Zeeuwse Herv. Vrouwengroepen hielden Besturendag in Goes Zeeuwse Almanak "AKKERTJES" VERKOOP VAN EIEREN MOET OP OUDE WIJZE GESCHIEDEN IN VELE ZEEUWSE PLAATSEN WORDT GEHAMSTERD Itvin j/lNATOÊEii Agenda 3 P RO V 1 N O 1 A LB Z B B UW B B O O U R AN T WOENSDAG 7 NOVEMBER 19B8 „DE VROUW IN IN HET AMBT Mevrouw I. Jebbink-Paap gekozen als provinciaal vertegenwoordigster De besturen van de Hervormde Vrouwengroepen der C.J.V.F. In Zeeland hebben zich dinsdag tijdens de jaarlijkse besturendag in „de Prins van Oranje" te Goes beziggehouden met het actuele onderwerp „De Vrouw In het ambt". Daarover hield mej. H. de Neeling, vicaris te Zuidzande, een in teressante toespraak, die in de middagvergadering werd gevolgd door een levendige gedachtenwissellng. Tevens nam men op deze drukbezochte bij eenkomst afscheid van mevrouw A. H. de Graaff-Lammerink, uit Nieuw- vllet, als provinciaal vertegenwoordigster. Als haar opvolgster zal optreden mevrouw I. Jebbink-Paap te Kapelle. Na het zingen van enkele verzen van psalm 62 opende de presidente de morgenbyeenkomst met een kort wij dingswoord, waarin zy nadruk legde op net woord van de apostel PauFus, dat de mens van zichzelf moet afzien en naar Gods bedoeling dient te leven. Mej. de Neeling, wees aan het be gin van haar toespraak over „De vrouw in het Ambtop het grote be lang. dat de vrouwengroepen gehoor hadden gegeven aan de oproep van de Synode zich op dit vraagstug te be zinnen. „Want", zo stelde spreekster, „wij hebben by onze belijdenis allen belopfd om ons leven in dienst te stel len van Jezus Christus. Dan mag de kerk ook in het ambt niet alles alleen van de man verwachten". Met de bijbel en de geschiedenis als leidraad ging mej. de Neeling na, hoe de positie van de vrouw in de loop van de eeuwen sterker is geworden. Terwijl in het Oude Testament het „Ambt" nog zuiver gezien wordt als een werk van gezag, staat in het Nieuwe Testament te lezen, dat een ieder dus ook de vrouw moet dienen naar zijn genadegaven. In de eerste Christengemeenten nam de vrouw een grote plaats in, omdat zij het „ambt van gelovige" ontvangen had van de apostelen. In de Middel eeuwen verloor de vrouw echter weer veel van haar invloed. Er werd toen wel eens gevraagd: „Heeft de vrouw eigenlijk wel. een ziel De reformatie doorbrak gelukkig dit soort denkbeel den, maar tengevolge van de geloofs vervolging raakte de erkenning van het ambt der gelovige voor de vrouw, op de achtergrond. Nadat in 1568 de Synode van Wezel aan de vrouw het ambt van diacones openstelde, is het gaandeweg vlotter gelopen voor „de vrouw in het ambt", hoewel zij tot nu toe nog steeds niet voor de commissie mag verschijnen om tot het ambt te worden toegelaten. By de behandeling in de Synode in 1954 strandde, vol gens mej. Neeling, de kwestie voor namelijk op het gevoel, dat de Kerk er nog niet genoeg mee bezig was ge weest. Spr. wekte de aanwezige vrou- laten aan bezwaren, die beïnvloed worden door een traditie. Ook de praktische moeilijkheden als zou (Advertentie). Snipverkouden Straks hebt U griep! flitsen Uw klachten weg! bijv. de stem van een vrouw In de kerk niet toereikend zün, vyees spr. op grond van de huidige techniek van de hand. Dé belangrijkste vraag achtte spreekster: „Is het op grond van de Bijbel verantwoord". Mej. Neeling wilde voor het beant woorden van deze vraag geen tek sten uit hun verband rukken, maar naar aanleiding van bijbelgedeel ten, toonde zy aan, dat Jezus nooit heeft geprotesteerd tegen de plaats van de vrouw, maar dat Hij de vrouw bij de prediking van het evangelie wilde inschakelen. Resultaten enquête Daarna las spr. nog enkele resul taten voor van een enquête, gehou den door de Oecumenische Raad van Kerken over de „Vrouw in het ambt" o.a. by het Leger des Heils, de Lut herse en de Doopsgezinde Kerk. Nadat de presidente dank had ge bracht aan de spreekster voor haar lezing, vestigde zij nog de aandacht op de boekentafel, die in de zaal stond opgesteld en waarop diverse boekwerkjes, handleldigen en brochu res over interessante onderwerpen la gen. Gezamenlijk werd de koffiemaaltijd gebruikt, waarna des middags het onderwerp van de morgenvergadering werd besproken. Vervolgens nam me vrouw Van der Graaff afscheid als prov. vertegenwoordigster, nu zy na zes jaren aan de beurt van aftreden was. Als haar opvolgster stelde zij aan de vergadering voor, mevrouw I. Jebbink-Paap uit Kapelle. De secretaresse van de provinciale commissie, mevrouw N. Reijnhoudt-v. d. Hage uit Kloetinge sprak de schei dende op hartelijke wijze toe en bracht haar dank voor de ijver, waarmee zij haar werk als prov. vertegenwoor digster steeds heeft verricht. Namens de P.C. en de besturen van de ver schillende groepen bood zij mevrouw Van der Graaff als aandenken het Hugenotenkruis in goud aan. Me vrouw Steendam-Quaak uit Zierikzee bracht de aftredende namens de pro vinciale commissie een bloemenhulde. Tenslotte heeft de reizende secreta resse van de Hervormde Vrouwen groepen in Nederland, mevrouw Groot veld-Timmerman uit Ermelo, de dank van het hoofdbestuur aan mevrouw Van der Graaff betuigd. Tot slot werden nog enkele vereni gingszaken besproken, waarop me vrouw Van der Graaff-Lammerik voor de laatste maal als presidente de vergadering op de gebruikelijke wijze sloot, Gemeentebestuur Vlissingen protesteert Tegen uitlatingen van ds. H. P. Poelman Het gemeentebestuur van Vlissin gen heeft een protestschryven ge richt aan de Kerkeraad der gerefor meerde kerk te Vlissingen in verband met uitlatingen van ds. II. P. Poel man, gereformeerd predikant te Ar- nemuiden. Bij de intrede van de nieuw be noemde predikant in de gereformeer de kerk te Vlissingen, ds. P. Hom burg, werd ook het woord gevoerd door ds. H. P. Poelman uit Arne- muiden. Deze sprak als afgevaardig de van de classis Wglcheren van de gereformeerde kerk, in welke rede hij zeide dat er - enkele honderden vrou wen van lichte zeden waren in Vlis singen, terwijl hij voorts gewaagde van een enorm drankmisbruik. Het gemeentebestuur van de Schel- destad heeft thans in een officieel schrijven tegen deze uitlating gepro testeerd. Ambonezen uit Middelburg (Nadorst) naar Westkapelle Geen strafmaatregel Dinsdagmorgen om half acht zyn door bemiddeling van de Middelburg se gemeentepolitie negen Ambonest gezinnen en één vrygezel uit het Am- bonese woonoord aan de Nadorst overgeplaatst naar 't kamp te West kapelle. Deze Ambonezen waren de laatste nog in Middelburg verblijven de leden van de P.N.M.S, In Westkapelle worden namelyk alle P.N.M.S.'ers geconcentreerd. Het betrof hier dus geen strafmaatregel, maar enkel 'n verplaatsing. In plaats van deze bewoners komen er nu ge zinnen uit Koudekerlte in het woon oord aan de Nadorst te wonen. De Middelburgse politie had lich te versterking ontvangen van 'n aan tal rijkspolitiemannen. De Ambone zen maakten echter geen enkel be zwaar tegen de overplaatsing. Enke len waren er klaarblijkelijk reeds op voorbereid, daar zy hun bezittingen ingepakt klaar hadden staan. Tegen negen uur reden de twee bussen, waarin de Ambonezen vervoerd wer den, weg. De gehele overplaatsing had een rustig en zeer ordelijk ver loop. De rijkspolitie in Westkapelle draagt zorg voor de rust en de bewaking van het kamp, wa ai-voor zij versterking gekregen heeft. ECONOMISCHE POLITIERECHTER MIDDELBURG Ook na de afschaffing van de stempels De eigenaars van kippen, eenden en van al het verder gevederd gedier te, dat eieren produceert, verkeren momenteel in een enigszins moeilijke situatie wat de verkoop van de pro- dukten betreft. Feitelijk kan men hier niet zozeer spreken van een moeilijke situatie, omdat de verkoopregeling niet veranderd is, maar door het af schaffen A an het stempel op de eieren hebben de producenten de neiging om af te wijken van de voorheen gevolgde voorschriften. Zo ook J. K. uit Oost- kapelle, die zijn eieren rechtstreeks aan de consumenten verstrekt had. Dit fwel, maar dan tot een hoeveel- van 25 stuks. En aangezien K. er meer dan 25 verkocht had, moest hij zich dinsdag verantwoorden voor de economische politierechter te Middel burg, mr. P. van Erapel, die zitting hield in de statige omgeving van de raadzaal van het stadhuis. K. merkte op, dat de producenten de (Slot van pag. 1) kens naderhand verschenen statistie ken wel rustig was in die Korea-kri- sis, zich nu in verschillende steden van een minder prettige kant laat zien en druk aan het hamsteren is geslagen. Winkelier. Vanzelfsprekend zal de verstandi ge kruidenier er op toezien, dat zijr voorraden niet als sneeuw voor dc zon smelten als men zonodig méér thee, méér suiker, méér sla-olie wil hebben. De kruideniersorganisa ties hebben hieraan zelf al paal en perk gesteld door de leden niet toe te staan abnormaal grote voorraden in te slaan. Hierbij dient opgemerkt te worden, dat bepaalde soorten huishoudzeep zeker niet in onbe perkte mate konden worden gele verd als gevolg van het tekort aan personeel in de fabrieken. In het algemeen kan worden opge- VAN TOT AAN DE GROND. Zaterdagmorgen is op de Wester- schelde in de omgeving van Bath een Groningse kustvaarder gestrand. Mist veroorzaakte moeilykheden by de na vigatie en ter hoogte van Saaftinge liep het schip op de punt van de Bal- lastplaat aan de grond. De ongeveer 500 ton metende coaster kwam 's mid dags omstreeks 8 uur op eigen kracht weer vlot en men kon de reis naar Antwerpen voortzetten. INSTUIF. Zaterdagavond a.s. nemen de in- stuifavonden in Stavenisse weer een aanvang. De jeugd van 14 iaar en ou der wordt om half acht in het Dorps- SINTMEDITATIES 't Begin is er. Weliswaar nog be scheidenmaar goed, het ier dan toch. Ergens in een vergeten hoekje van een banketbakkers-etalage in Goes lagen ze, de chocolade-letters. Dat het hart al vol verwachting kloptzon overdreven zijn. althans ten aanzien van het aloude vijfde- cemberfeest. 't Klopt wel en ook wel vol verwachting, maar dan meer van gespannen verwachting en he laas voor gans andere dingen dan voor een avondje vol suikergoed en marsepein. Er is teveel gard in de wereld op het ogenblik en te weinig koek en 't zal straks moeite kosten om over te schakelen van een leven vol drei3 ging en onrust naar de beslotenheid van het gezellige avondje, met de goedheiligman als ietwat verouderd zinnebeeld van een gezapig bestaan met. koekvergulden en ganzeborden. Maar goed, de chocoladeletters zijn er al en 't zal er straks tooh weer van moeten komen. De schoen by de schoorsteen en 't gelaat in de plooi. Want voor de kleuters blijft de Sint de Sint. een rots in de branding, met mijter en staf, ook al zou een dropje een miljoen gaan kosten- En dat is misschien maar goed ook. huis verwacht om daar op een gezel lige manier de avond door te brengen, met verschillende spelen. „Hen, die zich niet aan de spelregels houden, wordt de deur gewezen", zo schrijft onze correspondent in Stavenisse drastisch. 50 JAAR. Het echtpaar E. Want-Neve te Graauw vierde zyn gouden bruiloft. Dit is wel een bijzonder groot feest f eweest, want heel de buurt deelde in e feestvreugde! Er werden wedstrij den gehouden in mastklimmen en er was ook een ballonwedstrijd. Het hoogtepunt van 't programma vorm de ongetwijfeld de 100 meter hardlo pen voor dames van 70 jaar en ouder! De plaatselijke muziekvereniging zorgde 's avonds voor een passende finale. VOORBODE. In Axel heeft de bevolking al een voorproefje van het aanstaande heer lijk avondje gehad. Eerst werd er ge strooid en daarna is er geraapt, dat het een lieve lust was. Dit gebeuren verschilde evenwel in zoverre van de vijfde december, dat de goede Sint op het toneel ontbrak en er in plaats van pepernoten aardappelen gestrooid werden. In een bocht van het Szyd- lowskiplein schoof namelyk een groot gedeelte van de lading enkelehon- derden kilo's aardappelen van een vrachtauto af en door de snelheid verspreidden de vruchten zich over 't terrein. Een aantal Axelaars trok het jasje uit en na verloop van tyd waren alle patatten weer verzameld. Nu maar wachten op de pepernoten.... H Het was dinsdag aan de Korte H Weg in het Bevelandse Drie- wegen groot feest, want het echtpaar De BueSchutte i was. niet minder dan zestig jaar getrouwd. Op één na wa- ren alle zes kinderen voor de- f| ze bijzondere gebeurtenis naar huis gekomen. Ook de buur- M vrouwen ontbraken niet! p Oma A. de Bue—Schutte, die ondanks haar S// jaren nog zeer bedrijvig is, had zich in M H haar mooiste klederdracht ge- stoken. Opa De Bue ziet er even vitaal uit als zyn vrouw en werkt nog graag in zijn tuin. De mensen uit Driewegen en wijde omgeving hebben j| hem beter gekend als de vrachtrijder van het dorp, al is het ook alweer 19 jaar gele- H den, dat hij hiermee eindigde. ,J3n daar heb ik nü groot ge- mak van", vindt oma, die in hem een goede hulp heeft in H haar huishoudinkje, dat ze nog altyd zelf bijhoudt. 1 (FOTO P.Z.C.) IllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH Weekend op Hedenesse Afgelopen zaterdag en zondag kwamen de groepen van Jeugd en Evangelie uit geheel Zeeland samen op het vormingscentrum Hedenesse. Het weekend begon zaterdagavond met de opening door de heer wiele- maker uit Vlissingen, waarna de avond werd doorgebracht met volks dansen. Zondag werd na de ochtend dienst, geleid door wika Wasterval, in de middag door middel van socio- drama's het onderwerp: „God in ons midden" centraal gesteld. Met discussiegroepen en een forum eindigde deze belangwekkende mid dag. Wika Wasterval sloot dit week end, waarna de 40 deelnemers huis waarts keerden. een weldaad voor de heelt Duits schip strandde in Westerscheldemond In de Westerscheldemond ig dins dagmorgen het Duitse motorschip „Ernst Blumenfcld" uit Hamburg aan de grond gelopen. De Belgische sleep boot „ScaTdis'' die van Vlissingen was uitgevaren om assistentie te verlenen kreeg later de mededeling, dat geen hulp meer nodig was. De .„Ernst" Blu- menfeld". die 3949 brt meet, is met eigen middelen weer vlot gekomen. t Adv ertentiêj Oudheidkundige vondsten nabij Waarde In het kader van de herverkave ling is men momenteel bezig met het afgraven van de zogenaamde kasteel- berg aan de rand van het dorp Waar de. Naar het zich laat aanzien, zullen de oudheidkundigen hier interessante waarnemingen kunnen doen. Vorige week werd er i-eeds 'n benen schaats gevonden. Dinsdag heeft ir. Trimpe Burger van de Rijksdienst v<?or Oud heidkundig Bodemonderzoek 'n voor lopig onderzoek ingesteld. Hoewel nog slechts een klein gedeelte van de berg door de dragline werd afgegra ven. zijn de eerste fundamenten van het kasteel, dat in vroeger eeuwen op deze berg moet hebben gestaan, reeds zichtbaar geworden. Ook zyn er in de grond sporen van bewoning uit de elfde of twaalfde eeuw gevon den. Men trof er o.a. mestlagen aan, welke plaatselyk een dikte van an derhalve meter hebben. Dit zou er op kunnen wijzen, dat hier bijvoorbeeld een schapestal is geweest. Zoals gemeld, werden dezer dagen onder Baarland by Bakendorp enkele skeletten gevonden op de plaats waar in vroeger eeuwen een kerk moet hebben gestaan. Het gehele terrein van de kerk is thans afgegraven, i waarbij nog een twintigtal skeletten werd gevonden merkt, zoals ieder verstandig den kend Nederland zélf kan constateren, dat de aanwezige voorraden ruim voldoende zyn, zodat men in deze omstandigheden geen enkel excuus kan vinden voor de hamsterneigin gen. Voorts vergeten deze hamste raars dat de prijsopdryving- en hamstenvet weer van kracht is De economische controledienst heeft opdracht nauwlettend toe te zien en men kan er van verze kerd zyn, zo vernamen wij nog uit Den Haag, dat de regering de ontwikkeling scherp in het oog houdt. Een verstandig winkelier, die zijn taak als detaillist in het dis- trbiutieproces begrijpt, zal zich keren tegen de hïunsteraars. Het is, zo zeiden trouwens velen onder hen, in het geheel niet moeilijk thans de voorraden uit te verko pen, maar als de hamsterkoorts wijkt, zitten wH met de gevolgen en ontevreden klanten, die zich niet aan deze onsociale gedragin gen hebben schuldig gemaakt. beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! Chefarine „4' Geen bijzondere actie op werf van „De Schelde" In verband mei bouw van Russische schepen Arbeiders op een scheepswerf in Hendrik Ido Ambacht hebben maan dag geweigerd verder te werken aan dekhuizen, bestemd voor de bouw van Russische schepen op de werf van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" in Vlissingen. Zij weigerden dit in re actie op de gebeurtenissen in Hon- arije. Uiteraard heeft dit bericht enige beroering verwekt onder het perso neel op de werf van „De Schelde", waar het bestuur van de personeels- kern maandag contact opnam met de directie teneinde de kwestie van de bouw der Russische schepen te bezien. Dinsdag heeft de volledige kern zich opnieuw bezonnen op dit pro bleem waarna werd besloten voorlo pig geen stappen te ondernemen. Een gerucht als zouden Ambonezen ontslagen zyn door de directie van de Kon. My. „De Schelde", omdat zy weigerden verder te werken aan de bouw van Russische schepen, wordt te bevoegder plaatse beslist ontkend. De overwegingen, die tot het be sluit van de personeelskern voerden om in afwachting van de verdere ontwikkeling geen actie te onderne men, waren o.m., dat het hier een op dracht ingevolge een gesloten han delsovereenkomst betreft en voorts dat ook de gevolgen van verstrek kende omvang voor de werf zouden zijn. Het betreft hier de bouw van een drietal schepen, die overigens zij eenmaal zijn afgebouwd, Dat laat ste hangt geheel van de regering af en waar er van regeringszijde geen bepaalde maatregelen zijn voorge steld wat betreft de uitvoering van deze contractuele verplichtingen, zou een eenzijdige actie alleen de werf en de brj deze bouw betrokken perso neelsleden treffen. Ds. Durkstra keert zondag terug naar Middelburg Ds. E. Durkstra, herv. predikant te 't Zand (gemeente Middelburg) zal dezer dagen in zijn woonplaats terug keren. Zoals bekend, vertrok ds, Durkstra vorig jaar naar Nieuw-Gui- nea om daar tijdelijk als zendings predikant werkzaam te zijn. Hij wordt zondag 11 november a.s. per vliegtuig op Schiphol verwacht. eieren verser kunnen leveren, dan. wanneer deze lekkernij de langere weg moet afleggen via de tussenhan del. „Dan zijn die eitjes veel lekkerder. Wat is er op tegen, dat ik diie eieren rechtstreeks aan de consument ver koop", vroeg hij zich af. „Er is niets op tegen", aldus de officier, mr. Ph. M. Sehenkenberg van Mierop, „maar het mag nu eenmaal niet". Vervolgens zette mr. Schenkenbèrg van Mierop aan verdachte uiteen, waarom het niet mocht. Hoewel men aan de gestempelde el- eren kon zien hoe duur ze waren, kochten en kopen de consumenten ze veel liever van de pluimveehouders, daar de eieren dan verser waren. Op aandrang van de tussenhandelaren is het stempel echter afgeschaft, omdat men teveel concurrentie ondervond van de producenten. Momenteel zrjn dus alle eieren ongestempeld. Maar de ongestempelde produkten moeten ook thans nog dezelfde weg volgen als de gestempelde. De officier eiste een boete van 30 of 6 dagen. De politie rechter merkte nog op, dat de pluim veehouders er geen beroep van mogen maken. Zij mogen slechts gaan tot een maximum van 25 stuks. Het vomis luidde 10 of 2 dagen. Zonder toestemming. Vervolgens kwamen er twee ver dachten, die hun werkkring had den opgezegd zonder hiervoor toe stemming te hebben gevraagd van de directeur van het arbeidsbu reau. Een ervan was de chef-pak huisknecht M. de R. uit Wolfaarts- dijk, die omstreeks augustus zyn verbintenis met Van D. op deze wyze opgezegd had. Hij kon na melijk een beter betaalde baan kri jgen bij-een firma in Krabben- dijke. Van D. wilde dit niet toe staan, maar verdachte zei „Ik ga toch." De officier vond liet een ernstige overtreding en eiste een boete van 70 of 14 dagen, waar mee de politierechter het volko men eens was. Een tweede overtreder van de be treffende arbeidswet was J. M., be tonwerker te Goes, die zijn vroegere werkgever S. vaarwel gezegd had en betere beloning Icon krijgen bij een andere baas. Eein boete van 60 of 12 dagen was er het gevolg van. De transportarbeider C. F. van D. uit Zaamslag had een van zyn vader overgenomen kruidenierswinkel voortgezet zonder daarvoor in het be zit te zijn van voldoende geldige pa pieren. Daar hij echter aan een exa men bezig was, wilde de politie rechter deze zaak aanhouden tot het examen achter de rug is. A. J. H. te Waterlandkerkje had wel een vergunning voor de detail handel in elektro-technisch"artike len, maar- geen. papieren om een elek- tro-technisch installatiebedrijf uit- te oefenen. H. merkte Op, da/t in. het. dorp géén technicus voor deze zaken aan wezig was, zodat hij bij eventuele moeilijkheden en die waren er vol gens ztfn zeggen nogal wat in sprong. De burgemeester van Water- landkerkje had een brief geschreven, waarin hij er op aandrong om H. nog een kaïns te geven om zijn diploma's te halen. Ook deze zaak werd voor on bepaalde tijd aangehouden om de uit slag van de examens af te wachten. De garagehouder M. A. de B had zyn garagebedrijf (waarin hij ook verhuur van auto's zonder chauffeur en een autorijschool ondergebracht had) uitgebreid met een reparatiein richting voor motorrijtuigen en rij wielen, zonder een vergunning daar voor te bezitten. Hij verklaarde dit als noodmaatregel toegepast te heb ben, omdat er in Sluis geen technisch geschoolde reparateurs aanwezig wa ren. Het ging volgens verdachte niet om het examen doen, maar om de twee dagen verlet en om de examen- van - 100. „Maar als ik u 1000 boete opleg bent u veel meer kwyt merkte de politierechter op. Het werd geen 1000 maar 75, subs. 15 dagen, hetgeen ook mr. Sehenkenberg van Mierop had. Gemeentesecretaris benoeind Tengevolge van ecu misverstand publiceerden wy gisteren, dat tot ge meentesecretaris van Brouwershaven was benoemd de heer J. L. G. van den Broecke uit Beemster (N.H.) De heer Van den Broecke werd niet in Brouwershaven waar geen vacature is maar in Noord- gouwe benoemd. (Advertentie). Overwin die het zenuwsterkend tonicum VANDAAG Middelburg Electro: „De misdaad van kapitein Stuart", (18 jaar), 19 en 21.15 uur; Provinciale Bibliotheek: Ten toonstelling Belgische boeken, 10-12.30 en 13.30-18 uur: Van Benthem Jut ting: Tentoonstelling werken In a Ra- husen en F. J. Drukker, 9-18 uur; Burgerzaal stadhuis: Protestvergade ring politieke partijen, 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Inspecteur Rip ley slaat toe", (18 jaar). 19 en 21 uur; Luxor: „De hel van Silverrock". (14 jaar), 20 uur; Kunsthandel Bikker: Tentoonstelling wenken A, Plhl, 9- 12.30 en 14-18 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2