WEMELDINGE VERPLETTERDE V.C.K. OP EIGEN VELD (1-10) LORRAINE CRAPP VERBETERDE 4 WERELDRECORDS IN 1 RACE LEIDER W.S.C. LEED OP EIGEN VELD NEDERLAAG TEGEN R.W.B. PROVINCIALE ZE EÜWBE OOVRANT MAANDAG 22 OKTOBER 1956 COLIJNSPLAATSE BO YS ROYAAL AAN TOP Kloetinge II won verrassend van Wolf aartsdijk II De zaterdagmiddagvoetballers hebben voor klinkende verrassingen ge zorgd Speciaal de eerste klassers hebben enkele korfbalachtige cijfers op de groene mat gelegd. We weten niet waarover we het eerst moeten schrijven, over de 80 zege van Arnemuiden op AZW of over de 101 nederlaag, die VCK door Wemeldinge toegemeten kreeg. De voetballers uit Koudekerke schijnen wel een heel zwakke ploeg in het veld te .brengen en de cijfers doen het ergst voor de toekomst vrezen. Reeds met de rust had Arnemuiden, met de wind meespelend, een 60 voorsprong, zodat de zege geen moment in gevaar geweest is. Colijnspl. Boys bevestigde zijn goede voornemens, want door' de 51 zege op naaste concurrent Krabben- dijke, dat de laatste twee weken geheel van slag af is, staan de Noord- Bevelanders royaal aan de top. Rillandia en Tern. Boys hebben inderdaad een spannende strijd geleverd en van de vier doelpunten scoorde elke ploeg er twee. 4 4 0 0 8 20— 7 3 2 1 0 5 15— 4 3 1 2 0 4 9— 6 3 1 2 0 4 7— 5 4 2 0 2 4 5—10 3 1 1 1 3 7—12 2 1 0 1 2 7— 4 4 1 0 3 2 14—10 3 0 0 3 0 2—12 3 0 0 3 0 6—22 De stand luidt titans Col. Boys Arnemuiden Rillandia Tern. Boys Krabbendijke AZW Nieuwdorp Wemeldinge Zaamslag VCK Voor de verrassendste uitslag In de 2e klas A zorgde Kloetinge IL dat zo zwak geacht, Wolphaartsdijk n met een 82 nederlaag naar huis zond. Colijnspl. Boys II schijnt toch nog sterker te zijn dan wij dachten, want Wissekerke II moest met 6—3 de vlag strijken. Rillandia II maakte eveneens een goede beurt door Ka- pelle n niet thuis te geven (01). 's Heer Hendrikskinderen bood dap per weerstand, maar toch bleven de punten bij Krabbendijke H (21). De stand: Kribbend. II Rillandia II Col. Boys H Kapelle II Wemeld. H Wissek. II Kloetinge II 3 2 1 0 5 19— 4 2 2 0 0 4 11— 1 2 2 0 0 4 73 3 1 1 1 3 11— 5 1 1 0 0 2 8— 1 2 1 0 1 2 8—10 3 1 0 2 2 9—26 3 0 0 3 0 6—15 3 0 0 3 0 3—15 0— 0 In de 2e klas B. behield Meeu wen de leiding door een kleine, maar nuttige 21 zege op Oost- kapelle. Middelburg IV moest een deel van de winst afstaan aan Zeeland Sport VI (11), terwijl Serooskerke een puntje nit Nieuw dorp II meebracht (2—2), waar mee de „kerkenaars" zeer tevre den zullen zijn. Veere schoot van de zevende naar de derde plaats, omdat Arnemuiden H moest on dervinden, dat in deze klas hard aangepakt zal moeten worden (52). Voor een enigszins verras sende uitslag zorgde Nieuwland, dat VCK II met 20 naar huis zond. De stand luidt hier: Meeuwen 3 Middclb. IV 2 Veere 3 RCS IV 3 Nieuwdorp H 4 Amem. II 4 Oostkapelle 4 Zeel. Sport VI 3 Nieuwland 4 Serooskerke vck n 3 0 0 2 10 6 16— 6 5 8—3 4 13— 8 4 10— 8 4 14—12 4 10—12 3 10—10 3 9—11 2 5—16 5— 8 2 0 0 2 0 Door elkaar Hoewel slechts drie van de vijf wedstrijden doorgang vonden, werd de gehele stand in 2C danig door elkaar gegooid. Hoewel de wedstrijd WolphaartsdijkKapelle gestaakt werd, bleef Kapelle aan de kop, zij het echter, dat deze gedeeld moet worden met Kats, dat Kloetinge maar net de baas bleef (21). Mevo schoof eveneens twee plaatsen op, want het bezoek van Bevelanders leverde niet veel moeilijkheden op (83). SVDGoes IV werd niet ge speeld, terwijl Yerseke m zich taai verdedigde, maar de punten aan Wissekerke moest afstaan (12). Kapelle 3 2 1 0 5 13—3 Kats 3 2 1 0 5 8— 3 SVD 2 2 0 0 4 9— 4 Mevo 3 1 1 1 3 11— 7 Wolphaartsd. 1 1 0 0 2 3— 0 Wissekerke 2 1 0 1 2 Goes IV 2 1 0 1 2 4— 6 Kloetinge 3 0 1 2 1 3— 7 Yerseke IH 1 0 0 1 0 1— 2 Heinkenszand 1 0 0 1 0 0— 7 Bevelanders 3 0 0 3 0 6—19 Duiveland slaagde er in de 2e klas D inderdaad niet in om de punten bij Mevo II weg te halen, want van de elf doelpnnten nam Mevo er zes voor zijn rekening. Bruse Boys H zette hét seizoen goed in met een 43 ze ge op Burgh Hl. Bruse BoysZie- rikzee IV ging niet door. De stand: Mevo H 2 Bruse Boys 1 Bruse Boys II 1 Duiveland 2 4 12— 2 6— 1 1 0 1 2 8— i Van der Linden brak het Nederlandse uur-record. Hein Cujé zorgde voor een nieuw Zeeuws record In Rotterdam heeft de Leidenaar Van der Linden (Holland) het Ne derlandse record op het nummer één uur hardlopen verbeterd met een af stand van 18.624,58 meter. Het oude record stond op naam van Janus van der Zande (OlympianHalste ren) met een afstand van 18.492,14 meter. Hein Cujé uit Middelburg (E MM) werd tweede met een afstand van 18.460,60 meter. De Middelburgse atleet verbeterde hiermee het Zeeuw se record, dat sedert 1955 op naam stond van Staf Dobbelaere nit Schoondijke met 17.273,10 meter. Ook nu nam Staf Dobbelaere weer deel. Met een afstand van 17.642,82 meter werd hy vijfde en bleef nog onder zijn eigen Zeeuws record. Op de lijst „besten aller tijden" staat Hein Cujé nu na Van der Linden en Van der Zandc op de derde plaats. Op deze lijst wordt de vierde plaats ingenomen door Wim Slijkhuis met een afstand van •18.156,98 meter. De prestatie van Dobbelaere is op deze lijst goed voor de achtste plaats. Mevo Hl Zierikzee IV Burgh Hl Br.hav. IH 10 0 1 2 0 0 2 0 2— 1— 0—0 Spui wond er tegen Zaamslag H geen doekjes om en schoot acht maal raak, waarmee de leiding stevig in handen bleef. Driewegen bleef uitste kend volgen, want nu werd met 20 van AZW H gewonnen. Spui Driewegen Hoek Tern. Boys n 2 AZW H 3 Zaamslag n 3 3 0 0 4 3 6 17— 1 6 12— 6 2 5—0 10 12 4—4 0 1—11 0 3—19 De moeite, die Beren gedaan heeft om Tern. Boys m van de zege te houden, is totaal tever geefs geweest, want de Terneu- zenaren lieten Beren met niet minder dan acht doelpunten „schuld" vertrekken. Driewegen boekte evenmin nog een verlies- punt, want nu wera van SVD H gewonnen met 50. Hoek 33 schoot er ook lustig op los tegen Spui II (72), terwijl Kruinin- gen Hl enigszins teleurstelde door de volle winst bij AZW m te laten (20). Tern. Boys Til 3 3 0 0 Driewegen n 2 2 0 0 Hoek H 3 2 0 1 AZW m Spui n Kruin. Hl SVD H 4 2 3 1 3 10 2 6 15— 0 4 7—0 4 13— 4 4 10—11 3 9—14 2 10—16 Voetballen of De zaterdagmiddag te Wol- 'aartsdijk gespeelde voetbal- competitiewedstrijd Wolfaarts- M dyk IKapelle I voor de twee- de klasse C, is na een speeltyd H van ruim twintig minuten door scheidsrechter J. Vermeolen gestaakt. Enkele spelers van Wolfaartsdijk waren het ver- schillende malen niet met de beslissingen van de arbiter eens, wat gepaard ging met s voor sport minder unfaire uit- latingen. Scheidsrechter Ver- H meulen die uitstekend leidde, tolereerde in eerste instantie de bemoeienissen van de spe- M Iers, doch toen zich dat enkele malen had herhaald, wenste hij de wedstryd niet verder te lei- den. De stand bij staking was 1—1. District Zeeland KNLTB vergaderde in Goes. Zaterdagmiddag is in Goes een jaarvergadering gehouden van de afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond. Dr. J. Spuyman kon in zijn openings woord een groot aantal afgevaardig den welkom heten. Uit de jaarver slagen bleek onder meer, dat in West-Zeeuwsch-Vlaanderen de ten nissport een hernieuwde activiteit vertoont. Dit is onder meer tot uiting gekomen in de oprichting van nieu we verenigingen en de aanleg van De aftredende bestuursleden, de heren Scherphuis, Anneveld en Goos- sens werden herkozen. In de vakature Binkhorst werd voorzien door de be noeming van mevrouw Van der Lee. In de commissie jeugdzorg werd de heer Trapman herkozen. In deze commissie werden benoemd mevrouw Gosses en mevrouw Van der Lee. Over de termisjeugd ontspon zich een uitgebreide discussie. Daarbij werd onder meer de wenselijkheid van een jeugdcompetiitie en van jeugdwedstrijden naar voren ge bracht. De commissie jeugdzorg zal deze zaak nader onderzoeken en mettertijd met voorstellen komen. Ook het al of niet instellen van een herencompetitie hield de gemoe deren lange tijd bezig. De training is in het afgelopen sei zoen enigszins in de war gelopen door ziekte van trainer, de heer Van Vliet. AUSTRALISCHE ZWEMSTERS IN VORM Later brak zij nog een wereldrecord (100 m) In het 55 yards bad in Sydney heeft het 18-jarige Australische zwemster- retje Lorraine Crapp vier wereldre cords gebroken. Het betrof de records over 200 meter, 220 yards, 400 meter en 440 yards vrije slag welke zij zelf in augustus 1.1. te Townsville (Queens land) had gemaakt. Zy maakte alle record in één race. Hier volgen de nieuwe records ge maakt tijdens de wedstryd over 440 yards welke zij won met bijna een baanlengte voorsprong op haar naas te concuri'enten: 200 meter 2 min. 18,5 sec. (oud re cord 2 min. 19,3 sec.); 220 yards 2 min. 19,1 sec. (oud re cord 2 min. 20,5 sec.) 400 meter 4 min. 47,2 sec. (oud re cord 4 min. 50,8 sec.) 440 yards 4 min. 48,6 sec. (oud re cord 4 min. 52,4 sec.) Frank Guthrie, haar coach, zeide la ter: „Lorraine heeft niet alles gege ven waarover zy beschikte. Tijdens de Olympische Spelen zal zij op de 400 meter de 4 min. 40 sec. benaderen. Geen enkele andere zwemster ter we reld is ooit op de 400 meter in een 55 yards-bad of 50 meter-bad bene den de 5 min. 7 sec. gekomen, maar dit is al de vijfde maal dat Lorraine het gedaan heeft. Lorraine Crapp startte later in de estafette 4 x 110 yards vrije slag. Voor het Australische meis je, dat als eerste op het startblok verscheen, werd een tyd afgedrukt van 1 min. 3,2 sec., hetgeen een nieuw wereldrecord betekende voor de 100 meter vrye slag, een afstand, welke iets korter is dan de 110 yards. Het verschil in af stand bedraagt ongeveer 58 cen tiemeter. Het erkende wereldre cord staat op naam van Cockie Gastelaars met 1 min. 4 sec., ge maakt op 14 april van dit jaar te Schiedam. Dawn Fraser, landgenootje van Lor raine Crapp, heeft op 25 augustus van dit jaar te Townsville reeds een tijd laten afdrukken van 1 min. 3,3 sec. voor de 100 meter, een prestatie, die evenwel nog niet door ae F.LN.A. als wereldrecord werd gehomologeerd. Maar bij deze vijf wereldreccords bleef het niet. Want het team van Lorraine Crapp, Dawn Fraser, May Gibson en B. Jaekson noteerde op de 4 x 110' yards vrije slag estafette een tijd van 4 min. 22,3 sec. Het we reldrecord op de 4 x 100 meter vrije slag estafette (437 yards 1 foot), over een kortere afstand dus, staat op naam van Hongarije met een tijd van 4 min. 24,4 sec., gemaakt tijdens de Olympische spelen te Helsinki in 1952 (Ilona Novak), Judit Ternes, Eva Novak en Katalin Szoke). Het vier tal van Sydney knabbelde dus, over een langere afstand 2,1 sec. van het wereldrecord der Hongaarse meisjes af. Interland voetbal wedstrijden Zestigduizend Fransen bejubelden hun nationaal voetbalelftal aan het einde van de grote strijd tegen Rus land, die de haantjes met 21 ge wonnen hebben. Vooral in de eerste tien minuten van de tweede helft steeg het spel van de Fransen tot grote hoogte en in deze periode wer den dan ook beide doelpunten ge maakt. De landenwedstrijd WalesSchot land eindigde in een 22 gelijk spel. Alle doelpunten werden in de tweede helft gescoord. In Stockholm speel den de Zweedse en de Deense natio nale ploegen eveneens gelijk, name lijk met 11, nadat de rust met 10 voor Denemarken was inge gaan. Kees Pellenaars ploegleider. Kees Pellenaars zal ook in 1957 weer ploegleider van het Nederlands team in de Ronde van Frankryk zyn. Dit is besloten tijdens een bespreking tussen enerzijds dr. P. van Dyk, voor zitter van de Koninklijke Nederland se Wielren Unie en de leden van de sportcommissie en anderzijds de he ren P. van Ierlant, vertrouwensman voor de Ronde van Frankrijk en de ploegleider van de laatste jaren Kees Pellenaars. Tijdens clit onderhoud, dat verschei dene uren duurde, is overeenstem ming bereikt over de te volgen ge dragslijn voor 1957, waarbij Kees Pel lenaars opnieuw als ploegleider voor de Ronde van Frankrijk zal fungeren. Hij zal alle noodzakelijke voorberei dingsmaatregelen treffen in overleg met de vertrouwensman Van Ierlant. Van Ierlant en Pellenaars krijgen vrijheid van handelen met dien ver stande dat de K.N.W.U. als 't leiding gevend lichaam op wielergebied in ons land, toezicht zal uitoefenen. Pellenaars is van plan met een ploeg aan de Ronde van Spanje en aan de Ronde van Italië deel te ne men. Het ligt in zijn bedoeling een zo ruim mogelijk aantal renners bij de wedstrijden, die als voorbereiding voor de Tour de France gelden, te be trekken. Zaterdagmiddag startte in Goes de competitie van de juist opgerichte afdeling Zuid-Beve- land van de Nederlandse Vol- 'leyhal Bond, waaraan door tien M ligrenploegen en door vier da- j= mesteams wordt deelgenomen. Hier ziet men de heren van Neptunes (Yerseke) en Bazo (Goes) liniesin aktie. De uitslagen van de eerste wed- strijden waren: dames: O EK Neptunes 1S; BazoOEE S 1; AstraNeptunes 31. Heren: BazoNeptunes 1 3 e= 0; Neptunes 2Bazo 03; Neptunes 1Astra 03; Nep- tunes 2Astra 03. 1 (Foto P.Z.C.J Middelburgse hockeyers wonnen eerste uitwedstrijd. Leider Rapidity mef 10 verslagen De lange reis zat de Middelburgse hockeyers zondag kennelijk in de oe nen, terwyl de oud eerste" klasser Ra pidity alles op alles zette om de eerste plaats op de ranglijst te be houden. Het viel de Middelburgers dan ook zwaar om hun eerste uit wedstrijd op een veld met normale afmetingen tegen het sterke Rapi dity te moeten optornen. Het werd een snelle, maar soms ook harde wedstrijd, die voornamelijk door de middenïinies en de verdedigingen werd gespeeld. Beide voorhoedes waren oproduktief en vooral de be zoekers bleven beneden him nor male spel, met uitzondering van Van der Post, die weer zeer actief was. De Middelburgse middenlinie was er bijzonder goed in en Rivière, de doelman, heeft enkele malen vak kundig zijn doel voor gevaar kunnen behoeden. Toen Rambonnet na 25 mi nuten spelen een goede scoringskans kreeg, werd hy van de bal gelopen. De toegekende strafbully werd door Van Heel genomen en door een fout van de verdediger in een strafdoel- punt omgezet. Een paar seconden voor de rust scoorde Tuijt. De bal was juist over do doellijn. De scheidsrechter dacht evenwel, dat de bal binnen de cirkel niet door een aanvaller was geslagen en kende geen doelpunt toe. De laatste twintig minuten was Middelburg sterker en het was jammer, dat een Rapidity- speler tien minuten voor het einde uit het veld moest worden gezonden wegens te hard spel. De kleine zege was door de bezoekers alleszins ver diend. Voorlopig „Oranje" tegen De keuzecommissie heeft het voor lopig Nederlands voetbalelftal dat woensdag a.s. in het Olympisch Sta dion te Amsterdam om half vier speelt tegen de London-Combination als volgt samengesteld: Doel: De Munclc (Fortuna '54); achter; Wiersma (P.SV) en Kuys (N AC); midden: Schaap ('t Gooi), aan voerder, Van der Hart (Fortuna '54) en Klaassens (WV); voor: Bosse- laar (Sparta), Notermans (Fortuna '54), Appel (Fortuna '54), Lenstra (sportclub Enschede) en Moulijn (Feyenoord). AJs reserves zijn aangewezen: Landman (.Seheveningen/Holland sport), Boskamp (Amsterdam), Van der Hoek (Feyenoord); Voges (sport club Enschede) en Koopal (Willem n). puisje m f Qroew DOOR LOUIS ARTHUR CUNNINGHAM Ze drukte haar sigarettenpeukje uit en wierp het bij de reeks andere in de asbak. „Zo staat het erbij, Hil- dreth", hernam ze. „Dit is je kans en je enige kans om daarheen te komen en te onderzoeken wat er met Jon Wren gebeurd is. Wil je die kans aangriiDen?" „Ja ik waag het", antwoordde Hil dreth vastberaden. „Misschien handel ik verkeerd, maar ik moet naar Jon toe". Er speelde even een vluchtig, bijna medelijdend glimlachje om de mond van haar bezoekster. „Je bent een beste meid", klonk het zachtjes, „en ik sta helemaal achter je. En hoor eens: Je moet goedvinden, dat ik je wat kleren van mezelf geef. Ik heb van alles volop en het is juist de gar derobe, die de Grangers van my ver wachten. Ze weten, dat ik toneel heb gespeeld. Misschien kun jij hen wat zachter stemmen, Hildreth, al zou jij ook geschikt zijn voor de planken, met je fijngevormde gezichtje, en gro te ogen en je mooie naar. Als ik me foed herinner, speelde je in St. Ninian ij het liefhebberij-toneel". Hildreth glimlachte zwijgend. Ze was ten prooi aan een hevige opwin ding, die alle twijfel en angst verban de. Haar hart klopte onstuimig bij de gedachte aan de avonturen die ze nog zou kunnen beleven. „Maar als Jon nu toch eens aan de boot is", merkte ze in een laatste weifeling op. „Iets in mijn binnenste zegt, dat hij er niet zal zijn, Hildreth. Maar .wat komt het er per slot van rekening op aan. Je doel is daar te komen en je zult er komen!" TWEEDE HOOFDSTUK De dikke mistbanken weken uiteen en trokken langzaam op toen de „Aquitania" langs Chebucto Head de haven van Halifax binnenvoer. De zon verdreef de laatste nevelsluiers en de mensen aan de verschansing za- f;en de heuvelachtige stad met naar orens en daken badend in het mor genlicht. Hildreth greep zich aan de reling vast. Nu het grote ogenblik op komst was, voelde ze zich beklemd en ang stig, helemaal niet in staat het on der de ogen te zien. In haar nieuwe hoedanigheid van mevrouw Stephen Granger had ze op zee het volgende radiogram ontvangen: „Je zoon en ik zijn aan de boot, John Granger." Een bericht van de grote John in hoogst eigen persoon! Het was strikt zakelijk, kil. zonder enige hartelijk heid. Er stond niet eens: „Om je te groeten." Iris had haar gewaar schuwd, dat ze niets van de Grangers moest verwachten, „maar ik geloof, dat je na verloop van tijd wel met hen zult kunnen opschieten. Hildreth als je het wilt proberen, hun bezwa ren tegen mevrouw Stephen Granger gelden mij, niet jou.' Een lange militair met een knap, maar vermoeid gezicht, kwam naast Hildreth staan: kolonel Alan Guy met verlof uit Berlijn. Tijdens de reis hadden ze af en toe eens samen het dek op en neer gewandeld en als het warm genoeg bleek wat niet vaak het geval was geweest in luie stoe len met elkaar liggen praten. „En wat denkt U van Canada, me vrouw Granger?" vroeg hij met een prettig lachje. „O, het is de meest banale vraag die je kunt bedenken, maar alle mensen zullen ze U stellen. Hebt U het comité van ontvangst al op de pier gezien?" De „Anquitania"werd nu binnen gebracht, door kleine sleepboten voor en achter, die, met hun gefluit de in druk maakten alsof ze de Oceaan reus eens lekker uitscholden. „Neen", antwoordde Hildreth, het DOELPUNTENREGEN IN 3e KLASSE D Eerste punt voor s-Heer Arendskerke In de derde klas C was de nederlaag, die leider WSC op eigen veld leed tegen RWB wel de grootste verrassing, waardoor vooral Heusden hem dfccht op de hielen is komen te zitten. In de derde klas D bleken de doel punten goedkoop, want in zes wedstrijden werden er 32 geproduceerd. RCS eiste daarvan met acht treffers het leemveaandeel op. In de vierde klas G moest Burgh in Steenbergen het loodje leggen en kwam daardoor juist in de onderste helft tod de ranglijst terecht. In de vierde klas H nam Luctor de leiding over van Clinge, omdat laatstgenoemde niet binnen de lijnen kwam. 's-Heer Arendskerke behaalde zijn eerste winstpuntje in de K.N.V.B. Bij de reserves heeft Vlissingen DL de leiding genomen om dia waarschijnlijk niet meer af te staan. Leider WSC liet zich op eigen veld door RWB in de kaart kijken en leed zijn eerste, zij het kleine, nederlaag (01). Heusden, dat VES met 32 versloeg, kwam op de tweede plaats met nog geen enkel verliespimt. He ro liet de onderste plaats aan Schut ters over, doordat de conservenmen- sen met 20 van Doengen wonnen en Virbus te sterk bleek voor die Schut ters (32). Veerse Boys stuurde RKDVC met lege handen huiswaarts (21) en Zierikzee zag geen kans om zich RKC van het lijf te houden (1—2). WSC 5 4 0 1 8 18- 9 Heusden 3 3 0 0 6 13- 5 Veerse Boys 4 3 0 1 6 8-3 Virtus 4 3 0 1 6 13- 9 RKC 5 3 0 2 6 12-10 RWB 3 2 0 1 4 6-5 Zierikzee 3 1 0 2 2 5-6 Dongen 4 1 0 3 2 6-12 RKDVC 4 1 0 3 2 6-12 VES '35 4 1 0 3 2 9-14 Hero 4 1 0 3 2 3-7 Schutters 3 0 0 3 0 5-12 Met scherp In de derde klas D werd flink met scherp geschoten. Terneuzen handhaafde zich op de derde plaats door een 30 overwinning op Zee- landia. RKFC moest op eigen veld duidelijk zijn meerdere erkennen in Corn Boys, dat door deze 14 over winning een directe bedreiging is gebleven voor leider RCS. De Sou- bnrgers speelden Grenswachters, dat wellicht de Putse kennis nog wat in de benen had, finaal van de kaart (80). Odio won met verrassend gro te cijfers van Biervliet (61) en Meto stuurde Steen met een even grote nederlaag naar huis terug. Zeeland Sport moest ondervinden, dat Hontenïsse dat tot heden al zijn wedstrijden gelijkspeelde geen katje is om zonder handschoenen aan te pakken (11). RCS Conn Boys Terneuzen Odio Meto Hontenisse Zeeland Sport RKFC Biervliet Zeelandia Grenswachters Steen In de vierde klas G had RSV geen moeite met Devo (5—0) en Steenber gen kwam eveneens zonder al te veel 4 3 10 7 15- 2 4 3 0 1 6 10- 5 4 3 0 1 6 12- 8 4 2 11 5 11- 7 4 2 0 2 4 9- 6 4 0 4 0 4 9- 9 3 111 3 5- 3 3 111 3 8- 9 3 10 2 2 6-13 4 10 3 2 4- 8 4 10 3 2 6-15 3 0 0 3 0 1-11 hoofd schuddend. „Er staan daar te veel mensen. O, ik zal hen wel vin den." „Mag ik U daarbij helpen Op mij wacht niemand. Myn familie woont in Brits Columbia en in geheel Halifax komt geen mens me begroeten." Kolonel Guy begeleidde Hildreth bij het ontschepen en naar de grote holle douaneloods. Hildreth droeg een gele trui onder haar doorschijnende witte regenmantel, waarvan ze de kap had achteruit geworpen, zodat haar weel derige kastanjebruine haardos prach tig uitkwam boven de brede maar fijngevormde wenkbrauwen en de grote donkerbruine ogen. Ze had Alan Guy verteld, dat ze door haar zwager en zoontje zou wor den afgehaald. Weliswaar vond ze het niet prettig, dat ze de vriendelijke man een onwaarheid moest vertellen, maar nu ze eenmaal besloten had de rol van Iris Granger te spelen, moest ze dat haars inziens ook in de per fectie doen. „Ik denk, dat daar de man staat die U bedoelt, mevrouw Granger daar bij de derde pilaar." Ze keek de aangewezen richting uit en zag een breedgeschouderde man met zo sterk gerbuinde trékken als ze nog nooit had ontmoet. Op zijn schou der zat een lachend iongetje in een gestreept truiye en blauw broekje. Alan geleide Hildreth naar het twee tal. (Wordt vervolgd) moeite over de Burgh-hindemis (4 0). SC Gastel nam de leiding over van NSV door in Nieuw Borgvliet met 02 te winnen. Halsteren ver drong Kaaisehe Boys door een 41 overwinning van de derde plaats. 4 4 0 0 8 13- 8 SC Gastel NSV Halsteren Kaaisdhe Boy® RSV Devo Burgh Steenbergen Noordhoek Nieuw Borgvl. DHV 4 3 1.0 7 17-10 3 3 0 0 6 10- 4 2 1 1 5 9- 4 2 0 2 4 14- 4 112 3 4 112 3 3 10 2 2 4 0 13 1 3 0 12 1 3 0 0 3 0 4-10 9- 8 6-11 6-15 de Doordat SluiskilClinge in vierde klas H werd afgelast, kon Luc tor dat met 25 van Hansweertse Boys won, de leiding ovornomen. Een beste beurt van de mannen uit Hein- kenszand. Oostburg hielp 's-Heer Arendskerke aan zijn eerste puntje in K.N.V.B.-verband (11). Bres- kens stuurde Aardenburg met een stevige nederlaag naar huis terug (52). Ria probeerde tevergeefs het zelfde te doen met Yerseke, want de buit ging mee naar Zuid-Beveland (1 —3). Luctor Clinge Breskens Yerseke Oostburg Sluiskil Aardenburg Hansw. Boys 's-H. Ajrensdsk. Ria W. Koewacht 4 3 1 0 7 15- 3 3 0 0 6 11- 4 3 0 1 6 14- 3 2 0 1 4 6- 4 1 1 2 3 7- 2 10 12 5- 3 10 2 2 3 10 2 2 2 0 111 4 0 13 1 2 0 0 2 0 5- i Reserves Axel II wrong zich wat van de laatste plaats weg door Breskens n met 52 te kloppen. Vlissingen Hl boekte zijn eerste nederlaag tegen Goes II (13), dat nu de tweede plaats heeft ingenomen.' Middelburg IH ging kansloos onder tegen lei der Vlissingen II (07) en Honte nisse H kreeg ook al flink de kous op de kop van Zeeland Sport II (7 1)RCS II bleek niet in staat Ter- neuzen II met lege handen te laten vertrekken (13). Vlissingen H Goes n Middelburg H Temeuzen II Com Boys II Zeeland Sport II VMssingen Hl ros n Axel II Middelburg IH Hontenisse II Breskens n 3 3 0 0 6 18- 5 3 3 0 0 6 12- 5 2 2 0 0 4 9-1 3 2 0 1 4 10- 6 2 1 1 0 3 13- 6 3 1 1 1 3 11- 7 3 1113 9-9 4 112 3 6-10 3 10 2 2 10-11 3 0 12 1 3-14 4 0 13 1 5-23 3 0 0 3 0 6-15 Sterkste concurrenten van Vlissingen wonnen allen. Maurits leidt le klasse C Ook dit jaar zal de concurrentie voor Vlissingen in de eerste klasse weer zwaar zijn! Dat is tijdens het afgelopen weekeinde wel weer ge bleken, want de sterkste concurren ten van de Zeeuwen wonnen allen. De positie van Maurits is stevig geworden nu dit team de uitwed strijden tegen MOC '17 met 20 won. Roermond versloeg VSV '34 met 21 en De Spechten won met dezelfde cijfers bij Sportclub Emma. TSC won voor de eerste maal en wel van Kimbria met 10. Ook Braban- tia haalde de eerste volle winst bin nen. Deze ploeg won van Alliance met 21. Vlissingen, dat niet speel de, staat op de vierde plaats. Maurits Roermond De Spechten Vlissingen VSV '34 MOC '17 Brabantla Alliance TSC Kimbria WH '16 Sportel. Emma 4 4 0 0 8 13- 5 4 3 1 0 7 11- 5 4 3 1 0 7 13- 6 3 2 1 0 5 S- 3 5 2 0 3 4 3 1113 4 112) 4 112! 4 112 3 3 10 2 2 4 0 13 1 4 0 0 4 0 9-10 6- 5 2- 5 5- 3 6-15 5-15

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 4