Nu weer voldoende Nederlandse mosselen TIMVIM HANDELSVERTEGENWOORDIGER IN ZEELAND VOLGT CURSUS GEEN NIEUW KANTOOR VOOR BEVELANDS ZIEKENFONDS Agenda PROVINCIAL Bi Iti hi u, bfo U a c O H A N '1 MAANDAG 22 01J-OÜÓ Vaartuigen uit Denemarken terug. De twee Yersekse mosselvaartiH- gen, de Ye 76 en 77, die onlangs naar 'enemarken werden verkocht én wier komst daar min of meer hét misnoegen van de Jutlaudse vissers opwekten, zullen dezer dagen naar Zeeland teriigkerën. Zoals de heer J. v. d. Plasse ons mededeelde* kwam men voornamelijk tot dit besltiit, óm dat het momenteel geen zin meer heeft op grote schaal Deense mosse len aan te voeren, daar er weer vol doende mosselen in Nederland zijrt om aan de vraag te voidöén; De groei yari de Waddenzee-mos selen blijkt sterker te zijn geweest, daoi men aanvankelijk had ver wacht, zo vernemen Wij nog van an dere zijde. De aanvoeren zijn nu meer dan twintigduizend tonnen per week, waarmee fnen dé klanten goed kart bedienen. Temeer omdat door de hogere prijzen de omzet van verse mosselen wel iets tèriigigelópéri is. Men zit hu zo ongeveer op de helft van het seizoen, gerekend dat Men in dé wintermaanden door vorst e.d. enige tijd stil moet liggen. Er zijn Nieuwe geref. kerk in Goes wordt 1 november geopend De nieuwe gereformeerde kérk, dié op de hoek BergwegVan Mellestfaat in Goés-oost is verrezen, zal op don derdag 1 rióvéhiber'officieel wórden geopend* Zeeuwse ulo-conferentie in november te Goes. Ver. Chr. U,L.O. in Zeeland hield vergadering In hotel „De Korenbeurs" te Goes vergaderden zaterdagmiddag de leden van' de Vereniging Christelijke Ulo; afdeling Zeeland. De voorzitter, de heer J. J. IJssel- stéin Uit Middelburg, deelde mede, dat op 16 en 17 november a.s. te .Goes éen Zeéuwse Ulo-cönferëntie ïaï wOrderi gehouden. Namens het landëlyk hoofdbestuur maakte lijj verder nog bekend, dat in 1957 naar schatting duizend kandi daten meer aan het jaarlijkse eind examen zullen deëlnéméli dan dit jaar hét geval is geweest. Bij de rondvraag kwam naar aan leiding Van deze mededeling nog het probleem naar voren, hoe in 1958 de grote, toevloed van leerlingen kan worden opgevangen, die afktimstig is vari Het geboorteoverschot Van 1946. Als eventuëiè öplössirigëri noemde mëh éëri zgiï. „dérde schooltijd". Wel ke dan riaast de morgen- en de rnid- dagsClïöoltijd mgëvöër'd 'iÖ\i ttiöëten worden. Meer leslokalen is op ëicnzelf ook wel een vurig verlangde verbete ring, maar daarmee is het personeels tekort nog niet van de baart. Het hoofdbestuur liét ihët betfëlc- king tot dit vraagstuk weten, dat men in dië gebieden, waar de lëérlin- gëntöevlöéd net grootst is éëri enquêté Voöf eëfi Oplossing wil hoü- den. Voör het tweede gedeelte van de provinciale bijéénkomst had ffjéfi als spreker dé heer R. de Jöhg uitgeno digd, dié'ónder aiispléiëö van hét Ko ninklijk Instituut voor de Tropën, éefi met kletireii-dia's verlucht réfëraat Kiëld. Óver Japan iri dé verandéfdé wefëld Van ÖÖst-Azië". tot dusver ongeveer 250.000 'tonnen mosselen aangevoerd. Men kan aan nemen dat de 500.000 tonnen weer wel gehaald zullen worden. Intussen zal de Deense mossel en- iiruport niet geheel van de baan zijn. Met name yóor verafgelegen Franse steden, zal men nog wel wat van deze grotere en steviger mosselen nodig hebben. Doordat de Nederland se mosselen in korte tijd snel gegroeid zijn, is de schelp namelijk Wat teer gebléven, hetgeen Voor een vervoer over lange afstand uiteraard minder wenselijk is, Opening van Kruiningse landbouwhuishoudschoo). Op vrijdag 16 november a.s. De nieuwe 1 andbouwhiüshoudschool van .de Z. L. M, te Kruiningen, die reeds enige tijd in gebruik is, zal thans vrijdagmiddag 16 november a.s. officieel woVdèn geopend. Dé echtge note van dé commissaris dér konin gin, mevr. S. C. de.Casembroot—ba ronesse Van der Feltz, zal deze ope ning verrichten. Aan brandwonden overleden Veertien dagen geleden had de 62- jarig^e mevr. E. P.—S. te Kwaden- damnië het ongeluk bij de was een ketel kokend water over het lichaam te krijgen. Met ernstige brandwonden overdekt, werd de vrouW naar het St. Joan nazi eken huis te Goes overge bracht, waar zij dezer dagen aan de gevolgen is overleden. Wielrijdster bij aanrijding dodelijk verongelukt Ter hoogte van dé Hoefkensd ijk te Kiixtaèrt is zondagfiïiddag dé 56-jari- ge mevrouw M. de TheijeFruijtier uit Hontenisse door een auto aange reden en dodelijk verongelukt. Me vrouw De Theije kwam per fiets uit de richting Hulst gereden. Op het moment, dat J. D. uit Kloosterzande met zyn auto naderde, stak zij plot seling de weg over. De automobilist kon haar niet meer ontwijken. Me vrouw De Theije, die op slag werd gedood, was moeder van zes kinde ren. Concert Zeeuws Kamerkoor Deze week zal het Zeeuws Kamer koor onder leiding van Cor Scbijve één uitvoering geveti in Öostburg en in Aardenburg in samenwerking met het Zuidzands Dameskoor. Het Zeeuws Kamerkoor wordt ge vórmd doof een groep enthousiaste j.ongè zangeressen en zangers, die on der leiding van de heer Schijve, de begaafde muziekleraar vah de Mid delburgse kweekschool, oude en mo derne koörzang beoefenen. Èr wórdt gewerlct volgens de methóde-Gehrels, terwijl op de repetities doof allerlei experimenten met opstellingenz. wordt geprobeerd een zo góed mo gelijke koófklank te krijgen. Er is êéli klein repertoire opgebouwd,-dat bestaat uit wérken van Düfay, Vitto- ria, Mozart en Andrïessen, Het Zuid- zaridse Dameskoor staat thans Ook tijdelijk Onder leiding van de heer Schijve, doordat de dirigent, burge meester H. P. Èvèrwijn, wegens druk ke werkzaamheden zijn muzikale taak tijdelijk heeft neergelegd. Dit koor heeft de laatste jaren, zoals men zich zal herinneren, uitstekende re sultaten behaald op Zeeuwse zang- cöncoursèri. In Öostburg wórdt het concert op donderdag 25 oktober ge geven in de hervormde kerk en in Aardenburg op vrijdag 26 oktober in de St.-Baafskerk. Medewerking wórdt verleend, door fluittrio en de organist van de Néd. herv. kerk in Kapelle, de héér G. de Kok. Het is niet uitge sloten, dat hét Zeeuws Kamerkoor binnenkort in Middelburg eën concert zal geven. VAN TOT LEERGANG A.N,W;B. Voor hen, dié te maken hebben mèt inrichting en vormgeving van wégen en de regeling en beveiliging vah liét verkeer, zoals functionarissen van rijk en provincie, gemeenten eh wa terschappen; politie, ëriZi, organiseert de AjN.-WjB. dit najaar weef iri een vijftal steden ééndaagse regionale ver keerstechnische leergangen'. De leer gang voor Zeeland wordt 15 novem ber a.s. in de „Prins van Oranje" te Goes gehouden. Het wóofd zal worden gevoerd dóór de heren ir. F. F. Vénstra, dirëctèür van gemeentewerken te Arnhem, mr. j. M. Harmsërt; chef vaii .dé juridi sche afdeling der A.N.W.B., en dë Heef A. G. M. Boost, directeur We gen ëri Vérkëer van de A.N.W.B, Ook MIAUW... Naar tvij menen te Weten bestaat er een streekroman, getiteld j,'t Ge beurde onder melkenstyd", maar dal èr ótilc öjiüêf koffietijd merkwaardige dingen kunnen gebeuren, moge uit het navolgende blijken. 't Was in Schoondyke, alwaar eni ge dames en een heer onder koffie tijd gezellig bijeen zaten. lil liet ge zelschap bevond zich voorts een poes. maar poes had het niet zo plezierig. Het di&r zat namelijk in de stoel, waarin ook dë gastvrouw had plaats genomen en het zat een beetje nauvj. Poes pfötëstëëtde van tijd tot tijd, maar de gastvrouw zat góed en zij was klaarblijkelijk van oordeel, dat dé kat dan maar een ander onderko men móest zoeken-. Hetgeen poes hardnekkig vertikte. En dat ivas begrijpelijk. Wtint tóén mevrouw tenslotte opstond om h nar gasten üit té laten, wérd 'duidelijk, dat poes intussen belangrijke zaken aan het poesëhoöfd had gehad. Er waren intussen namelijk drié ktëiné poesjes bijgekomen if. A. E. J. Nap, höofdingémèur van de' rijkswaterstaat, zal eén voordracht hótidéri. Vèfschillerid'ë actuele próble- ifiëh zijn iri het pfögramma vari deze iëbrgéing opgenomen STÈÉN Jiiisf öp hët moment, dat dë Këër L. A. Jonker van de Zande met zijn auto op de oprit van de Rampaartse dijk een vrachtauto passeerde, sprong van onder een band van de vracht auto een steen wég. Het „projectiel" vloog dóór de voorruit van de perso nenauto. De ruit werd versplinterd en de heer Jonker kreeg enkele snij- wonden aan gezicht en handen. ZIERIKZEE—ST-HILAIRE. Verscherieri is het programma voor de grote inter-departementale wed strijd van zuiver Noririaridisch ras, te houden op 12 november a.s. in de Zie- rikzeese tweelingstad Saint-Hilaire du HaróóUët: Èr isvoor 1 miljoen ffarics ëan prijzen Uitgeloofd mèt als speciale trofee dé bekér van Henri Maval en dé wissëlbëkèr vdri de stad Ziéfikzee, iiit. ië fëïkéh door' tiufge- méèstér nir. F, Th Dijcktheester. Dit zal eèri groèpsprljs zijn. De Franse bladen bestedén veel aandacht aan het voorgenomen bézoek vari jhr. riif. A. F. C. de Casembröot, die vol Gal lische gratie Zijde excellentie' de cöriirriissafis van jiafe majesteit de köriingin" genoemd wordt. Een bijzonderheid is hög dat ëeri jong Schouws paartje van A5 jaar iriéegaat naar dé festiviteiten, in ori gineel óöstuum, om ais standhouders iri „Hét Wapen vari Zièfikzéé" te füü- 'gérëri. hi Niéuwèrkerk ging dszèr dagen dé vlag op het in aanbouw zijnde verenigingsyebouwt Hoewel alleen één summier geraamte iéts van dé vórm bah hét niëülöè géböüW bëf- rdadi, is het hoog kt punt toch be reikt. Hét gëiheeiitelijkè véfënigings- gebouw vervangt hét Icört voor dë ramp geopende vërenigioigscentrUmi (Foto P.ZiG») Kon. Ned. Natuurhist. Ver. kwam in Goes bijeen Dê afdeling Zeeland van dë Kórt. Nederlandse Natuurhistorische Ver- enigimg vergaderde vrijdagavond in restaurant „De Opril" te Goes. Na éëri welkomstwoord van de voor zitter, de heer B. J. J, R. Walrecht kreeg de heer C. Sipkes, tuinarchitect te Rockanje het woord, voor het hou den van zijn lezing over: „De bete kenis van de duinen, als bescherming tégen de zee". Aan de hand van pro jectieplaatjes toonde de héér Siptees aan hóe de plantengroei in Onze dui nen verschilt van die in andere ge bieden. Speciaal vestigde de causeur dë aan dacht op de duinen iri verband met het Delta-plan. Wel spreekt men daar bij veel over het leggen van dijken, maar de duinen worden nóg al eens vergeten, hoewel ze toeh de rugge- graat zijn waarin de dijken als rib ben worden vastgehecht; zó merkte spr. op": De heef Sipkës besloot de avond met het vertonen van een kleuren film en oogstte, daarme een hartelijk applaus. Vóór deze bijéénkomstwaren uit genodigd de leden van de Mij. van Tuinbouw eri Flantküridë, de Neder landse Reisveréniging én hët perso neel van dé Cultuur Tèchftischê' Diénst; Zesjarige jongen redt baby. Terwijl zijn vader en moedér §f ^7 bij de buren op visite waren, heeft het zesjarig zoontje van H dé familie jde K.; Wöriend aan de Singel iri Vlissirigen, zon- ee dagavond de vier maanden oude baby gered. Het knaapje rook op een gegeven moment een brandlucht en toen hij ging kijken, ontdekte hij dat het wasgoed en de luiers, Welke boven de kachel te drogen hiü- n gen, aan het smeulen waren. Zonder zich een ogenblik te bedenken, greep hij de baby uit ■de Wieg én spoedde zich naar M de isuren met het kleintje on- der de arriieri. Zijri vader haastte zich naar huis terug, waar hij er in slaagde niet en- kèlé emmers water een begin van brand te blussen. m De inmiddels gealarmeerde brandweer behoefde dan ook m niet op te treden. Èr was enige brandschade ontstaan aan de vloer en aan de muren, maar hét blëek niet van ernstige aard te zyn, jp llllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Vlissingse muziekkorpsen nog niet uit de brand! Maar ér is hóóp!! In een bijeenkomst met een aantal bestuursleden van de muziekkorpsen „Ons Genoegen" en „St. Oaëcilia" te Vlissinigeri, heeft de directeur vari de Pi-ov. Zeeuwse Courant,- de lieer F. v. d. Veide ji*. aan de bedde penning meesters. dézer korpsen een bedrag vain 5469,S0 ovërgedragen. Dit bedrag vormt het resultaat van de inzameling, dis gehouden werd om de beide muziekkorpsen, welke in de maand méï van dit jaar zó zwaar getroffen werden door ée-n brand in hun repetitielokaal, aan een aantal niéuwe instrumenten té helpen. Ge heel bevredigend is het resultaat van deze inzameling hëlaas niet geweest: De korpsen hebben zich genoopt ge zien Ook nog één zeer aanzienlijk be drag aan renteloos voorschot op te neifieri bij dë gemèemte Vlissirigen en bh de Kón. Mij. „De Schelde'', om de beiriodigdè instriimëiritëri aaii té konen. Gehoopt wordt, dat er voor de af lossing vandéze Schulden een op lossing zal worden geVónderi, In tussen worstelen de beide korpsen nog .met een ander probleem: .het repetitielokaal is n-cg niiet hersteld en nu moet men repeteren in een lokaal van een bijzondere schooi, Hoe dankbaar men ook i-s voor het- beschikbaarstellen van dit lokaal,- de aard van muziekkorpsen brengt mee; dat zo'n schoollokaal toch niihdèr ge schikt is vb or repetities. Met'spanning wordt daarom ge wacht op het herstel van het be schadigde repetitielokaal. OPENBARE LES IN GOES Interessante causerie van dr. C. P. Gunning Een bijzonder groot aantal handels- vér tegeinvoordigers uit de hele pro vincie was zaterdagmiddag naar Goes gekofrién om de openbare les, welke de „Stichting Vakontwikkeling Hari- delsvèrtegenwoordigèrs" iri hotel „Centraal" had georganiseerd, by te wonen. Het resultaat was dan ook. dat aan het eind van de proefles 23 aanwezi gen te kennen gaven té willen deelne- en aan. de ctirsus* die de Néderlandse Handelsvertegenwoordïgers Vereni ging, in samenwerking met de bestu ren van de christelijke en de katho lieke organisaties tot stand heeft we ten te brengen. Dit succes is ongetwijfeld te dan ken aan de interessante,- onderhou dende wijze, waarop één van de cur susleiders, dr. G. P. Gunning, oud rector van het Amsterdams lyceum, ziiri aandachtig gehóof inlichtte oVér „De taak eii/öf roeping van de han delsvertegenwoordiger". Spreker was van óórdeel, dat dëzë cursus gehóu- deri kan woi'den ohdër het motto: „Kom binnen om te leren en ga heen om te dienen". Hij meende dat taak en roeping onVerbfèkèlijk met elkaar taak moet overgaan in dé roeping, en zijn verbonden. Het is zelfs zo, dat de di't höüdt iri, dat mén de rriedeirièris,- van wie men veelal vervreemd, is, moet. gaan ontmoeten, aldus dr. Gun ning. Spreker achtte het verdér vari groot belang, dat het gevaar van de specia lisatie, dat bij velé ciifsüssen afbreük doet aan algemene mensenkennis, bij het verwerven van dit vakdiploma, niét- aariWezig is. Met iliüstfatïèvé vöorbèëklen lichtte hy een en ander toe. Ten slotte merkte de cursusleider nog op, dat de handelsvertegemvoor- diger zijn standirig Slechts kan verhogen, door begrip te tonen voor zijn iriëdeirieris, vooral dus zijn klant; en déze te helpen. Dé vöorzittef- van de plaatselijke af deling van de N.H.V., de heer C. van De heèr P. Vijri nam afschëld van leraren Zeevaartschool Zaterdagmiddag heeft de heer P. Vi.jn, oud-directeur van de zeevaart school te Vlissirtgên, afscheid geno men van de leraren vari deze school. Daarbij oritving de heer Vijm van de leraren éen gouden hdrloge 'rhet irisèriptië, WONING- EN SCHOOLBOUW URGENTER Vergadering in Goes D&ar Woning- en schoolbouw het meest urgent worden geacht, zal de bouw van een nieuw kantoor voor het Algemeen Ziékenforids Zuid- eri Noöfd-Bèvelarid voorshsrids tot de vromé vvérisën riioeten blijven beho ren. Deze teleurstellende mededeling moest de héér A. Buys zaterdagmid dag doen tijdens de roridvraag in dé vergadering va-n de raad van dit zie kenfonds. In deze vergadering, wélke gehou den werd in „De Prins van Oranje" te Goes, kivam o.m. de uitslag van 'n enquête ter sprake, welke was uit geschreven door het fondsbestuur om een inzicht te krijgen over dé belang stelling van de verzekerden-vertegen woordigers erthun plaatsvervangers voor de lectuur, welke hen door .het- best-uur wordt verstrekt,-, om hen eiiigszins bekend te maken met de vele problemen op ziekenfondsgebied. Ook werd een brief besproken,- welke een van de plaatsvervangende ver zekerden aan .het fondsbestuur had gezonden, ómdat z.i. het- instituut plaatsvervangend-vertegenwoordiger geen of zeer weinig reden van be^ staan meer had. Wat de enquête be treft, werd na een breedvoerige be spreking besloten, het ziekenfonds- bestuur te adviseren, nog 'één jaar op de oude voet voort te gaan en als dan volgend jaar deze zaak opnieuw onder de loep te neriien. De verzeker den-vertegenwoordigers zullen nog maals met klem worden verzocht de ziékenfondsgids nê lezing regelmatig aan hun plaatsvervangers door te ge ven, opdat ook dezen zich enige ken- Tentöonstelling ove'- oud Zeeland HetZeeland uit vroeger ëèiiwen herleeft'' op een tentoonstelling, die de heer J. G. Sturm tot 3 november a.s._in zijn expositiezaal aan de Kor te Kerkstraat te Goes heèf-t ingericht. Meer dan vijfhonderd oude kaarten zijn hier bijeengebracht, die de be zoeker één beeld geven van Zee-land in vroeger tijden en nog interessan ter zijn daarbij honderden prenten met oude stads- en dorpsgezichten uit. alle. déleri dén- provincie. Naast prenten óver de steeds ver der verdwijnend" klederdrachten, brengt deze expositie verdér eën ver zameling oude Zeeuwse boekwerken, waarbij ook Smallegan-ge niet ont breekt. FiieSe beschuit nis' dienaangaande kunnen eigen ma ken, .Ook wat het vóórtbestaan vari hét iristituut plaatsvervangend ver tegenwoordiger bètreft, zal aan het fondsbestuur wórden geadviseerd, voorlopig het reglement op dat punt te handhaveri, Vervolgens werdén dé vacatures en de kandidaatstelling voör de iri no vember a.s, te lióüderi verkiezing van vertegenwoordigers en hun plaatsvèr- vangers besproken. Vari de periodiek aan de beurt' van aftiëdïhg zijnde Héren werden de namen genoérhd ëri, voor zover aanwezig, werden deze weer voor. éen kandidatuur bereid gevonden. De anderen zulieri worden aangeschreven. Vóór de periodiek aftredende plaatsvervangende leden van de Raad; welkq in net verléden geen of zeer wéinig belangstelling toonden in ziekenfondszaken, alsme de voor enige vacatures, werden an dere namen gérióémd. Prov. duivententoonstelling in december te Goes. „De Zeeuw" vergaderde Het afgelopen postdulvenselzoen was sléèht. Véél diiiveri zijn achter gebleven, zeer goede zelfs, die de trots waren van hun eigenaren, De bijzon der slechte weersomstandigheden waren hiervan wél de rederi. De voor zitter van de póstdüivërivërénigihg „De Zeeuw" te Goes, de heer Joh. de Witte, dëeldë dit mëdé tyderis dé ver gadering in „Slot Ostende" te Goes. Hij riep dë leden echter op, niet bij de pakken te gaan neerzitten. Al vormde dan hét seizoen 1956 een zwarte bladzijde in de geschiedenis van de duivensport; hét komend jaar kan weer wel béter zijn. Daar de heer J. Mol wegens zijn hoge leeftijd bedankte als penning- rneester, werd ihët algemene stem men als zijn opvolger gekozen de heer L. Capello. Dë heèr Mol, die dank ge bracht werd voor zijn vele werk in net belang der vereniging, zal als com missaris zitting bly'ven houden in het bestuur, De heren De Meij. en Pietérse brach ten als lid vaii de kascommissië verslag uit over dë kascontrole. Alles werd iri ordé bevo.iden. Na het aan schaffen van een nieuwe moederklok én éen stencilmachine was er nog een batig saldo. Hiervan hóópt men op de voorjaarsvergadering de kampioenen te kunnen huldigen. Besloten werd om op vrijdag en za terdag vóór Kerstmis een gfote pro vinciale tentoonstelling te'houden in „Slot Ostende". Hieraan zuilen en kele attracties worden verbonden, ö.m, een bal. Bij de rondvraag sprak, de heer J. den Herder nog als "voorzitter van de Concoursbond Zuid-Beveland. Hij roemde daarbij de goede en sportieve verhoudingen van de verenigingen onderling, aangesloten bij deze con coursbond, Roon, opende de bijeenkomst met een. welkoriistwoord. In het bijzónder tot wethouder J. J. van Melle, die in zijn functie van lid van het aanbevelings comité aanwezig was, en tot de vice- voorzitter van de stichting, de heer J. Schüman. Déze laatste releveerde in eert korte speech dë geschiedenis van de stichting, waarbij wel als bij zonderheid naar voren kwam, dat riien met deze cursus de overheid is vóór geweest en zodoende op vrij ter rein toch een algemeen legale erken ning heeft weten te bereiken. Volgens de plannen zal deze cur sus, waaraan als verdere leiders mee werken de heren J. I. Knap, commer cieel adviseur en mr. J. Verheus, ju ridisch en economisch adviseur, om de 14 dagen; nu eens in Goes en dan weer in Middelburg worden gegeven. gegarandeerde kwaliteiten wyers afd. tapijten Veel belangstelling voor nieuw rusthuis in Goes. Bij de bezichtiging van het- nieuwe, hervormde rusthuis „Randwïjek" in Goes is zaterdag duidelijk gebleken, dat de stichting van dit gebouw dë volle belangstelling heeft van de be volking van Goes én Klöetinge. Zeer velen zijn 's middags of 's avondsnaar de HeernisseWeg getogen om, rondge leid door een der persorièelsledén of bêstüursilèden, dit riiëüwe gebouw met inventaris te bezichtigen. Het was er een druk kómen en gaan. Zó groot was op een gègévéri moiriènt de toe loop, dat een dér ruiten in dë vés-ti- bulè het moest ontgelden. Het be stuur .riairi déze schadepost blijmoedig, want het: was, py.erigëns een. genpeg.èd de ,yelè ló'ftiiitirigén té-hQ.feri;,..y<m al len, 'die Ket gebouw bekëkeri had den. Meri sprak terecht zijn bewondering uit over indeling, inrichting, en de beveiliging en 't comfort; die-.straks aan. de nieuwe bewoners liüriiièri wórdéh geboden. De directrice, zuster Goed- vriend en haar staf, hebben èverials allen die aan de bouw. medewerkten,, kunnen ervaren, dat hun werk ge dragen wordt door de sympathie eri waardering van de velen, diie zater dag een ogenblik hun gast waren. Vergadering aandeelhouders Coöp; Kunstmestfabriek De aandeelhouders van het district Walehefen van de Zeeuwse Coöpera tieve Kunstmestfabriek G.A., die za terdagmiddag in liet Nederlands Kof fiehuis te Middelburg vergaderden, hëbberi scherpe kritiek uitgeoefend op het voorstel tot opheffing van de gróépen. Dit gebeüfde, nadat de. algemene voorzitter van de Eerste Nederlandse Coöp. Kiiristmestfabriek, de heef D. W. Lindenbergh uit 's-Heer Arerids- kêrltè; de eerste vergadering in het seizoen en te'véns de agenda voör de 'algemene vergadering van de E.N,C. K. toegelicht had. Èr werd beslóten; dat het district Walcheren tegen de ze opheffing zal stèmmeri. Deze bijeenkomst stond Onder lei ding van de heer F. J. Gastel uit Sint Laüféns, Tydéns de bestuursverkie zing? werd in plaats van de heef J. de Wolf, die zich niet meer herkies baar stelde, de heer H. J. Volkers uit Vëere gekozen. Uit mededelingen van de heer Lin denbergh bleek, dat de fabriek in Ylaardingen er gunstig voorstaat en dat de aandeelhouders voordelen ge boden worden, De vooruitzichten zijn gunstig. Vorig jaar veronderstelde men; dat zich in verband mét de on lusten in Marokko, waar de grond stoffen vandaan komen; moeilijkhe den zouden voordoen, maar alles heeft een vlot verloop gehad. Ook in verband met de Suez-kanaalkwestie worden geen 'moeilijkheden ondervon den, daar er zich nog geen prijsver hogingen hebben voorgedaan. Ten slotte werd meegedeeld, dat de filia len in Zuid-Afrika en Ierland met winst werken. VANDAAG. Middelburg Electro: „Omstreden hu welijk", (14 jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Het zwarte schild", (14 jr.), 20 uur; Markt: tentoonstelling „In ZuLvelland", 14—17 uur en 19—22 UUf. Vlissirigen Lrixor: „fiè gemaskerde ruiter' (14 jr.), 19 én 21 uur; Alham- bra: „De man met de göiid-\n arm", (18 jr.), 19 en 21 uur. Güfc.-. - Grand: „De man niet dé gouden .m", (ia jr.). 20 uiif. ïóekharidel Stiirrn: tentoonstel! ,>g 'ude Zeeuwse kürist, 8—18 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2