3 kwatta repen koor Krabbendijke voor explosie gespaard Zeeuwse Almanak VELPON Uoin BURGEMEESTER KOLFF OPENDE SCHILDERIJENEXPOSITIE SMELPOiN ZIEK PAARD WERD OP WREDE WIJZE IN WAGEN GESLEEPT Agenda 2 PROVINCIALE ZBE UWS B C O V R AN T ZATERDAG 3 NOVEMBER 1956 Auto met 80 cilinders acetyleen slipte Vrijdagmorgen omstreeks half vijf speelde zich op de ryksweg onder Krab bendijke een verkeersongeval af, dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. Een vrachtauto uit Geleen, volgeladen met tachtig cilinders acety leen, ging op het natte wegdek aan het slippen en kwam aan de linkerzijde In de sloot terecht. De gehele lading cilinders schoof het water in, doch ge lukkig werd hierbij geen enkele fles beschadigd. Wanneer een der cilinders zou zyn geëxplodeerd, had dit mogelijk nog meerdere van deze geladen fles sen doen springen, met alle gevaren daaraan verbonden. De chauffeur, H. A. J. van M. nit Geleen, kon ongedeerd uit de cabine kruipen. Het ongeval gebeurde ongeveer schuin tegenover de boerderij, be woond door de heer I. Smallegange, op het weggedeelte tussen het tank station en Oostelijk. In de loop van de morgen is met behulp van een ta kelwagen de vrachtauto, die aan de linkerachterzijde vrij zwaar werd vernield, weer op de weg gesleept. Des middags arriveerde een andere vrachtauto uit Geleen, waarna met enkele tractoren alle tachtig flessen stuk voor stuk uit het water zyn ge sleept en opnieuw geladen. Het was Hulp voor Hongarije „Het Hongaarse volk vecht voor zijn vrijheid, het heeft niet geaar zeld de hoogste offers leven en goed te brengen voor de goede zaak. Stromen bloed zyn gevloeid, verwoestingen zijn aangericht, nood en ellende liebhen hun intrede ge daan. Van zyn „goede buur" heeft het niets te verwachten, meer van een „verre vriend". Die vriend is Ne derland. Nederland, dat na zyn eigen vrijheidsstrijd op krachtdadige wyze door vrienden buiten de landsgrenzen werd geholpen, kan de helpende hand bieden aan de bevolking van Honga rije." Inwoners van Goes, leg maandag 5 november uw geld gereed voor de collecte. Het Nederlandsche Rode Kruis, afdeling Zuid-Beveland West heeft in samenwerking met de fede ratie van vrouwelijke vrijwillige hulpverlening de organisatie van de ze collecte op zich genomen. De jongeren van de Hervormde Jeugdkerk te Goes hebben het initia tief genomen om zondagmorgen in hun dienst in „de Prins van Oranje' een collecte te houden voor de slacht offers in Hongarije. De centrale kerkeraad van de Her vormde Gemeente van Middelburg besloot in zijn donderdagavond ge houden vergadering in verband met de oproep van de Generale Synode op zondag 4 november a.s. in alle kerk diensten (Nieuwe Kerk, Oostkerk, Koorkerk en Engelse Kerk) een ex tra collecte (deur-collecte) te houden in verband met de nood in Hongarije. intussen reeds zes uur in de avond geworden, voordat alles was opge ruimd. Verzending van mosselen In de maand oktober kwam de mosselverzending van de percelen in de Waddenzee voor de kwekers, die over leverbare mosselen beschikten, goed op gang. Er werden door Brui- nisser kwekers 21.850 ton Wadden zee-mosselen aan de .handelaars afge leverd, van de Zeeuwse stromen wer den nog 6900 tonnen naar de los plaatsen te Tholen en Yerseke ge bracht. Er zyn echter nog steeds kwekers die nog niet kunnen leveren en die hopen op open weer in november en december om, wanneer de mosselen aan de leveringseisen voldoen, direct te kunnen beginnen. Geschenk voor Schouwse veefokker Een delegatie van het bestuur van het Nederlandse Rundveestamboek heeft vrijdagmorgen een bezoek ge bracht aan de heer Ed. Verburg. aan de Heereweg in Noordgouwe, die', zo als gemeld eigenaar is van het mil joenste kalf dat bij het H.R.S. don derdag werd ingeschreven. De heer Verburg ontving als aandenken aan dit feit een paar gouden manchetkno pen. f Advertentie) De lachende olifanten van Sarrasani Dat olifanten bflna menselijke pret kunnen hebben, bljjkt uit een verhaal over hetgeen bij circus Sarrasani ge beurde. Een van de olifanten was er door onachtzaamheid van een oppas ser in geslaagd, een sleutel te bemach tigen. De man, spoedig door collega's geassisteerd, trachtte het kostbare voorwerp terug te krijgen. Maar allen liepen van het kastje naar de muur. Gorgelend en gichelend van plezier gaven de olifanten de rij langs de sleu tel door, dan was hij weer hier en dan weer ginds Dit is ook een van de tientallen kijkjes achter de schennen, waarover U kunt lezen in het circusalbum „De bonte droom van het Circus". Een boeiend en afwisselend verhaal met talloze pentekeningen, vele prachtige kleu renplaten en plaatjes; geschreven door de circuskenners bjj uitstek J. van Doveren en Fred Thomas. Voor slechts 2.50 kunt U dit boek werk kopen bij uw roomboterleveran- cier of rechtstreeks bestellen per brief of briefkaart bij Kantoor „Roombo- teralbum", Postbus 47, Den Haag. U krijgt het album dan per omgaande toegezonden onder rembours. Ver meld vooral duidelijk uw naam en vol ledig adres. De bijbehorende plaatjes ontvangt U gratis voor rjjksbotermerken. U vindt zo'n merk op elk pakje roomboter. Neèm een pakje extra voor de zondag! Yersekse vissersvaartuigen uit Denemarken terug Na een vaartocht, welke door het onstuimige weer nogal wat werd ver traagd, zijn donderdagavond de twee Yersekse mosselvaartuigen, de Ye 76 en Ye 77, uit Denemarken in de ha ven van Yerseke teruggekeerd. Zoals bekend gingen deze schepen onder Deense vlag varen om bij Jutland Deense mosselen te gaan vissen, be stemd voor de Nederlandse handel. Daar momenteel weer voldoende mosselen uit de eigen cultuur voor handen zijn, waardoor de import van Deense mosselen minder noodzakelijk is geworden en bovendien, zoals ge meld, deze sterkere vaartuigen door de Denen steeds moeilijkheden in de weg werden gelegd, werd het besluit genomen, de schepen weer maar naar Yerseke te laten komen. (Advertentie) Europa's grootste grammofoonfabriel» Imp. N.V. Thabur Den Haag YAN TOT NIEUW LEVEN. In het Walcherse plaatsje Gapinge is het lente! En al laten de tempera turen een dergelijke kwalificatie ei genlijk niet toe, een kippenmoeder daar ter plaatse heeft voorjaarsneï- gingen gekregen. Zy, mevrouw Kip dan, kwam in de vroege ochtenduren van de eerste november het erf van de heer Spruijt opgewandeld, en ach ter haar aan waggelden een tiental donzige kuikentjes, onwennig met de oogjes knipperend tegen de zon, die zich juist aan de vrieshemel be gon te vertonen CIRCUS... Het circus heeft toch nog altijd magische aantrekkingskracht. De ro mantiek vandie. wereld van zand en zaagsel spreekt tóch nog steeds tot de verbeelding en zeker tot de ver beelding van de jeugd. Dat is onlangs in Retrancliement nog weer eens gebleken. Kort nadat in die gemeente een circus was opgetredenachtte de jeugd zich geroepen een imitatie te brengen van de werkelijkheid. En zo gebeurde het, dat invjoners 'van Retrancliement onlangs een aan kondiging in de bus kregen van een groot openlucht-circus"met een aantal niet geringe attracties. Zo werkten mee Elsje, als danseres en berentemster, Slivana als brulaap en doedelzakspeelster, Frederika Maria als wichelroedeloopster, Marijke als wormenvangster van groot formaat welke afmetingen zou die Frederika hebbenen tenslotte Janette als wilde varkenstemster Of de voorstelling is doorgegaan vermeldde de historie niet-, maar 't zou in ieder géval vjel de moeite waard zijn geweest! V.V.-DAG. Het Verbond vooir Veilig Verkeer beijvert zich er voor ons verkeer vei liger te maken. Zoals bekend voert- het Verbond momenteel een groot- aepse actie en met name bezui den de Westecnschelde zijn de acti viteiten goed merkbaar. In tal van Zeeuws-Vlaamse plaatsen worden zogenaamde „Veilig Verkeersdiagen" gehouden en Oostburg beleefde woensdag deze grote dag. Men had zich wat deze plaats aangaat geen betere diag kummen denikent want het was juist markt en de bezoekers van dit wekelijks terugkerend evene ment werd dan ook op allerlei manie ren getoond „hoe het moet." KNOP. Nog niet zolang geleden konden wij berichten, dat op de toren van Sint Annalaind een sirene was aan gebracht voor de brandweer. Tenein de deze „onheilsbode" in werking te kunnen stellen, heeft men op het hek, dat rond de kerk loopt, een knop aangebracht, afgedekt door een glasplaatje. .Op deze knop moet dan alleen in géval van brand of nood! gedrukt worden, waarna de sirene zijn werk doet. DIEPVRIES. De diepvriesverenigingen verrijzen tegenwoordig bijna als paddestoelen uit de grond en de inwoners van Hoek vonden, dat zij niet achter konden blijven. Er werd dan ook besloten in deze plaats zo'n vereniging op te richten. In de Noordstraat zal een gebouw verrijzen, waarin voorlopig twintig boxen worden ondergebracht. Verwacht wordt, dat de installatie- omstreeks half december in gebruik kan worden genomen. Vrachtauto reed kleuter aan bij Kerkwerve Donderdagmiddag is het 4-jarig dochtertje van de landbouwer L. W. B. uit Kerkwerve op de provinciale weg bij Moriaanshoord in die gemeen-, te door een vrachtauto aangereden en zwaar gewond. Het' ongeluk gebeurde, toen 't meis je met een kinderfietsje plotseling de weg overstak, juist toen een wagen van de firma P. R. uit Zierikzee pas seerde. Het kind werd tegen het weg dek geslingerd en in zwaargewonde toestand naar 't ziekenhuis te Noord- gouwe overgebracht. Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 5 en 7. (Advertentie). m KWAVVA Schotten aanwezig bij herdenking van nov. 1944 Plechtigheid in Vlissingen Bij de herdenkingsplechtigheid voor de bevrijding van VUssingen van he denavond zullen een negental verte genwoordigers aanwezig zyn van de King's Own Scottish Borderers, een regiment, dat als onderdeel van de 52ste (Lowland) Division op 1 novem ber 1944 in Vlissingen is geland. De meeste hunner zyn afkomstig uit Ha- wiek in het Schotse grensgraafschap Roxburgh. Eén hunner, de heer J. Underwood, zal na de „Last Post" op de doedelzak de „Lament" spelen, welke als de Schotse Last Post kan worden be schouwd. Uit naam van hun regiment zullen de Schotten een krans leggen. Ook de commandant van de divisie, gene raal E. Hakewill Smith, heeft een krans gezonden. Met net oog op een en ander zal ditmaal de plechtigheid niet plaats vinden voor net gedenkteken voor het 4e Commando, doch voor de landings steen voor de 52ste Divisie, welke thans een plaats gevonden heeft tus sen het gedenkteken van het 4e Com mando en de Oosterhaven. Na afloop van de plechtigheid zal het gemeentebestuur de Schotse gas ten op het stadhuis ontvangen. Vandaag brengen de Schotten een bezoek aan Middelburg en Westkapel- le en morgen staat een bezoek aan de militaire Britse begraafplaats bij Ber gen op Zoom op het programma. Oktober ook in Zeeland te nat De maand oktober was een „natte!' maand, want op de regenmeter van het proefbedi-yf „Schelaemonden" te Bruinisse werd 115 mm neerslag ge registreerd, tegen een boeveelheid Van 77 mm normaal. „Natte" dagen waren' 6 oktober met 19 -mm. 7 oktober met 11.6 mm, 13 oktober met 12.5 mm, 21 oktober met 16.5 mm en 25 oktober met 10.1 mm. Op de morgen van 1 november werd geconstateerd, dat het in de afgelo pen nacht 3Va graad Celcius gevroren had. WERKEN VAN A. PIHL Jubileum kunst- en boekhandel Bikker Burgemeester mr. B. Kolff van Vlis singen heeft gistermiddag de' ten toonstelling geopend van werken van de kunstschilder A. Plhl. Men kon te vens het feit herdenken, dat de boek en kunsthandel C. A. Bikker 25 jaar bestaat. In deze kunsthandel wordt ook thans weer de expositie van de, schilder Pihl gehouden. De burgemeester herinnerde er aan. dat de eerste tentoonstelling van Pihl tien maanden geleden kon worden ge opend. Deze expositie was toen iets geheel nieuws en de ontvangst van de werken van de kunstschilder werd blijkens de reactie van publiek en de recensenten een succes. Alles wat dus op deze tweede tentoonstelling te zien is, kwam in tien maanden tot stand. Het verheugde de burgemeester, dat Pihl thans wat meer vrije tijd heeft kunnen vinden voor zijn werk, terwijl hij nu ook in een atelier in zijn tuin kan werken. De tentoonstelling laat een grote veelzijdigheid van onderwerpen zien en de burgemeester sprak de hoop uit, dat Pihl niets zal laten om zich -Ver der te ontwikkelen. Hij, kan er van verzekerd zijn, dat het gemeentebe stuur van Vlissingen zowel als de in woners van de Scneldestad zijn werk zaamheid met grote belangstelling zullen blijven volgen. Daarna feliciteerde burgemeester Kolff de heer en mevrouw Bikker met het 25-jarig bestaan van de boek- en kunsthandel. Men heeft destijds met de opening van een dergelyke exposi tieruimte een goede greep gedaan. Want zowel voor als na de oorlog bleek er in Vlissingen een grote be hoefte te bestaan aan expositie-ruim te en dit vraagstuk is in deze groeien de stad nog lang niet opgelost. Weliswaar worden er tentoonstel lingen gehouden in het Stedelijk Mu seum, maar de ervaring leert, dat men daarvoor een te groot deel van dit museum aan zijn eigenlijke be stemming moet onttrekken, terwijl de verplaatsingen ook veel werk met zich brengen. Het is een verheugende omstandig heid dat men bij de herdenking van dit 25-jarig bestaan kon komen met het werk van een Vlissings schilder. Daarna was het woord aan de heer Bikker die het gemeentebestuur en in het bijzonder ook de burgemeester dank bracht voor de belangstelling betoond bij dit jubileum. Ook aan de schilder Pihl werd door de Vlissingse overheid daadwerkelijk medewerking verleend, terwijl men in het algemeen nimmer tevergeefs een beroep doet op het gemeentebestuur in zaken van kunst en cultuur. Behalve de burge meester was ook de wethouder van onderwijs aanwezig, de heer W. Pop- pe, alsmede een groot aantal belang stellenden, die van de gelegenheid ge bruik maakten om de heer en me vrouw Bikker geluk te wensen met dit jubileum. Op de expositie-Plhl komen wij nog nader terug. Aanvaring in buitenharen van Wemeldinge „Walrus" kon hei m.s. „Gerdi" nog juist boven water houden Het was kwart voor elf vrijdag morgen, toen het sleepschip „Coöpe ratief" zich in de buitenhaven van Wemeldinge na een verkeerde ma noeuvre in do neus van het motor schip „Gerdi" boorde. Dit laatste schip kreeg een gat onder de water lijn en het water stroomde het voor onder binnen. De „Walrus" van Van der Tak's bergingsbedrijf was spoedig ter plaat bergingsbedrijf was spoedig ter plaat se en de bemanning hiervan slaagde erin de „Gerdi" boven water te hou den. De „Gerdii", met zand geladen op weg naar Antwerpen, kwam de bui tenhaven ingevaren op het moment, dat de sleepboot, „Rite", de „Coöpera tief" uit de sluis sleepte. Het sleep schip, dat met zwavelzuur geladen was, ramde de „Gerdii" met het ver melde gevolg. Het mag een geluk ge noemd worden, dat de „Walrus" in de buurt was zodat onmiddellijk het vooronder kon worden leeggepompt en het schap voor zinken kon worden behouden. (Advertentie) snelsW POLITIERECHTER MIDDELBURG Dronken fietsers, dieven en vérvalsers op het matje. Op 25 april j.l. hadden enkele ingezetenen nit Serooskerke (W.) een ziek paard vervoerd op een wijze, die nu niet bepaald zachtzinnig genoemd kan worden. Integendeel, de politierechter te Middelburg, waarvoor zij reeds eerder terecht stonden, noemde tijdens de zitting van vrijdag hun hande deling wreed. Twee van hen, J. van C. W. en M. S. hadden het paard over een laadbak met dwarslatten gesleept. De derde verdachte, J. de V„ had weliswaar niet aan het laden deelgenomen, maar had de voor de „vee wagen" gekoppelde tractor bestuurd. Tijdens het laden had de V. opgemerkt dat hij de manier van laden nu niet bepaald leuk vond. Omdat de twee vee- vervoerders tijdens de vorige zitting (waarbij De V, niet aanwezig was) opgemerkt hadden, dat zij deze wijze van vervoer niet kwellend voor het dier achtten, wilde de politierechter een deskundige hierover horen, Deze was gisteren aanwezig in de persoon van de heer I, C .Klok, dierenarts te Oostkapelle. Op de vraag van de politierechter of de behandeling kwellend geweest was voor het paard, antwoordde getuige, dat hij liever een gladde laadbak voor dit doel gebruikt had willen zien. ,,Een paard is niet gevoelloos en bovendien was dit dier „doorgelegen" nu gaan jullie het over een laad bak met dwarslatten slepen. Dat vind ik tooh wel wreed", aldus de politierechter, mr, J. A. Abbing. Verder kleefden haren en vet van het paard op de dwarslat, volgens de po litierechter. Een der getuigen weer legde dit echter door te zeggen, dat eerder in Vlissingen runder- en paar- dehuiden geladen waren waardoor de aanwezigheid van haar verklaar baar was. Overigens zagen alle drie verdachten nu wel in, dat hun wijze van inladen verkeerd was ge weest. De officier, mr. G. J. B. van der .Dussen, eiste voor alle drie een geldboete van f 50 of 10 dagen, waar mee'de politierechter': het volledig eens was. Boos was de politierechter4 op de rijksambtenaar L. van W. uit Sou burg, die uit een zak"aardappels een kilo of vijf meegenomen had, „Ik wil de ze eens proeven", verweerde ver dachte zich! „Dan had U er net zo goed drie kunnen meenemen", repli ceerde mr. Abbing. Ook de officier was stomverbaasd geweest, toen hij het verbaal las. „Als U aardappelen wilt proeven, dan moet U daarom vragen", zei mr. Van der Dussen, die voor dit vergrijp een boete van f 60 of 10 dagen eiste. De veroordeling luidde conform. Te druk De opzichter voor de volkshuisves ting J. J. de L. te Vlissingen had on der invloed van sterke drank op zijn bromfiets gereden. Hij erkende rui terlijk, dat hij fout was geweest. Tij dens zijn werkzaamheden was het nog al laat gewoirden; hij' had een biertje gedronken, dat blijkbaar ver keerd terecht gekomen was. „Leest U dan nóóit in de krant, dat hiervoor gevangenisstraf gegeven kan wor den?" vroeg de politierechter. „Neen, edelachtbare, ik heb het te drulc om de krant te lezen". Eis en vonnis waren f 60 of 10 dagen. De caféhouder J. F. de B. uit Middelburg was ook al geverba liseerd omdat hij in dronken toe stand op zijn fiets reed. Wel had hij zich naar huis laten rijden in een auto, maar toen hij hierna op de fiets wilde stappen, die in de auto was meegevoerd, viel hij op de straat vlak voor de auto van een passerende arts. De officier eiste f 50 of 10 dagen, waarmee de politierechter akkoord ging. „Ja, U kunt moeilijk met geld om gaan", zei mr. Abbing tot de ser veerster J. C. G. uit Vlissingen. Ver dachte had schulden gemaakt' en om die schulden te delgen, had zij uit een zaak in Vlissingen geregeld hoe veelheden sterke drank meegenomen, tot een bedrag van f 130. „Als U zo doorgaat, komt U onherroepelijk in de gevangenis", zei de officier, die twee maanden voorwaardelijk eiste met een, proeftijd van drie jaar en onder toezichtstelling van het ge nootschap voor reclassering. Het vonnis luidde conform. De kinderen uit de straat, waar me juffrouw A. C. K. woont, zijn nog al plaaglustig. Een van deze plaag geesten, de 12-jax-Lge A. C. K., was door verdachte mishandeld. „Bont en blauw geslagen", zei de politierech ter. „Dat is wel wat aangedikt, edel achtbare", verweerde mej. K. zich. „Al vijf weken halen ze niet alleen mij, maar de gehele buurt het bloed onder de nagels vandaan." De politie rechter raadde haar echter aan in het vervolg maar door te lopen. De officier eiste f 30 of 6 dagen; het vonnis was f 15 of 10 dagen. I. M. H., bankwerker te Vlissin gen, had op 10 augustus j.l. een aantal betontegels en een zak ce ment weggenomen. Het kwam hem op f 30 of 6 dagen te staan. De loodgieter P. J. A. Z. en J. V.— A. hadden zich schuldig gemaakt aan vervalsing van postwissels. Te gen Z. eiste de officier f 50 of 10 dagen, 3 voorwaardelijke maanden gevangenisstraf met êen proeftijd van twee jaar en onder toezicht stelling van de r.-k. reclassering. Mr. Abbing veroordeelde hem tot twee weken onvoorwaardelijke ge vangenisstraf. Voor J. V.A. luidde het vonnis f 50 of tien dagen. De glasperser J. de N. uit Arne- muiden was geverbaliseerd, omdat hij onder invloed op zijn bromfiets gereden had. Vier biertjes, had hij aan de verbalisant opgegeven, maar de bloedproef wees een promilage van 2,15 aan. „Dat wijst wel op een borrel of tien-twaalf", merkte mr. Abbing op. Zoveel waren het er vol gens De N. niet, hoewel een dergelijk promilage niet dikwijls voorkomt. De officier wilde er rekening mede hour den, dat verdachte tijdens een val ook nog letsel had opgelopen en eiste 3 weken gevangenisstraf. Het vonnis luidde conforjn. Mevr. J," van V.W. uit Vlissingen had op. .verschillende tijdstippen .tij dens haar werk geldsbedragen ^eg- genomen tot een totale waarde.' .van f 800. De officier eiste vijf maanden gevangenisstraf, waarvan vier voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezichtstelling van de reclassering. Mr. Abbing -veroordeel de haar tot vier maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezichtstelling van de re classering. (Advertentie). VANDAAG. Middelburg Schouwburg: „Duivels spel", (14 jr.), 20 uur; Electro: „De wereld veroordeelde haar", (J8 jr.), 19 en 21.15 uur; Prov. Bibliotheek: Tentoonstelling Belgische boeken, 10 12.30 en 13.30—18 uur; Van Benthem en Jutting: Tentoonstelling werken Ina Rahusen en P. J. Drukker, 9—18 uur; Schuttershof: Uitvoering „De kleine stem", 19.30 uur, Vlissingen Alhambra: „De glorie van het leven", (18 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „Karavaan der verdoemden", (14 jr.), 20 uur; Kunsthandel Bikker: tentoonstelling werken A. Pihl, 9 12.30 en 1418 uur. Goes Grand: „Artiestenbloed", (a.L), 19 en 21 uur. Schuttershof: Ned. onderw. ver eniging, 3 uur; Uitvoering kunst vrienden, 8 uur. Prins van Oranje: Toneelavond platt. vrouwen 8.15. Chr. kleuterschool: Instuif-fUmavond, Blekerstraat 7.30 uur. De Landbouw: Jaarvergadering Ned. Chr. Gymn. Verbond, Zeeland—Bra bant, 4 uur, MORGEN. Middelburg Electro: als vandaag, 19.30, 19 en 21,15 uur; Schouwburg: als van daag, 14.30 en 20 uur. Vlissingen Alhambra: als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Luxor: als vandaag, 15, lö en 21 uur. Goes Grand: „De bestorming van de Alamo", (14 jr.), 15 uur, als vandaag, 19 en 21 uur. Zaal Krijger: Voordrachtavond, r.-k. Instuif 7.45 uur. Gent Kon, Opera: „Frederika", operet-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2