Debat en motie over de rechten van de gemeenteraad AMSTLEVEN levensverzekering j&il Kruidenkracht! Uw Kunstgebit COASTER „COLETTE" MAAKT VOORSPOEDIGE REIZEN in Zeeuwse Almanak VERKIEZING NIEUWE LEDEN VOOR KAMER AAN DE ORDE Agenda 2 P R O V 1 N C I ALE ZEE UW SE OOURANT DINSDAG 6 NOVEMBER 1956 „STAAN WE ONDER CURATELE Middelburgs vroedschap kapittelde college van B. en W. „HET GAAT OM de rechten van de raadMet grote nadruk en geladen met verontwaardiging werd deze schone volzin gistermiddag bjj herhaling uitgesproken in de raad van Middelburg door het anti-revolutionaire raadslid Hoek. Maar iedere keer opnieuw werd hij daarbij even veront waardigd en nadrukkelijk bestreden door zijn vethouderlijke partijge noot Kögeler, zetelend in het voorzittersgestoelte bij ontstentenis van de burgemeester. En zo kon de raad weer kennis nemen van een reeds eerder in de raadszaal vertoond schouwspel: de heren Hoek eu Kögeler beide met een gemeentewet In de hand om beurten elkaar voorlezend. Maar de sympathie van de raad was ditmaal toch niet onverdeeld vóór het col lege van B. en W., want toen de heer M. Wattel eveneens anti-revolutio nair een motie Indiende, waarvan de strekking ging ln de richting van het „Hoekse betoog", werd deze motie aanvaard met 8 tegen 7 stemmen. De vraag, waarom het bij dit debat rï, was: is het college van B. en verplicht een brief van Ged. Sta ten over de gemeentebegroting on middellijk over te leggen aan de raad, of behoeft het college dit paa te doen als het de tijd daarvoor rijp acht. Gedeputeerden hadden nameïyk reeds in april van dit jaar „aan het ge meentebestuur" aldus luidde de adressering een brief met opmer kingen over de begroting 1956 gezon den, doch pas ruim een week geleden, dus ruim een half jaar later, was de raad daarva/n op de hoogte gesteld. In een vorige zitting had de heer Hoek tegen deze gang van zaken nog al gefulmineerd, doch nu een aantal maatregelen genomen moest wor den oan de begroting 1956 in even wicht te brengen, kwam het debat eerst goed op volle toeren. Aanvankelijk zweeg de heer Hoek, doch de gemeentesecretaris las op verzoek van de voorz. een lang rapport voor van de finan ciële commissie uit de raad over de te nemen maatregelen, waar bij aan het slot de handelswijze van B. en W. met de brief van Ged. Staten wérd afgekeurd. Maar aan gezien de heer Hoek voorzitter van deze financiële commissie is, was het duidelijk, dat de eerste woorden van dit raadslid over deze aangelegenheid gistermid dag niet uit zyn mond, doch uit die van -de gemeentesecretaris klonken De heer Wattel vond eveneens, dat het ooilege in gebreke was gebleven en kwam met een motie voor de dag ondersteund door de heren A. J. Schot ag.p.) en W. P. J. Baars (ch.) waarin de raad als wens tot uit drukking bracht, dat in de toekomst de correspondentie tussen het ge meentebestuur en Ged. Staten over dc gemeentebegroting onmiddellijk (Advertentie) la kruiden zit de kracht van de natuur. En de natuur blijft voor mens en dier DE bron, óók van genezing, Klachten en kwaaltjes, zoals i moeheid, hoofdpijn, puist jes, verstopping, vale teint, enz., zijn het gevolg van onnatuurlijke leefwijze. Be houd Uw gezondheid, zuiver Uw lichaam met HERBESAN, Kruidenthee. Verkrijg baar bi] Uw apotheker of drogist d f 1.79 per groot pak, voldoende voor maanden. ter kennisneming van de naadsleden zal komen. De heer Kögeler was daar evenwel niet voor. te vinden en verklaarde, dat de wet een derge lijke plicht niet voorschrijft. „Maar staan we dan onder cu ratele?" riep de heer Hoek ver ontwaardigd uit. „Zeker niet. Maar het cellege staat eek niet onder curatele van de raad", antwoordde de voorzit ter. De heeir M. A. L. Hubregtse (p.v.d. a.) kwam hierna onmiddellijk met olie aandragen om op die golven tus sen de heren Hoek en Kögeler te storten: „Laten we deze zaak nou niet op de spits drijven" zei hij sussend, „praat de zaak eens door met de commissie van financiën, meneer de voorzatter, of zo nodig met de raad." Maar daarvan wilde de heer Hoek weer niets weten. „De zaak is rijp voor een uitspraak ran de raad! De argumenten in de brief ran Ged. Sta ten hadden van invloed kunnen zijn op de besluitvorming en een aantal besluiten van deze raad had wel an ders kunnen luiden, als de leden deze brief in april reeds onder ogen had den gekregen. Overigens hadden we vanzelfsprekend het stuk na kennis neming in 1 lauden gesteld van het college om advies, zoals in een ver standige raad altijd gebeurt." De heer Hoek twijfelde er zelfs aan, of een die middag reeds eerder behandelde brief van Ged. Staten over een andere kwestie wel direct aan de raad was overgelegd. Toen was het evenwel de beurt van de heer Kögeler om verontwaardigd te zijn: „U moet niet zo doorslaan." zei hij boos tot zijn partijgenoot. ,,Da± stuk, waarop U doelt is pas op 18 oktober van Ged. Staten ontvangen." Nadat beide heren elkaar enige tijd hadden bestréden op grond van de ar tikelen 73, 149 en 234 van de gemeen tewet, waarbij het onder meer ging over de vraag wait nu precies het ge meentebestuur is: de raad, het col lege of de raad èn het college, en nadat de heer Wattel nog eens zijn motie had voorgelezen, verklaarde de heer L. J. Breel (p.v.d.a.) geen be hoefte te hebben aan een motie. Ten slotte sprak de heer Hoek waarschu wende woorden („U moet deze zaak niet bagatelliseren!") en kwam de motie-Watt el in stemming. Zij werd aangenomen met 8 stemmen voor (Van Empel, Schot,-mevr. De Vlie ger, Schenk, Baars, Wattel. Hoek en Hubregtse^ en 7 tegen (Geers, Breel, Van Loo, Van 't Westende, Berenpas, Schorer en Kögeler). Vervolgens werd het voorstel tot het nemen van diverse maatregelen oan de begroting 1956 in evenwicht te brengen z.h.s. aanvaard. De „Hoekse en KÖgelerse twisten" hadden een einde genomen. (Advertentie) Hoe houdt U de gehele dag stevig op zijn plaats? Het Is niet nodig, dat U angst heelt, dat Uw gebit losschiet bij het eten, lachen ol niezent Een weinig DENTO- FIX 's morgens op de gebitsplaat gestrooid houdt Uw gebit onwrik baar op zijn plaats en doet U alle vroegere ongemakken vergeten. Koopt nog heden een strooibus voor f 2,35 bij Uw apotheek oi drogisterij. Goede gang van zaken bij Zeeuwse rederij Op 11 augustus van dit jaar maak te de Zeeuws© kustvaarder „Colette" de proeftocht op de Schelde, nadat liet schip was opgeleverd aan de Zeeuwse rederij door de directie van de n.v. Terneuzense Scheepsbouw MjJ, waar het werd gebouwd. Zoals men weet heeft de „Colette" Bres- kens als thuishaven, terwijl het offi cieel en internationaal bekend staat onder de letters P.D.I.R. De directeur van de Zeeuwse re- dery, de heer Vroon sr. te Breskens, kon ons desgevraagd bevestigen, dat het uitstekend gaat met de „Colette". Het schip vaart op de dienst Rot- terdam-Tanger-Casablanca; het zal vanavond in Antwerpen arriveren. De ervaringen met het schip zijn tot dusverre zeer -bevredigend, zodat men niet tevergeefs zijn verwachtin gen stelde op de prestaties van. dit VAN TOT ZWEEFVLIEGER. Er hebben hardnekkige geruchten de ronde gedaan, dat Zeeland zijn enige aeroclub de Zeeuwsche aero- club „Haamstede" zou ver liezen! Deze geruchten zijn nu echter definitief de kop ingedrukt, want dezer dagen heeft men besloten de vereniging niet op te heffen. Om op 't vliegveld „Haamstede" te kun nen zweefvliegen is 't alleen nodig, dat er een volledige technische ploeg komt. Daarom is besloten, dat enke le leden van deze club in Woens- drecht vlieglessen zullen gaan nemen om het brevet te krygen. Als dat be haald is, zullen ook op Schouwen- Duivelan.il de zweefvliegtuigen weer cirkelen. GEVAAR Er is nog meer nieuws uit Haam stede! In de afgelopen week is de HALFSTOK De machteloosheid waartoe de mensheid in het westen gedoemd, is ten aanzien van de gebeurtenissen in Hongarije kwam gisteren ook in Zeeland bijna tastbaar tot uitdruk king in de triest, krachteloos en'half. stok neerhangende vlaggen. Men kan vrijwel niets doen. Vandaag precies een week gele den besloot liet gemeentepersoneel van Vlissingen spontaan één procent van het maandsalaris te doen afhou den ten bate 'van de slachtoffers van de vrijheidsstrijd in Hongarije. Onte genzeggelijk een mooi gebaar, temeer omdat het snel werd gemaakt. In de dagen dat er nog een flauv;e hoop gloorde op een overwinning voor de wanhopig strijdende Hongaren. Sindsdien zijn er overal hulpacties ontketend en dit werk gaat ge lukkig nog steeds door. Maar het geeft de Hongaren hun doden en hun vrijheid, die maar zo bitter kort mocht duren, niet terug. Daar herinnerden de vlaggen aan, die gisteren zo triest ter neer hin< yen. weg SerooskerkeHaamstede zonder enig officieel vertoon in gebruik ge nomen. Deze weg sluit in Haamstede aan op de plaats, waar de Noord straat overgaat 'in de Hogezoom. Hierdoor is een zeer gevaarlijk kruis punt ontstaan. Wanneer ook het fietspad, dat nu nog niet klaar is, in gebruik zal worden genomen, ont staat er voor de fietsers een gevaar lijke situatie, omdat deze weggebrui kers deze drukke verkeersweg moe ten oversteken om van de nieuwe weg op het fietspad van de Klooster- weg te komen. VANGST. „Een groep douaniers heeft in de omgeving van Clinge weer een be langrijk succes geboekt in de eeu wige strijd tegen de smokkelaars" zo bericht men ons uit Zeeuwsch- Vlaanderen. Een veeauto, geladen niet niet minder dan elf Itoeien, waaronder een pasgeboren kalf, werd op de smokkelaars buitge maakt. In deze affaire werden reeds enkele arrestaties verricht „en zo belooft men, „er zullen er nog enkele volgen". Do waarde van de in beslag genomen auto en vee bedraagt ongeveer twaalfdui zend gulden. BOTSING. Op. hot kruispunt Poelendaelesin- gelVissingsesingel te Middelburg reed een van de Poelendaele komende bromfietser pardoes op een personen wagen. De bromfietser, d'ie geen voor rang had verleend, werd tegen de grond geslingerd. Ditmaal kwam er een geluk bij een ongelu^c, want dL reet daarna passeerde een dokter. Deze verleende de eerste hulp, waar na de bromfietser, de heer H. uit Mid delburg, naar het Gasthuis werd ver voerd. De fiets werd zwaar bescha digd. vaartuig, gebouwd op de werf van de Terneuzense Scheepsbouw Mij. Het aanbod van vracht is op het ogenblik zeer behoorlijk en de .heer Vroon bleek er van' overtuigd, dat dit, on voorziene omstandigheden voorbe houden, ook in de toekomst het geval zal zijn. Tenvyl de „Colette" van stapel liep werd de opdracht gegeven tot de bouw van een zusterschip, eveneens in Terneuzen. Dit schip zal in 1958 worden opgeleverd. Het verwonderde de heer Vroon enigszins, dat waar de betaling be hoorlijk is, evenals de verzorging en de accomodatie aan boord, er toch nog een drietal leden van de beman ning zijn, die willen afmonsteren na deze vierde neis. De reden schijnt te zijn, dat zij vinden dat er te weinig gelegenheid wordt geboden om aan wal te gaan op deze reizen, waarom zij dan ook een andere route prefe réren. Men heeft by de coasters in het al gemeen wel eens moeilijkheden met de dekbemanning, maar de directie van de Zeeuwse rederij staat regel matig in contact met de verschillen de arbeidsbureaus, zodat deze vaca tures spoedig weer aangevuld konden worden. Naar bekend is de heer Vroon en zijn maatschappij ook geïnteresseerd in een gezamenlijke onderneming met Groningse reders, waarvoor men de coaster „David'i heeft, die thans in charter vaart in de Golf van Mexico. In januari 1957 loopt dit charter af maar men heeft goed ver trouwen in een verlenging van dit charter. Zo kan dus uit Breskens gemeld worden dat het voorspoedig gaat met de zaken van de Zeeuwse rederij, hetgeen bewijst dat dit Zeeuwse initiatief om een eigen kust vaart te scheppen goed is uitgeval len. Provinciale dag V.V.H. tot 28 november uitgesteld De tweede provinciale dag van de Zeeuwse federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening, die gehou den zou worden op dinsdag 13 novem ber in de „Prins van Oranje" te Goes, is uitgesteld tot woensdag 28 novem ber a.s. Hulp aan de slachtoffers uit Hongarije en Israël De oecumenische jeugdraad te Mid delburg heeft 500 gegireerd voor hulp aan de vluchtelingen uit Hon garije. Ook werd 500 beschikbaar gesteld voor hulp aan vluchtelingen in Israël. Gezinsweek Ned. herv. kerk Deze week wordt in de Ned. herv. kerk te Sluis een gezinsweek gehou den. Hierbij zal o.m- het woord ge voerd worden door dr. Frumeau uit Middelburg die woensdagavond in het jeugdgebouw allerlei vraagstuk ken aan de orde zal stellen voor de rijpere jeugd. Tevens wordt daarvan een kleine tentoonstelling verbonden in het kader van deze Gezinsweek. Advertentie BU Rheumatische Pijn vsroorzaakt door onzuiver bloed brongt Krusehen uitkomst. Dat komt door de bloedzuiverende kracht van Krusehen. De zes mine rale zouten waaruit 't is samenge steld, hebben zo'n aansporende wer king op de bloedzuiverende organen, dat 't bloed van stonde af aan snel ler gaat stromen. Onzuiverheden daarin kunnen zich niet meer vast zetten in de gewrichten en zo ver oorzaken die ook niet de pijnen meer, die U nu dag en nacht kwel len. Vlïssingse arts in zijn auto overleden Botsing niet geparkeerde bestelauto In de Paul Krugerstraat te Vlis singen, ter hoogte van de plaats waar de nieuwe flatwoningen worden ge bouwd, Is maandagavond omstreeks kwart over negen een personenauto tegen een bestelauto van de posterij en gereden, die daar aan de kant van de weg stond geparkeerd. Na onderzoek bleek, dat de be stuurder van de personenauto, dok ter J. A. Ross, controlerend genees heer te Vlissingen, vermoedelijk tij dens het rijden was overleden. De bestuurder van de bestelauto, de heer H. V. uit Vlissingen, had zijn wagen aan de rechterzijde van de weg geparkeerd. Hij leverde op het moment van de botsing een'bestelling af en bevond zich niet dn de auto. Vandaag - bevrijdingsdag Middelburg - géén vlaggen uit Raadsleden schenken presentiegeld aan Rode Kruis By de aanvang van de gistermiddag gehouden raadszitting te Middelburg heeft de loco-burgemeester, de heer •J, W. Kögeler, de schokkende gebeur tenissen in Hongarye gememoreerd. „Het is mjj en U allen een behoefte uiting te geven aan onze gevoelens van hartelijk medeleven met het deer niswaardige lot, dat het Hongaarse volk heeft getroffen en om te getui gen van onze heftige verontwaardi ging en diepe afschuw over het ver- radérlyk en meedogenloos optreden van de communistische overweldiger", aldus de heer Kögeler. Ons land en onze stad hebben vijf jaar geleden onder de terreur en de willekeur van 'n bezetter en wij gevoe len ons één met 't voor vrijheid en ge rechtigheid strijdende volk van Hon garije, zo verklaarde de loco-burge meester verder, die vervolgens getuig de van diepe bewondermg voor de heldhaftigheid^ en offervaardigheid van hét Hongaarse volk. De heer Kö geler besloot zijn toespraak met de woorden: „Wij spreken de hoop uit, dat het Wereldgeweten zal zijn ont waakt en aan het niets ontziende communisme een halt zal worden toegeroepen. Moge God, die machtig is uit alle nood te redden, door deze lijdensweg heen, het Hongaarse volk naar de vrijheid leiden'1. Aan het einde van de raadszit ting deelde du heer Kögeler mede, dat op 6 november (vandaag), de bevrijdingsdag van Middelburg, ln verband met de Hongaarse ge beurtenissen niet zal worden ge vlagd. Tenslotte besloten de raadsleden op voorstel van de heer M. A. L. Hu- brechtse het presentiegeld voor deze vergadering ter beschikking te stel len van het Nederlandse Rode Kruis ten bate van de Hongaren. Goede vangst H Reeds enkele dagen werd de f= omgeving van de Dishoekse- straat in Koudekerke onveilig gemaakt door een roofdier, dat het op kippen en ander pluim- vee had voorzien. Vooral op het terrein van de landbouwer J. de Witte heerste grote onrust onder de gevederde levende ha- ve. Daaraan heeft de heer De Witte nu definitief een einde gemaakt, want hij is erin ge- siaagd het roofdier te vangen. §j Het bleek een bunzing te zijn van respectabele afmetingen, De lengte bedroeg niet minder dan zestig centimeter. De kip- n pen kunnen nu weer gerust op j§ itok, want het dier werd af- gemaakt. flllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllll Provinciale Staten bijeen ter behandeling begroting De Provinciale Staten van Zeeland zullen tijdens de tweede gewone zit ting, die gehouden wordt op dinsdag 18 december, des morgens om negen uur, de provinciale begroting 1957 in behandeling nemen. Onmiddellijk wordt overgegaan tot behandeling van de begroting in afdelingen, waar na op donderdag 24 januari 1957 de openbare behandeling gehouden Protest-büeenkomst van politieke partijen Woensdag wordt in de vaai het stadhuis te Middelburg door de politieke partijen in de Zeeuwse hoofdstad een protest-bijeenkomst be legd in verband met de gebeurtenis sen iji Hongarije. In dat verband zal de nropaganda- bijeenkomst, die de vrouwenbond van de P.v.d.A. voor die dag (woensdag) in de „Gouden Poorte" belegd had, niet doorgaan. Advertentie VERGADERING K. v. K. en F- ZEEUWSE EILANDEN Begroting heeft voordelig saldo van f 26.500 De negentiende algemene vergade ring van de Kanier van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilan den te Middelburg wordt gehouden op woensdag 7 november a.s. In de bovenzaal van hotel „De Korenbeurs" te Goes, 's-morgens om half elf. De agenda vermeldt onder meer de vast stelling van de begroting der Kamer voor 1957. Veel verschil met de be groting van 1956 is er niet. De post salarissen, toelagen en gratificaties steeg met een bedrag van f 2700 tot f 56.800, terwijl de post suciale voor zieningen daalde met ruim f 15Q0. De post subsidies en contributies steeg met f 1800 tot f 6000. Het totaal der ontvangsten hedraagt f 136.620, waar tegenover een uitgaaf staat van f 110.120, zodat er een voordelig saldo is van f 26.500. Voorts komt de verkiezing van leden in verband met de periodieke aftre ding per 1 januari 1957 aan de orde. De aftredende leden voor de industrie zyn de heren ir. J. P. Berdenis van Berlekom, J. Lodder en C, F. van der Peijl. Voor het departement Zeeland van de Nederlandse Mn, voor I^ijver- heid en Handel is door de organisaties de volgende voordracht ingediend voor ir. Berdenis van Berlekom: 1 ir. J. P. Berdenis van Berlekom, Middel burg en ir. G. Kranen, Middelburg; voor de heer C. F. van der Peijl1 C. F. van der Peijl, Goes, 2. J. H. C. Wat- tez, Goes; voor de Chr, Besturenbond te Vlissingen staan op de voordracht: 1 J. Lodder, Vlissingen en 2 P. Melief- ste, Middelburg. Deze kandidaten lllllltltjlllljllipi Goes gaf ruim 6800 j voor Hongarije De bliksem-inzamelingsactie welke de afdeling Zuid-Beve- land West van het Nederlandse g Rode Kruis maandag in Goes ten bate van de slachtoffers in s Hongarye voerde, is bijzonder goed geslaagd. In één dag werd, volgens de voorlopige cijfers, een bedrag van ruim 6800 ge- offerd, wat neerkomt op een gemiddelde yan ongeveer twee I tjes van offervaardigheid. Zo bijvoorbeeld in een kinderrijk gezin, waar de kleintjes in een e puntzakje 23 aan kwartjes I hadden gespaard. Spontaan ga- ven de kinderen dit geld voor hun onbekende Hongaarse vriendjes. Hr, Ms. mijnenveger „Goes" wordt in dienst gesteld Vrydag 9 november zal by de N.V. Amsterdamse Scheepswerf G. de Vries Lentscb jr. te Amsterdam Hr» Ms. mijnenveger „Goes" in dienst wor den gesteld door de commandant van deze bodem, fuitenant-ter-zee tweede klasse (oudste categorie) H. Hofman. De plechtigheid zal worden opge luisterd door de marinierskapel der koninklijke marine, waarbij ingedeeld de tamboers en pijpers van het korps mariniers. Hr. Ms. Goes is een kustmijnenve- ger van de ,,Dokkum"-klasse, uitge- t voor opsporing en vernietiging i alle bekende typen mijnen. Dé romp is van hout op aluminium span ten, bovenbouw e.a. zijn geheel van aluminium. Deze constructie werd ge kozen om de eis, dat een mijnenveger geheel a-magnetisch moet zijn. Ook de motoren e.d. zijn van a-magnetische materialen. De beide schroeven zijn geheel omkeerbaar, teneinde snel en doelmatig manoeuvreren mogelijk te maken. De standaard-waterverplaatsing be draagt 425 ton, de grootste lengte is 46,62 m„ de grootste breedte 8.78 m. de gemiddelde diepgang 2.00 m. Het schip wordt voortgestuwd door twee dieselmotoren met een totaal vermo gen van 2500 apk. Maximum snelheid 14 zeemijlen per uur. De bemanning zal bestaan uit 44 officieren en sche pelingen. Het schip heeft een bewa pening van twee mitrailleurs van 40 mm. LEZERS SCHRIJVEN Mede verantwoordelijk Ny het westen van alle kanten de Hongaren (die het overigens niet meer horen) zijn deelneming betuigt, Wil ik wel openlijk verklaren (ter compensatie) dat ik in 1948 en 1954 in Hongarije mensen ontmoet heb, die met aandrang vroegen: „Wanneer komt het westen ons te hulp?" Ik heb hierop met grimmig cynisme geant woord: „Niet, zolang er nigts te ha len valt". En, het was te zien, er was hoe langer hoe minder te halenOn danks ons rouwbeklag zijn wij mede verantwoordelijk voor de vermoorde Hongaren. Niet, omdat hen geen mili taire steun verleend werd (een we reldoorlog lost niets op, tenzij onze menselijke samenleving), maar omdat wij hen de illusie hebben verschaft waaraan ?ij ten gronde zijn gegaan. Vanwege de zware druk zijn zij in opstand gekomen, maar een ramp is het pas geworden, toen zij hun ver wachtingen gingen vestigen op de westerse politiek, want dat heeft hen ertoe gebracht de politieke mogelijk heden van het oosten te overschrij den. Ook wij in het westen, leven vol gens de „Marxistische praktijk", dat de houding van een volk wordt be paald door materiële belangen. En dat is de politieke groydfout, waar „dictatuur", „fascisme" of „democra tie" maar secundair bij zijn. Oost noch west hebben het respect, dat be sloten ligt in de overtuiging- „dat de aarde des Heren is". Het is- een al gemene eigenmachtigheid, d'° alle volken in gevangenschap houdt, ook de vrije Axel P. J. Pennings worden ook door het bestuur van de Kamer voorgedragen. Voor de Groothandel en Tussenper sonen zijn aftredend de heren J. Bal kenende (vereniging van handelaren m granen, zaden en peulvruchten in Zeeland), T. Dijkslag ivereniging be hartiging Nederlandse aardappelhan- del, afdeling Zeeland), die zich niet meer herkiesbaar stelt, en K. van Everdingen (departement Zeeland van de Nederlandse Mij. voor nijver heid en handel). Voor J. Balkenende zijn voorgedragen: 1 J. Balkenende, Kapelle, 2 E. Zuidema, Middelburg; voor T. Dijkslag: 1 M. A. van der Hqek, Sint-Maartensdijk. 2 Th. Knip pen, Stavenisse; voor K. van Ever- dingen; 1 K. van Everdingen, Vlissin gen, 2 W. M. van Aller, Vlissingen. Voor de Detailhandel zijn aftredend de heren W. P. J. Baars, C. Hoek en L. J. van 't Westende. Voor. de Chr. Middenstandsvereniging afdeling Middelburg zijn door de organisaties voorgedragen: 1 Jac. Allewijn jr. te Middelburg, 2 C. J. Huissoan, Kapelle; voor de raad van het grootwinkelbe drijf; 1 Q H. J. Vroom, Middelburg, 2 L. C. Gerritsen, Middelburg; voor de Chr. Middenstandsverenigmg, af- déling Vlissingen: 1 W. J. Berg, Vlis singen en 2 H. van Kampen, Vlissin gen. Door het bestuur der kamer wor den voorgedragen: 1 W. P. J. Baars, Middelburg, 2 H. j. Vroom, Middel burg, 3 Jac. Aliewijn jr., Middelburg, 4 W. J, Berg, Vlissingen. Voor de Middelburgse Bestuurdersbond zyn voorgedragen: 1 C- Hoek, Goes, 2 J. Bliek, Vlissingen; vooir de r.-k. Mid denstandsbond, afdeling Middelburg zijn voorgedragen door de organisa ties: 1 L. J. van 't Westende, Middel burg, 2 Aug. Weernaes, Middelburg; voor de raad van het groothandelbe- dryf: 1 C. H. J. Vroom. Middelburg, 2 L. C. Gerritsen, Middelburg; door net bestuur van de Kamer zyn voorgedra gen: 1 L. J. van 't Westende. Middel burg, 2 C. H. J. VToom, Middelburg. Voor het ambacht ïs aftredend de heer J. Steutel. Voor de afdeling SchouwenDuiveland van de Bond van Nederlandse Smedenpatroons, aangesloten bij de K.N.M.B., zyn voor gedragen: 1 J. Steutel, Zierikzee, 2 Joh. Leenhouts, Zierikzee. Voor de Horeca-bedryven treedt af de heer L. I. Verwer. Voor de afdeling Zeeland van de Horeca zijn voorge dragen: 1 L. I. Verwer, Goes, 2 J. Nolet. Yerseke. Voor het Verkeer zyn aan de beurt van aftreden de heren M. D. A. Geuze en J. H. Roose. Voor de nationale organisatie Beroepsgoe- derenvervoer wégtransport, afdeling Zeeland zijn voorgedragen door de or ganisaties: 1 A. C. Caljouw, Veere, 2 j, M. Krijnse-Locker, Dreisohor; door het bestuur der Kamer: 1 M. D. A. Geuze, Scherpenisse, 2 A. C. Cal jouw, Veere; voor de vereniging van makelaars in scheepsbevrachtingen, afdeling Zeeland zijn voorgedragen: 1 J. H. Roose, Goes, Th. Helrnstryd, Zierikzee. Voor het bankwezen treedt af de iheer J. Germing. Het bestuur der Ka mer heeft voorgedragen: 1 .T Ger ming. Middelburg, 2 J. van dei* Meu- len. Vlissingen. Voorts wordt in deze vergadering de heer C. Hoek tot lid van de Kamer geïnstalleerd, waarna tevens de be noeming van een lid in de commissie voor de winkelsluiting ter vervulling van de vacature-Rijnten aan de orde komt. Nieuwe gemeentesecretaris iïi Brouwershaven Tot gemeentesecretaris van Brou wershaven werd bij raadsbesluit van 30 oktober benoemd de heer J. L. G. van den Broecke, commies ter secreta rie in de gemeente Beemster (N.H,). De heer Van den Brqecke, die gehuwd is en twee kinderen heeft, werd op 14 april 1920 in Souburg geboren. Hij is in het bezit van het diploma G.A.I. en het eerste gedeelte Gemeente Fi nanciën. Hij is Nederlands hervormd. Autobotsing te Goes Maandagavond roiid zes uur was de Patijnweg te Goes weer het toneel van een aanrijding. Toen de automobilist A. P. D. van H. uit Rilland-Bath met zijn personenauto in de richting Kloe- tinge reed. bemerkte hij te laat de van tegenovergestelde richting komende militaire vrachtwagen, bestuurd door de dienstplichtig soldaat P. S. L. de V. uit Rotterdam. De personenwagen, die op dat mo ment teveel links reed, trachtte nog uit te wijken, doch slipte daarbij enigs zins. De wagen schoof daarop gedeel telijk onder de militaire auto en werd zwaar beschadigd. Van H. liep hierbij nog een lichte verwonding aan het hoofd op. (Advertentie) I Spit in de rug IJ l Flmk wrijven met Klooster-' I balsemde warmteopwekkende I sloffen verjagen snel de pijn. Kloosterbalsem "geen goud zo goed" J VANDAAG Middelburg Electro; „De misdaad van kapitein Stuarf (13 Jaar) 19 en 21.16 uur; Provinciale Bibliotheek: Tentoon stelling Belgische boeken, 10—12.30 en 13.30^—18 uur; Van Benthem en Jutting Tentoonstelling weiken Ina Rahusen en F. J. Drukker, 9—13 uur. Vlissingen Alhambra: „Inspecteur Ri pley slaat toe", (18 Jaar), 19 en 21 uur; Luxor: „De hel van Sllverrock", (14 Jaar), 20 uur; Kunsthandel Bikker: Tentoonstelling werken A. Plhl, 9—12.30 uur. Goes Grand: „De bestorming van de Alamo", (14 jaar), 20 uur. Domburg Badpaviljoen; „Duivels spel" (14 jaar), 20 uur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2