WENNEKER KAPPIE LEZING IN MIDDELBURG OVER ONTDEKKINGEN BIJ DODE ZEE WALCHEREN MARKTBERICHTEN OUDE GEN EVER en de PNEUMASAURUS VKIJDAG 2ü OKTÖbEH lüi)6 f ti u A Ni 7 VOOR NEDERLANDS KLASSIEK VERBOND Schaapherder wierp de eerste steen Vóór de leden der afdeling Walche ren van het Nederlands Klassiek Ver bond, hield prof. dr. W. C. van Un- nik donderdagavond in het gebouw van het Zeeuws Genootschap der We tenschappen te Middelburg 'n uiterst interessante lezing over de recente ontdekkingen bij de Dode Zee. Op de vraag of het juist is, dat deze ontdek kingen tijdens lezingen voor het Klas siek Verbond ter sprake moeten ko men, merkte prof. Van TJnnik op, dat men niet over de klassieke wereld kan praten zonder het Jodendom buiten beschouwing te laten. Weliswaar past het Jodendom niet in 't stramien der klassieken, maar het heeft er wel 'n groot aandeel in gehad. Wat de ontdekkingen bij de Dode Zee betreft, verklaarde spreker, dat een groot deel van de eerste berich ten, die in eerste instantie een sen sationeel karakter droegen, by nader onderzoek onjuist bleken. Deze oud heden verwekten ongeveer tien jaar geleden zeer groot opzien, omdat ze speciaal werden gevonden bij de Dode Zee, een gebied, dat door de meeste mensen ontweken werd door zijn on toegankelijkheid. Wie zou daar dus gaan wonen en wie zou daar dus on derzoekingen doen? Vervolgens vertelde prof. Van Un- nik de oorzaak van de ontdekkingen. Tijdens het weiden van een kudde schapen raakte een Bedouin een dier kwijt. Dit schaap bleek in een spelonk verdwenen te zijn. Tijdens het onder zoek gooide de schaapherder een steen naar binnen en hoorde hierop een vreemd geluid van krakende pot ten. Bij nader onderzoek bleken deze potten enkele rollen te bevatten, voor zien van een eigenaardig' handschrift. De Bedouin verkocht de rollen en ver volgens is de zaak aan het rollen ge gaan. Het bleek bij nadere bestude ring een opzienbarende vondst te zijn! Er waren niet enkele hand schriften in de grot, maar even eens nog ontelbare kleine frag mentjes van handschriften. Met de grootste zorg zijn deze verza meld, waarna men er in slaagde van deze „legpuzzel" nog iets te maken. Op de vraag hoe deze rol len in de grot kwamen kreeg men eveneens een antwoord. Er werden resten van nederzettingen bloot gelegd. Er werd een huis opgegra ven, waterbassinresten, men kon een schrijftafel reconstrueren enz. Men neemt aan, volgens prof. Van TJnnik, dat men hier te doen heeft inet een Joodse gemeenschap, die leefde in de tijd van 150 jaar voor Chr. tot TO jaar na Chr. Jubilea bij afdeling Middelburg A.N.M.B. De afdeling Middelburg van de Al gemene Nederlandse Metaalbewer kers Bond had alle reden om donder dagavond in „De Gouden Poorte" een feestavonc te houden. Er waren na melijk niet minder dan dertien leden, die veertig jaar lid zijn van deze bond, terwijl er vier Middelburgse metaalbewerkers waren, die al een kwart" eeuw lidmaatschap van de A.N.M.B. achter de rug hebben. In zijn openingswoord richtte de heer H. J. Joziasse, voorzitter van de afdeling Middelburg, zich vanzelf sprekend in het bijzonder tot de jubi larissen. In dit openingswoord vestig de hij er nog de aandacht op, dat het tegenwoordig moeilijk is om ook de jongeren te bewegen zich aan te slui- 'oij de bond. De heer Jan de Jong, districtsbe- stuurder uit Breda, sprak de jubila rissen daarna in gloedvolle bewoor dingen toe. Hij merkte op, dat ook deze jubilarissen er veel toe hebben bijgedragen, dat de sociale toestan den verbeterd zijn. Veertig jaar gele den, aldus de heer De Jong, was er vooral een strijd om politieke mede zeggenschap, terwijl er nu vooral ge streden wordt om économische mede zeggenschap. Daarna speldde hij de jubilarissen, die reeds veertig jaar lid zijn, een gouden onderscheidings teken op en de jubilarissen met 25 „dienstjaren" een zilveren ereteken. Veertig jaar Ud van de A.N.M.B. zijn de heren: J. van Eenennaam, J. Geers, P. Geldhof. P. Hendrikse, G. de Leeuw, J. Rood, W. Verbeek, J. Wes terweel, M. van Luijk, C. van Schel ven en L. Sulkers. De jubilarissen, die 25 jaar lid zijn. waren de heren: J. Bliek, P. van Raan en Chr. Wiessner. De jubilarissen, de heren W. de Baa- re, S.-Villee (beiden 40 jaar) en A. Zwigtman (25 jaar) konden niet aan wezig zijn. Een drietal Middelburgse artiesten hield de aanwezigen daarna nog en kele ifren aangenaam bezig. Gevonden voorwerpen Op het bureau van politie te Mid delburg zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voor werpen: Verschillende huissleutels, rood dames horlogebandje, bruine spaniel, oorbel, zil veren halsketting met bedeltjes, zwart hondje, ceintuur, (licht groen), autoband, zwarte glacé handschoen, halsketting, ha mer, bruine damesportemonnaie met in houd, rood-zwart gebloemde sjaal, bruine herenportemonnaie met inhoud, rode vulpen, tas met schoolboeken, groene- parkiet, zilverbon, rood kindertasje, hor logeketting, llpssleutel, rammelaar, sport- rijwiel, zwarte damestas" met inh,, bruine wollen handschoen, speelpop, poederdoos, gele meisjesmuts, muntbiljet, lichtmeta len kettinkje, hangertje, bruine vulpen, ballpointpen, blauwe regencapuchon, witte wollen handschoen, broche be staande uit ringetjes, uniformpet, rode portemonnaie met inhoud, zwarte dames rok, blauwe kinderwant, klein zwart hondje, regenkapje, 1 pr. bruine glacé handschoenen, speelgoedezeltje, bril in étuin, vulpotlood. Serooskerke (W) Collecten De collecte voor het P.I.T. bracht te Serooskerke f 57,51 op. Gevonden werden een rol van het boek Jesaja uit het Oudé Testament, een commentaar op het boek van de profeet Habakkuk, een soort „regel van orde" en een bundel met hymnen van een treffende schoonheid. Voorts was er een geschrift getiteld „De strijd van de kinderen des lichts tegen de kinderen der duisternis", waarin de strijd van de hemelse legerscharen tegen de legerscharen van de duivel beschreven werd. Verder was er nog een vierde stuk, dat. een beschrij ving bleek te zijn van de schoonhe den van Sara. Dit stuk is echter nog niet gepubliceerd. Met dit alles kwam men in aanra king met de levensregels van een Joodse gemeenschap, die leefde in 'n tijd, die belangrijk is geworden voor de oude geschiedenis. „Het geeft ons een zeldzaam gelukkige aanvulling van de kennis over het Jodendom" aldus prof Van Unnilc, „zoals deze zich in werkelijkheid heeft voorge daan." Tot slot ging prof. Van Unnik na der in op de betekenis der ontdekkin gen voor de oorsprong van het chris tendom. Hoewel er op sommige pun ten een merkwaardige overeenstem ming te constateren is, komt de vraag naar voren of hier een direct histori sche relatie aanwezig is. Het Nieuwe Testament ziet Jezus Christus als de Gezalfde, terwijl deze gedachte ten enenmale ontbreekt in de geschriften, die by de Dode Zee gevonden zijn. Maar niettemin hebben deze kostbare geschriften in belang rijke mate' bijgedragen tot een der kostbaarste nalatenschappen uit de geschiedenis, besloot prof. Van Un- nïk zijn lezing. Luchtkartering van Braakmanpolder De Landmeter van het Kadaster te Goes, de heer H. Posthuma, schrijft ons: In opdracht van het ministerie van Financiën wordt de Braakmanpolder door de kadastrale dienst opgemeten. Met behulp .van de gegevens, door de metingen verkregen, wordt dan een kaart op schaal 1 2000 van de pol der vervaa.digd. Om de metingen in het terrein te vereenvoudigen zullen luchtfoto's worden gemaakt. Uit deze foto's kan een nauwkeurige kaart worden vervaardigd met behulp van bepaalde punten, die in de Braakman polder en omgeving door vierkante witte schijven zijn aangegeven. Niet glke dag is geschikt om van uit een vliegtuig nauwkeurige foto's te maken. Het zal daarom nodig zijn dat de witte schijven enige weken in het terrein blijven liggen. In verband met het grote belang van deze foto- grammetrische opmeting een vriende lijk, maar dringend verzoek aan het publiek om de schijven niet aan te ra ken. De ouders en de onderwijzers wor den verzocht dit ook aan de kinderen te vertellen. Zo kan met uw mede werking dit werk zo goed mogelijk slagen. Bliksem sloeg in woning te Middelburg Een felle bliksemstraal sloeg don derdagmiddag tijdens een kort maar hevig onweer in een woning aan de Schroeweg te Middelburg. Enkele omstanders, die in de nabijheid schuil den voor de regen, kregen de schrik van hun leven, toen zij plotseling het hemelvuur in het dak van de woning zagen schieten. Gelukkig ontstond er geen brand, maar wel werd er een groot aantal pannen vernield, terwijl een gedeelte van de schoorsteen af gerukt werd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Middelburg Evenwichtsmaatregelen in 29e wijziging begroting 1956 Winst van f 252.460 B. en W. van Middelburg hebben de raad een ontwerp doen toekomen van de 39e wyziging voor de begroting 1956, waarin enkele maatregelen zijn vervat, die het college nodig acht om het vereiste evenwicht tussen de inkomsten en de uitgaven van deze begroting aan te brengen. De maatregelen, waarmee een be drag van 252.460 gewonnen wordt, betreffen: de schrapping van afschrij ving oude tekorten 27.500, minder verlies van het gasbedrijf 21.350, verhoging algemene uitkering uit het gemeentefonds en verhoging belas ting-uitkering uit dit fonds, 'samen 166.700, minder verlies van het slachthuis 2040, meer te ontvangen subsidie voor het gymnasium 2370, minder subsidie voor het bijzonder middelbaar onderwijs in verband met de herziening van de rijks subsidiere geling 2560, grond- en personele be lasting 2300, schrapping van het vernieuwingsfonds voor de reini gingsdienst 11.150, afrekening 1953 voor de rijksvergoeding onderwijzers- salarissen 4210, verhoging der ver- mak elykh ei dsbel asting 3720, schrapping restant kapitaalslasten voor het tunngebouw 3910, rijksbij drage in de kosten Dienst Herbouw Middelburg 2500, Leges bouwver gunningen 1500 en secretanieleges 650. Vergadering N.C.V.B. De afdeling Middelburg van de N. C.V.B. hield deze week haar ledenver gadering in de Bogardzaal. Ds. Don- dorp uit Domburg hield voor een aan dachtig gehoor een lezing over „De wederkomst van Jezus Christus". Na dat hij na afloop enkele vragen beant woord had, sloot ds, Dondorp de ver gadering. Slechthorenden bijeen De afdeling Middelburg van de vereniging van slechthorenden hield deze week haar tweede bijeenkomst in het winterseizoen. In september werd begonnen met een gezellige sjoelavond, thans werd een film ver toond door de vereniging van Neder lands fabrikaat. Op deze manier werden verschillende fabrieken be zocht. Men zag het vervaardigen van haarden en tapijten, lepels en vorken, kortom vele zaken, waarmee men in het dagelijks leven te maken heeft. Het was een leerzame avond, die bui tengewoon goed bezocht was. Er zijn echter nog veel slechthoren den, die geen lid van de vereniging zijn. Voor inlichtingen hierover en te vens voor advies bij het aanschaffen van een hoorapparaat kan men zich wenden tot de presidente van de afde ling of tot de secretaris. Reis door de woestijnen van Pakistan Een groot aantal leden van de Ne derlandse Reisveremging en de Z.V. U. te Middelburg heeft donderdag avond in de Concert- en Gehoorzaal per film een uiterst interessante reis gemaakt naar een van de nieuwste staten ter wereld in een oud cultuur land. Toen op 15 augustus 1947 'het Engelse gezag zich uit Brils-Indië te rugtrok, viel dit gebied, dat onder de Britse overheersing als een staatkun dige eenheid had gegolden, uiteen in twee onafhankelijke staten: Pakistan en India. Deze avond nu ging de reis door Pakistan. Als „gids" fungeerde nir, L. A. Hustinx, die zich een prettig en zeer deskundig causeur toonde, maar een niet minder voortreffelijk cineast. De kleurenfilm „Door de woestijnen van Pakistan", die hij van deze staat maakte, heeft de toeschouwers een paar uur lang bijzonder weten te boeien. Een onvergetelijke indruk maakte de ongekende energie, waar mee dit land zich, met zijn 80 miljoen inwoners, ondanks alle moeilijkheden," die de scheiding teweeg gebracht heeft, niet alleen als de nieuwste, maar ook als de grootste en voor naamste der Mohammedaanse staten in Azië en Afrika bezig is op te wer pen. Mr. Hustinx leidde zijn bezoekers via een kort bezoek aan Egypte, waar Port Said en Cairo aangedaan werden, per vrachtschip door het Suez-kanaal naar de Rode Zee. Nadat in Aden gebunkerd was, werd de reis voortgezet naar Karachi, de in moder ne stijl opgetrokken hoofdstad van Pakistan. In het tweede deel van de film ging de reis per auto door de woestijn van Sind over Tulla naar Hyderabat waar de heer Hustinx zijn pubLiek met enkele belangwekkende en zeld zame opnamen verraste. Vervolgens werd Sukker, bekend door de ver maarde Lloyd-dam, bereikt. Per trein maakte men een wonderlijke reis door de woestijn van Sibi naar Quet- ta, om tenslotte terug te keren naar Karachi. Het was werkelijk een on vergetelijke reis door een prachtig land. Interessante filmavond In het Schuttershof te Middelburg waren donderdagavond vele leden en belangstellenden van de Nederlandse Christelijke Reis Vereniging bijeenge komen om getuige te zyn van een in teressante filmavond. De heer J. M. E. Anthonesse, reisadviseur te Den Haag, toonde enkele kleurenfilms, die opgenomen waren door de heer van Sonsbeek uit Utrecht. Hieronder be vond zich de voor de vereniging ver vaardigde rolprent „Reis mee met de N.C.RelsV." Enkele groepen hiervan zijn tijdens een tocht naar Tirol ge filmd. Ook een aantal kleurendia's over Oostenrijk bleek bij de bezoekers van deze uitstekend geslaagde avond in de smaak te vallen. Verder amu seerden de aanwezigen zich met een Europese film en enkele opnamen van Canada en van Parijs. LAATSTE NIEUWS Binnenkort nieuwe Hongaarse regering. Imrc Nagy, de nieuwe Hongaarse premier, heeft meegedeeld, dat er binnenkort een nieuwe regering zal worden gevormd. Dit is hedenochtend vroeg door radio-Boedapcst meege deeld. „Sint-Paulus verzorgde feestavond buurtvereniging Wat ei* allemaal gebeuren kam via >een telefoontje en een telegram schrijver Pierre Dumoint maakte er een pretentieloos maar gezellig ver haaltje van en noemde het „Te' voor meneer, telegram voor vrouw". Tijdens de feestavond v buurtvereniging Schuitvlotstraat Singelstraat, die woensdagavond In zaal Mercunus te Middelburg gege ven werd, gaf de r.-k. toneelvereni ging „Simt-Paulus" er een geslaagde opvoering van. Nadat de voorzitter van de buurt vereniging, de heer H. F. Arnoldus, dé aanwezigen welkom geheten had. sproeiden de tonelisten vanaf begin tot eind een opeenstapeling vam „rare gevallen" over de hoofden van de buurtbewoners en him introducé's (elk lid mocht er twee meebrengen) uit. Maar toen op het laatst nogmaals hét telefoontje en het telegram ter sprake kwamen, was iedereen in de feestelijk versierde zaal meer dan te vreden. Reeds bij vorige uitvoeringen heeft „Sint-Paulus" bewezen over uitste kend „materiaal" te beschikken. Dit bleek ook nu weer. Er werd vlot en vaardig gespeeld zonder een enkele hapering. De heer L. Castemaler bracht 'n uitstekende George Brouwer (uitgever) óp de planken daarbij goed bijgestaan door mej. I. Loontjes als zijn dochter Loeki en mej. L. de Groot die zich als invalster voor zijn tweede vrouw best aanpaste. Goede creaties werden gegeven door de heer J. We ver als de boekhouder Draadnagel, de heer F. Meijer als de hulp in de huis houding, die zijn Spartaanse levens wijze uitstekend uitdroeg, en mej. A. van Hecke als de werkster Fien de Beer. De regie was in handen van de heer M. Elzihga. Na afloop van dit stuk volgde nog eeii gezellig samenzijn. Vlissingen Bijeenkomst Middenstands- Centrale Op woensdag 31 oktober belegt de Vlissingse Middenstands Centrale een bijeenkomst te acht uur in hotel Goes in Vlissingen. Men zal gelegenheid krijgen kennis te maken met de on langs benoemde consulent voor de middenstand in de provincie Zeeland, de heer A. Korstamje;-die tevens een. inleiding zal houden over het onder werp: ..Heeft de middenstand nog toe- |korhst?" Voorts zal de heer G. W. Oskamp, directeur der Provinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingenver keer iets vertellen over de „Zomer- show 1956". Daar de „Zomershow '57" samen zal vallen met de „De Ruyt.er- herdenkingen", welke Vlissingen voor het komende jaar in het middelpunt van nationale en internationale be langstelling zal plaatsen, zal ook een gedachtewisseling over deze komen de actie niet op .de agenda ontbreken. Ook niet-geoi'ganiseerde midden standers zijn op deze bijeenkomst (welkom, temeer omdat de vraag of zij, die niet aangesloten zijn bij een der dsrie middenstandsorganisaties, in de toekomst nog deel mogen nemen aan de zomeraeties, op deze bijeen komst zal beantwoord moeten wor den. Er zal een voorstel worden ge daan om door betaling van een maan delijkse bijdrage de toekomst van de „Zomershow" te verzekeren en daar door te voorkomen, dat in luttele we ken de financiële basis voor een Zo- mershowactie moet worden gelegd. Koudekerke Filmavond .Vrederust" De afdeling Koudekerke van stichting Vrederust houdt vanavond (vrijdagavond) in het gemeentelijk verenigingsgebouw aan de Noord- straat een filmavond over liet werk van deze Inrichting. De avond begint 'dm acht uutr. VEILING ZUID-HOLLANDSCHE EILANDEN G.A. - ROTTERDAM 24 oktober. Andijvie 7—13 kg„ Bloem kool A 23—51 St.. B 10—21. Sla 3—8. Knol selderij 4—11. Dubb. prlnc. II 97-1.21 kg.. afw. 66—88. Kassnljbonen 1.24—1.49. Uien 3—16. Gr. peen 4—8. Alicante 1.13—1.21. Aardappelen 9.70—11.10. Rode kool 12— 14. Kroten 8—16. Gele kool 14. Groene kool 7li;. Bospccn 10—21 bos. Spruiten I A 51—63 kg.. II A 31—51. Prei 10—18. Witlof II A 98—97. II B 78-81. VEILING KRABBEN DUKE, 25 oktober. Cox Orange Pippin 75-80 82. 70-75 78. C5-70 74, 00-63 63. 55-80 42. hulsh. 70-75 77. 65-70 71. 60-65 60. 55-60 46, II 27. keuk. 57—65. fabr. 24. Goud- relnetten huish. 80-85 32, 75-80 31. 70-75 25—29, 05-70 21, 60-65 10, II 14, keuk.- 22.70 —23. fabr. 14—16. Jonathan 75-80 45, 70-75 41, 65-70 39,00, 00-05 35.60—36.60, hutsh. 75-80 41, 70-73 30—38, 65-70 28-20—33. 60- 05 23—24.10, 55-60 18.30, II 15—16, keuken 22.40—25, fabr. 18. Glorie van Holland huish. 70-75 40—42. 85-70 35, 60-05 27. II 19, keuken 32—33. labr. 24—26. Laxton Superbe 80-83 44, 78-80 44. 70-75 44, 65- 34, 80-65 33. huish75-80 3e. 70-75 39. 65- 70 25, 60-65 32. 55-00 18. II 11, keuken 28. Br. Alex Lucas hulsh. 65-75 45, II 22, keuken 20. Comtesse de Paris 70-75 38. 65-70 34.80—35.70. 80-05 32. 55-60 28.70. hulsh. 70-75 32. 63-70 29.70. 60-65 30.60. 53-60 38.40, II 10. keuken 18—20. fabr. U—12. kroet 7—9 D du Cornice huish- 80-85 99, 75-80 101. 70-75 94. 65-70 84. 60-65 70. keuken «7 Opleiding tot chemicus in Terneuzen begonnen Aan de technische school te Terneu. zen is, na een langdurige periode van voorbereiding, deze week de cursus voor opleiding tot chemicus begon nen. Op de eerste avond van de cur sus, die thans 24 leerlingen telt, die vier avonden per week les krjjgen, werd door de directeur der school, de heer A. F. H. Spijker, een openings woord gesproken. De cursus kwam tot stand door sa menwerking van de directies der ka naalzone-industrieën met de techni sche school te Terneuzen en dé Lande lijke Stichting Opleiding Chemici. Laatstgenoemde stichting verzorgt de opleiding volgens het leerlingenstel sel, dat wil zeggen dat ouders van leerlingen, werkgevers en de stichting zich verbinden tot het aangaan van een leerovereenkomst ten behoeve van de leerlingen, die dan volgens een vastgesteld leerprogramma in het be drijf worden opgeleid. Het noodzake lijke aanvullend theoretisch onderwijs wordt daarbij op de school gegeven. Aan het einde van de leertijd worden de leerlingen onderworpen aan een examen. De chemische industrie is in Nederland vooral na de tweede we reldoorlog uitgegroeid tot een dryfstak van grote betekenis en liggen hier- nog vele mogelijkheden voor de toekomst. Het gemis aan een dergelijke opleiding voro het in deze bedrijven werkzame personeel deed zich de laatste tyd belangrijk meer ge vóélen. Oostkapelle N.C.V.B.-leden waren bijeen De afdeling Oostkapelle van de Ne derlandse Christen Vrouwen Bond vergaderde onder voorzitterschap van mevrouw Lantshee-r. Nadat enkele huishoudelijke zaken waren afgehan deld, sprak mevrouw Veldman liit Colijnsplaat over „Leven en werken van di'. Albert Schweizer." Sint Laurens Bromfietsers reden tegen elkaar De bromfietser J. van H. uit Ar- nemuiden is donderdagavond om streeks half zes in de gemeente St.- Laurens in botsing gekomen met de heer W. uit Serooskerke, die even eens op een bromfiets reed. Van H. kwam uit de richting Serooskerke en haalde brj de Geerheul twee naast elkaar rijdende fietsers In. Juist op dat moment naderden er uit te« overgestelde richting twee bromf sers, terwijl er naast het rijwielpad enkele jongelui stonden te praten. De heren Va.n H. en W. konden niet uit wijken en daardoor kwamen zij met elkaar in botsing. Eerstgenoemde liep een lichte hersenschudding en een hoofdwo-nd op. Per taxi werd hij naar huis vervoerd. De heer W. kwam er goed af; zijn bromfiets werd ech ter zwaar beschadigd. t Adve' r.' iHiP) EXTRA ZACHT EN BELEGEN 46. Terwijl de trouwe Maat door de tijdige tussenkomst van professor Jodelahiti aan een gruwelijk einde was ontsnapt, was Signor Rivaldii op enige afstand druk doende, de laatste ha-nd te leggen aan het re pareren van zijn rubber- pneumasaurus. „Nog een klein streekje plaklijm hieren dan nog een beetje daar.... mompelde de signor tevre den. „dan kan de Jacht- vangs weer doorgaan. Het valt toch niet mee voor een eerlijk manheer om de wetenschap te dienen! Laat ik nu vlugsnel voortmaken, dan zal het mij misschien noch gelukslagen de pneu- masaurus te ontdekken vóórdat dis verstrooide professor wéér tussenbeide komt! Zoute haringvissen! Bah!" De laatste scheurtjes ln het rubbermonster waren nu gedicht. Rivaldl stond op het pifnt, de deugdelijkheid van zijn werk te beproeven door het dier opnieuw op te blazen, toen zijp oor plotseling werd getroffen door een langzaam aanzwellend rumoer. Voorzichtig sloop hij ln de richting van het; lawaai, en tuurde over' het struikgewas. „Te laat!" siste c derlinge stoet, die op enige afstand voorbij trok. Maar Rivaldl, hoe teleurgesteld ook door deze nieuwe tegenslag, zou. Rivaldl niet geweèst zijn als - bij de pakken nad neergezet Zijn ver slagenheid duurde dan ook slechts kort. Toen hol de hij terug naar zijn rubber-beest, rolde het snel tot een nette bundel en pakte deze haastig in zijn VEILING GOE8. oktober. Export- en industrievelllng. Sterappel 65-75 60. 55-05 43. H 65-75 59, H 5-G5 31, 11,15. Gl. v. Holland 75-85 41, 65-75 34.80, 60-65 25, H 75-85 37.20. H 65- 75 31.8033.50.- H 00-65 24.30. II 18. Cox Pippin 70-75 79. 65-70 74. 60-65 03, 55- 60 43. H 75-80 78. H 70-75 79. H 65-70 74.10. H 80-85 65.10-06.60. H 55-60 43.70, II 25. Goudrelnetten 85-90 38. 75-85 34.30, 65-75 23.30, 60-65 20. H 75-80 32.20. H 65- 75 24.80—25. H 60-65 18.80—19.10, II 17. Allington Pippin H 70-80 «4. H 60-70 36, II 21. Jonathan H 70-73 34. H 65-70 33. H 60-65 28. H 55-60 19. Bramley H 80-90 29.40—30.10, H 70-80 22.40. II 14. D. de Co- mlce 80-85 103. 75-80 99. 70-75 96. 65-70 H 80-85 94. H 75-80 93—95. H 70-75 93-94. H 65-70 83—85. H 60-65 72-73. II 35-60. II 50-80 48. Br. A. Lucas H 75-85 01.10, H 65-75 55.90—57.50, II 00-65 40.55, TI 22. ZW. wijnpeer 60-65 36, 55-60 35, 50-55 20, H 60-85 30. H 55-60 38. H 80-55 34, II 18. St.. Rerny H 75-85 27, H 65-75 25.40, H 60-65 21, II 21. N. PoiteaU H 05-75 28. H 55-83 17, II 7.50. Conference H 65-75 45. H 55-65 41, H 50-55 25, II 17. Gewone velling: Cox O. Pippin K 40— 54, fabr. 25.50. Glorie v. Holland K 26— 34, fabr. 17.25. Goudreinetten K 23, fabr. 15—20. Sterappel K 24. fabr. 14—15. Laxt. Sup. K. 17—28. fabr. 12. Br. Seedling K 17. fabr. 10—15. Br. A. Lucas K 25 —36, fabr. 12—20. D. du Cornice K 61 —77. fabr. 41—57. Zw. wijnpeer K. IS— 20. fabr. 6—12. St. Rerny K 20—22. fabr. 15—18. Pondspeer K 16. fabr. 17. GRAANBBURS ST. MAARTENSDIJK. 25 oktober. Tarwe 24—26. Haver 22— 23. Gerst 23—25. Kleine erwten 40—70. Schokkers 40—70. Bruine bonen 60—90. Koolzaad 51. Maanzaad 140170. Kar- wijzaad 90—105. VEILING ST. ANNALAND. 25 oktober. Uien: middel 18.22, bonken 16.41, drielingen 20.50, pickles 13.31. Aan voer 50 ton. ZUID-BEVELAND „De toekomst van uw kind" Het motto van de gezlnsweek 1956: „De toekomst van uw kind", kwam wel bijzonder treffend tot uiting op de filmavond, welke de commissie bijzonder kerkewerk van de Ned. hervormde kerk te Goes donderdag in het Schuttershof hield. Wanf de twee Amerikaanse films, die dear op het witte doek werden vertoond, lie ten duidelijk zien hoe verschillende problemen rondom de opvoeding van het kind ontstaan, en hoe dikwijls op de verkeerde manier naar een oplossing van deze moeilijkheden wordt gezocht. Aan het eind werd echter in beeld gebracht wat de juiste methode van optreden bij de gerezen problemen behoorde te zijn Nadat ds. A. W. M. Odé de bijeenkomst met gebed had geopend, las hij een bijbelgedeelte voor, dat volgens hem de beste oplossing le verde voor de vele opvoedkundige vraagstukken. De geneesheer-directeur van de psychiatrische inrichting te Bergen op Zoom, dr. M. van der Beek/schetste in een korte inleiding de grote voor uitgang van de geneeskunde tijdens de laatste eeuw en wees daarbij in het bijzonder op de geweldige ver beteringen welke op het terrein van de psychiatrie tot stand zijn gebracht. Van vèel belang achtte hij het ge ven van goede voorlichting, en in dit verband speelt de film een grote rol, aldus spreker. Het kind is bijzijn opvoeding" af hankelijk van het milieu, waarin het leeft en daarom zal het slechts rus tige, van angst bevrijde kinderjaren beleven, wanneer het vertrouwen* en liefde kan krijgen en schenken! Daarna gaf dokter Van der Beek de korte inhoud van de eerste film „Preface to alive", welke het publiek liet kennis maken met drie mogelijk heden van opvoeding van een jongen uit eer> Amerikaans gezin. Tenslotte bleek de laatste methode, waarbij èn van vaders kant èn van moeders kant concessies wérden gedaan, de beste. De film „Angry Boy", na de pauze, gaf de aanwezigen een idee van het werk dat een medisch opvoedkun dig bureau verricht. Een Jongen, die daar voor een vergrijp werd behan deld, kon langzaam weer op de goede weg geholpen worden, terwijl door toedoen van, de psychiatrisch maat schappelijk werkster ook de ouders een andere houding tegenover hun kind toonden. Na afloop was er gelegenheid tot het stellen van vragen. In de hal van het Schuttershof had men een boekentafel opgesteld, met allerhande opvoedkundige litteratuur. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Beroepen te De Bilt (Utr.): c. van Dop te Huizen (N.-H.); te Rhenen (toez.): A. J. van Oogst te Vriezenveen. Toegelaten tot de evangeliebediening: G. Blok. Katwijk aan Zee en Iz. Kok te Veenendaal. GEREF. KERKEN Beroepen te Mtldam: J. C. van Veen, kand. te Rotterdam-Noord. GEREF. KERKEN (ART. 31) (Nagekomen advertentiè) Heden overleed, na een langdurig, doen gedul dig gedragen lijden, zacht en kalm. in het Juüanazlekenhuis te Terneuzen, onze gelief de echtgenote, zuster, behuwdzuster, tante en oud-tante. mej. ADR1ANA LEENHOUTS geb. Bahijn, m de ouderdom van 74 jaar en 9 maanden. I. J. LEENHOUTS Fam. BABI.TN Fam. LEENHOUTS Biervliet, 24 okt. 1956.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15