"HACKS" KAPPIE GEMEENTE SEROOSKERKE WIL PERCEEL GROND ONTEIGENEN WALCHEREN en de PNEUMASAURUS DONDERDAG 8 NOVEMBER 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O „ONGEHOORDE PRIJS De heer G. Christiaanse tijdelijk wethouder In <Ie woensdagmiddag gehouden vergadering van de gemeenteraad van Serooskerke (W.) kwam o.m. een voorstel van B. en W. aan de orde tot het aankopen c.q. onteigenen van bouwgrond van mej. J. F. Tak van Poortvliet. Voor deze grond werd een prys bedongen van f 2.50 per vlerkante meter en alle raadsleden waren het met wethouder H. Janse eens, toen hij dit een .ongehoorde prijs" noemde. De voor- en nadelen van onteigening der grond werden uitvoerig besproken. De heer G. Christiaanse (a,r.) vond het maar een netelige kwestie. En dat was het inderdaad, want het debat kreeg een nogal persoonlijk karakter. Nadat iedereen zyn mening nog eens gezegd bad en de voorzitter, wethouder A. Goedbloed, een toelichting had gegeven, sprak de x*aad zich voor onteigening van de grond uit. Burgemeester P. Dregmans moet geruime tijd het bed houden en daar om achtte men het nodig een tijde lijk wethouder te benoemen. Hier voor ging de raad in besloten zitting over. Bij de stemming verkreeg de heer Christiaanse 5 van de 7 stem men, waarmee hij tot tijdelijk wet houder werd gekozen. Een voorstel om van de heer I. L Francke een perceel bouwgrond aan te kopen tegen een prijs van 1. per vierkante meter ontmoette geen bezwaren. Van de diaconie der Nederlands Hervormde Kerk werd het pand Smidswegje 16 aangekocht voor 2300. De woning zal te zijner tijd worden afgebroken, zodat de vaarlijke bocht in de weg daar plaatse recht getrokken kan wor den. Voorlopig zal men het terrein kunnen gebruiken als opslagplaats voor materialen van de gemeente. De gemeentebegroting voor 1957 werd aangeboden. De raad beschikte afwijzend op een verzoek van de K. N.A.C. om toe te treden als buiten gewoon lid van deze vereniging. Vergoeding brandweer De brandweerlieden in Seroos. kerke „genoten" tot nu toe een vaste vergoeding van 8 per jaar. De commandant van de spuit gasten had zich in een schrijven tot B. en W. gericht, waarin om eon verhoging van deze vergoe ding werd gevraagd. Algemeen was men van oordeel, dat, gezien het huidige loonpeil, een verho ging zeer zeker gerechtvaardigd was. De brandweerlieden krijgen zodoende met ingang van 1 jan. a.s. een vaste vergoeding van 20 per jaar. Aanbesteding wegaanleg In Concordia te Zierikzee besteed de de Cultuur Technische Dienst dins dagmiddag de aanleg van een weg (5,8 kilometer) aan in de polder Schouwen. Er waren 12 inschrijvin gen. Ingeschreven werd door fa. J. D. Janse, Middelburg f 319.350; C. V. v.h. Jasper van 't Verlaat en Zn., Hardinxveld f 329.900; M. de Oude cn K. T. de Jonge, Zierikzee f 335.865; J. de Oude en K. T. de Jonge, Bier vliet f 343.856; fa. H. de Jager en Co, Sliedrecht f 345.856; A. W. Wan del, Nieuwerkerk f 348.000; P. van Dongen, Haamstede f 370.500; C.V. gebr. van 't Verlaat. Nederhardinx- veld f 373,300; fa. v.h. A. P. Volleer, Sliedrecht f 378.700; Aannemersbe drijf E. Blok, Rotterdam f 396.000; Koninklijke Maatschappij Wegen bouw n.v. te Utrecht f 398.000. Een biljet werd ongeldig verklaard. Qe gunning werd aangehouden. Begro ting: f 379.000. Bejaarde gemeentewerkman redde jeugdige drenkeling Het 3y2-jarig zoontje van de fami lie H. A. C. te Oostburg raakte woens dagmiddag omstreeks drie uur tijdens het spelen te water in het brandblus- waterreservoir op 't Eenhoorn-plant soen te Oostburg. De 60-jarige Oost- burgse gemeentewerkman D. T.. die juist passeerde, bedacht zich geen mo ment, maar sprong de jeugdige dren keling achterna. Met de hulp van ijlings toegeschoten voorbijgangers lukte het hem het knaapje in korte tijd op het droge te brengen. In het café l'Ambassadeur" werd de drenkeling van droge kleren voorzien en aan een geschrokken moeder overgegeven. Marktberichten. VEILING „WALCHEREN" W.A. MIDDELBURG 7 november. Aardappelen: Bintjes, gr. 9.50—9.70, bonken 12. Eerstelingen, bon ken 12.10, grote 9.60. Fruit: Jonathan H I 60-70 23—25 60-65 22, H XI 12—15, K 7—20. Cox Orange Pip pin H I 65-70 75, 60-65 69, K 18—51. F 27. Laxton Superbe K 19. Groninger Kroon K 7—22, F 12. Allington K 17.' Zoete Erm- gaard H I 55-65 5455. Goudrelnetten st. 85-90 40—41, 75-85 31—35, 65-75 23—28, H H 18. Glorie van Holland H I 75-85 40, 65-75 36—38. Winston K 18. Comtesse de Paris H II 1014, F 12. Conference F 10. Ana nasmeloenen 9—24. Tomaten 27—88. Black Alicante 88—1.21. Groenten: Bloemkool A 32—80, B 33— 40, C 21—30. Komkommers A 31, B 21, C 12. Andijvie 8—17. Prei 1518. Uien 10- 13. Spruiten 32—79. Witlof 68—1.15. Sla 3—17. Veldsla 34—63. Dubbele Pr. 67—1.98. Stokpr. 71. Rodekool 7—17., Savoyekool 13—19. Wittekool 4. Boerenkool 68. Bos- peen 12—34. Breekpeen 9—14. Waspeen 21—37. Boskroten 16—18. Kroten kg. 10— 25. VISMIJN VEERE 7 november. 1977 kg. Exportgarnalen 196—262. 68 kg. Schar 51—62. 21 kg. Bot 50-55. 102 kg. Wijting 32—38. 33 kg. Mid del tong 188—121. 140 kg. Rog 25—33. 50 kg. Ongesorteerde vis 36—75. VEILING V.V.Z.B. GOES Groenten: Kropsla 3—5. Bloemkool 18— 56. Groene savoyekool 7—15. Rodekool 6—9. Wittekool 7. Uien 7. Prei 20—21. Peen 5-6. Andijvie 8—12. Witlof 65—90. Spruiten 35—72. Tomaten 27—62. Kroten 4—16. Druiven 102—109. De heer M. Izeboud (a.r.) liet tij dens de rondvraag loftuitingen ho ren over de wijze waarop het weg dek van het Smidswegje is opge knapt. Hij was echter van mening, dat voor het aanleggen van een rio lering de straat weer opgebroken zal moeten worden. Nadat wethouder Janse naar voren had gebracht, dat het wellicht mogelijk is de riolering in de berm van de weg te leggen, was de heer Izeboud gerustgesteld. De heer L. Jongepier (a.r.) ten. slotte wilde de oude straatnaambord jes in de gemeente door nieuwe la ten vervangen. De voorzitter zei dit ernstig in overweging te zullen ne men. Over het plaatsen van een wachthuisje bij de bushalte kon ook in deze vergadering geen beslissing 1 worden genomen. (Advertentie). "f7li .gassy G.S. akkoord met plannen voor zwembad in Terneuzen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben geen bezwaar tegen de uitvoe ring van het plan voor de aanleg van een open zwembad te Terneuzen, in dien het object bij gedeelten tot stand wordt gebracht. Naar aanleiding hier van is de architect verzocht het plan besteksklaar te maken. Het eerste ge deelte zal een uitgaaf vergen'van 300.000 tot 350.000. Verder is de uitvoering afhankelijk van rijksgoed- kenring, die moet worden aange vraagd. De verlening der goedkeu ring in dit jaar is echter dubieus, al dus verklaren B. en YV. van Terneu zen, zoals blijkt uit het verslag van het afdelingsonderzoek door de raad der gemeente van de begroting voor 1957. Uit het verslag blijkt verder, dat het nadelig saldo van de badinrich ting elk jaar stijgt en volgens één der raadsleden is het noodzakelijk de tarieven te herzien. Van het college zijn echter om verschillende redenen, o.a. uit een oogpunt van de volksge zondheid en omdat een tariefsverho ging de minst draagkrachtigen zou treffen, momenteel in deze geen voor stellen te verwachten. Bovendien zijn de tarieven, die boven het gemiddelde liggen, te Terneuzen niet laag. Middelburg Jubileumuitvoering „Medio" op 4 januari 1957 De jubileumuitvoering van de gym nastiek- en scherm vereniging „Medio- burgum" te Middelburg, die in ver band met de internationale toestand voor vrijdag a.s. uitgesteld werd, zal nu doorgaan op vrijdag 4 januari 1957. Zesjaarlijkse stemming ouderlingen en diakenen In alle vijf wijkgemeenten van de Hervormde gemeente van Middelburg is de nu zesjaarlijkse stemming van de stemgerechtigde lidmaten gehou den over de vraag op welke wijze in de komende zes jaren de verkiezing van ouderlingen en diakenen zal ge schieden. In alle vijf wijkgemeenten werd be sloten het benoemingsrecht voor le den van de kerkeraad aan de wijk- kerkeraad over te dragen. Stemge rechtigde leden blijven de bevoegd heid behouden namen van kandidaten voor ambtsdragers in te dienen. Oogstdienst in Koorkerk Zondag 11 november zal te Middel burg voor de kinderen van de vrij zinnige zondagsschool en hun ouders des middags om 14.30 uur in de Koor kerk een Oogstdienst worden gehou den; na afloop van deze dienst zullen de ter beschikking gestelde bloemen en het fruit aan zieken en thuiszit tenden worden gebracht. Feestavond ,,'t Zand" De buurtvereniging ,,'t Zand" te Middelburg geeft op donderdag 15 november a.s. des avonds om acht uur haar jaarlijkse feestavond. Er is een programma samengesteld van schetsjes, zang en muziek. Afdeling opgericht van „d'Oprechte Amateur" Nadat in Goes besloten werd tot de oprichting van een afdeling van de stichting ,,d' Oprechte amateur", ge beurde dit maandagavond tijdens een bijeenkomst te Middelburg. Deze avond was van te voren vastgesteld, maar gezien de internationale gebeur tenissen was er niet die opkomst waarop gerekend was. De heer Van der Meulen Bosma, vertegenwoordi ger van de AVRO voor Zeeland, gaf eerst een uiteenzetting van de De- doeling der stichting, die in december. 1954 officieel is opgericht en een au tonoom karakter draagt. De doelstel ling is alle amateurs te bundelen, hun prestaties op hoger niveau te brengen en zodoende de cultuur van het Nederlandse volk te bevorderen. Hiertoe worden avonden belegd, waar telkens ongeveer vijftien amateurs gelegenheid krijgen hun kunnen te to nen. Hier levert ook een bekwame jury opbouwende kritiek. Daar verder sprake is van een competitie, worden de beste prestaties beloond met een uitnodiging om op te treden op een avond van „hogere orde", totdat lan- delijk diverse zeventallen zich met elkaar zullen meten. Uit de winnaars wordt vervolgens een aantal amateurs verzocht voor de microfoon op te treden. Daar Zeeland reeds eerder heeft getoond in streek- uitzendingen uitstekende prestaties te kunnen bereiken, zal het voor alle amateurs een genoegen zijn tot ,,d' Oprechte amateur" toe te treden, vooral daar het lidmaatschap onaf hankelijk is van enige omroepvereni ging- De geestelijke vader van de stich ting, mr. Medes. was door ziekte ver hinderd aanwezig te zijn, zodat thans zijn secretaresse, mej. De Groot, aan stipte, dat ,,d' Oprechte amateur" ook liefdadigheid nastreeft in de vorm van een actie voor de bestrijding van Jeugdgebouw in Zonnemaire heeft nu een bestemming Na gezamenlijk overleg Dezer dagen is in het gemeentehuis in Zonnemaire een bespreking gehou den tussen het college van B. en W. en de gemeenteraad van Zonnemaire met de commissaris der ko ningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Bij deze bespreking waren o.m. nog aanwezig de heren mr. J. Hornstra, directeur van de stichting Zeeland voor cultureel en maatschappelijk werk. 't lid van Ge deputeerde Staten A. Schot, ds. H. M. Sti-ating en vertegenwoordigers van de plaatselijke gereformeerde en Ned. herv. kerk. Uitgangspunt van deze bespreking waren de moeilijkheden die'er in ae raad gerezen waren over het bedrag, dat uit de „commissaris- senpot" gegeven was voor het gere formeerde jeugdcentrum. Ter verga dering bleek, dat het bestuur van de gereformeerde kerk een aanvrage had ingediend, reeds ln 1954, als sup plement voor de bouw van een jeugd centrum. Ook de burgemeester had hierover gunstig geadviseerd. Het jeugdgebouw zal echter nu onder be paalde voorwaarden geopend zyn, zo dat ook andere groeperingen van het gebouw gebruik mogen maken. De Ned. herv. kerk beschikt thans echter over een eigen verenigingsgebouw. Oostkapelle Jaarvergadering P. v. d. A. Dezer dagen kwam de afdeling Oostkapelle van de P.v.d.A. in jaar vergadering bijeen onder voorzitter schap van de heer A. Don. Uit de jaarverslagen bleek, dat ondanks vertrek van enkele leden, de afdeling groeide met 70%. Als bestuurslid werd herkozen de heer L. Castel en gekozen de heer P. Kramer. Na aan wijzing van afgevaardigden naar de gewestelijke jaarvergadering te Goes op 1 dec. a.s. volgde het jaarverslag van de raadsfractie. De heer Don schonk bijzondere aandacht aan de politieke gebeurtenissen op Oostka pelle. Dankbaar was spreker dat de ver gadering met algemene stemmen be sloot niet te reageren op het laatste rondschrijven van de herv. kiesvere niging. Spreker hoopte op samen werking maar niet volgens het plan van de herv. kiesvereniging. De vergadering besloot tijdens de wintermaanden een feestelijke bijeen komst te beleggen voor leden en ge nodigden. Filmvoorstelling in „Zonneveld" De patiëntjes in het zeehospitium „Zonneveld" te Oostkapelle hebben woensdagmiddag genoten van een filmvoorstelling, die hun aangebo den werd door het weldadigheids fonds „De Daad" van de Neder, landse Reisvereniging. In de pauze kregen de kinderen een versnape ring aangeboden. De directrice van „Zonneveld", zus ter Traas, dankte na afloop de ver tegenwoordigster van de afdeling "Walcheren van de N.R.V. Zij ver zocht deze dank over te willen brengen aan het bestuur van het fonds „De Daad". kinderverlamming. De opbrengsten van de uitvoeringen zullén geheel ten goede komen aan het fonds ter be strijding van poliogevallen. Voor lid maatschap komen alleen zij in aan merking, die oprecht amateur zijn, die dus van hun optreden geen persoon lijke voordelen genieten. Nadat ook in Middelburg tot de oprichting beslo ten was, sprak de voorzitter de hoop uit. dat Zeelands amateurs hun beste beentje zouden voortzetten. Ds. Durkstra eerst half december iri Middelburg Zoals wij reeds meldden, zal ds. E. Durkstra, hervormd predikant te 't Zand (gemeente Middelburg) zondag 11 november per vliegtuig op Schip hol uit Nieuw-Guinea, waar hij als zendingspredikant werkzaam was, te rugkeren. Ds. Durkstra zal zich ech ter niet direct naar zijn woonplaats begeven. In Middelburg wordt hij omstreeks half december terug ver wacht. Avontuur in Abessijnse leeuivenkuïl Bij een bezoek dat de leeuwentem. mer Seeth bracht aan Ethiopië, had men juist in de hoofdstad Addis Abeba een vijfentwintigtal levend gevangen Abessijnse leeuwen in een diepe kuil bijeengebracht. Keizer Menelik vroeg aan Seeth of hij dacht er in te zullen slagen een van de gevangen inheemse dieren -e temmen. Seeth meende van wel en in tegenwoordigheid van de keizer en zijn gevolg begaf hij zich naar de leeuwenkuil en daalde er onmid dellijk In af. Ieder verwachtte niet anders, of de wilde dieren, die nog nooit een blanke hadden gezien, zouden zich op hem werden en hem verscheuren, maar Ongelooflijk maar waar, is dit ver haal dat U kunt lezen in het circus album „De bonte droom van het circus". Een boeiende en afwisselen de geschiedenis met talloze pen tekeningen, vele prachtige kleuren platen en plaatjes; geschreveh door de circuskenners bij uitstek J. van Doveren en Fred Thomas. Voor slechts 2.50 kunt U dit boek werk kopen bij uw roomboterlcve- rancier of rechtstreeks bestellen per brief of briefkaart bij Kantoor „Roomboteralbum", Postbus 47, Den Haag. U krijgt het album dan per omgaande toegezonden onder rem bours. Vermeld vooral duidelijk uw naam en volledig adres. De bijbehorende plaatjes ontvangt U gratis voor rijksbotermerken. U vindt zo'n merk op elk pakje room boter. Neem een pakje extra voor de zon dag Vlissingen Veel belangstelling voor Veilig Verkeersdag Woensdag werd in Vlissingen de veilig-verkeersdag gehouden, waar voor in het bijzonder de schooljeugd veel belangstelling toonde. Nadat 's-morgens twee geluidswagens door de stad hadden gereden, die ver- keersaanwijzingen gaven, werd des middags in „Britannia" een film voorstelling voor de leerlingen van de Vlissingse lagere scholen gege ven. Hiervoor bestond zoveel be langstelling, dat de toernee-leiding genoodzaakt werd twee voorstellin gen te geven, die overigens elk met evenveel belangstelling en waarde ring door de schooljeugd werden bijgewoond. De heer J. van de Scheer, assistent-toernee-leider opende de bijeenkomst en gaf dade lijk daarop de leiding aan de film operateur A. Bouman. Als eerste film werd vertoond de rolprent „Klaar over-" De jeugd werd ge confronteerd met de opleiding en het werk van de jeugd verkeer sbri- gade; naast het instructieve ele ment was ook een bepaalde span ning ruimschoots aanwezig. Vervol gens werd gedraaid „Twee jongens in het grote-stadsverkeer". Hier maaktèn de kinderen kennis met twee jongens, die in een grote stad met allerlei eenvoudige en ingewik kelde verkeersproblemen in aanra king komen en hieruit uiteraard le ren „hoe het niet moet". Tenslotte werd een komische poppenfilm ge draaid „Kermesse fantastique". Des avonds werd in „Britannia" een soortgelijke filmvoorstelling voor de oudere inwoners van Vlis singen gegeven. Het programma be gon hier met een instructieve ver- keersfilm „Sterrit naar Uddel", ge volgd door de rolprent „Kijk uit!" De culturele film „Land beneden de zeespiegel" viel bij het publiek bij zonder in de smaak, evenals trou wens het poppenfilmpje „Kermesse fantastique". Het ligt in de bedoe ling binnenkort een instructieve verkeersavond voor de jeugd van 14 tot 18 jaar te organiseren, aange zien zij noch op middag-, noch op avondvoorstelling waren uitgeno digd. Openbare leeszaal en bibliotheek Vlissingen Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal werd uitgebreid met de vol gende nieuwe werken: Asser, Vaselientjes kleuterpraat; Christie, Moord in het studentenhuis; van DijkrHas. Het rustpunt; Dodge, Och wat was mijn vader groen; Has- lund, Midzomerwende; van Praag, La chatelaine; Sagan, Als een verre glimlach; Sturm, En het leven gaat verder; Wied, Der Ehering; de Vil- morin, Histoire d'aimer; Carrier, 48 x Amerika; Weisglas, Public relations; Schenk, Jeugdboek en school; Curtis, Het leven der vissen; van Groningen, Het kaartspel; Constructieleer voor werktuigbouw. In de maand oktober werden uitgé- leend 2940 romans, 216 romans in vreemde talen en 1162 studieboeken. In de jeugdleeszaal werden 2054 boe ken uitgeleend, (totaal 6372). De tijdschriften en krantenzaal werd bezocht door 456 mannen en 74 vrpu- wen. De jeugdleeszaal werd bezocht door 98 meisjes en 37 jongens (totaal 665). Vrou^npolder Uitvoering mondorgelclub De mondorgelclub „Ons Genoe gen" uit Vrouwenpolder gaf een goed geslaagde uitvoering in het verenigingsgebouw te Oostkapelle. De voorzitter, de heer P. Louwerse, heette alle belangstellenden welkom, waarna onder leiding van de diri gent, de heer A. Jongepier, een ge varieerd muzikaal programma werd uitgevoerd. Enkele nummers voor 3 accordeons oogstten veel succes. Tot slot werd opgevoerd het toneel spel „Cel 13 is vrij". Oost- en West-Souburg „Het verleden keert weer" Wegens het grote succes dat de toneelvereniging „Contact" te Sou burg oogstte met haar toneelstuk „Het verleden keert weer", geeft zij zaterdag a.s. in „Rehoboth" een re prise van dit stuk. Gapinge Ongelukken tijdens de bieten-campagne Tijdens werkzaamheden bij het bietenvervoei* op het land van de heer J. A. te Gapinge, viel de heer A. V., eveneens te Gapinge, van een der bietenwagens. Vervolgens kreeg hij een trap tegen het been van een der voor de wagen gespannen paar den. Hij werd per auto naar het zie kenhuis te Middelburg vervoerd, waar bleek, dat hij een flinke kneu zing aan het been opgelopen had. Nog een ongelukje bereikte ons uit Gapinge. De heer B. A, raakte tijdens 't bieten lossen te Veere tus sen een bietennet beklemd. Met veel pijn is hij nog naar huis gereden, waar hij zich onder doktersbehande ling moest stellen. Beide ongelukki ge bietenvervoerders zullen wel eni ge tijd „huisarrest" moeten houden. 57. In de doodse stilte, die over de menigte was geval len klonk nu eensklaps de stem van Kappie. „Professor!" riep hij. „Kom terug! U loopt regel recht de bek van dat beest ln!" Zo was het ln feite. En de vele toeschouwers, die door Kappie's luide waar schuwing uit hun ban wa ren gehaald, begonnen nu eveneens, luidkeels toe te roepen. Het gedrocht zelf bleek niet in het minst door de paniek aangestoken. Het nam professor Johalahiti's aanval blijkbaar nog al kalm op' en ging rustig door trage bewegingen te maken met kop en staart. Het zou weldra blijken, at de geleerde ditmaal niet geheel door zijn woe de was verblind. Zijn Jong ste ervaringen in de moe rassen van Kantjapoetl hadden hem geleerd, een scherp onderscheid te maken tussen de ene pneu- masaurus en de andere. Zonder acht te slaan op het tumult, rende hij op het monster af. Ter wijl eenleder verwachtte dat het reusachtig dier met één snelle slag het drama naar zijn hoogtepunt zou voeren, dreef de geleerde met een krachtige stoot de punt van zijn wandelstok tn het logge UJf tegenover hem. Toen volgde een oorverdovende knal, waarna de professor en het monster geheel schuilgingen ln een grote stofwolk. Het publiek uitte als één man een angstige kreet. Doch die stierf al heel gauw weg. Want toen de stofwolk langzaam optrok keek de menigte met stomme verbazing naar het midden van de arena waar nu, temidden van de flodderachtige overblijf selen van de pneumasaurus een llchtelijk-dulzelige Signor Rivaldi verbaasd tegen het felle daglicht zat te knipperen.... Burgerlijke stand KOUDEKERKE. Bevallen: M. T. Sohilait—Pattikawa, z.; A. C. Dekker—Poppe, z.; M. Brasser Joz-iasse, d.; P. RooseJobse, z.; M. van Leerzem—Jakobsen, z. Getrouwd: C. P. Wielemaker, 25 J. en M. Vreeke, 24 j.; C. Ruitenbeek, 24 j. en A. Aarnoutse. 23 j. Overleden: W. Wisse, 68 j., wedn. v. J. Hooftman; A. V. Vermeesch, 49 J., echtgen. v. C. Geluk; C. H. van der Staal, 88 j.; J. M. Sanderse, 90 j., wed. v. C. P. Beaufort; J. G. van Hemert, 85 j., wedn. v. M. Geertse. ZOUTELANDE. Eevallen: J. Janse—Janse, z.; M. Sturm Reijnierse, d.; E. Maljaars—Jakobsen, z. Getrouwd: P. Verhage, 27 J. en J. A. Marijs, 24 j. C.O.A.K. won voetbalwed strijd tegen Marine met 3—0 De jaarlijkse voetbalwedstrijd tus sen C.O.A.K. uit Middelburg en de Marine uit Vlissingen, die op het ge meentelijk sportveld te Souburg werd gespeelde is ditmaal in een duidelijke 30 overwinning voor de militaire administrateurs geëindigd, een stand die reeds bij de rust bereikt was. Na een kwartier spelen nam de C. O.A.K. door haar linksbuiten de lei ding en tien minuten later zorgde rechtsbuiten Hubregtse van Zeeland Sport voor nummer twee. In de 30ste minuut bracht de middenvoor van de C.O.A.K. na uitstekend combineren met zijn rechtsbinnen de stand op 3 0. In de tweede helft liet de C.O.A.K. zich verleiden tot showspel. dat ech ter geen resultaten opleverde. De Marine pakte nu wat beter aan, maar doordat de middenvoor enkele opge legde kansen miste, bleef het alleszins verdiende tegenpunt uit. Officiële publikaties VLISSINGEN. GEMEENTERAADSVERGADERING. De burgemeester van Vlissingen, brengt ter openbare kennis, dat op vrijdag 9 november 1956 des avonds te 8.00 uur, een openbare vergadering van de ge meenteraad zal wbrden gehouden. Vlissingen, 7 november 1956. VLISSINGEN. HINDERWET. VERGUNNINGEN VERLEEND. B. en w. van Vlissingen, gelet op art. 12 der hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun Jsesluit van 23 okto ber 1956 de volgende vergunningen zijn verleend: aan Shell Nederland N.V. te 's-Gravenhage. tot het wijzigen van een benzinepompinstallatie door het verplaat sen van een tank van 6000 liter in het perceel, plaatselijk gemerkt Kenau Has selaarstraat 49; aan c. J. Bakker te Vlis singen tot het oprichten van een in richting voor het bereiden van ijs enz., -vaarin 4 elektromotoren met een geza menlijk vermogen van 5Vi pk gebezigd zullen worden, in het perceel, plaatse lijk gemerkt Slijkstraat no. 28; aan het ministerie van oorlog, directoraat juri dische zaken te 's-Gravenhage tot het opleggen van munitie in drie bergruim ten, in het perceel, plaatselijk gemerkt Boterbloemlaan 32. Vlissingen, 26 oktober 1958.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7