KAPPIE en de PNEUMASAURUS REEDS DUIDELIJKE SPLITSING IN le KLASSE WAAR TE NEMEN IKIM1EN üitde ETHER WALCHEREN NOORD-ZEELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN ZUID-BEVELAND MAANDAG 5 NOVEMBER 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 ZEEUWSE TAFELTEN NISCOMPETITIE V.S.V. en Wilno leiden in II, Rodelaja in derde klas Iii tie eerste klasse van de Zeeuw- ge tafeltenniscompetitie valt reeds nu een duidelijke splitsing waar te ne men, want drie van de zeven clubs haalden tot nu toe alle punten bin nen. Spirit verwierf de volle buit uit twee vvedstryden en kwam daardoor alleen op de tweede plaats. Sla Raak zag zich namelyk in Middelburg met 28 geklopt en Luctor moest met een 78 nederlaag naar Heinkens- zand terug. Will van Zoelen II bleef niet 64 baas over het bezoekende Be Fair, dat hierdoor lantarendrager werd. De stand is rfu: Sorry 3-6; Spirit 4-5; Will van Zoelen II 2-3; Luctor 1-0; Sorry n 1-0; Sla Raak 1-0; Be Fair 2-0. In de tweede klasse wist VSV de eerste plaats te behouden door een 73 overwinning op het bezoekende DINSDAG 6 NOVEMBER. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nds.- en weer- ber. 8.15 Plechtige hoogmis. 9.35 Waterst. 9.40 Lichtbaken, caus. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram. 10.30 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.15 Voor boeren en tuin ders. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Dansork. 13.50 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.20 Gram. 14.30 Voor de plattelandsvrouwen. 14.40 Gevar. pro gramma. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen overzee. B. van der Sluis: De bestuurs- school te Hollandia. 18.00 Lichte muz. 18.20 Sportpraatje. 18.30 R.V.U.: dr. H. Groot: Hoe oud is de wereld en hoe we ten we dat? Eerste lezing. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het boek der boeken. 10.30 Gram. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 Pianorecital. 21.15 Kampvuren langs de evenaar, caus. 21.35 Radlo-Fil- harm. ork. en sol. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Nieuwe' gram; HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8,00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de-vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Zigeunermuz. 11.30 Tenor en piano, dl.50 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land.--.-en tuinbouwmeded. 12.33 Twee piano's. 13.00 Nws'. 13.15 Medcd. of gram. 13.20"'Mêtropolé' ork. 13.55 Koersen. 14,00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Clavecimbelreoltal. 16.55 Harp kwintet. 16.30 Voor de Jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, caus. 17.30 'We reldkamp. mondharmonica 1956. 18.00 NWS. 18.15 Pianospel. 18.30 „Op U komt het aan", caus. ÏS.4IJ Lichte muz. 18.55 Paris vous parle. 19JH) Voor de kleuters. 19.05 Dlsco-caus. 19.45 „De plaats van Ne derland in het huidige Europa", caus. 20.00 Nws. 20.05 „De Millioenste", gevar. progr. 22.15 De Antwoordman. 22.30 Viool en altviool. 22.55 Ik geloof dat23.00 Nivs. 23.15 Koersen. 23.17 Radiojourn. en New York Calling. 23.35—24.00 Orgelcono. RTC, dat door deze nederlaag alleen hekkesluiter werd. Wilno n kwam de leiders echter dicht op de hielen, want het bleef door twee overwinnin gen eveneens ongeslagen en zonder verliespunten. MTTC moest met een 64 nederlaag naar Middelburg te rug en Spirit II moest er in eigen huis met dezelfde cijfers aan geloven. MTTC behield echter door een 64 overwinning op Will van Zoelen III de derde maats. Spirit II kreeg bij Will van Zoelen III de kous op de kop (64). De stancl is hier: VSV 3-6; Wilno II 3-6; MTTC 3-4; Spirit II 3-2; Will van Zoelen III 3-2; Be Fair n 1-0; Sorry Hl 2-0; RTC 2-0. In de derde klasse won Rode laja de uitwedstrijden tegen Sor ry UI en Wilno UI beide met 4 6 en bleef dus ongeslagen en zonder verliespunten aan de kop. Luctor II begon uitstekend, want het bleef met 73 baas over het bezoekende Will van Zoelen IV. De stand is: Rodelaja 3-6; Luctor H 1-2; Spirit III 1-2; Wilno UI 2-2; Sorry III 1-0; Will van Zoelen IV 2-0; Spirit IV 2-0. In de vierde klasse tenslotte be hield Rodelaja II de leiding, want zowel Will van Zoelen V (3-7) als Spirit V (0-10) bleken in eigen huis te zwak voor de belastingmensen. MTTC II won met 8-2 van net be zoekende Sorry V en deelt nu de tweede pdaats met Luctor III, dat na een 9-1 zege op Will van Zoelen VI ook nog met 3-7 won van het ei gen derde team. De stand is: Rodelaja 3-6; MTTC n 2-4; Luctor III 2-4; Will van Zoe len V 2-2; Sorry V 3-2; Luctor IV 1 -0; Will van Zoelen VI 2-0; Spirit V 3-0. Restauratie Oostkerk Met de voorgenomen belangrijke restauratie van de op de monumen tenlijst voorkomende Oostkerk in Middelburg zal binnenkort een aan vang worden gemaakt. De goedkeu ring van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen welk departement, evenals de provincie, de4 restauratie subsidieert is in tussen verkregen en de aanbesteding drag blijven groot ca. 36.000. Voor de dekking van dit bedrag zullen ex tra-collecten worden gehouden. Het is nog niet bekend of in ver band met de uitvoering dezer restau ratie de kerkdiensten, die in de Oostkerk worden gehouden, voor kor tere of langere tijd worden gestaakt. zullen moeten Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: J. P. Boone—Fransoo, z.; J. J. Daniëlse—Gunst, d.; N. LaballoSo- pacua, z.; A. W. NeveMaas, z.; J. C. LeuvellnkSanderse, z.: E. van Hercu les—Krijger, z. Ondertrouwd: J. Gabriëlse, 28 j. en N, Poortvliet, 19 j.; P. J. Mollet, 43 j. en J. M. Fasschier, 30 j.{ J. W. Roose, 28 j. en M. G. Wisse, 19 j. Overleden: F. A. van der Linden, 57 j„ geh. met J. van Belzen; J. Kruize, 47 j., geh. met P. Vetter: A. de Wijze, 70 j„ geh. met C. J. van Keulen: M. de Mumck, 72 j.; M.. W. Vroonland, 87 j., wede. A. Flilus: G. P. Hölzenspies, 14 mhd. Getrouwd: J. Wildeboordse, 44 j. en W. H. Vollaerts, 37 j.: A. F. J. de Does, 23 j. en C. Huijsma.n, 20 j.; A. J. van 't Loo, 18 J. en T. 3. M. Nieuwenidam, 18 j. De grootste boot in Sluiskil Sinds het bestaan van de C.N.A. te Sluiskil ligt momenfèél de grootste boot, die haar haven ooit aandeed, voor de kade. Het betreft hier het Engelse s.s. „Portaritissa", dat een lading kunstmest inneemt. Het schip meet bijna 11.000 ton. Niet alleen is de tonnenmaat zeer hoog maar ook wat betreft de lengte van de boot mag gezegd worden dat dit de lang ste boot is die ooit de sluizen van Terneuzen is gepasseerd. Haar totale lengte meet 140 meter. De boot zal aan de kade van de C.N.A. gedeelte lijk worden afgeladen tot 7 a 8000 ton. Buiten de haven van Terneuzen zal men met behulp van binnensche pen het s.s. „Portaritissa" verder af laden. Raad Burgh wees ontwerper uitbreidingsplan aan. Dezer dagen kwam de raad van de gemeente Burgh in voltallige verga dering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester jhr. A. van Citters. Alvorens over te gaan tot de benoe ming van een ontwerper voor het uitbreidingsplan van de gemeente schorste de voorzitter de vergadering en werd eerst een bespreking gehou den met ir. Van 't Hooft over de al gemene lijn van het eventueel door hem op te stellen uitbreidingsplan. Tijdens deze bespreking bleek op vrij veel punten overeenstemming te be staan tussen de wensen van de raad en de visie van de heer Van 't Hooft. Na de heropening van de vergadering werd het architectenbureau N.V. irs. A. Rothuizen en Van 't Hooft te Goes zonder hoofdelijke stemming aangewezen als ontwerper van hei uitbreidingsplan voor de gemeente. Hierna werd de rekening over het jaar 1952 voorlopig vastgesteld, na dat de rapporteur der commissie tot het nazien van deze rekening, de heer L, v. d. Klooster, namens déze com missie een rapport had uitgebracht. De commissie bracht dank aan de ve rificateur voor de duidelijke uiteen zetting en toelichting tijdens het on derzoek. Voorts werd op de begro ting 1956 op voorstel van B. en W. een krediet van 50 gevoteerd inza ke eventueel noodzakelijk in te win nen advies van de provinciale schoon heidscommissie inzake ingediende bouwplannen. Voor de rondvraag be stond geen belangstelling. RAAD ST. MAARTENSDIJK Drie nieuwe woningen aan de Parallelweg De gemeenteraad van Sint Maar tensdijk, die onder voorzitterschap van burgemeester D. C. Bouwense vergaderde, besloot tot het bouwen van drie woningen aan de Parallel weg. Na een toelichting door een vertegenwoordiger van het architec tenbureau werd besloten het werk te gunnen aan de firma A. J. Rijnberg voor 61.740. Men zal vasthouden aan de aanvankelijk voorgestelde fundering op voorwaarde, dat deze door Grondmechanica te Delft wordt goedgekeurd. De heer P. W. Priem beriep zich op het niet toekennen door B. en W. van een bouwvergunning. Deze ver gunning werd niet verleend, omdat dan de achtergevelrooilijn zou wor den overschreden. De raad besloot alsnog de vergunning toe te kennen, mits men toestemming krygt in dit geval een bijzondere rooilijn vast te stellen. De raad verleende B. en W. mach tiging de tuingrond achter de open bare school te verhuren voor 0.06 per vierkante meter. Verder werd tot enige kleine grondruilen besloten, alsmede tot aaiikoop en verkoop van kleine percelen grond, hetgeen nodig is voor de aanleg van een weg tussen het Groene Kruis-gebouw en de brug over de Oostvest. De met de coöperatieve boeren leenbank afgesloten rekening-cou rantovereenkomst, waarbij het kre diet thans 20.000 bedraagt, wordt verhoogd tot 100.000. By de rondvraag vroeg de heer M. L. Koopman (rechtse groep) of men in de gemeente iets voelt voor school- melkvoorziening. Men was deze me ning niet toegedaan, doch er zullen informaties worden ingewonnen bij de schoolarts en de gemeente-genees heer. „Vlissings Schouwspel" trad op in Goes. Voor de vijfde maal organiseerden de dames van de afdeling Zuid-Beve land west van de bond van Platte landsvrouwen zaterdag in „De Prins van Oranje" te Goes een toneelavond, waarbij ook de mannen te gast wa ren. Dit „lustrum" werd op zeer ge slaagde wijze gevierd, want de uit voering is wel eén van de meest suc cesvolle geweest. Men had ditmaal „Het Vlissingsch Schouwspel" uitge nodigd om de avond te verzorgen. Be kennismaking van de Bevelanders met deze amateurtoneelvereniging is van de meest aangename aard ge weest, zodat het „tot weerziens" aat de afdelingspresidente van de platte landsvrouwen. mevr. J. van Willigen- Everse, de tonelisten toeriep, zeker aller instemming had. „Het Vlissingsch Schouwspel" gaf een opvoering van het Amerikaanse blijspel „Geld te geef!", waarmee hot onlangs in de Scheldestad met veel succes voor het voetlicht trad en waarover wij toen uitvoerig schre ven. Ook nu hebben de honderden toeschouwers; enkele gezellige, onbe zorgde uurtjes beleefd met dit bui tengewoon geestige stuk, dat fi'is en met vaart ten tonele werd gebracht. Voordat het doek opging voor het eerste bedrijf, zong het koor van de afd. Zuid-Beveland west, onder lei ding van de heer Jan Kousemaker, nog een tweetal nummers. De presi dente van de afdeling, rpevr. Van In Schoondyke wordt een olie- s boïïenactie gehouden voor de aanschaffing van nieuive wü- formen voor de muzielcvereni- H ging „O.K.K.". Burgemeester H F. A. van Rosevelt was de p eerste die een zak van deze §i geurige en smakelijke bollen kocht. Officiële publikaties VLI8SINGEN". HINDERWET. B. cn W. van vlisslngen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van W. F. ChrUtl- aanscn te Vlisslngen om vergunning tot het uitbreiden vay een machinale hout- bewerklngstrtrichting door hét bijplaat sen van 3 elektromotoren met een geza menlijk vermogen van 15 pk op het per ceel Paul Krugorstrawt 227. Gedurende tien dagen, te rekenen van 5 november 1950 af, bestaat voor een leder de gelegenheid schriftelijk bezwa ren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 20 novem ber a.s., des voormiddags 10 uur, ten gemeentehuize, een openbare zitting wor den gehouden, Nvaarln mondeling bezwa ren tegen de Inwilliging van dit ver zoek kunnen worden Ingebracht. Een leder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de ver gunning en degene, die in persoon of bij gemachtlgdé op de bovenbedoelde zit ting Is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk be zwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig Js in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar open bare kennisgeving wordt gedaan. Vlisslngen. 5 november 1959. Illlillllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Willigen-Everse, die bij de aanvang o.m. burgemeester en mevrouw Ten Kate kon verwelkomen, heeft aan het slot de uitvoerenden dank gé bracht en hen elk een aardig ge schenk aangeboden. Der traditie getrouw op deze fa milieavonden hadden dc dames weer voor tractaties in de vorm van zelf gebakken cake en babbelaars ge zorgd. De avond werd besloten met het staande zingen van het eerste en laatste couplet van het Zeeuwse volkslied. Een collecte aan de uit gang, tne bate van Hongarije bracht 174,op. Sluiskil Bijeenkomst N.C.V. In het jeugdgebouw „de Ark" hield de afdeling Sluiskil van de Nederlandsche Christelijke Vrouwen-, bond een leerzame bijeenkomst. Het' voornaamste agendapunt was de' spreekbeurt van de heer P. de Leeuw uit Zaamslag, die als onderwerp koos „Vrouwen uit het Oranjehuis". De heer De Leeuw vond een aan dachtig gehoor bij zijn gezellig en leerzaam praatje. Sinterklaasfeest Hoewel nog zeer vroeg, kwam bij het St. Nicolaascomité van de C.N.A. het bericht binnen, dat de Sint weer te Sluiskil een bezoek hoopt te bren gen aan de kinderen van de werkne mers van 3 tot en met 7 jaar. Gezien het grote aantal kinderen heeft het comité besloten het feest nu niet te moeten vieren in de grote kantine maar in het Centrum te Axel, al waar de Sint 's morgens en 's mid dags aan de kinderen met gulle hand lekkernijen zal geven. Hulst Muziekavond kunstkring Als tweede culturele avond van het seizoen 1956-1957 zal de kunstkring „Van den vos Reinaerde" te Hulst donderdag 8 november a.s. in hotel „De Graanbeurs" een instructieve muziekavond geven. Uitgenodigd is de mezzo-sopraan Sonja Curwin, die reeds vele malen voor de radio op trad en o.m. winnares is van een Be- nelux-concours. Zy zal worden bege leid door de pianist Jan Wisse. Het programma vermeldt liederen van Schumann, Strauss, Fauré en De Falla. Verder zal 'n aantal aria's ten gehore worden gebracht. Terneuzen Raad komt bijeen De agenda voor de donderdagavond a.s. te houden vergadering' van de Terneuzense gemeenteraad vermeldt de vaststelling van de begroting van het grondbedryf, het woningbedrijf, de dienst van maatschappelijke zorg en van de gemeente voor 1957. Hier bij zal o.m. worden behandeld een Wemeldinge voorstel van B. en W. tot het be schikken op verzoeken om subsidie van verschillende verenigingen. Ver der is er een voorstel tot het ver lenen van machtiging aan B. en W. voor het opnemen van kasgelden. Jaarmarkt voor paarden en vee De negende jaarmarkt voor paar den en vee te Terneuzen wordt ge houden op woensdag 12 december a.s. Aan deze jaarmarkt zal weer een loterij verbonden zijn. Vergadering P.v.d-A. Tydens een in „La Belle Vue" te Ter neuzen gehouden vergadering van de afdeling Terneuzen van de Partij van de Arbeid hield het Tweede Ka merlid drs. Westerhout uit Tilburg een inleiding over „Overheid en wel- vaartsspreiaing", waarop 'n gedach- tenwissèlihg volgde. De vergadering, die onder leiding stond van de heer M. de Vos, stelde voor het geweste lijk bestuur van de P. v. d. A. in de vakature Jansen als kandidaat de heer Visser te Goes. Natuur-prijsvraag De uitslag van de Ln Terneuzen ge houden prijsvraag voor de leden van de plaatselijke jeugd-natuunvacht is als volgt: 1 Jannie Dees: 2 Nellie van de Velde: 3 Helge de Meijer, allen land- bouwhuishoüdschool; 4 Leunt je Tol- lenaar, Hoek; 6 Wim Burger, Zuidland- sohool; 6 Maarten Penne, school A; 7 Adri Burger, Petrus Hondiuslyceum; e Elly Udo, school A: 9 Ineke Oriebeke, landbouwhuïshoudschool; 10 Ria Diele- man. Hoek; 11 Joke Will, school A; 12 Rosa Buijse, Zuldlandschool: 13 Joke Jan sen, school B; 14 Paul de Condnck, r.-k. jongensschool; 15 Ria Loof, Zuidland- Behool, De jury bestond uit mej. T. J. A. G. de Vries en de heren ir. W. D. G. Toorenman en E. Wage. Goes Caty Verbeek sprak over „mode cocktail". De bekende moderedactrice van ver schillende vrouwenbladen, mej. Caty Verbeek heeft de personeelsleden van wasserij „De Zon te Goes, dezer da gen door middel van een gezellige cau serie. een wandeling laten maken door heit Rijk van Vrouwe Mode. Dit ge beurde tijdens een bijeenkomst, waar voor ook Mater Amabilis- en Zonne- bloemcursiisten, en leden vam de vrou wenbonden van de P.v.d.A. en het N.V.V. waren uitgenodigd in de kan tine van de wasserij. Aam liet begin van haar lezing stel de mej. Verbeek vast, dat het begrip mode zó aan de vrouwen vast zit, dat zelfs zy, die er niet aan kunnen mee doen, bijv. de gevangenen, toch een enorme belangstelling tonen. In kont bestek ging de mode-des kundige na, hoe de mode ontstaat en tot ons komt. Hierbij valt op- te mer ken,, dat de Fransman nog steeds de grootste rol speelt bij het creëren van de mode, en wei in. het bijzonder de z.g. modekoningen. Opmerkelijk is. verder, aldus spreekster dat deze Gro ten in de „haute couture" zonder on derling contact, iéder nieuw seizoen" met vrijwel dezelfde lijn naar voren komen. Zo'n nieuw mode-tijdperk wordt dan telkens weer ingeluid met de diverse „shows", die vooral in Pa rijs een grootse allure bezitten, waar men eerst met veel moeite en geld bij tegenwoordig kan zyn. De model len in Nederland, die veelal afge stemd zyn op de confectde-industrie, worden vóór de fabricage door de cou peur bekeken met „het oog van de zui nige man", zo merkte mej. Verbeek op, die verder van mening was, dat de confectie-mantel in Nederland boven aan staat, terwijl de japonnetjes ver achter blijven. Met een warm applaus dankten de vele aanwezige dames de spreekster voor de interessante „rondleiding", en voor het persoonlijk advies, dat ze in de pauze van haar hadden ontvangen Vrijdagmiddag hield Caty Verbeek tydens de maandelijkse vergadering van de Christelijke Bond van Platte landsvrouwen, afd. Zuid-Beveland. in de „Prins van Oranje" dezelfde cau serie, die ook daar veel waardering vond. Alliance Francaise De Alliance Ffangaise te Goes hield vorige week haar eerste byeen- komst in het nieuwe seizoen. Als spreker trad op mr. Pierre Veron, een van de bekende Parijse advoca ten, die in een buitengewoon helder betoog de een tiental jaren geleden zo geruchtmakende zaak Petiot be> handelde. Marcel Petiot maakte, profiterend van de mogelijkheden die de Duitse bezetting van Parijs bood, zyn be- 6 november Vlisslngen Terneuzen Hajisweert Zierikzee HOOG EN LAAG WATER U.+NA.P. U.+NA.P, U.N.A.P 3.49 4.21 5.01 5.22 5.40 2.23 2.37 2.47 1.46 1.71 16.06 16.36 17.13 17.37 17.51 2.20 2.35 2.45 1.50 1.74 10.15 10.45 11.18 10.51 11.09 1.92 2.05 2.22 1.54 1.78 22.28 22.58 23.34 23*07 23.27 2.09 1.45 1.69 54. „Der goede dag!" groet te de professor gehaast, terwijl hij op de grijsaard toestapte. „Professor Jode- lahlbi, in der monstrologie! Der pneumasaurus ls aan gevoerd!" De oude heer staarde hem enige tijd onbewogen aan en begon toen zaoht te gie chelen. „Eenheel mooie dag", lachte hij zacht voor zich uit. „Jajajaja...." „Weet U bijgeval ook, waar iedereen naar toe is?" vroeg Kappie nu met stem verheffing. „Iedereen?" herhaalde de grijsaard. „JajaIeder een is naar het dieren park, zelden ze. Goed pro gramma. zelden ze. Heel best. Jaja!" „Kom mee. professor", sprak Kappie ongeduldig. „Laten we maar eens die kant opgaan." Zwijgend liep het tweetal nu verder ln de richting van de diergaarde. „Kijk daar eens, professor!" merkte. Kappie eens klaps op. Hij wees op een aanplakbiljet, waarop met vette letters viel te lezen: „KOMT DIT ALLEN ZIEN! DE GROOTSTE SENSATIE VAN DEZE. EEUW. GRUWEN EN GRIEZELEN VOOR SLECHTS EEN HALVE FLORIJN P.P. MILITAIREN EN WERKLOZEN HALF GELD. SLECHTS EEN VOOR STELLING PER DAG. HAAST U!" Voor de ingang van de dierentuin verdrong zich een enorme rij publiek, ln afwachting van het moment waarop de kaartverkoop een aanvang zou- nemen. Dichtbij gekomen wees de professor plot seling met bevende hand naar een reclamebiljet naast de kassa. „Heer Kapltaln!" zei de geleerde met van ver ontwaardiging trillende stem. „Z.... ziet U dat? Der Pneumasaurus! Der waanzin, der onmogelijke onzin; Ik, professor Jodelahlti, in der monstrolo gie. heb der Pneumasaurus zoeven aangevoeld en deze prutseri zeggen dat hij hier is. Dat zullen wij dan 'nmaal zien!" Inderdaad viel op het biljet te lezen, dat de monsterachtige pneumasaurus, enig ter were'd hier éénmaal daags voor het hooggeëerd pubhek roep van moorden. Toen hjj tenslotte gearresteerd werd, had by, volgens eigen zeggen, 63 mensen om het le ven gebracht. Deze lezing, spannen der aan een detectiveroman, werd met zeer grote belangstelling door de aanwezigen gevolgd. Wolfaartsdijk Filmavond Rode Kruis De afdeling Zuid-Beveland van het •Nederlandse Rode Kruis gaf een film avond in „Tavenue" te Wolfaartsdijk. Deze druk bezochte avond, waarop de film „De laatste brug" werd vertoond, werd door de burgemeester van Wol faartsdijk, de heer B. H. G. ter Haar Romeny, geopend. Dertig nieuwe le den gaven zich in- de pauze op. In de middaguren werden er voor de schooljeugd een tweetal films ver toond, die bij de kinderen goed in de smaak vielen. 's-Heer Abtskerke Afscheid echtpaar Kribbe Het verenigingsgebouw „Irene" te 's-Heer Abtskerke was geheel gevuld door bewoners van deze gemeente, toen dezer dagen burgemeester J. D. Jansen het woord gaf aan de direc teur van het postkantoor te Goes, de heer J. H,'Verbaken, om afscheid té "némen van de karitoórhoydster van de P.T.T. en haar echtgenoot, het echtpaar M; Kribbe—Hannewijk. .Vanaf 1915 heeft dit echtpaar de postale belangen behartigd van 's- Heer Abtskerke. De heer Verbaken schetste in enkele woorden de geest drift, waarmee het echtpaar Kribbe zijn werk heeft gedaan. De geheim houding, één der voornaamste facto ren in het postbedrijf, was bij hen in goede handen en hij prees zich ge lukkig, dat uit de aanwezigheid van bijna de gehele bevolking van 's-Heer Abtskerke bleek, hoezeer het werk van de P.T.T. hier gewaardeerd werd. Ook vroeg hij de belangstelling van de aanwezigen voor de opvolgsters, de dames De Graag en hij hoopte, dat ook deze het vertrouwen van de be volking zouden verwerven. Burge meester Jansen sloot zich bij ae woorden van de directeur aan, erop wijzende, dat de familie klaarstond van de ochtend tot de avond en dat de heer en mevrouw Kribbe hart voor hun werk hadden. Hij bood na mens de hele burgerij een fauteuil en een wandkleed aan en liet enige bloemstukken dit geschenk vergezel len. Nadat ds. D. van der Werf had gewezen op de geestelijke zijde van dit afscheid sprak wethouder M. H. van Liere een dankwoord namens Sinoutskerke. waarna de heer Jansen uit Nisse namens collega en oud-col lega woorden van dank richtte voor de prettige samenwerking onder de aanbieding van een gangspiegel met borsteigarnituur. Daarna dank te de heer M. Kribbe voor de grote belangstelling, cadeaux en gesproken woorden. De burgemeester sloot de byeenkomst. 's-Heer Arendskerke Badhuis in oktober Het aantal baden, dat gedurende de maand oktober in het Groene Kruis- badhuls te 's-Heer Arendskerke werd genomen bedroeg 563. Krabbendijke Zendingsavond Uitgaande; van de raad voor de zen ding van de Ned. Hervormde Kerk, werd in dc consistorie van de herv. kerk te Krabbendijke een zendings avond gehouden. Na een" inleidend woord door ds. Van Leeuwen, werd de film vertoond „De akker is de wereld", toegelicht door de heer Duivermans van het zen dingsbureau Oegstgeest. Na de pauze waarin lectuur te koop werd aangeboden, werd nog vertoond „Onderwijs in het oerwoud" naar de methoden van dr. Laubach. Kloelinge Aanrijding Op de rijksweg by Kloetinge, vlak by de brug over de spoorbaan, ge beurde vrijdagmorgen een aanrijding tussen twee personenauto's. Beide wagens liepen indeukingen op. Per- sooniyke ongelukken deden zich niet voor. Kapelle Gevonden voorwerpen Bij de postcommandant der rijkspoli tie te Kapelle zijn inlichtingen te ver krijgen betreffende de aldaar als gevon den aangegeven en gedeponeerde goe deren. Dit zijn: dekzeil, mu£. ring met sleuteltjes, 2 huissleutels, toilettasje, kleine stallantaarn en een Engelse sleu-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7