KINDERBOEKENWEEK WERD IN VLISSINGEN GEOPEND WALCHEREN BURGH, S.V.O.W.K. EN MEVO BEHAALDEN GROOTSTE WINST MARKTBERICHTEN VRUDAG 2 NOVEMBER 1956 PROVINCIALS ZEEUWSS COURANT T Stimulans voor het lezen van goede kinderboeken Donderdag 1 november werd in Vlissingen de nationale kinderboeken week geopend. Het doel van deze kin derboekenweek, met welke activiteit de Nederlandse openbare leeszalen en bibliotheken het vorig jaar voor de eerste maal begonnen zijn, Is de sti mulering van de belangstelling van het kind voor het goede boek. Niet zozeer wordt dan propaganda ge maakt voor het lezen van goede kin derboeken, maar wel voor het lenen van de geschikte jeügdboeken van de openbare leeszaal en bibliotheek. Ook de jeugdbibliotheek van Vlissingen heeft voor de jeugd een uitgebreide collectie boeken, maar nog veel te weinig kinderen maken hiervan ge bruik .evenmin als ce vele ouders, aie hun kinderen niet opwekken, hier hun boeken te lenen. In de jeugdleeszaal, die gevestigd is in de Bouwen Pwoutschool in Vlis singen, werden de kinderen ter gele genheid van de opening van deze kin derboekenweek vergast op een boei end Indianen-verhaal, dat verteld werd door de leeszaal-assistente mej. C. Hardon. Het verhaal, geschreven door Cornelia Meigs, droeg als titel „De Buffeldans"; het speelde zich af in de onherbergzame indianen-stre ken van Noord-Amerika. Hier ont staat een vriendschap tussen twee In dianen-jongens van de Ojibwa- en de Dakota-stam. De jongens, Chanuka en Neosho genaamd, blijken het niet eens te zijn met de haat, die tussen de beide stammen bestaat en komen op wonderlijke wijze met elkaar in contact. Als Chanuka op zekere dag voor zijn opperhoofd moet gaan uit vinden, of de Dakota's een goede buf fel-oogst hebben gehad of niet, komt hij weer in aanraking met Neosho. Deze is dan medewerker aan de zo- genaamde Buffeldans en verzoekt hanuka zijn rol over te nemen. Dit geschiedt,- Chanuka brengt het er wonderwel af en sluipt weer naar zijn -stam terug. Daar aangekomen toont hij de Dakota-mocassins, die hij geruild heeft voor de ziine. Hij hangt ze aan de tentpaal voor de wo ning van zijn ouders en. „jarenlang hebben ze daar gehangen, de stille ge tuigen van een vriendschap, waarover nooit één woord hardop werd gespro ken." Na deze vertelling werd de uitslag van een zogenaamde Indianen-prijs vraag, die eveneens landelijk gehou den werd bekendgemaakt. Als win naars kwamen uit de bus: Jaap Voor- hans, Jan van Veenendaal en Louis de Buck. De bedoeling was, dat de kinderen een zelf te kiezen Indianen- attribuut maakten en de drie genoem de jongens hebben met succes deze moeilijke opgave volbracht. Tenslot- toe werd een wedstrijd in hersen gymnastiek gehouden. Geref. Kerk van Goes Nam fweede bedehuis in gebruik (Slot van pag. 2) nieuwe kerkgebouw de wereld in gaan. Na de dienst, waaraan ook het kerkkoor zijn medewerking verleen de, was. er gelegenheid tot het hou den van toespraken. Ds. Booy van Yerseke sprak woorden van geluk wens namens de classis Goes. Hij wees .daarbij op de taak van de kerk om iedere dag van de week de we reld te wijzen op God. Ds. A. W. M. Odé voerde het woord namens de hervormde gemeente Goes en mede namens de vrij evangelische gemeente, vertegenwoordigd door ds. J. Karelse. Naast de vreugde over de opening van dit bedehuis wees ds. Odé zijn gehoor ook op de weemoed welke allen moet vervullen over de ontkerstening van de wereld en niet minder over de verdeeldheid van de kerken. Namens het gemeentebestuur van Goes sprak de burgemeester mr. W. C. ten Kate woorden van gelukwens. In zijn dankwoord heeft dr. C. Stam niet alleen de verschillende sprekers beantwoord doch tevens dank gebracht aan allen, die aan de bouw hebben meegewerkt en bij deze ingebruikneming nog bijzondere ge schenken kregen aangeboden. Met het zingen van gezang 23 „Hal leluja, eeuwig dank den Heere", werd deze dienst besloten. Noorse tanker liep vast in Westerschelde Gisteravond omstreeks zes uur is het 15.645 ton metende Noorse tank schip „Brajana" in de Westerschelde ter hoogde van Nieuwersluds aan de grond gelopen. Later op de avond omstreeks tien uur kwam het schip echter op eigen kracht weer vlot. Het schip was op weg van Aruba naar Antwerpen. De sleepboot „Scal- dis" voer ter assistentie uit, maar behoefde geen hulp te verlenen. Het schip liep vast bij laag water. Boven dien was de waterstand ter plaatse erg laag geworden door de oosten wind. „Sapanca" wordt gelicht. Het Turkse stoomschip „Sapanca", dat op 28 februari van dit jaar na een aanvaring met het Nederlandse stoom schip „Blommersdijk" iin de Wester schelde bjj de ingang van. de Schaar van de Noord ter hoogte van Rilland- Bath zonk, zal worden gelicht. Bij het lichten van dit 3903 brt. metende schip zal men ongetwijfeld enkele moeilijkheden moeten overwinnen, want men vreest, dat het vaartuig reeds diep in het zand zit. In op dracht van de rijkswaterstaat zal het schip gelicht worden door het ber gingsbedrijf Van de Acker uit Rot terdam. Waarschijnlijk zullen de Middelburg „Barbus Conchonius" vierl dinsdag tienjarig bestaan Feestavond in Schouwburg Officiële publikaties VLISSINGEN. STREEKPLAN WALCHEREN 1851. De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat het ontwerp van een herziening van het streekplan Walcheren 1951, met de daarbij behoren de voorschriften en verdere bijlagen, van 3 november 1956 tot en met 2 januari 1957 ter gemeentesecretarie, 2e afdeling (ka mer 1, voor een ieder ter inzage ligt. Bezwaren tegen dit ontwerp tot her ziening van het streekplan kunnen schriftelijk bij Gedeputeerde Staten van Zeeland worden ingediend tot en met 2 februari 1957. Vlissingen, 1 november 1956. Scheepvaartberichten. Vlissingen vertrokken op 31 oktober: Gluckauf, Skuru; Regulus. Narvik; 1 november: Maartje, Londen. Gepasseerd naar Antwerpen op 31 ok tober: Rubato, Rotterdam: 1 november: Da Capo, Lissabon: Isis, Goole; Adlne. Guernsey. Gepasseerd van Antwerpen op 31 ok tober: Cpolhaven, Rotterdam; Bram, Rotterdam; Astra, Londen; Nore, Ply mouth; Frejo, Londen; Eendracht, Rot- terdam; 1 november: Ellewoutsdijk, Southampton; Mariekerk, Rotterdam; Aréndsdijk, Rotterdam; Alioth, Rlo de Ja neiro. Serooskerke (W) Openbare verkoping Door notaris P. W. Meylink werd het woonhuis, erf en tuin Oostkapel- seweg 17 te Serooskerke (W.) open baar verkocht. Koper was de heer J. Minderhoud te Serooskerke (W.) voor de som van f 3200, Op dinsdag 6 november a.s. viert de aquariumvéreniging „Barbus Concho nius" te Middelburg haar tienjarig bestaan. In een aardig samengesteld jubileumnummer van het maandblad „Contact" géven de leden van het te genwoordige bestuur een overzicht van de groei en andere gebeurtenis sen in deze tien jaar georganiseerde aquariumliefhebberij. De voorzitter, de heer P. Dingemanse, wijst er op, dat de vrij snelle groei van de laatste jaren het bestuur voor diverse proble men gesteld heeft, maar door het en gageren van bondssprekers op verga deringen e.d. werden deze weer op gelost. „Propaganda is noodzakelijk...". Dit zegt de tweede voorzitter; de heer M. Minderhout. Bij de oprichting in 1946 dachten de acht man hier nog niet aan. Na het eerste jaar wérd dit echter anders en-in 1948 en 1950 wer- d tentoonstellingen gehouden, waar van de propaganddstischë waarde zeer groot was. De hèer G. Steg, de eerste secretaris vertelt iets over de ontr wikkeling van het leden- en bëstuurs- verloop. Tot 1951 schommelde het aantal leden zo rond de 60 a 70. Maar na 1951 kwam een belangrijke groei en thans heeft men zó ongeveer 150 leden (in 1955 zelfs 170). .De heer A. Tilroe heeft als penningmeester een financieel stukje geschreven. Hij noemt,.er slechts twee geldbedragen in, namelijk het „kapitaal" in 1949, zijnde f 59.40 en het tegenwoordige kapitaal, groot f 820.45. Uit het notulenverslag van de heer J. A. Poppe, de tweede secretaris, blijkt, dat het niet altijd „koek' en ei" geweest is. In 1952 kon een tentoon stelling wegéns' gebrek aan belang stelling der leden niet doorgaan; er werd zelfs gesprokén van liquideren... Tot slot vertelt de- heer H. Reurink. de tweede penningmeester, iets over de „In- en verkoopcentrale", die in 1948 werd opgericht. Het doel er van is om door middel van gezamenlijke inkoop van vis e.d. voor de leden de prijzen z'o laag mogelijk te houden. Dinsdagavond wordt het jubileum gevierd met een feestavond in de bo venzaal van de Schouwburg. Het be stuur heeft een aantrekkelijk pro gramma samengesteld. Nadat er ge legenheid is gegeven tot feliciteren, houdt dr. J. M. Lodewijks, ere-voor- zitter van de N.B.A.T., een lezing met films en dia's over „Salamanders en mensen". Na een verloting wordt een cabaretprogramma over het voetlicht gébracht. Propaganda-avond vrouwenbond In verband met de Vrouwendag houdt de vrouwenbond der afdeling Middelburg van de P. v. d. A. op woensdagavond 7 november a.s. om acht uur een propaganda-avond in de „Gouden Poorte". Als spreekster zal optreden mej. Rita de Bruyn Ouboter, waarna voorts het spel „De levende poppenkast" zak worden opgevoerd. Vergadering N.CV.B. De afdeling- Middelburg't Zand van de N.C.V.B. hield haar maande- lijkse vergadering onder leiding van de presidente, mej. C. J. Augustijn. Mevrouw N. Verschoor-v. d. Vlis uit Vlissingen hield een boeiende lezing over „Het geloofsleven van het kind". Na deze lezing volgde een prettige gëdachtenwisseling, waarna mevrouw Verschoor met dankgebed eindigde. In Hillegom benoemd Mevrouw Sbetekouw-Van der Staay, tot voor kort leidster van de gezins verzorging van deHervormde Ge meente te Middelburg, is in gelijke functie benoemd bij de Hervormde Gemeente van Hillegom. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Vlis singen maakt bekend, dat in het- tijd vak van 24 oktober 1956 tot 31 ok tober 1956 de navolgende voorwerpen als gevonden aan zijn bureau zijn ge deponeerd: kindertasjes, kinderporte- monnaies, zonnebril, wanten, hoofd doek, dames- en herenhandschoenen, broche, haakpen, haarkam, kinderjas je, schuimrubber kussen, koektrom mel, pontemonnaïe met inhoud, cein tuur, sleutels, een paar bruime laars jes, oorbel, passer in etui, een bril, he renhoed, blauw damesvest, enige rij wielen en autopeds; en dat inlichtin gen aan zijn bureau zijn te bekomen omtrent dc adressen, alwaar de na volgende voorwerpen zijn te bevra gen, portemonnaies met inhoud, au toband. stropdas, sjaals, turnschoen, wanten, linker herenschoen, rode zakdoek, gele parkiet, speelgoedauto, bal en een siermes. Wijkavond herv. gemeente Wijk IV van de hervormde ge meente van Middelburg hield woens dagavond een wijkavond in de Bo- gardzaal onder leiding, van de wijk- predikant, ds. Don. Het .thema van de avond was gewijd aan hét gezin. Ds. Don sprak voor de pauze over de uitgave van de gezinsweekcommissie van de Ned. Protestantse Kerken, ge titeld „De toekomst van ons kind", waarin de verhouding van het kind tot de ouders, tot de school, de be roepskeuze, enz. werden behandeld. Ds. Don stond in het bijzonder stil bij de bijdrage van de békende Rot terdamse predikant van het massa jeugdwerk, ds. G. van Velthuizen, ge titeld: „Meneer, ik laat mijn kinde ren vrij". Na de pauze hield de voorzitter van de hervormde diaconie, de heer J. de Kuyper, een interessante be schouwing ovèr het werk van de dia conie in onze tijd. De heer Kuyper wees er op, dat het woord „diaconie" - denk slechts, aan 't diakenhuisman netje uit de Camera Obscüra lan- Se tjjd een bittere smaak heeft ge- ad. Dit i3 thans geheel veranderd. De diacöniè staat onder de verander de verhoudingen vóór geheel nieuwe taken. Naast, de gewone diaconale taak is er in deze gemeente de zorg voor de bejaarden,voor rusthuizen, gerepatrieerden, ontheemden,, de zie kenzorg, sanatoria, verplegingsin- rlchtingen, gezinsvoogden, rampkos- ten, bijdragen aan iristelling van wel dadigheid, de gezinszorg en thans ook voor het massa-jeugdwerk. Een levende kerk, aldus de heer De Kuyper, moet Zich bezighouden met de maatschappij. In de kosten van dé gezinsverzorging de huidi ge leidster van dit werk in Middel burg werkt met negen krachten dragen rijk en gemeente slechts 35 bij. Ook bij toenemende staatsbe moeiing blijken de taken van de dia conie zich uit te breiden en te diffe rentiëren. Diaken. Le Clercq gaf ver volgens aan de hand van grafieken een belangwekkend overzicht van de uitgaven van de diaconié én van de verdeling over dé verschillende on derdelen. Tenslotte werd een aardige film vertoond van het hervormd oplei dingscentrum voor gezinsverzorg sters te Eindhoven. De heer De Kuy per beantwoordde tenslotte nog enige vragen. Oogst van de straat Op het bureau van politie te Middel burg zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: ver schillende wanten en handschoenen, por- temoninaies met en zonder inhoud, huis- en andere sleutels, rijwielvlaggetje, zw. met groene ceintuur, rozenkrans, hon depenning no. 198, autospiegel, yijfrlt- tenkaart Middelburg—Vlissingen, zwart gelakt damesrijwiel, glazen ballpolntpen, padvindersriem, muntbiljet van 2.50, dop van benzinetank van auto, bood schappentas, zeem, rode step, doos m. p. nieuwe schoenen, boekje van zieken fonds, paar beenpijpen, muntbiljet van 1.00, zwarte parapluie, pakje met flanel. Vlissingen Vergadering c.h- vrouwengroep De christelijk historische vrouwen groep hield haar eerste vergadering van het winterseizoen, Als spreekster was uitgenodigd jvr. Wttewaal van Stoetwegen, lid van de Tweede Ka mer en voorzitster van de centrale van c.h. vrouwengroepen. Zij had als onderwerp gekozen. „Politieke ont wikkeling der laatste maanden". Voor een talrijk gehoor besprak zij de ver schillende fasen van de kabinetscrisis en lichtte de tegenwoordige politieke situatie toe. Na de pauze werden nog enkele vragen gesteld, waarna de: spreekster eindigde met dankgebed. EXAMEN De dames T. Abrahamse, J. D, J. Dekker, J. H. Dieleman, P. N. den Hollander, E. Goud, J. L. R. Louisse, J. F. Kastelein eri M. Jobse behaalden in het ziekenhuis „Bethesda" te Vlis singen het diploma ziekenverpleging A. Orgel in Johanneskerk te Vlissingen In de Nederlands hervormde Johan neskerk aan de Bonedijkestraat te Vlissingen zal een orgel geplaatst worden. De kerkvoogdij heeft name lijk opdracht gegeven tot de bouw van het gedemonteerde orgel uit de afgebroken kefk aan de Wilhelmina- straat. Waarschijnlijk zal men deze maand met dit werk beginnen, Het zal enige maanden duren voor het or gel geplaatst is. Afloop verkoping Mr. P. W. Meylink, notaris te Mid delburg, heeft in café Veldzicht te Serooskerke publiek verkocht het1 huis met tuin Oostkapelseweg 17 te Serooskerke, aan J. Minderhoud te Serooskerke voor 3250. ZUID-BEVELAND Goes Hervormingsavond Jonge Kerk „De Reformatie en de Oecumene" was het wel bijzonder treffend geko zen onderwerp voor de Hervormings avond, welke de Jonge Kerk woens dag in het C.J.M.V.-gebouw te Goes hield, onder leiding van de voorzitter, de heer J. M. Schipper. In een interessante causerie zette de secretaris van de Synodale Her vormde Jeugdraad te Amsterdam, wi- ka Jac. Roos uiteen, hoe de Oecumene zich in de loop der geschiedenis had ontwikkeld. Hierby merkte hij op, dat na de hervorming de eenheid van de kerk voortdurend kleiner werd, totdat de splitsing van de kerken tegen het eind van de 19e eeuw zjjn toppunt be reikte. Nadat spreker de persoon en het geesteiyk werk van de verschil lende hervormers nog eens nader had belicht, wees hij zijn aandachtig ge hoor er op, dat de hervorming zowel als de oecumenische gedachte nog steeds groeiende zijn. Een groot resul taat van het streven om eenheid in de verschillende kerken te brengen, noemde wika Roos de stichting van Wereldraad van Kerken in 1948. Dat ook in Goes dit denkbeeld leeft, bewijst wel het feit, dat op initiatief van de Jonge Kerk ter plaatse een oecumenische kring is opgericht, waarvan de leden op de hervormings avond aanwezig waren. By de bespreking van het onder werp in discussie-groepen, kwam men tot de conclusie, dat het niet alleen by praten mag blijven, maar dat zich vooral ook activiteiten moeten ont plooien. Tydens deze bijeenkomst werd nog meegedeeld dat de kleding-inzame- ling voor de vluchteüngen van „ach ter het ijzeren gordijn", reeds goede voortgang vindt. Verder maakte de heer Schipper bekend, dat op 21 no vember in „De Prins van Oranje" te Goes een byeenkomst georganiseerd zal worden, waarop men, met als illu stratie de vertoning van de film „Lost Boundaries", het rassenvraagstuk zal bespreken. Kapelle Mannenvereniging vergaderde De hervormde mannenvereniging te Kapelle hield in het verenigingsge bouw „Obadja" haar eerste bijeen komst van het nieuwe seizoen. De bij eenkomst stond onder voorzitterschap van de heer J. Groenleer. Na een brj- belbespreking, werd de avond verder gevuld met een bespreking over het programma voor de komende winter. Op 'n geanimeerde manier werd hier over met elkander van gedachten ge wisseld. Zoutelande Vergadering V.V.V. In de algemene vergadering van de Vereniging voor Veilig Verkeer in Zoutelande werd de door het bestuur voorgestelde contributieverhoging met algemene stemmen aangenomen. Uit het voorlopig verslag over het verenigingsjaar 1956 bleek, dat op aanvragen 3300 gidsen en 753 pros-' pectussen zijn verspreid. Volgens de gehouden tellingen zijn in Zoutelandé in het afgelopen seizoen 10.824 ver- blijfhoudende vreemdelingen geweest. Hiervan waren in hotels en. pensions 1840 vreemdelingen, in gemeubileerde kamers 1497, in gemeubileerde wo ningen 2194, op de kampeerterreinen Uit het financieel jaarverslag bleek, dat een winst van 0,78 is gemaakt. In het komende seizoen zal het be stuur de nodige aandacht schenken aan de overgangen naar de stranden en de waterkranen bij de overgan gen. In verband met de uitbreiding van het werkterrein werd de heer F. de Wolf uit Bïggekerke als bestuurs lid gekozen. Oost- en West-Souburg Grammofoonplatenconcert in Ned. hervormde kerk In de Nederlands hervormde kerk van Souburg werd donderdagavond een kerkconcert gegeven door mid del van langspeelplaten. Op initiatief van president-kerkvoogd Louvverse is men namelijk begonnen met een reelcs muziek-avonden, tijdens welke allerlei werken van het klassieke klassieke repertoire via gramofoon- opnamen ten gehore worden gebracht, waarbij tevens voor een toelichting wordt gezorgd. Donderdag dan was de eerste avond. De heer Louwerse zette in zijn openingswoord het doel van deze bijeenkomsten uiteen: trach ten mee te werken aan de muzikale vorming van de gemeenteleden en voorts om door heffing van een klein entree geld bijeen te brengen voor af lossing enz. van de tekorten der kerkvoogdij. Na dit openingswoord werden weaken gedraaid van Bach, Mendelssohn, Handel en Gluck. De tweede bijeenkomst zal over veertien dagen worden gegeven en aan Mozart gewijd zijn o.a. zal het Requiem wor- uitgevoerd. EINDE COMPETITIES S.D.K.B. Brouwershaven beleefde slecht seizoen. De korfbalcocnpetitic van de Schou- wcn-Duivelairilse Korfhalbond thans volledig beëindigd. In de le klas kon Burgh zyn serie kampi oenschappen weer met één vermeer deren. Hierby ondervond het alleen concurretie van Rcnesse, dat met twee punten achterstand op de eer volle tweede plaats eindigde. Het ge promoveerde Velocitas zakte na een daverende start, waarbij het zelfs enige weken de leiding had, wel wat af, maar slaagde er toch in met een ruim verschil uit de gevaarlijke zone te blijven. Brouwershaven, dat verle den jaar een goed figuur sloeg, stelde dit seizoen wel erg teleur door met een schamel puntje op de onderste plaats te eindigen. De eindstand in de le klas is: Burgh Renesse Zeemeeuwen D.S.S. Unitas Velocitas Die Gouwe" Brouwersh. 14 14 11 2 1 24 59—24 1 22 49—29 5 16 48—33 14 38—40 5 14 4250 14 4 3 7 11 43—r 14 5 0 9 10 30—43 14 0 1 13 1 20—72 2 6 In de 2e klas werd na een span nende wedloop tussen SVOWK, DES en Zwaluwen het kampioenschap door het verleden jaar uit de le klas Sint Laurens Vergadering N.C.V.B- Tydens de maandelijkse vergadering der afdeling St.-Laurens van de N.C. V.B., die onder leiding stond van me vrouw D. H. Baas-Kemp, sprak zus ter W. van Kuijk, hoofdverpleegster op de Dr. Mr. W. van de Bergstich ting té Noordwijk over het onderwerp „De betekenis van het zwakzinnige kind in het koninkrijk Gods". In de volgende byeenkomst, die op donder dag 15 november a.s. gehouden wordt, zal mevrouw W. Veltman-Keij te Co- lrjnsplaat spreken over „Leven en werken van dr. Albert Schweitzer". Grijpskerke Damkampioenschap Om het persoonlijk kampioenschap van Grijpskerke werden enige dam- wedstryden gespeeld. De uitslagen hiervan waren; groep A: A. Geldof J. Dekker 11; J. J. Engelvaart A. van Sluijs 20; J. Dommisse Abr. de Wolf 20A. GeldofA. van Sluijs 1—1. Groep B: A. RidderbosW. Meijer 20 en 02; J. JonkheerC. Goed- bloed 02; 'H. van Leerzem jr.L. Bimmel 11; Adr. de WolfL. Wa genaar 20; H. van LeerzemC. Goedbloed 02; L. WagenaarW. Meiier 20; J. G. RotteL. Bimmel 2-rD. SCHEEPVAART DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Gepasseerd op 31 october. Edelweiss 10, Teniers, Vlnkeveen, Gerdlna, 2 Gebroe ders, alle naar Rotterdam; Voorthuizen, Nomadls, Andromeda, alle naar Amster dam; Spes, Klathog, Nema, Linquenda, Philippe, alle naar Kerkdrlel; Migna, Ma ria, Willem Adri, alle naar Heerewaar den; Bronzino, naar Geertruïdenberg; Santmar, naar Harculo: Wiljo, naar Hui zen: Vertrouwen, naar Sneek; Leja, naar Delft: Spes, naar Lieshout; Neva 2, naar nljmegen; Josina, naar Doetlnchem: Al- Ja. naar VeghelJ Hollandla, naar Kerk drlel: Wlljalem, naar Leeuwarden; Pont Brulé 2, naar Arnhem; Hoop op Wel vaart, naar Deventer; Vagebond, naar Veere; Ramsdiep, naar Hattem; Onder neming, naar Eindhoven; Dordrecht 12. naar Dordrecht; Monique, Praternite 10. Pax, Brigitte, Goede Hoop, Fendel 16, Pauline, Karl Helnrlch, Carola, Corona Del Mar, Sterna, Dordrecht 4. Rijn Schelde 17, alle naar Duitsland; Grau- bunden, Frontignac, Safl, alle naar Straatsburg; Juliana, Rosalia. Riffelalp, Piz Sol, Rhenus 157, Madrano. alle naar Base!; Schelde. Onderneming, Onder neming 2. Zeeuwse Stromen 3, Frauen- lob. Express 44, Allemannla, Pietemella Maria, Scheldestad, Meppelerdiep, Sti- eo, Mevo, Jurancon, Renan, Min. Pe- cher. Fllia Rhenl. Rhenus 127, Telegraaf 9, Fraro 2, Tonga, Pam 22, Pam 15, Josi na, Spes, Bamaadsu, Prudentia, Leonle, Solvilo, Prosan 1, Alex, Flardinga, Lunga Eleonora, Fendel 52, Tosti, Geler, Marea, Fendel 2, Esso Nederland l, Comptolr 13, Molenaar, Diedy, Purflna 30, Vrieze- veen, Fiat Voluntas, Harmln, Leta, Leta, Rea, Adja, Kristin, Analyse, Salf Overschle, IJselmeer, Emja. Interna tionaal, Verwisseling, Isaria. Josephine. Mavl, Energie, Bram 2. Tankmotor 3. Boom, Coad, Moldau, Rijn Schelde 9, Li bra, Clterna 50, Emeraude. Perlw, Tador- na. Butanla l, L'Esperance. Persia. Po- lonla, Hoop op Zegen 2. Llege, Albatros, Suzy, alle naar België. gedegradeerde SVOWK veroverd. DE S, dat lange tyd de beste kans op de titel, maakte, verloor in dc eind spurt tal van punten. Zwaluwen zag zyn laatste kans op een beslissings wedstrijd op eigen terrein verloren gaan door van DOSKO te verliezen. WIK, dat na zijn promotie uit de 3e klas voor het eerst in de 2e klas uitkwam, heeft hier weinig vreugde aan beleefd, daar het reeds direct als onderste op de ranglijst eindigde. Opmerkelijk in deze klasse was het herstel in de tweede helft van het seizoen door DOSKO en Stormvogels. De eindstand in de 2e klasse is: SVOWK Zwaluwen DES Burgh n DOSKO Stormvogels NO AD WIK 3 21 51- 3 19 51—27 4 19 56—45 3 17 49—40 6 14 46-42 7 12 52—56 0 11 6 32—55 2 11 4 29—69 In de stryd om een plaatsje in de le klasse toonde SVOWK zich sterker dun Brouwershaven, zo dat SVOWK na het verblijf van één seizoen in de 2e klasse, weer naar de oude omgeving terug keert. Thuis wist SVOWK met 5 —2 over Brouwershaven te zege vieren, terwijl uit met 6—6 gelijk werd gespeeld. Promotiedegradatie le, 2e klasse. SVOWK 2 110 3 11— 8 Brouwersh. 2 0 111 811 MISSTAP Zeemeeuwen wist in de 3e klasse A, evenals verleden jaar, weer beslag op de titel te leggen. Burgh Hl, die Zee meeuwen II de enige nederlaag toe bracht, bood prachtig weerstand maar een kleine misstap werd hun noodlottig. Evenals het le twaalftal wisten ook de reserves van Brou wershaven geen enkele overwinning in de wacht te slepen. De eindstand is: Zeemeeuw. II 10 Burgh III 10 Velocitas II 10 Renesse H 10 Zwaluwen n 10 Erouwersh II 10 9 0 8 1 1 18 43— 8 1 17 31—12 4 9 18—27 5 8 22—25 6 5 13—30 2 10—33 In de derde klasse B wist het Zie- rikzeese MEVO. dat voor de eerste maal aan de competitie deelnam, be slag op het kampioenschap te leg gen. Lange tijd boden DSS H, Unitas II en Die Gouwe H krachtig tegen stand, maar uiteindelijk moesten zy in de benjamin liun meerdere erken nen. Brouwershaven H deelde in de algemene malaise van deze vereni ging door ook hier. de laatste plaats te bezetten. De eindstand in de 3e klasse B is; MEVO DSS n 12 Unitas H 12 Die Gouwe II 12 NO AD II 12 DES n 12 Br.haven XH 12 7 5 3 2 3 1 20 35—15 2 18 37—14 3 16 43—26 4 13 25—23 8 7 20—35 7 7 18—32 1 10 3 10—43 Zeemeeuwen trok zich terug voor het spelen van wedstrijden in de nro- motie/degradatie competitie 2"e-3e klasse. Op neutraal terrein werd nu een wedstrijd gespeeld tussen MEVO en WIK, waarbij MEW met 32 aan het langste eind trok. WIK zal nu na het verblijf van een seizoen in de 2e klasse volgend jaar zijn geluk weer in de 3e klasse moeten beproe ven. Promotie/degradatie 2e-3e klasse: MEVO 110 0 2 3—2 WIK 10 0 10 2—3 VEILING SINT-ANNALAND nov. Uien bonken 17.03, middel 20.05, drielingen 21.00, picklers 15.20. Aanvoer ton. VEILING SINT-MAARTENSDIJK nov. Middeluien 20.50—20.84. bonken 17.88. drielingen 21.70. picklers 15.80. stek .30. Aanvoer 80 ton. GRAANMARKT SINT-MAARTENSDIJK nov. Tarwe 23—26. Gerst 23—25. Haver 21—22, Kleine erwten 35—65. Schokkers 40—70. Bruine bonen 40—80. Koolzaad 45—52. Karwijzaad 40—100. Maanzaad 140 -175. VISMIJN VEERE nov. Exportgarnalen, aanvoer 3955, prijs per kg 1.09—2.13. Schar 26. 82—73. Bot 23, 66—67. Wijting 15, 0.61. Middel tong 18. 2.89—4.30. Rog 15, 32—37. Kabel- Jouw 4, 1.01. Ongesorteerde vis 47. 66—80. Paling 2. 2.71. VEILING GOES 1 nov. Export- en industrievelUng. Sterappel st 55-65. 36. h 65-75. 52. 55-65. 31.7032.20, li 15. Goudrelnette st. 85-90, 3», 75-85, 84, 65-75, 23.50, 60-65, 19, h 85-90, 39, 75-85, 32.40—32.70, 65-75. 22,10—22.30. 60- 65, 18,40—18.70. II 13,30. k 21.50—22. f 16.70— 17.20. Jonathan st 70-75, 45. 65-70, 41. 60-65 33. 55-60, 22. h 75-80. 44. 70-75. 42—43. 65-70. 34.40. 60-65, 30.05. 55-60, 21—22. II 11. Gl. v. Holland st 75-85 43. 85-75. 37. st 60-65. 27. h 75-85. 40. 65-75, 35.10. 60-65, 28.10- II 20—21. Br. A. Lucas st 75-85. 57. 65-75. 54. h 75-85. 56. 65-75. 50. 60-65. 41. II 24. Com- tesse de Paris h 65-75. 31.30. 55-65. 29.30— 30.40. II 50-55. 16. II 9, Zw. Wïjnoeer h 60-65. 28. 55-65. 28—30. 50-55, 20—26* II 9— 38. St. Remy h 75-85, 26.10. 65-75, 26.60. 60- 65, 24. II 23. N. Poiteau h 65-75. 22. 55-65. 18. II 7.50—8. D. du cornice h 80-85, 87. 75-80, 88. 70-75, 82, 65-70, 80. 60-65. 74. II 52. Gewone veiling. Cox Orange Pippin st 70-75. 86—87. 65-70. 82—67, 60-65, 64—71. SS- 60, 46—49. h 70-75, 80-85, 05-70, 72—77. 60-65, 57—63. 55-60, 41—48. II 21—30. k 50—63. f 26—44. Goudrelnette k 21—23, f 17—19. Gl. v. Holland k 29—35. f 17—21. Sterappel k 27—30, f 1316. Jonathan k 17—23, f li— 14. AU. Pippin k 28. f 21. Br. A. Lucas k 25—28. f 15—17. D. du Comlce k 6568. f 3419 Zw. Wijnpeer k 15—18. i 11. St Remy k 22—33. f 18—19. Pondspeer f 17 Comtesse k 36—19. f io, Goudrelnette. kroet 9.40, val 15. Sterappel, kroet 3.50. Dlv. appels kroet 7.80. Druiven 114—125. Ratenbestrijding moet weer ter hand genomen worden B. en S. op Walcheren vergaderden. De vereniging van B. en S. op Wal cheren, die donderdag in hotel „De Burg" te Middelburg onder voorzit terschap van burgemeester J. L. Dregmans van Koudekerke vergader de, heeft besloten dat alle gemeente besturen hun volledige medewerking zullen geven aan de Veilig Verkeers- tournee, die in november de gemeen ten op Walcheren bezoekt. Tijdens de ze bijeenkomst hebben twee verte genwoordigers van Veilig Verkeer, de heren F. H. Ziekemeijer en E. Vis- scher, een uiteenzetting gegeven over deze toernee. Zoals bekend zal de be zochte gemeente een gehele dag in het „teken van het verkeer" staan; 's middags is er voor de kinderen een filmprogramma en 's avonds voor de ouderen. Op de avondbijeenkomst zal de burgemeester een korte toespraak houden. Verder zal medewerking wor den verzocht van de plaatselijke mu ziekkorpsen. Aan het begin van deze vergadering heeft de heer Dregmans burgemeester D. Kodde van Zoutelan de gelukgewenst In verband met zijn benoeming tot lid van de Tweede Ka mer. Verder was op deze vergadering aanwezig ir. A. J. Ophof van de plan- tenziektekundige dienst uit Wagenin- gen, die de Walcherse burgemeesters verzocht ook dit jaar deel te nemen aan de rattenbestryding. Het bestrij dingsmiddel zal rondgebracht worden door personen, die hiervoor een korte speciale opleiding gevolgd hebben. Zodoende zal het mogelijk zyn ook op Walcheren de ratteriplaag weer doel treffend te bestrijden. Deze kwestie zal in B. en W. der gemeenten bespro ken worden, zodat binnenkort een opgaaf is te verwachten van de deel nemende gemeenten. Als voorzitter van het Waterschap Wegschap Walcheren heeft burge meester Dregmans voorts verzocht om weer deel te nemen aan de bestrij ding van de gladde wegen, die in on derhoud zijn bij het wegschap. Ook het vorig jaar is dit uitstekend ge gaan; er waren tenminste geen klach ten zo deelde de heer Dregmans mee. In dit verband maakte s eker de vergadering er nog op attent, dat de bestrijding van gemeentewege veel goedkoper is dan het aanschaffen van de daarvoor benodigde en dure machi nes Voorts werd aandacht gewijd aan het verstrekken van een kolen- toeslag in verband met de nieuwe ouderdomswet. B. en S. staan op het standpunt, dat met deze wet rekening moet worden gehouden, zodat vermin dering van uitkeringen het gevolg zal zijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15