Voorspoedige tewaterlating van vrachtschip „Melbury Beacon" Twee klampen vlas 10.000) verbrand <£.win Zeeuwse Almanak VLISSINGEN HERDACHT DE EERSTE NOVEMBER 1944 Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 5 NOVEMBER 1956 OP WERF VAN KONMIJ. „DE SCHELDE" Origineel geschenk voor verwanten van Britse zeelieden Op de werf van de Kon. My. „De Schelde" te Viissingen werd zaterdag middag met goed gevolg te ««ter gelaten het motorvrachtschip „Melbury Beacon." De doopplechtigheid en de tewaterlating geschiedde door mevr. mr. M. A. J. KroeseVan den Brandhof. Het schip, dat in aanbouw is voor de Crawford Shipping Co. Ltd. te Londen had een zeer voorspoedige tewaterlating. Onmiddellijk daarna werd de kiel gelegd voor het eerste van de tien voor de stichting Nederlandse Scheepsbouw Export Centrale te bouwen vrachtschepen van 12.000 tot 14.000 ton d.w. Na afloop van de tewaterlating begaf men zich naar het Scheldekwartier, waar o.a. het woord gevoerd werd door de president-directeur van de Kon. My. „De Schelde", de heer J. W. Hupkes. Vele vooraanstaande persoonlijk heden uit de scheepsbouwwereld en andere belangstellenden waren bij de tewaterlating aanwezig. Tot hen behoorden de leden van de directie van. de Kon. Mij. „De Schelde", de heren ir, C. Kapsenberg, G. N. van Ginkel, voorts mr. A. M. Bolling van de directie van de Crawford Ship ping Company te Londen, tal van burgerlijke en andere autoriteiten. De „Melbury Beacon", in aanbouw voor de Crawford Shipping Co. Ltd. te Londen, heeft een lengte van 141,50 m. over alles, een breedte van 18,30 m., een holte van 11,13 m. en een diepgang van 8,15 m. Het echip meet 10.160 ton deadweight; aan boord is accomodate voor 44 leden van de bemanning. De voortstuwing ge schiedt door een Schelde-Sulzer en- kelwerkende tweetakt motor van 4500 A-P.K., ingericht voor het ver stoken van zware brandstof. De snelheid op de proeftocht van het schip zal 14 knopen bedragen. De heer J. W. Hupkes herinnerde er in zijn toespraak in het Scheldekwar tier aan, dat het zeer lang geleden is dat dc Kon. My, „De Schelde" een opdracht ontving voor Britse reke ning. Aanvankelijk werd veronder steld dat men niet berekend was op de bouw van eenvoudige tramp-sche pen, die meestal gebouwd worden op kleinere werven, met een goedkopere uitrusting. Door een wijziging in de produk- taeonethoden slaagde „De Schelde" er in de kosten voor de bouw van een eeuvoudlg vrachtschip zodanig te verlagen, d:at men ook op dit gebied kon concurreren. De samenwerking met de directie en de staf van de „Crawford Shipping Company" was uitstekend- De heer Hupkes bracht dank aan mevr. KroeseVan den Brandhof voor de voortreffelijke wij ze. waarop zij zich kweet van de taak het schip te water te laten. Hij bracht voorts hulde aan de vrouwen van de mannen in de scheepvaartwe reld, die het verstaan hun echtgeno ten op een zo voorbeeldige wijze bij te staan. Ditmaal werd op verzoek van mevr. Kroese geen souvenir aan geboden in de vorm van een persoon lijk geschenk. Wel wenste ae heer Hupkes het bijltje, waarmede de laatste beletselen werden weggeno men, te „verkopen" aan mevr. Kroe se voor de somma van één cent, op- diait cle vriendschap niet zou worden verbroken. Origineel geschenk Mevr. mr. A. A. J. KroeseVan den Brandhof wees er vervolgens in een zeer oorspronkelijke toespraak op, dat niet alleen de wijze, waarop het schip gebouwd werd, beslissend was voor de toekomst van dit schip. De belangstelling dient niét min der uit te gaan naar de bemanning, die het schip op zyn zwerftocht over de zeeën zal leiden. Het verheugde spreekster daarom dat zij thans door „De Schelde" in staat was gesteld een bijdrage te geven aan de Blitse „Missions to Seamen" en de „British Sailors Society", om op deze wijze bij te dragen tot 't welzjjn van de Brit se bemanning van de „Melbury Bea con". Als medewerkster van het Riins«3 Margriet Fonds was mevr. Kroese dagelijks in staat de noden en behoeften te beseffen van de zee lieden en hun betreklcdngen aan wal en zij greep daarom gaarne de gele genheid aan het bedrag van het naar aangeboden geschenk te verdelen in twee enveloppen met inhoud, bestemd voor beide Britse zeemansfondsen. Namens de Britse „Missions to Seamen" en de „British Sailors So ciety" spraken achtereenvolgens Rev. J. N. Mead en Rev. J. H. Mindham hun dank uit voor deze bijzondere gift. De heer A. M. Boiling-van de di rectie van de „Crawford' Shipping Co. Ltd." bracht hulde aan de directie van de Kon. Mrj. „De Schelde" haar staf voor de samenwerking by de bouw van dit schip. De „Melbury Beacon" is zodoende een produkt van het technisch kunnen van beide maatschappijen en de heer Bolling wias er van overtuigd, dat het resul taat uitstekend zal zijn. Daarna was het officiële gedeelte van deze bijeenkomst voorbij: men bleef vervolgens nog enige tijd bij een in het „Scheldekwartier". - Autobotsing Op de driesprong Wemeldingseweg —Maalstede—Ooststraat te Kapelle zijn vrijdagmiddag omstreeks kwart voor drie twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Uit de richting We meldingseweg kwam een personen auto aangereden, bestuurd door de heer G. P. uit Dordrecht, die op het moment dat hij de Ooststraat in wilde slaan, vanuit deze straat een bestel auto aan zag komen, bestuurd door de heer J. de J. uit Kapelle-Biezelinr ge. Een botsing was hierbij het ge volg, dat zich alleen beperkte tot wat materiële - schade. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Naar de oorzaak van deze botsing wordt door de politie een onderzoek ingesteld. VAN TOT In Zeeuwsch-Vlaanderen en elders in Zeeland heeft het Verbond voor Veilig Verkeer verschillende succes volle propaganda-dagen gehouden. Maar by propaganda alleen dient het niet te blyven. Men moet ook de ver keersregels In de praktyk kunnen op volgen en in dit verband is het zeker ZORGEN liet is moeilijk om in deze dagen waarin het schokkende wereldnieuws duizenden volwassenen met ernstige zorgen vervult, lang en diepgaand stil te staan bij de honderd-en-één kleine binnenlandseprovinciale, ge-» meentelijke en huishoudelijke zaken. Het leven van alledag blijft de aan dacht vergen, op allerlei gebied, maar op de achtergrond van elke handeling' zweeft toch de schaduw van hetgeen thans elders in de we reld en met name daar in het ont wrichte Hongarije gebeurt. Niettemin: het leven gaat door. Een versleten, maar daarom niet minder ware uitspraak, te vaak he laas nog gebruikt als dekmantel voor het verrichten van beuzelach tige en overbodige handelingen, maar vaak ook een onmiskenbare, zij het wat wrange waarheid. Waarvan dan vooral de jeugd het bewijs vormt. De zorgen der ouderen vinden weerklank in het gemoed der jongeren, van de kleuters met name, die nog weinig begrijpend, maar in tuïtief de ernst der dingen toch wel aanvoelend, hun kleuterbestaantje leiden. Plotseling breekt dat intuïtie ve begrip zich soms baan, zoals in de uitspraak van die Vlissingse kleu- ter, die zich met een zorgelijk ge zicht tot z'n moeder wendde en sprak: ,yAls er oorlog komt, kost 'n dropje misschien wel een miljoen gulden, hè mam?" Dat was zijn zorg. Maar dat was tevens een kleine illustratie van het feit. dat die oude, versleten stelling over het leven, dat doorgaat, altijd en onder alle omstandigheden waar blijft! vermeldenswaard, dat de politie in de gemeente Heinkenszand een verkeers- cursus wil geven. De cursus wordt ge houden in een lokaal van de openbare lagere school. Men begint woensdag 7 november des avonds te 8 uur; ook de jongeren boven de 15 jaar worden verzocht deze cursus te volgen. TEKEN DES TLJDS. Teken des tijds, zo zegt men in Kruiningen, waar dezer dagen één der paarden-travailles bij de smederij van Van Boven werd afgebroken. De mo dernisering gaat voort in de landbouw en de paarden verdwijnen geleidelijk uit het landbouw-leven. PECH. Als men zes weken in een ziekenhuis verblijft is het ondanks de altijd goe de zorgen van het verplegend perso neel een vreugdevol moment, wanneer men weer naar huis kan gaan. Maar mevr. J. W. uit Axel in Sluiskil had pech toen zü daarbij van een stoepje kwam te vallen, zodat zij een pols breuk opliep. Mevr. W. werd weer naar het bed gebracht, dat zij zo juist verlaten had. VOOR DE JEUGD. In Kapelle heeft men voor de jeugd een bijzondere maatregel getroffen. Tot voor kort bezat de C.J.C. „Sa mueT' te Kapelle een eigen leesbiblio theek. Men moest hieraan voor enke le jaren een einde maken. Mede dank zy een gift uit de Zeeuwse collecte bibliotheken kon men onlangs weer tot aanschaf en aanvulling overgaan. Er zyn thans 200 boeken, waarvan een groot deel nieuw is. Ook de jeugd bui ten de jongensclub „Samuel" kan hiervan profiteren. Op de werf van de Kon. Mij. p „De Schelde" te Vlissingén H werd zaterdagmiddag het mo- H torvrachtschip „Melbury Bea- ee H con" met goed gevolg te water gelaten. Het schip is in aan- bouw voor de Crawford Ship- M ping Co Ltd. te Londen. Foto: H het schip glijdt soepel èn snel van de helling. H (FOTO P.Z.C.) ifllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllf Technisch personeel Cultuurtechnische Dienst. De jaarlijkse bijeenkomst van het tüurtechnische Dienst werd ditmaal onder leiding van de hoofdingenieur directeur ir. L. Appelman gehouden in het „Strandhotel" te Cadzand. De bijeenkomst werd bijgewoond door ir. G. J. ter Brugge, van de directies der Cultuurtechnische Dienst. Op*een inleiding door ir. J. J. Wes terhof over de oorspronkelijke taak, de ontwikkeling, de huidige en de toekomstige taak van de weten schappelijke afdeling volgde een ge animeerde gedachtenwisseling. Na de gezamenlijke koffiemaaltijd werden door de heer Kölijn, ambte naar van het waterschap „Het Vrije van Sluis", enige filmpjes van Wést- Zeeuwsch-Vlaanderen vertoond, op genomen tijdens de rampdagen in februari 1953 en tijdens de bouw van de nieuwe Sluis bij Cadzand. Nadat nog enige interne aangele genheden waren besproken, werd totslot een excursie naar 't Zwin gemaakt. Tevoren was door de technische hoofdambtenaar, de heer I-I. Schu ring een historisch overzicht gege ven van de gebeurtenissen die zich rond dit gebied hebben afgespeeld. (Advertentie) N.O.V. wil zich bij vakcentrale aansluiten Zaterdagmiddag vergaderden in het Schuttershof te Goes de Zeeuwse leden van de Nederlandse onderwijzersver eniging ter bespreking van de vraag of deze vereniging zich dienst aan te sluiten bij" een grote vakcentrale. Er werden uiteenzettingen gegeven door de algemeen voorzitter, de heer J. Lootsma, alsmede door de hoofdbe stuursleden, de heren A. Boogaard, A. Ridderbos, L. H. Klootwijk en J. Roorda. Voornamelijk werd daarbij toegelicht de z.g. „academische uit spraak", waarbij het hoofdbestuur unaniem heeft verklaard dat de N.O. V. zich by een vakcentrale dient aan te sluiten. Na<de pauze beantwoordde een forum een aantal vragen. INDRUKWEKKENDE BIJEENKOMST In tegenwoordigheid van Schotse oud-strijders Diep onder de indruk, in het bij zonder als gevolg van de jongste dra matische gebeurtenissen in Hongarije, hebben vele toeschouwers zaterdag avond liet ceremonieel gevolgd bij de herdenking van de bevrijding in no vember 19'14 van Viissingen. Gevallen van kinderverlamming Blijkens de opgave in de Staats courant zijn in de week van 21 tot en met 27 oktober 79 gevallen van kinderverlamming over het gehele land aangegeven, n.l. 58 gevallen met verlammingsverschijnselen, 16 zon der verlammingsverschijnselen en 5 zonder nadere aanduiding. Voor Zeeland waren er 3 gevallen met verlammingsverschijnselen, 1 in Burgh, 1 in Oostkapelle, 1 in St.- Philipsland; drie gevallen zonder ver lammingsverschijnselen, 2 in Goes en 1 in Viissingen. En in Viissingen 1 geval zonder nadere aanduiding. Tijdens de herdenking van de r; bevrijding in november 19),M te M Viissingen werd zaterdag- H avond ook een krans bij 't mo- nument gelegd door een depu- ee tatie van Poolse oud-strijders. Men ziet hier de kapitein-lui- tenant ir. J. Minkiewicz, ver- ee ee gezeld door twee geünifor- H meerde Poolse oud-strijders, de korporaal van de Poolse pant- H serdivisie, P. Sakowski en de M deelnemer aan de slag om ji p Arnhem, de parachutist J. Mi- lodowski. (FOTO P.Z.C.) lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Tn de nacht van zaterdag op zon dag zijn langs de rijksweg in de Ja- cobapolder onder Lewedorp twee grote klampen vlas, ter waarde van ongeveer 10.000 verbrand. Hoewel over de oorzaak nog niets met ze kerheid vaststaat, wordt wel enig verband vermoed tussen deze brand en het feit, dat in de omgeving van de uitgebrande klampen een brom fiets onbeheerd werd gevonden. Kwaliteitsproduct van de Wyhert-Fabrleken. 70 en 80 rt, alléén bl] Apothekers en Oreglsten Geref. ouderlingen conferentie te Goes Zaterdagmiddag werd iri de nieuwe gereformeerde kerk van Goes onder voorzitterschap van de heer Johs. Boon uit Bergen op Zoom een confe rentie gehouden van predikanten, ouderlingen en diakenen van de Gere formeerde Kerken in Zeeland ter be spreking van de synodale conclusies over diaconie en overheid. Dr. C. Stam, gereformeerd predikant te Goes, lichtte deze conclusie toe. Deze wees er op, dat door de huidige sociale voorzieningen het diaconaat van vele zorgen is ontheven, maar dat er toch ook weer andere taken zyn gesteld, b.v. gezinszorg en bejaardenzorg. Er moet echter tegen gewaakt worden dat op de overheid een taak wordt af geschoven, die geacht moet worden tot de dienst der barmhartigheid te behoren. De diakenen, dienen voor de nodige deskundigheid te zorgen, opdat zij goede raad en voorlichting kunnen geven aan de overheid over de maat schappelijke noden. Op de rede van dr. Stam volgde enige bespreking. Waarnemend Kantonrechter in Zierikzee Bij K. B. is aan mr. J. Moolen- burgh, kantonrechter te Middelburg, voor de duur van de vacature van kantonrechter te Zierikzee, opgedra gen de werkzaamheden van de kan tonrechter te Zierili7.ee waar te ne- V.A.M.-examens te Goes Vorige week hield de stichting Vak opleiding Automobiel- en motorrij- wielbedrijf (V.A.M.) te Den Haag in de Technische School in Goes het examen leerlingstelsel als afsluiting van een tweejarige bedrijfsopleiding. Er namen 16 kandidaten aan dit examen deel. Twee hiervan moesten worden afgewezen. Daar alle kan didaten reeds eerder waren ge slaagd voor het theoretisch gedeelte hulpmonteur, reikte de. voorzitter van de examencommissie, de heer W. Louisse, het diploma hulpmon teur automobielen uit. Voor het theoretisch gedeelte waren de kandidaten opgeleid door de technische scholen te Middelburg en Goes. De namen der geslaagden zijn: J. G. Dekker, Kapelle; J. A. Dellebeke, Viissingen; J. J. Dinge- manse, Middelburg; J. den Hollan der, Middelburg; J. Kerkhove, Yer- seke; J. Krijger, Borssele; P. van Westen, Borssele; A. Matthijse, Veere; A. Toutenhoofd, Middelburg; H.. Verton. Middelburg; C. A. Wie- lemaker, ViissingenC. Kal jouw. Middelburg; W. C. Gebraad (met lof) Goes; W. H. van Halst, Middel burg. Bij onderzoek is gebleken, dat de ze bi-omfiets van zekere J. B. te Goes was, die daar zaterdagavond bij de politie aangifte van de ont vreemding van zijn bromfiets had fedaan. De politie speurt thans naar e dader van deze diefstal en hoopt daarmee mogelijk ook het raadsel van de brand te kunnen oplossen. Het vlas, de opbrengst van 15 ge meten, stond op het land van de heer S. Smit, doch het was intussen reeds doorverkocht. De brand werd omstreeks half één 's nachts ontdekt door passerende automobilisten. Het vuur had toen echter reeds zo ver om zich heen gegrepen, dat zij het niet meer konden doven. De brandweren van 's-Heer Arends- kerke en Nieuwdorp werden gealar meerd. Door de brandende en smeu lende massa uit elkaar te trekken, kon men de brand bedwingen. Het vlas, dat praktisch geheel verloren ging, was niet verzekerd. De plechtigheid werd ditmaal bij gewoond door een negental vertegen woordigers van de King's Own Scot tish Borderers, een regiment, dat als onderdeel van de 52ste Lowland Di vision in Viissingen is geland. Mr. J. Underwood blies na de vlag- genccrcmonic en het spelen van de „Last Post" op de doedelzak de „La- ment", en in de treurige tonen van dit Schotse klaaglied beluisterde men het leed, dat de mensen werd en wordt aangedaan als gevolg van bet oorlogsgeweld. De plechtige herdenking geschied de ditmaal niet in de eerste plaats voor het gedenkteken, doch voor de landingssteen voor de 52ste Divisie, welke thans 'n plaats gevonden heeft tussen de gedenksteen voor het 4de Commando en de Oosterhaven. Tal van burgerlijke en militaire au toriteiten woonden de herdenking bij. Dokter H. P. Veening, voorzitter van de bond van buurtverenigingen, leidde op sobere, rustige wijze deze indrukwekkende bijeenkomst. Deta chementen van de Koninklijke Mari ne en de Koninklijke Landmacht be wezen de militaire eer bij het vlag- genceremonieel. Zowel dokter Veening als de burgemeester mr. B. Kolff be groetten in' het Engels de verte genwoordigers van de King's Own Scottish Borderers. Burgemeester Kolff getuigde er o.a. van, dat de droefenis en de blijdschap ten tij de van de bevrijding nimmer zo sterk in herinnering kwamen als juist in deze dagen, nu ons het nieuws bereikt van de Vrijheids strijd in Hongarije. De burgemeester weefs in het bij zonder nog op de noodzaak van ver draagzaamheid en eerbied voor eik aars overtuiging. Achtereenvolgens werden daarna de Britse, Franse en Nederlandse vlag in top gehesen door die zeeverkenners, waarbij de muziekkorpsen „St. Cae- cilia" en „Ons Genoegen" de resp. volksliederen ten gehore brachten-. Na dit vlaggenceremonieel gingen de nationale vlaggen halfstok voor de plechtige herdenking van de gevalle nen. Nadat de „Last Post" en de Schotse „Lament" ten gehore waren gebracht, volgde de kranslegging door onderscheidene deputaties. De Schotten legden een krans uit naam van generaal E. Hakewell Smith en namens de King's Own Scottish Borderers, de burgemeester en wethouder Poppe deden dit na mens het gemeentebestuur. Voorts werden kransen gelegd door de consuls der geallieerde panden, door afgevaardigden van de ^Poolse oud-strijders en het Veteranen Le gioen Nederland, de Vlisstngsë .ver eniging. van pud-onderofficièren, door de president-directeur van de Kon. Mij. „De Schelde", de heer J; W. Hup kes, namens verschillende organisa ties en door verschillende burgers. Hiermede werd deze plechtigheid besloten. Na afloop begaven de geno digden zich naar het stadhuis, waar de burgemeester, mr. B. Kolff, de Schotse gasten in het bijzonder heeft toegesproken. Leidsters meisjes-verbond C.J.V.F. bijeen Tijdens de gecombineerde vergade ring van de ringen Goes en West- Zuidbeveland van leidsters van het meisjesverbond der C.J.V.F., zater dagmiddag in „De Landbouw" te Goes, is na een breedvoerige discus sie besloten om de ringen 3amen te voegen tot één ring Zuid-Beveiand. Tijdens deze bijeenkomst, die onder leiding stond van de afdelingspresi dente, mevr. I. A. Jebbink-Paap, be sprak men voorts het programma voor het komende seizoen. Op 18 no vember a.s. zal in de ned, hërv. kerk te 's-Heer Hendrikskinderen een wijdingsdienst worden gehouden, in het kader van de wereldbondsge bedsweek. Voor de winterringavond, die bepaald is op 30 januari te Goes, heeft men mej. A. de Vries uitgeno digd om te komen spreken. Verder zal op deze jaarlijkse bijeenkomst een balletgroep van de Zeeuwse Mu ziekschool optreden. Ook werd de wenselijkheid van meer onderling contact, tussen de afdelingen besproken. Uitslag aanbesteding Te Biervliet werd de aanbesteding ge houden van de door de gemeente Bier vliet te maken uitvalsweg vanaf de Markt naar de provinciale weg, alsmede van de verbetering van de Schoollaan, welk werk met D. A. C. W.-subsidie, in het kader van het winterprogramma 1958-1957 zal worden uitgevoerd. Ingeschreven werd (zonder materialen); door: Mallet, Hoofdplaat, 112.000.—; Bunschoten, Sehoondijke, 118.000,—; Den Oude, Biervliet, 119.975.—; De Ruysscher, idem, 121.800.—: Wandel, Souburg, 128.539.—; Van de Sanae, Breslcens, 127.900.—; Lucasse, Hontenis- se. 137.50.—. De gunning werd aange houden. Toneelavond Lyceum De leerlingen van het Professor Zeemanlyceum in Zierikzee zijn on der leiding van dr. J. C. Röhner be gonnen met de voorbereiding van de grote avond, die waarschijnlijk 15 of 22 februari zal gehouden worden. Op deze avond zal het toneelstuk „Vader schrijft een bestseller" worden op gevoerd. Feestavond St. Willebrord-college Ter gelegenheid van de herfstva kantie gaven de leerlingenvereniging van het St.-Wlllebrordscollege, de r.-k. h.b.s. te Goes cn de Oudleer- lingenvereniging „de Hamer" zater dag in Zaal Krijger een feestavond, die klonk als een klok. Nadat de voorzitster van „de Hamer", mej. Marijke van Hove, tot de vele aan wezigen. waaronder ook de leraren, een welkomstwoordje had gespro ken, werd er onder de titel „Elck wat Wills" een programma op de planken gebracht, dat bij allen bui tengewoon in de smaak viel. Zo was er bijvoorbeeld het optreden van de. heer E. Heyblok met zijn knapen koor, dat een perfecte uitvoering gaf van de Kindersymphonie van Haydn, compleet met kostuums uit de tijd van deze componist. Bijzonder origineel was ook het gezelschapsspel met de bandrecor der. In wedstrijdvorm moesten n.l. de stemmen van de leraren geraden worden, die op de band waren vast gelegd. „Niets" was de titel van de voor dracht die de heer A. Faes liet ho ren, en de nodige hilariteit ver wekte, wat bij een gedicht van Godfried Bomans wel te begrijpen is. Een schril contrast hiermee was „De samenspraak met het lijk", een declamatie van de heer L. Roose. Heel wat stof tot lachen leverde verder de toneelimprovisatie. Een leraar en drie van de aanwezigen uit de zaal, moesten, zonder iets te zeggen, een op de band opgenomen hoorspelletje, onmiddellijk „spelen". Met een gezellig bal werd deze feestavond besloten. De heer W. J. v. d. Berge tot raadslid benoemd De voorzitter van het centraal stem bureau te 's-Heer Arendskerke heeft in de vacature-Van Sabben tot lid van de gemeenteraad benoemd ver klaard de heer W. J. v. d. Berge te 's- Heer Hendrikskinderen. VANDAAG. Middelburg Schouwburg: „Duivels spel", (14 jr.), 20 uur; Electro: „De wereld veroordeelde haar", (18 jr.), 19 en 21.15 uur; Prov. Bibliotheek: Tentoonstelling Belgische boeken, 10 —12.30 en 13.30—18 uur; Van Ben- them en Jutting: Tentoonstelling werken Ina Rahusen en F. J. Druk ker, 9—18 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2