Vlissingse B. en W. over Deltaplan: snellere ontwikkeling verwacht >v h js*m Loodsenkorps wordt in 1957 uitgebreid VAN TOT Zeeuwse Almanak met melk meer mans LANDBOUWSCHAP BETAALT MEE AAN DE „WATERBEHEERSING" RADIO-TELEVISIE DE LICHTBRON N.V.v.h.GEBR. POLAK VLISSINGEN Agenda 2 PROVINCIALS Z E E U W 8 E COURANT ZATERDAG 21 OKTOBER 1956 VRAGEN VAN DE HEER E. G. VADER College houdt vast aan plaats van insteekhavens Het lid van de Vlissingse raad, de heer E. G. Vader (k.v.p.) heeft, naar bekend, op 17 juli jl. aan B. en W. van Vlissingeh schriftelijke vragen ge steld. Burgemeester mr. B. Kolff maakte in de zitting van vrijdagmiddag liet antwoord op deze vragen bekend. Wat de vraag over de gevolgen van het Deltaplan betreft zyn ook B. en W. van mening, dat de gevolgen voor Ylissingen eveneens van groot belang zijn. Die 'gevolgen hangen in hoofd zaak samen met het totstandkomen van betere verbindingen. De ontwik keling van Vlissingen, aldus B. en W., zal vermoedelijk sneller en veelzijdi- ger zijn dan anders het geval zou zijn. Daarnaast is ook los van het Delta plan een grotere industriële ontwikkeling te verwachten, zoals die ook in andere meer afgelegen gedeelten van het land reeds plaats vindt. Op de vraag of het stadsplan niet herzien moet worden ten einde de bevolkingsgroei te kunnen opvan- 1gen en plaats te scheppen voor de vestiging van nieuwe industrie, antwoordden B. en W. dat men onderscheid moet maken tussen de uitbreidingsplannen in formele zin, zoals die door de raad zijn vastgesteld voor het binnen de te- genwoordige gemeentegrenzen ge legen gebied en de mogelijkheden van uitbreiding van de bebouwing buiten het grondgebied der ge meente. Die laatste mogelijkheden hebben uiteraard een veel minder vaste vorm aangenomen. Zij maken als gevolg van door het gemeentebe stuur gegeven opdrachten thans een onderwerp van studie uit of zullen dit t.z.t. moeten uitmaken. Ten aanzien van de eerstbedoelde uit breidingsplannen menen B. en W., dat deze geen herziening behoeven. W^t dé buiten de gemeentegrenzen gelègen terreinen betreft, willen B. en W. bij een nadere uitwerking reke ning houden met een grote aanwas van de bevolking. De heer Vader heeft voorts gevraagd oï de aanleg van insteekhavens be westen het Kanaal door Walcheren en. van de daarbij behorende indu strie- en haventerreinen niet een har monische uitbouw van de stad in noordelijke richtingzal belemmeren en zelfs 'onmogelijk maken. B. en W. beantwoordden deze vraag ontkennend. Inzake het in beslag nemen van grond door de aanleg van bedoelde insteekha vens, stellen B. en W. vast, dat er buiten de tegenwoordige grenzen der gemeente ruimschoots gele genheid zal bestaan een harmoni sche uitbreiding van de stad tot stand te brengen. f Advertentie) Oude Yat Jenever f 6.40 per liter Vraagt Lir slijter!! Voorts stelde de heer Vader de vraag of de ervaringen in het verleden opge daan met een industrie in het hart van de stad niet een waarschuwing ls voor de toekomst. Moet dei-halve net vestigen van industrie in het woonge deelte van de gemeente in de toe komst worden voorkomen Op (leze vraag geven B. èn W. een bevestigend antwoord. Maar dit bete kent niet dat aanleg van de bewesten van het Kanaal door Walcheren ont worpen insteekhavens achterwege moet blijven. B. en W. wijzen er op, dat bij aan leg van insteekhavens ter plaatse, waar ze zijn ontworpen, geen sprake is van vestiging van industrie in het woongedeelte der gemeente. Juiri: om te vermijden, dat onge wenste toestanden als door de ont wikkeling van de Kon. Mij. „De Schelde" zijn gegroeid, ook eiders in de gemeente zouden ontstaan, is bij het uitbreidingsplan van de gemeente bepaald, dat ten oosten van de Van Dfshoeckstraat en haar naar 't noor den doorgetrokken denkbeeldige ver lenging geen woningbouw (behalve van dienstwoningen) zal worden toe gestaan. Dit beginsel vormt reeds sinds 30 jaar het richtsnoer voor het beleid van het gemeentebestuur in dit op zicht. Een uitzondering hierop vormt slechts de bebouwing van de Paul Krugerstraat tussen de Van Dis- hoeckstraat en de Keersluisbrug, wel ke toelaatbaar is geacht, omdat daar mede aan het inkomen van de stad uit de richting van het station, een wat aantrekkelijker aanzien kan wor den gegeven. Voorts wijzen B. en W. er op. dat de voor de binnenvaart bestemde insteekhavens geschikt zullen zijn voor industrie van een ander en mindèr zwaar karakter dan de door „De Schelde" vertegenwoor digde zware industrie, welke is aangewezen op vaarwater, dat voor zeeschepen toegankelijk is. Bovendien mag niet uit het oog worden verloren, dat er voor zorg is gedragen dat tussen de bebou wing en het complex insteekha vens eem 300 meter brede .jgroene" strook aanwezig blijft, waarin een k weleer ij. een begraafplaats en sportvelden aangelegd zijn. Beoosten het Kanaal De heer Vader stelde dat derhalve veeleer een uitbreiding van het ha vencomplex beoosten het Kanaal Wijfie HELEMAAL MIS... "Hef dreigt helemaal mis te gaan met de „suikerbietenoogst" op Schöu- wen-Duiveland, zo bericht men ons uit Bruinisse. De oorzaak van de moei lijkheden is heel simpel. Grote groe pen arbeiders uit West-Brabant, die gedurende de afgelopen zomer op dit eiland werkten, zijn nu na3r de sui kerfabrieken getrokken. Daardoor is een wat vreemde situatie ontstaan, want nu wordt het rooien van het prodiikt, dat in deze fabrieken wordt vérwerkt. vertraagd, omdat er niet genoeg arbeidskrachten zijn. Er wordt ihmiddels al druk gezocht naar een oplossing voor dit arbeidersvraagstuk. Op Schouwen is de situatie wat gun stiger dan op Duïveland. LIED De volwassen mens moge het kinderlijk begripsvermogen nogal eens-.onderschatten, het wordt ook nièérmalen Overschat. fiVie herinnert zich uit z'n jeugd geen liederen, die hij alsmaar op be vel, van-juf of meester uit volle borst nicest galmen en waarvan menige regel hem zo duister was als de dón kerste nacht'? :Dat komt nog voor, stel U gerust. «ft Gebeurde in een dorpsschool er gens op Walcheren, alwaar de klas luidkeels zong van dié poort, die in ngam van Oranje open moet en van der'vloot, die met vijfduizend koppen bfhiand is. De ondencijzeronmis- keiib.aar een pedagoog met kwalitei- tèhi, vroeg, toen het lied uit was, of e$n van z'n pupillen hem misschien kon vertellen wat voor „koppen" dat Wél geweest zouden zijn. iPrompt ging er ergens in de klas ee%-dim vingertje omhoog en de eigenares, een blozend meisje van eëiï' jaar 'of zes, sprak, na verkregen vëïgunning op ernstigb toon: „Bui- kèrpëekoppen, meester .Daar ga je dan met je stoere va derlandse geschiedenis, 't Moet die middag in heel Holland en Zeeland wél dof gerommeld hebben van al die vijfduizend geuzenskeletten, die zich in hun graven omdraaiden LICHT I. In Axel is men al maanden-lang druk bezig de straten te verbeteren. Niet alleen verbetert men het weg dek, ook is men van plan de straat verlichting të moderniseren. Deze planhen zijn al zover, dat men bin nenkort met de uitvoering zal begin nen. Allereerst wordt de zógenaamde „doorgangsroute" door de stad van nieuwe H.P.L.-lampen voorzien. Niet minder dan 261 lichtpunten zullen op deze route worden geplaatst. We kun nen ook nog even opsommen welke straten in de „doorgangsroute" big gen: Crijnssenstraat, Buitenweg, Sta tionsstraat (gedeeltelijk van Nieu- wendijk tot Singelweg), Sürngehveg (vanaf Stationsstraat tot Bylocque- straat), Bylocquestraat en Bylocque- plein .Verder is het nog de bedoeling, dat op het nieuwe parkeerterrein, het Szydlowskiplein, natriumverlichting zal komen. LICHT n. Ook in Kruiningen kreeg men een betere verlichting. Deze week zijn ruim zestig lichtmasten ge plaatst aan de rijksweg bij dit Be- velandse plaatsje. „Blijkbaar stel den de mannen", zo schreef men ons, „er een eer in om het werk in slechts enkele dagen uit te voe ren. Met man en macht werd ge werkt en de verlichting was in re cord-tijd gereed". Het snelverkeer zal van dezè verlichting ongetwij feld veel gemak hebben „en", zo schrijft men verder, „de entree van het dorp zal bij avond zeer veel zijn verbeterd". HISTORISCH. Woensdag 31 oktober 1956 zal voor de hervormde kerk in Kamperland een historische dag zijn! Want het is per slot van rekening geen alledaagse ge beurtenis als men een spiksplinter nieuw örgel officieel in gebruik kan nemen. En dat gebeurt woensdag in Kamperland llllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllll „Niet bevredigd" H Debat op 9 novèmber M De heer E. G. Vader j| (k.v.p.) deelde mede in de n raadszitting van Vlissingen, H dat hij niet bevredigd was H door liet antwoord van B. en W. .op zijn vragen. Op verzoek van alle fracties zal thans op H vrijdag 9 november te acht uur een openbare avondvergade- ring belegd worden om dit ant- woord te bespreken. De voorzitter, mr. B. Kolff, H had hiertegen geen bezwaar nu uit de raad deze wens naar voren kwam maar liij zag er de noodzakelijkheid niet van in. Wethouder Van Popering m vond dat men nu deze zaak al lang lopende is, tijd genoeg had om zich te beradé'n. Men heeft het oordeel gevraagd van be- ij voegde instanties en hij be- grijpt niet waarom er nu een langdurig debat nog nodig is. De voorzitter zag de zaak_ even eenvoudig als de wethou- der maar hij wilde zich niet tegen de wens van de raad ver- zetten. De heer J. Marijs (a.r.) vond de zaak niet zo simplistisch, dat deze nu maar ineens als n afgehandeld kan worden be- scnouwd. De fractieleiders die- M nen volop gelegenheid te heb- ben een en ander uitvoerig te bezien. De voorzitter merkte j| nog op, dat hier eigenlijk hele- §j maal geen sprake was van een voorstel van B. en W. doch dat g alles slechts voortvloeide uit een aan de raad gegeven in- §f lichting op de stand van zaken. Te zijner tijd zullen nadere voorstellen volgen over de in- H steekhavens, a'~ de mogelijk- fE heden voldoende zijn bestu- n deerd. m De heer J. L. Verhagen (v.v.d.) wees er op, dat de voorzitter formeel gelijk heeft M maar er is intussen wel het een en ander gebeurd de Zeeuw- se visie op het Deltaplan, ge- p P formuleerd door de werkgroep Deltazaken zodat het hele- maal niet zo verwonderlijk is, p -dat men deze problemen tegen de achtergrond van het Delta- p plan en in het bijzonder het p Vlissingse aspect nog eens wil bezien. Tenslotte werd beslo- p ten de openbare avondverga- dering op 9 novèmber te hou- p den. p liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinif door Walcheren dient te worden "nagestreefd, waar ruimte voor de inderdaad noodzakelijke in-, steekhavens dient te worden ge vonden (eventueel ook met een in- steekhaven) en de aanleg van een tweede buitenhaven, .-en W. antwoordden hierop dat het aanleggen van insteekhavens ten oosten van het Kanaal door Walche ren herhaaldelijk bij de adviseurs der gemeente en bij het gemeentebestuur zelf een punt van studie heeft uitge maakt. Een bevredigende oplossing, waarbij voldoende ruimte zou zyn. voor de insteekhavens, is echter nooit evonden. Het is bovendien een zeer gunstige omstandigheid dat, nu gebrek aan terrein voor industrie aan binnenwa ter bestaat, een ba-ede strook maagde lijke grond aan de westkant van het Kanaal nog aanwezig is, waar onmid dellijke aansluiting op een uitsteken de bi pn enscheepva artweg wordt ver kregen en waar bij het ontwerpen van de verlangde voorzieningen praktisch gesproken volkomen vryheid van be weging bestaat. Hier geen partij van te trekken zon betekenen het prijsgeven van een na tuurlijk gegeven, hetgeen economisch gesproken, niet verantwoord zou zijn. Hier komt dan nog bij, dat een deel van de binnenvaart, zoals de benrt- vaart en de schepen, die bouwmate rialen aanvoeren, het best geholpen is met zo dicht mogelijk bij de stad ge legen loskaden, aan welke eis de ten westen van het Kanaal te graven in steekhavens zullen voldoen. Dat uitbreiding van de Buitenha ven en aanleg van een tweede bui tenhaven alleen ten oosten van het Kanaal kunnen plaats hebben, be amen B. en W., maar zij achten dit onderwerpen, welke los staan van de aanleg van insteekhavens voor de binnenvaart. Spoed.. In verband met de wenselijkheid van uitbreiding beoosten het Kanaal van het havencomplex echtte de heer Vader spoed noodzakelijk. B. en W. delen mede, dat reeds sinds geruime tijd over de ten oosten van de Buitenhaven aanwezige mogelijk heden besprekingen worden gevoerd met de daarbij betrokken Rijks- en Provinciale autoriteiten en'vertegen woordigers van andere lichamen. Op de vraag over voorlichting ant woordden B. en W., dat zij gaarne de raad de nodige inlichtingen wanneer mogelijk zullen geven. Ook op de vraag over de uitbreiding van de ge meentelijke grenzen en het bepleiten daarvan bij Gedeputeerde Staten ge ven B. en W. de verzekering dat zij daartoe op het juiste tijdstip zullen overgaan. f Advertentie) Adjunct-directeur Stichting Zeeland benoemd De heer A. L. A. Borst te Vlissingen Het 'dagelijks bestuur van de Stich ting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel W erk heeft tot adjunct-di recteur van deze instelling benoemd de heer A. L. A. Borst te Vlissingen. De heer Borst is reeds sinds 1953 aan de Stichting Zeeland verbonden als medewerker. De laatste jaren trad hy met name op de voorgrond bij de organisatie van het culturele werk in de provincie Zeeland. Het dagelijks bestuur besloot tot deze benoeming in een gisteren gehouden vergadering. Gisteren vergaderde ook het alge meen bestuur der Stichting onder voorzitterschap van de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Men beraadde zich over de werkzaamheden der Stichting, daarbij voorgelicht door de directeur, mr. J. F. Hornstra, alsmede door de heren A. L. A. Borst en drs. Turksma. Donderdagavond om tien voor half acht sloeg met een zware klap de bliksem in de nieuwe slangendroog- toren bij de nieuwe openbare school aan het Groenendaal te Kloetinge. Daar gelukkig geen brand uitbrak, kwam men eerst vrijdagmorgen tot deze ontdekking. Uit het bovenste deel van de toren werden grote brokken steen wegge slagen. die in hun val ook de op het torentje staande stalen omheining ontzetten. De elektriciteit viel uit in de droogtoren en de naastgelegen school, terwijl in de waterleiding van de school twee lekken ontstonden. Het bouwwerk was nog niet opgele verd dioo'i* de aannemer Priem uit Lewedon-p. De schade, welke op 1000 wordit geschat, wordt door verzeke ring gedekt. De gemeenteraad van Kloetinge voteerde reeds een krediet voor een deskundig advies over de bliksembe veiliging van school en toren. In de raadsvergadering van woens dag a s. zal juist een voorstel van B. en W. aan de orde komen om tot aan leg over te gaan. (Foto P.Z.C.) Verbetering van voorwaarden Naar wij vernemen zal in 1967 de sterkte van het loodsenkorps aanmerkelijk worden opgevoerd. Bij de berekening van deze sterkte wordt uitgegaan van het totaal aantal loodsreizen, dat in 1957 wordt verwacht. Dit is op zichzelf al een belangrijke verbetering voor de loodsen, daar men zich tot dus ver steeds baseerde op het voor gaande jaar. Nu is reeds by voor baat rekening gehouden met een toeneming van de scheepvaart in vergelijking met 1956 van 6 pro cent. Door een gemiddelde duur van elke loodsreis te bepalen, komt men voor Vlissingen in 1957 tot een bezetting van 63 zeeloodsen en 66 binnenloodsen. Met Terneuzen mee wordt het aan tal binnenloodsen voor 1957: 75. Dit wordt dus voor Vlissingen wat het aantal zeeloodsen betreft een uitbrei ding van 59 plus 4 (58)het cijfer 4 heeft betrekking op het aantal zee loodsen, belast met de dienst van stuurman eh het cijfer 58 is het be grotingscijfer voor 1956. Het voornaamste uitgangspunt is voorts, dat er 48 effectieve diensturen per week zullen worden gemaakt. Voor de jaarberekening is rekening gehouden met 48 werkweken en met 4 procent afwezigheid wegens ziekte. Vragen over noodwoningen in Vlissingen De raadsleden F. van Sabben en J. L. Verhagen hebben in de Vlissingse gemeenteraad vragen aan B. cn W. gesteld over het afbreken van de noodwoningen Singel 300321, Van Nispenplein en v. d. Spieghelstr. Bur gemeester mr. B. Kolff antwoordde, dat hierop nog geen antwoord gegeven kon worden omdat het rapport dat B. cn W. over de noodwoningen hebben laten maken nog niet binnen is. Zo dra dit wel het geval is, zal men zo spoedig mogelijk de raad inlichten. GEWESTELIJKE RAAD BIJEEN J. C. de Jonge voorgedragen als adjunct-secretaris De gewestelijke raad voor Zeeland van het Landbouwschap heeft zich in zyn vrijdag te Goes gehouden verga dering akkoord verklaard met de op gestelde ontwerp-verordening voor de bestrydlng van de abortus bang onder het rundvee. Het bestuur van het Landbouwschap zal deze verordening op 21 november a.s. in tweede lezing behandelen. Na vaststelling en goedkeuring door de minister van Landbouw, Visserij Volgende zomer aanbesteding Vlissings stadhuis De heer D. Romijn (arb.), lid van de Vlissingse gemeenteraad, heeft tij dens de rondvraag in de vrijdagmid dag gehouden raadsvergadering ge- informeerd naar de stand van zakem bij de voorgenomen bouw van het nieuwe Vlissingse stadhuis. De voorzitter, mr. B. Kolff, deelde medé dat sinds het "plan vorig jaar ok tober in de raad kwam, het naar twee instanties ter behandeling is gegaan De eerste instantie is dè commissié gèbouwen lager publiekrechtelijke lichamen van het ministerie van volkshuisvesting en de tweede zijn Ged. Staten van Zeeland, die de fi nanciën moeten bezien. Zijn er geen bezwaren dan kan het plan bestek- klaar worden gemaakt. Alle omstan digheden voorbehouden kan waar schijnlijk volgend jaar zomer de aan besteding van het nieuwe stadhuis worden verwacht. en Voedselvoorziening, zal deze ver ordening het eerst in werking treden voor de eilanden Tholen en Walche ren. Voor overig Zeeland zal de ver ordening op een nader te bepalen tijd stip van kracht worden. Zoals bekend is er voor Schouwen-Duiveland thans reeds een provinciale verordening. Ih principe werd besloten tot het instellen van een arbitrage-commissie welke kan worden ingeschakeld bjj geschillen die ontstaan na de aan koop van mestvee, dat drachtig blijkt te zijn. Met de betrokken partijen zal nader overleg worden gepleegd over de uitvoering. Gezien het belangrijke werk, dat de commissie waterbeheersing en ontzil- tlng verricht, mede in het kader van het drie-eilandenplan en het delta plan, heeft het Landbouwschap ook voor 1957 financiële medewerking toegezegd. Namens de gewestelijke raad zullen vier vertegenwoordigers worden aangewezen voor deze com missie. De raad sprak zich ook waarde rend uit over het werk, dat de com- misste-Van Nooten verricht op het Terrein der taxaties van gronden, die aan de landbouw moeten worden ont trekken. Het feit dat de commissie- Van Nooten in vele gevallen ten on rechte als hét aangewezen orgaan voor dit werk wordt gezien, gaf de raad aanleiding te besluiten om zeer binnenkort in een perspublikatie de gang van zaken op dit terrein onder de aandacht van betrokkenen te bren gen. Voorts besloot de raad bü het da gelijks bestuur van het Landbouw schap ter benoeming tot adjunct-se cretaris voor te dragen de heer J. O. de Jonge te Goes. (Advertentie) Nieuwe modellen. Vraagt demonstratie aan huis. Spaart terwijl U luistert en kijkt. Lange Noordstraat 14, Tel. 3373 MIDDELBURG. De totale sterkte voor geheel Ne derland zal stijgen van 354 in 1956 tot 420 in 1957 (zeeloodsen belast met de dienst van stuurman inbegrepen). Indien een loods op een vrije dag voor dienst wordt opgeroepen zal hem daarvoor een extra-vergoeding wor den gegeven, ongeacht of hij op zo'n dag een loodsreis verricht. Bovendien zal, wanneer het totaal per jaar vast gestelde reizen, dat als een normale dienstverrichting wordt aangehouden* wordt overschreden, voor elke reis, die meer dan het jaaraantal wordt ge maakt, een vergoeding worden gege ven. Over de hoogte van de vergoe ding is nog geen overeenstemming bereikt. Niettemin verwacht men dit complex van regelingen per 1 januari 1957 te kunnen invoeren. Opening rusthuis ,Randwijck' in Goes op 16 november De officiële opening van het her vormd rusthuis „Randwijck" te Goes is nader bepaald op vrijdag 16 november a.s., des middags twee uur. Het gebouw, dat gesticht werd doör de hervormde diaconieën van Goes en Kloetinge, zal worden geopend door mr. H. L. s' Jacob, voorzitter van de Alg. Diaconale Raad van de Ned. herv. kerk. Daar het rusthuis niet vojdoende ruimte biedt om een groot gezelschap genodigden te ont vangen, zullen de verschillende toe spraken in de aula van het chr. ly- ceüm worden uitgesproken. Zwembad in Zierikzee Het gemeentebestuur van Zierik zee is besprekingen begonnen over de aanleg va.n een zwembad. Zoals bekend zijn de benodigde gelden hier voor uit de „commlssarissenpot" (overschot gelden uit Nat. Rampen fonds) toegezegd. Nu is ondermeer de visie van de hoofden van scholen fevraagd. Het laat zich aanzien, dat et zwembad aan de Val, "bij de toe komstige aanlegplaats van de provin ciale boot zal worden geprojecteerd. Overwogen wordt of er nog een gele genheid bestaat een klein instructie- bad voor scholieren te bouwen in het nieuwe plan-Malta. HET ADRÈS VOOR IJZERWAREN, GEREEDSCHAPPEN ENZ. VANDAAG. Middelburg Schouwburg: „Jacht zonder genade", (18 jr.), 20 uur; Electro: „You're never too young-", (a.l.), 19 en 21.15; Markt: Tentoonstelling „In Zuivelland", 10—12, 14— IT en 19—22 uur; Provinciale Bibliotheek: Belgi sche boekententoonstelling, 1012.30 en 13.30—18 uur. Vlissingen Alhambra: „Serenade", (14 jr), 19 en 21 uur; Luxor: „The dam- busters", (14 jr.), 19 en 21 uur. Goes Grand: „Slssl", (a.l.), 19 en 21 Boekhandel Sturm: tentoonstelling Oude Zeeuwse Kunst, 9—18 uur; Frinè van Oranje: studieclub schilders, 14.30 uur; Schuttershof: uitvoering to neelclub „Kunstvrienden", 20 uur. Prins van Oranje: cabaret-avond ten bate van „Het gebrekkige kind", 20 uur. MORGEN. Middelburg Electro: als vandaag, 16.30, 19 en 21.15 uur; Schouwburg: ais van daag, 14.30 en 20 uur. Vlissingen Alhambra: als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Luxor: als vandaag, 15, 10 en 21 uur. Goes Grand: „Puntje en Anton", (a.l.), 15 uur; als vandaag: 19 en 21 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2