VOLGEND JAAR BEGIN AANLEG UITVALSWEG NAAR SOUBURG WALCHEREN MARKTBERICHTEN Waar zijn onze schepen? IMW uitde ET-HER WOENSDAG 7 NOVEMBER 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 GEMEENTEBEGROTING VLISSINGEN Garage reinigingsdienst wordt uitgebreid Het volgend jaar zal In Vlissingen een begin worden gemaakt met de werkzaamheden aan de nieuwe uit valsweg, die van de President Roose- veltlaan over het voormalige vliegveld naar West-Souburg zal voeren. Op de gemeentebegroting voor 1957 is daar voor 'n post opgenomen van f 130.000. De werkzaamheden zullen zich echter beperken tot het maken van een fun dering en het inwalsen van puin daar op. In volgende jaren, maar wel zo spoedig mogeljjk, hoopt men er een deklaag op aan te brengen. Het gedeelte, dat men nu onder handen zal nemen, begint bij de Pre sident Rooseveltlaan. Parallel aan de Beatrixlaan, daarvan gescheiden door een groenstrook, loopt de weg in noordelijke richting tussen de sport velden door om uit te komen bij het gebouwtje van het K.N.M.I. Voor het tweede gedeelte, dat later uitgevoerd zal worden, bestaan nog geen vastomlijnde plannen. Vast staat dat;de weg moet eindigen in de Paul Krügerstraat, maar hieraan zijn nog enkele verkeerstechnische moeilijkhe den verbonden. Het plan is nu in stu die bij de verkeerscommissïe, die ad vies zal uitbrengen aan B. en W. Als het eerste gedeelte van de nieu we uitvalsweg gereed is, zal dit een belangrijke verbetering worden voor Collecten voor Hongarije De opbrengst van de te Goes door de afdeling westelijk Zuid-Beveland van het Rode Kruis, in samenwer king met de federatie voor Vrouwe lijke Vrijwillige Hulpverlening ge houden inzameling voor Hongarije is nog verder gestegen. Dinsdag werd reeds een Bedrag van 7267 geteld. De leerlingen van de Prinses Irene school brachten spontaan 190.40 bijeen, welk bedrag ook aan het Rode Kruis zal worden afgedra- f;en. Met de nog te verwachten gif- en zal in Goes de 7500 ongetwij feld overschreden worden. De kerkeraad der Ned. herv. ge meente te Souburg heeft besloten om zondag 11 november a.s. in alle dien sten een bijzondere geldinzameling te houden voor de nood van het Hon gaarse volk. Men wordt verzocht dit zoveel mogelijk bekend te maken, op dat de' resultaten zo goed mogelijk zullen zijn. De Inzameling ten bate van Honga rije tijdens de kerkdienst in de Grote Kerk te Zierikzee bracht f 517,88 op. In 't verenigingsgebouw werd f 78,25 gecollecteerd. De opbrengst in de ge-' reformeerde kerk bedroeg f 890,05. Ds. Boiten spreelct over predikant-arbeiders Ds. Boiten, herv. predikant te Am sterdam, zal maandag 12 november a.s. in de Doopsgezinde kerk te Mid delburg spreken over het onderwerp „Parijs niet voor toeristen". Ds. Boi ten zal uit eigen ervaring vertellen over het leven van de predikant-ar beiders in Frankrijk. Ds. Boiten is namelijk enige jaren predikant in Aubervilliers geweest. Deze avond wordt gehouden in samenwerking met de Waalse gemeente. Rijkspolitie in Abdij Met ingang van dinsdag j.l. is het districtsbureau der rijkspolitie te Middelburg gevestigd aan de Groen markt 14 (Abdij). De telefoonnum mers 2788 en 34S8 zijn ongewijzigd gebleven. Het gebouw zal op een nog nader te bepalen datum officieel in gebruik genomen worden. Mevrouw De Casembroot ook naar Frankrijk De echtgenote van de commissaris der koningin in Zeeland, mevrouw S. C. de Casembroot-van der Feltz heeft de uitnodiging aangenomen haar man te vergezellen bij diens bezoek aan Saint-Hilaire-du Harcouet maandag a.s. De heer en mevrouw De Casem- broot zullen de gasten zijn van het ge meenteraadslid Dr. Gauny, directeur van de zuivelfabriek van Saint-Hilai- re. Zeeuwen ^in Amsterdam gaven eerste uitvoering Afgelopen weekeinde gaf de Zeeuw se vereniging „Zeelandia" in Amster dam in gebouw „Willebrordus" haar eerste uitvoering in dit seizoen. De onderafdeling ..Luctor et Emergo" voerde het toneelstuk „Een goede buur is beter..." van Johan Elsen- sohn op. Er werd met animo gespeeld en het talrijke publiek beloonde de spelers met een hartelijk applaus, In de pauze werd de traditionele tom bola gehouden, waarvoor een aantal mooie pry zen beschikbaar gesteld, was. Na het toneelstuk volgde een gezellig bal tot drie uur waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Alles bij elkaar kan „Zeelandia" weer terugzien op een geslaagde avond. Vrydag 23 november a.s. geeft „Zee landia" weer een contact-avond in het gebouw „Cambridge" aan de Kei zersgracht. Mochten er Zeeuwen zijn, die deze datum in Amsterdam vetv blijven, dan zijn zij van harte wel kom. De avond begint om acht uur. Provinciale dag van V.V.H, verzet naar 27 november In verband met de lustrumviering van de landelijke' federatie van Vrou welijke Vrijwillige Hulpverlening, die op donderdag 29 november in Den Haag gehouden wordt, is de tweede provinciale dag van de Zeeuwse fede ratie verzet naar dinsdag 27 novem ber a.s. in de „Prins van Oranje" te Goes. In dit verband wordt er nog op ge wezen, dat de provinciale federatie van V.V.H. haar volledige medewer king zal ^even aan de hulpverlening voor de Hongaarse vluchtelingen, dit san\e.nwerking met de nationale inzamelingsactie. Daar de vormge ving van deze actie nog uitgewerkt moet worden- en vanzelfsprekend in U7«01faniseevcl vcband gewerkt moet ?"1,en nog nadere gegevens erover bekend gemaakt worden. de verkeerssituatie in Vlissingen. De verkeersstroom, die uit de richting Middelburg de Scheldestad nadert en die de nieuwe stadswijken of 't strand als doel heeft, kan dan bij Souburg af buigen en via de President Roosevelt laan, die rond de stad loopt, haar doel bereiken. Men verwacht dan ook, dat er van de nieuwe weg zeer veel ge bruik zal worden gemaakt. GARAGE. De groei van de stad Vlissingen heeft ook een uitbreiding van de reinigings dienst noodzakelijk gemaakt. Vroeger kon het werk door twee vuilniswa gens gedaan worden, tegenwoordig zijn er drie voor nodig en een vierde is dus noodzakeiyk als reserve. 'In verband daarmee zal de der tig jaar oude garage van de reini gingsdienst in de Paardenstraat worden verbouwd. Er wordt een nieuwe hal naast gebouwd en de accommodatie voor 't personeel zal worden uitgebreid in de vorm van wasplaatsen en kleedhokjes. Op de begroting voor 1957 is daarvoor 'n post uitgetrokken van f 100.000. De garage moet binnenkort plaats bieden aan vier vuilniswagens, een veegmachine (die weldra geleverd wordt), een kolkenzniger en voor de compostinrlchting voorts een kipper en een laadschop. Voor deze voertuigen wil de gemeen te overgaan van benzinemotoren op diesels. De garage zal dan echter moeten verwarmd worden, aangezien anders by strenge kou de motoren niet kunnen starten. In de verbouwing is daarom Inbegrepen het aanleggen van een centrale verwarming met olie- stook. Promotie in Utrecht van de heer G. G. Grootenhuis Naar wij vernemen, zal de heer G. Grootenhuis te 's Heer Arendskerke, adj. directeur van de Provinciale Ge zondheidsdienst voor Dieren, op don derdag 29 november a.s. des middags vier uur, aan de ryksuniversiteit te Utrecht promoveren tot doctor in de diergeneeskunde. Het proefschrift is getiteld: „Een statistisch onderzoek betreffende de voortplantingsstoor- nissen by het paard", en gaat verge zeld van een aantal stellingen. Aan het onderzoek, dat zich uitstrekte tot de paarden in het rivierkleigebied en de provincie Drenthe, hebben zowel de warm- als de koudbloedpaardenstam- boeken hun medewerking verleend. Promotor zal zijn prof. dr. W. K. Hirschfeld, terwijl als paranimfen van de promovendus zullen optreden mr. dr. S. J. Hamming, Arnhem en dokter H. J. A. M. van de Kar. Steen bergen. Vlasser in Zuiddorpe verbrandde lemen Voor de Terneuzense kantonrechter mr. H. van den Belt. stond dinsdag terecht de 36-jarige E. C. A, uit Zuid dorpe. Deze had in mei van dit jaar niet voldaan aan de verplichting om de uit zijn vlasbewerkingsinrichting afkomstige en afgewerkte vlaslemen in een opslagruimte op te vangen. A. liet de lemen naar buiten spuien, waarna zy opeen open plaats werden opgeslagen. Hierover waren klachten gekomen, vooral toen de vlasser de le men, waarvoor hij tenslotte geen bergruimte meer had, liet verbran den. Omwonenden konden de was niet meer buiten hangen en geen ramen meer openzetten. Tijdens de behande ling van de zaak bleek, dat nu een fa briek voor verwerking van de lemen er is, dit afvalprodukt geleidelijk wordt weggevoerd. De eis luidde ten slotte f 50.of tien dagen en de kan tonrechter vonniste conform. Middelburg Nutsspaarbank Middelburg Het totale tegoed van de spaarders bij de Nutsspaarbank te Middelburg daalde gedurende oktober van i 14.200.042,31 tot f 14,142.097,44. Er was een inleg van f 499.032,27: er werd een bedrag terugbe taald van f 025.977,14, zodat er een nadelig verschil ontstond van f 120.944,87. Op het kantoor Middelburg daalde het tegoed in deze periode van f 11.901.933,83 tot f 11.866.977,90. Ingelegd werd een bedrag van 395.039,91 en terugbetaald 490.805,78, zodat er een ongunstig verschil was van 94,955,87. Het aantal rekenlgen steeg hier van 11.793 tot 11.002. Op het bijkantoor Oostburg daalde het tegoed van 2.303.037,37 tot 2,270.850,87. Ge durende oktober was er een Inleg van 102.804.86, terwijl er 135.001,36 werd te rugbetaald, zodat er 'n ongunstig verschil was van 32.186,50. Het aantal rekeningen steeg van 1796 tot 1800. Tijdens de zitdag te Oostlcapelle werd f 1692,98 ingelegd en 2941,18 terugbetaald. Bij het agentschap Kruiningen werd 197,50 ingelegd, zodat het tegoed bedroeg 4868,61. Het tegoed van het schoolsparen steeg van 56.355.69 tot 58.107,36. In Middel burg werden 15 en in Oostburg 2 baby boekjes uitgegeven. De spaarbusjesactie leverde een bedrag van £'2322,98 op. Feestavond van „Medioburgum" werd voorlopig uitgesteld De feestavond van de Middelburg se gymnastiek- en schermvereniging „Medioburgum", die vrijdag 9 no vember gehouden zou worden, is in verband met de internationale toe stand uitgesteld. Mevrouw Bolkestein opent verkoop kinderpostzegels Mevrouw E. BolkesteinPul, de echtgenote van de burgemeester van Middelburg, zal maandagochtend 12 november om tien uur in het postkan toor te Middelburg de jaarlijkse ver koopactie van kinderpostzegels ope nen. De verkoop van deze zegels duurt tot 31 december. Opbrengst filmvoorstellingen voor hulpverlening Hongarije De totale opbrengst van de beide voorstellingen, die donderdagavond in de Electro-bioscoop te Middelburg gegeven worden, wordt in zijn geheel afgedragen aan het Nederlandse Ro de Kruis voor de hulpverlening aan Hongarije. Vertoond wordt de film „De man zonder ziel", naar de ro man van dr. A. J. Cronin. De entree prijzen voor de film, die zoals ge woonlijk om zeven uur en kwart over negen begint, zijn verhoogd tot f 1, f 1,50; f 2 en f 2,50. Vlissingen A.R.-Statencentrale bijeen In het gereformeerd jeugdgebouw te Vlissingen vergaderde de anti revolutionaire statencentrale te Vlis singen. waarbij o.m. afgevaardigden van alle aangesloten kiesverenigin gen aanwezig waren. De bijeenkomst stond onder leiding van het lid van gedeputeerde staten A. Schout te Vlissingen. Na afdoening der huis houdelijke zaken werd uitvoerig van gedachten gewisseld over alles, wat zich afgespeeld heeft rondom de ka binetsformatie en de houding van de anti-revolutionaire party in deze, wel ke houding als juist werd aanvaard. „Youth for Christ" Woensdag 14 november a.s. zal in de Johanneskerk te Vlissingen weer een avond-samenkomst worden ge houden van „Youth for Christ". Het Amerikaanse echtpaar Friesen zal het woord voeren. Voorts wordt medewerking ver leend door het hervormd kerkkoor. De toespraken van de heer en mevrouw Friesen worden door Jan J. van Capelleveen vertaald. Geref. jeugd vergadert In het jeugdgebouw der geref. kerk te Vlissingen wordt op donder dag 15 november a.s. een bijeen komst gehouden van jongeren, met het doel weer te lcomen tot oprich ting van een afdeling van de „Ar- jos". Ds. P. Homburg zal dan spfe- kén over: „De weg naar de vrij heid". Vrouwendag Partij van de Meid in Vlissingen is in het Concert gebouw te Vlissingen een vrouwen dag van de Partij van de Arbeid ge houden. Direct na de opening trad een zanggroep onder leiding van mevrouw Van Duijvenvoorde voor het voetlicht. Met pianobegeleiding van mevrouw Caron werden enkele socialistische liederen gezongen. Voor de pauze was het belang rijkste punt van de agenda een toe. spraak door mejuffrouw dr. Rita de Bruyn Ouboter, secretaresse van de Vrouwenbond van de P.v.d.A. -Het was vanzelfsprekend, dat ook me juffrouw De Bruyn in haar toe spraak aandacht wijdde aan de jongste politieke gebeurtenissen in Oost-Europa en in het Midden Oos ten. Daarbij wees zij er vooral op, dat de internationale verbondenheid nu één van de belangrijkste zaken is voor de vrije, democratische we reld. Op deze vrouwendag wilde. Spreekster vooral de aandacht ves tigen op twee vrouwen, die op voor aanstaande plaatsen strijden voor de vrijheid van hun land. In de eerste plaats noemde zij de Hongaarse An na Kethly, die de kans heeft gehad in de vrije wereld te leven, maar er de voorkeur aan gaf om voor haar vaderland te strijden, hetgeen haar vele jaren gevangenschap kostte. Verder noemde mejuffrouw De Bruyn de Israëlische minister, van buitenlandse zaken, Golda Meyr, die een vooraanstaande positie in Ame rika kon krijgen, maar die als pio nierster de belangen van dé jonge staat Israël voorstaat. Tenslotte besteedde spreekster nog enige aandacht aan de automatise ring in de industrie. De democratie moet deze automatisering in de juis te banen leiden. Na de pauze werd het toneelstuk-, je „De levende poppenkast" op de planken gebracht. Vlissingse kerken hielden gebedssamenkomst Dinsdagavond werd in de Sint Ja- cobskerk te Vlissingen een interker kelijke gebedssamenkomst gehouden ter bezinning op de nood van de be volking van Hongarije. Nadat ds. B. F. C. de Groot, hervormd predikant te Vlissingen. de bijeenkomst geopend had met het laten zingen van Heer, die daar des hemels tenten spreidt" en het voorlezen van psalm 91 vers 1, werd het woord gegeven aan ds. P. Homburg, predikant van de ge reformeerde kerk in Vlissingen. 'Na het lezen van enige Bijbelgedeelten hield deze een meditatie over „Waar is uw God" Hij riep op tot veroot moediging en gebed, maar vooral tot schuldbelijdenis. „Wanneer alle chris tenen van Vlissingen samen optrek ken als één gemeente van Jezus Chris tus, gedreven door de geest van God, dan vinden z(j het antwoord op de vraag, namelijk: God is in de hemel en God is liefde!", aldus ds. Hom burg. Vervolgens hield kapitein J. H. Eikenaar van het Leger des Heils een toespraak over „Zie, hier is uw God". Op grond van Gods Woord antwoord de kapitein Eikenaar op de vraag van ds. Homburg: „Ja, hij is aanwezig, hij zoekt des mensen behoud". Hij herin nerde er aan, hoe God in de bybel.se geschiedenis Paulus en Silas bevrijd heeft en hoe God ook in de nood der Nederlanders gekomen is als bevrij der en schenker van nieuw leven. „Ook nu zal God zyn macht tonen", aldus kapitein Eikenaar. Als enige hóóp op vrede en gelukzaligheid zag hij het zich volledig overgeven aan Je zus. Hiertoe riep hij dan ook de aan wezigen op. Ds. De Groot sloot de bij eenkomst met gebed, waarvan de laatste woorden waren: „Ontferm U onzer!" Tenslotte werd gezongen ge zang 96 vers 1 en 4. „In Dienst der Kerk" Maandagavond hield de Nederlands hervormde mannenvereniging „In Dienst Der Kerk" een ledenvergade ring in gebouw Noordstraat 34 te Vlissingen. Als spreker trad op ds. A. de Haan, hervormd predikant te Hansweert. Op boeiende en leerzame wijze belichtte ds. De Haan het on derwerp „Versterking van het ge meente-besef door buitenlandse erva ring". Onder de vele aanwezigen be vonden zich ook leden van de gere formeerde mannenvereniging „Be- Tournee-avond A.N.A.B. in Goes Meer dan de helft van de ruim 1100 leden in het district Walche renZuid-Beveland van de Alge mene Nederlandse Agrarische Be- drijfsbond zorgden er voor, dat de Schouwburgzaal van de „Prins van Oranje" te Goes maandag tot de laatste stoel bezet was op de jaar lijkse toernee-avond. Deze keer bracht het Friese ge zelschap „Tetman en Jarich" een toneel- en zangspel voor het platte land op de planken onder de titel „De tijd staat niet stil". Geïnspi reerd op de vier jaargetijden bracht dit stuk tot uiting de verbondenheid van het mensenleven met de ieder jaar terugkerende veranderingen in de natuur. Daarnaast beeldde het verder de sociale vooruitgang van de agrarische werker uit. Dit alles dan met het levensverhaal van de kleine boer, Sibren en zijn vrouw Hinke, respectievelijk op verdien- steiyke wijze vertolkt door Klaas Weststra en Anna de Vries. In dit spel, dat van de lente, door de zomer en herfst heen de opkomst en bloei van het gezin liet zien ex celleerden de broers Tetman en Jarich de Vries, van wie de eerste ook de regie voerde en de tekst ge schreven had, in de figuren van de beide zoons van Sibren. Ook het spel-van Tine Westra, in de rol van de dochter des huizes, mag zeker niet onvermeld blijven. De vele liedjes, op de piano bege leid door Cor Huisman, en komische scenes in het stuk oogstten bij het publiek dan ook veel bijval en tel kens een warm applaus. In zijn openingswoord richtte de voorzitter van het district, de heer J. Leys, van Kloetinge, zich met een bijzonder woord van welkom tot de onlangs toegetreden afdelingen Hoe- dekenskerke, Nisse .en Oost-Sou burg. Tevens deelde hij mee dat de col lecte bij de uitgang bestemd zou zijn voor de leniging van de nood der Hongaarse vluchtelingen. Voor de afdeling Oost Zuïd-Beve- land trad het gezelschap dinsdag avond op. Demonstraties tegen Russen Een aantal jonge Inwoners van Vlissingen hebben maandagavond een demonstratie gehouden op de Singel, waar Russen in pension wonen, om te protesteren tegen de gebeurtenissen in Hongarije. De politie heeft enkele van deze jongelui mee naar het bureau genomen, waar zij na een onderhoud met de commissaris van politie, naar huis zyn gezonden. Geslaagd De heer E. C. Johannes slaagde aan de „De Ruyterschool" te Vlissingen voor het examen derde stuurman G. H.V. Serooskerke (W) Aanrijding Omstreeks half zes zaterdagmiddag 'gebeurde er in Serooskerke, op het kruispunt van de Vrouwenpofderse- weg, Noordweg en Dorpsstraat; een aanrijding, waarbij niemand werd ge wond. Een auto, die bestuurd werd door de heer J. v. d. V. uit Seroosker ke, kwam uit de richting Vrouwen polder en zwenkte bij de hoek van de Vrouwenpolderseweg iets teveel naar links uit. Daardoor raakte h,ij de bromfiets van de heer P. K„ die daar juist passeerde. De gevolgen bleven beperkt tot enige materiële schade aan de bromfiets. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 6 nov. Aanvoer in totaal 3242. Week- totaal 4988. Vette koelen en ossen 450; gebruiksvee 1091; vette kalveren 90; gras- kalveren 335; nuchtere kalveren 702; var kens 74: biggen 182; paarden 70; veulens 14; schapen of lammeren 211; bokken o gelten 23. Vette koeien per kg. In ct. Ie kw. 800— 310, 2e kvv. 288—298, 3e kw. 278—288; vette kalveren per kg. In ct. Ie kw. 3U5—325, 2e kw. 285—300, 3e kw. 260—270. Prijs ln guldens per stuk: 440 350 250 58 50 40 58 50 40 130 110 100 125 110 95 1125 950 725 1125 950 725 800 700 600 820 700 500 570 470 370 Vette koelen aanvoer kleiner, handel lui, prijzen als gisteren, enkele prima's boven notering; vette kalveren aanvoer redelijk, handel vlug, goed prijshoudend; graskalveren aanvoer korter, handel flauw, prijzen constant; nuchtere kalve ren aanvoer als vorige week, handel vlot, Graskalveren Nuchtere kalveren Biggen Slachtpaarden 240 215 Schapen Lammeren Kalfkoeien Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken Kringwedstrijden van de E.H.B.O. in Oostkapelle Een zestal E.H.B.O.-afdellngen hield in het verenigingsgebouw te Oostkapelle een kringwedstrgd. De heer A. Schipper, districts'voorzitter der E.H.B.O., sprak een woord van welkom tot de vele belangstellenden, onder wie wethouder Z. Maljaars van Oostkapelle. Ook de heer A. Rorije, hoofd van de B.B. in Vlissingen, en dokter C. F. Frumeau uit Middel burg gaven van hun belangstelling blijk. Men deed het voorkomen, als zou een noodstelling, waarop een monteur en een magazijnbediende aan 't werk waren, in elkaar gestort zijn. De twee mensen hadden hierbij de nodige verwondingen opgelopen. Iedere deel nemende groep, die uit drie personen bestond, zag zich voor de taak ge steld eerste hulp te verlenen aan de „slachtoffers" en zorg te dragen voor het vervoer. De jury, bestaande uit de artsen D. N. van Gelderen uit Middelburg en P. J. Bom uit Oostkapelle en de heer Schipper kende de eerste pry's toe aan de afdeling Oostkapelle, die in ei gen huis 286 punten wist te behalen. De leider van deze groep, de heer J. Aalenwynse toonde zich bovendien de beste aanvoerder. De nog jonge afde ling Vrouwenpolder legde met 263 punten beslag op de tweede plaats, waarmee zy een uitstekend resultaat behaalde. De uitslag luidt verder; 3. Vlissin gen, 260 pnt.; 4. Sint Laurens, 239 pnt.; 5. Middelburg, 222 pnt. en 6 Se rooskerke, 170 pnt. Officiële publikaties MIDDELBURG. ONTWERP HERZIENING STREEKPLAN WALCHEREN. De burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis, dat van 3 november 1956 tot en met 2 januari 1957 ter gemeentesecretarie (kamer 14) ter In zage ligt het ontwerp herziening streek plan Walcheren met toelichting. Bezwaren tegen dit plan kunnen schriftelijk worden ingediend bij Gede puteerde Staten van Zeeland te Middel burg tot en met 2 februari 1957. Aardijk 2 New York n. Kaapstad. Adlne 4 Rotterdam. Aldabi 4 Hamsburg. Alnatl 4 Santos. Alphard 4 Rotterdam. Alpherat 2 Santos. Andijk 3 700 m. o. Bermuda. Ameland 4 50 m. n. Comorin Eil, Amsteldiep 3 230 m. z.w. Lands End. Amstelkade 3 200 m. w.z.w. Luderitzbaai. Amstelslot 3 580 m. w.z.w. Fayal, Arendskerk 3 760 m. o. Mombassa. Arkeldijk 4 Penang. Averdijk 3 400 m. n.w. Fayal. Ball 4 Amsterdam. Banka 4 Djakarta. Bloemfontein 4 570 m. w.n.w. Walvisbaai. Blommersdijk 5 New York. Bussum 5 Rotterdam. Caltex „The Hague" 4 80 m. n. Flores. Caltex „Pernis" 4 325 m. w. Finlsterre. Calamares 4 Panamakanaal n. Santa Martan. Charis 2 New Orleans n. Maracaïbo. Colette 4 lie de Bas. Congokust 5 Accra. Cottlca 2 Paramaribo n. Kaapstad. Delft 4 San Juan. Delfshaven 5 Narvik n. Rotterdam. Drente 5 Genua. Dongedljk 3 120 m. z.w. Flores. Energie 4 Londen. Esso „Dén Haag" 5 Antwerpen. Frans van Seumeren 4 Kiel. Friesland 4 Rotterdam. Gaasterland 4 Santos. Gaasterkerk 3 Singapore n. Manilla. Groote Beer 4 60 m. z.w. Cape Race. Gutneekust 4 Douala. Harold 4 Gdynia. Heolsum 4 loo m. z. Halifax. Hera 4 Rotterdam. Houtman 3 Mombassa. Ivoorkust 2 280 m. z.w. Kp. St.-Vineent Jagersfontein 3 Kaapstad n. Las Palmes. Japara KRL 8 La6 Palmag. Joseph Frering 3 170 m. z. Recife. J. v, Oldenbarnevelt 6 Las Palmaj. Kabylla 4 375 m. z.o. St.-Helena. Kalinga 4 425 m. n.w. Kp. Comorin. Kalydon 4 550 m, n.n.o. Guadaloupe. Kara 2 300 m. w, Kp. Guardafui. Katelysia 5 Liverpool. Kenltra 4 Casquets. Kenia 5 Las Piedras n. Lands End. Kermia 4 Rotterdam. Klnderdlhc 1 Hamburg. Korensa 5 Kiel. Korovina 3 900 m. w.z.w Fayal. Kola Agoeng 3 Bizerta. Kota Baroe 4 560 m. w. Fayal. Kryptos 4 Rotterdam. Kylix 3 Curagao. Langkoeas 4 Sabang. Lemsterkerk 4 Suezkanaal. Leopoldskerk 3 Ummsaid. Limburg 4 Soerabaja n. Tegal. Lissekerk 6 Bahrein. Louis Lantz 6 Rotterdam verw. Lombok 4 250 m, o.n.o. Beira. Maasdam S Rotterdam. Maashaven 4 Antwerpen. Maaslloyd 5 Beiawan. Macoma 2 700 m. w. Adelaide. Modjokerto 4 Ras Tanura. Nestor 4 Georgetown n. Paramaribo. Ootmarsum 5 New Orleans. Oranje 2 Djakarta. Orestes 5 Champerice n. San Jose. Parkhaven 5 Kp. Verdiache eil. n. Antwerpen. Peperkust 4 Freetown n. Amsterdam. Phrontls 5 Beiawan n. Aden. Pr. Alexander 3 620 m. o. Belle Isle. Pr. Fr. Willem 4 Montreal. Purflna „Nederland" 4 660 m. v. Madeira. Reynlersz. 4 Makassar. Rijnkerk 5 Casablanca n. Las Palmas. Rotula 5 Curacao. Schelpwijk 4 330 m. n.n.o. Socotra. Schouten 3 Hongkong n. Kobe. Silvretta 4 Brunsbuttel. Stad Schiedam 4 Bone. Stad Leiden 3 Vllano. Straat Cook 5 Durban. Sumatra 4 190 tn. w.z.w. Ras Fartuk, Sunetta 3 Calcutta. Tablan 5 Flores (Az.) n. Halifax. Theobaldius 4 Djibouti-n. Dakar. Tjinegara 4 Durban n. Mauritius. Tjipanas 2 Pt. Elisabeth. Utrecht 4 Sisain. Van Heutz 2 Beiawan. Vasum 4 80 m. w. Algiers. Waterman 4 500 m. n. Asuncion. Weltevreden 5 Soerabaja. Willemstad 4 845 m. n.o. Barbados. iJssel a Amsterdam. Zuiderkruis 6 Melbourne n. Balbao. Zeeland 3 Soerabaja. vooral niet lager in prijs; biggen aan roer Sets kleiner, handel tamelijk, prij zen als vorige week; slachtpaarden aan voer kleiner, handel traag, prijzen onver anderd; schapen lammeren aanvoer matig, handel redelijk, vooral niet la ger in prijs; kalfkoeien aanvoer als vo rige week, handel kalm. met staande prij zen; Melkkoeien aanvoer als vorige weck, handel kalm, met staande prijzen: vare koeien aanvoer iets minder, handel sle pend, prijzen stabiel; vaarzen en pinken aanvoer even kleiner, handel matig, prij zen onveranderd. VISMIJN VEERE 6 november. 3418 kg. Exportgarnalen 134—233. 31 kg. Schar 54—59. 61 kg. Schol 43—81. 66 kg. Wijting 46—61. 25 kg. Middel tong 237—347 27 kg. Rog 28—40. 2 kg. Ka- beljouw 92. 48 kg. Ongesorteerde vis 50— 73. 4 kg. Tarbot 117. VEILING V.V.Z.B. GOE8 6 november. Export- en industrievel- ling. Cox Orange Pippin ST 70-75 8691, ST 65-70 82-87, ST 60-65 70—72, ST 55-60 42.50, H 70-75 78—85, H 65-70 74—81, H 60-65 6168. H 55-60 42—47, II 25-32. Sterappel H 65-75 47, H 55-65 31.40, II 14.10. Goud- reinette ST 85-90 38, ST 75-85 35, ST 65-75 27, H 75-85 33.20, H 65-75 22.60—23.20, H 60- 65 17.60—17.70. II 13.40. Jonathan ST 70-75 47, ST 65-70 43—45, ST 60-65 36, ST 55-60 24, H 75-80 45, H 70-75 41, H 65-70 35.90. H 60-65 29.20—29.40, H 55-60 19.40, II 14. Glo rie van Holland H 75-85 43, H 65-75 37.60, H 60-65 28, n 20—21. GoudreSnette keuken 22.30—22.40. fabr. 15.90-16.40. Comtesae de Paris H 65-75 28—28.10, H 55-65 22.70—29.90, H 50-55 13.10. n 7.50. Zw. Wijnpeer H 60- 65 32, H 50-60 28, H 55-60 29, H 50-55 24, II 10. St. Remy H 75-85 25—25.20, H 65-75 26.10, H 60-65 2425, H 22.10. Br. A. Lucas H 75-85 52, H 65-75 50, H 60-65 37, H 17. N. Poiteau H 65-75 20, H 55-65 18, II 7. D. du Cornice H 70-75 S3, H 65-70 87, H 60-66 79. n 56. Verpakt fruit: D. du Cornice H 100—103. Gewone velling: Cox Orange Pippin K 54-60, F 2350. Sterappel K 23—28. F 12. Glorie van Holland K 26—35. F 18-r2S. Jo nathan K 19—31, F 12—16. Br. A. Luoas K 27—31, F 13—22. D. du Cornice K 72—82, F 41—57. Zw. wijnpeer K 16—17, F 8—10. St. Remy K 22—25, F 16—21. Comtease de Paris K 16—20, F 10—11. Div. appels, kroet 8.30. Goudrelnette, kroet 10.85. Goudreinette, val 14.10—14.90. Druiven n 102—113, Hl 80—85. DONDERDAG 8 NOVEMBER. HILVERSUM X. 402 m 746 kc/S. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws.- en weer- ber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de hulsvr. 0.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV; 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO,: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Chansons. 12,85' An gelus. 12.03 Insfcr, octet. 12.20 Gram. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Land- en tulnbo'uw- meded. 12.38 Lichte muz. 12.65 Zonnewij zer. 13.09 Nws. en fcath. nws. 13.20 Sopr. en piano. 13.45 Gram. NCRV: I4.oo Lichte muz. 14.25 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. I6.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Oude muz, 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Gr. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Lichte muz. 18.30 Friese ultz. 18.46 Gram. 19.00 Nws.- en weerber. 19.W Gram. 19.20 So ciaal perspectief. 19.30 Verz. progr. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21,45 Lichte muz. 22.00 Periodiekenparade. 22.10 Orgelconc. 22.35 Gram. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.20—24.00 Nieuwe gram. AVRO: 7,00 Nws, 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 1050 Voor de kleu ters, 11.00 Tussen de wal en het schip, caus. 11.15 Lichte muz. 11.45 Bij de dood van een vlieg, caus. 12.00 Orgelspel. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tulnbouw- meded. 12.33 Lichte muz. 1250 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nws. 13.15 Me- ded. of gram. 13.20 Theaterork. en soliste. 13.55 Koersen. 14.00 Gram. 14.10 Paul Vlaanderen en het Lawrence-Mysterle, hoorsp. 14.45 Cello en plano. 15.15 Voor de zieken. 16.00 Gram. 16.15 Voordr. 16.30 Mil. kapel. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Rege- rlngsultz.: Nederland en de wereld: dr. Yap Kie Han: De stichting cursussen en research en haar internationale cursus kleine bedrijven". 18.00 Nws. 18.15 Sport- problemen. 18.25 Amus. muz. 1855 Gespro ken brief uit Londen. 19.00 Voor de kleu ters. 19.05 Lichte muz. 19.25 West-Indisch ork. 19.45 Voor de Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Radio-Filharm. ork., groot koor en sol. 20.55 Ontmoeting der levenovertuigin gen, discussie. 21.25 Fluit, ceUo en clave- clmbel. 21.55 Cabaret. 22.25 Lichte muz. 22.40 Radlojourn. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23-15 Koersen. 23.17 Rep. 23.25—23.58 Lichte muz. KERKNIEUWS GEREF. KERK. Ds. C. van Nes, geref. predikant te Meliskerke, heeft het beroep naar Rotterdam-Kralingen (als predikant voor bijzondere werkzaamheden, dir. geref. maatschappeiyk werk, als zo danig was hy reeds enige tijd werk zaam) thans definitief aangenomen. (Nagekomen advertentie) Heden is plotseling van ons heengegaan onze lieve zorgzame man en vader JOHAN ARNOLD ROSS, ln leven Arts, op de leeftyd van 52 jaar. Vlissingen: J. M. ROSS—OUDAKKER M. J. K. JANSEN—ROSS W. JANSEN. Amsterdam: L. ROSS. Vlissingen, 5 november 1956. Badhuisstraat 87. De crematie te Driehuis-Westerveld zal plaats vinden op vrijdag 9 november a.s<( na aankomst van trein 14.02 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3