KAPPIE mm SINT MAARTEN: FEESTDAG IN SAINT HILAIRE WALCHEREN WYBERT 1T v RCS BRACHT CORN BOYS MET MOEITE NEDERLAAG TOE: 2-1 en de PNEUMASAURUS be_ dit de ETHER DINSDAG 13 NOVEMBER 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GASTVRIJE ONTVANGST Veel waardering voor bezoek uit Zierikzee. (Van één onzer redacteuren) Ondanks het slechte weer is de jaarlijkse grote feestdag in Saint-Hi- laire-du Harcouet ter gelegenheid van Sint-Maarten een groot succes gewor den. In tegenwoordigheid van de pre fect van het departement Manche, M. Larrieu, de burgemeester van Sint-Hilaire, dr. D. Cuche, de Zierik- zeese burgemeester, P. Th. Dijckmees- ter en zijn echtgenote, vierden de be woners van Sint-Hilaire het feest van Sint-Maarten, dat eindigde met een banket, waar veel hartelijke woorden over de FransNederlandse vriend schap gesproken werden. Burgemees ter F. Th. Dijckmeester overhandigde aan de jonge landbouwer Jeusselin de wisselbeker van de stad Zierikzee. De veefokker uit Normandië ont ving de uitnodiging de tentoonstel ling van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij in Zierikzee begin juli 1957 bij te wonen. De beide Nederlandse leden van de jury voor de veekeuring, de heren L. J. H. Koopman' en A. Z. Meerdink hebben zich niet onbetuigd gelaten. Op de hoek van één der drukste straten was de winkel „In het wapen van Zierikzee" ingericht, waar Jopie Koopman en Kees van der Doe in de oude Schouwse hoerendracht, de Zie- rikzeese souvenirs aan de man brachten, zoals aardewerk en gegra veerde asbakken. Tegen half één kreeg de directrice van de stand, die vanwege de klederdracht al veel be kijks had, hoog bezoek. De prefect, de onder-prefect en de secretaris van de provincie Manche kwamen de stand bezichtigen. Op het, inmiddels door de regen modderig geworden keurterrein, stond de jury voor de moeilijke taak, de prijswinnende veefokker aan te wijzen. Er werd lang gedelibereerd en bijna leek het of de prijswinnaar van verleden jaar nu weer de geluk kige zou zijn. Het werd echter de landbouwer Jeusselin, die uit handen van de heer Dijckmeester het bege renswaardige trofee ontving. Tijdens het daarop volgende banket in de ambachtsschool sprak de heer Meerdink namens de Zierikzeese vee fokkers. Spreker wekte zijn collega's op, vooral aandacht aan het fokken van stieren te schenken, die voor de opbouw van een nieuwe veestapel on ontbeerlijk zijn. Tenslotte nodigde hij de Normandische veefokkers uit afgevaardigden te sturen naar de gro te tentoonstelling van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij volgend jaar Marktberichten. VEILING GOES. 12 nov. Export- en Industrleveillng: Cox Allington Pippin st 70-75, 03—96; st 65-70, 90; St 00-65, 71; st 55-60, 47; "huish. 70-75, 92—102; huish. 65-70, 88—96; hulsh. 60-65, 68—75; huish, 55-00, 45—50; II 27— 32; Sterappel huish. 65-75, 48; huish. 55- 65, 35; II 15; Goudreinette st 75-85, 37; St 65-75, 26; st 60-65 21; huish. 75-85, 37.80 —38,10; huish. 65-75, 24.40—24,60; huish. 60-65, 18,50; rr 14; keuken 22,10—22,40; fabr. 16,5016.80; Jonathan huish. 75-80. 43; huish. 70-75, 41,30; huish. 65-70. 35.50 —36,60; huish. 60-65, 28,10—28,30; huish. 55-60, 18.50—19; H 13; Glorie van Holland huish. 75-85, 42; hulsh. 65-75, 36; huish. 60-65, 27—28; II 20; Comtesse de Paris st 75-85, 31; st 65-75, 32; st 55-65, 27; huish. 65-75, 34; huish. 55-65, 25,80—26,30; huish. 50-55, 14; II 8,50; St.-Remy huish, 75-85, 26; huish. 65-75, 26; II 23; Zwijndrechtse Wijnpeer huish. 6-60, 29; hulsh. 50-55, 22; II 8,50; Beurré Alex. Lucas huish. 75-85, 54; hulsh. 65-75, 53; huish. 60-65, 39; H 16; Pondspeer huish. 60-70, 21; II 19. Gewone veiling: Cox Allington Pippin keuken 52—59; fabr. 3032; Sterappel keuken 18—24: fabr. 1011; Glorie van Holland keuken 38: fabr. 30—32; Jonathan keuken 21—27; fabr. 11—15: Beurré Alex. Lucas keuken 33—36; fabr. 20—30; Doyen ne du Comlce keuken 74; fabr. 56: St.- Remy keuken 21—23; fabr. 17—19; Com tesse de Paris keuken 21; fabr. 9. Groente: Kropsla All 45; Bloemkool AI 72; All 47—65; BI 36; afw. 11—43; Gr. Savoye kool 16—18; Rode kool 12; Witet kool 3—6; Boerenkool 11—12; Prei 2526; Peen 6; Andijvie 11—15; Kroten 12; Spruiten An 68—72; BI 37; afw. 59 —61; Druiven n lio—114; III 88—92. VEILING MIDDELBURG. 12 nov. Aardappelen: Eerstelingen gro te 10,80; bonken 12,1012,20; Bintjes bon ken 11,60; Koopmans Blauwe groet 11,20 —12,40. Fruit: Ellisons Orange fabr. 28; Alling ton Pippin huish. I 00-70, 10: Goudrei- netiten s-t, 85-90, 38—39; st;. 75-85, 34; st, 70-80, 32—33; st. 65-75, 28—29; hulsh. II 18; Groninger Kroon keuken 22—27; fabr. 9 —17; Jonathan st. 60-05. 36; st. 65-70, 41; keuken 37; Cox Orange Pippin huish. I 60-65. 62; keuken 2213: Conférence fabr. 10: Gieser Wildeman hulsh. II 42; Beurré Alex. Lucas keuken 12—17; Ananasme loenen 18; Tomaten 2187. Groente: Bloemkool A 36—72; B 24—50; C 15—27; Andijvie 7—18; Prei 15—22; Uien 14—16; Sla 6—19; Veldsla 56-69; Witlof 57—81; Spruiten 51—69; Witte kool 4; Ro de kool 8—14; Savoye kool 9—20; Boeren kool 9—10; Bospeen 14—27; Waspeen io— 35; Breekpeen 8—12; Boskroten 11—21; Kroten kg 26. VEEMARKT ROTTERDAM 12 november. Aanvoer in totaal 1606. Vette koeien en ossen 956, Varkens 650. Vette koelen en ossen le kwaliteit 304— 315. 2e kwaliteit 290--300, 3e kwaliteit 280- 290. Varkens (lev. gew.) le kwaliteit 198. 2e kwaliteit 196. Se kwaliteit 194. Vette koeien, wat stijver in prijs, prima's bo ven notering. Varkens (lev. gew.), prij zen lager, prima exemplaren boven no tering. VISMIJN VEERE. 12 nov. Aangevoerd: 3027 kg export garnalen 93—135; 128 kg schar 46—59: 4t leg bot 42—56: 65 kg wijting 3045; 6 kg tong (middel) 109—352: 120 kg rog 29—33; 18 kg wulken G5—71; 87 leg ongesorteerde vis 37—66. Collecten De collecte, die te Amemuiden ten bate van de slachtoffers uit Hongarije werd gehouden, bracht f 1186,25 op. Zierikzee. Burgemeester Dijck meester giing in de historie terug bij een beschouwing over de banden tus sen Nederland en Frankrijk. De prefect van het departement Manches sprak over de vele Neder landers, waaronder enkele Zeeuwen, wier namen, vooral in Normandië, nog bekende klanken .zijn. Verschil lende polders in Frankrijk zijn ge maakt naar Zeeuwse voorbeelden. De burgemeester van Sint-Hilaire zei ook nu wedr op hetzelfde aambeeld te wil- hameren; verbroedering van ste- den voorkomt oorlogen! Na deze maaltijd volgde een kort bezoek aan het internaat van de school. Te 20.00 uur waren de Zierik- zeënaars uitgenodigd de opening van de boerenleenbank bij te wonen. Na dat de prefect het blauwe lint had doorgeknipt, ontving mevrouw Dijck meester de stukken limt als aanden ken. Vandaag dinsdag zijn de heer en mevrouw Dijckmeester on officieel de gast van de prefect. Woensdag keert de delegatie naar Zie rikzee terug. De commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, had een vriendelijk telegram gezonden met de mededeling door dringende ambtsbezigheden verhin derd te zijn. Men heeft thans het voornemen de commissaris der konin gin tijdens de sportmanifestatie van het volgend jaar uit te nodigen. Provinciale vergadering Chr. Textielbond. Aan een forum van deskundigen op verschillend gebied, zijn tijdens de provinciale vergadering van de Chris telijke Textielbond, afdeling Zeeland, maandagmiddag in hotel „Centraal" te Goes, tal van actuele problemen door een aantal manufacturiers voor gelegd. Zo moesten de heren B. J. v. d. Berg, W. J. Domirvicus, J. Heere- ma, A. Korstanje en G. v, d. Werf bijvoorbeeld hun visie geven op het afbetalingssysteem, waarbij de wense lijkheid werd uitgesproken bij het verlenen van krediet toch vooral een bank in te schakelen, iets wat op het platteland meestal verzuimd wordt, en dan tot ernstige moeilijkheden kan leiden. De vergadering, waarvan de leiding berustte bij de waarnemend-voorzit- ter, de heer W. J. Berg uit Vlissingen, was eenstemmig tegen het cadeau stelsel. Omdat er momenteel in de wet op dit stelsel nog verscheidene mazen te vinden zijn, heeft ook de textielbranche met lastige gevolgen hiervan te kampen, zo was men van mening. Uitvoerig werd van gedach ten gewisseld over de „in de maak zijnde" wet op de opruiming. Het be lang van deze wet onderstreepte men zeer, daar er momenteel in dit op zicht nog veel verwarring heerst. Ook kwam natuurlijk het hamsteren ter sprake. In dit verband werd de ma nufacturiers er met nadruk op gewe zen, dat ze volgens „planning" moe ten inkopen. Men moet, zo werd op gemerkt, ook wel degelijk de goede renvoorraad op peil zien te houden en niet zomaar alles uitverkopen. Verder werd de aanwezigen nog een indruk gegeven van het werk van de middenstandsconsulent en van het Economisch Instituut voor de Midden stand. Middelburg Praktische problemen rond de hedendaagse opvoeding. Najaarsvergadering P.C.O.V. Voor de afdeling- Walcheren van de Prot.-Chr. Onderwijzersvereniging heeft de heer N. Verboon tijdens een vergadering in het Nederlands Kof fiehuis te Middelburg een lezing ge houden over „Praktische problemen rond de hedendaagse opvoeding". Spreker merkte op, dat hij aan een hachelijke onderneming begon, daar het onderwijzend personeel de op dracht heeft gekregen om liet kind klaar te stomen voor een tijd, die 20 a 25 jaar later ligt. „En in de huidige dynamische maatschappij kunnen wij nu eenmaal niet voorspellen, hoe het leven er over 20 a 25 jaar zal uitzien", zo zei hij. Vroeger was dit vraagstuk van het onderwijs een soort conserveringspro- ces, aldus spreker, terwijl wy onze kinderen thans geen concrete gege vens kunnen geven. Wel kunnen wij een grote mate van aanpassingsver mogen meegeven, zodat de kinderen hun inzichten -een vorm kunnen ge ven, die pas veel later te pas kan ko men. Op de vraag of wij nog wel be wust opvoeden, verklaarde de heer Verboon, dat de moeilijlcheden zich hierbij opstapelen, omdat de maat schappij thans veelal te ingewikkeld is voor de ouders, die him kinderen vroe ger voor het leven klaarmaakten. Maar de opvoedingsproblematiek wordt door het uitgebreider cultuur- peil veel groter, aldus spreker. De heer Verboon wees er op, dac wij de zaak niet zo duister behoeven in te zien, als wel eens vermoed wordt. In de eerste plaats noemde hij het zaak om te weten te komen, waar de pro blemen liggen. Hierbij kunnen ook de ouders meehelpen en wel op Bijbelse grondslag. „Wij moeten proberen in nerlijk jong te blijven", zo besloot de heer "Vertoon, en dat kan alleen als wij in Christus zijn". Hierop volgde nog een prettige ge- dachtenwisseling. waarbij onder meer door een der aanwezigen de cultuur verandering op Noord-Beveland in verband met het Deltaplan naar voren gebracht werd. Om de kinderen daar op aan te passen, moet men ze, vol gens de heer Vertoon, meer verant- woordelijlchedd en zelfstandigheid bij brengen. De aanwezigen werden welkom ge heten door de bestuursvoorzitter, de heer I. van Noppen. Nadat enkele mededelingen over het winterpro- gramma gedaan waren, bracht de heer Van Noppen voorts verslag uit van de kernvergadering. Oogstdienst in de koorkerk Zondagmiddag werd in de Koor kerk 1;e Middelburg een oogstdienst gehouden voor de kinderen van de Vrijzinnige Zondagsschool met ouders en familieleden. Er werden verschil lende liederen gezongen en er werd een verhaal verteld. Na afloop van de dienst, die geleid werd door me juffrouw F. Moes, werden bloemen en fruit door de kinderen bezorgd bij zieken en thuiszittenden. Veilig Verkeerstournee trok veel belangstelling. Maandag is in Middelburg de eer ste dag gestart van de Veilig Ver keerstournee, waarvoor in het bij zonder de schooljeugd een grote be langstelling toonde. De gehele dag reden twee geluidswagens, bestuurd O-m. door rijkspolitiemensen door de straten om de Middelburgers ver- keersaanwijzïngen te geven. Des mid dags werden in de Concert- en Ge hoorzaal filmvoorstellingen gegeven voor de leerlingen van de hoofdste delijke lagere scholen. Hiervoor be stond zo'n grote belangstelling, dat er vier maal „gedraaid" moest wor den. Alle films werden door de scho lieren met een groot enthousiasme meebeleefd. Als eerste film werd vertoond de rolprent „Klaar.... over". De jon gens en meisjes zagen de opleiding en het. werk van de jeugdverkeersbri- gade; naast het instructieve element was ook de spanning ruimschoots aan wezig bij het achtervolgen van een aantal smokkelaars. In „Twee jongens in het grote stadsverkeer" maakte de jeugd kennis met twee jongens die in een grote stad met allerlei eenvou dige en ingewikkelde verkeersproble men in aanrainking komen. „Hoe het niet moet", leerden ze ook. Des avonds kwamen de oudere hoofdstedeliingen aan bod. Het pro gramma startte hier met een instruc tieve verkeersfilm „Sterrit naar Ud- del", een verkeerstocht voor brom fietsers en gewone fietsers, gevolgd door de film „Klaarover", die eveneens voor „grote mensen" zeer leerzaam is. Ook maakten de ouderen kennis met de twee jongens in de grote stad. De culturele kleurenfilm „Land beneden de zeespiegel" viel bij de aanwezigen eveneens in de smaak. Aan het begin van deze avond sprak de heer E. Visscher namens het pro vinciaal bondsbestuur een welkomst woord, waarna hij erop wees, dat het gezin de basis moet vormen voor een goed verkeersonderwijs. Namens het gemeentebestuur wekte de waarne mend burgemeester, de heer L. J. van 't Westende, de aanwezigen op om het verbond in zijn prachtig werk te steunen. Vandaag (dinsdag) is het de laatste dag van deze actie. De films worden gedraaid in het Schuttershof; des middags zijn er vijf voorstellingen voor de schooljeugd, waarna de oude ren des avonds weer aan de beurt zijn. Sint Laurens Confacfavond Blindenbond De Nederlandse Christelijke Blin denbond belegde in het verenigings lokaal te Sint-Laurens een contact avond, die geopend werd door ds. YV. N. Kalkman. In deze samenkomst, die opgeluisterd werd door zang van de chr. zangvereniging „De Lof- stem", onder leiding va"n de heer A. Joosse, sprak de heer R, van Wijk over de diensten die een bond van ziende mensen aan de blinden be wijst. Daarna werd een film ver toond. getiteld „Terug naar het licht" over het werk in „Bartimeüs" en „Sonneheerdt". In de pauze was er gelegenheid het brailleschrift en en kele leermiddelen te bezichtigen. Advertentie Bij guur weer t kunt U verkoudheid voorkomen met Vlissingen Geslaagd cabaret voor personeel „De Schelde". In het „Scheldekivartler" aan de Van Dishoeckstraat in Vlissingen heel't het Haagse ensemble „Koldero- do" voor de leden van do personeels vereniging van de N.V. Kon. My. „De Schelde" een cabaretavond ver zorgd, die bij het publiek stellig in de smaak is gevallen, gezien het her haald applaus, dat de artiesten ten deel viel. Nadat de voorzitter van de vereniging, de heer F. L. Korff, de aanwezigen welkom geheten had, kreeg de conferencier Fred Bourgon je het woord, die met een vlotte confé rence zijn gezelschap Introduceerde. De interrupties van een hinderlijke toeschouwer gaven aanvankelijk aan leiding tot ergernis; weldra bleek ech ter, dat deze toeschouwer één van de leden van het gezelschap was. Na de ze komische introductie, zong het en semble de herkenningsmelodie, een fris en vrolijk liedje met een smaak volle pianobegeleiding. „Charme en vrolijkheid" was het geslaagde motto van een reeks opgewekte melodietjes, gezongen en gespeeld door de char mante accordeonniste Corry v. d. YVerf met haar twee galante begelei ders. waarvan de gitarist een tweetal Franse chansons op attractieve wijze ten gehore bracht. Het schetsje „Kan toorperikelen", waarbij vooral Cor Déro een voortreffelijke creatie liet zien, verwekte een spontaan applaus. Bob Lammé and his Rodeo Gang ver zorgde als laatste punt voor de pauze een programma met vrolijke cowboy liederen. Spectaculair was ook het „scherpschieten" van Bob Lammé, die kalm en rustig zijn (alarm) pistool leegde op een menselijke schietschijf, de charmante Miep. De opbrengst van de tijdens de hier na volgende pauze gehouden verloting bedroeg f 96.19. welk bedrag voor de Hongaarse vluchtelingen beschikbaar werd gesteld. Na de pauze zorgden Fred Bourgon- je en Col Déro voor een kwartiertje onvergetelijke kolder onder het mot to „Van de hak op de tak". Het hoog tepunt van het programma was on getwijfeld het hierna volgende optre den van de parodist Luc Habron, die in een geslaagde éénmansshow een reeks parodiën ten beste gaf. Zijn tal rijke variaties op „Toen onze Mop een Mopje waskregen een wel verdiend applaus. Ook het vervolgens opgevoerde schetsje „Monument Zor gen" viel zeer in de smaak. Het trio Corry v. d. Werf speelde onder het motto „Melodieën in vogelvlucht" een serie bekende en populaire liedjes, die een hartelijk applaus verwekten. Na dat het gehele ensemble in de finale voor de laatste maal voor het voet licht getreden-was, dankte voorzitter Korff Fred Bourgonje voor zijn ge waardeerde medewerking aan deze avopd. De personeelsband van „De Schelde" zorgde na afloop voor pitti ge dansmuziek. Fietsen gestolen. Br zijn in Vlissingen zondag vrrj veel fietsen gestolen van bezoeker^ op de voetbalwedstrijd, die er niet voor gezorgd hadden dat deze fietsen in de rijwiel-hekken werden geplaatst Ook had men blijkbaar verzuimd de fietsen op slot te doen. Maandagmiddag werden nog drie rijwielen vermist. De politie zal een volgend maal streng optreden, zoals men weet is het noodzakelijk, dat de rijwielen behoorlijk worden afgesloten en opgeborgen. Bevordering De heer J. Vader, technisch ambte naar bij de P.Z.E.M. te Vlissingen, werd benoemd tot technisch hoofd ambtenaar bij dit bedrijf, RiUhem COLLECTEN De Unie-collecte bracht te Rltthem op 90.76. Domburg Hulp voor Hongarije. In de gemeente Domburg (1426 in woners) heeft men bij de collecte voor hulp aan de Hongarse f 1.950,16 opgehaald. De Souburgers hebben heel hard moeten ploeteren om een kleine, niet geheel verdiende, 2—1 overwinning uit het vuur te slepen. De Sassenaren bleken over een aardig elftal te be schikken, dat technisch zeker niet de mindere was van R.C.S. De Soubur gers hebben nog steeds een schotloze voorhoede, terwijl het middenveld nog teveel wordt prijsgegeven. Met snelle open aanvallen probeerden de bezoe kers de R.C.S.-defensie uit elkaar te rukken en aangezien spil De Kra ker niet zo sterk begon, dreigde er vrij spoedig gevaar voor Beun's hei ligdom. Een der eerste R.C.S.-aanval- len bracht reeds succes toen na een Corn Boys overwicht Kole een kans kreeg, die hij tactisch benutte (10). Geenszins ontmoedigd togen de bezoe kers ten aanval en de RCS-achterhoe- de moest aile zeilen bijzetten om 't ge vaar te keren. Vooral de handige en snelle linksbuiten Smit stichtte nogal eens verwarring en hij had bepaald pech toen een schot tegen de paal be landde. Toch kwam de zeer verdiende gelijk maker. Keulemans had juist het Corn Boys doel onder vuur genomen, toen een fraaie aanval van de Boys het leer in bezit bracht van Verhelst, die zijn midvoor een niet te missen kans bood (1—1). Even later moestde Kraker op de doellijn redding brengen, toen Beun reeds was gepasseerd. Na de rust was er aan spanning geen gebrek en aan weeszijden werd fel om het winnende doelpunt gestreden. Een kwartier voor het emde speelde Titeheru zich mooi vrij en Kole was er als de kippen by om zijn tweede doelpunt te maken Oude man bewusteloos door uitstromend gas. In de Vrouwestraat in Vlissingen werd zaterdagmorgen de 77-jarige M. in bewusteloze toestand in zy'n woning aangetroffen, terwijl er een sterke gaslucht hing.- De werkster en enige omwonenden, die op hun herhaald kloppen geen gehoor kregen, hadden de politie gewaarschuwd, waarna de toegang werd geforceerd. Onmiddel lijk werd een zuurstofapparaat ge bruikt en dokter R. Grippeling, die de eerste hulp verleende, liet het slacht offer naar het St. Joseph-ziekenhuis overbrengen. Maandagmorgen was hy buiten levensgevaar en kon hij een verklaring afleggen. Het bleek dat 't gaskraaaitje stuk was, waardoor het gas vrijwel onbelemmerd het huis kon binnen 3tromen. Rectificatie In het stukje „Lezers schrijven" van de heer J. C. Aert over de hou ding van Nederland tegenover de Russen is een storende fout geslopen. De laatste zin had moeten luiden: „Geen hand diende er meer uitge stoken te worden en geen voet verzet door de vrije wereld ten behoeve van de moordenaars van het Hongaarse volk". Volksdansweekend in de Vlissingse jeugdherberg De conversatiezaal van de jeugd herberg „De Scheldestroom" aan de Oranjestraat in Vlissingen was het afgelopen weekend herschapen in een balzaal, waar een dertigtal jongens er. meisjes enthousiast de kunst van het volksdansen beoefende. De Ne derlandse Volksdans Stichting had hier namelyk een volksdansweekend georganiseerd voor haar Zeeuwse le den, waarvan vooral de leden van de volksdanskring „Walcheren" ge bruik maakten, Zaterdagmiddag om vier uur wer den de „weekenders" in de conversa tiezaal van de jeugdherberg ontvan gen. Na de wederzijdse begroetingen werd al dadelijk gestart met het dan sen, op muziek van de pianiste Loes Eykman en de violist H. Mizée. De al gehele leiding was in handen van de neer J. Krug uit Velp en de dansleï- ding berustte bij het echtpaar J. den Dunnen uit Utrecht. De Nederlandse Volksdans Stichting, die zich bewust beperkt tot het bevorderen van de be oefeningen van verschillende soorten Engelse volksdansen, had dit weekend georganiseerd om de jongelui kennis te laten maken met enige nieuwe soorten dansen, zoals de Washington Quickstep en de Bonnie Breastknots. Verder zullen nog enige Engelse en Engels-Amerikaanse dansen uitge voerd worden, alsmede de dansen, zo als die omstreeks 1660 door dé Engel se dansleraar Plavford genoteerd wer den in zijn „Dancing «Master". Ten slotte stelt men zich voor om de zoge slachtoffers I naamde Zwaarddans en de Morris- dans ten uitvoer te brengen. HOOG EN LAAG WATER 14 november U.+N.A.P. Temeuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 11.04 11.80 11,51 12.13 0.08 1.79 1.08 1.46 4.58 5.18 5.47 5.47 5.59 1.31 1.43 1.12 1.12 1.27 17.35 17.55 18.05 18.05 18.23 61. Na het vertrek van de directeur nam Kappie af scheid van professor Jode- lahltl. „Dat sakkerse beest gooit zeker zijn anker hiér uit, professor?" vroeg hij. „Dus ik neem aan dat mijn taak afgelopen is. Het ga U goed. Mocht U ooit nog eens een schip nodig heb ben, dan komt U maar naar mij. Tot ziens!" „Heer kapitainl" ant woordde de kleine geleer de, terwijl hij Kappie warm de hand schudde. „Ik heb nog nimmer zujk een scho ne, lustige zeevaartl ge maakt- Geef mjjn oprechte wensen aan heer Maatl en heer Meesterl. Der weten schap zal U Immer erken telijk blijven. Tot weder zien, heer kapitainl Tol wederzien, seheepsknaapl!" Diezelfde middag zaten Kappie en zijn bemanning rond een tafel in de gelag kamer van De Gouden Brasem. „Een jofele reis, kap'tetnl" zei Okkl opgewekt. „Zo moesten we er meer hebben!" „Laten wc het nou maar liever eens rustlg-aan doen," maande de Maat. „Dan kom ik er misschien eindelijk eens toe, m'n baard te wassen". ,,'t Valt allemaal nog al mee", oordeelde de Mees ter, „als een mens van tijd tot tijd maar eens stoom i Diazen, he?" „Kom jongs", besloot Kappie. „Ieder een drankje vooraf en dan een goed maal. Dat kan er deze keer ja best af. Zit niet te zeveren en val aan. Proost!" „Ik hoop dat de heren deze keer geen moeilijk heden zullen maken over de betaling", sprak Lan ge Wokke lijzig, een fles prikllmonade oo tafel zet tend. Ik herinner me nog van een tijdje terug, toen alles door een perfesser betaald zou worden. Het is toch maar goed. dat Jk de heren toen heb ge vraagd. zelf af te rekenen, want de perfesser is nooit op komen dagen Hihihihi. Lange Wokke vond het een geslaagde grap en lachte zijn vreugdeloos lachje.... EINDE. (2—1). Alles wat Corn Boys was, stortte zich op de aanval, maar R.C.S. hield het hoofd koel cn kon met veel moeite de gelijkmaker voorkomen. Door deze overwinning,, op de naaste concurrent, heeft R.C.S. zijn kopposi tie geconsolideerd. ODIO -ZEELANDIA 3-1 Hoewel Zeelandia in het veld zeker niet de mindere was van de thuisclub, werd een 3-1 nederlaag geleden. Het buitengewoon slechte terrein speelde de Zeeland!anen danig parten en de Odio-achterhoedc paste de enig juiste tactiek toe op dit „aardappel land" door de bal „ineens" te spelen. De jeugdige Zeelandia-voorhoede mist bovendoen de nodige hardheid In zul ke wedstrijden. Ook voor de rust, toen Zeelandia het beste van het spel had, was het de thuisclub die het eerst suc ces boekte. Een foutje van doelman Beckst die verzuimde een voorzet te onderscheppen v-erd door de midvoor van Odio afgestraft (0-1). Een tijdje later liet de rechtsachter van Zeelan dia even zijn tegenstander vry en diens schot trof eveneens doel. Wel kon Peperzak nog voor een tegen punt zorgen, waardoor met een 2-1 stand werd gerust. Ook dit doelpunt ont stond nit een fout van de Odio-doel- man, die over het tamme schot heen- dook. Na de rust hetzelfde spelbeeld en uit een der Odio-uitvallen kwam de bal bij de ongedekt gelaten midvoor, die ten derde male Becks liet vissen. Met een geflatteerde Odio-zege kwam het einde. (3-1). ZEELAND SPORT—BIERVLIET 5—0. Zeeland Sport heeft op eigen veld De een gemakkelijke overwinning vochten tegen Biervliet (5-^0), goed-spelende rechtsbuiten Feenstra had een groot aandeel in deze over winning. Bovendien had de Zeeland Sopi't-voorhoede aan kracht gewon nen door het weer meespelen van Klopmeijer, Reeds na tien minuten werd een goede combinatie tussen Feenstra en Leijnse op de juiste ma nier afgewerkt (10). In ae 20e mi nuut kreeg men ongeveer een soort gelijke combinatie te zien en weer was het Leijnse, die de doelman het nakijken gaf (20). Even voor rust viel de beslissing in feite reedB. Uit een goede combinatie tussen Kentin en Feenstra werd de bal door Leijnse onberispelijk ingekopt. Na de thee was er maar weinig meer te genie ten. De actieve Klopmeijer gaf in die periode de Biervliet-doelman nog tweemaal de gelegenheid de bal uit de netten te halen (5—0). Tenslotte probeerde Biervliet nog een tegen- punt te forceren, maar doelman Flo- russe hield zijn doel vakkundig schoon. Ouderavond gemeentelijke u.l.o.-school De oudercommlssie van de gemeen telijke u.l.o.-school te Middelburg hield een ouderavond in de bovenzaal van het schoolgebouw aan de Dwars- kaai, waarvoor veel belangstelling bestond. De voorzitter van de oudercommis sie, de heer A. P, Leenhouts, sprak een openingswoord. In verband met zijn aftreden als lid van de commis sie bracht hij, mede namens de af tredende secretaris, de heer J. Lan- gedijk. aan de directrice der school, mej. Siebenga, dank voor de prettige samenwerking gedurende de 3 jaren van hun zittingsperiode. Mej. Sieben ga bracht beide heren dank voor de aan de school bewezen diensten. In de vacatures, ontstaan door het vertrek van genoemde heren, werd voorzien door benoeming als leden der oudercommissie van de heren J. P. van den Broecke en A. van Die- peningen. Enkele door de aanwezigen gestelde vragen werden door de di rectrice beantwoord. Na de pauze was er gelegenheid met de leerkrach ten te spreken. WOENSDAG 14 NOVEMBER. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/i. 7,00— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 NWS. en SOS-ber. 7.10 Ge wijde muz. 7-45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 8.30 Mil. kapel. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Lichte muz. 10.05 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gr. 11.10 „Mensen en minuten", hoorspel. 12.05 Pianoduo. 12.30 Land- en tulnbouw- meded. 12.33 Fluit en orgel. 12.53 Rep. 13.00 Nws. 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuis front, 13.20 Metropole ork. 14.00 Gram. 15.00 Radio Fllharm. ork. 15.40 Meisjes koor. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Gram. 18.00 Koorzang. 18.20 Salonork, 18.45 Spectrum. 19.00 Nws- en weerber. 19.10 Orgelconc. 19.30 Bui- tenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Bijeenkomst Christelijk Nationaal vakverbond. 21.30 Muz. eaus. 21.50 Gram. 22.05 De roerige wereld, rep. 22.15 Sa menzang. 22.45 Avondoverdenklng. 23.00 Nws. 23.15 Wereldkamp. dammen 1956. 23.20 Sportultsl, 23.25 Orgelconc. 23,40— 24,00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/8. T.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 NWS. 7,10 Gym. T.JJ De ontbijtc'.ub B.50 Voor de vrouw. VPRO: 10.00 schoolradio VARA: 10.20 Gram. 10.45 Idem II 30 Gevar. progr. 12-30 Land en tuinbouwmeded i2_ss voor het platte land. 12.38 Hammondorgel en zang. 13.00 Nws. 19.15 Tentoonstel]:ngsagenda. 13.18 Dansmuz 13.50 Medische kron. 14.00 Gr. 14.30 Voor de leugd. 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Gram. 17.00 Pianoduo. 17.20 Lichte muz. 17.50 Regeringsultz.Rijksde len overzee Eenheid en verscheidenheid Ui het Koninkrijk, door Hendrik de Wit. 18.00 Nws. en coram 18.20 Hammond- trio. 18.40 Act. 18-50 Gram. 19.00 Voor de Jeugd. 19.10 Hebreeuwse liederen. VPRO: 19.30 Voor de Jeugd. VARA: 20.0D Nws. 20.05 Tussen de regels door. 20.15 Fragm. Faust, opera. 22.20 Tussen mens en nevel vlek, caus. 22.35 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.50-24.00 Soc. nws. In Espe ranto.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3