JIMMY en de Spoken van Siakenborgh VIER MENSELIJKE VERHALEN IN „GOUD VAN NAPELS" J BOIMPUK H. D. LOUWESDE BOER BLIJFT TWAALF UUR PER DAG WERKEN 533ste STAATSLOTERIJ i.Ho, si sa is sss 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 30 OCTOBER 1956 FILMS IN ZEELAND Bekroonde „Marty" in de donderdag-cyclus Het „Goud van Napels" (Electro, Middelburg) blinkt soms op vreemde plaatsen, zoals moet blijken uit deze uit vier verhalen bestaande rolprent, die vervaardigd werd onder regie van Vittorio de Sica, naar een roman van Giuseppe Marotta. Met in de hoofd rollen De Sica zelf en verder Sophia Loren en Silvana Mangano. Het zijn vier menselijke, vaak gees tige en soms ontroerende verhaaltjes, vakkundig op het witte doek gebracht en met goed spel in de hoofdrollen. Napels vormt een boeiend decor, dat onder regie van De Sica op verant woorde wijze in het geheel werd aan gepast, zodat men beslist wel een in druk krijgt van het leven in deze vooral voor westerlingen altijd fasci nerende stad. In Alharabra (Vlissingen) is weer eens een oorlogsfilm te zien en wel „Onder spervuur", een verhaal, spe lend in Korea. Deze rolprent biedt weinig nieuwe aspecten: wederom volgt de camera de belevenissen van een Jiandjevol soldaten, die het uiter aard niet gemakkelijk nebben, en we derom ook is er een alleszins char mante verpleegster om de romantiek van het geval nog wat sterker aan te zetten. Overigens is „Onder spervuur" in dit genre zeker geen produkt be neden de maat. Maar eentonig wordt het wel. Grand (Goes) vertoont nog „Puntje en Anton", volgens de reclame „een film voor iedereen tussen de 7 en de 77 jaar" en daar kan men het alleen maar roerend mee eens zijn. Het is een gezellige, vaak geestige historie over twee kinderen, naar een verhaal van Erich Kastner en op uitstekende wijze verfilmd. Kleurig en spannend is de rolprent „Comanche" (Luxor, Vlissingen), met Dana Andrews en Linda Christal in de hoofdrollen. Een filmisch epos over de strijd tegen de roemruchte Indianenstam der Comanches en er wordt dan ook manhaftig strijd gele verd. Daarnaast boelen de voortref felijke opnamen van het Mexicaanse landschap. „You're never toó young" (Badpa viljoen, Domburg) is een fllmklucht naar het aloude recept, met veel gooi en smijtwerk en met in de hoofdrollen de bijna klassiek geworden klucht spelers Dean Martin en Jerry Lewis. Het is alles onzin wat de klok slaat en lang niet altijd even vermakelijke onzin. DONDERDAG. In de serie speciale donderdag avondvoorstellingen brengt Grand Kamerleden bezorgd over lonen in landbouw. Blijkens het voorlopige verslag van de Tweede Kamer over de begroting van Sociale Zaken en Volksgezond heid was men algemeen van oordeel, dat de huidige lonen in de landbouw aanleiding geven tot ernstige be zorgdheid. Van meerdere zijden werd herin nerd aan de door de Kamer op 20 de cember 1955 aanvaarde motie-Vonde ling. Men vroeg, welke consequenties de regering aan die Kameruitspraak denkt te verbinden nu tengevolge van de differentiatiepolittek een duidelij ke achterstand voor de landarbeiders is ontstaan. Verschillende leden hadden de in druk, dat door de achterstand van de lonen, en door andere oorzaken, de afvloeiing van landarbeiders in een zo snel tempo is voortgegaan, dat de arbeidsvoorziening in de landbouw gevaar loopt. Vele leden memoreer den voorts de mededeling van de rege ring in 1955, dat zij de situatie ten aanzien van de loonpolitiek opnieuw zou overwegen, indien zou blijken, dat de differentiatiepolitiek niet zou sla gen. Zij zouden gaarne vernemen of deze nadere overweging reeds heeft plaatsgevonden en, zo ja, tot welke consequenties zulks heeft geleid. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Ds. J. C. Stelwagen te Hillegers- berg heeft het beroep naar Sint- Maartensdyk niet aangenomen. CHR. GEREF. KERK. Ds. Van de Endt te Werkendam heeft het beroep naar Tholen niet aangenomen. NED HERV. KERK Beroepen te Bruchem en Kerkwijk en te Hey- en Boeicop (toez.) I. Kok kand. te Veenendaal. GEREF. KERKEN Bedankt voor Enschede: derde pred. pl., L. J. Boeijinga te 's-Gravenzande. GEREF. KERKEN. ART 31 K.O. Aangenomen Leerdam 2e pred. pl. P. Veldstra te Nieuwer-Amstel. Officiële publikaties Inlevering van de opgeroepen bankbil jetten van t 25. model 1947 De Nederlandsche Bank brengt nog maals onder de algemene aandacht, dat de gelegenheid tot verwisseling van de opgeroepen bankbiljetten van f 25, model 1947, bij haar bijbank te Rotterdam, haar agentschappen en haar correspondent schappen op 14 november 1956 wordt ge sloten. Houders van genoemde biljetten wordt derhalve dringend aangeraden de ze zo spoedig mogelijk bij bovengenoem de kantoren in te wisselen. Van 15 no vember 1956 af zullen bedoelde bankbil jetten alleen nog maar bij de hoofdbank van de Nederlandsche Bank te Amster dam (kantoor Herengracht 4G1-463) wor den verwisseld, nadat bij onderzoek Is gebleken, dat aan de aanvrage tot ver wisseling redelijkerwijze behoort te wor den gevolg gegeven. In herinnering wordt gebracht, dat de bankbiljetten waarvan hier sprake ls, gedateerd zijn 19 maart 1947 en de handtekeningen dra gen van dr. M. W. Holtrop (president) en van prof. mr. A. M. de Jong (secre taris). Op de voorzijde is rechts in een cirkel) in rode kleur een vrouwenportret geplaatst. (Goes) „Marty"; een eenvoudig en oprecht filmwerk, handelend over een doodgewone jongeman, die kampt met zeer menselijke moeilijkheden. Het zjjn bepaald geen diepgaande pro blemen, die in deze film aan de orde worden gesteld, maar juist het alge meen-menselijk element in dit verhaal is opmerkelijk zuiver en boeiend naar voren gekomen. Op het filmfestival in Cannes verwierven de Amerikanen met deze uitstekende rolprent dan ook de „Gouden Palm". In de hoofd rollen Ernest Borgine en Betsy Bair. „Deze vrouw is gevaarlijk" (Al- hambra, Vlissingen) is een misdaad film met een grote dosis romantiek, waarin Joan Crawford op voortreffe lijke wijze een hoofdrol vertolkt. Het is het spel van deze actrice, dat in deze overigens niet zo bijster sterke film excelleert en dat mede voor de nodige spanning zorgt. Joan Fontaine vervult de hoofdrol In „Zwakheid, uw naam is vrouw" (Electro, Middelburg)een liefdesge schiedenis, doorweven met de tragiek van het alcoholisme en daardoor he laas wat tweeslachtig geworden. Niet temin een sterke speelfilm, die nog voldoende boeit om als geslaagd te kunnen worden gekenschetst. Badpaviljoen (Domburg) tenslotte vertoont donderdagavond de in de aanhef van deze rubriek besproken film „Goud van Napels". Haagse hervormde classis over oproep Nieuw-Guinea. De classicale vergadering Den Haag van de Nederlands Hervormde Kerk, heeft met algemene stemmen het oordeel uitgesproken dat de generale synode, indien bijzondere omstandig heden haar er toe dringen, over het politieke en maatschappelijke leven uitspraken moet doen en vragen stel len, teneinde het leven naar Gods beloften en geboden te richten. Maar de vergadering kwam tot de uit spraak dat in de vraagstukken rond om Nieuw-Guinea deze daartoe drin gende bijzondere situatie niet aan wezig «-as. (4z stemmen voor, 31 stemmen te gen). De classicale vergadering was van mening, dat het wijzer was geweest als de generale synode de classicale vergaderingen tevoren, had geraad pleegd (49 voor, 25 tegen). Unaniem werd als oordeel uitge sproken, dat de oproep in duidelijk heid tekort is geschoten, mede gezien- de overwegingen die het breed mo- deramen van de generale synode noodzakelijk vond ter nadere verkla ring. Deze onduidelijkheid is mede oorzaak geworden van veel misver stand en verwarring, waardoor het pastoraat der kerk is geschaad (68 voor, 6 tegen). Tenslotte verzocht de classica le vergadering de generale syno de dringend, zich dieper en in bre der verband te bezinnen in het algemeen op het spreken van de kerk op politiek terrein. In het bijzonder op het vraagstuk dat zij aan de orde heeft gesteld. Zij verzocht de generale synode' te bevorderen, dat vraagstukken van kolonialisme, nationalisme, secu larisme, theocratie, eventueel de rassenkwestie en de hiermee sa menhangende problemen, nader in studie worden genomen dioor de daartoe gekwalificeerde organen der kerk om binnen niet te lange tijd te komen tot het wegnemen van misverstanden en onklaarhe den en de bevolking van Nieuw- Guinea en kerk en volle en over heid in Nederland te dienen met het resultaat van haar bezinning. Frauderende kassier gaf zich aan bij politie. De gewezen kassier van de Boeren leenbank te Driebergen-Rijssenburg, A. K. uit Zeist, heeft bij de politie te Utrecht aangifte gedaan van ver duistering door hemzelf van een be drag van ca. 25.000 ten nadele van een aantal si a gerspatroons, die een gezamenlijke rekening bij de Boeren leenbank hadden. De verduistering was reeds begin augustus ontdekt door een controle op de Raiffeisen- bank te Utrecht, nadat bleek, dat de slagerspabroons geen geld meer aan de bank te Driebergen konden opne men. Er werd toen een akkoord ge troffen tussen de bank en K., die ge legenheid kreeg ontslag te nemen en het tekort aan te zuiveren. De sla gerspatroons hadden met deze rege ling ingestemd en K. was inmiddels begonnen met terugbetalen. Blijkbaar zag hij geen kans deze terugbetalin gen vól te houden, waarna hij zich bij de politie heeft aangegeven. Door de verduistering zijn overigens alleen de slagers en niet de andere rekening houders bij de bank gedupeerd. De rijkspoaldtie te Driebergèn-Rijssen- burg onderzoekt de zaak verder. Nieuwe Kamerleden Aangezien dr. W. Drees zijn benoe ming tot lid van de Tweede Kamer niet heeft aangenomen en de heren Suurhoff en dr. Mansholt verklaard hebben niet voor een benoeming in de hierdoor ontstane vacature in aan merking te willen komen, heeft de voorzitter van het Centraal Stembu reau tot lid van de' Tweede Kamer benoemd verklaard mevrouw U. Tel- legen-Veldstra (p.v.d.a.) te Maarssen. Daar dr. Mansholt zijn benoeming tot lid der Tweede Kamer niet heeft aanvaard en de heren dr. Drees en Suurhoff niet voor een benoeming in deze vacature in aanmerking wensen te komen, heeft de voorzitter van het Centraal Stembureau benoemd ver klaard tot lid der Tweede Kamer de heer J. J. Kramer (p.v.d.a.) te Bruns- sum. Belgische metaalbewerkers in Het merendeel van de 45.000 me taalbewerkers. die in Vlaanderen werkzaam zijn, heeft maandag het werk neergelegd, om de eis voor een loonsverhoging van vijf procent kracht bij te zetten. Ook twee werven van de Belgische marine te Brugge zijn bij de actie betrokken. Oud K.LM.-gezagvoerder Iwan Smirnoff overleden Uifc Palma op Mallorca is by de K. L.M. bericht binnengekomen dat In zijn woonplaats aldaar op 61-jarige leeftijd is overleden Iwan Smirnoff, oud-gezagvoerder van de K.L.M. Smirnoff is vooral bekend gewor den door des neile kerstvlucht die hy in december 1983 met Piet Soer, Grosfeld en Van Beukering naar het toenmalige Nederlandsch Indië en te rug maakte met de „Pelikaan". Rokossowski „met verlof" Radiio-Warschau meldt, dat de in Polen geboren Russische maarschalk Rokossowski, die in het Sowjet-leger heeft gediend en thans Pools minister van landsverdediging en opperbevel hebber der Poolse' strijdkrachten is, „met verlof" ls gegaan. Hij wordt vervangen door generaal Spcychalski, die kortgeleden, na zes jaar gevangen te hebbeen gezeten, in ere is hersteld. Radio-Warsohau meldde niet, waar heen Rokossowski is vertrokken. Vol gens de Londense pers zou hy Polen hebben verlaten. Van en oóóz Atlas natuurreservaten Onder de grote werken, die de we reld ran plant en dier tot onderwerp hebben, neemt de Atlas der natuurre servaten (uitgave „Elsevier", Am sterdam) een bijzondere plaats ln. Veel meer dan een verzameling kaarten en platen, die leerzame stof of wel aangename verpozing bieden, wil dit boek zjjn een boodschap en wel één gericht tot de gehele wereld. Niet, zoals men onwillekeurig zou denken, exclusief gericht tot de betrekkelijk kleine groep van natuurliefhebbers; deze zijn wel overtuigd van de nood zaak, die tot de uitgave heeft gedron gen. Het gaat er juist om, dat waarschu wende woorden van vooraanstaande geleerden hèn bereiken, die nog niet inzien van hoe groot belang het is te voorkomen, dat men zonder besef van mogelyke onherstelbare gevolgen voor het nagestreefde doel, voortgaat LANDBOUW EN AUTOMATISERING Ritme der seizoenen kan men niet veranderen. Tijdens het Arnhemse congres van de jubilerende Katholieke Nederland se Boeren- en Tuindersbond heeft de voorzitter van het landbouwschap, de heer H. D. Louwes, een rede ge houden, waarin hy onder meer stil stond bjj de betekenis, die de auto matisering voor de landbouw kan hebben. Het zal kunnen voorkomen, aldus de heer Louwes, die-een be schouwing in een Duits blad citeerde, dat door de automatisering' de werk week voor de industrie-arbeider wordt teruggebracht tot 80 uren of minder. Maar de landbouwer zal 12 of meer uur per dag de hele week door moeten blijven werken, omdat het ritme der seizoenen en de levens gang van het vee niet kunnen wor den veranderd. De landbouwer zou dan tot de ontdekking kunnen ko- Kanaries schieten kanon af Een loopbaan als leeuwentemmer, was eerst het ideaal van de Italiaans- Franse circusartiest Antonio Fran- coni. Vreemd genoeg liep dit echter uit op het „temmen" van kanaries. Franconi had zijn vogeltjes geleerd, met de kop omlaag aan hun stok te hangen, een wagentje voort te trek ken en zelfs om een klein kanon af te schieten! Met deze merkwaardige vertoning verdiende hij zeer veel geld. De bijzondere levensloop van deze en vele andere beroemde circusfiguren, kunt U lezen in het nieuwe roombo- teralbum: „De bonte droom van het Circus". Een boeiend en afwisselend verhaal met talloze pentekeningen, vele prachtige kleurenplaten en plaatjes. Geschreven door de bekende auteurs J. v. Doveren en Fred Tho mas, die de geschiedenis van het cir cus kennen als geen ander. Voor slechts 2,50 kunt U dit boek werk krijgen bij uw roomboterleve- rancier of direct bestellen per brief of briefkaart bij Kantoor „Roombo- ter-album", Postbus 47, 's-Graven- hage. U krijgt het album dan per omgaande toegezonden onder rem bours. Vermeld wel duidelijk uw naam en volledig adres. De bijbeho rende plaatjes krijgt U gratis voor de Rijksbotermerken. Op elk pakje roomboter vindt U zo'n merk. Neem een pakje extra voor de zon dag men, dat hij het met zijn harde werk nooit die plaats in bet leven zal kun nen krygen, die de bevoorrechten van de industriële revolutie kunnen ver werven. Tevoren had de heer Louwes vast gesteld, dat ook onze boerenstand, door eigen bereidheid en eigen ener gie hecht en goed is georganiseerd en over die langjarige scholing be schikt. De K.N.B.T.B. heeft in dit alles volledig meegewerkt en op daad krachtige wyze aan haar leden ge daan, wat de omstandigheden in haar 60-jarig bestaan hebben gevraagd. Het werk in de toekomst, zo zei de heer Louwes, zal misschien nog moei lijker zijn dan het in het verleden ge weest is. Met onstuimige vaart dringt niet alleen de politieke en technische wereld van nu met zijn eisen van mechanisatie, ordening en organisatie in het boerenleven bin nen, maar ook die gehele moderne geestelijke en culturele wereld. „De ze kent eensdeels verheven uitingen van menselijkheid, die wij bijvoor beeld ervaren wanneer ter wille van de redding van een mensenleven ge hele vloten van schepen en vliegtui gen worden gemobiliseerd of spon taan geld wordt opgebracht om een kind een operatie te kunnen doen on dergaan aan het andere einde van de wereld bij de beste specialist. Maar diezelfde moderne geestes wereld toont ons ook de beklemmen de waanzin van de „rock and roll" taferelen", zo zei de heer Louwes, die daarna de aandacht erop vestig de, dat in de komende tijden, waar buiten de landbouw welvaart en vrije tijd zo snel toenemen, het boeren leven leefbaar zal moeten blijven voor boer en gezin beide. Goede beloning, goede verzor ging op het gebied van het Ver keer, van de nutsbedrijven, de huisvesting en ontspanning, ge paard met de verdiende maat schappelijke achting zal het tekort door de beperktheid en gebonden heid in het boerenbedrijf vullen, aldus de heer Louwes. AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Cultures in de belangstelling 26 okt. 29 okt, Nederland 1951 (3%) 93%b Nederland 1940 (3%) «8% 88 Nederland 1955 (3%) 88 88 Nederland 1947 (3%) 3 90% 90)4 Nederland 1037 3 86 86% Dollarlening 1947 3% 93% 93% UnvestertogscerWfloaten I 92 92% Nederland 1962-64 3 91% 91% Nederland N.W.S. 2% 66 Ned. Indië 1937 A 3 89% 89 Nat. Handelsbank 107 108 Ned. Handeimij. 177% 175 A.K.U. 227 232% Bergh's en Jurgens 270 269 Calvé-Delft 321% 330 Kon. Ned. Hoogovens 327 326)4 Ned. Kabelfabriek 295 300 Philips 262)4 Unilever 390 395% Wilton-Feijenoord 330 330 Kon. Petroleum Mij. 794% 804% Amsterdam Rubber 74% 77% Holland Amerika Lijn 191 191% Kon. Paketvaart 155 155 Rotterdamse Lloyd 165 166 Ned. Scheepvaart Unie 164% 168% Stv. Mij. Nederland 185% 189 H.V.A. 93% 96 Deli Mij. 104% 1053% Bank v. Ned. Gem. 4% 98% 98% Van Berkels Patent 126 126% 209 Centrale Suiker 213% Kon. Mij. De Schelde N.B. 210 208 Baltimore-Ohio 51% 23% Pennsylvania 23% Anaconda 75% 76% Bethlehem Steel 163% 167% General Motors 46% 47% Intern. Nickel 99 101% 126% Kennecott 126)4 met de natuur op te offeren aan de cultuur. Na een Inleiding door prof. Roger Heim, president van de Internationale Unie voor Natuurbescherming, houdt het eerste gedeelte van de atlas zich bezig met een uiteenzetting van de waarde, die men moet toekennen aan het ongerept instand houden van na tuurlandschappen; aan voorzorgen, die het evenwicht beproeven te bewa ren tussen dat, wat voor een cultureel doel zou moeten verdwijnen en wat zou kunnen blijven. Het tweede ge deelte, de eigenlijke atlas, omvat voor elk deel van de wereld afzonderlijk de opsomming van wat in dit opzicht door regeringen en verenigingen reeds is gedaan. Betreft de oproep tot medewerking alle delen, van de wereld, evenzèer hebben alle delen van de wereld aan het tot stand komen van dit boek meegewerkt. Zo ls een schat van ge gevens ln deze atlas verzameld en vormen de bijbehorende illustraties een keur van bijzonderheden. Met dit overzicht van methoden wordt be reikt, dat, zo daartoe aanleiding be staat, men de beste wyze van be scherming kan kiezen en toepassen. Onder de bewerkers van de door Nederland geresenceerde objecten noemen we: Mr. M. C. Bloemers, A. B. Wigman, dr. A. C. v. Bemmel, mr. H. P. Gorter, ir. W. G. v. d. Kloot en drs. W. L. van Utrecht. Wil dit boek de dienst vervullen, waarvoor het is geschreven, dan moet het in de handen komen van de meest verscheiden catagoriën van onze be volking. De aangegeven weg zal zijn het direct aan te schaffen voor elke bibliotheek, die een cultureel doel dient; het moet voor het grijpen staan in elke leeszaal en zeker ook ter be schikking komen van de leerlingen in de hogere klassen van onze middel bare scholen. Velen, die er op deze wijze van kennis nemen, zullen het gaarne zelf willen bezitten. Z. Vakantie koningin Juliana duurt enkele dagen langer Naar aanleiding van berichten, vol gens welke koningin Juliana besloten zou hebben haar vakantie in Taorrni- na op Sicilië met een week te verlen gen, wordt ons van bevoegde zijde medegedeeld, dat de plannen van H.M. nog niet vast staan. Het ligt in derdaad in de bedoeling, dat de konin gin nog enkeile dagen langer in Taor- mina zal blijven, doch de duur van het verblijf zal geheel afhankelijk worden gesteld van de weersomstan digheden. *WVWW\A**\A<WAA*AAV\A Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN Londen 10.62%—10.63%, New York 3.82%—3.82% Montreal 3.94A—3.95A Parijs 1.0812%—1.6822%, Brussel 7.G0%7.61%, Frankfurt 90.80—90.85 Zürich 86.87—86.92, Zürich (vr fres) 89.22 89.27%, Stockholm 73.40%—73.45%, Kopenhagen 54.93— 54.93. Oslo 53.14%—53.19%, Milaan 60.62%60.67%, Japanse verreke- nlngsdollar 3.78&—3.79A, Turkse verrekeningsdollar 3.80%—3.80%. Republic Steel 53)4 84 U.S. Steel 57)4 69% Shell Union 77% 79 Tide Water 37% 39 PREMIELENINGEN Amsterdam 1951 99 98% Breda 1954 94% 94 Eindhoven 1954 99 98)4 Enschede 1954 94% 94A 's-Gravenhage 19521 1073/4 107% •s-Gravenhage 1952 Et 106 106% Rotterdam 1952 I 109 Rotterdam 1952 Et 107 107 Utrecht 1952 m 109 ANP-CBS BEURSINDICES 25/10 26/10 29/10 Intern, concerns 283.45 280.44 284.79 Industrie 161.32 160.41 160.36 Scheepvaart 170.53 168.74 171.32 Banken 129.73 127.78 127.45 Ind. fondsen 102.60 102.24 102.51 Algemeen 209.30 207.32 209.57 BEURSOVERZICHT De gebeurtenissen achter het ijzeren gordijn werden ter beurze als een ken merkende ontwikkeling opgevat en ga ven de markt merkbare steun. Daarbij gevoegd de vaste stemming, die Wall- street vrijdag liet zien en de goede ge zondheid van president Elsenhower, wa ren voldoende stimulerende factoren aanwezig om het herstel van de markt na de valse geruchten over koning Hoessein te handhaven. Vandaar dart de Internationale fondsen sterk boven het vorige slot lagen maar toch beneden de topkoersen bleven van het daarop ge volgde herstel. De stemming was dan ook algemeen vriendelijk en er scheen wat meer om te gaan dan de vorige week. Opmerkelijk was de belangstelling voor Indonesische fondsen, die weer eens in open hoek verhandeld werden, en ter stond in eerste tape genoteerd waren, iets wat in vele weken niet gebeurd is. Naast de invloed van de gebeurtenissen in Oost-Europa was het hier de finan ciële regeling tussen de OGEM (overzee se gas en elektriciteitsmaatschappij en de Indonesische regering, die een stimu lans betekende. Aandelen OGEM waren 6 tot 8 punten hoger en onder Invloed daarvan werden ook ANIEM beter gead viseerd. Amsterdam Rubber, HVA en Verenigde Dell trokken een drietal pun ten aan en wisten zich op het verhoog de niveau goed te handhaven. Scheepvaart was merendeels goed prijs houdend uitgezonderd voor KPM. Inter nationale fondsen liepen tijdens beurs- tijd geleidelijk omhoog. Kon. Olie kwam op 804. Gisteren was de Inschrijving op de emissie. Hoogenbosch, waarvan de claims voor het laatst verhandeld wer den: adviesprijs f 125. Voor de uitgifte van de 4% pet tienjarige lening Middel lang crediet, gegarandeerd door de Am- sterdamsche Bank, en uitgegeven tegen 99%, bestond een niet onbevredigende belangstelling. Staatsfondsen merendeels op vorig peil. Prolongatie 3% pet. De heer en mevrouw SAN- DERS-GRIPPELING geven met groote blijdschap ken nis van de geboorte van hun dochter ELINA AUGUSTINE. Vlissingen, 25 oktober 1956, tijd. Badhuisstraat 121. 46. Burgemeester Propjes en brigadier Wabbel ach ten zich zelf in direct levensgevaar te verkeren.... Met van angst uitpuilende ogen keken zij naar het grauwe ondier, dat aan het eind van de gang roerloos naar hen stond te loeren. De twee mannen durfden geen vin te verroeren, maar zij hoorden elkéérs har ten bonzen. Meneer Propjes had bij zijn weten van z'n leven nog nooit een weerwolf gezien, maar nu dit ogenblik was aangebroken, wenste hij zich in zijn eigen veilige huiskamer terug. „Hij k-komt op ons af!" schreeuwde Willem Wabbel eensklaps en dit feit gaf hem blijkbaar de kracht zich om te draaien en ijlings op de vlucht te slaan. De burgemeester hoorde de dienstlaarzen van zijn brigadier luid klossen over de houten vloer. Toen stierf het geluid weg en ver dween, nadat er een deur werd toegeslagenDe burgervader had het liefst en bij voorkeur het voor beeld van zijn ondergeschikte gevolgd, maar de goede man kon niet. De schrik was hem in de benen gesla gen en als verlamd stond hij tegen de muur geleund, met grote ogen kijkend naar het harige ondier, dat tergend langzaam op hem kwam toegesohuifeld. Hij hoorde het beest duidelijk snuiven, maar toen het bo vendien dreigend begon te grommen en de burgemees ter zich zelfs verbeeldde, dat er vuur uit zijn neusga ten kwam. toen begon heel Stakenborgh voor hem in het rond te draalen. Hij zakte doodsbleek in elkaar en sloot de ogen. De goede man lag in zwijm. ..j. HOGE PRIJZEN 141S1 liPc J?172 12758 13270 13f>40 13646 13683 13776 13917 14151 14363 149(6 15019 15100 15148 lo561 15577 15614 15677 15729 15741 lfiOfiR IfiSCn 205LS aeoo SS 18036 18158 18257 18313 19409 19469 19637 20051 S PRIJZEN VAN ƒ20. 095 099 103 144 159 172 200 518 524 555 599 614 1064 076 238 300 308 310 340 389 405 413 432 437 472 473 485 527 538 578 £96 600 627 628 652 655 661 692 710 720 743 760 762 774 828 835 840 852 860 912 953 960 966 979 2028 040 061 082 103 107 125 137 143 179 186 240 243 330 338 345 357 409 415 457 462 488 503 610 670 675 724 739 769 830 877 893 922 956 964 978 993 8046 064 067 104 131 137 148 156 176 177 178 219 306 341 345 415 420 432 464 4S4 485 494 503 523 550 568 617 625 627 670 6|1 688 714 737 804 816 857 863 902 981 4021 054 097 156 176 237 251 268 286 314 318 344 345 363 389 424 433 446 463 495 541 549 639 647 670 675 793 811 826 830 843 853 872 889 902 927 949 963 5004 041 076 091 110 113 141 150 170 214 224 245 315 318 362 383 424 440 445 461 514 516 534 564 601 617 644 673 680 720 754 773 802 805 830 837 850 885 904 909 913 940 944 951 990 991 6011 045 051 058 073 121 133 142 148 168 180 184 200 227 270 271 279 282 310 377 405 428 436 463 479 481 491 495 647 665 727 738 766 773 779 781 817 820 840 849 7043 084 098 111 112 118 120 129 157 159 181 195 261 262 277 289 303 311 323 334 338 365 369 382 447 513 530 540 549 551 583 600 605 612 644 678 744 748 749 S35 953 999 8004 030 084 094 103 134 164 168 182 201 207 211 217 241 301 308 319 347 370 377 394 494 574 616 657 668 688 716 737 754 818 839 847 875 885 915 925 942 955 972 976 987 997 9001 007 019 025 063 076 109 126 181 198 214 230 239 282 291 318 354 409 413 454 459 494 514 538 562 5"?0 585 596 610 676 681 684 758 795 829 834 893 929 938 956 10105 114 127 128 212 213 267 295 346 363 374 399 402 442 480 500 510 513 525 552 576 582 594 630 641 645 728 744 762 774 828 894 956 966 979 988 995 11017 035 047 087 093 106 204 217 234 236 256 258 294 313 316 359 379 405 410 416 429 445 468 493 494 503 504 510 516 517 655 685 714 744 753 758 777 792 836 845 870 S81 8S8 921 922 950 964 12024 065 071 072 073 112 187 216 234 236 239 240 303 323 380 381 382 390 461 469 492 493 504 514 543 560 568 569 574 581 600 606 618 621 626 627 640 655 673 719 749 815 886 891 911 938 13034 051 066 087 098 104 234 265 269 300 307 336 371 372 381 411 412 417 419 426 503 506 515 516 529 532 566 567 576 592 595 635 675 713 806 832 833 873 880 934 952 974 14006 015 027 023 033 054 063 067 163 195 203 213 263 269 321 3S2 461 475 478 503 524 544 566 577 585 590 612 619 630 647 678 692 700 770 773 839 891 947 991 15024 048 092 145 193 202 219 231 251 288 355 357 359 362 367 4C 406 412 424 433 442 494 516 517 54S 551 555 5S6 647 665 673 706 718 747 757 770 862 870 887 907 944 974 9S4 10110 138 171 189 225 243 260 276 297 315 317 322 346 359 382 412 449 457 474 513 551 586 606 634 662 805 807 842 S46 860 S73 S78 8S7 17006 014 017 029 051 081 082 099 139 154 184 1S5 1S7 200 204 268 275 314 370 393 401 418 422 471 4S9 499 529 584 630 668 681 688 713 755 797 80S 824 826 862 891 913 924 939 95S 962 18017 04S 066 075 091 118 131 195 196 226 231 234 252 266 294 382 393 402 413 437 492 521 53S 569 608 618 660 708 714 727 736 763 791 793 819 822 829 844 854 866 869 881 958 986 998 19019 056 094 095 099 123 195 217 261 264 333 354 372 374 433 444 460 476 524 539 598 625 647 665 667 679 690 692 712 756 „774 779 797 798 833 836 883 918 920 930 20017 040 107 111 120 137 152 171 187 224 250 267 284 288 291 341 383 394 456 465 472 495 519 570 574 588 664 691 806 817 819 830 834 842 912 923 955 990 21016 040 043 054 081 120 148 153 190 192 221 228 237 249 250 268 275 2S7 289 302 313 329 367 372 381 402 403 409 424 433 437 520 523 524 542 583 622 631 639 672 684 697 698 721 728 734 765 779 322 842 851 856 902 924 963 971 981

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 12