Hoe in de Verenigde Staten een president wordt gekozen SYNODE HERVORMDE KERK „WERELD IS IN GEVAAR" n Max Factor lippenstift W 4,50 Cosmetica „CAPRI" Waar zijn onze schepen? 10 PROVINCIALS ZSSUW a E- COURANT VRIJDAG 2 NOVEMBER 1956 OM DE VIER JAAR TER STEMBUS Kiesmannen brengen stemmen der staten uit Om de vier Jaar op de eerate dinsdag na de eerste maandag In novem ber gaat het Amerikaanse volk naar de stembus ora zyn president voor de volgende vier jaar te kiezen. Het jaar 1056 Is Weer een verkiezingsjaar voor het presidentschap, en 6 november Is de datum waarop meer dan 78 miljoen kiezers In geheime verkiezingen hun stem zullen uitbrengen. By deze zelfde gelegenheid zal het Amerikaanse volk tevens andere re geringsfunctionarissen kiezen, zoals bijvoorbeeld de vice-president, die ook per stembiljet wordt gekozen. Voor de kiezers bestaat er uiteraard een nauw verband tussen de kandidaten voor de functie' van president en vice-presi dent, omdat beiden uit dezelfde party worden gekozen en de naam van de presidentiële kandidaat meestal, door een uitgesproken voorkeur van deze, op de UJst der party voorkomt gekoppeld aan de naam van een bepaalde vice-presidentiële kandidaat In het verkiezingsjaar voor het pre sidentschap stëlt een derde van het aantal leden van de senaat zijn zetel ter beschikking, dat wil dus zeggen dat 32 van de 96 senatoren dan aftre den. Bovendien moeten alle 435 2etels in het Huis van Afgevaardigden op nieuw worden bezet, aangezien de af gevaardigden worden gekozen voor 'n ambtsperiode van twee jaar. De leden van het Congres worden gekozen door middel van in de afzonderlijke staten gehouden verkiezingen. Aangezien elke staat wordt vertegenwoordigd door twee senatoren, worden deze ge kozen door de kiezers van de gehele staat. De afgevaardigden daarente gen. die in de meeste gevallen geo grafische districten binnen de staat vertegenwoordigen, worden gekozen door de kiezers van hun respectieve lijke districten. De grootte van een district wordt bepaald door het aan tal inwoners. Dit jaar moeten ook 29 van de 48 gouverneurs van staten worden ge kozen. Bovendien zal er op 6 novem ber nog gestemd worden voor het kie zen van tal van andere staata- en plaatselijke functionarissen en over talrijke aangelegenheden van staats- en locaal belang. Vier fasen Het gehele proces van het kiezen van een president en een vice-presi dent verloopt volgens het Amerikaan se kiesstelsel in vier fasen. Deze zijn: 1. De verkiezing van gedelegeerden naar de nationale partyconventies. 2. De voor de verkiezing géhouden nationale partijconventies, waarin de kandidaten voor het presidentschap en het vice-prêsidentschap worden aangewezen. 3. De algemene verkiezing op 6 no vember de- „volksstemming1'. Hoe wel bij déze stemming In feite de pre sident en vice-president .wórden ge kozen en de definitieve uitslag dan ook kort daarna bekend wordt ge maakt, is het formeel een stemming ter aanwijzing van kiesmannen, die eerst later, in december, de stemmen der staten zullen uitbrengen. 4. De formele stemming door de kiesmannen, die op een vastgestelde dag in december plaats vindt. Reéds vroeg in de morgen-van dé dag der nationale verkiezing gaat de stembus open en zij blyft open tot laat in de avonds Korte tijd: na het sluiten van de stembureaus wordt het eindresultaat van- de verkiezing (voor president en vice-president) bekendgemaakt. Er moet echter nog een formaliteit wor den vervuld net uitbrengen van de stemmen der kiesmannen, zoals in de Amerikaanse grondwet is bepaald. Het college van kiesmannen werd in 1887 door de ontwerpers van de con stitutie ingesteld in verband met de stand der volksontwikkeling in die dagen. De formele.stemming van de kies colleges vindt plaats op de maandag na de tweede woensdag in december. De kiesmannen stemmen dan volgens de formele procedure in de hoofdste den van hun resn, staten. Aangezien zij een mandaat hebben van een par tij en diens kandidaat, staan de uit komsten bij voorbaat vast. Voor het feval geen der kandidaten een meer- erheid van stemmen van de kies mannen krijgt, wordt er een beroep gedaan op het Huis van Afgevaardig den om uit de drie kandidaten met de meeste stemmen een president te kie zen. De stemming moet dan staats- gewys en niet per hoofd plaats Vin den, zodat er een meerderheid van 25 staten nodig is voor het kiezen van een president. De laatste stap op de lange weg be staat hierin, dat de stemmen van de kiesmannen, bekrachtigd door de sta ten, aan het Congres worden voorge legd. De voorzifter van de Senaat opent de door de staten toegezonden certificaten en laat deze in januari in tegenwoordigheid van belde Hulzen van het Congres tellen. Het resultaat van deze telling vormt het wettelijk einde van de verkiezing. De president, dié b(J de verkiezing van 1956 gekozen wordt, zal op 20 ja nuari 1957, 's middags om 12 uur, In Washington worden geïnstalleerd. Door Engelsen gehuurde loods afgebrand Vuurzee in Hoek van Holland Door een felle, uitslaande brand is gistermorgen de voormalige frult- loods aan de z.g. „HarwlehRttde" in Hoek van Holland vrjjwel geheel ver woest. De loods Was verhuurd aan hot Engelse leger, werd gebruikt voor orit- en inscheping van Engelse troepenêenheden, en was ingericht als „transit-station", met wachtkamers, een kantino voor 100Ö man, een kou ken en verscheidene kantoren. Do brand, die om vyf minuten otter acht door onbekende oorzaak is uit gebroken, greep direct fél om zich neen, daar de loods vob.r het overgro te deel uit hout. was opgebouwd en voorzien was van kürkisolatie.- - Óok do straffe oostnoordoosten wind wak kerde het vuur sterk aan en blies, een aanhoudende vonkenregen over Nieuwe Waterweg. De in- en uitgaande scheepvaart, speciaal de tankvaart van en naar Pernis, werd voor dit gevaar gewaar schuwd. OPROEP TOT VOORBEDE Dringend verzoek Hongarije hulp te verlenen Het moderamen der Generale Sy node der Nederlands Hervormde Kerk heeft zich tot de kerkeraden en diaconieën gewend met een oproep over de hulp aan Hongarije en de toe stand In het 3üdden-Oo9ten. De oproep luidt: „Hongarije verkeert thans in zeer grote -nood. Het volk is opgestaan tegen de communistische terreur. De strijd om een zelfstandig volksbe staan eist ontelbare slachtoffers. Wij kunnen slechte met ontroering gis sen, Wat er wordt geleden en wat er verloren gaat. Ook in het Middëii-Öosten is een zeer hachelijke toestand ingetreden door de staat van oorlog tussen Is raël en Egypte. .Verscholen instincten van. haat zijn opgeroepen en dreigen de gehele wereld in gevaar te bren gen. Het moderamen van de synode der Nederlands Hervormde Kerk roept U daarom op tot voorbede, opaat God deze volkeren en de gehele wereld genadig zij en uit komst geve. Wij vragen nu uw bijzondere aandacht voor de toestand in Hon garije. Wij hebben dankbaar kennis genomen van de bijstand, welke van verschillende zijden roods thans Wordt verleend, maar wij zijn er van overtuigd; dat terstond na beëindiging der vijandelijkheden op grote schaal hulp zal moeten worden geboden door het buitenland.Ook door Nederland. De Hervormde Kerk mag dan 'niet achterblijven, te minder naarmate vele histo rische betrekkingen ons verbin den. Daarom richten wij ons. tót VU te zamen met de sectie internationale ^hulpverlening van dé algeméne ^dia conale raad, mét het dringend ^er- zoek in uw gemeenten een bijzóndere geldinzameling te houden V6ö'r de nood van het Hongaarse volk en te vens van de Hongaarse Hervormde Kerk. Wij twijfelen niet aan het har telijk medeleven met een zo zwaar beproefd volk en vertrouwen, dat ook de gemeenten behoefte zullen ge voelen dit medeleven té tonen In een daad. Thans is directe financiële steun het meest nódig. Straks," zpbra meer mogelijkheid komt van verv'aer, zullen wij een beroep op ''dóen voor het bijeenbrengen van kledihg, dekens, enz. welke zo bittór 'nodig zijn." v.-- - Het moderamen vestigt ér ten slotte de aandacht op,, dat vóór' de besteding der te ontvangen gelden, over te maken aan de algemene "dia conale raad onder bijschrift „Hulp Hongarije", giro 124631 - Utrecht, overleg zal worden gepleegd mèt 'de stichting oecumenische hulp - aan kerken en vluchtelingen, zomede met liet Admiraal de Buy terfonds; dat zich tot taak Heeft gesteld spéciaal hulp te bieden aan Hongarije. Hedeu overlèed, na een kortstondige ziekte, on ze lieve man, vader, be huwd- en grootvader PIETER HUYSHEERE, op de leeftyd van 61 jaar. Vlissingen: M. J. J. HTJYSHEERE VAN BOVEN M. E. LANCHEL— HUYSHEERE J. LANCHEL ELLY-S JACKIE Eindhoven: P. HUYSHEERE N. HUYSHEERE— PRINCE Vlissingen, 31 okt. 1956 Anjelierenlaan 46 De overledene ligt op gebaard ln het St. Jo- seph-ziekenhuis. De teraardebestelling zal plaatsvinden zater dag 3 nov, a.s., vertrek Anjelierenlaan 46 om 2 uur. Heden overleed onze beste zwager en oom, de heer J. ME SU, oud-leraar R.L.W.S, te Goes. Weduwnaar van C. J. JANSEN, in de ouderdom van ruim 77 jaar. Familie JANSEN. Middelburg, 31 oktober 1956. ZUID-AFRIKA Voor de zware industrie worden gevraagd i PLAATWERKERS DRAAIERS (zwaar en middelzwaar). KOTTERAARS FREZERS SCHAVERS (voor schaafbank). WERKTUIGKUNDIG TEKENAARS Goed salaris wordt geboden plus prestatiepremie en duurtetoeslag. Woonruimte beschikbaar. Sollicitaties te richten aan The London Representative Vanderbijl Engineering Corp. Ltd. 728/737 The Adelphi John Adam Street, London W.C. met vermelding van volledige personalia, oplei ding en praktijk Heden overleed plot seling myn geliefde vrouw, zuster en tante CATHARINA JOHANNA DE RÜIJSSCHER geb. HAARTSEN, in de ouderdom van ruim 61 jaar. Uit aller naam, ABR. DE RÜIJS SCHER Groede, 31 okt. 1956 Kruisdijk O 175 De PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT is verkrijgbaar aan de stations VLISSINGEN MIDDELBURG GOES BERGEN OP ZOOM kleur is Golden Flame; dit is de nieliwe kleur lipstift van Deze kleur is aangepast aan de nieuwe modetinten. MAX FACTOR in verschillende mooie tinten Voor Max Factor PARFUMERIE naast Bijou, Segeerstraat 4 - M'burg. Hubrecht Wagenaar, schaap- herder, trefet al vijftig jaar s langs de Zeeuwse schorren en ff dijken met zijn kudde schapen. Oven een paar maanden 'wordt MJ 65 jaar en dan houdt hij er 1 H moe op. Hij woont nu al sinds s 35 jaar onder aan de dijk in de Bathpolder te Rilland. (Foto P.Z.C.) 1 Nederlandse verklaring: Schmidt onrecht aangedaan Een Nederlandse woordvoerder in Djakarta heeft naar aanleiding van de verklaringen van rechter Macilg- kom, voorzover deze betrekking heb ben op eerdere verklaringen van de Nederlandse woordvoerder het vol gende medegedeeld: a. De verklaring van de zijde van de diplomatieke vertegenwoordiging, dat het proces-Schmidt correct was geweest, had bepaald niet betrek king op het proces-Jungschlager. b. Geheel los van de vraag, in hoe verre ln de zaak-Schmidt de pro cessuele vormen in acht zijn ge nomen, staat het feit, dat daarbij gebruik is gemaakt van materiaal, verkregen tijdens het vooronder zoek, waarbij-vele onregelmatighe den plaatsvonden,- welke reeds ge signaleerd zijn in piiblikaties van de Nederlandse regering. c. Van Nederlandse -ziide is steeds gesteld,, datBcbmldt. onschuldig Isi, Dit impjióeéjrt; ,dat njët. de materiële inhoud vapf! het in het proces- Schmidt gevelde vohnis, van Neder landse zijde niet kan Worden inge stemd en .dat dit ook nimmer als juist kauworden aangemerkt. De wodrdVoerder heeft dan ook nooit verklaard, dat met het vonnis in de zaak-Schmidt aan betrokkenen ook maar enigermate recht zóu zijn ge daan, aldus fle médedeling. Een ton vöor Hongarije De stortingen op de giro 777 van hét Nederlandse Rode Krnis ten behoeve van de getroffenen in Hongarije, heb ben gisteréij de 100.000 bereikt. De Nederlandse cacaofabrikanten hebben zoals gemeld, :hèt Rode Kruis een toezegging gedaan voor 40.000 kg chocoladerepen en cacaopoeder ter waarde van ruim ,200.000. Deze par tij zal beginvvolgende week worden afgeleverd. Het. hoofdbestuur over weegt op zeer'vkörtè termijn vijf am bulance-auto's haar. Hongarije te zen- den, waar dringend om werd ge vraagd. De ambulances -zullen leder worden bemand met twee chauffeurs. Zowel de chauffeurs als de leider ko men uit de colonnes van, het Rode Kruis-korps, zodat aanmelding van buitenstaanders beslist niet noódza- kelyk Is. Jhr mr O.F.A.M. van Nispen tot Sevenaer overleden. Op de leeftijd van 89 jaar ls te Wassenaar overleden jhr. mr. Octave Francois Augustïn Marie van Nis- pen tot Sevenaer, oud-lid van do Tweede Kamér der Staten-Géneraal. Jhr. O. F. A. M. van NiBpen tot Se venaer werd 2 oktober 1867 té Arn hem geboren. Hij studeerde te Leiden in de rechtswetensehapnen en pro moveerde aldaar in 1892* met eên dis sertatie „Het waterschap van den Ouden Ussel". Van 1893 tot 1896 vostigde hij zich als advocaat to Arn hem. Daarna studeerde hij gedurende drio en oen half jaar aan do univer siteiten te Cambridge, Freiburg, We nen en Rijssel. Jhr. mr. O. F. A. M. van Nispen tot Sevenaer werd in 1901, nadat hy zich in 1900 als advocaat te Nijmegen had gevestigd, tot lid Van de Tweede Ka mer gekozen voor het district Nijme gen. Zijn lidmaatschap van. deze Ka mer duurde tot 1915. Op 25 november 1915 werd de heer Vali Nispen tot Sevenaer benoemd tot Hf. Ms. gezant by de heilige stoel waar hy tot 8 juni 1926 bleef geac crediteerd. Daarna volgde zyn bénoe- ming tot gezant té Wenen en in 1928 tot gezant te Brussel. Als gezant te Brussel was hy tevens geaccrediteerd by het hof van Luxemburg. Jhr. mr. O. F, A. M. van Nispen tot Sevenaer was ó.m. grootkruis ln de orde yan Oranje Nassau en oom- mandeur- in de orde van de Neder lands© Leeuw, Op 6 november vergadert ook uitgebreide Senaat (Van onze parlementaire redacteur.) Evenais de Tweede Kamer zal ook do Eerste Kamer op dinsdag 6 no vember a.s. en wel des middags om half twee in vergadering bijeenko men. Dé agenda voor deze vergade ring is niet belangryk, maar deson danks is het een gewichtige samen komst, omdat ons land voor het eerst, nadat een aantal nieuwbe noemde leden geïnstalleerd zal zijn, een uitgebreide Eerste Kamer te zien zal krijgen. Van dat ogenblik af zal Z\j namelyk inplaats van 50 leden 75 leden tellen. De Tweede Kamer komt die mid dag byeen mèt 150 Tri. plaats van 100 leden. De agenda van de Eerste Kamer Vermeldt uitsluitend de afdoening vah een aantal formaliteiten, die door de vergroting van liet aantal le den nodig is geworden. Donderdagavond is de heer K. L. uit Enkhuizen, 55 jaar oud, bij het oversteken van de provinciale weg, nabij de Raadhuisstraat in Groote- brnek, door eên auto aangereden en gedood. Aagtekérk 30 Genua. Almkerk 1 Kaapstad. Alnatt 1 Rlo de Janeiro. Alphard 31 Finisterre n. R'dam. Alamak 31 Buenos Aires. Andijk 31 Fayal n. Havana. Ameland 31 200 m. o. Kp. Guardaful. Amstelkade 20 Kaapstad; Amstelalot 30 440 m. o.n.o. Fayal. Arendsdijk 30 Antwerpen. Arendskerk 30 240 m. n.o. Diego Garcia. Arkeldijk 29 925 m. w. Colombo. Averdijk 31 Ouessant n. Houston. Bali 31 Londen. Banka 31 Soèrabaja. Blltar 1 Aden verw.. Bloemfontein 30 2G0 m. w. "Kp. Palmas. Blommersdljk 5 New York verw. Bussum 30 180 m. n.o. Flores. Caltex „The Hague" 9 Pernis verw. Cadtex „Pernis" 30 850 m. z.w. Fayal. Charifl 30 Houston n. Nêw Orleans. Congolcust 4 Abidjan verw. Cottlca 29 3B0 m. w. Paramaribo. Delft 30 1500 m. n.o. 9t.-Juan. Delfshaven 30 120 m. z.z.w. Stavanger. Drente 30 Alexandria, n. Napels. Dongedljk 10 Rotterdam verw. Esso Den Haag 31 Algiers. Fedala 30 Suez. Frans van Seumeren 81 Rotterdam. Friesland 31 Bremen. Gaasterland 30 Paranagua. Gaasterkerk 31 Singapore. Garoet 31 Singapore. Gouwe 30 Libreville. Groote Beer 1 New York. Gulneekust 31 Lagos. Harold 20 Vlaardingen. Heelsum 31 Savannah n. Le Havre. Hera 30 490 m. w.z.w. Lands End. Houtman 30 Mahe. ivoorkust 3o 80 m. z.z.w. Cp. Blanco. Jagersfontein 30 Pt. Elizabeth n. Kaap stad. Japara KUL 31 Gibraltar n. Algiers. Joseph Frerlng 30 Rlo de Janeiro n.. Rotterdam. Kabyila 30 Pt. Elizabeth n. Curasao. Kalinga 30 Bandarmashur n. Geelung. Kalydon 30 450 m. n. Azoren. Kara 30 Ras el Hadd. Katelysla 30 90 m. o. Gibraltar. Kenitra 30 Himbürg na Rouaan. Kenia 30 30 m. w. Bermuda. Kermla 30 Rotterdam n. Hamburg: Korenia 31 Göthénburg n, Rotterdam, Korovina 30 520 m. n.o. Fayal. Kota Agoeng 31 Pórt Said. Kota Baroe 30 New York n, Bombay. Kryptos 30 Stockholm. Lekhaven 3o New Orleans. Lemsterkerk 30 Port Said. Leopoldskerk 1 Oram Said n. Bahrein. Ldssèkerk 31 180 m. o.n.o. Aden. Louis Lantz 30 Las Paltnas n. Emden. Lombok 20 Mombasa. Maasdam 3 Rotterdam verw. Maaslloyd 30 040 m. n.w. Mlnlcoï. Macoma 30 Kw4nana n. Adelaide. Merwede 29 Port Harcourt. Modjokêrtó 29 Aden Bahrein. Molenkerk 6 Calcutta n. Rotterdam. MUrena 3 Balikpapan verw. Neptunus 31 Landsort. Nestor 30 22 m, n.w. Tortuga. Noordam 30 320 m. z.z.o. Kp. Race. Oldekerk 30 Djibouti n. Penang. Oontzee 30 150 m. o. Aden. Oohnvai'sum 30 Houston n. Galveston. Oranje 31 Singapore. ouwerkerk 31 Penang. Parkhaven 30 120 m. o. Ilneoa. Peperkust 30 Abidjan. Phrontls 31 Belawan. Pr. Alexander 30 10 m. o.z.o. Llzardhead. Pr. Fr. Willem 30 410 m. o. Belle Isle. Rijndam 1 New York. Rotula 30 1030 m. n.o. Sombrere. Rubicon 29 Cardiff. Schouten 29 Manilla, Senegalküst 30 Antwerpen n, Hamburg. Slbajak 1 Soèrabaja. Sigll 30 Timor. Silvretta 30 Malmö n. Kopenhagen. Slledrecht 30 Rotterdam n. Curasao. Stad Alkmaar 30 Narvik. Stad Leiden 30 Kp. Bougaronl n. Antwerpen. Straat. Soenda 29 Singapore n. Yokohama. Sumatra 30 Suez n. Perzische Golf. Sunetta 31 Vizagapatnam. Tablan 29 Malta. Theobaldlus 30 Ferim. Tjlnegara 31 Durban. Tjlpanas 30 Kaapstad n. L. Marques. Jjltjalengka 30 Singapore. Utrecht 30 Slain tot lö nov. Van Heutz 30 Djakarta, vasum 31 Kp. Bon n. Mena al Ahmadl. W. Alton Jones 30 Pta Cardon n. R'dam. Waterman 30 Las Palmas. Willem Ruys 31 Rotterdam. Willemstad 30 218 m. n.o. Flores. Wonosarl 30 80 m. n.o, Malta. Zuiderkruis 30 Wellington n. Melbourne, Zeeland 30 Sorong n. Ballkpapaai, Zwervend langs Zeelands dijken Slot van pag. 1) den in, maar die zyn er zowat niet meer. Het is allemaal bouwland ge worden". Nu moet de kudde op de dijken blyven, waar er 's winters wei nig voor de dieren to halen is. Er moet ln de kooi veel bygovoederd worden. En dan die schapenrassen van tegenwoordig. £e zyn niet eterk genoeg, naar de zin van Wagenaar. Het zyn tegenwoordig Texelse scha pen, maar je moet hier eigenlijk ge kruiste Engelse schapen hebben, iö de mening van onze Rulandse herder. ,,'k Heb het altijd graag gedaan", zegt hij over zijn werk. Er is wel een tyd geweest, dat zyn kudde driehon derd veertig schapen telde. Nu heeft hy er nog maar 178 onder zijn hoede. Allemaal kent hij ze uit elkaar. Ook de lammetjes. Nogal eenvoudig, vol gens Wagenaar, want er is geen schaap of geen lam eender. Nee. gebreid heoft. hy nooit. Dat liet hij aan zyn vrouw over. Veel heeft hy met zijn kudde over dé schorren langs de Schelde gezwor ven en daar is altijd wel wat te doen als tydverdryf. Een zoodje lamsoor of zeekraal snyden voor de vrouw, waf kreukels zoeken enzovoort. Hele dngén in de buitenlucht, zo mer ent winter. Wagenaar heeft er Zich uitstekend by bevonden. Nooit ernstig ziek geweest in die lialve eeuw. Wel eens een griepje, maar daar bleef het dan ook by. Alleen is hij nu wei wat reumatisch, wat te be grijpen is. Tegenwoordig is Wage naar uitstekend uitgerust met rub berlaarzen en stevige regenkleding. Vroeger was dat anders. Ja, wat die kleding betreft, slechter. Maar het herderschap zelf, dat was vroeger aantrekkelijker, vindt Wagenaar, een herder van hét goede, oude stem pel Herfst-volïeybaltoernooi middelbare scholen in Goes Aangespoord door vele enthousias te supporters hebben de verschillende ploegen van de middelbare scholen, de kweekscholen en de zeevaartschool in Zeeland, in de gymnastiekzanl van het „Christelijk Lyceum voor Zee- land" te Goes weer voor een aan trekkelijk en geslaagd herfst-volley- baitoernoo! gezorgd. Donderdagmorgen bekampten de damesploegen elkaar, waarhij ten slotte het zestal van de rijks kweek school te Middelburg in de finale te gen „Astra" van het christelijk ly ceum met 2—1 als overwinaar uit de strijd kwam. Hiermee heeft de ploeg van het Prof. Zeemanlyceum te Zie- rikzee dc vorig jaar veroverde wis selbeker moeten afstaan aan de Mid delburgse dames. Wat de speltechniek betreft leverde deze laatste ploeg de beste prestaties. Er werd trouwens over het algemeen beter gespeeld dan vorig jaar en zelfs de reserves speel den "voortreffelijk. De mlcldag was voor de junioren- ploegen t/m 15 jaar. Door een goed technisch spêi, gecombineerd met teamgeest, lukte het de eerste ploeg van de r.h.b.s. te Vlissingen om ge heel de overhand te krilgert en ten slotte de wisseïbéker te bemachtigen. Verder liet „Astra", dat de wissél- heker kwijtraakte, een geanimeerd spel zien. Vandaag komen 17 herenploegon in het Véld om zich met elkaar te me ten. De uitslagen van de games, die don derdagmorgen door de dames zijn ge speeld zijn als volgt: Vlam Astra 0—2. R. Kw. sch. I r.h.b.s. Middelburg 2—0. Vlam chr. ll.b.s. Middelburg 20, r.h.b.s. Vliss. r.h.b.s. Middelburg 0—2, r, kw. sch. 1 chr. lew. sch 20. r. lew. sch, II chr. h.b.s. 1—1. Zierlkzee r. kw. ach. I 02. r. kw. sch. II Vlam 0—2. r.h.b.s. Vlissingen chr. kw. sch. 1—1. A3tra r. kw. sch. II 20. Zierlkzee r.h.b.s. Middelburg 20. Ziêrikzec ivh.b.s. Vlissingen 11. chr. kw. sch. r.h.b.s. Middelburg 2—0. r. kw. sch. r.h.b.s. Vlissingen 20. Astra chr. h.b.s. Middelburg 2—0. Zierik7.ee chr. kw, sch. 2—0. De damonploegêiT behaalden de vol gende punten: Poule A: r kw. sch. I 8 punten, chr. kw. sch 3 punten. Zie- rikzee 5 punten, r.h.b.s. Vlissingen 2 punten, r h.b.s. Middelburg 2 punten. Poule B: Astra 6 punten. Vlam 4 punten, r. kw. sch. 1 punt. chr. h.b.s. Middelburg 1 punt. De Junioren hebben het er donder dagmiddag zó afgebracht: Astra r.h.b.s. vlissingen I 1—1, r.h. b.s. Vlissingen ÏI chr. h.b.s. Mid delburg 02. r.h.b.s. Middelburg Aatra 02. chr. h.b.s, Middelburg r.h.b.s. Vlissingen I 0-2. r.h.b.s Mid delburg r.h.b,s. Vlissingen II 2—0. Astra chr. h.b.s. Middelburg 1—1. r.h.b.s. Vlissingen I r.h.b.s. Vllüsin- gen II 2—0. chr. h.b.8. Middelburg r.h.b.s. Middelburg 1—1. Astra r.h. b.s. Vlissingen II 2—0. r.h b.s. Middel burg r.h.b.s. Vlissingen I 0—2. Daarbij behaalden de ploegen deze punten, r.h.b.s. Vlissingen II 0 punten, (en daarmee dus de wisselbeker). As tra 6 punten, chr. h.b.s. Middelburg 4 punten. r.h.b.s. Vlissingen 0 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 6