgt men een bon. Het bestede bedrag wordt naar bene den afgerond op hele guldens en per aankoop wordt maximaal voor 20.aan bonnen verstrekt. Iedere winkelier, die aan deze St. Nicolaas-actie meedoet, maakt dit bekend door middel van een raam biljet. Voor 10.aan bonnen wordt op nader bekend te maken tijd stippen een toegangsbewijs uitge reikt tegen betaling van een dub beltje. Alle aldus ontvangen dub beltjes komen ten goede aan een Zeeuws liefdadig doel. Met nadruk wordt er c -> gewezen, dat bonnen uitsluitend aan kopers worden afgegeven. Het is in vorige jaren voorgekomen, dat jongelui bij de winkeliers om bonnen gingen vragen, zonder dat zij iets kochten. Met name wordt de ouders verzocht hun kinderen er op te wijzen, dat dit vragen door de kinderen voor de betrokken winkeliers onprettig is. Bovendien heef! de praktijk van vorige jaren geleerd, dat de voorstellingen alleen maar bezocht kunnen worden door kinderen, voor wie het spel is geschreven, namelijk van 6 tot en met 14 jaar Daarom zullen wij dit jaar uitsluitend kinderen van zes tot en met veertien jaar, zonder begeleiding van ou deren toelaten. Aan deze regel zal strikt de hand worden gehouden!!! In Middelburg en Goes worden de bonnen door de winkeliers -uitgereikt van 24 november tot en met 5 december. tn Vllssingen van 20 no vember tot en met 1 de cember. Let in deze periode dus vooral op onze Zeeuwse pedagogische uloconferentie. Op 16 en 17 nov. te Goes. Op vrijdag 16 en zaterdag 17 no> vember a.s. organiseren de afdelingen van de vereniging voor openbaar Mu lo en de vereniging voor Chr. Mulo in hotel „de Korenbeurs" te Goes hun 3e Zeeuwse pedagogische ulo-conferen tie. Op de eerste dag zal de voorzitter van het Pedagogisch Centrum van de Ned. Onderwijzers Vereniging en ge meentelijk inspecteur van"het onder- wys te Rotterdam, de heer C. J. Rol, een inleiding houden over het onder werp „Selectie en Schoolgemeen schap". Tijdens de middagbijeenkomst zal dit onderwerp in secties besproken worden en zullen de aanwezigen een expositie van leermiddelen kunnen be zichtigen. 's Avonds worden onder wijskundige- en. culturele films ver toond. Zaterdagmorgen houdt de heer J. Dekker, voormalig directeur van de chr. kweekschool te Zetten een inlei ding over het onderwerp: „De didac tiek van het vak Nederlandse taal op de uloschool". In discussiegroepen zullen de deelnemers dit onderwerp vervolgens bespreken. 1. Over de wijde uitge strektheid van de oceaan zocht de Kraak haar weg. De thuisreis van het zui delijk halfrond was tot nu toe onder de gunstigste weersomstandigheden ver lopen. Schier-wolkeloze luchten en warme tempera turen hadden gezorgd voor een vlotte en zorgeloze reis; de Maat was er zelfs aan toe gekomen zijn baard te wassen en begon zich langzamerhand te verzoe nen met zijn zeemansbe- roep. Zelfs toen het trouwe schip al enige tijd in het Golfstroomgebied voer, bleef alles goed gaan. De brave stuurman begon reeds te hopen, dat dit nu einde lijk eens een reis zonder narigheid en ellende zou worden! Helaas, er zouden toch nog enkele kleine moeilijk heden overwonnen moeten worden. Een paar dagen vóór de thuishaven zou worden bereikt veranderde de lucht merkbaar. Stapelwolken torenden hoog op tegen de blauwe lucht, er stak een frisse bries op en de Kraak begon stevig te deinen op de witte schuimkoppen. Met een bezorgde trek op het gezicht tikte Kap- ple op de barometer. „Dubbel-getaande zeekakelobbesen!" mompelde hij. „Dat liegt er waarachtig niet om! Vóór we een uur verder zijn zitten we ja midden in een storm!" En zo was het. De wind nam snel in hevigheid toe en gierde huilend rond het scheepje. Loodgrijze wolken deden de avond sneller vallen. Van tijd tot tijd verscheurde een grillige bliksemschicht het inktzwarte zwerk.... De vorige week in Middelburg ge houden Klaprooscollecte heeft f 1140,81 opgebracht. Industrieterrein te St.-Maartensdijk. De gemeente St.-Maartensdijk heeft bericht ontvangen, dat het Coördina tie College voor Openbare Werken (C. O.W.), te Den Haag, gunstig heeft be slist op het verzoek van de door Gedeputeerde Staten ingestelde Provinciale Commissie voor de Werk gelegenheid in Zeeland, om subsidie in de kosten van de aanleg van een in dustrieterrein in die gemeente. Het object wordt uitgevoerd als D.A.C.W.-werk. Met het werk moet omstreeks 3 de cember a.s. worden begonnen en het moet worden stopgezet, indien het dan nog niet voltooid is. op 29 april 1957. Marktberichten. VEILING GOES. 13 nov. Export- en industrieveiling: Cox Orange Pippin st. 70-75, 101—110; st. 65-70, 93—101; st. 60-65, 65—87; st. 55-60, 47—53; liuish. 70-75, 95—99; huish. 65-70, 87—92; huish. 60-65, 58—71; huish. 55-80, 4047; II 27—33; Sterappel huish. 65-75, 50; huish. 55-65, 31,80—33,40; II 16; Goud- reinette st. 85-90, 41; st. 75-85, 42—43; st. 65-75, 26,90—28; st. 60-65, 21; huish. 80-85, 40; huish. 75-85, 38,70—38,90; huish. 65-75, 25,10—25,20; huish. 60-65, 18,60—18,90; II 15; Jonathan st. 75-80, 54; st. 70-75, 48—49; st. 65-70, 42,80; St. 60-65, 34; st. 55-60, 23; huish. 75-80, 43; huish. 70-75, 43,1044; huish. 65-70, 36,40—36,90; huish. 60-65. 29,20; huish. 55-60, 21,50; II 13; Goudreinette keuken 22,80; fabr. 15,8016,10; val 12— 13; kroet 10.25; Diverse appelen kroet 7,90; Comtesse de Paris huish. 65-75, 35,20; huish. 5-65, 27,30—27,70; huish. 50-55. 14; II 9,50; Zwijndrechise Wijnpeer huish. 60-65, 35; huish. 5-60, 32; huish. 50-60, 27; huish. 50-55, 22; n 16; Kleiperen huish. 50-60, 28; II 15; St.-Remy huish. 75-85, 27; huish. 65-75, 29; huish. 60-65, 27; II 24; Pondspeer huish. 65-75, 24; II 21; Em. d'Heyst huish. 65-75, 41; huish. 55-65, II19. Verpakt fruit: Cox Orange Pippin huish. 105—108. Gewone veiling: Cox Orange Pippin keuken 52—65; fabr. 17—47; Sterappel keuken 22; fabr. 16—19; Jonathan keuken 1732; fabr. 921; Comtesse de Paris keu ken 22—24; fabr. 11—16; St.-Remy keuken 23—27; fabr. 18—21; Gieser Wildeman fabr. 2032; Beurré Alex. Lucas keuken 40; Pondspeer keuken 21—22; fabr. 13—19; Doyenne du Comice keuken 76—34. VISMIJN VEERE. 13 nov. Aangevoerd: 546 kg export garnalen 178—255.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3